J. I HOOFT, Ml] puike Kachelkolen Anthricietnootjes f50.000 «116130,000 SUVfUBHT Bouwpoldertjes Carnaval te Heusden. Maandag 22 Febr. 1909. J AAKLIJ KSCHE •p O FHUIKTIIU, gedurende ÏO dagen, W. A. VAN DEK DONK, Ben benijdenswaardig mensoh. Notaris J KERKHOVEN te WeÉiai, DR0ESPQED Zaterdag 20 Febr. 1909, ZEEPU IJITLOVING van PRIJZEN voor Gemaskerden op van een groote partij Gordijiien, Karpetten, Tapijten, Linoleums en eeiiige Meubelen. Arkelstraat 2021, GORCll. Hoewel Zaterdag tot middernacht werd vergaderd kwam het nog tot geen resultaat. Wel werden langdurige en soms zeer heftige discuscies gevoerd. Zondag heeft het congres met over- groote meerderheid uitgesproken dat de „Tribune" zal moeten verdwijnen. Met 209 tegen 88 stemmen en 15 blanco besloot het congres, dat de „Tri bune"-redacteurenD. J. Wijnkoop, J. C. Ceton en dr. W. van Ravesteyn zijn geroyeerd als leden der Sociaal-Demo cratische Arbeiderspartij. Zaterdag vervoegde zich bij den meu belmaker H. H. Schutte in de Koning straat te Enschedé de loopknecht van den koopman M. Spits, mede in die straat woonachtig, met het verzoek om zijn patroon f 50 te leenen. Sch. die den knecht goed kende, had geen be zwaar en gaf het gevraagde bedrag. La ter merkte de heer Sch. dat hij was opgelicht. Hij spoedde zich naar de po litie, die een onderzoek instelde, doch de loopknecht, zekere J. v. D., had reeds gelegenheid gehad naar Duitschland uit te wijken. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is in het stationsgebouw te Velsen ingebroken, waarbij de dieven de brand kast met f 230 in contanten en papie ren hebben meegenomen. Vrijdagavond is in 't Zakje te Haarlem een hand wagen gestolen en Zaterdagmorgen vond men in de Groendaalsteeg aldaar den handwagen met leege brandkast. Het vermoeden is dus dat Haarlemsche in brekers met de gestolen handwagen een uitstapje naar Velsen gemaakt hebben. Op den Driehuizenweg zijn dien nacht twee mannen met een beladen hand wagen gezien. Het stationsgebouw is 's nachts onbewaakt; de deur was ge forceerd. Het is een zeer brutale in braak. Vooral het vervoer der gestolen brandkast is verbazend. Later zijn te Haarlem de dieven ge pakt. Het moeten twee beruchte schur ken zijn. Te Apeldoorn is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag de 32-jarige bak ker S., wonende in den Nieuwen Enk, in zijn bed vermoord. Zijn vrouw werd wakker door zijn gesteun en zag haar man naast zich liggen, bloedend uit mond en neus en bijna dadelijk den geest gevend. Hij was in de hartstreek getroffen. In zijn armen had hij zijn 3-jarig zoontje, welke kleertjes met zijn bloed doorweekt waren. Als de vermoedelijke dader is de 22- jarige inwonende knecht gearresteerd. Er is niets gestolen. Een later bericht meldt De verdachte bakkersknecht is door de justitie in verhoor genomen maar blijft ontkennen iets van de misdaad af te weten. Hij is met het lijk gecon fronteerd, dat naar het ziekenhuis was overgebracht. P. bleef in het ziekenhuis onder bewaking der politie. In de wo ning van den verslagene is de vrouw verhoord en een uitgebreid onderzoek ingesteld; de dekens zijn in beslagge nomen. In verband met dit onderzoek, maar vooral ook na het nachtelijk on derzoek, waarbij een broodbakkersmes in beslag is genomen, zijn er ernstige vermoedens aan schuld gerezen tegen den knecht W. P. Het broodmes paste geheel in de sneden in de wollen de kens en in de verwondingen door hart en lever van den verslagene. W. P. is naar de gevangenis te Zutphen overge bracht. Nader moet nog gebleken zijn dat, toen de dader van den moord de doo- delijke steken had toegebracht, hij direct daarna het nachtlichtje heeft uitgebla zen, zoodat het vertrek in het duister gehuld was. Dadelijk na de waarschu wing, 's nachts om een uur, heeft de politie een onderzoek op de plaats van het misdrijf ingesteld, dat tot den mor gen duurde. Er loopen allerlei geruchten omtrent de aanleiding tot dezen sluip moord. Toen Zondagavond om half zeven te Gouda de baas van de siroopfabriek, H. W., wonende aan de Gouwe vóór de fabriek, uit de kerk thuis kwam en het gaslicht wilde aansteken, hoorde hij eenig geritsel in de kamer. Dadelijk daarop trachtten twee persenen te ont vluchten één van hen werd echter door W. gegrepen, den ander gelukte het de voordeur te bereiken en het hazenpad te kiezen. Met de grootste moeite hield W. den gegrepene in be dwang en slaagde er in hem naar het politiebureau te brengen, waar het bleek, dat het een oude bekende der justitie was. Een door de politie ingesteld on derzoek bracht aan het licht, dat ver schillende voorwerpen van waarde, be nevens een betrekkelijk groot bedrag aan geld, waren ontvreemd. Gedeeltelijk was dit in het bezit van den gesnapte, en het werd direct door W. weer van hem afgenomen. De ontvluchte inbreker Het blijkt, dat één der personen, die als heeren waren gekleed, reeds eenigen tijd op de stoep voor de woning had heen en weer geloopen, hetgeen door kinderen van W. is opgemerkt. Ze zijn met valsche sleutels binnengekomen en hebben een kast opengebroken, waarin een achtergelaten bos sleutels werd ge vonden. Op het oogenblik, dat de in braak is geschied, was er niemand in huis. De aangehoudene werd opgeborgen, terwijl in alle richtingen naar zijn com pagnon wordt gezocht. IJsongelukken. Te Farmsum (gemeente Delfzijl), Gr., is Zaterdag de 7-jarige zoon van den heer A. K., aldaar, door het ijs gezakt en verdronken. Te Amerongen zijn drie meisjes, waar onder twee zusters, bij het schaatsen rijden op de uiterwaarden in een wak gereden en verdronken. Te Zuidwending (Veendam) zijn Za terdagnamiddag twee kinderen, een meisje van 12 en een jongen van 9 jaar van den werkman E. B. in een wak gereden en verdronken. Zaterdagmiddag zijn twee jongens van 15 en 12 jaar op den Zandweerd, te Deventer, bij het schaatsenrijden door het ijs gezakt en verdronken. De lijken zijn eerst na veel moeite gevonden. Een schandelijke weddenschap is Zon dag in Hamm, zoo wordt uit Enschedé gemeld, aangegaan tusschen een zadel maker en een reiziger, waarbij eerstge noemde aannam 25 glaasjes geneverte drinken in denzelfden tijd als de ander 25 glazen bier. Toen er 20 glazen ge ledigd waren, zakte de zadelmaker in een. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij spoedig overleed. Voor alle deze een gelukkig fortuintje. Alle menschen, die aan de maag lijden, die veroordeeld zijn een strengen leefregel te volgen, die verplicht zijn geene spijzen te eten waar van zij houden, die genood zaakt zijn in te nemen wat hen tegenstaat, zullen zeker het lot van Mej. ter Horst benijden, die zich van haar slechte maag genezen heeft, dank zij de Pink Pillen. Mochten toch alle die benijders zich wel hiervan doordringen, dat zij slechts het voorbeeld van Mèj. ter Horst hebben te volgen en de Pink Pillen te nemen om spoedig haar niets meer te benijden te hebben, want zij, zullen genezen zoo als zij zelve genezen js. Mej. Ter Horst. Men leze hier de verklaring van Mej. ter Horst, echtgenoote van den heer ter Horst, landbouwer te Roswinkel. „Ik ondergèteekende verklaar dat ik ge durende 10 jaren geplaagd ben door mijn slechte maag: die mij verschrikkelijk heeft doen lijden. Ik heb dikwijls geneeskundigen raad ingeroepen, maar altijd te vergeefsch. Ik was geheel ontmoedigd en leefde in het treurige vooruitzicht altijd te lijden, toen ik den goeden inval heb gehad de Pink Pillen te gebruiken. Deze goede pillen hebben mij [ongeloofelijk veel goed gedaan, zij hebben ^nij mijne eetlust en een goede spijsvertering weergegeven, zij hebben mij mijne krachten en mijne gezondheid doen weervinden". De Pink Pillen genezen niet alleen de maagpijnen, zij doen dat ook de meest hardnekkig^ bloedarmoede, de bleekzucht, de algemeene zwakte, de verschietende pijnen en de zenuwuitputting. Prijs: fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbiiar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegsrs, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Uurgerltfke Stand. Heusden, van 10 tot 16 Febr. Ondertrouwd: Petrus Hendrikus En gelen, 28 j. en Grada Maria Mulder, 36 j. Geboren: Pieternella Chiistina, d. v. J. H. van Veen en Cath. Heesbeen. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 15 Febr. 0.11 M. boven 0. 16 0.05 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 13 Febr. 1.50 M. 1.35 M. -f- N A.P. 14 1.54 1.32 15 1.63 1.29 16 150 1.32 A d vertentlën. Handel in a 90 cents per mud en 1 gulden per mud, vrij aan huis. liemert Heusden. te Werkendam, aan den Boom, op nam. 2 uur precies. Notaris KERKHOVEN. De ondergeteekende verklaart, dat op zijn Tijdgeest-Obli gatie Mo. 9820, bede/de viel, en dat henyde prijs reeds anderhalf uur /ia de trekking in Contanten w^rd uitbetaald. Vlaardingeiy 12 Februari 1909 W. F. I. REU, Hoogstraat 209a. IEDERE ERVAREN HUISVROUW Te Koop voor 35 Gld., een nog in goeden staat zijnde R ij xv iel, Merk „Brennabor", met nog beste Dun- lopbanden, Freewiel, Terugtraprem en Voo^vorkrem, Bel, Solar-lantaarn, enz. Té bevragen onder No. 136, Bureau van dit blad. Openbare Veiling en Ver hooping door op Woensdagen 3 en 19 Maart 1U09, telkens nam. 9 uur. precies, in het societeitslokaal „WINK", aldaar, van de aan den Heer F. J. GROENÉyELD behoo- rende en gedeeltelijk in geb/uik zijnde Onroerende Goederen, bestaande/ uit: waarin sedert eeniae jaren eene zaak van Manufacturen, Confectie, Meubelen en Stof feering wordt gedreven, daarneven staand Winkelhui*» en llurgerwonin- jfcii, aan de Hoogstraat te Werkendam, geteekend nummers: 31, 32, 31a, ^lb en 31c, met daarachter liggende Erven, groote Plezier- en Moestuinen of Bouwgronden met uitgangen naar de Kade en het Kerk pad, kad. bekend Sectie A nos. 1847,1851, 1850, 1849 en 1848, ter grootte van 38 A., 35 C., in/12 koopen, combinatiën, massa's en generale massa. Alle/ breeder omschreven bij boekje en aangeduid op kaart, welke op aanvraag te l/ekomen zijn ten kantore van den Notaris. in den BIESBOSCH. Notaris KERKHOVEN te Werkendam zal op Woensdagen 24 Febr. en 3 Maart 1900. telkens des nam. uur precies, veilen en verkoopen I. het omkade en aangesloten Rouw- poldert.je, genaamd, „Krijntjesweide" aan het Steurgat, onder Werkendam en Dussen, groot 3.71.50 H.A. secties H 370 en 642 en L 483 en 482 II. het omkade Itouwpoldertje, aan de Bruine Kil, onder Werkendam, groot 0.88.50 H.A. sectie H 455, afkomstig ran den heer A. J. v. d. Heuvel. Inzet in het café D. L. v. d. WIEL, aan den Sasdijk te de Werken, en af slag in het café WINK, te Werkendam. Breeder omschreven bij biljet, dat op aanvraag franco wordt toegezonden. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden d ig, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. fGoederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Iniormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. VAN Mattii. van der Vsflfe Zoon, ZALT-yOMMEL. Uitstekend njiddel tegen Hoest b|) Paard eii^ •er pak 30 Cent. Verkrijgbaar bij A. VAN DIJK Zn., Heusden. Wederverkoopers gevraagd. Een prijs I 5.— voor het mooiste paar, (Heer en Dame). 3.— voor het leukst gekleede paar, 2.50 voor den lenkst gekleeden heer en een prijs f 2.50 voor diegene, (Heer of Dame) welke het gezelschap dien avond het prettigst heeft bezig gehouden. /I*rfisiiitreikiiig ten 1IALF TWAALF uur. Enlrée f O cent per persoon. Gedurende de Opruiming worden voorradige artikelen, niet behoorende tot de Opruiming ft con tant geleverd met 10 pet. korting. vo fcucucxoji zijn vuur De goederen zijn voor elkeen leesbaar geprijsd. „Tribune" uitgeven, niet tot die op heffing bereid zijn, spreke het congres als zijn meening nit dat deze partij- genooten van het lidmaatschap der par tij vervallen moeten worden verklaard. Een groot aantal afdeelingen zonden andere voorstellen en amendementen in. nam een bedrag van ruim f 100 mee. Fortuintjes. Werden door het vallen van de f 100.000 der N. V. „De Tijd geest" nog kort geleden te Etten tien inwoners aldaar gelukkig gemaakt, thans viel de f50.000 plus de premie van f30.000 een inwoner van Vlaardingen ten deel. (Phot. I. Smder»). tf ER A ES BA kl. De setting der beter ii drte weck op de rutrkt 70 ets.. in de winkelt dut 75 et pet half kilo Eieren f 0 95 ie 26 itnkt. GO RISC HEM, 15 Febr. Op ie veemarkt waren aan gevoerd 225 runderen 11 nuchtere kalveren. 27 vette varkens, 130 biggen. tehapen en lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 190 f 285, kalfvaarzen f 150 «210 guitte vaarzen f 120 a 140, melkkoeien f 180 a 220. twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a gratkalceren f a nuchtere f 12 a 18, tehapen f -- a lammeren f a biggen f 5 a 11 per tluk. Vette var kent 19 a 23 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorrist arte f 8.50 a 8 60 roode dito 8 10 a 8 25 witte dito f 8 20 a 8.40 inl. rogge f 6.90 a 7.buitenl dito f 6.80 a 7.10, gertt f 4.8 1 h 4.90 haver f 3.75 a 3.85 duivenboonen 7 60 a 7.70 blauwe erwt n f a mait 75 pond, f 5.80 a 5 95 alles per heet Boter 70 a 75 et. per haf ki'o Eieren f 0.90 a 1. - per 26. Kippen f 0.75 a 0.90 per stuk ROTTERDAM, 15 16 F br. Op de veemarkt waren heden aang-voerd 1004 vette runderen. 1325 magere dito 328 vette en graskalveren. 661 nuchtere kal ver.n, 123 tehapen of lammeren 763 varkens, 55 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 72 2e kw 48 cent, kalveren le kw. 105, 2e kw. 85 ei. schapen le kw 50 2e kw. 36 et. vette varkens 47 a 45 et. licht soort 42 a 40 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12 «18 idem voor de slacht f 4 00 a 10 Biggen f 1.40 «150 per week ROTTERDAM 15 Febr. Tarwe puike jarige per it) kilo f a per 100 kilo f 11.25 a 9 50 nienw f a Rogge f 6. 5 50 p er heet. Gerst fo - Chevalier fa -.Haver 7 70 a 6 75, per 100 kilo, Bruine boonen f 11 75 a 10.—, witte f 12 a 13 50, Erwten f 10.40 a 10 Op de botermarkt werden aangevoerd 45/8 en 33/16 ton en 218 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 63, 2e kw. f 60, 3e kw 56 Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren 4 80 a 5. Overmaassehe dito 5 20 a 5 40 per 100. weet, dat Sunlight beteekent een wonderbaarlijke besparing van tijd en arbeid in iedere afdeeling van de schoonmaak. Of men heet of koud water gebruikt, niets neemt het vuil zoo schielijk afdoend en zonder nadeel af afs de Sunlight. Sunlight maakt geverfde muren, tegels en houtwerk weder zoo goed /ils nieuw. 611 OPRUIMING

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3