W ater. Bron- ei GroiÉOFiiigea. A. van Dijk <6Za.,Heuidsn Finale Uitverkoop J. KUUPERS-WILL ERS, H. VAN DEN BERD, •:fP9P Wegens vertrek naar Amerika Tevens uit de hand te koop HET WIJVK-EÏLiBEUIB, De bewoners van het Horntje, op het eiland Texel, bevreesd geworden door de verzakkingen van den zeedijk, heb ben hun vee uit de stallen gehaald en - naar veilig terrein gebracht. Ook hun huisraad werd grootendeels naar elders vervoerd. Toch gelooft men niet dat de geheele dijk zoo spoedig zal bezwij ken. Het gedeelte, waar zinkstukken zijn aangebracht, houdt zich goed. De werken, noodig geoordeeld om den dijk te kunnen behouden, zullen, naar 't oordeel van sommigen, wel f 200,000 moeten kosten. Daar het hier de voor naamste zeebreker van 't eiland betreft, is 't van groot gewicht den dijk te be houden. Te Est heeft Maandagavond een ern stige mishandeling plaats gehad. De dader is te Tiel in het huis van bewa ring opgesloten. Het is de 21-jarigè J. D., boerenknecht te Est. De verwonde is W. v. Wijk uit Meteren. Beiden namen dienavond deel aan een biljart-concours, dat te Est gehou den werd. Bij toeval werd J. D. gestoo- ten met een queue, waarop hij zijn mes trok en v. W. een wond in den buik toebracht, waardoor de ingewanden naar buiten puilden. Daarna gaf hij v. W. nog een snede over het aangezicht. De dokters uit Waardenburg en Est ver leenden dadelijk hulp. De gewonde is in zorgwekkenden toe stand opgenomen in het St. Andreas- gesticht te Tiel. Uit Amsterdam meldt men Sedert Zaterdag is voortvluchtig de commissionair in diamant, N. S., wo nende in de Plantage-Parklaan, die in de kringen der diamanthandelaren groot vertrouwen genoot. Het moet dan ook hieraan geweten worden dat het door hem nagelaten deficit zoo groot ismeer dan een half millioen. Naar wij vernemen, bestond de kwade practijk van S. hierin, dat hij de hem ten verkoop toevertrouwde partijen of partijtjes diamant „verschelmde", dat is ze beneden den marktprijs verkocht, maar zijn patroons een (gefingeerd) hoog cijfer noemde. Dit was hem mogelijk, omdat de afrekening slechts gedeelte lijk contant geschiedde. Behalve de onmiddellijk belangheb benden, ondervindt ook de diamant handel in ruimeren kring de nadeelige gevolgen van deze malversatiën, omdat het onderling vertrouwen geschaad is. Bovendien heeft de tactiek van S. al sinds geruimen tijd haar ongunstigen invloed op de diamantmarkt uitgeoe fend, zonder dat men de oorzaak kon nagaan. Zijne goedkoope aanbiedingen maakten nl. dat de andere commissio nairs onmogelijk goede prijzen voor hunne goederen konden bedingen zelfs tegen den kostenden prijs wilden de koopers er niet meer aan. De tijding van het verdwijnen van S. heeft Zondag een ware paniek ver oorzaakt in de diamantclub Casino, waarvan vele leden bij den krach be trokken zijn. Verschillende firma's heb ben van f 15,000 tot f 50,000 verloren. Zaterdagavond vond ten huize van mr. L. W. van Gigch eene vergadering van de belanghebbenden plaats. Een later bericht luidt Vermoedelijk heeft de voorvluchtige commissionnair S., de wijk naar Londen genomen, althans van daar uit heeft hij aan zijne echtgenoote een brief ge schreven waarin hij mededeelt, dat hij in wanhoop gevlucht is en een beroep doet op het medelijden zijner crediteuren. Hij wil werken om hun het geleden verlies te vergoeden en zijn naam in eere te herstellen. Tevens is op het postkantoor te Am sterdam een postpakket aangekomen, afgezonden door S. en verrekend tot een bedrag van f 30.000. Men weet nog niet of het werkelijk die waarde bevat. Volgens bevoegde zegslieden moeten de verduisterde diamanten een waarde van een half millioen bedragen. Blijkens door mr. L. W. van Gigch te Amsterdam ontvangen telegrafisch bericht uit Londen, is de oneerlijke commissionair S. aldaar gearresteerd. Hij zal, na het vervullen der noodza kelijke formaliteiten, naar Amsterdam worden overgebracht. Maandagmorgen ontdekte het dienst meisje van den heer A. D. Vromans, Bilderdijkstraat 139, te Amsterdam, toen ze de huiskamer binnenkwam, dat de kasten waren opengebroken, de inhoud ervan over de vloer gesmeten, en ook dat de brandkast geopend was. De heer Vromans, die te Amsterdam een zaak in verlichtingsartikelen drijft in het perceel Bilderdijkstraat 80, woont op Voor het Herstellingsoord voor spoor wegpersoneel, dat zal worden gevestigd aan den Groesbeekschen weg bij Nij megen, welk gebouw wordt gehuurd voor f 1500 per jaar, zal de directeur- generaal der Staatsspoorwegen, naar de 's-Hert. C. verneemt, de geheeleinwen- dige inrichting aan de vereeniging schen ken. De eerste drie weken geschiedt de opname der verpleegden in het sana torium, dat plaats zal bieden aan 25 herstellenden, kosteloos, willen zij daar na nog langer blijven, dan zal eene kleine vergoeding betaald moeten wor den. Onder het opschrift„Amsterdam als gratis waterleverancier", schrijft het Hbld: In de gemeente Watergraafsmeer, on der den rook van onze goede stad, staat aan den Ringdijk een groot complex huizen, die bij het vele goede, dat fo rensen daar kunnen genieten, toch goed drinkwater moeten ontberen. Daarop heeft do betrokken huiseige naar iets weten te vinden, dat de stem ming onzer gemeente-autoriteiten, die tegenover de ons omringende forensen kwartieren begrijpelijk niet de meest vriendelijke gevoelens bezitten, er niet beter op zal maken. Aan den Amsteldijk staat gelijk men weet een watertoren, die zijn bronwa ter uit de Hilversumst he waterleiding ontvangt, en de hoofdstad in haar be hoefte aan zuiver drinkwater helpt voor- zieu. Aan den voet van den toren be vindt zich een kraan, waaruit men vrijelijk water putten kan. De betrok ken eigenaar van de Watergraafmeer- sche huizen heeft nu een man in dienst genomen, wiens taak het is de bewo ners van het Amsterdamsche bronwa ter te voorzien. Hij vaart een groot deel van den dag met een schuitje den Amstel over Watergraafsmeer Amsterdam v.v. vult zijn vaten met het bronwater en verdeelt dit naar be hoeften onder de bewoners der percee- len van zijn patroon. Het mag betwijfeld worden of Am sterdam zulk een gebruik van dedrink- kraauaan den Watertoren bedoeld heeft, en forensen-wijken ook nog voor zijn rekening van goed drinkwater zal wil len voorzien Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. De Pink Pillen komen aan, De ziekte gaat heen. Wij zijn in het bezit van een groot aan tal brieven, waarin zieken ons zeggen enkel de behandeling met de Pink Pillen te hebben gevold en spoedig te zijn genezen. Wij zijn ook in het bezit van een zeer- aantal brieven waarvan de schrijvers ons berichten dat zij gedurende langen tijd ziek zijn geweest en vele middelen hebben ge bruikt; sommigen zeggen zelfs in zieken huizen behandeld te zijn geweest, en dat, waar alle behandelingen en middelen on machtig waren gebleken, ten slotte de Pink Pillen hadden genrzen nadat al het andere mislukt was. Het is ons een genoegen een dier brieven onder uwe oogen te brengen. Mejuffrouw Anna Vollebregt, Pyerstraat te Echt, woont ten huize harer ouders die winkeliers zien zijn. Zij schrijft: „Het verheugt mij u te berichten dat de Pink Pillen uitmuntend voor mijn gezond heid geweest zijn. Gedurende langen tijd heb ik bloedarmoede gehad en nu bevind ik mij sterk en gezond. Mijn ziekte begon met een groote zwakte en het volkomen verlies van mijn eetlust. Bij het minste werk had ik steken in de zijde en wanneer ik snel liep, bleef mijn adem weg. Mijn maag deed mij veel lijden en mijn spijs vertering was zeer slecht. Ik was bleek, had oorsuizingen en somtijds duizelingen. Alle geneesmiddelen die men mij had doen gebruiken, hebben niets gegeven. Toen heb ik, ten einde raad, gebruik gemaakt van de Pink Pillen, waarvan ieder een zoo veel goeds zegt. Dank zij die pillen, heb ik een uitmuntende eetlust weerge kregen, nieuwe krachten en een goede spijsvertering; ik ben nu geheel gezond." De zwakte van het bloed wordt waar genomen aan den oorsprong van een groot aantal ziekten, alsanemie, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, verval. Er bestaan een menigte versterkende behaude- delingen en geneeswijzen met ijzerhoudende middelen tegen die verarming van den grooten opbouwer van het organisme. Geen ia er die beter resultaten gegeven heeft dan die met de Pink Pillen, welke een zeer machtige werking op het bloed hebben, dat zij, om zoo te zeggen, met iedere gift verrijken. Een vergelijking zal u gemak kelijk een denkbeeld geven van het geen de Pink Pillen voor de lijders aan bloed armoede doen. Men kan zeggen dat de Pink Pillen de armoede van het bloed ge nezen, zooals het brood den honger geneest. De Pink Pillen geven onmiddelijk aan het bloed wat er aan ontbreekt, dat is te zeggen de normale hoeveelheid roode bolletjes, zooals het aan den verhongerde en ver moeide de calorieën geeft waaraan hij be hoefte heeft. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte schele hoofdpijn, zenuwpijnen, verschietende pijnen, zenuwziekten. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma's V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, en Firma Lamers Indemans, te 's-Hertogenbosch, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos, 9.per 6 doozen. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 11 Dec. '08. Openbare dronkenschapJ. G. V. te Dewerken, T. C. Z. te Werkendam en J. v. G. te Dussen, ieder f 10 subs. 3 d.; J. G. V. te Dewerken en A. P. te Wer kendam, elk f 5 subs. 3d.; G. de B. te Dewerken, T. G. de H. en T. G. de H. te Werkendam, ieder 3 d.C. H. te Wer kendam, T. S. te Wijk en J. W. G. te Dewerken, ieder f 3 subs. 3d.; J. B. te Almkerk, f 1 subs. 1 d. In staat van dronkenschap de orde verstoren: A. K. te Woudrichem en P. V. te Almkerk, elk f 10 subs. 5 d. H. v. A. te Sleeuwijk en A. H. te Dus sen, elk f 5 subs. 5 d.; G. de B. te Sleeuwijk, 3 d.G. H. te Sleeuwijk, f 15 subs. 5 d. StraatschenderijH. v. d. B. te Sprang, f 2 subs. 2 d. verklaren de civiele partij niet ontvankelijk in hare vordering; J. C. B. te Woudrichem, f 12 subs. 3 d.; W. H. v. L. te Werkendam, 1 jaar proeftijd. Overtr. stieren-reglement: B. v. D. te Dussen, f 0,50 subs, ld.; A. v. E. te Giessen, J. H. D. te Sleeuwijk, C. N. en A. W. te Almkerk, J. W. te Sprang en J. V. en P. v. A. te Sleeuwijk, al len f 5 subs. 5 d.; L. v. d. B. te Gen- deren, f 2 subs. 2 d.K. B. te Dongen en W. K. te Besoijen, elk f 3 subs. 3 d. Loopen over grond waarvan de toe gang is verboden: A. B. te Dussen, f 0,50 subs. 1 d. Overtr. rijwiel-reglement: B. F. te Capelle, A. V. te Woudrichem, E. B. te Tilburg, P. v. d. V. te Almkerk en A. v. d. S. te Dussen, allen f 3 subs. 3d.; J. N. te Genderen en E. N. te Drongelen, f 1 subs. 1 d.; G. B. B. te Sleeuwijk, f 0,50 subs. 1 d.; G. V. te Veen, f 10 subs. 10 d. Overtr. scheepvaart-reglement: Tb.v. P., zwervend, f 3 subs. 3 d. Vee laten loopen op eens anders grond: Ch. v. V. te Kaatsheuvel, f 3 subs. 3 d.A F. M, te Geertruiden- berg, f 8 subs. 5 d.A. G. K. te Alm kerk en M. v. d. B. te Babiloniënbroek, elk f 5 subs. 5 d. Overtr. vischdelict: H. K. te Meeu wen, R. V. en J. de J. te Woudrichem en A. V. te Heusden, ieder f 10 subs. 4 d.; W. v. S. te Heusden enJohs. V. te Almkerk, elk f 2 subs. 2 d.; J. V. te Heusden, f 3 subs. 2d.; J. V. te Almkerk, f 5 subs. 2d; P. de G. te Dussen, 2X^3 subs 2 X 2 dL. C. te Eetben, f 1 subs, ld.; A. S. te Gen- deren, f 5 subs 4 d. met verbeurd ver klaring van het inbeslag genomen keer- net. Overtr. prov. reglement: C. B. te Wijk f 3 subs. 3 d. Burengerucht verwekkenJ. v. B. te Dussen en P. v. W. te Almkerk, elk f 5 subs. 3 d. Overtr. arbeidswet: Tb. A. A. de L. te Heusden, 2 X f 1 subs. 2 X 1 i Openbare weg belemmerenC. de B. te Raamsdonk, f 10 subs. 5 d. Op den openbaren weg een voertuig laten staan: A. G. te Almkerk, f 5 subs. 5 d.J. v. E. te Meeuwen, f 3 subs. 3 d. Overtr. verord. van Werkendam: F. H. te Werkendam, f 10 subs. 5 d.P. G. te Dewerken, f 2 subs. 2 d. Overtr. ongevallenwet: G. T. S. te Almkerk, f 5 subs. 5 d. StrooperijP. G. te Dewerken, f 5 subs. 5 d. Overtr. vogel wet: A. de K. te Rot terdam, 2 X f 2 subs. 2 X 2 d. In de rivier de Gantel lijnwaad spoe len M. de G. te Dussen, f 1 subs. 1 d. Overtr. leerplichtwet: A. V. te Dus sen, f 5 subs. 3d.; J. H. te Werken dam, f 3 subs. 3 d. Overtr. herberg-reglement: J. B. Z. te Dewerken, f 3 subs. 3 d.L. v. E. te Werkendam en P. Cb. L. te Dewer ken, elk f 5 subs. 3 d.; P. G. W., J. W. en M. A. M. te Woudrichem, elk f 3 subs. 1 d. StraatschenderijL. V. te Wijk, vrij- gespioken. Overtr. arbeidswet: E. J. W. te Heus den, vrijgesproken. Overtr. stieren-reglement: J. A. H. te Sprang, vrijgesproken. StrooperijW. V. M., zwervend, niet ontvankelijk verklaard. IBiirserlfike Ktanil. Heusden, van 9 tot 15 Dec. Geboren Antonius, z. v. G. Sodder- land en K. Honings. Overleden: P. Leyten, 78 i.J. de Wolff 75 j. marktberichten. Ik prijzen waren alt volgtrunderen \e kwaliteit Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 12 Nov. 1.82 M. 1.23 M. 4 N.A.P. 13 1.17 0.85 14 1.38 0.84 15 1.36 1.11 Waterhoogte Maastricht (brug.) 14 Dec. 1.18 M. boven 0. 15 0.85 lihertentiën. Putterstraat, HEUSDEN N.-Br. Inrichting voor Machinaal aangemaakte Verven, direct voor het gebruik gereed, in alle kleuren, per bus (1 pond) netto 25, groen 30 per bus (2 pond) netto 50. groen 60 ets. Verder alle soorten: DROGE VERFWAREN, Oliën, Lakken, Vernissen, Spiegel- en Vensterglas. Groote sorteering: BEHANGSELPAPIEREN. Alle Schoonmaakartikelen ah: Borstelwerk, Sponzen, Zeemleer, Goud- en Zilverbrons merk „Emma" en „Ballon", Tafelzeil, alsmede: Koolte3r, Bruine Teer, Carbolineum, Blak-Warnisch, Asphalt-Pa- pier, Heining- en Prikkeldraad, Vlecht werk, enz. Oudste en beste adres. ROTER1I4RKT 1 OS. Magazijnen, Kantoor en Fabriek Botermarkt O 69, O 69a. Geregelde Stoombootdiensten van Reusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgend-en dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Tlaard in geil Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. i van alle gebreide en gemaakte Goederen en aanverwante artikelen, enz. enz. enz - - - TEGEI ONGEKEND LAGE PRIJZEN. SV Zoekt nu Uw voordeel! "W; Aanbevelend, Ilintliamerstraat A. 44, 's-Hertogeiihosch. voor alle zaken geschikt, met OPSTANDEN, TOONBANKEN en KOPERWERK. De grootste helft kan als le hypotheek tegen 4 pCt. op het pand gevestigd blijven. kar over het lichaam en werd zwaar gewond binnengebracht in den stal van den heer Scheepbouwer. Een viertal geneesheeren, die op de tijding van het ongeluk waren toegesneld, consta teerden, dat de man een aderbreuk in den buik had en dat drie ribben waren gebroken. Zijn toestand bleek hopeloos. Na bijna twee uren smartelijk lijden overleed de zwaar gewonde, een om streeks 60-jarig oppassend man, vader van een talrijk gezin. 139, waar zijn echtgenoote onder de fii ma A. Schoen een hoedenwinkel heeft. Zondagmorgen was hij met vrouw en kind voor eenige dagen de stad uitge gaan en had den sleutel van den win kel aan de dienstbode gegeven, zoodat die Maandagochtend in de gelegenheid zou zijn, tijdig haar werk te beginnen. Het meisje waarschuwde oogenblikke- lijk de politie en de heer Vromans werd getelegrapheerd om thuis te komen. Hij constateerde dat uit zijn brandkast een bedrag van f 7000 verdwenen was. Ze was geopend met den sleutel, die in een kistje, in een andere kast staan de, was opgeborgen. Sporen van braak waren in het huis aan vooi-noch ach terzijde door de politie te ontdekken. Gelukkig was de heer Vromans sinds eenige maanden voor f 10,000 tegen diefstal verzekerd. 17 Deo. Pror. bestanr ran Noordholland, het onder- derhoud ran het Merwedekaoaal ran het Noordzeekana 1 tot de qrena der pror. Noordholland en Utrecht en ran den zijtak ran dat kanaal tot in de Oude Vecht te Nig- terecht, ged. 1909, ~910 en 1911. Raming f 2 .000 per jaar. 21 Dec. Pror. bestuur rau Utrecht, het onderhoud ran het gekanaliseerde gedeelte ran den Hollandschen IJssel ged. 19 )9, 1910 en 1911. Raming 10.820 per jaar. 21 Dec. Pror. bestuur ran Zeeland, de nitroering ran roorzieningen aan de schutkolkmuren en het stortebed in de schntkolk ran de groote schutsluis te Hansweert, behoorende tot de werken ran het kanaal door Zuid- Bereland. Raming 100.000 23 Dec. Min. ran Waterstaat, lo. het maken ran werken tot roortzettiug der verbetering ran de rivier de Maas tusschen kilometerraien X pl. 500 en XIV, en onder de gemeenten Alem en Rossum. Raming 50000. 2o. Het maken van kribben en het verrichten van baggerwerk tot verbetering Tan de rivier de Vecht, be neden Dalfsen. Raming 12000. 24 Dec. Pror. bestuur van Noordholland, het onderhoud der werken van het Noord Hollandsch kanaal, ged. de jaren 19 9, 1910 en 1911 in 3 perc. Raming pere. I 31200, II 12400, ITI 23500, massa 67100. 24 Dec. De ontr. der registratie te Werkendam, het maken van een dam met verharden rijweg door het Gat ran den Hardenhoek in den Biesbosch onder Werkendam van den Bandijk langs de Nieuwe Merwede naar Schrams Hardenhoek en de Ooijevaar. 31 Dec. Pror. bestuur van Noordholland, lo. hel on derhoud der rjjks zee-en havenwerken op het eiland Urk, behoorende tot de zeewerken in Noordholland, ged. het jaar 1909. Raming 13800. 2o. Het onderhoud der Rijkszee- en havenwerken op het eiland Vlieland, ged. de jaren 1909, 1910 en 1911. RamiBg 25600 per jaar. 14 Dcc. Pror. bestuur van Zuidholland, het onderhoud van de werken van het kanaal door Voorne, ged. 1909, 1910 en 1911. Raming 20.800 per jaar. Minste inschr. G. Kamsteeg te Bolnes, 22,990 per jaar. 16 Dec. Min. van Waterstaat, lo. het verbroeden en ver diepen van het grootscheepraarwater in het Scheur en in de Doorgraving tusschen Maassluis en Hoek ran Hol land. Raming 400.0C0. Minste inschr. M. ran Hattum en W. Blankevoort, Beverwijk-Haarlem, ƒ25500. 2o. De uitvoering ran baggerwerk iu de Boren- Merwede. Raming 8000. Minste inschr. J. de Groot, Giessendam, ƒ6300. Mej. Anna Vollebregt (Cl. Laddé, Amsterdam). WERKENDAM. De getting der boter ie dete week op de markt 57'/s ets., in de winkels dus 62'/i ett. per half kilo. Eieren f 1.65 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De setting der boter bedraagt 66 et. per half kilo en die der eieren 1.70 de 26 stuks. GORINCEEM, 14 Dec. Op de veemarkt waren aan gevoerd 247 runderen 19 nuchtere kalveren. 7 vette varkens 173 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 200 310, kalfvaarzen f 150 a 200, guiste vaarzen f 120 a 140, melkkoeien f 180 a 220, twee en-een-halfjarige ossen f a .anderhalf jarige f 110 a 130. pinken f 60 a 90, graskalveren f 25 a 50 nuchtere f 12 a 18, schapen f a lammeren f - a biggen 6 a 10 per stuk. Vette varkens 211/2 a 23 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voor: ristarwe f 8.50 a 8 75, roode dito 8. - a 8 20 witte dito 8 10 a 8.25 inl rogge f 7.20 a 7 30 buitenl dito f 7.10 a 7.35 gerst f 4.80 a 5.00 haver f 3.75 a 3 85 duivenboonen f 7 50 a 7.60. blauwe erwt n f a mats. 75 pond, f 5.75 a 5 95 alles per heet. Boter 62I/2 a 65 ct. per half ki'o Eieren f 1.40 a 1.60 per 26. Kippen f 0.60 a 0.90 per stuk ROTTERDAM, 14 15 Dee. Op de veemarkt waren heden aang voerd 970 vette runderen. 1314 magere dito 481 vette en graskalveren, 158 nuchtere kalveren, 2026 schapen of lammeren. 836 varkens, 128 biggen. *0 2e kw 52 cent, kalveren le kw. 10 2ekw. 80 et. schapen le kw 46, 2e kw. 36 et. vette varkens 48 a 46 et. licht soort 42 a 40 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 14.— a 25, idem voor de slacht f 8 50 a 12 Biggen f 1.10 a 135 per week. ROTTERDAM. 14 •r c. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 10.25 a 8 50 nienw f a Rogge f 6.25 - 5.50 per heet. Gerst f - aChevalier fa Eater 7 25 a 6.25, per 100 kilo, Bruine bo cm en 9 40 a 8 00, witte 11 - a 10—, Erwten 10 a 9 Zeeuwsehe eieren 7 60 a 7.80, Overmaassche dito 7 80 a 8 00 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 52/8 en 38/16 ton en 252 stukken van een half kilo. Prijs le kwal' teit f 59. 2e kw. f 55, 3e kw f 52. Per half kilo 75 a 80 eent.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3