A. van Dijk Zn., Heusden Het An kar". JAW GEERTZBN, Si-Janstraat 's-BOSGH. VERHURINb iU Slaapkamer-Ameublementen. Bedden, Matrassen, Dekens, IJzeren Ledikanten enz. A. C. van der Heulen Zonen. Vink Villen Openbare Verhuring JAN GEERTZEN. VERHUREN: EUGENE DE JONG, 'S ROSCH. M Geregeld voorhanden Pensmarkt B 32 33, 's-Bosch. Notaris Kerkhoven, te Werkendam, Bonwpolder Bouwland Interc. Telefoon No. 436, Restaurant den geheelen dag. Ruime zaal voor Vergaderingen, Bruiloften en Partijen. Ditpakkaraer disponibel. Remise voor Automobielen. iGelegenheid voor Pension Het College van Regenten over de Godshuizen te/Heusden, I TELEGRAM. EUGENE DE JONG, in Effecten en Administraties VERWERSTRAAT A 356 lijk gemaakt hadden in afwachting van den vreemdeling, die geplukt moest worden en die volgens de informatiën goed in zijn geld zat. In dat café werd op de gebruikelijke wijze de truc met de kaarten uitgehaald. Er werd aanvankelijk gewonnen en verloren van beide zijden, totdat ten laatste de student een biljet van 1000 mark zette. Het ging om alles of niets en de Duitscher verloor natuurlijk. Juist toen de verliezer argwaan kreeg, kwam een derde persoon het café bin nen. Hij waarschuwde tegen het spel en deed alle moeite om den student te bewegen met hem mede te gaan, waar door de beide kwartjesvinders de gele genheid zouden krijgen zich met de 1000 mark uit de voeten te maken. Dit gelukte en toen daarna de politie er aan te pas kwam, waren de vogels ge vlogen. By het openmaken van een flesch verwondde ziGh de heer P., wijnhande laar te Zundert, de vorige week aan de hand. Eenige dagen later ontstond bloed vergiftiging, waaraan de heer P. Dins dagmorgen is overleden. Bij de rivieroefeningen te paard door het tweede regiment huzaren is giste renmorgen bij Roermond de milicien van dit regiment Leenders van Bergeik in eenbaggerkuilgeraakten verdronken. Te Etten is Zaterdagnacht ingebro ken bij de wed. A. Fasen. De dieven hebben de vrouw ergerlijk mishandeld en daarna op hun gemak het huis door zocht en al het goud en geld wat te vinden was mede genomen. Te Amsterdam is Zaterdagmorgen den loopersknecht der firma Duinker op de Prins Hendrikkade aldaar een portefeuille, inhoudende f 1000 aan bankpapier in het postkantoor ontroofd. De berooving geschiedde door eenige personen, die bij den uitgang tegen hem opdrongen. Nu bij besluit van den gemeente raad te Rotterdam de kermis officieel ij afgeschaft, is op een deswege inge komen verzoek om vermakelijkheden te houden op een particulier terrein, gelegen aan den Beukelsdijk, goedguns tig beschikt. Op dit terrein zal nu een kermis in het klein, met heel den gebruikelijken aanhang, gehouden woi'den. Van den 9en tot den 24en Augustus, iederen werkdag van 's middags 12 tot 's nachts 12 uur, en bovendien des Zondagsavonds van 8 tot 12 uur, zullen caroussel, draaimolens en andere tenten daar ge opend mogen zijn voor het publiek. De houder der vergunning voor deze vermakelijkheden, de kastelein C. M. P. Posthuma, van het Roodezand, zal evenwel zorg moeten dragen dat het terrein electrisch verlicht is, dat er geen sterke drank verkocht wordt en dat een aantal verbeteringen, wat toegangen enz., betreft, worden aangebracht ten genoege van de desbetreffende autori teiten. Het is thans aan den gemeenteveld wachter te Gorsel en de marechaussee te Zutphen gelukt den dader der ver schillende diefstallen met inbraak in handen te krijgen, welke in den laatsten tijd herhaalde malen te Eefde (onder Gorsel) en Warnsveld zijn gepleegd. Hij blijkt een soldaat der koloniale reserve te Zutphen te zijn, zekere R., die reeds volledig heeft bekend. Te Zutphen heeft in het Ruitershofje (gesticht voor oude dames) een gasont ploffing plaats gehad. Toen gaslucht werd bespeurd, ging men onvoorzichtig met een lucifer naar het lek zoeken het ontsnapte gas ontplofte en de por tier en twee inwonende dames liepen ernstige brandwonden op. De politie te Deventer heeft aldaar een dienstbode gearresteerd en naar Zutphen gebracht, die verdacht wordt van kindermoord of doodslag. Het kin derlijkje was op den dag der geboorte, 23 Juli, in beslag genomen en te Zut phen gerechtelijk geschouwd. Bij den heer N. Kroese, Vrolikstraat 93 te Amsterdam, heeft men gisteren nacht tu8schen halftwee en halfdrie in gebroken. Met een valschen sleutel hebben de dieven de deur van de voor kamer geopend, braken daarna de lin nenkast open, doch vonden niets van hun gading. Hierdoor niet ontmoedigd, begaven zij zich naar het achtervertrek, hetwelk zij eveneens met valsche sleu tels openden en daar ontvreemden zij een geldkistje, inhoudende familiepa pieren, benevens een doosje, bevattende eenige partijtjes diamant, zoogenaamde gesneden achterkantjes, waarvan een partijtje inhield 71 steentjes 2 karaats en het andere 61 steentjes 2 karaats. De bewoner had deze partijtjes van een juwelier in bewerking. Geen der huis- genooten heeft eenig verdacht geluid gehoordde politie doet ondezoek. Bij den Zondag te Nice gehouden internationalen zwemwedstrijd, in open zee, over een afstand van 5000 M., kwam. de heer Ooms, de bende Amster- damschen zwemmer, eerste aan, 300 M. vóór den tweeden aankomende Giribaldi. Zondagavond heeft op de Sleepers singel te Middelburg, een jongmensch een revolverschot gelost op een meisje, waarmede hij vroeger verloofd was. Het meisje werd door het schot in den mond geraakt, waardoor 3 tanden wer den verbrijzeld, terwijl de kogel in haar wang bleef zitten. De dader is gearresteerd. De toestand van het meisje is naar omstandigheden redelijk. Op de Zuiderzee, ten noorden van Huizen, is Zondagmorgen te half negen, verbrand het jacht Catriona, eigenaars de heereen Selly en Hogewoning. Als oorzaak wordt genoemd het vlamvatten van het kooktoestel. Na vruchtelooze pogingen tot blussing begaven de drie opvarenden zich op een in der haast uit eenig rondhout samen gesteld vlot, waarop zij twee en een half uur rond dobberden. Toen pikte de sleepboot de Volharding hen op. Het jacht was verzekerd. Bij het Vrijdag door de justitie uit Zierikzee ingesteld onderzoek naar een vermoedelijke poging tot brandstichting bij den landbouwer C. Geluk, te Sint Annaland, heeft de 24-jarige dienstbode W. v. d. K., afkomstig uit Kerkwerde, bekend zich daaraan te hebben schul dig gemaakt. Het feit had volgender wijze plaats: Zaterdag 25 Juli, 's morgens half 8 uur, moest één der zoons van den land bouwer in de schuur zijn en bemerkte toen, dat een emmer met teer, hangende aan een met die stof gevuld vat, in brand stond. Het vat werd spoedig "it de schuur verwijderd en gelukkig juist intijds want enkele minuten later zou de brandende massa teer over den dorschvloer zijn geloopen, waarna schuur en woonhuis stellig in vlammen zouden zijn opgegaan. De verdenking viel weldra op de dienstbode, die eerst aan de politie en later aan de justitie bekende schuldig te zijn. Zij is waarschijnlijk niet toere kenbaar, en de justitie vond dan ook geen termen haar te arresteeren. Nadat de justitie was vertrokken, heeft de dienstbode getracht zich van het leven te berooven, wat echter werd verhin derd. Onder geleide is zij daarop naar hare familie te Nieuweikerk getrans porteerd. Weinig menschen kunnen zeggen dat de warmte hen niet hindert. Men lydt niet, maar de meeste lieden bekla gen zich over vermoeienis,over vermin dering van kracht. De eetlust is afwisselend, grillig, de spysvertering langzaam, de maag van streek. Neem een of twee Pink Pillen by iederen maaltyd gedurende de warmte en ge" bruik overleg by uwe voeding. De Pink Pillen bevorderen de eetlust, begunstigen de spysvertering, verster ken het zenuwstelsel. Zy wekken de werking van alle organen op en be- ftryden de vermoeienis. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij dc firma's V. d. Dries, Apotheker, Viseh^traat, en Firma Lamers Indemans, te 's-Hertogenbosch, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.76 de doos, 9.per 6 doozen. Welk voedsel voor Kinderen enZiekeru li 11' IIWMMWBWWPB——0—M—aCgfc.y Rechtzaken. kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 81 Juli '08. Openbare dronkenschapA. H. te Dussen, f 5 subs. 3 dagen, A. v. B., en A. v. D., beiden te Dussen, ieder f 15 subs. 3 d., G. S. te Woudrichem, 14 dagen. Overtr. leerplichtwetJ. v. V., te Almkerk, f0.50 subs. 1 d., J. H. v. H., te id., f 6 subs. 3 d., G. K. te De Wer ken f 3 subs. 3 d. Overtr. prov. reglement: J. V. te Hedikhuizen en C. v. T. te Aalburg elk f 2 subs. 2 d., W. B. te Wijk, f 10 subs. 5 d. Vee laten loopen op eens anders grond G. B. B. te Sleeuwijk f 5 subs. 5 d., W. W. J. K. te Elshout, f 15 subs. 5 d., A. v. W. te Genderen 2 X f5 subs. 2 X 5 d., J. M. v. d. S., te De Werken, f5 subs. 3 d. Overtr. rijwiel-reglementG. P. te Werkendam, L. S. te Wijk en A. P. te Herpt elk f 3 subs. 3 d. Overtr. vischdelict: A. V. te Veen, 2 X 5 d. Overtr. scheepvaartregl.J. v. d. N. te Naaldwijk, f 5 subs. 5 d. Overtr. woningwet: J. v. d. P. te Dussen, f 10 subs. 10 d. In staat van dronkenschap eens an ders veiligheid bedreigenB. B. te Almkerk f 15 subs. 5 d. Overtr. stieren-regl. C. A. Q. te Meeu wen 2X15 subs 2 X 5 d., C. L. te idem, f 5 subs. 5 d., J. A. B. te Dron- gelen en J. S. te Almkerk, elk f 2 en f 4 subs. 2 en 4 d., T. v. T. te Andel f 3 subs. 3 d. A. K. te Woudrichem, overtreding woningwet, vonnissen in verzet bekrach tigd. Burgerl(}ke Stand. Andel, over de maand Juli. Getrouwd J. van Hemert, jm., 35 j. en P. van Rijswijk, jd., 28 j. Geboren: Cornelia, d. v. Leendert van Tilborg en Teuntje Verbeek. Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. Advertentiën. desnoods beschadigd, te koop ge vraagd. Br. R-P?3, Alg. Adv. Bur. Ed. H. SIKKJ&N; 29 Paleisstr., Amsterdam. door op Donderdag 20 Augustus lOOS. nam. 18 uur precies, in het Café WINK, aldaar, van: den hoog omkaadden en puiken „de Middelwaard" met keet en rietgors, tusschen het Steurgat en de Bruine Kol, onder Werkendam, groot 25.49.85 hectaren, voor 6 iaren, en van het perceel met kade „de Tweemorgen", o.d. Bakkers- kil, i.d. Grienden, a.h. Heijmansgaatje, onder de Werken, kadaster F 354, in huur bij L. VERMEULEN en J. MONSHOU- WER, voor 7 jaren. Inlichtingen ten kantore van den No taris, alwaar kaart en conditiën van den polder ter inzage liggen. Breeder omschreven bij biljet, dat op aanvraag franco wordt toegezonden. Machinaal aangemaakte Verven, direct voor het gebruik gereed, in alle kleuren, per bus (1 pond) netto 25, groen 30per bus (2 pond) netto 50, groen 60 ets. Verder alle soorten: DROGE VERFWAREN, Oliën, Lakken, Vernissen, Spiegel- en Vensterglas. Groote sorteering: BEHANGSELPAPIEREN. Alle Schoonmaakartikelen als: Borstelwerk, Sponzen, Zeemleer, Goud- en Zilverbrons merk „Emma" en „Ballon", Tafelzeil, alsmede: Koolteer, Bruine Teer, Carbolineum, Blak-Warnisch, Aspbalt-Pa- pier, Heining- en Prikkeldraad, Vlecht werk, enz. Oudste en beste adres. BOTERMARKT M 108, Magazijnen, Kantoor en Fabriek Botermarkt O 69, O 69a, Café en Uitspanning. voorheen JAN DE LEEUW, 3 minuten van Station, komende de brug over rechts, Aanbevelend, van zal op Zaterdag 8 Augustus 1908, des voormiddags on4 10 uren, bij den Heer J. M. SPIERENBURGH te Heus den, in „het Wapen van Amsterdam" aan de Wijksche /oort 21 Hectaren /p den Mannenbeemd onder Baardwijk, in 40 scharen. Den uitweg /an den Mannenbeemd, in één pejmeel. 6.73.40 Hiretaren in de Weezenkamp, in 2 p/ceelen. Betaa^Iag Kerstmis 1908. Br^éaer bij biljetten omschreven. Zegt het Voort. Groote reclame maanden door het Fotografisch Kunst-Atelier ran I Hinthamerstraat A 30, 's-BOSCH. Tot 1 Sept. 1908 geven wij bij 6 Vi site-portretten f 1.00 3 Cabinet- portretten Cadeau en bij 10 portretten1 op briefkaarten f 1.00 5 briefkaarten f Cadeau. Grootste inrichting op dat gebied. Beleefd aanbevelend, Fotograaf. Zegt het voort! Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete^ ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuw veen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Altmrdiiigeii, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. Telegram-adres: DKLM0NASTI. Interc. Telef. No. 443. Aan- en verkoop van Effecten. Het openen van Rekening- Courant met rentevergoeding. Het nemen van gelden a deposito en op prolongatie. Het geren ran geiden op onder pand van soliede effecten. -Het administreeren en in bewaring nemen van fondsen en andere geldswaardige papieren. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 1 Aug. 1.30 M. 0.69 M. -f N.A.P. 1.35 1.14 1.14 0.78 0.67 0.60 Waterhoogte Maastricht (brug. 3 Aug. 0.59 M. beneden 0. 4 0.52 0. Grootste inrichting v. d. aard in Nederland. Phot. Allium en PrQacourant op aanvrage franco. 5 Ang. Pror. beitaar van Zeeland, het vernieuwen van het kettinghoofd en van paalwerken aan de rijke- zeeweringen te Vliasingen. Raming f 20850 6 Ang. Prov. beetaar van Noordholland, het op diepte brengen van eenige gedeelten van het Noordhollandich kanaal. Raming f 10000. 12 Ang. Min. ven Waterstaat, de uitvoering van bag- gerwerk in de Boven-Merwede. Raming 10700. 26 Ang. Min. van Waterstaat, het verbroeden en ver diepen van het grootieheepsvaarwater in de Nienwe Maas en het Scheur tasschen Vlaardingen en Maasalnis en het maken van daarmede in verband ataande werken, behoorende tot de werken tot verbetering van den wa terweg van Rotterdam naar zee. Raming f 875000. 28 Ang. Prov. bestuur van Friesland, het uitvoeren van baggerwerk tot verbetering van de genl langs den Pollendam te Harlingen, behoorende tot de havenwerken in Friesland. Raming f 8000, 31 Jnli. De directie der Noord Ooater locaal Spoor weg-Mq. te Zwolle, het maken van de grond- en kunst werken, het leggen van sporen en wissels en het nit- voeren van eenige andere werken ten behoeve van den Locaalspoorweg van Stadskanaal naar Zuidbroek. Raming 737800. Laagste inschrijvers waren: Gebra. Abarson te Steen- wfjk en R. de Vries te Wolvega voor t 613.600. 1 Ang. Burgemeester en Wetboadera van Dordreebt, het verrichten van baggerwerk boven en beneden de Spoorwegbrug over de rivier de Oude Maas. Laagste inschrijver G. A, van Hattem, Sliedrecht, voor f 12.480. 3 Ang. Hat bestnnr van dan poldsr Boriele, het uit voeren van zinkwerk en staenbestorting aan dan oevar van dien polder. Laagtte inschrijver J. W. Roelof», Papendracht voor 20,880. ff ERKEN DAM. De retting der to ter it dete week op de markt 65 ett., in de winkelt dut 70 et*, per half kilo. Eieren f 0.85 de 26 ttukt. SLEEUWIJK. De retting der toter tedraagt 7* l/2 et. per half kilo en die der eieren f 1.05 de 26 ttukt. OORINCHEM, 3 lugOp de veemarkt waren aan gevoerd 176 runderen, 16 nuchtere kalveren, 27 vette varkent 584 biggen, tehapen en lammeren De prijzen waren alt volgt: zware kalf koeien f 180 a 260, kalfvaarxen f 150 a 190 guitte vaarzen f 110 a 140, melkkoeien f 170 a 210, twee-en-een-halfjarige ossen f a - -, anderhalf jarige f 90 a 130, pinken 60 a 100 graskalveren f 25 a 40, nuchtere f 12 a 16, schapen f a - lammeren f a - biggen f 6 a 11 per stuk. Vette varkent 17 a 22 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 75 a 9 00. roode dito 8 25 a 8 50, witte dito ƒ8,— a 8.40 int. rogge f 7.40 a 7.50 buil ent. dito f 7.30 a 7.50 gent f 4.80 k 5.00, haver f 3.80 a 3.90 duivenboonen f 7.60 a 7.70, blauwe erwt n f a mail. 75 pond, f 5.30 a 5.40 allet per heet. Boter 65 a 67V» "l- P"*" daf/ kilo. Eieren f 0.85 a 0.90 per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM3 4 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 781 vette runderen, 1335 magere dito, 682 vette en gratkalveren, 129 nuchtere kalveren, 2131 tehapen of lamineren, 1336 varkens, 90 biggen. De prijzen waren ah volgt: runderen le kwaliteit 72, Ie kw hi cent, kalveren le kw. 95, ie ito. 80 cl. schapen le kw 62, ie kw. 44 et. vette varkent 41 a 39 et. licht soort 43 a 41 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16. «25. idem voor de slacht f 7 a 14 Biggen f 1.00 1)0 per week. ROTTERDAM 3 Aug. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a - per 100 kilo f 10.75 a 9. nienw f a - Rogge f 6.50 6.— /er heet. Qertt f 8 75 a 8 25 Chevalier f - aHaver f 7.60 a 7 25, per 100 kilo, Bruine boonen f witte fa Erwten f 0 00 00 00. Zeeuwsche eieren f 4 00 a 4.10, Overmaatsche dito f 4 20 a 4 40 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 115/8 en 44/16 ton en 292 stukken van een half kilo. Prijt le kwali teit f 54 ie kw. f 50, Se kw f 48. Per half kilo 671/2 ?21/2 "ent. NA WEI DE. VAN LEEUWEN ft Co., 9 9 9 9 9 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3