Moorenile bij M lewsMai ïoor bet JOH. VOS, Glashandel. Hotel 9,H«tAiik«rw, JAN GEESTZEN, St -Jansstraat - 's BOSCH, Stoomt umtzagerij „De Linge". IJ out- en Steenkolenhandel. 1IOLTZ eii AIH0RA4T, Geldersche Crediet-Vereeniging, GROOTE VOORRAAD Het Vertrouwdste Adres bij H. VAN HERWAARDEN, Corn. Verhagen, Haarden, Kachels en Vulkachels. Stroo-&Wortelsnijders, ORGELS, «I. van der Tak C o., Sctaie Me Piaclels, Extra fijne Vulhaar&sr. I. C. MORTIER Zonen, Laaft van Heasften en Alteaa van Woensflaj; 23 Dec. 1908, Ni. Spiegel en Lijstenfabriek. Horlogemaker C. Gr- Nieuwkoop te Drongelen. Speciale Kachels voor Scholen, Zalen en Men. Firma Wed. J. Borzo Zonen, Inferc. Telefoon No. 436, Restaurant tien geheele» dag. Ruime zaal voor Vergaderingen, Bruiloften en Partijen. liilpakkamcr disponibel. Remise voor Automobielen. Gelegenheid voor Pension JAM GEERTZEN. Kantoor: Arkelstraat, Gorinchem. sche Almanakken voor 1909, in den Boekhandel van L. J. VEERMAN, Heeren-, Dames- en Kinder-SCHOENEN, voor HEUSDEN en Omstreken, is Engstraat, Heusden. Gediplomeerd GODIN en andere hekende fabrikaten. Hoogeboezem 32/3, Rotterdam. Verlakte Oveiikachels met verwarmvoet. BUITENLAND. De African World te Londen, bevat het volgende telegram uit Kaapstad, d.d. 18 dezer: De laatste tijdingen van de diamant velden aan de kust van Duitsch Zuid- west-Afrika melden, dat de vorming van erts herkend is tot op een afstand van 70 K.M. van de kust. Te Kimberley denkt men datdeeenig mogelijke theorie is, dat de vondsten de aanwezigheid aanduiden van verseheiden mijnen in het bed van den Oceaan tegenover de kust en dat de diamanten door de gol ven op het strand worden geworpen met het zeezand. Uit Elisabethstadt, in Zevenbergen, wordt gemeld: Friedrich Heskert, de Evangelische predikant van Groszkoklen, die in den nacht van den 14 dezer naar Schasz- burg reed, werd onderweg door acht hongerige wolven overvallen. De pre dikant loste eenige revolverschoten en trof een der dierende overige namen de vlucht. De predikant sprong van den wagen om den gesehoten wolf mee te nemen. Inmiddels kwamen de ge vluchte wolven langs een zijweg terug; zij wierpen zich op de paarden, die er toen haastig vandoor gingen. Dicht bij een herberg viel de wagen om, en de koetsier geraakte onder de wielen. Zijn hulpgeroep werd gehoord door den kas telein en eenige aandere mannen, die hem spoedig hulp verleenden en daarna goed gewapend op weg gingen om den predikant te zoeken. Zij vonden ech ter nog slechts enkele flarden van zijn kleeren, zijn bril en zijn laarzen. De wolven hadden den predikant geheel verslonden. BINNENLAND. Reuter seinde Maandag uit Berlijn De Reichsanzeiger maakt voor het regeeringsdistrict Dusseldorf een vete rinaire verordening openbaar, betreffen de het veeartsenij kundige onderzoek der uit de Nederlanden tot in-of door voer aangebrachte eenhoevige dieren, en zulks om de overbrenging te voor komen, in het bijzonder van kwaden droes, die in Nederland in een voor de inlandsche paarden bedenkelijke mate heerscht. Na het vertrek der soldaten en de groote politiemacht is men te Bergam bacht weder begonnen met relletjes naar aanleiding van de afschaffing der ker mis door den gemeenteraad. De vorige week zijn er weer ruiten ingegooid en muren met teer besmeerd. De Dordtsche Winkeliersvereeniging heeft aan haar leden een circulaire ge zonden, waarin verzocht wordt aan het bestuur mede te deelen, of de kermis eeD gunstigen dan wel nadeeligen in vloed heeft op hunne zaken. Dit refe rendum staat in verband met een door de afd. Dordrecht van Patrimonium op touw gezette beweging tot afschaffing der kermis. Dezer dagen hield de indertijd op initiatief van Patromonium te Dordrecht benoemde commissie een vergadering, waartoe ruim 20 vereenigingen waren uitgenoodigd. Daar werd besloten zich per adres tot den gemeenteraad te wen den om afschaffing der kermis te ver zoeken voorts om een groote volks vergadering uit te schrijven, waar voor standers der afschaffiing het woord zul len voeren en om mannen van betee- kenis uit te noodigen hunne meening over de afschaffing der kermis mede te deelen. Het denkbeeld om een referendum te houden onder alle mannelijke gezins hoofden in de gemeente zal nog nader worden overwogen. Zondagnamiddag is de eerste machi nist J. v. G., wonende te Gorinchem, ter hoogte van Bolnes, bij het smeeren der machine op de stoomboot Presi dent Kruger, van de reederij Fop Smit Co., in de machine geraakt en on middellijk gedood. Hij laat een weduwe met 3 kinderen achter. De vorige week werd te Amsterdam aangehouden zekere vrouw S., verdacht van uitgifte van valsche kwartjes en dubbeltjes. De zaak werd onderzocht door de politie met het gevolg dat de verdachte overgebracht is naar het huis van bewaring. Reeds geruimen tijd werden uit de spiegel- en lijstenfabriek Atlas Works der firma Vorstenburg te Amsterdam, materialen vermist. De directie had op eenige personen vermoeden en in ver band hiermede werden Donderdag twee personen zekere S. en G., werkzaam op de fabriek, gearresteerd. Uit het onder zoek der politie bleek, dat deze twee het gestolene verkochten of afleverden aan een andere lijstenfabriek. Op grond van heling werden ook de firmanten hiervan in hechtenis genomen. De vier personen zijn naar het Huis van bewa ring overgebracht. Dezer dagen hield de 19-jarige S. te Zeist zich onledig met het onderzoek van een oude revolver; niet wetende dat het geladen was, ging op een ge geven oogenblik het schot af, en trof S. nabij de linkerslaap in het voorhoofd. S. moet niet buiten levensgevaar zijn. De kogel is langs het neusbeen ver wijderd kunnen worden. Een der lezers van het Hbld. schrijft aan het blad het volgende: Een aardige verrassing wachtte Vrij dagavond de bezoekers van Carré, te Amsterdam. Toen de wilde, iedereen afwerpende muilezel zijn entrée gemaakt had en een aantal bezoekers der boven ste rangen, belust op de uitgeloofde belooning van f 10, vruchtelooze pogin gen hadden aangewend het dier te be rijden, trad een jongmensch in den circus, die den cIowd verzocht hem met den muilezel alleen te laten. Toen werd het verraste publiek een aardig staaltje van dressuur vertoond. Met de grootste kalmte toch, zachtjes fluitende en het dier toesprekende, naderde deze amateur den ezel, streelde hem en besteeg hem daarna zeer bedaard, waarop de manege drie malen werd rondgereden, zonder dat het dier zich tegen dezen berijder ook maar het minst verzette. Het spreekt vanzelf, dat het publiek oorverdoovend applaudisseerde, terwijl er boven in de loge, waar de vrienden van den jongen amateur zaten, met luider stemme het „Ió Vivat" werd aangeheven, waarop toen onmiddellijk de muziek inviel. Het meest verbaasd zal echter wel de eigenaar van het dier geweest zijn, die nog nooit had gezien, dat een vreemde in staat was het ezeltje te temmen, terwijl hij bovendien de uitgeloofde belooning kon behouden. Maandagochtend is het lijk van me juffrouw M., opgevischt uit het water aan de Haringkade (Kanaal) bij de Pausiestraatbrug, te Schevecingen. Men herinnert zich dat mejuffrouw M. zich uit de woning van den heer L. in de Pausiestraat, te Siheveningen waar ze huishoudster was, ijlings verwijderd had en daarin niet weder teruggekeerd was, nadat de heer des huizes en diens doch ter, met wie zij van buiten de stad was medegekomen, onpasselijk waren gewor den na het gebruik van bier, door juf frouw M. opgediend. Zaterdagavond waren te Arnhem in het logement van H. in de Langstraat de 63-jarige venter P. v. I., uit Zeist, zijn bijzit, en de 23-jarige koopman A. S., uit Arnhem. De eerste, die dronken was, zocht in een jaloersche bui twist metS., die met de vrouw sprak en gaf hem een klap, waardoor hij van den stoel rolde. Daar door zou een vechtpartij zijn ontstaan, als de herbergier hen niet gescheiden en v. I. buiten de deur gezet had. S. ging bij het buffet zitten, dat bij de straatdeur was. De dronken v. I. deed de deur los en wilde S. naar buiten trekken, maar deze weerde hem af en gaf hem een duw tegen de borst, waar door hij achterover viel, met het hoofd op de straatkeien. Toen v. I. naar bin nen gedragen werd, was hij reeds een lijk. S. is opgesloten. ADVERTENTIEN. ¥erkr|jgbaar bi): Extra fijne qualiteit Abrikozen 50 ets. per pond, fijne qualiteit 40 ct p. p. Puike qualiteit Rozijnen 35ets.p.p. voor boeren jongens 25 ets. per pond. Rozffnen zonder pit k 20 ets. p. pond. Puike R itte en Rruine Roonen, k 15 ets. per Winkelkop. Puike kook-Ernten 14 ets. p. kop. Fijne Roze glicerinezeep voorde waschtafel a 5 en 8 cent per stuk. Beveelt zich verder aan voor het leveren van alle KOLONIALE- GRUTTERSWAREN, tegen de meest concurreerend prijzen. 6. J. METTB0P, VHKRT0CENB0SCH, Verrerstrtat A 354. Specialiteit in het encadreeren van Gravures en Photographiën. Uitgebreide Café en Uitspanning voorheen JAN DE LEEUW, 3 minuten van Station, kemende de brug over rechts, Aanbevelend, TELEFOON INTERCOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Rheinisch-Westialisehe Kohlen-Syndicat Ontvangstbericht der nieuwste modellen Fan ta is ie hoeden. Battersby. Borsalino. WAALWIJK Groote straat blo, 264. Kapitaal: 3© millioen {gulden. Reservefondsen: fl.SOO.OOO. Opent credict tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépöt en in rekening-courant. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèques, wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J. SADEE, Commissionnair in Effecten. VAN Botermarkt, VOOR Solide waar. NIET met PAPIER opgevuld. Billijke prijzen. Blijft zich sfeeds aanbevelen voor alle MAAT- en REPARATIE- WERK. Let op adres s. v. p. Markt 460, Reparatiën met garantie goed en goedkoop. Groote voorraadSoliede goederen Wastelage prijzen GORINCHEM. Eerste klasse zoowel voor vingerstukken als strepen. Graanbrekers- en Malers, Lijnkoek-, Haver- en Boonenbrekers, Gierpompen, Wanmolens, enz., welke uitmunten door licht draaiën, groot werk vermogen en soliditeit, en de beroemde op he oogenblik de meest verbeterde FIo<her'* Ral ans-,Un i vermaa I- en Mormualploe gen, zoowel voor groote als kleine bedrijven, worden op proef van goede werking, aan seherp concurreerende prijzen geleverd door N.B. Vraagt uitgebreide prijscouranten! heerlijke toon - vele soorten - fraaie kasten - met en zonder spiegel - zeer billijke, concurreerende prijzen - goede schriftelijke garantie. Adres: fl)n geslepen. Vraag onze nieuwe uitgebreide Catalogus. Echte BENTAL'S Bietensnijmachines, Veevoederketels enz. LAGE "VASTE PRIJZEN. Hoosstraat 9 AS, GORIMCHE1I. Utrecht- Rotterdam- en Dordrecht- Pendules, Horloges.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 5