«EKEMDIVI KINO. E M E E N T E B E G R O O T I N G. upemeester en Wethouders der gemeente i>n, brengen ter openbare kennis, lat de Begrooting van de inkomsten en Uitgaven der Gemeente, voor het dienst jaar 1909, van den 7 September 1908, tot den dag der behandeling in den Raad, ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd en, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Heusden, 3 September 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Nieuws. HEUSDEN, 5 September.^? In de op den 1 dezer gehouden open bare gemeenteraadsvergadering is tot Wet houder dezer gemeente herbenoemd de heer C. J. de Jongh, die periodiek moest af treden. Daarna was aan de orde de voorloopige vaststelling der gemeente-rekening over 1907. Overeenkomstig het rapport der commissie van onderzoek, waarin geene op- of aan merkingen werden geconstateerd, is besloten de rekening, zooals die door B. en W. is aangeboden, voorloopig vast te stellen als volgtde ontvangsten op f 26865.48£, de uitgaven op f 24621.62 en het batig slot op f 2243.86|. De gemeente-begrooting voor 1909, die door B. en W. is aangeboden, is gesteld in handen een er commissie van onderzoek, be staande uit de heeren van Everdingen, de Mol en Prins, om in eene volgende verga dering verslag uit te brengen. Op voorstel van B. en W. is nog besloten eene drinkwaterpomp op te richten ter plaatse, door B. en W. te bepalen, die daar omtrent met de gezondheidscommissie in overleg zal treden. Ten slotte deelde de Voorzitter mede, dat in antwoord, op een door hem op 31 dezer aan H. M. de Koningin verzonden telegram van gelukwensching het volgend antwoord is terug ontvangen. Burgemeester Heusden. „Hare Majesteit draagt mij op U en de ge- „meentenaren Hoogstderzelver dank over „te brengen voor aangeboden gelukwen- schen. „Adjudant van dienst, „Von Muehlen." WERKENDAM. Morgen te 2 uur nam. hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente, alhier, op te treden de WelEerw. heer Montijn, predikant te Almkerk. In de Dinsdag 1.1. gehouden raads vergadering werd met 7 van de 9 stemmen (afwezig waren de heeren W. de Waard en H. Bogers) tot wethouder herkozen de beer J. de Klerk. 1 stem was uitgebracht op den heer K. de Boon en ook een op den heer J. Visser. De rekening over 1907, die was onder zocht door de heeren J. Visser en W. Kie- boom, was in orde bevnnden en werd zon der eenige discussie voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 32618.61, in uitgaaf op f 31759.74£ en mitsdien met een batig slot, groot f 856.56L SLEEUWIJK. Bij gelegenheid van den verjaardag onzer geëerbiedigde Koningin is ook in deze gemeente feest gevierd. Door de commissie uit de feestvereeniging „Wilhelmina" was een programma samen gesteld, dat zeer veel goeds beloofde en tal van vreemdelingen van heinde en verre naar het feestterrein zou trekken. Doch hoe goed voorbereid, door den hevigen storm door wien zelfs alhier boomen werden ont worteld en niet minder door den hem ver gezellenden slagregen is het feest grooten- deels in hel water gevallen. Toch hadden de verschillende wedstrijden plaats, waar van we hieronder den uitslag laten volgen A. Ringrijden op fietsen. 18 deelnemers. Ie prijs f7.50 H. Ottevanger, Hz., 2 pr. f P. A. van Pelt, 3e pr. f 2.50 A. Otte vanger Az. De fietslantaarn, verloot onder die deel nemers, die hun rijwiel hadden versierd, viel ten deel aan J- Ottevanger Hz. B. Ringrijder. metriituigen, 14 deelnemers. Ie prijs f20 A. Daim, 2e prijs 110 A. Ottevanger, 3e pr. f5 J. Ottevanger. C. Eierendragen voor meisjes beneden 16 jaar, 20 deelneemst. Ie prijs G. v. d. Nat, 2e pr. N. van Andel, 3e pr. A. Duizer. D. Stroophappen voor jongens beneden 16 jaar. 16 deelnemers, le pr. f 2.50 en 2e grijs fl.50 gedeeld door P. v. d. Nat en van Pelt, 3e prijs fl A. van Pelt. E. Zakloopen, voor jongens beneden 16 jaar. 20 deelnemers, le pr. A. Roubos; 2e pr. P. de Man, 3e pr. A. Korsman. F. Hemdenrace. b deelnemers, le pr. f6 N. Dekker, 2 pr. f4 A. F. van Hem er t, 3e pr. f 2 P. van Pelt. Al deze feestelijkheden werden opgeluis terd door het muziekkorps „Wilhelmina" alhier. De pijpenrace is uitgesteld tot Zaterdag avond, 5 September. Als dan zal ook het concert gegeven worden door de militaire muziekvereeniging uit Gorinchem en het vuurwerk worden afgestoken. Moge het weer dan gunstig zijn, dan is het zeker voor allen nog wel de moeite waard een bezoek aan het feestterrein te brengen. Gedurende de maand Augustus werd aan het hulpkantoor der posterijen alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd een be drag van f63.50. Terugbetaald werd f 470.94. HAARSTEEG. Dinsdagmiddag ongeveer 3 uur, ging een hevige wervelwind over het zuidelijk gedeelte vaü ons dorp. Vree- selyk was de uitwerking in minder dan 5 minuten. Een 20-tal boomen, waaronder vrij dikke, knapten af als glas, andere, on telbare, werden met wortel en al uit den grond gerukt of op zijde gelegd. Menige boomgaard moest het ontgeldenwij zagen er, waarvan niet één boom meer overeind stond. Doch niet alleen de boomen, ook de gebouwen bleven niet gespaard. Van de R.K. bijzondere school werden honderden pannen afgerukt, sommige 20 M. ver weg geslingerd. De schutting om de speelplaat^ en de veranda werden gedeeltelijk vernield. In de onmiddellijke nabijheid werd de schuur van H. v. G. tegen den grond ge smakt en de kap van zijn huis ongeveer 15 cM. verschoven. Geen dak, dat de wind hoos op haar weg ontmoette, bleef onge deerd. Hier werden pannen afgerukt, daar werd aan rieten daken meer of minder schade toegebracht. Bij al het toegebrachte nadeel is het een geluk te noemen, dat geen persoonlijke ongevallen voorkwamen. AMMERZODEN. De heer J. Kooiman, ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot secretaris der gemeente Kerkwijk c. a. DRUNEN. Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur is in de omgeving van het tramstation alhier eene verschrikkelijke verwoesting aangericht, zooals nog nooit in onze gemeente is voorgekomen. Een windhoos heeft in die omgeving bijna alles vernield. Van een pas nieuw gebouwd huis is het dak geheel afgerukt. Een schuur geheel omgewaaid. Alle huizen min of meer beschadigd. Boomen ontwor teld, en op de daken gewaaid. De verwoes ting is verschrikkelijk. Voor velen dus een schadepost! e. NIEUWENDIJK. Donderdag heeft de Gemeente-Veldwachter van Dijk van af de korenmolen en 't Ganswijkssluisje tot de kerk, de menage en 't logies besproken voor een aantal militairen, waarvan er alleen van den molen tot de Buitendijk 70 ge plaatst worden. De bespreking bepaalde zich voor de dagen van 17 Sept. tot en met 22 Sept. ALMKERK. Door wijlen den Heer M. M. van Baasbank te De Werken is aan de diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier f 1000 vermaakt. Er is een gerucht, als zou de ge meenteraad hier bezig zijn de goedbekende en steeds druk bezochte paardenmarkt af te schaffen, dit nu is niet waar, alleen is sprake van vernietiging van een vroeger genomen besluit betreffende een veemarkt. GAMEREN. De voorgenomen feeste lijkheden zullen hier niet plaats hebben. De verjaardag van onze geliefde Konin gin is op de christelijke en openbare school in feestelijke stemming gevierd. De kin deren der beide scholen werden onthaald op allerlei versnaperingen. Ook dit jaar evenals 't vorige wor den de veulens (afstammende van den wel bekenden hengst „Garibaldi" en „Ibas," eigenaar de heer M. A. de Geus) zeer ge zocht. Als bewijs diene 't volgende ver melding dat dezer dagen weer een veulen afst. van „Garibaldi" verkocht werd met bestemming voor 't Hengstveulendepót te Bergen op Zoom voor de kapitalen som van f 350,Ook wordt door particulieren dik wijls van f 160 tot f 250 besteedt. Evenzoo de veulens van „Ibas" Belgisch ras gaan tegen zeer hoogen prijs van de hand. Handel in aardappelen lusteloos. Het geheele kralenseizoen is dit sobertjes geweest', 30 Juli is de beurs aangevangen en heeft nog geen maand stand gehouden. Er werden onge 'eer 3000 H.L. kralen ver kocht, welks prijs varieerde van f 1,30 tot f 1,85 per H.L. WIJK. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1907 is door den raad voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 14702.44, en in uitgaaf op 13864.41 slui tende alzoo met een batig saldo van f 838.03. De rekening der Ebbe is door den Raad voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 2278.26^ en in uitgaaf op f 1617.15 alzoo met een batig slot van f 661.ll£. Bij de op 1 September j.l. gehouden periodieke verkiezing van een wethouder is herbenoemd de heer J. de Kok. De raad dezer gemeente heeft besloten de vastgestelde wettelijke minima der on derwijzersjaar wedden te handhaven. De vlekziekte onder de varkens neemt nog steeds toe; maatregelen ter bestrijding worden nu zeer veel toegediend. Donderdag j.l. werd door de school kinderen den verjaardag van H. M. de Koningin feestelijk herdacht. Door eene daartoe bestaande commissie werden de schoolkinderen flink onthaald. Ook de fan fare heeft zich niet onbetuigd gelaten, de feestvreugde op te beuren. Ook werd nog met de schoolkinderen, door muziek bege leid, een optocht door het dorp gehouden. De vele zware stormen en plasre gens der laatste dagen hebben zeer veel schade berokkend aan hier nog te veld staande koren, evenals aan het fruitgewas. Verschillende boomgaarden hebben het taai te verantwoorden gehad, het fruit is min stens voor twee derden tegen den grond geslagen; een groote schade dus voor de opkoopers. VEEN. Door den Raad dezer gemeente is besloten in de aan de Ged. St. ter goed keuring toegezonden salarisregeling der on derwijzers de bepaling op te nemen, dat aan de onderwijzeres, voor het geven van onderwijs in de nuttige handwerken eene belooning van f50 's jaars zal worden toe gekend, bijaldien dit onderwijs buiten de schooluren wordt gegeven. Tot wethouder is bij de periodieke ver kiezing op 1 Sept. in deze gemeente her: benoemd de heer W. Verzijl. Voor de eigenaars is zulks als een aan merkelijke schadepost te beschouwen. Deze week trof de gemeente-veld wachter Deurloo, op surveillance zijnde, een man aan, welke niet wist waarheen hij zijn weg moest vervolgen, zoodat de veld wachter hem in het arrestantenlokaal nacht- logies verstrekte. 's Morgens werd hij weer ontslagen en naar Heusden getransporteerd. De man kon zich niet uitdrukken daar hij uitsluitend Fransch sprak. Hoe de man hier verzeilt raakte zal wel een geheim blijven. ANDEL. In de alhier gehouden raads vergadering werd tot wethouder herkozen de heer M. de Fijter Jz. Tijdens den storm die hier deze week woedde is op het erf van Mej. de wed. de F. een noteboom omgewaaid zon der echter ongelukken te veroorzaken. Gisteravond geraakte de ruim 60- jarige A. v. d. V. te water en werd eenige oogenblikken later levenloos gevonden. De verjaardag onzer geeerbiedigde Koningin is hier evenals altijd kalm voor bij gegaan. Van den toren en eenige par ticuliere gebouwen woei wel de vlag, doch van eenige feestelijkheden geen sprake, 't Ware te wenschen dat ook hier evenals in de meeste andere plaatsen dien dag eenigzins feestelijk werd herdacht. Laat ons op een volgend jaar hopen misschien wordt hij dan ook hier wel waardig herdacht. GIESSEN. Tot wethouder dezer ge meente is Dinsdag j.l. herbenoemd de heer A. van Eeten. Aan Mej. Beider alhier is voor het geven van onderwijs in de nuttige hand werken buiten de gewone schooluren f 50 toegekend. De vlekziekte onder de varkens blijft zich alhier nog steeds in hevige mate heerschen. In het begin dezer week zijn weêr verscheiden varkens aan deze ziekte bezweken. Gister zijn de nog bijna alle in deze gemeente aanwezige gezonde varkens tegen deze zoo zeer gevreesde ziekte ingeënt. WOUDRICHEM. De tienjarige regee ring van H. M. de Koningin zal ook in onze stad feestelijk gevierd worden. Een feestcommissie is reeds gevormd die met ijver de voorbereidende werkzaamheden heeft aangevangen. Op 10 September a.s. zullen met dit doel kinderfeesten worden gearrangeerd. DUSSEN. Bij de alhier gehouden aan besteding voor de vernieuwing aan de N. Hervormde Kerk, werd ingeschreven als volgt A. v. d. Pluim, Dussen f 3520H. Klein- loog, Genderen f 3510; J. v. Wijk, Wijk f 3478Kieboom, Werkendam f 3298 v. Dooren, id. f 3280A. Kramer, Genderen f 3290; v. Loon, Werkendam f 3210; J. Haspels, B. Broek f 2175A. de Later, Nieuwendijk f 3186Kramer, Drongelen f 3159; de Graaf, Woudrichem f 3150; C. Haspels, Dussen f3160 Pelekan, id. f3146; A. H. v. d. Pluim, id. f 3165Redeker, Meeuwen f 3450Kolf, Almkerk f 3148 M. Bos, id. f 3090Kooi, id. f 3085. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraadszitting van Woudrichem van Dinsdag 1 September. Afwezig de heer D. Daim. Voorzitter de heer P. Verhagen, burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering en zegt dat te behandelen zijnde onderwerpen van groot belang zijn voor de gemeente; noodig zal zijn met ernst, kalmte en be daardheid de zaken te overwegen, overijlde besluiten kunnen kwade gevolgen hebben voor de gemeente, zooals er vroeger lasten zijn opgelegd, die nu nog onaangenaam en schadelijk zijn. Na vooruitgewezen te heb ben op den Destor in den raad als aftre dend Wethouder, werd den raad „ik heet U welkom", toegeroepen, en de Secretaris uitgenoodigd tot voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke zonder op of aanmerkingen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken a- Van Ged. Staten een vraag of er bij den Raad bezwaren bestaan tegen de op heffing der jaarmarkten in de gemeente Almkerkin ontkennenden zin zal hierop geantwoord worden. b. Van Ged. Staten een verzoek tot guns tiger regeling der jaarwedde voor het per soneel van bijstand op de lagere scholen in deze gemeente. Besloten werd geen verandering te bren gen in de bestaande regeling. c. Van Ged. Staten een verzoek, dat evenwel meer op een dwangbevel geleek, tot onmiddelijke verbetering van den Alm- kerkschen weg. Besloten werd een bedrag van f 100 be schikbaar te stellen tot verbetering, terwijl de mogelijkheid besproken werd den last post Almkerksche wegen aan de Provincie over te doen. Door B. en W. werd aan den raad voor gesteld een nieuwe verordening tot heffing en invordering eener belasting op de hon den, welke verordening werd aangenomen en op 1 Jan. 1909 in werking treedt. Hierna kwam in behandeling de missive van den minister van Waterstaat; zooals men weet is in de vorige vergadering op voorstel van den heer Kole besloten, deze zaak nog eens rijpelijk te overwegen. De voorziter zegt den heer Kole dank voor zijn genoemd voorstel, en bespreekt de wenschelijkheid en noodzakelijkheid der vergrooting van de aanlegplaats; de ver grooting kan echter door de gem. niet wor den uitgevoerd, het rijk is daar trouwens met zijn talrijk en deskundig personeel beter toe in staat. De voorzitter wijst voornamelijk op de steden Gorinchem en Heusden, waar enorme sommen zijn uitgegeven tot vergrootingen verbeteiing en het onderhouds nog steeds berust bij den staat. Waar hier de ver langde vergrooting door het rijk werd uit gevoerd, waartoe het ook door de sluiting der Maas wel wat verplicht zoude kunnen zijn, kon het onderhoud door de gemeente worden aanvaard, die daarvoor een zekere heffing, berekend naar tonnemaat, van de stoombooten en schepen zou kunnen vor deren. De heer Wierckx beschouwt de vergroo ting als een zedelijke verplichting van wa terstaat, niet slechts een belang voor Wou drichem, maar veeleer een dringenden eisch voor het algemeen verkeer. De heer Kole lijkt het wel toe, het werk door de gem. te doen uitvoeren, doch zou dan bij het rijk een kapitaal willen opne men, waardoor de gem. in staat werd ge steld het werk zelf uit te voeren. De heer Schaap ziet het werk liever door het Rijk uitgevoerd, doch is wel wat be vreesd voor overneming in onderhoud, en wil vooral met alle voorzichtigheid te werk gaan, opdat er financieel geen schade uit voortvloeit. Wij hebben, zegt hij voorts, reden, dat het Rijk het doet. Ook in de schade door de sluiting der Maas is voor onze gemeente noch ganach niet voorzien, en zijn vroegere gedane belofte tot verbete ring van het vischwater beneden de stad ook niet uitgevoerd. De voorzitter resumeert nu het gespro kene en stelt voor aan Z. Ex. den Minister van Waterstaat te schrijven wat de wen schen zijn van den raad. Tot het openen der onderhandelingen werden B. en W. door den raad gemach tigd. De in de vorige vergadering aangeboden gem.-rekening werd voorloopig vastgesteld. Benoemd werd tot wethouder de heer A. J. de Jong de Bosson, aftr. Bij de gebruikelijke rondvraag bespreekt de heer Baks den slechten toestand der deksels op het riool in den Visschersdijk, en hoopt op afdoende verbetering. De raad verleende hiervoor aan B. en W. een blanco crediet. De voorzitter sluit hierop de vergadering. itiiineiiland. Bij Kon. besluit van 1 dezer is be noemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, gedurende de zitting, die zal aanvangen op den derden Dinsdag in September, J. E. N. baron Schiminelpenninck van der Oije van Hoevelaken, lid van die Kamar. Bij Kon. besluit van 1 dezer is be paald De tegenwoordige zitting van de Sta ten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 12 September, des namiddags te drie uren. De minister van binnenlandsche za ken wordt gemachtigd zich op het ver melde tijdstip te begeven naar de ver gadering der Staten-Generaal, ten einde in eene vereenigde vergadering der beide Kamers, de zitting in naam der Koningin te sluiten. Nederland en Venezuela. Men meldt uit Nieuwediep Donderdag is Hr. Ms. pantserdek- schip Friesland, commandant kapitein ter zee W. J. Cohen Stuart, van hier naar West-Indië vertrokken. Blijkens een uit Caracas ontvangen telegram, heeft de Britsche gezant al daar kort geleden een onderhoud ge had met president Castro en is de ge zant daarna onmiddellijk naar Trinidad vertrokken. Men houdt het er voor dat dit is geschied om berichten van het allerhoogste gewicht naar Londen te kunnen zenden. Deze onverwachte handeling schijnt er op te wijzen, dat de internationale verwikkelingen (tusschen Venezuela en Engeland) een nieuwe fase zijn inge treden. De uit 12 leden der Tweede Kamer samengestelde commissie van voorbe reiding voor liet wetsontwerp tot ver zekering tegen ongevallen van personen, werkzaam bij het zeevaartbedrijf, is Donderdag in vergadering te 's-Gra- venhage bijeengekomen. Bij besluit van 1 dezer hebben Ge deputeerde Staten van Noord-Holland niet goedgekeurd het besluit van den raad van Hilversum van 4 Augustus, waarbij met op eeu na algemeene stem men de onderwijzer J. v. V. ontslagen werd wegens beweerde ongepaste han delingen met sommige zijner vrouwe lijke leerlingen. De reddingspost op Helgoland, van de Duitsche maatschappij voor redding van schipbreukelingen, meldt, dat de reddingsboot van dien post den lsten September drie menschen heeft gered van de Nederlandsche tjalk Avontuur, Jchipper Trip, uit Appingedatr». Een achtjarig meisje uit Duitschland, op bezoek te Steijl bij Tegelen (Limb.), is bij het spelen met een geladen geweer door het schot getroffen. Zij was on middellijk dood. Men meldt uit Hellevoetsluis, dat Dinsdagnamiddag op het Haringvliet voor Dirksland het Westlander schuitje van schipper KI., van Naaldwijk, gela den met aardappelen, door het storm weder gebleven is. Schipper en knecht zijn vermoedelijk verdronken. Donderdagavond omstreeks halfzeven gingen eenige miliciens van den Waal- dorpschenweg naar 's-Gravenhage, toen uit de richting den Haag een stoomtram van de Staatsspoor aankwam. Zij wacht ten even, totdat deze gepasseerd was, doch zagen niet, dat tegelijkertijd een tram uit de richting Scheveningen naderde. Een hunner, een grenadier, werd door deze tram bij het oversteken van de rails gegrepen en ernstig gewond aan rechterbeen, hoofd en armen opge nomen. Hij werd per rijtuig naar het militair hospitaal overgebracht, waar den zwaargewonde de rechtervoet werd afgezet. Gisterennamiddag, omstreeks 4 uur, zijn in de Frederikstraat te Amsterdam, op de derde verdieping van perceel 32, twee kinderen gestikt. De moe Ier, mej. Kaiser, had beneden aan de deur staan praten. Boven komende vond zij de kamer in lichtelaaie staan. Waarschijn lijk hebben de kinderen, twee jongetjes vau 5 en l1/, jaar, met lucifers gespeeld. Het oudste werd in bed gevonden, h.€ jongste achter de wieg. Toen hulpof daagde waren zij reeds dood. Een dame is het slachtoffer gewoa den van een spoorwegdief. Zij reiscfl Dinsdagochtend met den trein van 0 van Amsterdam naar 's Gravenhagj^ Toen ze aldaar arriveerde, kwam zij to de ontdekking, dat de sluiting van haa. spoormandje, hetwelk gedurende de rei steeds naast haar op de bank gestaa.i had, doorgeknipt was. De dame ke©] spoedig den inhoud na en ontdekte to haar groote ontsteltenis, dat uit h© mandje haar zwart gelakt taschje, in houdende f 300 f 400 aan bankpapier verdwenen was. De bestolen dame heeft vermoedei op een reiziger, die te Amsterdam ixr stapte, naast haar ging zitten en t< Leiden den trein verliet. De elève trompetter G. van de veld artillerie te Breda, wien gelden warex toevertrouwd van het muziekfonds, t« zamen ongeveer f 80, heeft zich hier mede Dinsdag uit de voeten gemaakt Bij de politie is hiervan aangifte gedaan die G. desnachts om 1 uur op de Oud« Ve3t kon arresteeren. Hij is ter beschikking gesteld var de militaire autoriteiten. Frans Rosier ontvlucht. Frans Rosier is Donderdagavond om streeks half elf opnieuw uit het krank zinnigengesticht te Medemblikontsnapt. Men meent, dat hij zijne vlucht reeds lang moet hebben voorbereid. Vermoe delijk heeft hij verscheidene van zijne medeverpleegden in den arm genomen om zijn plan ten "itvoer te brengen. Het schijnt althans, dat zijne ontvluch. ting met voorbedachten rade is geschied. Het was dien avond koninginnefeest in het gesticht. Bij het wegbrengen van de verpleegden maakten velen twist met de verplegers, blijkbaar om de aandacht der verplegers af te leiden en Rosier de vlucht mogelijk te maken. Hij zag dan ook de kans schoon en verbrak een ruit. Een verpleger greep hem nog bij zijn jas, maar Rosier trok snel zijn jas uit en verdween in de duisternis. Vóór het gesticht te Medemblik ligt een kleine haven, Rosier heeft die over gezwommen en daartoe eerst zijne klee- ren uitgetrokken, welke men dan ook vond aan den rand van de haven. Hierna is hij gedeeltelijk ontkleed bij een ar beider binnengedrongen, heeft daar een pak kleeren gestolen, dit aangetrokken en zijn vlucht voortgezet. Bij zijne ontvluchting moet hij zich aan een der handen nog verwond heb ben. Men vond althans bloedsporen. De gevluchte is te herkennen aan een rooden baard en knevel. Toen Frans Rosier de vorige maal in den nacht van 19 op 20 Februari 1906 uit Medemblik ontvluchtte, is het hem gelukt gedurende ruim 14 dagen de politie op een dwaalspoor te houden, niettegenstaande de justitie oogenblik- kelijk een prijs van f 500 op zijn aan houding uitloofde. Hoewel hij voortdurend op de minst aangename wijze van zijn tegenwoordig heid hier of daar deed blijken, was het toch aan een toeval te danken, dat Ro sier te Utrecht werd gevat. Te Neer (Limb.) is gisterennacht uit den stal van den landbouwer N. een paard gestolen. Van dezen diefstal wordt verdacht een man, die met een woon wagen reist. Terwijl drie arbeiders der stoomspin nerij Twenthe, te Almelo, bezig waren een der stoomketels schoon te maken, is door een tot dusver onbekende oor zaak de afsluitkraan van den anderen, in werking zijnden ketel geopend, waar door stoom in den kouden ketel toe gelaten werd. Vreeselijk gebrand wer den de ongelukkigen dadelijk in het ziekenhuis opgenomen. Levensgevaar bestaat er tot nu toe niet. Maandagnacht, omstreeks 1 uur, na goed feest te hebben gevierd, zoodat al zijn centen op waren, kwam de 26- jarige R., uit Geertruidenberg, zich bij de politie te Breda aanmelden. Hij be kende ongeveer 9 jaar geleden, hij was toen 17 jaar, de schuur van zekeren D., te Rucpheu, te hebben in brand gestoken, zoodat deze met haar inhoud tot den grond afbrandde. De politie, die aanvankelijk weinig geloofde van hetgeen R. vertelde, heeft zich toch, na R een herhaald verhoor te hfflfög doen ondergaan, genoodzaakt gezien, hem ter beschikking der justitieS» stellen. -v\ In zake de poging tot verdrinkin! van een politieagent in den laten avöro van Zondag 1.1. in het park Nieuwer- oord te Utrecht, zijn thans door de po litie aldaar 9 personen aangehouden en in bewaring gesteld, w. o. de 5 per sonen, die reods dadelijk aangehouden waren. Tijdens het hevige onweder, dat Dins dagavond woedde is de bliksem gesla gen in de schuur van de domeinshoeve, bewoond door v. d. N. in Bloemendaal, onder de gemeente Klundert. De voor een paar jaar nieuw gebouwjj De zoo gevreesde varkensziekte be gint zich ernstiger uit te breiden. Deze week zijn een viertal dezer dieren aan de gevolgen bezweken.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2