Strooisel. fruitgewas] A. van Dijk Zo., Hensden, Openbare Verkooping 44.88.00 Heet. Hooitoemaat Melk voedsel voor KinderenenZieken VERKOOPEN in Effecten en Administration. VERWERSTRAAT A 356 'S ROSCH. Slechte Maag. OPENBAAR VERPACHTEN Om het Nagras in 1908 te hooien of te weiden, Het College van Regenten der Gods huizen te Hensden, Openbare Verhuring Notaris Kerkhoven, te Werkendam, Bonwpolder Bouwland Not. KERKHOVEN te Werkendam, vraagd had, doch niet kon worden aan genomen. De verdachte bevindt zich in amst en de justitie zet haar onder zoek ijverig voort. De laatste trein van M. Gladbach kwam Zaterdagavond 11 uur, den ge wonen tijd, te Roermond aan zonder machinist. De leerling-machinist S., die de machine bediende, ondervraagd over de afwezigheid van den machinist, verklaarde, dat deze ter hoogte van de viaduct bij de kapel In 't Zand (tien minuten van het station) van de ma chine gevallen was. Men ging onmid dellijk zoeken en vond den machinist dood langs de lijn. Hij had een ga pende wonde aan het hoofd. Aangezien door deskundigen moet vastgesteld zijn, dat deze wonde niet door den val kan veroorzaakt zijn, doch door een toegebrachten slag moet zijn ontstaan, is de leerling-machinist nog denzelfden avond in hechtenis geno men en aan een streng verhoor onder worpen. Maandag is hij weder op vrije voeten gelaten. S. heeft o.m. verklaard, dat de machinist van de treeplank der machine zou gevallen zijn. Het onderzoek in deze wordt ijverig voortgezet. Zondagavond had aan het station te Leerdam een ernstig ongeluk plaats. De 28-jarige J. d. L. uit Beest, die, toen de trein van half tien binnenkwam, nog de rails wou oversteken, werd door de locomotief gegrepen. De linkerarm werd onder den elleboog afgesneden, en ook aan hoofd en heup kreeg de man ernstige wonden. Nadat door een dokter de eerste geneeskundige hulp was verleend, werd d. L. naar het zie kenhuis te Gorinchem vervoerd. Te Buiksloot werden Zaterdagmiddag om half een twee broertjes van 5 en 6 jaar vermist. Nasporingen der politie, ook in omliggende gemeenten, mochten niet baten. Des avonds om half acht zou echter een vrouw aldaar boodschap pen in Amsterdam doen, toen zij op de Baggerterreinen bij het Tolhuis om „moeder" hoorde schreeuwen. Het bleken inderdaad de verdwaalde kinde ren te zijn. Te Buiksloot had een vreemde heer hen medegenomen deze liet ze bij het Tolhuis in de bagger baden, en had hen toen aan hun lot overgelaten, zoodat ze bijna onkenbaar door den modder, bij de ongeruste ou ders werden thuisgebracht. Omtrent de aanhouding van de die venbende, die in den laatsten tijd de streek aan de Zeeuwsch-Vlaamsche grens onveilig maakte, meldt men nog het volgende Het onderzoek, dat door de Belgische justitie met behulp der Nederlandsche wordt voortgezet, heeft aan het licht gebracht, dat de bende verschillende diefstallen pleegde, o. a. te Moerbeke, Axel, Antwerpen, Stekene, Exaerde en Sinaaij. De hoofdman was August de Brouwer, een groote, sterke kerel, ge boren te Stekene, een dorp niet ver van Hulst. Hij droeg den bijnaam van Kapitein der Klampers. De bende maakte er haar werk van, 's nachts in de woningen van alleen wonende personen te breken, die te binden on een prop in den mond te steken. Soms werden de bewoners, als zij hun niet wilden wijzen, wat gevraagd werd, mishandeld. Om de ligging der woningen te leeren kennen, ging de ka pitein overdag in de grensdorpen rond met postpapier en schoensmeer. Verleden week was hij naar Antwer pen gekomen om zijn aandeel in den buit op te eischen bij een zijner hand langers, die daar een herberg houdt. Hij kreeg maar 300 francs, terwijl hij zeker wist, dat er over de 9000 francs in kas was. Daarom heeft hij na zijn gevangenneming alles aan de politie bekend gemaakt. P. B., de luitenant der bende, werd in Antwerpen door de dokwerkers schertsend „mijnheer Peer" genoemd, omdat hij steeds een hoed op had en ringen aan de vingers droeg. „Mijn heer „Peer" ontkent alles. Mede is in hechtenis genomen E. T., bijgenaamd „de Paardendief'. Donderdag is de Belgische justitie te Clinge geweest, ook het parket van Middelburg was aanwezig om een onderzoek in te stellen omtrent den diefstal onder Axel in den nacht van 23 op 24 Juli 1.1. De verdachten, A. de Brouwer, E. T. en P. B. waren door de Belgische pelitie meegebracht. De Brouwer legde weer een vollegdige bekentenis af en vertelde tot in de minste bijzonder heden, hoe de diefstal had plaats gehad. Men verwacht, dat er nog personen, leden van de bende, zullen worden aangehouden. Zondagnacht werd een koetsier van den heer B., te Arnhem, aan den Straat weg aangehouden door den burgemeester en twee veldwachters, die aan den weg hadden gevonden een jonge vrouw, die bleek een snede aan de hals te hebben en zoo ergerlijk was mishan deld, dat ze niet verder kon. Zooveel wist men uit haar te krijgen, dat ze te Velp woonde en door iemand, met wien ze uit was geweest, was mishandeld. De koetsier, begeleid door politie, reed haar naar Velp, waar haar lang verwachte thuiskomst in dezen toestand groote consternatie wekte; haar moeder kreeg een zenuwtoeval. Den zelfden nacht werd de dader, een Oosterbeeker, aangehouden. In een café aan de Kruisheerenstraat te Roermond ontstond Zaterdagavond hooggaande ruzie tusschen burgers en een paar militairen. Van woorden kwam het tot daden. De mili< ien huzaar van B., van het 2de regiment aldaar, kreeg een messteek in den onderbuik, zoo danig, dat de ingewanden er uit puil den. De vermoedelijke dader P. P. werd onmiddellijk gearresteerd. Mede werd in arrest genomen de burger J., die aan P. het mes, waarmee deze de ver wonding toebracht, zou overhandigd hebben. Den verwonde, wiens toestand levens gevaarlijk werd geacht, bracht men naar de kliniek. Zaterdag werd aan de politie te Arn hem mededeeling gedaan, dat een Duitsch sprekend paar, een jonge man en vrouw, uit het Hotel Het Wapen van Arnhem, aan het Roermondsplein, waar ze goede sier hadden gemaakt, waren heengegaan zonder te betalen. Een inspecteur van politie, ging met een rechercheur er op uit en vond het paar na eenig zoeken in het Hotel Langemeier aan het Stationsplein. Toen zij van het restaurant zich naar hun kamer hadden begeven, meldde zich een oogenblik later de inspecteur aan, gevolgd door den recherchêur. De vreem deling was zeer verbolgen, ging voor den inspecteur staan en greep zijn re volver. Deze, op aanval of zelfmoord bedacht, greep hem zijn handen vast, waarop de rechercheur hem het scherp geladen wapen ontwrong. Daarop werd hij meegenomen naar het hoofdbureau van politie, waar bleek, dat de vreem deling was Walter Alexius, die beken de van zijn patroon te Metz 500 Mk. te hebben gestolen (den sleutel van de brandkast had hij nog bij zich), waar mee hij in gezelschap van een 19-jarig meisje er vandoor was gegaan. Geld werd niet meer op hem bevonden, wel een fleschje sublimaat. Hij had de be doeling, naar hij verklaarde, zich zelf en zijn gezellin van het leven te be- rooven. Hij en zij weigeren verdere in lichting te geven, waarom de justitie beiden van erger verdenkt. Ze zijn Zon dagmorgen naar het huis van bewaring overgebracht. Om nader bericht is naar Metz geseind. De vorige week werden per adver tentie in de Goudsche Courant bekwame inbrekers gevraagd, geschikt om een brandkast, oud-model, te openen. Een grappenmaker vond tot het plaatsen dier advertentie aanleiding in het feit, dat men ten postkantore te Gouda de onhandigheid had begaan de brandkast te laten dichtvallen, terwijl de sleutels er van daarin waren blijven liggen. Een paar smeden trachtten een ge- heelen dag tevergeefs het slot te ope nen. Door het afbreken van het bo vengedeelte der kast kon men eindelijk de geldswaarden bereiken. Terwijl in den nacht van Zaterdag op Zondag iemand op den Overtoom te Amsterdam een politie-overtreding pleegde, werd hij aangesproken door een man, die zich bekend maakte als een rechercheur en zeide aan de ge pleegde overtreding geen gevolg te zul len geven, wanneer hem geld gegeven werd. De aangesprokene, die geen geld bij zich had, heeft toen dien zooge- naamden rechercheur een gouden ring gegeven, welken hij Zondagmorgen zou kunnen inwisselen tegen geld. Men zou elkander daartoe op de Ilobbemakade ontmoeten. De pseudo-rechercheur is toen door de echte politie aangehouden. Vrijdagavond om halfacht reed te Amsterdam een rijtuig langs de Prin sengracht. Plotseling opende de inzit tende het portier en sprong te water. De koetsier, daarin bijgestaan door eenige burgers, mocht er na veel moeite in slagen den man weer op het droge te brengen. De drenkeling was echter volkomen bewusteloos. Per brancard werd hij naar het binnengasthuis ver voerd. Het bleek iemand uit de pro vincie te zijn. Hij is overleden zonder bij kennis te komen. huisvaders zijn van een groot gezin, zijn onmiddellijk ontslagen, terwijl de politie procesverbaal opmaakte. Midden op den dag werden de kazen bij tien tallen tegelijk per kar door de beide personen vervoerddie ze wel eens zag rijden, heeft nooit aan diefstal gedacht. GENEZING VAN EEN LANDBOUWER. De heer Jan Van Beek te Prinsenhage, bij Breda, landbouwer, beklaagde zich sedert lang over zijn slechte maag en zijn slechte spijsvertering. Zijne werkzaamheden op het land dwongen hem tot een regel- matigen en gestadigen arbeid, en sedert eenigen tijd gevoelde hij zich overmatig vermoeid en was hij genoodzaakt herhaalde malen zijn dringend werk op te geven. Deze groote vermoeienis kwam voort uit den toestand van zwakte waarin zijn maag verkeerde, die, ten gevolge van haar slechte werking ten slotte niet meer kon voldoen aan de behoeften zijner voeding en het herstel zijner krachten. De heer Van Beek is 63 jaar oud, en op dien leeftijd is een toestand van voortdurende vermoeienis en gebrek in de voeding lastig en zelfs ge vaarlijk. Hij had reeds meerdere genees middelen zonder succes beproefd en geheel en al teleurgesteld vroeg hij zich af hoe hij wel zijn volhardenden slechten gezondheids toestand zou kunnen veranderen. De Pink Men meldt aan de N. R. Ct. Per anonymen brief werd de politie te Gouda in kennis gesteld van een permanenten diefstal van kaas uit een pakhuis van den heer E., groothande laar in kaas aldaar. In dat schrijven werden de namen genoemd van twee knechts, die daarop door de politie in verhoor werden genomen en bij het lezen van den brief bekenden reeds gedurende langen tijd zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van kaas, die ze verkochten aan kleine winkeliers. In het pakhuis is van deze diefstal len nooit iets bemerkt, wat te begrijpen is, daar geregeld pl. m. 50,000 K.G. worden verwerkt. De knechts, die Pillen hebben hem daartoe het middel geleverd. De heer Jan Beek heeft de Pink Pillen gebruikt en eenigen tijd daarna nam hij waar dat zijn spijsvertering reeds ver beterd was; hij had veel meer wil van zijn voedsel dat thans veel gemakkelijker werd opgenomen dan te voren: Zoodra de Pink Pillen hare weldoende werking op de maag van den heer Jan Van Beek deden gevoe len, is deze zelf er veel beter gaan uitzien zijne krachten zijn teruggekomen en hij heeft zijn werk zonder vermoeienis kunnen doen. Na een betrekkelijk korte behandeling is hij geheel en al genezen. Wij kunnen niet te zeer de behandeling met de Pink Pillen aanbevelen aan alle personen die door maagkwalen geplaagd worden. De Pink Pillen werken niet als een spijs verterend gistmiddel, zij komen niet den arbeid van de maag verrichten, wat een kunstmatige vertering der spijzen zou zijn. De Pink Pillen hebben een algemeene uitwerking, waarvan het geheele organisme voordeel trekt, dat veranderd en hersteld wordt. De maag wordt hersteld en opgewekt even goed als de andere organen, en daarvan zijn nieuwe krachten het gevolg. De af scheiding van maagsappen die de spijsver tering begunstigen wordt werkzaam ge maakt en al de maagkwalen, krampen, walgingen, brakingen en verdwijnen snel. De Pink Pillen hebben, zooals wij hier boven zeiden, een algemeene uitwerking op het organisme, en het beste bewijs daar van is het gevoel van welbehagen dat alle zieken ondervinden zoodra zij met het ge bruik der Pink Pillen zijn aangevangen. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwak te, onregelmatigheden, plaatselijke pijnen, zenuwverzwakking, gevolgen van te veel werken. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma's V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, en Firma Lamers Indemans, te 's-Hertogenbosch, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos, 9.per 6 doozen. Burgerlijke Stand. Heusden, van 10 tot 18 Aug. Overleden: M. E. Baaijens, 3 w., d. v. W. Baaijens en J. Crielaard. Aanbestedingen. Hark tbr richten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 17 Aug. 0.47 M. beneden 0. 18 0.50 0. Advertentiën. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te W e r k e n d a m zal, ten overstaan van Notaris DE GIER te H e u s d e n, op Vrij dag; 98 Augustus 190§, >tes voor middags om JLO uur, in „CONCORDIA" te Heusden, in het Uiterwaarden en andere gronden van den Hieuwen Maasmond, Aak Heleind—Hagoort. Betaaldag JL Mei JLOOO. Boekjes JLO cent bij voornoemden Ontvanger, den Waardsman te Drongelen, in „Concordia" te Heusden, en door tus- schenkomst van iederen Ontvanger der Registratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. VAN EN zal op Arijflag 88 A iigustus 1908, des voormiddags half negen ure, ten her- berge van J. M. SPIEREN BURGH in het „Wapen van Amsterdam" te Heusden, in het openbaar gelegen onder lledikhuizen, lln^lei», Vl|j men en Baardwijk. Nadere inlichtingen geven de opzichters A. van Bokhoven te Haarsteeg en P. Wa- gemakers te Heesbeen. Betaaldag Kerstmis 1908. Breeder bij biljetten omschreven. door op Donderdag SO Augustus VOOS, nam. 2 uur precies, in het Café WINK, aldaar, van den hoog omkaadden en puiken „de Middelwaard" met keet en rietgors, tusschen het Steurgat en de Bruine Kil, onder Werkendam, groot 25.49.85 hectaren, voor 6 jaren, en van het perceel met kade „de Tweemorgen", o.d. Bakkers- kil, i.d. Grienden, a.h. Heijmansgaatje, onder deWerken, kadaster F 354, in huur bij L. VERMEULEN en J. MONSHOU- WER, voor 7 jaren. Inlichtingen ten kantore van den No taris, alwaar kaart en conditiën van den polder ter inzage liggen. Breeder omschreven bij biljet, dat op aanvraag franco wordt toegezonden. zal Vrijdag 81 Augustus 1B08, des namiddags 6 uur precies, in het Café KIEBOOM te Woudrichem, publiek verkoopen: De Appelen, Peren en Moten, of ander Fruitgewas, uit de navolgende boomgaarden 1. Van de familie van Eeten, te Uitwijk, in 3 perceelen. 2. „Den Draaiboom", aan de Zandsteeg, onder Woudrichem, van Notaris Mr. H. Scholten. 3. „De Burgt" te Werkendam, van Me vrouw de Wed. J. de Klerk-Sigmond, vol gens aanwijzing. 4. Op het „Kraaiveld", onder Woudri chem en Sleeuwijk, van den heer A. Naaijen. 5. De Oostelijke boomgaard achter het huis van Notaris Kerkhoven, volgens aan wijzing. Breeder bij biljet omschreven. Machinaal aangemaakte Verven, direct voor het gebruik gereed, in alle kleuren, per bus (1 pond) netto 25, groen 30per bus (2 pond) netto 50, groen 60 ets. Verder alle soorten: DROGE VERFWAREN, Oliën, Lakken, Vernissen, Spiegel- en Vensterglas. Groote sorteering BEHANGSELPAPIEREN. Alle Schoonmaakartikelen als: Borstelwerk, Sponzen, Zeemleer, Goud- en Zilverbrons merk „Emma" en „Ballon", Tafelzeil, alsmede: Kootteer, Bruine Teer, Carbolineum, Blak-Warniseh, Asphalt-Pa- pier, Heining- en Prikkeldraad, Vlecht werk, enz. Oudste en beste adres. BOTERMARKT W tOS, Magazijnen, Kantoor en Fabriek Botermarkt O 69, O 69a. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardlngen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Hjcusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. Telegram-adres t DEL10NASTI. latere. Telef. Ne. 443. Aan- en verkoop, van Effecten. Het openen van ttekeniag- Courant met rentevergoeding. Het nemen van gelden a deposito en op prolongatie. Het geren ran gelden op onder pand van soliede effecten. -Het administreeren en in bewaring nemen van fondsen en andere geldswaardige papieren. De heer Jan Van Beek en zijn vrouw. 26 Aog. Min. van Waterstaat, lo. het verbroeden en ver diepen van het grootscheepsvaarwater in de Nieuwe Maas en het Sehenr tusschen Vlaardingen .en Maasslnis en het maken van daarmede in verband staande werken, behooreDde tot de werken tot verbetering van den wa terweg van Rotterdam naar zee. Raming 371000. 2o. Het maken van oevervoorzieningen op de rivier de Vecht in Overijssel tusschen de brug te Ommen en die te Dalfaen. Raming f 2000. 3o. Het versterken en uitbreiden van de oever- voorziening langs den linkeroever van 't Spui nabg Ond- Bejjerland. Raming f 7300. 28 Ang. Frov. bestuur van Friesland, het uitvoeren van baggerwerk tot verbeterisg van de geul langs den Pollendam te Harlingen, behoorende tot de havenwerken in Friesland. Raming 8000, 2 Sept. Min. van Waterstaat, het maken van een grondduiker onder de rivier de Vecht boven Hardenberg ia de gemeente Ambt-Hardenberg, prov. Overijssel. Ra ming 416°, 0 Sept. Min. van Waterstaat, het herstellen vanwin- terschade aan de brag over de Vecht te Hardenberg prov. Overijssel. Raming f lino^. WERKENBAM. De getting der boter is deee week op de markt 65 ett., in de winkels dus 70 ets. per half kilo Eieren f 1.03 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De getting der boter bedraagt 70 et. per half kilo en die der eieren f 1.05 de 26 stuks. GORINCHEM, 17 dug. Op de veemarkt toaren aan gevoerd 282 runderen, nuchtere halveren, 11 vette varkens, 590 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 190 a 260, kalf vaarzen f 140 a 200 guiste vaarzen f 110 a 140, melkkoeien f 170 a 210, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f 90 a \Z§,pinken f 60 a 100 graskalveren f 25 a 50, nuchtere /12 a 18, schapen f a lammeren f - a biggen 6 a 10 per stuk. Vette varkens 18 a 21 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 9 00 a 9 20, roodedito 8 75 a 8.85 witte dito 8 80 a 8.90 inl. rogge f 7.30 a 7-40, buitenl dito f 7.25 a 7.50 gerst f 4.90 A 5.20. haver f 3.75 a 3.85 duivenboonen f 7 70 a 7.80, blauwe erwt n f a mals, 75 pond, f 5.90 a 6 15 alles per heet. Boter 70 a 75 ct. per half kilo Eieren f 1.— a 1.10 per 26. Kippen f 0.60 a 0.80 per stuk. ROTTERDAM17 18 Aug. Op de veemarkt waren heden aang-voerd 776 vette runderen, 1196 magere dito 1121 vette en graskalveren, 118 nuchtere kalveren 2068 schapen of lammeren, 1137 varkens, 149 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 72 2e kw 50 cent, kalveren le kw 105, 2e kw. 85 ct schapen \e kw. 54, 2e kw. 40 cl. vette varkens 44 a 38 ct. licht soort 42 a 40 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 14. a 22 idem voor de slacht f 8 a 12Biggen f 1.10 a 1.20 per week. ROTTERDAM 17 Aug. Tarwe puike jarige per 80 kilo. f a per 100 kilo f 10.65 a 9. nienw f a - Rogge f 6.10 5 75 per heet. Gerst f 8 75 a 8 25 Chevalier f aHaver f 7 75 a 7 40, per 100 kilo. Bruine boonen fa -.witte fa Erwten f 9 50 a 9 00 Zeeuwsche eieren 4 00 a 4.10, Overmaassche dito f 4 20 a 4 40 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 106/8 en 50/16 ton en 300 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 54. 2e kw. f 50, Ze ho f 48 Per half kilo 671/2 a 721/2 cent. Bestir der Domeim HOOIT0EMAAT VAN LEEUWEN G

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3