A. van Dijk <6Zn., Heusden Copieer-persen Goedkoopste Heusdensche Horlogewinkel Yoordeelig Bouwen. Metsel-, Sier- en Profiel steen, DE ERGE ZIEKEN. een flinke Dienstbode. een Dienstbode, eene Keukenmeid, eene tweede Meid. in r ui o keuze in Effecten en Administraties VER WERSTRAAT A 356 'S ROSCH. Gorinchem. moeten zich daartoe wenden tot den provincialen adjudant te 's-Graveuhage. Men meldt uit Elburg aan het N. v. d. D. Reeds geruimen tijd broeide hier iets tegen de politie en den burgemeester. Zaterdagavond is het tot een uitbarsting gekomen. Een vechtpaitij tusschen enkele vis- schers was de oorzaak. De politie, die de vechtende wilde scheiden, werd plot seling omringd door wel honderd jon gens en mannen en werd zoo hevig geslagen en geschopt, dat zij maken moest uit de menigte te komen. Tierend en joelend ging het daarna door de stad. Bij de woning van den burgemeester werd geroepen„Weg met Mazel! Weg met BodenburgLeve Bas Backer Leve Likkend De burgemeester, buiten komend, werd ontvangen met de kreten„Slaat hem dood. Gooi hem de hersens in 1" en meer van dien aard. Met straatkeien werden de ruiten ingegooid. Een andere troep volk ging leven maken bij het huis van den wethouder I. Tap, die men door het zingen van spotliedjes de deur uit poogde te lok ken. De burgemeester en de politie heb ben tot des nachts halféén met de hand aan den trekker hunner revolvers ge- loopen. Uit Elburg meldt men aan de Zw. Ct. het volgende: De toedracht van de oproerige bewe ging, welke alhier voorviel op Vrijdag, Nieuwjaarsavond, en niet Zaterdag, zoo als werd gemeld, komt hierop neer Niet altijd is vroeger met klem de hand gehouden aan het toezicht op de na leving van wetten en verordeningen. Hierin kwam een einde toen de tegen woordige burgemeester aan het bestuur kwam en door het overlijden van een der veldwachters en de ontslagneming van den anderen veldwachter twee nieuwe titularissen werden aangesteld. In den beginne ging dit goed hoewel sommigen hun bij hun solliciteeren al een pak slaag hadden beloofd, doch toen ook ingevolge aanschrijvingen van hooger hand, een 37-tal overtredingen en een 7-tal processen-verbaal werden opgemaakt, kreeg de politie de schuld. Door eenige heethoofden werd besloten dit plichtvervullen betaald te zetten. Daartoe werd Nieuwjaarsavond uitge kozen. Nadat op dien dag met gulle hand door een persoon des middags om niet jenever was geschonken en uitgereikt, werden de dronken geworden jonge lieden des avonds door een paar op ruiers aangevuurd en opgestookt en de politie op allerhande lage wijze gesard en uitgescholden. Toen door het tactvol optreden der politie werd bemerkt, dat hier niets was uit te richten, gingen een vijftal opgeschoten jongens in stilte naar de woning van den burgemeester, wierpen daar eenige ruiten boven de voordeur in, om 't daarna op een loo- pen te zetten. De burgemeester, naar buiten gekomen, stuitte op een troep opgewonden dronken jongens, doch hoe wel hij zich tusschen hen begaf en hen trachtte toe te spreken, werd hem dit door gillen en fluiten belet, en werd, toen hij zich omkeerde, met een steen gegooid. Van elf tot half één bleef men toen om diens huis te keer gaan met zingen en gillen, terwijl de burgemeester in de open voordeur het rumoer kalm bleef aanzien. Ook den wethouder Top werd een dergelijke serenade gebracht. Van een vechtpartij, zooals in het bericht voorkomt, was geen sprake, en de vis- schers hebben zich geheel buiten deze baldadigheden gehouden, en ook is het onwaar dat de agenten maken moesten dat zij uit de menigte kwamen, want steeds zijn zij daar geheel kalm tus schen gebleven, hoewel men trachtte hen door duwen en schoppen van de been te brengen en hen op lage wijze sarde en uitschold. De geheele zaak was vooruit beraamd en indien de po litie niet met zooveel beleid was opge treden, had zij ernstiger gevolgen kun nen hebben. Zondagmorgen is op het stations-em placement te Arnhem de voorman-ran geerder W., vader van 13 kinderen, tusschen de buffers van een rangeeren den trein gekomen, waardoor zijn borst kas werd ingedrukt en zijn longen werden gescheurd. Desavonds is hij overleden. Naar de „L. K." meldt, staat eerlang den Gemeenteraad van Maastricht de indiening te wachten van een voorstel, waarbij de officieele erkenning van pu blieke huizen zal worden afgeschaft en een algeheel verbod van zoodanige in richtingen zal worden uitgevaardigd. Een zekere L., te Enschedé, is bij het eten van soep in een stuk spek gestikt. De man verkeerde onder invloed van sterken drank. De rechtbank te Arnhem veroordeelde H. A. M. G. en zijne vrouw, brieven gaarder en waarnemend brievengaarster te Gendt, wegens vijf misdrijven van het verduisteren van geld, in ambtelijke betrekking, tot resp. anderhalf en twee jaar. De eisch was voor elk drie jaar. De New York Herald verneemt uit Caracas, dat driehonderd politieke ge vangenen, die Castro op had laten sluiten en van wie er verscheidene ge boeid in hun kerker gevonden zijn, al in vrijheid gesteld zijn. Indien Castro's bezittingen in Venezuela niet genoeg opbrengen, om de schadeloosstellingen, voortspruitende uit de tegen hem in gestelde processen, te betalen, is het mogelijk, dat beslag zal worden ge vraagd op de deposito's, die Castro bij banken in Europa heeft. Generaal Arnoldo Morales, die onder Castro minister van financiën is ge weest, is gevangen gezet, onder beschul diging, dat hij aan de samenzweerders tegen Gomez geld verstrekt heeft. Rivas, de directeur van Castro's lijf blad Constitucional, is uit Venezuela gevlucht. Men meldt uit den Haag: De heerThielen, Nederlandsch onder daan, wiens eigendommen vernield wer den bij de woelingen tegen Castro's gezagte Caracas, bevindt zich thans hier ter stede, teneinde den bijstand onzer regeering in te roepen tot het verkrijgen van schadevergoeding. De correspondent van de Matin te Berlijn heeft met Castro een onderhoud gehad. Castro zeide, de berichten aan gaande zijn val en het verraad van Gomez nog altijd niet te kunnen ge- looven. Hij, Castro, had altijd zijn plicht gedaan. Nooit was Venezuela zoo voor spoedig geweest als onder hem, nooit waren binnen- en buitenlandsche zaken zoo goed bestuurd als door hem. Verder liet Castro zich boos uit over Nederland, dat zich als een zeeroover gedragen had. Op de vraag, of hij bericht van Go mez had, zeide Castro, dat hij enkele dagen geleden nog een brief van Go mez gekregen had, waarin deze hem zeide, dat alles opperbest ging„alleen vermaakten de Nederlanders zich met het opvisschen van eenige Venezolaan- sche bootjes." Prof. Israel heeft Castro Maandag ochtend geopereerd. De blijkbaar be vredigend afgeloopen operatie had ten doel het wegnemen van een euvel aan de blaas. Zij begon omstreeks 10 uur en eindigde om 1 uur. Een nier afwijking was niet aanwezig, maar wel een uitgebreide ettering in de streek van het buikvlies. Castro zeide na de operatie, dat hij voldaan was, nu men hem geopereerd had. De heele wereld vernam nu im mers, dat hij niet in Europa gekomen was, om zich aan zijne verantwoorde lijkheid te onttrekken, en dat hij geen oogenblik vermoed had, wat er tijdens zijne afwezigheid in Venezuela kon ge beuren. Tijdens de operatie van Castro zijn zijne vrouw en zijne zuster en de Ve- nezolaansche dokters Fonseca, Acosta en Buis en dr. Guevare Rochas uit Londen in de kliniek aanwezig ge weest. Reuter seint uit Berlijn Prof. Israël heeft van den toestand van Castro, na de ernstige operatie die hij Maandag ondergaan heeft, gezegd, dat die toestand naar omstandigheden bevred.gend was. Uit Berlijn wordt echter aan de Li- berté gemeld, dat, hoewel de operatie, welke dr. Israel Castro heeft doen on dergaan, gelukt schijnt te zijn, verze kerd wordt, dat de toestand van den gewezen president zoodanig verergerd is, dat er gevaar voor zijn leven bestaat. De Temps heeft een gelijkluidend telegram. Burgerlijke Stand. Wijk, c.a. over de maand Dec. Getrouwd: J. v. d. Velden, 22 j. en J. Bouman, 30 j.; M. v. Rijswijk, 27 j. en T. v. Wijk, 24 j. Geboren Maria Adriana, d. v. T. A. Mokers en F. den HoekPieter Jan, z. v. W. J. Stegerman en B. v. Kuijk Arnoldus Dirk, z. v. D. v. Wijk en J. v. HeesAartje, d. v. W. Bouman en J. de Koning Arie, z. v. J. v. d. Vel den en J. Bouman. Overleden A. J. v. Wijk, 16 m. M. Kentie, 15 jG. Vos, 78 j. G. Dekkers 2 j.; D. v. d. Mooren, 88 j. S. J. Bouman, 89 j.; J. M. Teeuwen, 88 j, wed. v. J. Ph. Koppel; C. M. Roubos, 5 w., d. v. G. Roubos en J. S. Baks. Andel, over de maand Dec. Geboren Nicolaas Comelis, z. v. A. van Lier en M. van NoorloosNicolaas Gijsbertus Johannes, z. v. J. G. Schou ten en H. Versteeg. Overleden: C. van Vastenouw, 61 j.} wed. v. G. van Andel. Veen, over de maand Dec. Getrouwd: J. A. Verhoeven, 24 j. idvertentlën, Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden onzer geliefde DiGEZO^DEiV. met A. Kamerman, 21 j.M. Scheur- water, 23 j. en Geertrui Tak. Geboren Adriana, d. v. G. Kamer man en A. VosCornelis, z. v. M. Schreuders en M. Herrewijn. Overleden Adriana Kamerman 4 Echtgenoote, Dochter en Zuster, Mej. w.Jenneke Vos, 84 j., wed. v. L. v. JANSKE MAGRÉ, geb. Bax, Rijswijk. betuigen ondergeteekenden hunnen har- telfikeii dank. Heesbeen, P. BAX en Famtlie. Mevrouw Dr. SCHMITZ te Veen bij Heusden, vraagt met 1. IIei eenigszins met koken bekend, tevens huiswerk verrichtende, en Goed loon en verval. Voor de wasch komt eene waschvrouw. AALBURG. Woensdag 30 Dec. gaf de zangvereeniging „Harmonie" voor een volle zaal haar jaarlijksche uitvoering. Voor het eerst nu echter als een gemengd koor. Bij een vorige uitvoering werd door den heer Zoon, directeur, den wensch uitgesproken dat er ook meisjes tot de vereeniging moeh- ten toetreden, om dan een gemengd koor op te richten. Dank zij hun ijveren, talent vollen directeur, die tijd noch moeite ge spaard heeft kunnen wij zeggen, dat zij het in één jaar reeds ver gebracht hebben en de uitvoering goed geslaagd mag heeten. In de pauze werden aardig stukjes voor gedragen; vooral de heeren de W. en van W. waren zeker van hun rol. Een solo „Aan U alleen", werd gezongen door mej. J. v. d. W. met een zuivere heldere stem. Ook mevr. Z. vergastte ons weer op een alleraardigst zangstukje begeleid door viool en guitaar. De heer Z. liet in de pauze een paar stukjes hooren op een gramaphone, die heel aardig speelde. Na den slotzang, door allen meegezongen, keerden wij huis waarts, vooraf door den heer Zoon nog toegesproken, die het publiek vooral be dankte voor het bewaren van de orde, die bij het geven van een uitvoering zoo noodig is, maar helaas op sommige plaatsen veel te wenschen overlaat. We hopen, dat „Har monie" steeds vooruit mag gaan en wij een volgenden keer van die vorderingen getuigen mogen zijn. De Pink Pillen, dat weet gij, genezen zeer gemakkelijk de bloedarmoede bij haar aanvang. De jonge lieden en jonge meisjes kunnen, dank zij die pillen, weerstand bie den aan de vermoeienis door den groei te voorschijn geroepen oudere menschen vinden in de behandeling met de Pink Pillen bronnen van levenskracht en alle zenuwlijders een kosbaar herstellingsmiddel. Deden de Pink Pillen niets dan dit, zoo moesten zij reeds als een uitmuntend ge neesmiddel beschouwd worden. Het is on twijfelbaar dat de Pink Pillen meer, nog veel meer doen. Zij hebben, wat menige malen is aangetoond, de gezondheid weer gegeven aan de meest uitgeputte personen, aan hen die bijvoorbeeld pas ontsnapt zijn aan een dier epidemische ziekten, de schrik van iedereen, die het gestel zoo krachteloos, zoo onbekwaam tot weerstand laten, dat men dag en nacht met vrees vervuld is voor een herhaalden aanval der ziekte, voor het weder instorten dat door den zieke niet zou te overleven zijn. Het zijn die zieken, die erge zieken, welke bij voorkeur door de Pink Pillen geholpen worden. Het is van algemeene bekendheid, in de genees kundige wereld, dat waar de Pink Pillen die erge zieken kunneU genezen, met vele andere, minder krachtige middelen niets gunstigs te bereiken is. Welnu, er zijn niet alleen zulke erge zieken, er zijn vooral de gewone zieken, die erge zieken kunnen worden. Bij de eerste verschijnselen van zwakte, bij het minste optreden van een storing in het organisme, let dan op en neem u in acht. Bij tijds tegenhouden, is het kwaad ten halve overwonnende Pink Pillen zullen dan de rest doen. Zij zijn onovertroffen ter bestrijding van de bloedarmoede en de bleek zucht der jonge meisjes, de vermoeienis, en de gevolgen van alle soorten van overma tigheid. De Pink Pillen bezorgen een goede spijsvertering, kracht en eetlust. Zij gene zen de zenuwuitputting en de neurasthenie. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma's V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, en Firma Lamers Indemans, te 's-Hertogenbosch, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos, 9.per 6 doozen. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 4 Jan. 0.17 M. beneden 0. 5 0.27 Tegen Februarioi Mei gevraagd, P. G., die met de wasch kan omgaan. Zich te vervoegen Pastorie Herv. Gemeente te Vlijmen. Machinaal aangemaakte Verven. direct voor het gebruik gereed, in alle kleuren, per bus (1 pond) netto 25, groen 30per bus (2 pond) netto 50. groen 60 ets. Verder alle soorten: DROGE VERFWAREN, Oliën, Lakken, Vernissen, Spiegel- en Vensterglas. Groote sorteering: BEHANGSELPAPIEREN. Alle Schoonmaakartikelen als: Borstelwerk, Sponzen, Zeemleer, Goud- en Zilverbrons merk „Emma" en „Ballon", Tafelzeil, alsmede: Koolteer, Bruine Teer, Carbolineum, Blak-Warnisch, Asphalt-Pa- pier, Heining- en Prikkeldraad, Vlecht werk, enz. Oudste en beste adres. BOTERMARKT N 108, Magazijnen, Kantoor en Fabriek Botermarkt O 69, O 69a. Mevr. BOLL—VAN KESSEL vraagt tegen Februari goed kunnende koken. Gorinchem, Westwagenstraat, C 66. uit de fabriek HENRI tricht, voorradig bij voor HEUSDEN en L. i. VEERMAN Teekeningen met ■•dellen worden op DE BEAUMONT te laas den specialen Agent OMSTREKEN Boekhandelaar prijsopgaven, van 14 aanvraag toegezonden. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nienwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardingcii, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerbavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Telegram-adresDEU10NAST1. Interc. Telef. No. 443. Belasten zich met den aan- en verknop ran Effecten op binnen- en buitenlandsche beurzen. Verzilveren coupons, buitenlandsch bankpapier cn mnnt. Koopen en rerkoopen wissels op binnen- en buitenland, tot de meest eoneurreerende prijzen. Openen Rekening Courant met rentevergoeding. Nemen gelden a deposito. Geven voorschot op soliede effecten. Sluiten prolongatiën. Vestigen speciaal de aandacht op hunne noteering van GEMEENTE-LEUNINGEN en INCOURANTE WAARDEN, welke Woensdag en Zaterdagavond verschijnt. VAN Hoek Bree- en Engstraat. Prijslijst van Horloge-Reparatiën Schoonmaken van een horloge f 0.75. Nieuwe veer in een horloge 0.75. Nieuwe cylinder inzetten. 1.25. Inzetten van nieuwe raderen. 0.75. Horiogeglazen„0.15. Horlogebeugels0.15. Remontoir knoppen0.25. Horlogewijzers0.07. Prijslijst van Klokkcn-Reparatiën Schoonmaken van Regulateurs f 1.50. Nieuwe veer1.25. Schoonmaken van wekkers 0.50. Opzetten van wekkerwijzer 0.10. wekkerknop 0.15. Wekkersleutel 0.15. Wekkerglas 0.10. Verder alle reparatiën van NAAIMACHINES, RIJWIELEN en OR GELS spot goedkoop. Alle reparatiën worden met 1 jaar garantie uitgevoerd. Orgels verkrijgbaar op termijnbetaling tevens 3 maanden GRATIS orgelles. De JLalkzandsteenfabriek Loevestein te Vuren a.|l. Waal. Jaarlijksche productie 12,000,000 steenen. Levert tot zeer eoneurreerende prijzen in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorm, zeer hard met metalen klank. Uitmuntend geschikt en ZEER VOORDEELIG voor alle grootere en kleinere BOUW WEKKEN, ook W ITEUWEIlEtE^', Handel in prima quallfeit KLUITK1LK en Machinaal be reide POEBERKtliK, met een gegarandeerde fijnheid van 10% restant op een zeef van 900 mazen per c.M.a Levering van zuiver gewas- sehen en gezeefd fijn, scherp RIVIERZIMU voor metsel-, pleister- en stukadoorwerk. GROF en G3ll\TZ.4!10 voor betonwer ken en voor afdekking van houtcementdaken. Prijzen en monster aanvragen bij den Directeur Buiksloot, H. MAGRE. 60RIN CHEM, 4 Jan. Op de veemarkt waren aan gevoerd 16 runderen, 1 nuchtere kalveren, 28 vette varkens 57 liggen, schapen en lammeren Be prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 210 320, kalfvaarzen f 160 a 190 guiste vaarzen f a ,- melkkoeien f 180 a 220, twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f a nuchtere f 12 a 18, schapen f a lammeren f - a biggen f 6 a 12 per stuk. Vette varkens 19 a 22 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorris tarwe f 8.10 a 8 25, roodedito 7 60 a 7 75 witte dito f 7,50 a 7.80 inl. rogge f 7.10 a 7 20 buitenl. dito f 7.15 a 7.30 gerst f 4.80 a 4.90 haver f 3.70 a 3.80 duivenboonen f 7-50 a 7.60. blauwe erwt-n f a mais75 pond, f 5.80 a 5 90 alles per heet. Boter 70 a 73 ct. per half kilo Keren f 1.50 a 1.60 per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM, 4 5 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 759 vette runderen, 898 magere dito, 332 vette en graskalveren, 190 nuchtere kalveren, 1815 schapen of lammeren, 823 varkens, 67 biggen. Be prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 72 le kw bicent, kalveren le kw. 105, lekw. 80 ct. schapen le kw 48, le kw. 36 et. vette varkens 48 a j 46 ct. licht soort 42 a 40 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12.— «18 idem voor de slacht f 7 00 a 12 Biggen f 1.10 a 1 25 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 50/8 en 33/16 ton en 252 stukken van een half kilo Prijs le kwali- teit f 61, le kw. f 57, be kw f 53 Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsehe eieren f 6 60 a 6 80, Overmaassche dito 6 80 a 7 00 per 100. VAN LEEUWEN Cs.,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3