Dienstbode, Kennisgeving. Liquidatie 1 Wegens opheffing der zaak. UITVERKOCHT. H. COOIJMAMS Azo, fnclMr.H 7. 'sBostL Geldersche Crediet-Vereeniging, een Spitshond, W a t e r. Bil- en Mul H. H. DE KLERK ZONEN, en soueaste Mappen van Tapiiten, Karpetten, Linoleums, Vloerzeilen, Matten, Behangselpapieren, enz. enz. J. Th. COUWffiBERG, J. BLINKERS, Brandwaarborg Maatschappij, H. VAN DEN BERG, Den Pink Pillen wordt lof gebracht. Openbare Verkooping 9.58.40 H.A. Wei- en Bouwland en Kade, 0.90.80 H.A. Bouwland, ontworpen Legger Geregelde Stoombootdiensten J. DE KLERK fa Werkendam worden alle goederen BENEDEN inkoopsprijs Magazijn van Luxe- en Huishoudelijke Artikelen. Alles moet weg! Goudsche Wagenstraat 76 en 78 I ROTTERDAM. Achterklooster 199,121,123 en 139. telefoon interc. 4341. zijn scheermes trok en dit den varens gezel N. J. C. in den buik stak. Zwaar verwond zakte deze ineen, werd eerst in apotheek in de buurt gedragen en vandaar per brancaid naai het Zieken huis. Daar achtte men zijn toestand levensgevaarlijk en mocht hij niet ge hoord worden. Vermoedelijk is zijn lever geraakt. De aardappelkoopman, die de vlucht nam aan boord van zijn vaartuig werd daar door een agent van politie gear resteerd. Zondagmiddag is de aardappelkoop man naar het Huis van Bewaring gebracht. De varensgezel is in het Ziekenhuis overleden. Uit vertrouwbare bron vernam de A.v.p. de volgende bijzonderheden om trent de schending van een fabrieks geheim aan de Nederlandsche Gist- en Spiritus-fabriek, te Delft: De betrokkene, P. 0., wiens oneervol ontslag in de Fabrieksbode" van 28 Nov. j.l. zonder meer, werd vermeld, was sedert geruim en tijd aan de Gist fabriek verbonden en in de laatste jaren werkzaam in het scheikundig labora torium. In deze functie was C. voort durend getuige van proefnemingen, ten doel hebbend het gehalte der vervaar digde gist voortdurend te doen stijgen. De resultaten der proefnemingen komen begrijpelijkerwijze slechts onder de oogen van weinigen en werden dag aan dag in een bepaald register genoteerd. Op een gegeven oogenblik ontdekte men dat aan bedoeld register of boek eenige bladzijden ontbraken, er uit waren gescheurd. Door verschillende omstandigheden viel de verkenking al spoedig op C. Zoo herinnerde men zich dat hij in den laatsten tijd Engelsch leerde, en bracht dit nu in verband met het gebeurde. Van een hem voor eenige dagen toegestaan verlof maakte hij gebruik om naar Engeland te gaan, waar men zijn spoor liet volgen, naar het heet. Tot welk resultaat een en ander heeft geleid, wist men ons niet mede te deelen, doch de directie der Gist- en Spiritusfabriek schijnt daarna voldoende motieven te hebben gehad om C. voor den dader te houden toen deze althans, van verlof terugge keerd, zich aan de fabriek meldde, werd hij na een kort onderhoud daaruit ver wijderd, waarop zijn oneervol ontslag onmiddellijk volgde. De A.v.p. voegt nog aan het boven staande toe, dat de verdachte, zooals haar zegsman vertelde, alle schuld van zich afwerpt. De vorige week vervoegde zich aan het kantoor van de Noord-Hollandsch Landbouwcrediet, te Delft een land bouwer uit Stompwijk, die zesduizend gulden wilde opnemen. Hij had twee borgen bij zich. De opgegeven namen bleken bij onderzoek van gegoede per sonen te zijn, tevens bleek dat deze ge goeden zei ven van niets wisten. Gisteren morgen kwam het drietal terug. Zij teekenden met de opgegeven namen het accept en toen zij het geld in ont vangst zouden nemen, sprong de politie, die verscholen was, toe en arresteerde hen. De eene borg was zwager van den hoofdaanlegger en als arbeider bij dezen in dienst. De tweede was een arbeider uit Leiden, allen menschen die niet veel te verliezen hebben. het een wilde vlucht van alle gezinnen die het huis bewonen. Gedeeltelijk rende men naar beneden, wat de veiligste weg is in dergelijke omstandigheden, maar de menschen van de eerste en de derde verdieping zochten naar boven een uit weg. Aan de laatsten, de familie Ana nias, gelukte dit. Zij bereikten tijdig de branddeur welke naar het aangren zende perceel leidt, maar de Pardo's twee ouders en de zoon kwamen eerst boven toen het huis tot den nok vol rook stond. Daardoor schijnen ze zóó bedwelmd te zijn geraakt dat zij op den zolder van hunne huurlieden het spoor bijster raakten. In plaats van dadelijk de trap af te dalen, welke zich in de onmiddellijke nabijheid van de branddeur bevindt, holden zij door, en liepen in hnnne verbijstering dood in een afgesloten gedeelte van den zolder, waar zij ineenzakten en bleven liggen. Toen de brandweer het vuur gebluscht had, en ook op dezen zolder kwam kijken, vond zij blijkbaar drie leven- looze lichamen. Later is het gelukt den zoon met be hulp van het zuurstof-apparaat bij te brengen, doch de beide ouders bleken overleden te zijn. De rechtbank te Dordrecht heeft gis teren veroordeeld J. J. B., arts aldaar, tot twee maanden hechtenis, wegens het in de uitoefening van zijn beroep toebrengen van lichamelijk letsel, den dood tengevolge hebbende van mej. v. d. L. De eisch van het O. M. was drie maanden hechtenis en een jaar ontzeg ging van het recht om de geneeskunde uit te oefenen. Het verheugt ons den volgenden brief, geschreven door den heer B. Zevalkink, kleermaker te Ruurlo, Spoorstraat A 46, onder uwe oogen te kunnen brengen „Ik ondergeteekende, schrijft hij, verklaar door de Pink Pillen van mijn maagkwaal genezen te zijn. Ik ben daar gelukkig en verrast doorgelukkig, omdat ik veel heb geleden en nu niet meer lijd, verrast, om dat ik gedurende 3 jaren heb geleden, ge durende al dien tijd vele geneesmiddelen heb gebruikt en alleen de Pink Pillen mij hebben kunnen genezen. Ik kon geen voedsel meer verdragen, ik verteerde het niet en deze slechte spijsvertering bezorgde mij talrijke, pijnlijke en herhaalde onge steldheden. Ik had dikwerf schele hoofd pijn, en deze was zoo erg dat ik moeite had om te denken, dat ik het vermeed mij te bewegen en te bukken. Mijn eetlust was bijkans geheel verdwenen, en daar ik geen nut had van het weinige voedsel dat ik opnam, daar ik het niet verteerde, werd ik alle dagen zwakker en werd het mij steeds moeielijker ie werken. Al die on gemakken zijn gelukkig verdwenen, dank zij de behandeling met de Pink Pillen die niet alleen mijn slechte maag hebben ge nezen, maar tevens mijn gestel, dat door jaren ziekte was verzwakt, weer geheel in orde was gebracht." Ifloop Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. Hark tber i eb ten Men meldt uit Rotterdam: Eergisteravond half negen is de 22- jarige M. L., de dochter des huizes, die in hare woning in de Teylingerstraat vanuit de 1ste verdieping kousen wilde te drogen hangen, voorover gevallen en met het hoofd op een steenen plaatsje terechtgekomen. De ongelukkige werd dood opgenomen. De jager De Boer, te Kom werd, heeft in de vorige week in zee aan de Frie- sche kust een flamingo geschoten. Mem vermoedt, dat het dier is ontvlucht uit den een of anderen dierentuin. Het vertoonde intusschen in 't geheel geen sporen van gevangenschap. De vogel werd opgezonden aan het Museum voor Natuurlijke Historie te Leiden. Maandagnacht heeft in do Ferd. Bol straat 150 te Amsterdam een felle brand gewoed, waarbij het echtpaar Pardo om het leven is gekomen. Omstreeks half twaalf zocht de com mensaal van den sigarenwinkelier Sou- wer, die in het benedenhuis gevestigd is, in den donkeren winkel met lucifers naar een geldstuk dat hij had laten vallen. Waarschijnlijk heeft hij toen het smeulende houtje achteloos wegge worpen, zonder te wachten tot het ge heel gedoofd was. In ieder geval stond spoedig daarna het geheele voorhuis in lichte laaie. Op het brandgeroep werd De photographie die wij hier afdrukken, stelt het huis voor, door den heer Zevalkink en zijn broeder bewoond, dicht I ij het sta tion te Ruurlo. Het leven heeft de voeding tot grondslag, en de maag is het orgaan dat ons die voe-1 ding bezorgt. Enkel deze waarneming toont ons al het belang dat moet worden gehecht aan de goede werking van dat orgaan, een 1 goede werking zonder welke het leven on- mogelijk is. Eveneens zult gij al het be- lang waarnemen dat moet worden gehecht aan de keuze van het middel dat uw slechte maag moet genezen. Gij hebt hierboven gelezen, in den brief van den heer Zeval kink, dat hij gedurende 3 jaren tevergeefsch verscheidene middelen had beproefd, en dat alleen de Pink Pillen hem eindelijk hadden kunnen genezen. Indien de behan-1 deling die gij volgt, u voldoening geeft, u j goed doet, wacht u dan wel te veranderen, maar indien gij geen verlichting ondervindt, vergeet dan de Pink Pillen niet. Zij zullen u een goede maag geven, zij zullen voor u doen wat zij voor den heer Zevalkink heb-1 ben gedaan. Wij bevelen ze eveneens aan tegen ziekten die uit de slapte van het bloed en uit de zwakte van het zenuwstel sel voortkomen, als bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, rheumatiek, neu rasthenie. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma's V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, en Firma Lamers Indemans, te 's-Hertogenbosch, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos, 9.per 6 doozen. Aanbestedingen. Direct gevraagd een nette bij G. ROSIER, Rijwielhandelaar, Werkendam. door Notaris KERKHOVEN, te Werken dam, op Woensdagen 16 en 93 December 1608, nam. 9 uur pre cies, van in den Ippelschen polder, onder de Wer ken en Almkerk in 6 koopen, en in het Uitwijksche veld, onder Uitwijk, gem. Almkerk. Alles breeder omschreven bij boekje, dat gratis te bekomen is ten kantore van den Notaris. Inzet in het café „ZWETS" en a f- s 1 a g in het café „D. L. VAN DER WIEL", aan den Sasdijk, te de Werken. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap „Meeuwen". Gelet op artt. 9 en 10 van het „Regle- mentop de Waterleidingen in Noordbrabant" (prov. blad 1906 no. 29), geeft kennisdat de der waterleidingen van het Waterschap gedurende dertig (lagen, van af 14 December 1908 tot en met 12 Januari 1909, voor een ieder ter inzage zal liggen ten kantore van den Secretaris van het Water schap „Meeuwen". Gedurende genoemden termijn en acht dagen daarna is een ieder bevoegd, bezwaren tegen de Ontworpen legger bij het Dage lij ksch Bestuur van het Waterschap in te brengen. Op den 91 Januari 1609 des middags tusschen 9 tot 4L uren zal het Dagelij ksch Bestuur zitting houden ten huize van GEBRS. DE GRAAFF tot het aanhooren en in ontvangst nemen van be zwaren welke belanghebbenden mondelings of schriftelijk, hetzij persoonlijk hetzij bij gemachtigde daaromtrent wenschen in te brengen. D. VAN BUUREN. De Secretaris, A. A. VAN TURNHOUT. Meeuwen, 11 Dec. 1908. van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Benneb roeker brug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, A laarriiiigeii, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. SCHEERMESSEN, H AARSNIJMACHINES en andere R a r b i e r s-A r t i k e 1 e n (met garantie.) Tafel-, Dessert-, Brood-, Slagers-, Bakkers-, Mandemakers-, Torn-, Zak- en Aardappel- NESSEM. Kleermakers-, Naaisters-, Barbiers-, Huis houd- en Paarden- SCHAREN. Ook alle soorten Ton w- e Rorstelwerk. KOFFIE-, THEE-, TABAK-en SIGAREN. Alles eerste kwaliteit! Ook te koop of op afbetaling een best loopend Itillart (geen groote), en een prachtige Speeldoos. Her ptschest raat Heusden. De AOE r der Utrechtsche Algemeene opgericht in den jare 1811, is voor de bekende plaatsen «91 H H H K I WAALWIJK Groote straat no. 36-1. Waterhoogte Maastricht (brug.) 7 Dec. 0.33 M. beneden 0. 8 0.40 Ad verten tlën. TE ROUP terstond, V, jaar, vertrouwd bij Kinderen. Te bevragen bjj den eigenaar KRIJGS- MANN, Sterrestraat Heusden. Putterstraat, HEUSDEN N.-Br. Inrichting voor kapitaal: 30 niillioeii «sulden. Reservefondsenf1.900.000. Opent credict tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépót en in rekening-courant. Belast zich met het ineasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèques, wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J. SADEE, Commissionnair in Effecten. in de Doorgraving tuaehen Maauluis en Hoek Tin Hol land. Raming 400.000. ?o. De uitvoering van baggerwerk iu de Boven- Menrede. Raming f 8000. 16 Dee. Pr.T. beatuur van Zeeland, lo. het maken van eene betonglooiing tot r>rdediging van den dninvcet taaiehen en wederijjdi de itrandhoofden not. 14 en 15 van de rijkweewering aan de Oade Hoeve aan de noord- rijde van het eiland Schouwen. Raming 11000. 2o. Het onderhond van het Nederlandaohe gedeelte van het kanaal ran Terneoxen, met bqbehoorende werken, ged. de jaren 19 9, 1910, en 1911. Raming 24540 per jaar, 17 Dee. Prov. bestuur van Noordholland, het onder- derhoud vau het Merwedekanaal van het Noordzeekaca 1 tot de grens der pror. Noordholland en Utrecht en van den zijtak van dat kanaal tot in de Oude Vecht te Nig- teveeht, ged. 1909, .910 en 1911. Raming 2 .0 0 per jaar. 21 Dec. Prov. beatuur vau Utrecht, het onderhoud van het gekanaliseerde gedeelte van den Hollandschen IJasel ged. 1919, 1910 en 1911. Raming 10.820 per jaar. 21 Dee. Pror. bestuur van Zeeland, de uitvoering van voorzieningen aan de schutkolkmaren en het stortebed in de achntkolk van de groote sehntslnia te Hansweert, behoorende tot de werken van het kanaal door Znid- Beveland. Raming f 100.000 23 Dec. Min. van Waterstaat, lo. het maken van werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas tusschen kilometerraien X pl. 500 en XIV, en onder de gemeenten Alem en Rossnm. Raming 500C0. 2o. Het maken van kribben en het verrichten van baggerwerk tot verbetering van de rivier de Vecht, be neden Dalfsen. Raming 12000. 24 Dec. Prov. beatnnr van Noordholland, het onderhond der werken van het Noord Hollandsch kanaal, ged. de jaren 19 9, 1910 en 1911 in 3 perc. Raming perc. I 8120 II 12400, III 235( 0, massa 67100, 31 Dec. Prov. bestnnr van Noordholland, lo. het on* derhond der rjjk» zee- en havenwerken op het eiland Urk- behoorende tot de zeewerken in Noordholland, ged. het jaar 1909. Raming 18800. 2o. Het onderhond der Rijkszee- en havenwerken op het eiland Vlieland, ged. üe jaren 1909, 9 iO en 1911. Raming 25600 per jaar. 7 Dec. Prov. bestuur van Zuidholland, het onderhond van de werken van het Merwedekanaal in Znid-holland met zijtak langs de Linge tot in de Merwede ged. 1909. 1910 en 1911. Raming f 88.700 per jaar. Minste inschrijver C. de Groot Az., Gorinchem voor 36,700 per jaar. 8 Dec. Prov. bestuur van Groningen, het onderhoad van de bodemdiepte in de haven te Delfzijl, gedurende 1909. Raming 85000. Minste inschr. A Hofman te Oudenrijn, ƒ31,700. 9 Dec. Min. van Waterstaat, het oaderh. van de rijks- rivierwerken op de Merwede v. 1 Jan. 1909 t. en m. 31 December 1911 in 2 perc. Ramingperc. 1 ƒ10700, perc. 2 1560\ Minste inschrijvers: le perc. C. Boelhouwer, Giessen- dam, 9750, 2e perc. J. van toon, Werkendam, 14200. Gezicht op het huis van den heer Zevalkink. WERKENDAM. De zetting der boter is deze week op de markt 60 ets., in de winkels dus 65 et', pet kalf kilo. Eieren 1.75 de 26 stuks. SLEETJWIJK. De zetting der boter bedraagt 66 et. per half kilo en die der eieren f 1.95 de 26 stuks. GENDEREN Staat der uitbetaling tan 23 Nov. tot 5 Dec der Coöp Zuivelfabriek „Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 5.50, laagste f 3.90, middelprys f 4,42 per M" Liter. Getapte melk terug zonder korting GORINCHEM, 7 Dec. Op de veemarkt waren aan gevoerd 210 runderen, 11 nuchtere kalveren, 4 vette varkens 416 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren ah volgtzware kalf koeien f 200 300, kalfvaarzen f 140 a 190. guiste vaarzen f 110 a 130, melkkreien f 170 a 210, twee en-een-halfjarige ossen f a .anderhalf jarige f 100 a 120, pinken f 60 a 90, graskalveren f 30 a 50 nuchtere f 12 a 16, schapen f a lammeren f - a biggen 5 a 9 per stuk. Vette varkens 21 a 23 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe 8 80 a 8 95, roode dito 8.20 a 8.40 witte dito 8 25 a 8.50 inl. rogge f 7.15 a 7 40 buitenl dito f 7.10 a 7.30, gerst f 4.90 a 5.10 haver f 3.70 a 3 85 duivenboonen f 7 60 a 7.70, blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 6.20 a 6 30 alles per heet Boter 60 a 65 ct. per haf ki'o Eieren f 1.90 a 2.per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM, 7 -8 Dec. Op de veemarkt waren heden aang voerd 617 vette runderen. 1256 magere dito. 504 vette en graskalveren. 150 nuchtere kalveren. 1579 schapen of lammeren. 664 varkens, 135 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen \e kwaliteit 66 2e kw 8 cent, kalveren le kw. 105, 2e kw. 85 cl. schapen le kw 48, 2e kw. 38 ct. vette varkens 48 a 44 ct. licht soort 39 a 40 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 14.— a 22, idem. voor de slacht f 8 a 12.Biggen f 1 20 a 1.25 perweek. ROTTERDAM 7 'De Tarwe puike jarige per 80 kilo, f - a per 100 kilo f 10.40 a 8.60 nienw f a - Rogge f 6.25 5 75 per heet. Gerst f - a Chevalier fa -. Haver 7 30 a 6 50, per 100 kilo. Bruine boonen f 9.50 a 8 50. witte 11 a 10 25, Erwten f 10 a 9 Zeeuwsche eieren f 7 60 a 7 80, Overmaassche dito 7 80 a 8 00 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 77/8 en 32/16 ton en 246 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 59. 2e kw. f 55, 3e kw f 52 Per half kilo 75 a 80 cent. Het Dagelij ksch Bestuur voornoemd, De Voorzitter, MINZAAM AANBEVELEND, p* 10 Dec. Prov. bestaar van Noord holland, het onder- boaden van de werken tot verdeding van de Noordzee kust ia de prov. Noordholland, tusschen de strandpalen 9.800 en 18.800 ged. 1909. Raming 24090. 14 Dec. Prov. bestnnr van Limbnrg, het onderhond der rijksrivierwerken en hnn toebehooren op de Maag 1 in Limburg en N.-Brabant, boven de grensscheiding tns- sehen Mook en Henmen, met daartoe noodige leveringen, herstellingen en verni nwingen van 1 Jan. 1909 tot en 'met 31 Dec. 1909 in 5 perc.; Raming le perc, 8500, 2e 4900, 3e 10.800, 4e 6700, 5e 11.600. 14 Dee. Prov. bestaar VBn Zuidholland, het onderhoad van de werken van het kanaal door Voorne, ged. 1909, 1910 en 1911. Raming 20.800 per jaar. 16 Dec. Min. van Waterstaat, lo. het verbreeden en ver diepen van het grootscheepvaaiwater in het Scheur es

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3