Bekend Is Buitenlui HORLOGES Gouden- en Zilverwerken, J. J. MEIJER, SPEELKAARTEN. N. Th. BEEKMANS ZOON, Onderlinge Credietvereeniging OIIGELS, J. van fier Tak C Het toeval in het leven. Goedkoopste Heusdensche Horlogewnikel pijnloos. JOHs. SMITS, Oude Vischmarkt, Gorinchem, tegenovei de Hoogere Burgerschool, HET GOEDKOOPSTE ADRES Gemonteerd Kristal en Lederwerk is Stoomboot-M aatsoh appij West wagenstraat C 42, Gorinchem. is HET Tandheelkundige behandeling Oppert 156, Rotterdam. te DORDRECHT. Hoogeboezem 32,3, Rotterdam. dat een goed adres voor prima best, ijzersterk §CHOE!\VI'ERIél aan con curreerenden prijs is: alwaar tevens alle reparatiën aan Schoenwerk, sterk, vlug en tegen billijke prijzen worden uitgevoerd. onthoudt dit adres, vraagt per bode zichtzending, kijk aan de wagen waarmede hij U geregeld hoopt te bezoeken, komt zelf aan huis of 's Maandags op de Harkt, standplaats achter het Stadhuis bij de Pomp, (let goed op de aan de kraam hangende adreskaarten). Aanbevelend, JOHs. SMITS. Het toeval heeft reeds dikwijls in ver schillende menschenlevens een groote rol gespeeld. Wij allen weten b.v. hoe de boek drukkunst uitgevonden werd. Een zekere Laurens Janszoon Koster sneed op een wandeling in het Haarlemmerhout letters uit boomschors. Hij liet bij ongeluk zoo'n letter in het zand vallen, deze maakte een afdruk in het zand, waardoor hij op het denkbeeld kwam met losse letters te druk ken en alzoo de kunst om te drukken uit vond. De kracht van den stoom werd ook door toeval ontdekt, en nog wel door een jongen van 14 jaar, James Watt genaamd. Deze was op zekeren avond bij zijne tante en lag aandachti g geknield voor een keteltj e kokend water, waar de wasem uitkwam en waar door het dekseltje voortdurend op en neer werd bewogen. Hierdoor kwam hij op het denkbeeld, dat wasem (stoom) kracht be- volgens portret. zat en bracht later zijn^ ideeën in toepas. sing, want hij was de uitvinder van verschillende stoomwerktuigen. Het toeval wilde ook, dat de heer Th. D. L. SWAAF, gepensionneerd korporaal-konstabel der Koninklijke Marine, een krant in handen kreeg, waarin een advertentie van Abdfisiroop stond en hij die 9 jaren aan eene chronische bronchitis geleden heeft, is door dat toeval genezen. De heer Th. D. L. SWAAF, Cellierstraat 7, den Haag, heeft den ouder dom van 49 jaar en is gepensionneerd korporaal-konstabel der Kon. Marine. Met dezen heer hadden wij onlangs een onderhoud, waaruit wij het vol gende mededeelen Gedurende 9 jaren leed ik aan chronische bronchitis, die mij het leven vergalde, zeide ons de heer Swaaf. Mijne dagelijksche bezigheden ver richtte ik, maar vraag niet hoe. De slijm die mij vast op de borst zat, wilde maar niet los komenwel moest ik veel hoesten en dan kon ik het erg benauwd hebben, ja, ik hoestte soms zoo hevig, dat er een golf bloed naar boven kwam. In eten had ik geen trek en 's nachts deed ik geen oog toe. Alle mogelijke middelen heb ik in die 9 jaren, dat ik zoo gesukkeld heb, geprobeerd, niets was mij te kostbaar, het hielp mij evenwel niemendal. Op zekeren dag de „Haagsche Courant" lezende, viel mijn oog op eene advertentie van Abdijsiroop en ik wendde deze aan door ze te koopen bij de drogisten BLOKPOEL. Onder eede kan ik verklaren, dat de A RRI.I- ilROOP van mij een geheel ander mensch heeft gemaakt. De slijm die altijd vast zat, kwam gemakkelijk los, ik haal weer geregeld en nor maal adem, terwijl mijn borst vroeger altijd piepte. Ik die vioeger niets anders deed dan hoesten en hoesten, weet zelfs niet meer wat hoesten is. Mijne vrienden en kennissen staan verbaasd over mijne verandering, want vroeger zag ik er bleek en akelig uit en nu heb ik een gezonde gelaats kleur. Ik heb in het geheel 10 flesschen Abdijsiroop gebruikt en mij man keert thans geen greintje meer. In het belang van alle lijdenden aan borst en longen, zoudt u mij een genoegen doen om mijne verklaring te publi- ceeren. Prfls per flacon van 230 Oram f 1.—, van 550 Oram f2.van ÏOOO Oram Ê3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeligor «lus- Centraal-Depót L. I. AKKER, v. Alïeiaflestr. 11, ROTTERDAM. Verkrijgbaar bij H. van Eeuwijk, Heusden; Wed. A. van Drunen, Almkerk; J. Vos, Veen; G. Versfeit, Wijk; H. T. Schouten, Aalburg; J. J. Paes, Dussen; J. G. Schouten, Andel, C. P. Cornet, Werkendam, G. Wilhelm, Woudrichem; B. Romeijn, Nieuwendijk en B. de Graaff; Genderen; M. Schouten, Wijk bij Heusden; G. Sterkenburg, Meeuwen; A. v. d. Pluijm-Heijmans te Hank, Dussenpolder. VAN ph.. va3v wijk:. Hoek Bree- en Engstraat. Schoonmaken van een horloge f 0.75. Nieuwe veer in een horloge 0.75. Nieuwe cylinder inzetten1.25. Inzetten van nieuwe raderen0.75. Horlogeglazen„0.15. Horlogebeugels0.15. Remontoir knoppen0.25. Horlogewij zers0.07. Schoonmaken van Regulateurs f 1.50. 1.25. 0.50. 0.10. 0.15. Nieuwe veer Schoonmaken van wekkers Opzetten van wekkerwijzer wekkerknop Wekkersleutel Wekkerglas 0.10. Verder alle reparatiën van NAAIMACHINES, RIJWIELEN en OR GELS spot goedkoop. Alle reparatiën worden met 1 jaar garantie uitgevoerd. Orgels verkrijgbaar op termijnbetaling tevens 3 maanden GRATIS orgelles. voor Molenstraat 11 35, ciomxciitfts. Oud houd, Zilver eu Juweelen worden tegen de hoogste waarde ingekocht. 0 Speciaal adres voor reparation. ©©©©©©©©©©©©©O© Vereenigde Heusdensche Heusden-Gorinchem. Van Heusden naar Gorinchem Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45,5. uur. Deze dienst zal van 1 December tot 1 Februari niet plaats hebben. Bosch-Gorinchem. (1 November1 April). EXTRA VEEDIENSTt Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten gewij zigde dienst. Heusden-Rotterdam. Van Heusden i Maandag en Dinsdag 's nachts 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5 uur. Van Rotterdam! dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. AGENT te HeusdenCl. Malingré. Directeur: L. DE BEER, Gorinchem. Waaraan ÉnstMen blootstaan. Onze verslaggever meldt ons uit LeidenDoor een onderhoud dat ik had met Mej. F. BREIBACH, Leege- werfsteeg 7 te Leiden vernam ik het volgendeBij het schoonmaken van een glazen afdak, 5£ M. van den grond, bij eene mevrouw alhier, gleed ik uit en stortte naar beneden, aldus ver klaarde Mej. Breibach. Ik lag in een bloedbad en al mijne ledematen waren bijna gebroken. Ik werd naar het gast huis vervoerd en heb daar vier weken gelegen. De pijnen die ik na dien tijd uitgestaan heb, zijn niet te vertellen. Alle mogelijke behandelingen en mid delen werden op mij toegepast, de pijnen wilden evenwel niet wijken en ik bleef vreeselijk lijden. Loopen kon ik in het geheel niet en men moest mij dragen, als ik mij wilde verplaatsen. Mijne dochter Maria maakte mij opmerkzaam op den Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo. Ik liet direct een pot komen van den drogist Broerse. Haarlemmerstraat 70 en nadat ik zes dagen daar trouw mede gewreven was, deden mijne ledematen mij min der pijn en kon ik mij een beetje voortbewegen. Ik zette de behandeling met den Kloosterbalsem voort en thans zijn de ondragelijke pijnen verdwenen en kan ik weer loopen. De Kloosterbalsem, klooster Sancta Paulo, geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snijwonden, rheumatiek, rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Po dagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematenverstuikingen, lenden pijn, pijn in den rug, spierverrekkin- gen, Aambeien zoowel bloedende als andere), winterhanden en voeten. Ij. I. AKKER. Rotterdam, voorkomt, alle andere 'is namaak. De namaak geneest nooit. Alom verkrijgbaar. L. J. VEERMAN, Heusden. Oudste en Soliedste Adres van IVIaubelan voor alJ« sfandsn, (ifsluiteiul Eigen fabrikaat. Levering franco huis. Rezoekt ons llngaziin voor U elders koopt. Het is Iw voordeel. GEVESTIGD sinds 1892. f 2.per land. f to.per gekit. Plaatsiui iel scMtelijte garantie. M.R. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. DOKDIIEGUT^CifiE Opgericht 1 October 1871. Maatschappelijk Kapitaal ƒ1,500,000,— (Geheel geplaatst.) Reserve201,389,46. Commissarissen: A. J. Lebret, A. J. A. de Bosson, J. M. P. de Joncheere, Mr. J. Salomonson en O. J. J. Verbroek van Nieüwbeierland. Directeuren: Mr. F. N. Sickinga en C. Vriesendorp Jz. Geeft VOORICHOTTEM (zonder verplichte deelneming) op Hypotheek, onder Borgstelling of andere Zekerheid, tegen zeer billijke rente zonder bjjberekening van provisie ot administratiekosten. Neemt gelden in bewaring deposito) en vergoedt daarvoor rente van 27s pCt. met een dag opzegging. 2s/< een maand 3 twee maanden 31/i v dne maanden Kantoor: Groenmarkt 70, heerlijke toon - vele soorten - fraaie kasten - met en zonder spiegel - zeer billijke, concurreerende prijzen - goede schriftelijke garantie Adres Prijslijst van Horlege-Reparatiëu Prijslijst van Klokken-Reparatiën Dieatsregeling I October 1 Rei. Besch -Ileusden- Oorinchem- Pordrecht-Rotterda in. Zondag en Nieuwjaarsdag Geen dienst. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1. uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 5.uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 5.uur. Naar 's-Bosch. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.va» Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. Van Gorinchem v.m. 6.;van Heusden v.m. 8.uur. Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag. Van Bosch n.m. 1.uur, tot Andel. Kerstdagen en Nieuwjaarsdag Geen dienst. Kerstdagen, Nieuwjaarsdag en 2e Paaschdag geen dienst. Een bloedbad. Naar het gasthuis rerroerd. Prijs per pot ran 20 gram 35 ct., ran 50 gram 75 ct., en ran 100 gram fl.20. Hoe grooter pot, hoe roordeeliger dus T flPAlleen de echte Klooster- LM Uil balsem geneest, deze is ken baar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 6