Met het INMAKEN van groenten en vruchten verze keren U WECK s INMAAKFLESSGHEN verrassende resultaten. Mislukken is buitengesloten. Onderlinge Credietvereeniging Land van Heusden en iltena, de Langstraat en de Bommelerwaard. liet „Op Hoep Tan Zepf W. ran Helden, Brandwaarborg Maatschappij, Openbare Verhurin g GENDEREN. Gepasteuriseerde Roomboter I. C. MORTIER Zonen, Hoogstraat 7 8, Gorinchem. te DORDRECHT. Kantoor: Groenmarkt 7G, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. iVo. 2761. Zaterdag 8 Augustus. 10O8. Notaris Kerkhoven, te Werkendam, Bouwpolder Bouwland "HEUSDEN (N.B.) Belast ziek met de uitvoering van alle soorten Ijzerwerken, reparation, enz. op elk gebied. Heusden. J. DE KLERK is Werkendam- Neemt de proef! Zijn met alle toebehooren uitsluitend bij ons verkrijgbaar. Inmaakbussen- en flesschen, Snijboonenmolens, Ijskasten, IJsmachinetjes, Vliegenkasten, Tninbanken, Stoelen en Tafels. Huishoudelijke Artikelen. Lage vaste prijzen. BUITENLAND. Donaueschingen, het hoofdstadje van het Badensehe district van denzelfden naam, is Woensdag in brand geraakt. Het plaatsje met zijn 3750 inwoners is vooral bekend om de bron van de Do- nau, die op het plein van het daar ge legen kasteel van prins Fürstenberg ontspringt. Dat kasteel heeft een be roemde boekerij met 60,000 boekdeelen, 1000 handschriften en wiegedrukken, verder kostbare verzamelingen van schil derijen, kopergravures, munten enz. Donaueschingen is ook een gezochte badplaats, waar velen in de daarvoor bestemde inrichtingen modder-, stoom-, dennenaalden- en andere baden komen gebruiken. De brand brak Woensdag middag om 2 uur uit. Desnachts om twaalf uren waren al meer dan honderd huizen, ongeveer een derde gedeelte van de stad, verwoest en 1500 men- schen zonder dak. Het raadhuis, het kantongerecht, het notarishuis, despaar bank, de gevangenis en andere open bare gebouwen waren afgebrand. De brand ontstond in een huis, dat met spaanders gedekt was, zooals men er veel in het Zuiden van Duitschland ziet. Diezelfde bedekking is voor het Tirolsche dorp Zirl zoo noodlottig ge weest. Een sterke wind uit het Zuid westen deed te Donaueschingen, even als te Zirl, de vlammen overslaan naar de andere huizen met spaanderdaken. De brandweer rukte dadelijk uit, maar kon geen water krijgen. Dertig brand weren van elders en een compagnie soldaten uit Konstans kwamen hul]» verleenen. Donderdagochtend kwart voor achten werd gemeld, dat de groote brand, dank zij een stortregen, tot staan was ge komen. Er zijn 130 huizen afgebrand en 400 gezinnen zonder dak. Veel meu belen, vee en geldswaarde zijn te loor gegaan. Te Pandharpur in de buurt van Poo- nah, in Engelsch-Indië, hebben, vol gens een Reuter-telegram, Hindoes een zendingshuis aangevallen en een zen delinge met stokken en steenen be stookt, tot zij bewusteloos viel. Er zijn later verscheiden Hindoes gevangen genomen. Donderdag werd uit Petersburg ge meld In het gouvernement Astrakan zijn tot dusver 51 gevallen van cholera voorgekomen, waarvan 24 met doode- lijken afloop. In Zaritzyn kwamen 96 ziektegevallen voor, waarvan 55 doode- lijk verliepen. In de stad Saratof telde men 14 ziektegevallen, waarvan 2 met doodelijken afloop. Ten aanzien van de Wolga van Sa mara tot Nisjninovgorod en van het district Rostof a d. Don is verklaard, dat daar cholera dreigt; ten aanzien van de stad Saiatof, dat er cholerage- vaar is. In Petersburg werd gisteren een ziek te val gemeld, dat verdacht wordt cho lera te zijn. Te Lissabon is graaf Tomdella, een der intiemste vrienden van wijlen ko ning Carlos, door zijn neef doodgescho ten. De oorzaak is onbekend. De moordenaar pleegde zelfmoord, voor dat hij gearresteerd kon worden. De Korfing, zoowel als de Koningin-Moeder en geheel Portugal zijn door dit voorval getroffen. Blijkens een telegram uit Genève heeft een officier een poging gedaan om den Sultan van Turkije door een dolksteek te dooden. De dolk stuitte op den maliën kol der die de Sultan onder zijne gewone kleeding draagt, af, en brak. Bij de aankomst van den trein uit Rouaan werd Woensdagmiddag 3 uur aan het station Serquigny in een coupé le klasse een jonge vrouw gevonden badende in haar bloed. Alles wees er overigens op, dat er een worsteling hud plaats gehad. Nadat de vrouw ver bonden was kon zij verklaren te Parijs thuis te behooren en tijdelijk te Trou- ville te wonen. Zij had gereisd met een Portugeesch student, die beweerde de verloofde harer zuster te zijn. De ellendeling heeft echter getracht haar te wurgen en toen zij zich geducht verweerde haar met een boksbeugel in het gelaat geslagen en twee revolver schoten op haar gelost. Na zijn slacht offer te hebben uitgeschud, heeft hij zich uit de voeten gemaakt. heeft vastgesteld, dat de dievenbende nog aan verschillende andere misdrijven schuldig is. De B. en B. zijn nu ge arresteerd van drie anderen kan elk oogenblik de arrestatie worden verwacht, en de zesde is voortvluchtig. Er komen uit Madrid berichten van groote warmte. De thermometer we s gisteren 40 graden Celsius in de scha duw. In Sevilla was het nog eenige graden warmer. Volgens de laatste berichten, is de groote boschbrand in Britsch-Columbië aan het afnemen en is het aantal dooden niet zoo groot, als eerst was opgegeven. De schade aan bosschen beloopt vermoedelijk 24 millioen gulden. Te Fernie is een werkplaats van de Canadian Pacific ter waarde van 8 millioen gulden vernield. De vluchtelingen vertellen, dat de brand op drie plaatsen tegelijk is uit gebroken en aangestoken was door geesterwanten van vijf man van de Zwarte-Hand-bende, die te Fernie ge vangen waren gezet. De Nederlander van Binkhorst, die te Nice in een moordzaak verwikkeld was, is gisteren aldaar door een ge- zworenen-rechthank vrijgesproken. Van Binkhorst had in 1905 te Aken ken nisgemaakt met een juffrouw Therese Offerman, die zijn „vriendin" was ge worden. Later trouwde het meisje met zekeren Jerusalem Kubert. Met mede weten en goedkeuring van dezen laatste bleef de vrouw intieme relaties onder houden met Van Binkhorst. Dit leidde tot onophoudelijke geldaf dreigingen, waaraan de Hollander blootstond van de zijde van het echt paar. Het tweetal volgde Van Bink horst naar Nice en bleef hem daar lastigvallen met bedreigingen en het eischen van geld. Ten laatste werd de houding van de afdreigers zoo drin gend, dat Van Binkhorst zich den 16en Mei j.l. naar hun woning begaf, waar zich tusschen Jerusalem en Van Bink horst een woedende scène afspeelde, die er mee eindigde, dat Van Bink horst den ander met een mes doodstak. Van Binkhorst heeft ter terechtzit ting verzekerd, dat Jerusalem hem met een revolver had bedreigd, het geen door de vrouw is toegegeven. Van Binkhorst had zich na het plegen van de daad niet uit de voeten gemaakt, doch was een dokter en een geestelijke gaan halen. BINNENLAND. Aan de ijverige nasporingen der politie is het gelukt eenig licht te ont steken in de duistere zaak van de onlangs te Axel gepleegde brutale inbraak met diefstal bij den landbouwer A. de Kra ker aldaar, die toen met een touw werd gebonden, waarna alles werd doorzocht. Het toen reeds geuite vermoeden, dat de daders Belgen waren, is juist ge bleken. Twee der daders zijn althans te Antwerpen gearresteerd en de overi gen is men op het spoor. Door de recherche werden aldaar, wegens daar gepleegden diefstal, de kroeghouder B. en zekere De B. gearresteerd. Hoewel beiden ontkenden, liet B. zich toch uit over andere feiten, zoodat men thans het spoor meent te hebben gevonden van een dievenbende, die ongeveer 15 personen telt, en die haar werk schijnt te maken van iubraken met geweld. Een paar weken geleden logeerde De B. te Axel en toen kwamen B. en ze kere F. hem vragen om mede te doen aan een inbraak te Moerbeke-Waes. Wijl De B. weigerde sloegen de ande ren alleen hun alag. Eenige dagen later echter drongen De B., B. en F. met nog twee anderen de woning van den landbouwer De Kraker binnen, stopten dezen een prop in den mond, bonden hem en maakten zich daarna meester van een som van f 4500, waar van De B. er f 325 kreeg. De recherche Eene bewoonster van de Haarlemmer straat te Amsterdam, de weduwe Van Dam, is Donderdagavond door een harer commensaals, den teekenaar H. Nijstadt, een jongen man, vermoord. Het schijnt dat de hospita huwelijksplannen had, waarmede de dader zich niet kon ver eenigen. Wellicht ook had hij zelfliefde voor de 34-jarige vrouw moeder van twee kinderen opgevat. Donderdagavond zocht hij haar op, en werd in de keuken te woord gestaan. Bij dat onderhoud is niemand tegen woordig geweest. Wel hoorden de bui- tengesloten kinderen en de bovenbe woners tumult van stemmen. Plotseling maakten drie revolverschoten hieraan een einde. Toen de dienstbode der tweede 1 verdieping naar beneden was gesneld, vond zij mej. Van Dam en den t:eke- naar op den grond uitgestrekt; de eerste met eene wonde in den rechterslaap, den tweede aan liet voorhoofd verwond. De wed. Van Dam bleek, toen spoedig door de te hulp geroepen politie een dokter was gehaald, onmiddellijk te zijn gedood, maar N., die, na het volvoeren van de misdaad, het wapen op zichzelf heeft gericht, leefde nog toen hij naar het Binnengasthuis werd vervoerd. Nader vernemen wij dat de weduwe Van Dam in de buurt bekend stond als een zeer oppassende, werkzame vrouw. Haar plan was spoedig in het huwelijk te treden met een gepensioneerd ser- j geant-majoor te Amersfoort. Verschil in godsdienst was oorzaak van uitstel, maar toen zij kort geleden overging tot het kerkgenootschap van haar man (het roomsch-katholiek), was het voor naamste bezwaar uit den weg geruimd N. heeft haar al geruimen tijd met zijn aanzoeken achtervolgd. Vóór den aan slag was hij even bij hare en zijne moeder geweest. Hij was toen zeer opgewonden. Toen men hem vond, had hij de re volver nog in de hand. Vrijdagmorgen was N. nog niet bij kennis, zoodat de justitie hem nog geen verhoor heeft kunnen afnemen. door op Donderdag SO Augustus 1908, nam. S uur precies, in het Café WINK, aldaar, van: den hoog omkaadden en puiken „de Middel waard" met keet en rietgors, tusschen het Steurgat en de Bruine Kii, onder Werkendam, groot 25.49.85 hectaren, voor 6 jaren, en van het perceel met kade „de Tweemorgen", o.d. Bakkers- kil, i.d. Grienden, a.h. Heijmansgaatje, bnder deWerken, kadaster F 354, in huur bij L. VERMEULEN en J. MONSHOU- WER, voor 7 jaren. Inlichtingen ten kantore van den No taris, alwaar kaart en conditiën van den polder ter inzage liggen. Breeder omschreven bij biljet, dat op aanvraag franco wordt toegezonden. onder Rijkscontróle a f 1,30 per K.G. Gisterenochtend werd in de Maliebaan te 's-Gr<»venhage een bejaard man be trapt op het plegen van onzedelijke handelingen met een 8-jarig meisje. Hij is in hechtenis. Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. ADVERTENTIEN. N. V. Maatschappij voor Scheeps- en Machinebouw, 5! Tel. Interc. Nr. 1 Tel. adres, Bergmaas. Zuivelfabriek Genderen. l)e A Ir* T der Utrechtsche Algemeene opgericht in den jare 1811, is voor de bekende plaatsen Hij zegt, dat het Coza Poeder met geen goud te betalen is. Het spijt mij, dat U er mij attent op moet maken, niet eerder geschreven te hebben om U te bedanken voor het ge zonden Coza Poeder. De reden is, dat ik nog wilde wachten, ten einde U de vol- komene genezing te melden, want dat het het helpt, daar ben ik overtuigd. Aange zien Zwolle niet groot is en de naam van mijn man als oud-inwoner van Zwolle zeer bekend is, heb ik door iemand anders een doos laten komen. Ofschoon de poeders erg duur zijn voor een eerste uitgave, zijn zij, als men er zijn geluk aan te danken heeft, met geen goud te betalen. Ontvang dus nogmaals mijn hartelijken dank voor de goede uitwerking. Ik zal ze aanbevelen. Mevr. v. H., te Zwolle. Eeu monster ran het merkwaardige Coza Poeder wordt gratis toegezonden. Iffet Coza I*oeder bezit de won derbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken draak, bier, wijn, absint enz., bij den dronkaard op te wek ken. Het Coza Poeder werkt zoo ongemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn mede weten en zonder het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan zijne redding te danken heeft. Het Coza poeder heeft het huise lijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herscha pen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen on schadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken. COZA INSTITUTE, 62, Chancery Lane, Londen 252 (Engeland.) Wacht u voor namaak. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. DORURUCIlTiCHE Opgericht 1 October 1871. Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000, (Geheel geplaatst.) Reserve201,339,46. Commissarissen A. J. Lebret, A. J. A. de Bosson, J. M. P. de Jonchberk, Mr. J. Salomonson en C. J. J. Verbroek van Nieuwbeierland. Directeuren: Mr. F. N. Sickinöa en C. Vriesendorp Jz. Geeft VOORSCHOTTEN (zonder verplichte deelneming) op Hypotheek, onder Borgstelling of andere Zekerheid, tegen zeer blllQke rente zonder bQberekening van provisie ot administratiekosten. Neemt gelden in bewaring deposito) en vergoedt daarvoor rente van 27s pCt. met een dag O] 28/* een maant 3 twee maanden 31/* drie maanden opzegging. JLanb VAN ALTEN/ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7ys ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. 12 Aug. Min. van Waterstaat, de uitvoering van bag- gerwerk in de Boven-Merwede. Raming f 10700. 26 Ang. Min. vbu Waterstaat, het verbroeden en ver diepen van het grootscheepsvaamater in de Nieuwe Maas en het Sehenr tusschen Vlaardingen en Maasstni* en het maken van daarmede in verband staande werken, behoorende tot de werken tot verbetering van den wa terweg van Rotterdam naar zee. Raming f 87' 0'0. 28 Ang. Prov. bestuur van Friesland, het uitvoeren van basrgerwerk tot verbeteriag van de gent langs den Pollendam te Harlingen, behoorende tot de havenwerken in Friesland. Raming f 8000, 5 Ang. Prov. beatnnr van Zeeland, het vernieuwen van het kettinghoofd en van paalwarken aan de rijka- zeeweringen te Vliaaingen. Raming f 20850 Minste inschrijver J. Lindenbergh te Wemeldinge voor f 16805. 6 Ang. Prov. bestuur van Noordholland, het op diepte brengen van eenige gedeelten van het Noordhollandsch kanaal. Raming f 10000. Laagate inschr. A. Hofman, Ouderqn, f 8180. Kan ingegeven worden in KoffieThee, Melk, Likeur, AbsintBier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 5