ARTISTIEK WERK, hue van RIJ WIEL A. van Dijk <6Zn„ Heusden Parapluie of Wandelstok Oranje Ilazar, llinlliainerslraal 53. Finale Uitverkoop Voordeelig Bouwen. illetsel-, Sier- en Profielsteen, Het Me en pettoopste aires J. F. W. LINGEMAN, Hoogen steen weg 433, 's-Bosch. J. KUIJPERS-WÏLLERS, Openbare Verkooping EUGENE DE JONG, VERHUREN Geregelde Stoombootdiensten St. KTICO Fabriek en Magazijn van Parapluies en Wandelstokken, Gewaarborgd Zilver en Doublé knoppen. voor het St. Nicolaasfeest. H. SANDERS DE LEEUWE Wegens vertrek naar Amerika U. F. de Groot, Gorinchem. dames geheel en handhaafden den wees vader tot den volgenden zomer, om, mocht het blijken, dat zijn gade als weesmoeder geschikt was, alsdan tot eene definitieve benoeming over te gaan. De gade van den weesvader mocht dus eenigen tijd „proefstoomen" zooals bur gemeester Ripping, die vroeger de uni form van Indisch officier gedragen heeft, dit kernachtig uitdrukte. Naar aanleiding van deze kwestie ontstonden in den raad langdurige en scherpe debatten, waarin de handelwijze van regenten aan zeer strenge critiek werd onderworpen. Zeer zeker is het geen alledaagsch verschijnsel in Nederland, dat een wees vader door regenten de kans gegeven wordt tot het nemen van een weesmoe der op proef! In alle kringen der burgerij hebben deze „onthullingen" want zóó be schouwt men de zaak hier groote beroering gewekt. Een knecht van den slager L. v. d. B. te Tiel ging Zondag te Tilburg voet ballen. Zijn patroon gaf hem f 400 mee om die op de heenreis te Geldermalsen te betalen. Hij deed dit niet, nam ze mee naar Tilburg, waar hem het be drag ontstolen werd. Zondagavond ruim 11 uur is in het Lucifersstraatje, te Eindhoven, bij een twist, zekere S., bijgenaamd de Vuur vreter, afkomstig van Tilburg, duchtig met het mes bewerkt. Hij kreeg een messnede in den hals en over het ge laat, en had veel bloedverlies. Na in de marechaussee-kazerne verbonden te zijn, is hij in ernstigen toestand naar het Liefdehuis overgebracht. De dader, zekere v. B., is geboeid naar 's-Herto genbosch overgebracht. De dader is later op vrije voeten ge steld. S., die evenwel nog 10 maanden gevangenisstraf te goed heeft, is nadat gebleken is dat' zijn toestand dit mo gelijk maakte, naar de gevangenis te 's-Hertogenbosch overgebracht. Maandag onstond een ernstige twist tusschen het echtpaar B., in de Tol- brugstraat te 's-Hertogenbosch waarbij de man zijn vrouw met een mes een steek in de borst toebracht en daarna het hazenpad koos. De vrouw is on middellijk ter verpleging in het zie kenhuis opgenomen. Naar wij verne men is de long geraakt en is de toe stand der vrouw levensgevaarlijk. De dader is later door de politie op het Hinthamereinde gearresteerd en in voor- loopige bewaring gesteld. In een huis aan het Zieken in Den Haag, waarin beneden een smederij is gevestigd, was Maandag de gasleiding gelegd. Daarbij schijnt een lek aan de aandacht der werklieden te zijn ont snapt. Omstreeks kwart voor zessen toch ging het gaslicht uit en toen de bewoner een lucifer aanstak, om naar het lek te zoeken, ontstond een gewel dige ontploffing, tengevolge waarvan de man zeer ernstig aan gelaat en han den en zijn vrouw minder ernstig aan de handen werd gewond. Nadat een dokter de eerste hulp had verleend, werden beiden, de man in zorgwek- kenden toestand, per auto naar het gemeente ziekenhuis overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. Zondagmiddag heeft de politie te Arnhem aangehouden een rondzwerven- den Duitscher W. S., die in het bezit bleek te zijn van f 20 Nederlandsch geld, Belgische barkbiljetten tot een waarde van f 420, 28 diamanten, 3 paarlen en 4 smaragden. Hij beweerde dat alles te Bonn gevonden te hebben in een pakje, dat weggeworpen werd door een man, die door de politie achtervolgd werd. Het vest van den aangehoudene was met bloed bevlekt. Een onderzoek wordt ingesteld. Later is gebleken, dat W. S. de bij hem gevonden kostbaarheden te Bonn geroofd heeft. Zijn uitlevering zal door de Duitsche regeering gevraagd worden. De rijkspolitie te Oudenbosch heeft Zondagmiddag de dienstbode van H. Ossenblok, op den Langenberg te Oud- Gastel, C. d. R., aangehouden, verdacht van op Zaterdag brand gesticht te hebben. Eenige uren vóór den brand uitbrak had zij vrouw O. bedreigd wraak te zullen nemen, over onrecht haar aan gedaan. Met den laatsten ïuailtrein kwam te Vlissingen Zaterdagavond een dame aan, die zoo ziek was, dat dokter B., die nog diennacht geroepen was, het noodig achtte, de dame in dezen toe stand niet te vervoeren. De dame, die vergezeld was van twee Engelsche dames en een Servier als bediende, is in het rijtuig overleden. De „N. R. Crt." verneemt, dat gis terenmiddag door de rijksambtenaren te Arnhem een geheime branderij in werking ontdekt is. Uit Vigo kwam Zaterdagavond het onrustbarend belicht, dat een Engelsch schip, de Reading, in open zee een sloep had aangetroffen, bemand met twintig personen van de bemannning van een Nederlandsch schip, dat daar in de buurt gezonken was. Dit bericht wordt beves tigd. Het Nederlandsche schip, dat ver gaan is, blijkt de Santduo te zijn, die lek geslagen is op reis van Algiers naar Middlesborough. De heele bemanning heeft zich kunnen redden. De Reading heeft ze allen aan boord genomen en naar Vigo gebracht. Maandag zijn ze per scheepsgelegenheid van Vigo naar Rotterdam vertrokken. In de Hellestraat bij Koewacht is bij een brand in een woning een 10-jarig kind omgekomen. Gisterenavond is in den Franschen bazaar te Rotterdam aangehoaden juf frouw M. v. O. uit Scheveningen. Zij was in het bezit van twee bonten, drie paar vilten pantoffels, een dambord, twee boeken, kinderspeelgoed en een bonten muts, alles in dien bazaar ge stolen. De vrouw, die expresselij k uit Scheveningen overgekomen was om hier haar slag te slaan, is naar het po litiebureau gebracht. Ontmoediging van vijftig-jarigen. Het is waarlijk treurig waar te nemen hoe gemakkelijk de man en de vrouw er toe komen den moed te verliezen, wanneer zij hun vijftigste jaar bereikt hebben. Nau welijks laat hunne gezondheid maar iets te wenschen over of zij zitten met de handen in het haar, zijn moedeloos en verzorgen zich niet. Dat is onnoodig, zeggen zij, wij zijn er te oud voor. Die verdrietige geestes toestand die niet den minsten grond heeft, is hoogst nadeelig. Op vijftig-jarigen leef tijd is de man zoowel als de vrouw, al hebben zij de kloekheid van hun twintigste jaar niet meer, nog vol levenskracht, en om tot een gevorderden leeftijd te komen is niets zoo goed als de krachtige wil er toe te komen, gezond te zijn en het noodige te doen om het zoover te brengen. Het bloed in een staat van zuiverheid en kracht onderhouden, dé&rin ligt het geheim van den jeugdigen ouderdom, zoo men er de regels der hygiëne en der matigheid bij in toepassing brengt. Om het bloed in een staat van zuiverheid en kracht te onderhouden, is het voldoende bij het minste verschijnsel dat zwakheid verraadt, de Pink Pillen te nemen die bloed en krachten geven en de werking van alle organen verlevendigen. Laat ons eens zien wat de Pink Pillen kunnen doen voor iemand die de vijftig voorbij is en in een slechten gezondheids toestand verkeert. „Ik ondergeteeker de Jan Willem Denne- boom, wonende op den Strikke, bij Ruurlo, oud 52 jaren, verklaar met deze dat ik veel geleden heb aan een staat van algemeene zwakte, aan zwakte in mijne ledematen, aan maagpijnen, slechte spijsvertering met een slechten smaak in den mond en ook aan slaaploosheid. Op raad van den heer Zevalkink, kleermaker te Ruurloo, die door de Pink Pillen genezen is, heb ik deze pillen genomen en na een korte behande ling ben ik geheel en al genezen." De heer J. Pauw, Nieuwstraat te Wijk- bij-Durstede, 56 jaren, heeft ons het volgende medegedeeld „Reeds sedert langen tijd leed ik aan een soort van zenuwuitputting, zoo hevig dat het mij bijna onmogelijk was te werken. Vele middelen die ik beproefd had, waren zonder uitwerking gebleven. Ik besloot toen, op raad die mij gegeven was, de Pink Pillen te nemen. Dezen hebben mij in weinig tijd volkomen genezen." Mannen en vrouwen van vijftig jaar die deze getuigenissen hebt gelezen, gij zijt zeker niet zieker dan de schrijvers er van waren. Zij zijn genezen, gij kunt dus ook genezen. Daar voor hebt gij slechts te doen wat zij deden. De Pink Pillen zijn goed voor alle leeftijden en alle gestellen. Zij genezen de bloedarmoede, de bleekzucht, algemeene zwakte, maagpij nenschele hoofdpij nzenu w- pijnen, heupjicht, rheumatiek, zenuwuit putting, neurasthenie. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma's V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, en Firma Lamers Indemans, te 's-Hertogenbosch, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos, 9.per 6 doozen. Rechtzaken. kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 27 Nov. '08. Openbare dronkenschapA. A. v. d. P., J. v. B., L. A. S., B. K., A. v. B. en J. B. te Dussen, W. v. H. te Kerk wijk en J. v. d. S. te Heusden, ieder f 3 subs. 3 d.C. R. te Dussen en M. v. K. te Almkerk, elk f 10 subs. 3 d. M. Z. en L. v. d. P. te Dussen, elk 2X13 subs. 2 X 3 d.J. d. R. te Dussen, f 2 subs. 2 d.P. v. D. te Dus sen, C. B. te Nieuwkuijk en J. C. B. te Woudrichem, ieder f 5 subs. 3 d.; A. C. K. te Dussen, 3d.; J. V. te Veen en G. v. O. te Heusden, elk 14 d.J. K. te Werkendam, 2 X f 10 subs. 2 X 3 d. StraatschenderijP. v. d. P. te Dus sen, f 10 subs. 3d.; D. K. te Woudri chem, f 5 subs. 3 d. Overtr. leerplichtwet: A. C. te Dus sen, f 3 subs. 3 d. Overtr. jachtwet: W. v. d. P. te Dus sen, f 3 subs. 3 d. Overtr. rijwielregl.J. Th. K. te Heus den en H. K. te Genderen, elk f 2 subs. 2 d.; M. D. te Dewerken, f 5 subs. 5 d.; P. v. d. W. te Aalburg, B. S. te Wijk en A. V. te Oosterhout f3 subs. 3 d. Overtr. verord. Werkendam: B. K. te Werkendam, 4 d. Overtr. verord. Dussen: G. v. D. te Dussen, f 3 subs. 2 d. Overtr. scheepvaartregl.: C. J. v. S. te Raamsdonk, f 3 subs. 3 d. Burengerucht verwekken: A. B. te Alnakerk, f 3 subs. 3 d. Overtr. prov. regl.: M. v. D. te Go- rinchem, f 3 subs. 3d.; P. R., zwer vend, f 5 subs. 3 d.M. J. H. te Heus den, f 2 subs. 2d.; H. D. D. te Veen, vrijgesproken; A. M. te Veen, f 5 subs. 5 d. Vee laten loopen op eens anders grond H. M. te Geertruidenberg, f 5 subs. 5 d J. K. te Dussen, f 15 subs. 5 d. Overtr. motorwet: P. v. A. te Dussen, f 3 subs. 3 d. StrooperijG. V. en G. v. R. te Wijk, elk f 3 subs. 2 w. tuchtschool. RurgerlUke Stand. Heusden, van 24 Nov. tot 1 Dec. Geboren Cornelia Maria, d. v. Gërrit Roubos en Suzanna Baks. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 30 Nov. 0.15 M. beneden 0. 1 Dec. 0.22 Advertentlën. door Notaris KERKHOVEN, te Werken dam, op Woensdagen 10 en 583 Heceinber 1908, nam. 2 uur pre cies, van 9.58.40 H.A. Wei- en Bouwland en Kade, in den Ippelschen polder, onder de Wer ken en Almkerk in 6 koopen, en 0.90.80 H.A. Bouwland, in het Uitwijksche veld, onder Uitwijk, gem. Almkerk. Alles breeder omschreven bij boekje, dat gratis te bekomen is ten kantore van den Notaris. Inzet in het café „ZWETS" en a f- slag in het café „D. L. VAN DER WIEL", aan den Sasdijk, te de Werken. is en blüft Het fotografisch kunst-atelier Hinthamerstraat A 30, 's-B O S C 11. 7 Visite Portretten fl.00. 7 Cab. -2.50. Portretten op Briefkaart 10 st. - 3.00. Het GEMEENTEBESTUUR van HEUSDEN, zal op Donderdag 3 December a. s., 's voormiddag 11 uur precies, ten raadhuize der gemeente, publiek voor zes jaren: Een gedeelte van den aangeplempten grond buiten de Wijksche poort om te gebruiken als BOUWLAND, in 3 per- ceelen, zooals is afgebakend. Door bijzondere omstandigheden te koop: een zoo goed als nienw voor spotprijs. Br. fr. letter Bureau dezer Courant. Machinaal aangemaakte Verven, direct voor het gebruik gereed, in alle kleuren, per bus (1 pond) netto 25, groen 30per bus (2 pond) netto 50, groen 60 ets. Verder alle soorten: DROGE VERFWAREN, Oliën, Lakken, Vernissen, Spiegel- en Vensterglas. Groote sorteering: BEHANGSELPAPIEREN. Alle Schoonmaakartikelen als: Borstelwerk, Sponzen, Zeemleer, Goud- en Zilverbrons merk „Emma" en „Ballon", Tafelzeil, alsmede: Koolteer, Bruine Teer, Carbolineum, Blak-Warnisch, Asphalt-Pa- pier, Heining- en Prikkeldraad, Vlecht werk, enz. Oudste en beste adres. BOTERHARKT M 10§, Magazynen, Kantoor en Fabriek Botermarkt O 69, O 69a. van Heusden en omgekeerd. an Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, '8 avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nienwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaa relingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Een nuttig en praetlseh CADEAU is voorzeker een in het meest gesorteerd Magazijn van OROOTE SORTËERirVGr, Ondergeteekende bericht aan het geachte publiek van HEUSDEN en omstreken, de ontvangst van een groote sorleering Zooals POPPEN en SPORTWAGENS, TOO VERLANTAARNS, BOUW-, TIMMER- en BLOKDOOZEN, MECANIEKEN, STOOMMACHIENES, SPOREN OP RAILS, DAMBORDEN, GEZELSCHAPSSPELEN, SCHOOLBORDEN, BILLARDS, KEUKENS, KACHELS, enz. Minzaam aanbevelend, van alle gebreide en gemaakte Goederen en aanverwante artikelen, enz. enz. enz - - - TEGEH OHkEKEÜD LAGE I» H 1.1 14IV Zoekt mi Uw voordeel Aanbevelend, Hiiithamerstraat A. 44, 's-Ilertogeiiboscli. Tevens uit de hand te koop voor alle zaken geschikt, met OPSTANDEN, TOONBANKEN en KOPERWERK. De grootste helft kan als le hypotheek tegen 4 pCt. op het pand gevestigd blijven. De Kalkzandsteenfabriek Loevestein te Vuren a.|l faal. Jaarlijksche productie 12,000,000 steenen. JLevert tot zrer eoitcurreereiide prijzen in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorm, zeer hard met metalen klank. Uitmuntend geschikt en ZEER VOORDEELIG voor alle grootere en kleinere BOUWWEIIkEM, dok W ITERWEHkl^. Handel in prima qualiteit KiLUUSiALk en Machinaal be reide POËDERkAlik, met een gegarandeerde fijnheid van 10% restant op een zeef van 900 mazen per c.M.2 Levering van zuiver gewas- sehen en gezeefd fijn, scherp itlVlËUZVU) voor metsel-, pleister- en stukadoorwerk. ÓROF en kiiniZAiu voor betonwer ken en voor afdekking van houtcementdaken. Prijzen en monsters aanvragen bij den Directeur W ERKENBAH. Be zetting der ioter if deze week op de markt 62'/j etf., in de winkels dut 67'/» e^s Pe' half kilo. Eieren f 9.r0 de 26 ttuks. SLEETJ fVIJK. Be zetting der boter bedraagt 68 et. per half kilo en die der eieren f 2.00 de 26 stuks. GORINCEEM, 30 Nov. Op de veemarkt waren aan gevoerd 1322 runderen, 10 nuchtere kalveren, 2 vette varkens292 biggen, schapen en lammeren Be prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 200 f 310, kalfvaarzen f 140 a 200, guiste vaarzen f 110 a 140, melkkoeien f 170 a 225, twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f 100 a 130, pinken 60 a 90 graskalveren f 30 a 50 nuchtere f 12 a 18, schapen f a lammeren f - a biggen f 10 a 13 per stuk. Vette varkens 21 a 23 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8.70 a 8 90, roode dito 8 10 a 8 25, witte dito ƒ8,— a 8.30 inl. rogge f 7.25 a 7 35 buitenl dito f 7.20 7.40 gerst 5, - i 5.10 haver f 3.75 a 3.85, duivenboonen f 7 60 a 7.70, blauwe erwt n f a mais. 75 pond, f 6.15 a 6 25 alles per heet. Boter 65 a 70 ct. per ha'f kilo Eieren f 1.75 a 2.per 26. Kippen f 0.60 a 0.80 per stuk. ROTTER DA 11, 30 Nov 1 Bec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 904 vette runderen, 1348 magere dito. 516 vette en graskalveren, 119 nuchtere kalveren 2802 schapen of lammeren. 928 varkens, 165 biggen. Be prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 64 2e kw hi eert, kalveren le kw 100, 2ekw. 80 cl. schapen le kw 44, 2e kw. 34 et. vette varkens 48 a 46 ct. licht soort 40 a 42 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 14. - «20 idem voor de slacht f 8 a 12Biggen f 1.15 a 1.25 per week. ROTTERBAM 30 Nov Tarwe puike jarige per 80 kilo, f - a per 100 kilo f 10.40 a 8.75 nienw f a Rogge f 8.50 6 30 j.er hect. Gerst - a Chevalier fa -. -Haver f 7 30 a 6 50, per 100 kilo. Bruine boonen f 9 a 9 75. witte f 11 a 10 25, Erwten f 10 a 9 25. Zeeuwsche eieren f 7.50 a 7 80, Overmaassche dito f 7 80 a 8 00 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 73/8 en 34/16 ton en 242 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 59, 2e kw. f 3e kw f Per half kilo a cent. voor van SS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3