Genezing van een stoker. Aanbesteding. aanbesteden: WEiMin BowHNODii met Erf, Bon- ea Mani, Fotografische konsliuricliting. Alphons Schep ens, Notaris J KERKHOVEN te Wertaiam, onder Herpt. Openbaro Verkoopin Notaris ZIJNEN DE SIER te Herten, publiek te verkoopen Pierre W Hoffotograaf, Specialiteit Artistieke Xergrootingerin Geregelde Stoombootdiensten Openbare Verpachting Notaris de VOCHT te Waalwijk, 's-Hertogenbosch, Kerkstraat A 113. BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. Magazijn van lijk op het eerstvolgend congres geplaatst zal worden voor de vraag, wie var beide Nederlandsche partijen zal toegelaten worden, óf de Marxistische óf de revisionistische. Wijl het voortspruiten van een in tern. quaestie hieruit niet buitenge sloten wordt geacht, wordt de beslissing der Internationale in deze met belang stelling tegemoet gezien. De volgende week komt het dage lij ksch bestuur der Internationale te Brussel bijeen. Ds. H. Post, sinds 1894Nederduitsch hervormd predikant te Deinum, ging Zondagavond omstreeks zeven uur met zijn echtgenoote uit en keerde des avonds niet in de pastorie terug. Toen Maan dagochtend een postbeambte den hoed van mevrouw zag liggen op het ijs op de Harlingervaart, is men gaan dreg gen en na weinig tijds, omstreeks elf uur, zijn beiden levenloos opgehaald. Een grap Onlangs kregen de familieverwanten op een Zeeuwsch dorp van hun zwager in Hollar d het bericht, dat hunne zuster overleden was. Toen twee broeders, na een rouwpak te heb- ben aangetrokken, aan het „sterfhuis" waren gearriveerd, was de eerste die j zij in de huiskamer aantroffen de gewaande doode. Men begrijpt hunne blijde ontroering en tevens hunne ver ontwaardiging tegen den afwezigen man hunner zuster Te Zaandam is Maandagmorgen aan boord van de kolenschuit Vrouwe Eli sabeth, van Amsterdam, liggende aan het einde van de Gedempte Gracht, een der kinderen, een jongentje van bijna 8 jaar dood in zijn bed gevonden, terwijl de twee zusjes, die met hun broertje in het vooronder hadden geslapen erg onpasselijk waren en hevig braakten. Aangezien de kinderen poffertjes had-j den gebakken, wordt vermoed, dat in het meel of de bakolie verkeerde be- standdeelen waren. Een onderzoek wordt ingesteld. Te Dordrecht wordt door de afdeeling van den Volksbond tegen drankmisbruik weldra een schippersbeurs gevestigd een lokaal zonder sterkedrank, waar de schipper gelegenheid vindt zijn vrachten te sluiten, zijn kranten te lezen en zijn brieven te schrijven, zonder eenige ver plichting verteringen te maken. Maandagavond om tien uur is Leonard Kochem, 47 jaar oud, herbergier te Speykholzerheide, in zijn woning door een revolverschot gedood. De vermoe delijke dader, W. S., iemand van 28 jaar, is voortvluchtig. Aanbeitedinsen. Men meldt aan de N. R. Ct. Te Speulde, gemeente Ermelo, is Vrij dagnacht de boerenhofstede van de Wed. C. Nijhoff, door een onbekende oorzaak, totaal afgebrand. Het verbrande was verzekerd. Tijdens den brand kwamen bij den in de nabijheid wonenden 80- jarigen landbouwer Pater, wiens huis- genooten allen naar den brand waien en die dus alleen thuis was, een paar gemaskerde personen binnen, die den ouden man hoogst ernstig mishandelden en hem f 60 aan zilvergeld ontstalen. Later werd de landbouwer bewusteloos op den grond gevonden. Hoewel er geen bewijzen zijn, wordt het niet onmogelijk geacht, dat de ge- maskerden vooraf de hofstede van de wed. Nijhoff in brand hebben gestoken in de veronderstelling, dat de oude Pater, die als rijk bekend staat, dan wel alleen thuis zou achterblijven. llloop Aanbestedingen. Even beneden Tiel heeft Zaterdagnacht op het schip Mannheim 44 een brutale inbraak plaats gehad. De zegels werden verbroken en uit het ruim naast het vooronder 7 balen koffie ontvreemd. Dit heeft men kunnen vaststellen, echter meent men, dat ook andere waar me degenomen is. De verklaringen van de twee knechts spreken elkander tegen. De schipper van een ander schip der sleep heeft tegen 2 uur gerucht gehoord. Tusschen de rails nabij de halte van de R. T. M. te Rhoon werden Zaterdag morgen de stukken van doormidden gereden planken gevonden. De politie nam een en ander in beslag en stelde een onderzoek in. De beruchte inbreker S. T., schipper van beroep en, naar hij zegt, geboren en thuisbehoorende te Manchester, tegen wien Donderdag door de rechtbank te Breda gevangenisstraf werd geëischt, is gisteren nacht uit het huis ran bewaring te Breda ontvlucht. Het Dgbl. v. Noordbrab. beantwoordt als volgt de vraag, hoe de Engelsch- man er in geslaagd is op vrije voeten te komen: Och, men begrijpt, dat een celbewo ner niet veel om handen heeft en dus gelegenheid zoekt den tijd te dooden. Onze Engelschman is een werkzaam man, kan niet lang stil zitten. Geef me wat te doen, heeft hij gevraagd. Wat te timmeren bijvoorbeeld. Of hij kistjes maken kon? O yes, dat kon hij heel goed. Zoo heeft men hem aan 't kistjes- PER TËLEGRMF. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 19 Febr. '09. Openbare dronkenschapA. v. d. P. te Dussen, f5 subs. 3 d.; F. C. Z. te Werkendam, f 10 subs. 3 d.M. Z. te idem, f8 subs. 3 d.E C. N. Z., zwer vend f 5 subs. 3 d.J. S. te Woudrichem, f10 subs, 3 d. Overtr. boterwet: C. v. D. te Dussen, f2 subs. 2 d. Straatschenderij H. A. v. R. te Dussen, een jaar proeftijd. Overtr. prov. reglement: C. v. M. te Almkerk, f3 subs. 3 d. Overtr. verord. Werkendam: J. K. te Werkendam, 5 dagen hechtenis. 0\ertr. leerplichtwet: M. W. v. O. te Werkendam, A. C. te Dussen G. K. te Werken, ieder f 5 subs. 3 d.J. v. V. te Almkerk, f 0.50 subs. 1 d. Overtr. vischdelict: W. A. B. te Drongelen, 2 X subs. 3 X 2d.; C. v. G. te idem, f3 subs. 2 d.; J. A. v. P., en R. v. Z., beiden te Woudri chem, ieder f10 subs. 2 d. Overtr, jachtdelict: M. T. te Veen, een jaar proeftijd. Overtr. scheepvaart-reglement: J.R., zwervend, f 15 subs. 5 d.; H. v. d. P. te de Werken, f15 subs. 3 d. Overtr. rijwiel-regl.B. V. te Wijk, W. W. J. K. te Elshout, H. v. B., zwervend, B. W. B., A. v. d. S. en C. v. A. te Almkerk, P. A. V. te de Wer ken, ieder f 3 subs. 3 d.G. K. te Veen, f2 subs. 2 d. Vee laten loopen op eens anders grond; C. R. te de Werken, f3 subs. 3 d. Loopen over eens anders grond: H. maken gezet. En monter dat hij werkte: Een lust was 't, om dat te zien. Maar als niemand naar hem zag, dan deed hij wat anders dan kistjes maken. Dan bewerkte hij het kozijn van zijn celdeur. Ah, zoo mooi als dat Holland- sche zaagje werkte! Hij wist ermee uit het deurkozijn een blokje hout te za gen, dat precies voor de scheut van het i slot zat. Aan het slot zelf kwam hij niet, dat zit in de deur. Als vakman-inbreker had hij dat niet noodig. Zoodra hij het blokje hout uit het kozijn had, kon bij bij de scheut van het slot en deze te rugdrukken. Dat was zoo eenvoudig mogelijk. Bovendien had dit systeem vóór, dat onze uitbreker kalm kon overleggen en zijn tijd afwachten. Het blokje uit het kozijn kon hij eruitnemen en weer er in zetten. Eindelijk heeft hij 't erop gewaagd. De celdeur geopend. Heel even op 'n kier, hè hoe fustig is 't in zoo'n Hollandsch huis van bewaring. En wat 'n goed soort bewaker is dat hij slaapt! Kom, dacht de Engelschman, laat ik hem ontlasten van z'n zware sleutelbos. En voor de veiligheid 'n paar sabels meenemen, want ik kon wel 'ns bewakers tegenkomen, die min der slaperig zijn dan deze. Bovendien zijn misschien alle deuren niet te ope nen met dit sleutelbos. Zoo brak de Engelsche inbreker uit, met de sleutels van den bewaarder. De Engelschman slaagde voortreffelijk, tot hij in de zoogenaamde kerk van het gebouw kwam, dat is de gang, die toegang geeft tot het paleis van justitie. Daar kon hij niet verder, want geen der sleutels paste hier. Dan maar met de sabel gewerkt. Hij heeft van de deur naar het paleis van justitie heele stuk ken afgehakt, maar ten slotte moet hij gemerkt hebben, dat de deur aan den anderen kant met knippen was gesloten, zoodat hij hier zijn werk heeft gestaakt en naar beneden is gegaan. Dat ging beter. De twee deuren welke hij nog te passeeren had vóór hij buiten zou zijn, heeft hij met behulp van zijn sabel weten te forceeren. Met de laatste deur moet hij veel moeite hebben ge had, want daar is wel een mand brand hout afgekapt. M. H. te Woudrichem, f 10 subs. 3 d. W. P. K., Werkendam, een jaar proeftijd. Overtr. verord. Heusden: R. d. B., M. D. te Heesbeen, en F. d. B. te Heusden, ontslagen van alle rechtsver volging. idvertenHën. Dank zij de Pink Pillen eerlost hij rich Tan rreese- lijke maagpijnen die zijn leren in geraar brachten. De heer Isaac Hoogenboom, 29 jaren, Achterklooster 41, te Rotterdam, schrijft ons het volgende „Gedurende meer dan zeven jaren heb ik aan de maag geleden, en wat zonderling was, ik leed het meest in de tijdruimte van October tot Mei, gedurende welke onge- j lukkiger wijze mijn werk juist het zwaarst en het moeielijkst was. Het is mij dan ook dikwijls genoeg gebeurd dat ik verplicht was mijn werk door een ander te laten doen. 1 Zoo zou ik heel wat kosten bespaard hebben indien ik eerder de Pink Pillen gebruikt had. Wanneer ik aan tafel was, werd ik dikwijls getioffen door walgingen en hoofdpijn die gepaard gingen met benauwdheid en hard- kloppingen, en waarop dan eindelijk bra kingen volgden. Ik had geen wil van mijn voedsel, vermagerde erg en had geen krachten meer. Het werd noodig dat daaraan een einde kwam, want ik kon in het geheel niet meer werken. De Pink Pillen hebben een einde gemaakt aan dien treurigen toe stand. Ik had gedurende die 7 jaren heel wat geneesmiddelen gebruikt zonder eenigen uitslag; daarom moet ik wel er toe besluiten dat de Pink Pillen een zeer merkwaardig geneesmiddel zijn, daar zij mij hebben kunnen genezen, terwijl alle andere middelen niets konden uitrichten. Nu heb ik mijne krachten geheel teruggekregen en werk ik van 4 uren 's morgens tot 10 uren 's avonds." Slechts een woord willen wij aan dat welsprekende getuigschrift toevoegen, om te zeggen dat alleen de geneesmiddelen die op het bloed werken, een duurzame genezing der maagziekten kunnen geven. De Pink Pillen zijn de krachtigste her steller van het bloed, zij zijn eveneens een volmaakte versterker van het zenuwstel, en danken aan de saamwerking dier beide kostbare eigenschappen de talrijke genezin gen van bloedarmoede, bleekzucht algemeene zwakte, schele hoofdpijn, zenuwpijnen rheu- mathiek, neurasthenie. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. IB a r k I It e r 1 eh te n IEDERE ERVAREN HUISVROUW blijft tot I Hei a.s. g;evestigil <e fleusden, na dezen datum is zijn woonplaats ftCIIIJNDFE l>li 's Bosch. Houdt zich beleefd aanbevolen tot 't castre?ren van Hengsten en verder alles wat tot dit vak behoort. Openbare Veiling en Ver hooping door op Woensdagen 3 en 19 Blaart 4909, telkens nam. 9 uur precies, in het societeitslokaal „WINK", aldaar, van de aan den Heer F. J. GROENÉVELD behoo- rende en gedeeltelijk in gebruik zijnde Onroerende Goederen, bestaande uit: Waterhoogte Maastricht (brug.) 22 Febr. 0.15 M. boneden 0. 23 0.32 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 20 Febr. 1.24 M. 0.90 M. 4 N.A.P. 21 1.23 0.85 22 1.25 0.81 waarin sedert eenige jaren eene zaak van Manufacturen, Confectie, Meubelen en Stof feering wordt gedreven, daarneven staand Winkelhuis en IBurgerwonin- gen, aan de Hoogstraat te Werkendam, geteekend nummers: 31, 32, 31a, 31 b en 31c, met daarachter liggende Erven, groote PJezier- en Moestuinen of Bouwgronden met uitgangen naar de Kade en het Kerk- pad, kad. bekend Sectie A nos. 1847,1851, 1850, 1849 en 1848, ter grootte van 38 A., 35 C., in 12 koopen, combinatiën, massa's en generale massa. Alles breeder omschreven bij boekje en aangeduid op kaart, welke op aanvraag te bekomen zijn ten kantore van den Notaris. van Heusden en omgekeerd, Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. O Het Gemeentebestuur van Veen, zal op Dinsdag; den 16 llaai t «909, des namiddags ten 2 ure, in het Ge meentehuis, onder nadere goedkeuring Het verbouwen van de Openbare School met bijkomende werken te Veen. Bestek en teekeningen zijn van af llaaiidag; 22 Fehruar! ek. verkrijgbaar bij den Architect M. VAN GOOL te Woudrichem tegen f 6.50 per stel. Franco overmaking met 10 cent verhooging. Aanwijzing op Zaterdag den 13 Maart 1909, des namiddags ten 2 ure. VAN zal op Donderdag; 4 Haart 1909, voor de heeren TIMMERMANS q.q.a te Waalwijk, des namiddags te 6 ure, ter herberge van JAN BUYS te Herpt PUBLIEK VERPACHTEN: Weiland op Bern onder Herpt. Voor den tijd van 6 jaren. Voorste gedeelte Oude Wimperkamp 3.26.88 Nieuwe Wimperkamp2.78.40 Nieuwenhof2.48.50 De Vorring1.15.00 Inlichtingen worden gegeven door H. Verhoeven teLuttelherpt, die Dinsdag 2 Haart, des voormiddags aanwijzins zal doen, te beginnen aan het Stoomgemaal Zie billetten. 6 VAN EENE benevens onder WIJK. is voornemens op W'oeitstlag; 3 Haart «999, bij inzate, en op Woensdag; 19 Haart «909 bij toewijzing, telkens des morgens IÓ uur, ten herberge van de Wed. VAN DER MAA DEN te Wijk, KOOP EEN. Het iluis met Schuur en ver dere opstallen, henevens een perceel «Bouwland onder wijk in den Kor- vert aan de Nieuwe Straat, kadaster Wijk, sectie A. nommers 544, 545 en 546, samen groot L,03,80 Hectaren. KOOP TWEE. Een perceel «Bouwland aldaar op den Korvert, kadaster Wijk, sectie A. no. 508, groot 22 Aren, 10 Centiaren. KOOP DRIE. Een idem aldaar, kadaster Wijk, sectie A. no. 509, groot 30 Aren, 70 Centiaren. KOOP VIER. Een perceel Weiland aldaar op de Kortslaag, kadaster Wijk, sectie B. no. 142, groot 94 Aren, 20 Centiaren. Belastingen en lasten komen van*! 1 Januari 1909 ten laste des koopers. Betaling koopprijs voor of uiterlijk op 28 April a.s. ten kantore van ge noemden Notaris. Aanvaarding Huis met Erf 1 IBei a.s. eu de overige goederen bij de be taling van den koopprijs. Zeg;t het voort. 23 1.30 0.89 15 Maart. Dijkgraaf en hoogheemraden van den Lek dijk Renedendams en van den IJsseldam in het Dqkhnia te Jaarsveld: het nitvoeren van aardewerk tot instand houding van den Lekdijk tegenover het dorp Tienhoven met bijkomend werk. Earning 2680°. 17 Maart. Prov. bestuur van Zeeland, de vergraving van front VI VII der voormalige vesting Neuzen, be- hoorende tot de werken van het kanaal van Ter Neu zen Raming 8000. 18 Maart. Prov. bestuur van Noordholland, de voor ziening van het kanaalbnord van het Noordhollandsch kanaal langs den ringdijk van de Beemster. Raming 5 -10 1 is Febr. Het graven of baggeren van een geul rond en bij d Oorincbemsche bad- en zweminrichting. Minste inschr. C. Dubbelman te Dordrecht, 2550. 16 F«br. De firma Varaseveld Co. te Leerdam, het maken van een balkengat met haven voor los- en laad plaatsen op een terrein ter groote van circa 6 bunders, ten oosten van ds bestaande houtwerf. Minste inschr. T. van Haaften te Zaltbommel, 21389. 18 Febr. Het bestorten van den onderzeeschen oever tasschen de djjk^alen nos. 14 en 17 aan de Westwate ring, Zeeland. Minste inschr. j. van der Plas te Hardinxveld, 1615. 24 Febr. Min. van Waterstaat, het uitvoeren van bag- gerwerk tot onderhond van de bodemdiepte in de haven voor rijksvaartuigen te Hoek van Holland van het kanaal door het benedeneind van Rozenburg en aan den rech teroever van het Scheur vóór den havenmond te Maas sluis. RamiDg f 0.35 per kub. M. Minste iBschr. M. van Hattum te Beverwijk en Blan kevoort te Haarlem, voor 0.26 per kub. M. De Heer Isubc IToogenboom weet, dat Sunlight beteekent een wonderbaarlijke besparing van tijd en arbeid in iedere afdeeling van de schoonmaak. Of men heet of koud water gebruikt, niets neemt het vuil zoo schielijk afdoend en zonder nadeel af als de Sunlight. Sunlight maakt geverfde muren, tegels en houtwerk weder zoo goed als nieuw. eis ———paB m i li ff ERKENDAM. De zetting der boter is d-zc week op de markt 76 ets., in de winkels dus 7 5 et pet half kilo. j Hieren f 0 95 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 78 et. per half kilo en die der eieren f 5 de 26 stuks. GORIN CHEM, 22 Febr. Op de veemarkt waren aan gevoerd 166 runderen 18 nuchtere kalveren, 28 vette varkens 236 biggen. schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 190 f 285, kalfvaarzen f 140 a 195 guiste vaarzen f 110 a 130, melkkoeien f 175 a 220, twee encen-halfjarige ossen f a anderhal] jarige f a pinken f a graskaleeren f a nuchtere 12 a 17, schapen f a lammeren f a biggen f 6 a 12 per stuk. Vette varkens 19 a 22 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 20 a 8 40 roode dito 7 90 a 8 10 witte dito ƒ8 a 8.52 int rogge f 7.00 a 7.10 buitenl dito ƒ7.15 a 7.25 gerst f 4.85 4.95 haver f 3.70 a 3 80 duivenboonen 7 60 a 7.70 blauwe erwt n f a mais 75 pond, f 5.80 a 5.90 alles per heet Boter 70 a 75 ct. per haf ki'o Eieren f 1.'5 a 1.15 per 26. Kippen f 0.75 a 0.90 per stuk ROTTERDA M, 22 23 F-br. Op de veemarkt waren heden aangevoerd Uil vette runderen, 1455 magere dito, 354 vette en graskalveren, 802 nuchtere kalveren. 289 schapen of lammeren. 710 varkens, 78 biggen. De prijzen ware1 a's volgt: runderen le kwaliteit 72 2e kw 50 cent, kalveren \e kw. 111, 2ekw. 90 ct. schapen le kw 48 2e kw. 34 cl vette varkens 48 a 46 ct. licht soort 42 a 40 ct. per kilo Nuchtere fokkalveren f 12 a 20 idem voor de slacht f 4 00 a 11 Biggen 1 30 a 1 40 per week. ROTTERDAM 22 febr. Tarw- puike jarig' per 80 kilo, f a per 100 kilo f 11.— a 9 50 nienw f a Rogge 6. 5 50 er heet. Gerst f a Chevalier f - a -.Haver f 7 75 a 7 per 100 kilo, Bruine boonen f 12 a 10. witte fa - Erwten 10 60 a 10. - Op de botermarkt werden aangevoerd 43/8 en 23/16 ton en 226 stukken van een half kilo Prijs le kwali- teit f 63, 2e kw. f 60, Ze kw f 56. Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren 4 60 a 4 80, Overmaassche dito 4 80 a 5 00 per 100. ?T A. De Onroerende Goederen toebehoorende aan wijlen de Wed. JACOB VAN BERGEIJK te Wijk. B. Voor de Erven van wijlen ANDRtES VAN BERGEIJK Maarten Leen- derdzoon te Wijk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3