Maria ElizaM JÉaia Papa. Woonhuis, ie.De Bouwmanswoning, publiek veilen en verknopen: Openbare Veiling en Verkooping BlËSTSÏRÖÖ" Matth van der Vegle Zoon, DROESPOEDER Matth. van der Vegte Zoon, Reuter seint uit Caracas, over New York Het openbaar ministerie heeft last ontvangen, het geding tegen Castro aan te spannen. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij een poging tot moord op president Gómez heeft aangesticht. Men meldt uit den Haag Naar men verneemt, heeft de minis- ter van oorlog, generaal Sabron, wegens gezondheidsredenen verlof moeten aan vragen en dit verkregen. Gedurende zijne afwezigheid zal de minister van marine, vice-admiraal Wentholt,tijdelijk met de waarneming van de portefeuille van oorlog worden belast. De Fransche legatie te 's-Gravenhage verzoekt het volgende onder de alge- meene aandacht te brengen Bij besluit van den Franschen mi nister van financiën is vastgesteld, dat van den lsten Mei 1909 af, reizigers, die Frankrijk binnenkomen, 't zij per spoor, 't zij per boot, slechts 10 sigaren of 20 sigaretten of ongeveer '/s ons rooktabak hij zich mogen hebben voor gebruik op reis. Vrouwen en kinderen zijn van deze gunstige bepaling uitge sloten. Men zij er aan herrinnerd, dat boven staande hoeveelheden sigaren, sigaretten of tabak moeten worden aangegeven, doch dat daar geen rechten voor ge heven worden. De minister van binnenlandsche za ken brengt in de Stct. ter algemeene kennis, dat, onder dagteekening van 20 Januari 1909, van Hr. Ms. diplomatie- ken agent te Caïro het volgende be richt werd ontvangen „Half December jl. is in een dorp bij Ghezireh, door werklieden bewoond, eene pokken-epidemie uitgebroken. Het dorp werd door de gezondheids-autori teiten afgesloten en de bevolking ge dwongen gevaccineerd. Ondanks deze maatregelen verspreidde zich de ziekte en kwamen ook gevallen voor in Caïro. Volgens officieele opgave waren gis teren in de verschillende hospitalen alhier 59 zieken, alle Europeanen, ter wijl de epidemie onder de inlandsche bevolking zeer vele slachtoffers schijnt te maken, doch waarover elke controle ontbreekt. De gezondheids-autoriteiten hebben de verschillende consulaten aangezocht hunnen invloed aan te wenden, opdat hunne geadministreerden zich laten in enten, en in het lang van de scheep vaart en van regeering hiervan in ken nis te moeten stellen." dan 25 jaar achter den rug heeft, in hechtenis genomen. Hij was werkzaam aan de afdeeling postwissels en kwi- tantiën. Er moet een tekort van onge veer f700 zijn. De minister van binnenlandsche zaken brengt in de Stct. ter kennis van be langhebbenden, dat op 1 Mei bij de Rijkskweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn en bij de Rijkskweekscho len voor onderwijzers te Nijmegen, Haarlem, Middelburg, Deventer, Gro ningen en Maastricht, ten hoogste 24 kweekelingen kunnen worden geplaatst. De Vereeniging tot behartiging der stoomvaart-belangen in Nederland heeft zich bij adres gewend tot de Tweede Kamer naar aanleiding van het gewij zigd wetsontwerp „Verhooging van Hoofdstuk 9 der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1908, verbetering van de rivier de Waal". Adr. betoogt, dat de daling van den waterspiegel bij laagwaterperiode in de hoofdrivieren Waal, Rijn en Maas, door normalisatie ontstaan, van nadeeligen invloed is geweest op den waterstand der rivieren en stroomen, die met de genormaliseerde waterwegen in verbin ding staan en niet gelijktijdig en in dezelfde mate zijn genormaliseerd. Zoo bedroeg in 1906, 1907 en 1908 de vaar- diepte op den IJsel tusschen Wester voort en Wijhe gedurende resp. 69, 78, 52 dagen 1.50 M. en minder, wat ge lijk staat met stremming van het ge regeld verkeer op deze rivier. Hetzelf de bezwaar bestaat op den Hollandschen IJsel, die bij lage waterstanden door hare te hooge ligging gedeeltelijk droog loopt. De sluizen te St. Andries tusschen de Waal en de Maas en te Crevecoeur tusschen de Maas en de Dieze, wier dorpels oorspronkelijk lager of althans gelijk met de bodems der correspon- deerende rivieren hebben gelegen, lig gen nu zoover daarboven, dat zij bij gewoon laag water geen dienst meer kunnen doen. Adressante acht de voortgezette nor maliseering van de Waal en het ver beteren van de waterwegen naar zee beslist noodzakelijk, doch verzoekt bij het aannemen van het hierboven aan gehaalde wetsontwerp in overleg met de regeering te willen bevorderen, dat de belangen der rivieren en stroomen, die van eene voortgezette normaliseering ongetwijfeld in toenemende mate de nadeelige gevolgen zullen ondervinden, worden verzekerd en de uitvoering van de daarvoor benoodigde werken bij de wet worde geregeld en vastgesteld. Ten postkantore te Assen zijn onre gelmatigheden in de administratie ont dekt. In verband daarmede is de com mies-titulair der posterijen en telegrafie J. C. N., die een diensttijd van meer Sedert maanden werden herhaaldelijk, zoowel op straat als aan de stations te Amsterdam uit de goederenloodsen en die van den postpakketdienst op on verklaarbare wij re pakjes van den meest uiteenloopenden aard vermist. De po litie wijdde haar aandacht aan deze veelvuldig voorkomende gevallen van straatdiefstal. Zaterdagavond echter is een rechercheur van politie er in ge slaagd een man te betrappen, die op den Dam van een wagen van de firma J. B. Wijs en Zoon, Singel, die voor het kantoor van den postpakkettendienst in het eommandantshuis ontladen werd, iets wilde stelen. De man stak juist zijn hand onder het zeil, waarmee de kar was afgedekt, toen de rechercheur, die reeds den ganschen dag ter plaatse had gesurveilleerd, hem greep. Het bleek een circa 22-jarige jonge man te zijn. Hij werd naar het bureau St. Pieters- hal gebracht en dadelijk aan een streng verhoor onderworpen. Daarbij heeft de verdachte bekend in de laatste maan den voortdurend zijn werk er van ge maakt te hebben, van onbeheerd staande karren, postwagens en van de stations emplacementen goederen te hebben ont vreemd. Ook noemde hij den naam van den opkooper, die hem de gestolen voorwerpen afkocht. De politie zette haar onderzoek met ij ver voort en slaagde er in den opkooper, die in de Jordaan woont, uit te vinden. Ook deze werd naar het bureau overgebracht, terwijl een voorraad goederen te zijnen huize in beslag werd genomen, waarvan 't vervoer twee handkarren noodig maakte. Alles werd geborgen aan het bureau St. Pietershal dat thans meer weg heeft van een magazijn van ongeregelde goe deren. Daar liggen broeken, jassen, ijzerwei k, manufacturen, gouden en zilveren voorwerpen, schoenen, in wan hopige wanorde dooreen. De watermolenaar Van Winsum is Zaterdagmiddag bekneld geraakt tus schen het scheprad en het schut van den molen „Zelden van Pas" in den Elstgeesterpolder onder Voorhout. Van Winsum werd dood door zijn vader gevonden met ingedrukte borstkas en andere verwondingen. De ongelukkige laat een vrouw en kind achter. Te Heerlen is aangehouden en naar het huis van bewaring te Maastricht overgebracht een Duitsch mijnwerker, welke valsche munt heeft uitgegeven. Naar uit Berlijn gemeld wordt heb ben de Wognummers Zondagmiddag aldaar met veel succes gezongen. De directeur Willem Saai is met groote hartelijkheid toegejuicht. Te Breda zijn twee jongens van 16 en 18 jaar die zich nog op het ijs van de Singelgracht der Militaire Academie waagden, daar doorgezakt en verdronken. Te Amersfoort worden sedert Maan dagavond vermist een viertal huzaren van de rij- en hoefsmidschool. Bij het doen van herstellingen ii te Stolwijk bij den landbouwer B. V. on geveer 25 c.M. beneden den keldervloer gevonden een kannetje, inhoudende 74 zilveren muntstukken, n.l. één met het jaartal 1652 en de beeltenis van Filips IV, drie drieguldenstukken van 1793, 65 guldens met verschillende jaartallen (van 1701 1793) en enkele kleinere stukken. Het kannetje werd bij het op graven geheel verbrijzeld. Te Hengelo is de voerman van den heer Polak uit Almelo onder zijn eigen vrachtwagen geraakt, waar hij naast liep, doordat de leidsels om zijn been geraakten. Hij werd dood opgenomen. Te Tiel is ontvangen een valsche gulden met de beeltenis van de Ko ningin en het jaartaai 1885. Het rand schrift ontbreekt. door de hooge zeeën naar het strand geslagen. De drie mannen werden door den reddingsdienst per wagen van het schip gehaald. Het vaartuig is vermoe delijk verloren. In den dijk langs het Noordzeekanaal tusschen de spoorbrug en de pont te Velsen is een bres gevallen van onge veer 25 meter lengte. De daar geplaatste lichtpaal staat in het water. Vermoedelijk heeft daar een wachtend stoomsehip liggen malen. Zondagnacht omstreeks vier uur is er brand uitgebroken in een complex woningen, staande aan de Heijschendijk onder de gemeente Pernis, even voor bij de grens der gemeente Rotterdam. Die woningen werden bewoond door de weduwe D. Koster en de landbouwers M. Wittekoek en P. Kerkhof. De brand brak bij de weduwe D. Koster uit en van daar deelden de vlammen zich aan de beide andere woningen mede, die, evenals de woning van deze weduwe, met riet gedekt zijn. Ook een stal en een schuur gingen met de drie wonin gen in de vlammen op maar het vee werd gered. Een aantal kippen zijn verbrand. Verzekering dekt de schade. Naar men later meldt, wordt de oor zaak van den brand aan kwaadwillig heid geweten. De politie heeft onver wijld een onderzoek ingesteld één per soon werd gearresteerd. Een poging tot brandstichting in bedoeld pand, voor ongeveer anderhalf jaar gepleegd, werd voorkomende beklaagde werd toen tot drie jaren gevangenisstraf veroor deeld. De spekslagersfirma J. P. M. en G. v. U. in den Oppert te Rotterdam, is de dupe geworden van een oplichter. In het begin der vorige week kwam bij haar een man met een briefje na mens de firma J. v. S., vischhandel op de Leuvenhaven aldaar, om prijsopga ve van rauwe ham, enz. Aan het ver zoek werd voldaan. Den volgenden dag werd de firma per telefoon opgebeld en volgde een bestelling, namens de firma J. v. S., van een rauwe ham en eenige kilo's rookworst. Een man haal de het bestelde af. Dit herhaalde zich de twee volgende dagen en toen nu de spekslagersfirma bij de firma J. v. S. nader informeerde, in verband met de betaling, \ernam zij dat men van bestellingen van ham of worst niets wist. Aan de politie gaf men kennis van het gebeurde en uit portretten, die men de benadeelde firmanten daar vertoonde, herkende zij zekeren J. v. S., uit de Crispijnlaan, als den man, die hen om prijsopgave vroeg en tel kens het per telefoon bestelde afhaalde. Deze J. v. S. wordt nu opgespoord. De „Arnh. Ct." deelt het volgende mede, als waarschuwend voorbeeld hoe voorzichtig men moet zijn tegenover slimme schavuiten, ook als men meent geheel in zijn recht té staan„In De cember vernam een eigenaar te Utrecht, dat een zijner woningen in de Lijster straat te Arnhem door een familiewas betrokken, zonder dat hij daar iets van af wist. Natuurlijk deed hij op staan- den voet dit gezin het perceel ont ruimen en de meubelen naar buiten dragen, die dien dag in de Lijsterstraat onder den blooten hemel stonden. Heel natuurlijk zal men zeggen. Maar zoo is de wet in ons land niet. De huis eigenaar kwam ten eerste door het op straat zetten van den boedel in botsing met de politie, die proces-verbaal tegen hem opmaakte, wegens het „gebruiken van den openbaren weg als bergplaats voor meubelen, zonder daartoe vergun ning van de overheid te hebben", en hoorde daarvoor dezer dagen voor het kantongerecht t 5 boete tegen zich eischen. Maar bovendien wacht den man nog meer ellende van deze zaak de politie heeft n.l. op een klacht, door den bewoner ingediend, proces-verbaal tegen hem moeten opmaken ter zake van huisvredebreuk, waarvoor de huis eigenaar zich binnenkort voor de recht bank zal hebben te verantwoorden". Burgerlijke Stand. De 16-jarige A. t. C., te Lonneker, die bij het eten een been in den keel kreeg, is aan de gevolgen daarvan over leden. In de gemeente Schellinkhout (N.-H.) heeft sedert 24 Aug. 1908 geen over lijden of geboorte plaats gehad en is geen enkel huwelijk gesloten. Uit een zijtak van de Maas bij Roer- mond, het z.g. Donkergat, is opgehaald het lijk van de 16-jarige dochter der weduwe V. uit Horn. Het meisje verliet voor een paar weken de ouderlijke wo ning, om een boodschap te doen, doch keerde niet terug. Vermoedelijk is zij bij ongeluk te water geraakt. Te Noordwijk aan Zee is de kotter Maassluis 94, genaamd Johanna, schip per H. Rengers, gestrand. De drie op varenden hadden r.og tot half vier in den morgen gevischt en om halfzes brak bij het ophalen van de kor de helmstok. Daarna werd het vaartuig Veen, over de maand Jan. Geboren Arie z. v. Willemina Cle ment. Overleden Cornel is den Dekker, 71 j., echtg. v. Antonia van Anrooij Gijsbert Verbeek, 66 j., ongeh. Andel, over de maand Jan. Geboren Antonie Cornelis, z. v. An tonia Cornelia KramerFlora, d. v. J. den Dekker en P. van Andel. Overleden: Johanna van Vuren, 89 j., wed. v. J. Hofman; Nicolaas C. van Lier, 6 w. Waterhoogte Maastricht (brug.) 1 Febr. 0.12 M. beneden 0. 2 0.19 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 30 Jan. 1.97 M. 1.10 M. 4 N.A.P. 31 1-59 1.33 1 Febr. 1.53 1.03 2 1.31 0.85 Om een goeden winter door te brengen. Op no. 22 van de Batavierenstraat te Rotterdam woont Mej. Stelloo, oud 43jaren, echtgenoote van den heer Stelloo; meester metselaar. Zij is tegenwoordig zeer gerust er op dat de rheumatiek die haar vroeger iedeien winter zoo hevig ijeed lijden, haar dit jaar niet zoo lastig vallen. En wij zijn nu dicht bij de aankomst van den winter het tijdperk, waarin alle rheumatieklijders hunne smarten met heviger pijnlijkheid zien terug komen. Mejuffrouw Stelloo heeft zich van haar rheumatiek verlost, en dank zij de Pink Pillen zal zij er niet meer aan lijden. Het verdient hierbij opgemerkt dat mej. Stelloo 12 kinderen heeft gehad, waarvan er nog 7 in leven zijn. Die talrijke moeder schappen, hadden bij haar, zooals bij alle vrouwen, het gestel een weinig uitgeput en onafhankelijk van haar rheumatiek klaagde zij ook over onpasselijkheden, zekere ongesteldheid, schele hoofdpijn, maagpijnen, overmatige vermoeienis, in haar werk van goede huishoudster. Welnude Pink Pil len die haar voornaamste kwaal hebben doen verdwijnen, hebben ook die onpas selijkheden, die ongesteldheden doen ver dwijnen, en dit bewijst wel den grooten invloed der Pink Pillen op geheel het gestel. De Pink Pillen werken niet op één ver schijnsel. Zij doen niet zooals de zalven en vrijfmiddelen, die, wanneer gij ze gebruikt, wel de pijnen stillen maar deze niet doen verdwijnen. De Pink Pillen doen de pijnen verdwijnen omdat zij het kwaad in zijn wortel aantasten, omdat zij het opzoeken, het grijpen daar waar het werkelijk schuilt, dat is te zeggen in het bloed. Door de samen stelling van het bloed te verbeteren, ver beteren zij te gelijk den algemeenen staat der gezondheid. De Pink Pillen verjagen uit het bloed de vergiften die er in zijn bevat en genezen rheumatiek waarvan die vergiften de oorzaak zijn. Maar door de samenstelling van het bloed te verbeteren, geven zij aan het organisme een nieuwe krachtalle organen werken beter, de krachten komen weer, de bleekheid maakt plaats voor een schoone kleur, de schele hoofdpijn, de maagpijnen verminderen en verdwijnen ten leste. De Pink Pillen zijn onontbeerlijk ter bestrijding van de bloed armoede, de bleekzucht der jonge meisjes, de onregelmatigheden der vrouwen, de zenuwuitputting, de neurasthenie in alle hare vormen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos, 9.per 6 doozen. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. Advertentlën. Tot diepe droefheid van hare be trekkingen ontsliep heden, alhier, na een langdurig lijden, in haar zes en zeventigste levensjaar, Mejuffrouw Mr. C. W. J. J. PAPE. 's Gravenhage, 28 Januari 1909. Notaris RIETRA te Dussen, zal te Heusden, bij KOOT, in de „Koorn beurs" op Zaterdagen 6 en 13 Februari fOOO, telkens nam. 6 uur precies, bij inzet en toeslag Voor den Heer P. J STOFFELS Het sedert nog kort geleden nieuw gebouwd met Tuin, groot circa 3 aren, te Heusden, in de Puiterstraat. Betaaldag 17 Februari 1909. Grondlasten van af 1 Jan. 1909. Aanvaarding dadelijk. door Notaris KERKHOVEN te Werkendam, op Woensdagen ÏO en 1® Febru ari ÏÖOÖ, telkens voorm. 11 uur precies, bij GEBRS. NIEUWENHUIZEN te Rijswijk, krachtens onherroepelijke vol macht, van met Frf, Boomgaard en Wei land, aan de Veldsteeg, groot 68 a. en 20 c 2e. 31 a. 40 c. 1 touw land. aan het Rijswijksche dijkje, beiden onder Rijswijk, en 3e. 29. a. 30 c. Itouwland. in het Uitwijksche veld nabij het Heuveltje, onder Uitwijk. Alles in gebruik bij den Eigenaar, W. SMITS Jz. te Rijswijk, en breeder bij biljet omschreven. VAN ZALT-BOMMEL. Slijmoplossend en Verzachtend. r flacon 35 Feut. Verkrijgbaar bij H. J. REEDERT, ANDEL. Wederverkoopers gevraagd. Geregelde Stoombootdienstel van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis. Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, HillegomBennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuw veen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaurdingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. VAN ZALT-BOMMEL. Uitstekend middel tegen Hoest h{j Paarden. Per pak 30 Feut. Verkrijgbaar bij A. VAN DIJK Zn., Hensden. Wederverkoopers gevraagd. Mej Stelloo (Cl Theunioie Labots, Rotterdam). 29 Jan. De directie der marine te Hellevoetiluis, het naar aanwijzing en rolgeni profiel uitbaggeren van pl.m. 18000 kab. M. grond nit de Marine-haren buiten de zeedokalnit, 1500 kab. M. grond als roren, volgene profiel, 850 kab. M. grond op nader aan te wijten plaatsen bui ten en binnen de zeedokslnia. Minste inschrijver J. L. van Haaften te Sliedrecht, roor 8384. 1 Febr. Pror. bestuur van Zuid-Holland, het onder houd van de werken vin het kanaal door Voorne, ged. 19091911. Raming f 20,800 per jaar. Minate inschrijver J. A. van Hattum te Baarn, voor 22,50'« per jaar. W ERKEN BAH. Be zetting der toter ii deze toerk op de markt 70 et*., in de winkels du* 75 et<. pet half kilo. Eieren f l.'O de 26 ttuks. SLEEVWIJK. De zetting der boter bedraagt 75 et. per half kilo en die der eieren f 1.40 de 26 ituk*. OENDEREN. Staat der uitbetaling van 18 Jan. tot 30 Jan der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 5 30, laagste f 3.70, middel;,rij* t 4,27 per 101' Liter. Getapte melk terug zonder korting. GORINCHEM, 1 Febr. Op de veemarkt maren aan gevoerd 136 runderen, 9 nuchtere kalveren. 22 vette varkens. 26 biggen. schapen en lammeren Be prijzen toaren als volgt: zware kalf koeien f 210 f 300, kalfvaarzen f 150 a 200 guiste vaarzen f amelkkoeien f 180 a 220, tmee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f a nuchtere f 12 a 18, schapen f -- a lammeren f - a biggen f 8 a 12 per stuk. Vette varken* 22 a 23 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8.10 a 8 25, roode dito 7 85 a 7 95 witte dito f 7 80 a 7.90 inl. rogge f 7.00 a 7 10, buitenl dito f 7.10 a 7.25 gerst f 4.85 a 4.95, haver f 3.80 a 3.90 duivenboonen f 7.70 a 7.80, blauwe erwt n f a mals. 75 pond, f 5.80 a 5 95 alles per heet. Boter 73 a 75 ct. per half kito Eieren f 1.25 a 1.35 per 26. Kippen f 0.80 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM, 1 2 Fbr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 874 vette runderen, 795 magere dito, 316 vette en graskalveren, 257 nuchtere kalveren, 482 schapen of lammeren, 636 varkens, 69 biggen. Be prijzen ware» als volgt: runderen le kwaliteit 76 le km 56 cent, kalveren le kw. 110, lekw. 90 et. schapen le kw. 50, 2e km. 36 ct. vette varkens 47 a 45 ct. licht soort 42 a 40 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 13 «18 idem voor de slacht f 8 00 a 12 Biggen f 1.10 1 40 per meek Op de botermarkt werden aangevoerd 42/8 en 29/16 ton en 220 stukken van een half kilo Trijs le kwali teit f 62, 2< be. 58, ie kw f oL ftr half kilo 75 a 80 cent. Zeevwsehe eieren f 6.00 a 6 60, Overmaassche dito f 6 60 s 6 80 per 100. Executeur-testamentair.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3