door Italiaansche troepen met scherp verzekering, waarin aan de landbouwver-1 eboten is op Oostenrijksche soldaten Een telegram uit Port of Spain, d.d. 27 dezer zegt Een ambtelijke mededeeling uit Ca racas van 24 dezer meldt, dat het hof voor civiele zaken in eersten aanleg de Fransche tel eg raaf maatschappij schul dig heeft verklaard aan medeplichtig- beid aan de omwenteling van Matos en die maatschappij deswege veroor deelde tot een schadevergoeding van 5,000,000 dollars, afgescheiden van nog een later te bepalen bedrag. Dit vonnis berust feitelijk op dezelfde grondsla gen als het tegen de New York Ber- mudez Asphalt Company gewezen von nis. De Engelsche gezant heeft onlangs te Barquisimeto een onderhoud gehad met president Castro. Toen Abdul Azis voorvaderen besteeg - correspondent van de ger bestond er in enkele buitenlandsche den troon zijner - zoo meldt de Times" te Tan- Marokko geen leening, geen schuld en was de schatkist goed ge vuld. Thans bevindt een deel van het rijk zich in handen van Boe Hamara, die belangrijke concessiën aan de Span jaarden heeft verleend, zijn het gan- sche gebied der Sjaoeja's en de steden Casablanca en Oedjda door de Fran sehen bezet en verkeert het overige deel des lands in een staat van regee- ringloosheid, terwijl in het Zuidoosten de bevolking op het punt schijnt, de Franschen in Algerie aan te vallen de schuldenlast der regeering is tot 150 millioen francs gestegen, waarvan alleen de buitenlandsche leeningen gewaar borgd zijn, terwijl de geschiedenis van Casablanca nog vele millioenen zal kos ten aan schadevergoeding. Alleen de douanerechten vormen nog een bron van inkomst en deze zijn voor een deel verpand. Abdul Azis heeft een troon geërfd, maar slechts een krukje nage laten, dat nog niet eens betaald is. I*laatieliik üicuwi. HEUSDEN, 29 Augustus. Bij een onlangs gehouden historischen optocht te Tiel, waarin Reinald III de hoofd persoon was, had deze eene oorkonde ge geven, die we gaarne willen beschouwen als ook tot de Heusdenaren gericht bij de viering van den a.s. verjaardag van H. M. de Koningin, zij luidt„den burgeren der stat neerstichlyck versoeckt to dien dage hoire ghesellen ende dienstmaeghden oirloff te gheven ende sich ten schoensten to cleden, als gewoenllyck is to doin. Voirts dese incomste te vjeren in betaeme- lycker maniere, besonders meer in die oogen der schoenre maegden als in die bierkanne te scouwen". Als aan dit verzoek wordt voldaan zal de feestvreugde zeker worden verhoogd. De feestelijke stemming komt er reeds in, en als het weder maar goed blijft, dan zal de Koninginnedag een echte feestdag zijn. Ook van particuliere zijde werkt men mede door versiering van vitrines en op andere wijze. De heer Arn. van Dijk, op de Boter markt, stelt zich voor des avonds bioscopi- cche voorstellingen te geven, met betrek king tot het Vorstelijke huis en over an dere onderwerpen, die van buiten zichtbaar ziillen zijn. Het publiek, dat dan tijdens het concert een wandeling maakt, kan als dan gelijkertijd op de Botermarkt eene va riatie hebben. De raad dezer gemeente besloot giste ren in eene daartoe opzettelijk belegde ver gadering aan de commissie voor de feest viering op den a.s. verjaardag van H. M. de Koningin, een subsidie van f 40.toe te kennen. Door de Rijksveldwachters alhier is Maandag eene bekeuring gedaan, op de handels- zoowel als regeeringsgebied zoo zeer besprokene, diefstal op de rivieren. Het betrof hier een partijtje steenkolen van eene lading, behoorende aan de societé Anonyme, John Cockerill te Seraing, dat door den schipper aan visschers voor visch was ingeruild. Op de op deze wijze verkregen steenkolen is beslag gelegd, en eene kleine hoeveelheid naar de Rechtbank te 's-Bosch opgezonden. In een gehouden vergadering van Kerkvoogden en Notabelen is besloten tot het aanbrengen van een gasverlichting in de Kerk en is aan de gasfabriek opgedra gen dit werk met den meesten spoed gereed te maken. In verband met de feesten ter gele genheid der verjaring en tienjarige regee ring van H. M. de Koningin, zal f zie ach terstaande advertentie) in de Geref. Kerk Putterstraat alhier, eene openbare Oranje samenkomst worden gehouden, waarbij Ds. Laatsman eene feestrede hoopt te houden, tot het bijwonen waarvan met het oog op de festiviteiten ieder wordt opgewekt. (Ingezonden.) Het bestuur der Nutsbibliotheek stelt de jeugd Zaterdag 5 September wederom in de gelegenheid leesboeken te verkrijgen en wel bij Dr. Erkelens op den gewonen tijd. WERKENDAM. Morgen hoopt in de Geref. kerk B alhier op te treden de Wel. Eerw. Heer Ramans, predikant te Woerden. Woensdag 1.1. vergaderde de land- vereeniging „Werkendam en Omstreken", ten herberge van Mej. de wed. Wink alhier. Aanwezig waren 62 van de 188 leden. Nadat de voorz. de vergadering had ge opend, werden de notulen gelezen en on veranderd goedgekeurd, waarna 4 personen als leden werden aangenomen. De ingeko- men stukken kwamen hierna aan de beurt, j den gegeven door de militaire vereeniging lo. een schrijven van 't bestuur der vee- uit Gorinchem. Tot slot vuurwerk. eeniging werd dank gebracht voor den steun, tot dusver verleend, welk schrijven voor kennisgeving werd aangenomen; 2o. een dito van den heer Huizinga, Rijks- landbouwleeraar, die de vraag stelde of men soms nog een lezing verlangde in den a.s. winter, waarop in toestemmenden zin werd besloten en tevens te verzoeken, als onderwerpen van behandeling te nemen: b.v. draineering en al of niet mogelijkheid om in deze streek verandering of vermeer dering van cultuur te verkrijgen, en 3o. de kennisgeving, dat de veemarkt, tot welks oprichting op verzoek van de vergadering door den gemeenteraad van Werkendam is besloten, de goedkeuring van Ged. Sta.- ten heeft verkregen en dus zal gehouden worden op den 2n en 4n Vrijdag van de maanden September, October, November, Maart, April en Mei, behalve wanneer die Vrijdagen zouden vallen op een christelij- ken feestdag of op een goeden Vrijdag, in welk geval de volgende Vrijdag als markt dag zal zijn aangewezen. Het bestuur zou Zaterdag 29 Aug. 1908 vergaderen en dan over de wijze van propaganda maken voor deze markt spreken. De leden werden op gewekt deze markt te steunen. Tot leden ,van het stembureau werden verder benoemd de heeren H. Groeneveld en M. Drievoet en tot het nazien der rekening en verant woording aangewezen de heeren C. J. Visser en D. van Arkel. Uit die rek. en verantw. bleek, dat over 1907/1908 was ontvangen f 549,21 en uitgegeven f 316,78, dus het saldo was f 232,43 groot. De schuld aan rentelooze aandeelen in het stierenfonds enz. beliep nog f 175,zoodat het zuiver bezit der vereeniging was f 57,43. Bij monde van den heer C. J. Visser werd geadviseerd de rekening goed te keuren, doch wees er op, dat het drukwerk, geleverd door Gebrs. Luijt te duur was en men goedkooper te recht kon. Hij bracht verder den penningm. dank voor de goede boekhouding. Vervol gens werd de begrooting over 1908/9 in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 419,30, waarna besloten werd het stierenfonds op t9 heffen en de 24 aandeelen, die nog res ten, af te doen. Medegedeeld werd verder, dat tot 1 October a.s. nog gelegenheid was zich op te geven tot het deelnemen aan den wintercursus voor den landbouw. Het bestuur zou als commissie van toezicht op dat onderwijs fungeeren en de onderwijzers zouden zijn, de heeren 't Hooft en Brill. De heer v. Everdingen vondt het vreemd, dat in die commissie geen commissie uit den raad van Werkendam tot zitting ne men was uitgenoodigd, daar toch de raad dier gemeente de landbouwvereeniging tot het geven van zulk een cursus in de gele genheid had gesteld door1 e een localiteit beschikbaar te stellen en 2e den heer Brill tot onderwijzer aan te stellen ten einde het legaat Van Cooth tot zijn recht te doen komen, 't Bestuur zei daaraan niet gedacht te hebben, doch den spreker gelijk te geven en alsnog in dien geest te zullen handelen. De voorz. (baron Mulert) thans het woord nemende zeide, dat het hem aangenaam was geweest tot op heden zijn functie te hebben waargenomen, doch zich gedrongen te voelen te moeten bedanken, omdat hij voelde, dat op den duur de zaken, nu hij niet meer zoo geregeld in Werkendam komt, zouden gaan versloffen en dat mag niet ge beuren, de vereeniging moet stand houden niet alleen, doch nog vooruitgaan. Lid blijft hij natuurlijk, daarvoor hebben het bestuur (en inzonderheid de secr.-penn.) en de leden hem het voeren van den pre sidentshamer steeds te gemakkelijk gemaakt, en aangenaam doen zijn, doch voor voor zitter moet hij bedanken tot welzijn der vereeniging. In gevoelvolle bewoordingen werd hem door den heer Pellikaan, namens het be stuur en de gansche vereeniging dank ge zegd voor wat hij ten bate der ver. had gedaan, het betreurende, dat de voorz. ge meend had het zijn plicht te rekenen zijn ontslag te nemen. Hij hoopte en wenschte dat het hem met de zijnen steeds wel zou mogen gaan en kon hem de verzekering geven, dat de vereeniging nooit zou verge ten wat hij voor haar was geweest. Ook de heer Van der Sluis (secr.-penn.) voegde hieraan nog eenige hartelijke woor den toe. Tot bestuursleden werden hierna herbe noemd de heeren Hakkers, Ven Vugt en Pellikaan met respectievelijk 54, 51 en 32 van de 62 uitgebrachte stemmen, waarna bij enkele stemming tot bestuurslid in plaats van den voorz. gekozen werd de heer A. Sigmond met 42 van de 60 uitgebrachte stemmen. Allen namen de benoeming aan. Aan de commissie voor den coöperatieven aankoop van lijnkoeken, die o.a. bestaat uit de heeren J. Pellikaan, en J. Doedijns werd toegevoegd de heer J. Snoek. Tot 15 September zal bij die heeren gelegenheid zijn bestellingen op te geven. De leveringen zullen geschieden 1 November en 15 Ja nuari. Tot leden voor den coöperatieven aankoop van zaaigranen en zaden werden aangewe zen de heeren D. C. Hakkers, W. de Waard en Donker. Op de vraag van den heer Brill of het niet wenschelijk zou zijn, in den vorm van een 6tal lezingen b.v. een cursus te geven, aan alle belangstellenden, in fruit teelt, vruchtenteelt enz. werd door het Be stuur geantwoord, dat daarover zou worden nagedacht en vervolgens de vergadering gesloten met dank aan alle aanwezigen voor hun tegenwoordigheid. SLEEUWIJK. Dinsdag a.s. zal de verjaardag van H. M. de Koningin en Haar tien-jarige regeering feestelijk worden her dacht. Door de feestvereeniging „Wilhel- mina" is daartoe een programma samen gesteld, dat veel goeds belooft en behalve eenige volksspelen ook een ringrijderij met voertuigen en fietsen bevat. Voor al deze wedstrijden worden aardige prijzen uitge loofd. Gedurende de feestelijkheden op den dag zal de muziekvereeniging „Wilhelmina zich doen hooren. 's Avonds zal een concert wor- WIJK c.a. Door een ingezetene dezer gemeente is van H. M. de Koningin een bijdrage van f30 ontvangen in de herstellings kosten zijner woning. Evenals op verschillende omliggende plaatsen, begint ook hier de gevreesde vlek ziekte onder de varkens te heerschen. En kele zijn reeds aan de gevolgen bezweken. Het ongunstige weer der laatste da gen werkt zeer nadeelig op het nog te veld staande koren, het begint veel daardoor te lijden. Ook de fruitboomen hebben het deze week taai te verantwoorden gehad. Een groot deel der vruchten is tegen den grond geslagen. VEEN. Bij een ingezetene dezer ge meente zijn op een nacht uit den tuin de komkommers ontvreemd. Of hier aan bal dadigheid te denken valt, daar de tuin op geruimen afstand van de straat is gelegen Ook in deze gemeente is bij enkele varkenshouders de varkensziekte uitgebro ken. Men wil trachten door inenting het gevaar dezer gevreesde ziekte af te weren. DRONGELEN. Door den heer Commis saris der Koningin is tot gemeente-veld wachter alhier benoemd D. Vos te Meeuwen. AALST. Bedelaars kunnen somtijds zeer brutaal zijn in haar optreden. Deze week was in ons dorp een persoon, welke enkele ingezetenen forceerde hem een kwartje te geven. Deze streek was hem enkele keeren geluktdoch men stelde den ge meen te-veld wachter hiermede in kennis, welke hem spoedig arresteerde. Het bleek toen dat het een bekende was bij de justitie die nog een half jaar gevange nisstraf te goed had. GIESSEN. Sedert j.l. Zondag heerscht alhier de vlekziekte onder de varkens. Ze ven beesten zijn reeds aan deze ziekte ge storven, waarvan vier waren ingeënt, 't Is te wensehen, dat deze ziekte zich niet ver der zal uitbreiden. In de Geref. kerk zal a.s. Zondag middag optreden ds. Rispens uit Werken dam. De handel in aardappelen is alhier in de laatste dagen zeer stil. Slechts nu en dan worden kleine partijtjes gekocht. Men besteedt thans voor ijgenheimers f 1.50, voor Zeeuwen f 1.75 a f 1.90 en voor Geldersche blauwe f 2 per mud. DUSSEN. Ds. G. J. D. Aalders die het beroep naar de Geref. gemeente te Wol- faartsdijk aannam, zal op Zondag 13 Sept. hier zijn afscheid nemen. Aan de fruitteelderij ,,'t Oude Maasje", zijn Donderdagnacht400 abrikozen gestolen. De machinist van 't stoomgemaal S., werd Donderdagavond onverwachts op z'n fiets aangevallen en toegetakeld. Van den dader geen spoor. Het kerkgebouw der Ned. Herv. ge meente moet eene groote reparatie onder gaan. Men is bezig het bedrag (f3000.) bij een te brengen. (Polder). Hier heerscht erg de vlek ziekte. Alleen Donderdag zijn er 3 varkens aan bezweken. Hiimenland. Nederland en Venezuela. De redactie van De Nieuwe Courant heeft met den heer De Reus, den ge wezen Nederlandschen gezant te Ca racas, in Den Haag een onderhoud gehad. Wij laten een gedeelte van het verslag, dat de N. C. daarvan geeft, hier volgen De heer De Reus gaf ons gelijk wij natuurlijk wel verwachten aan stonds te kennen de vrijheid te missen zekere onderwerpen aan te roeren. Ove rigens bekende hij niet in staat te zijn veel nieuws te vertellenhij was reeds een maand uit Venezuela en het laat ste nieuws omtrent den stand der zaak had hij zelf na zijn aankomst te Cher bourg uit de Europeesche bladen moe ten vernemen. Belangrijk was echter hetgeen de heer De Reus ons mededeelde omtrent de publicatie van zijn schrijven aan de Vereeniging Hou en Trouw. Die pu blicatie, zeide hij, was geheel buiten zijn voorkennis en goedkeuring geschied. Men had hier met een onbegrijpelijke en onverantwoordelijke indiscretie te doen. Het bestuur had zijn brief, die louter bedoeld was om tot particuliere inlich ting te strekken, zonder hem vergun ning daartoe te vragen, in zijn geheel gepubliceerd. En toen die publicatie éénmaal was geschied, zond het hem een brief naar Caracas, waarin hem zeer hoffelijk te kennen werd gegeven, dat zijn bri f het bestuur zoo belang rijk en gewichtig was toegeschenen, dat het zich de vrijheid had veroor- loofd, die in zijn geheel openbaar te maken i Hoe de publieatie in het orgaan van I Hou en Trouw ter kennis van presi dent Castro was gekomen wist do heer De Reus niet te zeggen. Hij veronder stelde, dat een der in Nederland ge accrediteerde Venezolaansche consuls het stuk aan zijn regeering had doen toekomen. I In Castro's verbolgenheid over het bewuste artikel is echter niet de voor naamste reden van het geschil te zoe ken. Wanner de verhouding tusschen Nederland en Venezuela geheel bevre digend ware geweest, dan had Castro vermoedelijk gedaan of hij van niets wist. Maar reeds in Mei, dus vóór het artikel nog in Venezuela bekend kon zijn, had Castro's optreden tegenover Curagao een aanvang genomen. De naaste redenen voor dit onwelwillend, om niet te zeggen vijandig optreden zijn in Nederland bekendomtrent de dieper liggende wenschte de heer De Keus zich niet uit te laten. Waar hij zich anders ter wille van' zijn land wellicht had weten in te too rnen, daar liet Castro zich onder de gegeven omstandigheden geheel door zijn impulsief karakter beheerschen en wanneer hij een maatregel neemt, dan komt hij er nooit op terug. Met Castro verkeerde de heer De Reus persoonlijk op den allerbesten voet. Omtrent zijn uitzetting zelf viel niet veel te verhalen. De ministerieele brief met zijn paspoort was hem plotseling, zonder eenige voorbereiding, thuisbe zorgd. Daarmede waren al zijn betrek kingen met het officieele Caracas af gebroken geweest en van dat oogen- blik had hij geen communicatie meer met de Venezolaansche regeeringsper- sonen gehad. Hij had zijn koffers ge pakt eu gewacht op een reisgelegen heid, die zich aanbood, toen, zes dagen daarna, de „Gelderland" ter reede van La Guayra verscheen om hem aan boord te nemen. Kalmweg is hij toen naar het station gegaan om met den trein naar La Guayra te reizen. Behalve van zijn collega's van het corps diplo matique had hij van slechts enkelen afscheid te nemen; de Venezolaansche families gaan weinig met de vreemde lingen om, hetgeen ten deele zijn reden vindt in de groote vrees welke men voor Castro koestert. Nooit weet een Venezolaan of de personen met wie hij in relatie treedt, wel in een goed boekje staan bij den president. Mocht dit niet het geval wezen dan zou hij gevaar loopen bij de een of andere ge legenheid het kind van de rekening te worden. Van eenig officieel uitgeleide was geen sprake geweestvermoedelijk heb ben zich in den trein, die hem naar La Guayra voerde, wel een paar beamb ten bevonden, die in last hadden zijn gangen ra te gaan, maar zelf heeft bij daar niets van bemerkt. Omtrent den persoon van Castro en zijn politiek ondervraagd, verwees de heer De Reus naar de beschrijvingen, welke herhaaldelijk van hem zijn ge publiceerd en naar zijn bewusten brief, waarin de Venezolaansche toestanden voldoende staan geschilderd. Van een revolutionnaire partij althans in Venezuela is geen sprake. In Venezuela bestaat alléén Castro en alles buigt voor hem. Populair is hij ongetwijfeld niet, maar men is bevreesd voor hem. Alle tegenstanders en revo lutionnaire leiders zijn door hem het land uitgejaagd. Het Venezolaansche leger heeft voor zoover de heer De Reus als niet- deskundige in militaire zaken kan oor- deelen al zeer weinig waarde. Het ziet er werkelijk uit als het slordige, ongedisciplineerde troepje, 't welk men soms op plaatjes in reisbeschrijvingen vindt voorgesteld. Het is echter moge lijk, dat er afdeelingen bestaan, hem niet bekend, door buitenlandsche mili tairen gedrild en die een beter voor komen en meer oorlogswaarde hebben. De forten aan de kust ook hier wijst de heer De Reus er op, dat hij niet-deskundige is moeten sedert de gebeurtenissen in 1902 in eenigszins beteren toestand zijn gebracht. Onder anderen zijn zij bewapend met een acht tal groote kanonnen, welke, oorspron kelijk voor de Boeren-regeeringen be stemd, dooi de Creusot-fabriek aan Castro zijn overgedaan. Over de wenschelijkheid of oppor tuniteit van een blokkeeren der Vene zolaansche kust liet de heer De Reus zich begrijpelijkerwijze liever niet uit. Maar op onze vraag gaf hij toch te ver staan, dat het leggen van zulk een blokkade volstrekt niet, wegens de daar aan verbonden bezwaren, tot de minder goed uitvoerbare maatregelen mocht worden gerekend. Wel is de kust zeer uitgestrekt, maar zij is zóó bergachtig, dat het slechts op enkele weinige pun ten mogelijk is verbinding met het binnenland te verkrijgen. Nabij La Guayra, Puerto Cabello en enkele andere kustplaatsen bevinden zich bergpassen over de 2500 3000 M. hooge berg ketens, het binnenland is van deze plaatsen volkomen afhankelijk. Mocht het al mogelijk zijn door de blokkade heen te breken en goederen op andere kustplaatsen te landen, dan zou het toch feitelijk onmogelijk wezen die van daar en naar het binnenland te brengen. De Daily Telegraph verneemt uit Washington, dd. 25 dezer: Het geschil, dat Nederland met Ve nezuela heeft, wekt bij de Amerikaan- sche regeering groote belangstelling, maar geen beroering. Dit is de slotsom, waartoe men komt, na hier gesproken te hebben met ambtenaren en anderen, wier naam een waarborg voor dc hoogste geloofwaardigheid is. Men begrijpt, dat Nederland een ge wapend optreden in den zin heeft, maar door tusschenkomst van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft het de regeering hier verzekerd, dat het er niet aan denkt, Venezolaansche grond gebied in bezit te nemen, althans niet voor goed. Er is dus geen schending mogelijk van de Monroe-leer, die nu in Amerika's buitenlandsche politiek het leidende beginsel is. Met dat al neemt men aan, dat, welke maatregelen de Nederlandsehe regee ring tegen Venezuela moge nemen om herstel van haar grieven te verkrijgen, zij eerst de regeering der Vereenigde Staten van haar voornemen kennis zal geveu, gelijk Duitschland zes jaar ge leden heeft gedaan, daarbij aantoonende dat zij voldoende reden tot handelen heeft, en er zich angstvallig van zal onthouden, Venezolaansch grondgebied in te lijven of blijvend te bezetten, of over het lot van dat land eenigen uit sluitenden politieken invloed uit te oefenen. Onder dat voorbehoud zal Amerika naar ik op het hoogst gezag ver neem hoezeer de noodzakelijkheid van optreden tegen een Zuid-Ameri- kaanschen staat betreurd moge worden, Nederland kalm laten begaan, vertrou wende dat er aan de beginselen van de Monroe-leer niet getornd zal worden. De groote meerderheid der Amerika nen heeft genoeg van Castro, om de manier waarop hij Amerikaansche geld beleggers in Venezuela heeft behandeld ook om zijn minachtenden toon in de gedachtenwisseling met Amerika. Al ware het alleen daarom, zouden zij een pak slaag, aan Castro toegediend, met blijmoedige gelatenheid aanzien. De New York Herald verneemt uit Washington, dat men daar opnieuw be weert, dat de omwenteling tegen Cas tro, die in October zou moeten begin nen, de best voorbereide beweging is, sedert vele jaren. Er is veel geld, en de Venezolanen steunen de omwente ling algemeen. Van Nederland's steun of medeweten is echter ditmaal in het bericht geen sprake meer. Naar men uit Nevada meldt, rust generaal Raphael Ysabel Mendez, die in dien staat woont sedert hij, na den slag van la Victoria in 1892 (lees1902), uit Venezuela is gevlucht, een vrijbui- terstocht uit om president Castro omver te werpen. Naar de N. Ct. verneemt, is het wer kelijk een hier te lande gevestigde Venezolaansche consul geweest, die, gewaarschuwd door een bij zijn consu laat werkzamen beambte, president Cas tro op het artikel van den heer De Reus in Hou en Trouw opmerkzaam heeft gemaakt. Reuter seinde gisteren uit Willemstad: Het pantserschip Jacob van Heems- kerek is aangekomen. De ongunstige geruchten, die er de vorige week liepen over den gezond heidstoestand van H. M. de Koningin, vinden gelukkig geen bevestiging. De oorsprong van die geruchten ligt ver moedelijk in het feit, dat H. M. in den laatsten ti,d niet als gewoonlijk zich in het openbaar vertoont. Inderdaad volgt H. M. sedert het begin van deze maand een rustknur. Gisterennacht is op den Bredaschen weg, ongeveer ter plaatse waar de vo rige week mevr. W., uit Teteringen, werd aangerand, de landbouwer C. N., van Teteringschen Dijk, loopende naast zijn kar, die met andere groenteboeren, die op hun kar lagen te slapen, de Tilburgsche markt bezocht, door twee personen aangegrepen, die hem, klaar blijkelijk om hem daarna te berooven, begonnen te mishandelen. Op zijn hulp geschrei ontwaakten de anderen en snelden toe, waarop de onverlaten op de vlucht sloegen. N. is zoodanig mis handeld, dat hij het bed moet houden. Een zijner beenen is gekneusd. Leen tjeruchte dief, die uit het krankzinnigengesticht te Venray, in den nacht van 22 op 23 dezer is ont vlucht, is door de politie te Maastricht in een volkslogement aangehouden. Uit Breda meldt men aan de 's-H.Ct. De sergeant-cadet L., tijdelijk inge deeld bij het 3e reg. veld-art. alhier, reed met zijn paard tegen een boom en stortte ter aarde onder het paard, waarbij hij eenige ribben brak. Per brancard werd hij naar het hospitaal vervoerd. Zijn toestand is niet buiten gevaar. Door de justitie uit Breda is in Ruc- phen en omstreken een onderzoek in gesteld naar de diefstallen, welke in den laatsten tijd langs de grenzen van ons land gepleegd werden. Op eenige plaatsen werd huiszoeking gedaan ver schillende personen werden gehoord. Het resultaat wordt voorloopig gehei^ gehouden. Te Steenbergen is eergisteravond zwervende vrouw badende in haar bloed gevonden op den Stoofdijk en bij een| arbeider binnengebracht. Het mensch had eenige diepe sneden in het lichaam ontvangen. De dader wordt ijverig ge zocht. Dinsdagavond zou te Loosdrecht de 64-jarige vrouw van den werkman G. v. S. in een roeibootje de Vecht over steken, om haar man van de overzijde af te halen. Varende bemerkte zij niet de komst van een stoomboot, hoewel haar man door hard te schreeuwen en de boot door signalen haar aandacht daarop trachtten te vestigen. De boot kon niet tydig meer ophalen of stop-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2