;n de sneeuw blijven steken. De sneeuw *ikt tot boven aan de waggons. Ver- -cheidene treinen zijn van 't spoor ge lopen. De sneeuwstormen, die eerst schenen f te nemen, zijn volgens een bericht '<t Kiëf, weer dermate toegenomen, dat le opruimingsarbeid langs de spoorlij nen ondoenlijk is. Er zijn weer ver scheidene treinen ontspoord. Het Soer. Hbld. schrijft: Hier ter stede is bericht ontvangen van den vroegeren adjunct-hoofd Djaksa alhier die naar Mekka is getogen, dat "P den 18den December een karavaan, pstaande hoofdzakelijk uit Javaansche o lgrims, door Bedoeïenen is overvallen en uitgeplunderd. Velen werden gedood, voornamelijk lieden uit. Bezoeki, Djem- ber, Bodjonenoro en Toeban. De overigen zijn naar Mekka teruggevlucht en hebben aan alles gebrek. Te Breslau is Zondag op 62-jarigen leeftijd gravin Kwilecka overleden. Men herinnert zich haar proces. Na een lang kinderloos gebleven huwelijk werd haar op 51-jarigen leeftijd een zoon geboren. Maar een jonge Oostenrijksche met me Cecillie Meyer beweerde, dat het i-ar zoon was en de gravin slechts in robijn aan een kind het leven had ge schonken. De jury gaf de gravin echter gelijk. Uit Lissabon wordt aan de Palrie geseind; In een gevecht tusschen de burgerlijke garde en bandieten in de Spaansche plaats Sabrardo zijn 5 ban dieten gedood en 5 gevangen gemaakt. Te Munchen moeteen zedenschandaal uitgelekt zijn, waarbij verscheidene hooggeplaatste personen, zelfs prinsen van den bloede, betrokken zijn. De schandalen speelden zich af in een bad huis, dat heeren van het hof onder zijne begunstigers telde. De eigenaar van de inrichting zou het hof gewaarschuwd en daarop zou het hoofd van de politie aan den prins-regent verslag uitgebracht hebben. Aan de heeren van het hof en de officieren van het garnizoen zou nu het bezoek van de inrichting verboden zijn. Verschillende hooggeplaatste persona ges moeten het raadzaam geoordeeld hebben, hun hielen te lichten. Volgens de New York Herald, hebben rijke Newyorkers aan Bingham, den commissaris van politie, voldoende mid delen verschaft voor de opsporing van de geheimzinnige bende Italiaansche boosdoeners van de Zwarte Hand, die in de laatste jaren zoovele misdrijven hebben gepleegd. Er zal een geheime politie-afdeeling met dat doel opgericht worden. Inmiddels heeft Birgham ze keren Petrosino, zijn voornaamsten Ita- liaanschen speurder naar Italië gezonden om een onderzoek in te stellen naar de wijze van werken van de Zwarte Hand. Een onlangs overleden millionair Sa. nuel H. Roebuck te New York heeft zijn fortuin van 6 milioen gulden aan eene arme bakkersvrouw in Northamp ton vermaakt, die een natuurlijke doch ter van hem is. Hij heeft haar en hare moeder een halve eeuw geitden in behoeftige omstandigheden in Enge land achtergelaten, maar liet haar zeven jaren geleden opsporen en keerde haar sedert dien tijd 1 dollar in de week uit. De millionair is in de Vereenigde Stalen vier keer getrouwd geweest en zijne familie zal moeite doen, om het legaat nietig verklaard te krijgen. De bakkersvrouw, eene juffrouw Bird, is 63 jaar. Zij is van plan, zoodra zij het geld heeft, een mooi huis te koopen en een hittewageu en een dienstbode te houden. Onder de armen in hare buurt heeft zij altijd, naar de mate van hare midde len, veel goed gedaan. De berichtgever te Tabris van de Londensche Daily Chronicle seinde Zondag aan zijn blad: „Heden ben ik getuige geweest van een ernstig treffen tusschen regeerings troepen en reactionnairen, hij het dorp Al var, dat op ongeveer 8 mijl noorde lijk van Tabris ligt. Satar Khan heeft besloten een poging te doen om den weg naar Djoelfa, die sinds eenigen tijd door ongeregelde troepen van den Sjah wordt onveilig gemaakt, weer vrij te maken. Het gevecht begon met het aanbreken van den dag; en de krijgsmacht van Satar Khan slaagde er in, het dorp te nemen. Aan beide zijden waren de ver liezen aanzienlijk." Ook de Londensche Times kreeg Zondag bericht uit Perzië, echter uit Teheran. Daar was tijding ontvangen uit Tabris, naar luid waarvan die stad nauw wordt ingesloten door 12,000 man regeeringstroepen. De belegerden onder nemen dagelijks uitvallen; terwijl de belegeraars zich er toe bepalen, hun stellingen om de stad te handhaven. De regeering te Teheran beweert wel, dat Tabris binnen enkele dagen zal worden bestormd en ingenomen maar de Times-correspondent is van oordeel, dat de belegeraars dan heel wat meer moed zouden moeten ten toon spreiden dan totdusver. De correspondent bespreekt ook de toestanden elders in Perzië, b.v. te Resjt. Die stad is vol gewapende revo lutionairen uit Caucasië. Deze hand haven te Resjt op hardhandige, maar doeltreffende manier de orde. Af en toe worden er lieden afgemaakt, die verdacht worden van regeeringsgezindheid, maar dat is ook alles. Het revolutionaire comité, dat in Resjt het bewind heeft in handen ge nomen, heeft den legaties te Teheran doen weten, dat, indien de Sjah niet spoedig zijn beloften vervult, de weg naar Teheran (die over Resjt voert) voor het verkeer zal worden gesloten. In Ispahan is Sem-Sem met zijn Baktiaren nog steeds meester van den toestand. In Sjiras gist het. In Teheran beheerschten troepen der Sjah nog de ontevreden bevolking. Te Klein-Hartendorf, in Saksen, is dezer dagen een zoon van een molenaar, een 42-jarige man gestorven, die zijn dorpsgenooten in verscheidene jaren niet meer gezien hadden. De dokter van 't dorp, daar al eenige jaren woon achtig, had zelfs nooit van dien mole naarszoon gehoord. Hij stelde bij de doodschouw vast, dat de overledene weinig meer dan een geraamte was en slechts 42 pond woog. Het lijk werd in beslag genomen, en de 72-jarige vader van den overledene in voorloopige hechtenis gesteld. Te Elche, in de Spaansche provincie Alicante, zijn Zondag drie aardschok ken gevoeld. De tweede was de hevig ste. De schokken deden zich voor juist terwijl de mis gelezen werd. De men- schen in de kerk, door schrik bevan gen, vluchtten woest naar buiten. Ver scheiden vrouwen en kinderen raakten onder den voet bij het dringen naar den uitgang. Ook te Orevillente zijn twee schokken gevoeld. Zoowel bij den eersten als bij den tweeden schok wer den er meubels verplaatst in de hui zen. Maar bij de tweede begonnen de huizen zelf ook op beangstigende wijze te schudden. Uit Weenen wordt gemeld: De verhouding tusschen Oostenrijk- Hongarije en Servië geeft weer aanlei ding tot ongerustheid. Men meldt thans dat Rusland wil dat er door de mogend heden, die het verdrag van Berlijn on derteekend hebben, vertoogen zullen worden ingediend niet alleen te Bel grado, maar ook te Weenen. Het heet, dat Duitschland weigert daaraan mee te doen. Het aan Rusland toegeschre ven plan wekt veel ongerustheid. Het gerucht gaat dat Oostenrijk-Hon- garije zich wapent om gereed te zijn voor het geval, dat Servië een oorlog mocht uitlokken. Blijkens een telegram uit Andriano- pel aan de Sabah zal Bulgarije de 2e en 3e divisies mobiliseeren. Aan de Temps wordt uit Weenen gemeld: Middellijk verluidt het, dat een in een zeer vinnigen toon gestelde nota van Servië binnenkort bij de mo gendheden zal worden ingediend. Die nota moet zekere voor Oostenrijk niet te dulden beschuldigingen bevatten. De Echo de Paris verneemt uit Ber ijn dat Oostenrijk-Hongarije formeel aan de Duitsche regeering verklaard heeft dat het geen bemiddeling wenscht te aanvaarden, daar die in strijd zou zijn met de eer en waardigheid der Donau- monarchie. Duitschland heeft dienten gevolge een rondschrijven gericht tot de mogendheden, waarin het zegt in geen geval genegen te zijn zich bij een gemeenschappelijke bemiddeling te Weenen aan te sluiten en voorstelt al leen te Belgrado tusschenbeide te treden. De Zeit ontvangt uit Lemberg het volgende sensationeele bericht: Nabij Prodwolokziska, het laatste station voor de Russische grens, hebben ongewone be wegingen van Russische troepen plaats in de richting van het Oostenrijksche gebied. Overal worden groote troepen- massa's verzameld. Russische hoofdoffi cieren doorreizen de grensdistricten. Aan de gemeenten worden de door hen in geval van mobilisatie te vervullen plichten in herinnering gebracht. Gouverneur-generaal Iwanof, de nieu we opperbevelhebber van de troepen in Kiëf, inspecteert de bezettingen der versterkte plaatsen en heeft aan de officieren van het Krzemienice-regiment gezegd: Gij moet gereed zijn, alsof de oorlog elk oogenblik kan uitbreken. Te Preskowrof nabij de Oostenrijksche grens, is de bezetting met 5000 man versterkt. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 24 Februari. Zaterdag IJ. had alhier de verkoop plaats van den Scheepswerf met aanhoorigheden, machinerieën en verderen inventaris. De Scheepswerf met gebouwen was ingezet en gehoogd tot een bedrag van f9000; de machinerieën en inventaris tot een bedrag van f3797.20, makende samen f12797.20- Boven dit bedrag werd afgemijnd op f3500, zoodat de geheele koooprijs is ge worden f16297.20, behalve de kosten. Koopers zijn de heeren A. A. Alta en de Haan te Schiedam. Het schip in aanbouw om gereed te le veren, was ingezet op f 14.200 en werd met f100 verhooging afgemijnd door het Franc- furter Actiën-Gesellschafft. Tot ons genoegen vernemen wij, dat de heeren Alta en de Haan zich weldra alhier zullen vestigen en de scheepswerf spoedig weder in werking zal komen. Beide heeren zijn jonge menschen, sinds jaren in hetzelfde vak werkzaam, die het dus niet aan het voornaamste hulpmiddel, vakkennis ontbreekt en met geed vertrou wen en grooten lust de nieuwe onderne ming aanvaarden. Heusden ziet met genoegen en vol ver wachting deze industrie weder herleven. Het brengt niet alleen een vroolijke bedrijvig heid in ons stadje, maar alle neringdoenden hebben in meerder of mindere mate aan zoo'n voorname tak van bedrijf hun voor deel. Wij wenschen de ondernemers een volledig succes toe. Bij een op 21 Febr. 1.1. te Waalwijk gehouden voordrachten-wedstrijd voor duet ten behaalden de heeren Kamerman en Moll den 3en prijs- Overal en in alle vormen meent men lenteboden te zien. Nu is het een ooievaar, dan een leeuwerik en zooeven komt men ons weder een levende wesp toonen. Dat laatste is niet zoo gemakkelijk, zou men zeggen, doch de berichtgever liet hem in een glazen kokertje zien. Onze gemeente schijnt in de lijn voor de luchtscheepvaart te liggen. Dinsdagmid dag half drie passeerde weder een lucht ballon, die zoo laag ging dat een afhangend touw over de Waard van het eiland Ne- derhemert sleepte. Ook sleepte het door de Maas, nabij de draaibrug. Toen werd bal last uitgeworpen en zag men hem lang zaam stijgen, om op eene aanmerkelijke hoogte in Westelijke richting te verdwijnen. WERKENDAM. Vrijdag 1.1. vergaderde de Raad dezer gemeente, ten einde, lo. de begrooting op verzoek van Ged. St. van N. Br. eene kleine wijziging te doen onder gaan, omdat f 5 te veel voor den Ambte naar van den Burgerlijken Stand was uit getrokken (in een minumum van tijd was dit zaakje natuurlijk in orde gebracht) en 2o. op verzoek (dus niets meer, zonder wenschelijkheid of iets dergelijks er bij te noemen) van Ged. St. genoemd, de regeling der onderwijzersjaarwedden nog eens ter hand te nemen. Bij dit schrijven waren gevoegd een schrijven van den heer Dis trictsschoolopziener met de noodige adres sen van de onderwijzers. De raad dezer gemeente, die zooals wij reeds lang wisten, walgde van het aantal adressen, dat door onderwijzers en onder wijzeressen op zijn dak werd gestuurd om hem te wijzen hoe hij een verordening naar hun zin zou kunnen maken en hoe dat moest worden aangelegd enz. enz., en den financieelen toestand der gemeente kennende en ook hoe die over een paar jaar zou kunnen zijn, stoorde zich aan die adressen niet, ondanks de bedreigingen der onderwijzers, dat ze 't wel hooger op zouden zoeken, steeds spottende met de vlugheid van den Raad, die eerst aan het einde van het jaar zijn besluit nam, waar bij hij de jaarwedden der onderwijzers regelde. Deze regeling voldeed aan het vereischte bij de wet Rink gesteld en gaf bovendien nog iets meer, zoodat de gemeente van die wet niet profiteerde maar weer wat meer aan het onderwijs ten koste legde. In de laatste vergadering, waarbij aan de verordening de salarisregeling van het herhalingsonderwijs werd toegevoegd, be sloot de Raad de verordening overigens onveranderd terug te zenden met ongeveer de volgende opmerkingen De heer schoolopziener merkt op, dat de gemeente Werkendam hoogere allures aan neemt, dan de omringende, doch de Raad weet niet in welk opzicht, want de water leiding is het eenige bijzondere dat zij het hare kan noemen en die omringende ge meenten nog niet hebben, doch hier een eisch was voor de volksgezondheid, die nog jaarlijks verscheidene honderden aan de gemeente kost, terwijl dezelfde heer opmerkt, dat het onderwijs hier gegeven geacht wordt boven het gewone peil te staan. De Raad is zich hiervan niet bewust en vraagt dus „door wie Aangevoerd werd ook, dat in den Biesbosch een school stond, waaraan de Koningin had bijgedragen, doch de Raad merkte op, dat bij de vergrooting dier school, verleden jaar, de Koningin niets bijzonders voor het onderwijs in den Biesbosch meer overhad. De Raad was evenmin geneigd door kunstmatige opdrij ving v8n het percentage van den hoofde- lijken omslag of andere lasten zich den schijn te geven alsof de gemeente nood lijdend was en laakte het schrijven van het hoofd der school A, den heer Mussert, die er op wees, dat de heer Brill, onder wijzer met acte land- en tuinbouwkunde, meer verdiende dan hij door het geven van bijzondere lessen ia de advonduren, waarvan volgens genoemde heer het gevolg moest zijn, dat de heer Brill overdag nooit zoo frisch zou kunnen zijn als de andere onderwijzers, terwijl de heer Brill zelfs nog van de gemeente voor gemelde acte f150 bijzondere toelage kreeg enz., enz. De Raad meldde, dat de heer Brill de eenige solli citant was voor de vacature en f150 voor gemelde acte dus wel niet te veel zal zijn geweest, maar bovendien die f 150 betaalde de gemeente uit het legaat Cooth, voor dit doel aan de gemeente gemaakt en wees er op, dat de heer Mussert de navolgende bijbaantjes enz. had: le. Hoofd van het herhalingsonderwijs; 2e. directeur van een zangvereeniging3e. secretaris van 'tNut; 4e. redacteur van een courant, die 2 maal 's weeks verschijnt; 5e. secr. der liberale kiesvereeniging6e. agent in drukwerk voor Gebr. Luyt7e. directeur van een bijzondere normaalschool8e. aparte lessen geeft enz. Alleen de heer Bogers was tegen het ge nomen besluit. HERPT. J.l. Zondag herdacht onze gemeenteveldwachter L. v. d. Wiel, den dag waarop hij voor 25 jaren als zoodanig in functie trad. Van de burgerlijke autori teiten onzer gemeente alsmede van velen van hier en elders mocht de jubilaris blij ken van achtingen gonegenheid ontvangen. Van de huizen in de buurt wapperde te zijner eer de vlag, terwijl de harmonie „De Eendracht" hem een sernade bracht. Moge het van der Wiel gegeven worden nog een reeks van jaren alszoodanig ten genoege zijner superieuren en der inwoners werkzaam te zijn. WIJK. Alhier is het veieerend bericht ingekomen dat het H. Majesteit de Konin gin zeer aangenaam zal zijn het Huldeblijk van Wijk, Aalburg en Veen te ontvangen. Het Huldeblijk zal bestaan uit eene kunstig geborduurde Echarpe, die reeds op eene draagjurk zou kunnen gedragen worden. Het handborduursel zal naar aanwijzing van een der leden van het comité uitge" voerd worden op de Ateliers van de firma Nijland te Almelo, en zal er vier vijf weken noodig zijn voor de vervaardiging. Voor de opzending aan H. Majesteit zal het Huldeblijk ter bezichtiging liggen ter secretarie te Wijk, voor allen die er aan bijgedragen hebben. AALBURG. Ds. J. Kraaij uit Leerbroek, heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. BOMMELERWAARÜ. In het dorp Aalst is door twee jonge meisjes, op verzoek van den Burgemeester, eene collecte gehouden bij enkele gegoede ingezetenen voor het Huldeblijk aan H. M. de Koningin, welke inzameling ruim f 25 heeft opgebracht. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven Over het geheel was de handel in de laatste acht dagen zeer levendig. Paarden worden nog steeds tot hooge prijzen verkocht. Ook het rundvee, vooral het melkvee, was hoog in prijs en ging vlug van de hand. De vraag naar dragend- en melkvee wordt nog steeds grooter. Het buitenland schijnt ons melkvee niet te kunnen missen. Vette varkens blijven goed op prijs; zoowel naar Frankrijk als naar Engeland worden wekelijks tientallen halfvette ver zonden. Biggen stegen f 1 f 1.50 in prijs. Schapen bleven in één doen. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 71 72 ct., 2de kwaliteit 59 61 ct., vette kalveren 58 59 ct., vette var kens 54 56 ct., voor Engeland, 50 51, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 f 215, neurende f 110 f 195, guste f 150 a f 195, pinken f 40 f 87, kalveren f 13 k f 32 biggen f 5£ f 9$, drachtige zeugen f 45 a f 56, drachtige gelten f 32 f 44, schot telingen f 18 f 26, schapen f 16 f 28, luxe-paarden f 475 Èt f 610, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 f 425, 2e kwaliteit f 190 a f 270, twee-en-een-halfjarige f 140 f 220, anderhalfjarige f f per stuk. Uit Maas en Waal wordt geschreven Er begint meer levendigheid te komen in den hooihandel. Flinke partijen worden opgeruimd. Uiterwaardsch hooi is bijna niet meer voorradig, terwijl het veldhooi ook vlug van de hand gaat. De prijzen zijn dan ook hoog. Ze gelden voor veldhooi 16 17 gulden. ttinnenland. Nederland en Venezuela. Men zal zich herinneren, dat een van de maatregelen, door president Castro genomen, om zijn wrok tegen ons land te koelen, in een verhooging van het invoerrecht op stearine bestond. De in Venezuela ingevoerde stearine komt bijna uitsluitend uit Nederland. Naar de Curajaosche Courant meldt, heeft president Gomez ook dezen maat regel van zijn voorganger ingetrokken. Reuter seint uit Caracas Het bondshooggerechtshof heeft, na onderzoek van de beschuldigingen, die de minister van binnenlandsche zaken tegen Castro heeft ingebracht, terzake van zijne medeplichtigheid aan de samenspanning, om Gomez te vermoor den, besloten, de zaak naar het crimi- neele hof te verwijzen, en inmiddels verklaard, dat Castro ten gevolge van de tegen hem aangevoerde getuigenissen, volgens de bepalingen van de grondwet, in de bediening van zijn ambt als pre sident geschorst is. Castro is thans te Dresden. Hij is van plan, geruimen tijd in hetsanatorium Weisser Hirsch te vertoeven. Castro heeft voor zijn vertrek uit Berlijn tegen een verslaggever van de Vossisehe Ztg. gezegd, dat hij Dresden als plaats, om op zijn verhaal te komen, heeft gekozen, om in de buurt van prof. Israel te kunnen blijven. Castro maakt een zeer gezonden en opgewekten indruk. De Parijsche correspondent van de N. Ct. schrijft d.d. 22 Februari. Heden heb ik een schrijven gezien van een van Castro's secretarissen, ge dateerd uit Dresden, waarin (aan den bekenden publicist Gomez Carillo) na mens den ex-president gemeld wordt, dat deze reeds een hut heeft besproken op een boot, die 26 Maart a.s. naar La Guayra vertrekt. Formeel wordt in die missieve meegedeeld, dat Castro medio April weer in Venezuela hoopt te zijn. Yrijdom ran accijns op gedistilleerd. De aandacht wordt gevestigd op het Koninklijk besluit van 30 November 1908 (Stbl. no. 346), dat eene nadere regeling bevat omtrent vrijdom van den accijns op het gedistilleerd. Van 11 Mei a s. af is het verboden brandspiritus bij hoeveelheden van min der dan 5 liter anders af te leveren dan in gesloten, over kurk en bovenrand van den hals door metalen capsules of met lak overtrokken, flesschen of krui ken, die ten minste 7 deciliter van de vloeistof inhouden en voorzien zijn van het duidelijk leesbaar opschrift in hoofd letters van tenminste 5 millimeter hoogte „Brandspiritus, gevaarlijk bij inwendig gebruik." Het is verboden gedistilleerd, dat methyl-alcohol bevat, n& 11 Mei a.s. voorhanden te hebben in een lokaal, waar tot inwendig gebruik bestemd gedistilleerd bereid, ten verkoop bewaard of afgeleverd wordt (tapperijen, slijterijen enz. Voor de lokalen waar vóór 22 Januari 1909 zoowel tot inwendig gebruik be stemd gedistilleerd als gemethyleerd gedistilleerd (brandspiritus) ten verkoop bewaard of afgeleverd werd, kan de inspecteur der accijnzen tot wederop zegging, vergunning verleenen tot het voorhanden hebben van brandspiritus. Voor zooveel de lokalen betreft, waar tot inwendig gebruik bestemd gedistil leerd wordt afgeleverd, wordt aan die vergunning de voorwaarde verbonden, dat de brandspiritus uitsluitend voor handen zij in flesschen of kruiken als hiervoren bedoeld. Deze vergunning moet schriftelijk worden aangevraagd vóór 11 Maart 1909. Van de beschikking kan de belanghebbende, binnen 14 dagen nadat hij is medegedeeld, in beroep komen bij den minister van financiën. Het dagelijksch bestuur van den Ne- derlandschen Hotelhoudersbond heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarin hij zijn bezwaren uiteenzet tegen het voor nemen der regeering, om bij wetswij ziging de accijns op het gedistilleerd met f 27 per hectoliter te verhoogen en alzoo te brengen van f 63 op f 90 per hectoliter ad 25 proc. Mocht evenwel de Tweede Kamer der Staten-Generaal van oordeel zijn, dat eene accijnsverhooging op het ge distilleerd wenschelijk is, dan dringt adressant er op aan, de voorgestelde verhooging van f 63 op f 90 aan te nemen en niet b.v. bij amendement een kleinere verhooging te doen accep teeren. Bij een belangrijke verhooging toch met f 27 per hectoliter kan de prijs voor den verkoop in het klein door de belanghebbenden redelijkerwijze worden verhoogd, waardoor althans het gevaar van de voor de volksgezondheid nadeelige vervalsching, gedeeltelijk kan worden ondervangen. Omtrent den toestand in de S. D. A. P. schrijft het Hbld.: Ir. eene Donderdagavond gehouden vergadering van een groep Marxisten heeft het, naar wij vernemen, een punt van bespreking uitgemaakt, wie bij de Internationale zou worden toegelaten, de nieuwe of de oude partij. Men meent dat dit een internationale quaestie zal uitmaken. Door de Marxisten groep zal aan de Federatie der Internationale Sociaal- Democratie een brief geschreven wor den, waarin het standpunt der Marxis ten zal worden uiteengezet en gevraagd of dit, naar de meening der Interna tionale, niet het juiste is, op den grond slag van de leer van Marx, van het fundament der Intern. Soc.-Democratie. Wij willen onze lezers op de belang rijkheid der „Internationale" wijzen in verband met deze aangelegenheid. Im mers laat de „Internationale" op haar congressen uit elk land slechts ééne organisatie toe, zoodat zij reeds dade-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2