DIENSTBODE. I Wegens opheffing der Zaak mmufilB- Artikelen I H. CöOÏJMARS Azn. Vuchterstraat H 7, S BOSCfi Bericht van Inzet. Garen, Band, Sajetten en Mode-artikelen. Zij geneest van hare pijnen op 76 jarigen leeftijd. IFKÖNDIM. eene DIENSTBODE, P.G. AFKONDIGING. Kenr ofMtieverortemg LIQUIDATIE. OPQERV11II. OPENING Morgen, ii Haait J. 1. Bil, Eistraat 1.104, HEUSDEN, GEVRAAGD. ïïngstraat No. 104. J. D. BAX. t aan SPOTPRIJZEN H. Beelden, Schilderijtjes, Wijwaterbakjes, Rozenkransen, Sigaretkokers, Inktstellen enz. had, onder de kast een vollen pot met rijksdaalders en gnldens begraven, tot een gezamelijke waarde van ruim f 460. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 10 Maart. Bij Kon. besluit van 6 dezer is benoemd tot raadsheer in den Roogen Raad der Nederlanden, Mr. J. A. A. Bosch, thans raadsheer in het gerechtshof alhier. WERKENDAM. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. kerk alleen des namiddags te 2 uur dienst zijn en zal alsdan voor de gemeente optreden de WelEerw. heer H. Visch, predikant te Sleeuwijk. De bevestiging en intrede van den heer J. v. d. Pol, cand. t. d. h. d., alhier, als predikant bij de Ned. Herv. gemeente Benthuizen, zijn bepaald op Zondag a.s. Zijn vader, de WelEerw. heer G. J. v. d. Pol, alhier zal als bevestiger optreden. Hedenavond en morgenavond zal er in de Nutszaal met een bioscoop gowerkt worden. SLEEUWIJK. In de j.l. Zaterdag ge houden Raadsvergadering is bepaald, dat de kinderen, welke op de openbare scholen zullen worden toegelaten, in het loopende jaar den leeftijd van 6 jaar moeten bereiken. Tevens werd besloten het bestaande ge meentehuis te doen verbouwen en dan de onderwoning te verhuren aan den gemeente veldwachter tegen een jaarlijksche huur van f50. VEEN. In plaats van den heer C. Jis- koot overleden, is tot rentmeester van den Uiterwaard „de Nesch," gelegen onder Aalst, benoemd de heer T. D. Jiskoot alhier. BOMMELERWAARD. In de gemeenten Nederhemert, Bruchem, Kerkwijk en Del wijnen werden heden voor rekening van den heer De Grauw uit Zaltbommel circa 1100 mud aardappelen (blauwen) gekocht, f2.50 per mud, om te woiden geexpedi- eerd naar Duitschland. LAND VAN ALTENA. De handel in hooi was deze week levendig. Onderscheidene partijen werden verkocht en afgeleverd. Men besteedt tot f16 per 500 k.g. GENDEREN. Met contracteeren van suikerbieten voor 't aanstaande seizoen wordt reeds begin gemaakt. Naar men verneemt is de prijs als 't vorige jaar f 11.50 met voorschot als van ouds. Onze gemeente staat in vereenigingen zeker niet achter met vele andere. Als men nagaat hoe vele er reeds zijn, drie zang ver eenigingen, een kiesvereeniging en een ziekte-vereeniging. De zangvereening „Aurora" welke sedert jaren bestaat en met 't oprichten van de Christelijke Zangvereeniging enkele leden is verloren, blijft steeds in bloei toenemen en hoopt binnen enkele dagen weer eene uitvoering te geven in de openbare school. De lage waterstand is voor de scheep vaart hinderlijk. Dagelijks ziet men tegen over deze gemeente zeilschepen en stoom- booten aan den grond zitten, welke sommige met behulp van sleepbooten en andere met den vloed weer vlot komen. De vaargeul is hier zoo smal dat twee convooien elkaar niet dan met de grootste moeite kunnen passeeren. Van hier wordt geschreven Naar aanleiding van een bericht in de „N. R. Ct." Van Donderdag overgenomen, uit het Handelsblad van Antwerpen, waar in een Vlaamsch dorp zoo bijzonder ge zond wordt genoemd, daar er op 3000 in woners 23 personen zijn ouder dan 80 jaar deel ik u als een bijzonderheid het volgende mede. Het dorpje Genderen telt ruim 600 inwoners. Op het oogenblik zijn er 11 (elf) personen ouder dan 80 en bovendien nog 14 boven de 70 jaar. In de laatste drie maanden zijn gestorven 3 personen ouder dan 80 jaar en een vrouw van 100 jaar en 6 weken. De 80-jarigen zijn bijna allen goed gezond. Onder hen is b.v. een lid van de Provinciale Staten in 1907 nog herkozen, en een oud-brievengaarder, die verleden jaar nog op één dag van Zeist naar Helmond fietste enz. Ik meen dan ook, dat Genderen het Vlaamsche record nog heel wat verbetert en ook wel een vermelding in uw blad waardig is. Uit Maas en Waal schrijft men aan de N. R. Ct.: De prijzen van het hooi loopen in de laatste dagen zeer sterk op. Wat voor een week voor f 17 per 1000 pond te koop was, brengt heden f 17,75 op, een prijs, waarvoor gisteren 50.000 K.G. werd ver handeld. Tengevolge van dezen levendigen handel is het hooi nagenoeg opgeruimd. Uiterwaardsch hooi is niet te krijgen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven Er was al weer vooruitgang in den han del, vooral wat rundvee betreft. Voor eerste soort dragend vee was de prijs hooger en de vraag met bestemming naar België en andere zuidelijke landen zeer groot. Ook in varkens was de handel zeer le vendig, al was ook de aanvoer, ten gevolge van sneeuw en vorst, beperkt. Vele biggen werden naar Londen vervoerd, waar een goede prijs besteed werd. De prijs was dezelfde als de vorige week. Vette kalveren blijven hoog in prijs en zijn steeds zeer begeerd. In wolvee was de handel stil. In paarden als naar gewoonte; hitten zijn zeer duur. Het gaat naar het voorjaar, naar de ope ning van de steencampagnes. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 71 72 ct.. 2de kwaliteit 58 62 ct., vette kalveren 58 59 ct., vette var kens 54 56 ct., voor Engeland, 51 üi, 53, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 135 f 220, neurende f 110 U 198, guste f 150 f 195, pinken f 40 f 90, kalveren f 15 k f 35 biggen f 7 f 11, drachtige zeugen f 48 4 f 58, drachtige gelten f 34 k f 45, schot telingen f 18 4 f 28, schapen f 16 f 30, luxe-paarden f 475 f 620, werkpaarden lstc kwaliteit f 300 f 430, 2e kwaliteit f 190 a f 275, twee-en-een-halfjarige f 140 k f 225, anderhalf)'arige f f per stuk. Tc oud om 4e genezen Neen De Pink Pillen bewUzen het. De Weduwe Maria Gelderblom, geb. de Haan, oud 76 jaren, woont te Streefkerk, Wijk R 110. Zij is op merkwaardige wijze van haar rheumatiek genezen door de Pink Pillen. „Sedert 17 jaren, schrijft zij, leed ik aan pijnen, en niet alleen aan rheumatische pijnen in de beenen, maar bovendien aan aanhoudende spit in de rug en jichtpijnen in de heup. Men beweerde dat mijn kwaal ongeneeslijk was en dat ik te oud was om te genezen. Evenwel ben ik gezond sedert ik de Pink Pillen heb gebruikt. Ik ben oud en mag niet hopen de gezondheid van mijn twintigste jaar weer te vinden maar wanneer ik nu van tijd tot tijd de Pink Pillen neem, lijd ik niet, heb ik geen pij nen en gevoel mij betrekkelijk heel wel." Kunnen oude menschon iets beters ver langen Zij moeten dan ook niet wanhopen. De behandeling met de Pink Pillen zal jaren aan hun leven toevoegen en leven in hunne laatste jaren brengen. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwak te, maagpijnen, zenuwpijnen, schele hoofd pijn, heupjicht, rheumatiek, neurasthenie. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Aanbestedingen. w IEDERE ERVAREN HUISVROUW te Dordrecht, met Hei, in kl. gezin, een allessinds bek. die zindelijk werken en smakelijk koken kan. Z. g. g. onnoodig zich aan te mel den. Adres: Mevr. BIERENS, Groen markt 39, Dordrecht. llarktheHehiien, Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 5 Maart '09. Overtr. jachtdelict: N. d. R. te Dor drecht, en P. v d. B. te Bokhoven, ieder f 10 subs. 4 d. Overtr. herbergreglement: P. v. H., en H. K. te Hedikhuizen, ieder f 2 subs. 1 d. Overtr. vischdelict: A. H. te Dus- sen, 2 X f 2 subs. 2 X 2 d. Overtr. armenwet: H. L. B., G. v. H., J. V., T. v. T. en A. L., allen te Andel, ieder f 5 subs. 5 d. G. T. S. te Almkerk, geen aangifte doen van zijn werkelijke woonplaats, 2X^2 subs. 2 X 1 d. K. S. te de Werken, overtr. verord. Werkendam, f 2 subs 2 weken. J. B. te Hoeven, in staat van dron kenschap eens anders veiligheid be dreigen, f 1 subs. 1 d. C. v. D. te Dussen, een trekdier on beheerd laten staan, f 3 subs. 3 d. Straatschenderij: J. S. te de Werken, en J. C. F. te Werkendam, ieder f 3 subs. 2 d., A. Z id. 2 jaar proeftijd. W. V. te Almkerk, burengerucht ver wekken, f 5 subs. 3 d. Openbare dronkenschap: A. S. en J. G. d. W. te Dussen, S. S., zwervend, ieder f 3 subs. 3 d., J. K. te Werken dam, f 15 subs. 3 d. Overtr. rijwielwet: A. H. te Dussen en R. S. te deWerken, ieder f 3 subs. 3 d. I R. B. te Hoeven, in staat van dron kenschap eens anders veiligheid be dreigen, vrijgesproken, i R. B. te Hoeven, overtr. wapenwet, vrijgesproken. i C. P. v. H. te Almkerk, overtr. stie ren reglement, vrijgesproken. Burgerlijke Stand, Heusden, van 3 tot 9 Maart. Ondertrouwd: H. Kramp, 30 j. en K. Straver, 21 j. Geboren: Barbera Antonia, d. v. A. van Dal en E. Frankena. Overleden: Johannes Niepoort, 84j. Andel, over de maand Feb. Geboren: Cornelia Leske, d. v. W. Pieterse en A. Naaijen Levenl. kind van 't mannelijk geslacht van H. J. Redert en J. A. de Joode Levenl. kind van 't vrouwelijk geslacht van A. de Lorm en A. van Andel. Overleden: R. van Helden, 71 j., echtg. v. E. van VastenouwAntonie Pellikaan, 3 m. Petronella van Wijnen, 82 j., wed. v. W. Schrei ders, wonende te Veen Antonie Cornells Kramer, 4 w. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap „Oud- en Nieuwland van Ba- bijloni'ènbroekdoet te weten: dat door hetzelve in zijne vergadering van 5 Augustus 1908, is vastgesteld de navolgende op de wegen, kaden, bruggen, bruggen hoofden, wateringen, slooten enz. in het Waterschap „Oud- en Nieuwland van Ba- bijlonïênbrockf zijnde die Keur bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noordbra bant van den 584 December 4908 G no. 54, goedgekeurd waarvan kennisge ving is gedaan den f8Januari d. a. v. en is, na het verstrijken van den gestel den teimijn, hiervan heden JL© Haart 19©9 in de gemeenten MeeuwenDussen en Almkerkop de voorgeschreven wijze afkondiging geschied; j dat gemelde Keur of Politieverordening voor een ieder ter lezing gelegd is ten kan tore van den Secretaris-Penningmeester voor den tijd van drie maanden en tegen be taling van 25 cent verkrijgbaar is gesteld. Babijloniënbroek, 10 Maart 1909. De Secretaris-Penningmeester, G. H. STRAVER. Gevraagd te Breda tegen t Hel a.s. in een gezin van 2 personen, eene burgerpot kunnende koken. Wasch buitenshuis. Loon f 75, na 3 maanden f 80, opklimmend tot f 100. Wasch vrij. Fr. brieven onder no. 2552 aan BROE- SE's Advertentie Bureau Breda. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap „den Hilldoet te weten: dat door hetzelve in zijne vergadering van 5 Augustus 19©8, is vastgesteld de navolgende op de wegen, kaden, bruggen, bruggen hoofden, wateringen, slooten enz. in het Waterschap den Hillzijnde die Keur bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noord brabant van den 9en Januari 19©9 G no. 59, goedgekeurd waarvan kennisge ving is gedaan den 18 Januari d. a. v. en is, na het verstrijken van den gestelden termijn, hieivan heden ÏO Haart 1909 in de gemeenten MeeuwenDussen en Almkerk op de voorgeschreven wijze af kondiging geschied; dat gemelde Keur of Politieverordening voor een ieder ter lezing gelegd is ten kan tore van den Secretaris-Penningmeester voor den tijd van drie maanden en tegen be taling van 25 cent verkrijgbaar is gesteld. Babijloniënbroek, 10 Maart 1909. De Voorzitter, C. VOS. De Secretaris-Penningmeester, Am. STRAVER Wz. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgend-en dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Allen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Benneb roekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Alaardiiiffcn, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Waterh oogte Maastr ich t (brug.) 8 Maart 0.40 M. beneden 0. 9 035 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 6 Maart 1.06 M. 0.43 M. -f N.A.P. 7 0.66 0.29 8 0.96 0.41 9 0.97 0.44 A d verten tlën. worden alle Dankbetuiging. Bij dezen betuigen wij onzen harte- lfjkeu (lank aan den WelEerw. Heer en Mevrouw Ds. W. Laatsman en Zusters der Inrichting „Bethesda" te Heusden, voor de zorgvuldige behandeling gedurende het leven en ziekte bewezen aan onzen Vader JOHANNES NIEPOORT. De Familie NIEPOORT. Rotterdam, 6 Maart 1909. GROOTE SORTEERING De ouroerende goederen van den Heer F. J. GROENEVELD, zijn inge zet en gehoogd koop I f 2100,koop H f 2500,—; koop III f 3000,—; koop IV f 2800,—; koop V f800,—koop VI f510,—; koop VII f 500,—; koop VIII f 400,—; koop IX f 400,koop X f 450,koop XI f 450,—; en koop XII f 450,—. Finale verkooping Woensdag 1? Haart 1909 nam. 7 uur precies in het Societeitslokaal WINK te Werkendam. Inmiddels worden hoogingen aangeno- b men en inlichtingen verstrekt ten kantore.] van Notaris KERKHOVEN, aldaar. bericht bij deze dat hij a.s. Donderdag zal openen een Winkel in Groote keuze in de verschillende Afdeeliiisen. Door eerste kwaliteit goederen, scherp concurreerende prijzen, uitsluitend nieuwe Artikelen en promte en nette bediening zal hij trachten ieders gunst te verwerven. U beleefd tot een bezoek uitnoodigend, Hoogachtend, UEd. dw. dienaar, 15 Maart. Dijkgraaf en hoogheemraden van den Lek dijk Benedendamt eo van den IJsseldam in het Dijkhsi» te Jaaraveld: het uitvoeren van aardewerk tot instand houding vau den Lekdijk tegenover het dorp Tienhoren met bijkomend werk. Ramng 26801'. 17 Maart. Prov. beatunr van Zeeland, lo. de vergraving van front VI VII der voormalige vesting Neuzen, be- hoorende tot de werken van het kanaal van Ter Neu zen Raming 8000. 2o. het verlengen van het remmingwerk in de oestgenl van de oosthaven te Ter Neuzen. Raming 2600. 3o. het verlengen van een los- en laadsteiger met bijkomende werken in het kanaal van Sluis naar Brugge, te Sluis Raming 8200. 18 Maart. Prov. bestuur van Noordholland, de voor ziening van het kanaalboord van het Noordhollandsch kanaal langs den ringdijk van de Beemster. Ramiag ƒ540 20 Maart Min. van Justitie, de uitvoering van terrein- wtrkzsamheden, het maken van terreinafscheidingen en het bonwen van ambtenaarswoningen, deel uitmakende van de stichting van eene bijzondere strafgevangenis voor mannen te 's Gr venhage. Raming 535! 0, 24 Maart. De genie te Gorinchrm, het doen van verbeteringen van ondergeschikt belang op verschillende werken in de Nieuwe Hollandsche waterlinie. Raming 5250 24 Maart. Dep. van Waterstaat, de uitvoering van 1 baggerwerk in de rivieren de Maai, de Bergsche Maas en den Amer, van Crevecoeur langs Heusden tot Zwaluwe, alsmede in het Heusdensch Kanaal, de afgedamd* Maas, de toeleidÏDgskanalen tot de schutsluis te Andel, de toe gangen tot de militaire inundatie- en keersluizen te Pouderoijen, den mond van het Oude Maasje bjj Keizers- veer en de Donge. Raming 29250. 24 Maart. Prov. bestuur van Zeeland, lo. het voort zetten van herstelling der boordvoorziening van het ka naal door Zuid-Beveland. Raming 900 2o. Het opruimen van verondiepingen van de storte- bedden der kleine sluizen en hel uitvoeren vsd bagger werk in de binnenhavens te Hansweert en Wemeldinge en bij het remmingwerk in de buitenhaven te Hansweert. Raming 11,000. 31 Maart. Min. van Waterstaat, lo. de levering van ballaststeen voor de Rijksrivierwerken van de Ma s en de Bergsche Maas tusschen Mook en den mond der Donge. Raming 800( 0. 2o. Het lichten, tijdeljjk vervangen door de reser vedeur, herstellen en weder inhangen van de vier ijzeren waaier vlotdenren in de schutsluis te Andel met bybe- hoorende werken. 31 Maart. Maatsch. tot Expl. van S.S. te Utrecht, het vervaardigen, leveren en stellen vau den metalen bovenbouw met btjbeh. van de draaibrng met aansluitende vaste overspanningen, over de Gouwe nabjj Gouda, en het verrichten van bijkomende werken. Raming 125. 00. weet, dat Sunlight beteekent een wonderbaarlijke besparing van tijd en arbeid in iedere afdeeling van de schoonmaak. Of men heet of koud water gebruikt, niets neemt het vuil zoo schielijk afdoend en zonder nadeel ai als de Sunlight. Sunlight maakt geverfde muren, tegels en houtwerk weder zoo goed als nieuw. 513 W ERKEN DAM. De zelling der boter is dfze weck op de markt 65 ets., in de winkels dus 7') ct-. pet half kilo Ei ren f 0.90 de 26 stuks. SLEETJWIJK. De zetting der boter bedraagt f 6 ct. per half kilo en die der eieren f ''.971/, de .'6 stuks. GORINCHEM, 8 Maart. Op de veemarkt waren aan gevoerd 88 runderen, 16 nuchtere kalveren. 18 vette varkens 308 biggen. schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 200 290 kalfvaarzen f 120 a 200 guiste vaarzen f 80 a 120, melkkoeien f 120 a 180, twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f a nuchtere f 8 a 10, schapen f -- a - lammeren f a biggen 8 a 10 per stuk. Vette varkens 21 a 23 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe j f 8 75 a 9 00, roode dito 8 a 8 40 witte dito 8 25 a 8.50 int rogge f 7.10 a 7 25 buitenl dito ƒ7. - 1 a 7.30 gerst f 4.80 a 4.90 haver f 3.75 a 3.85 duivenboonen f 7 60 a 7.75 blauw erwt-n f a j mais 75 pond, f 5.80 a 5 90 alles per heet Boter 10 a to ct. per haf ki>o Eieren f 0.91 a 1. per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM8 9 Maart. Op de veemarkt waren i heden aang voerd 963 vette runderen, 1314 magere dito. 364 vette en graskalveren. 1099 nuchtere kalveren, 156 schapen of lammeren, 902 varkens, 48 biggen. i De. prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 70 2e kw 64 cevt, kalveren le kw 110. 2ekw. 90 ct. schapen le kw 48, 2e kw. 36 ct. vette varkens 48 a 46 ct. licht soort 44 a 42 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12. a 20, idem voor de slacht f 5.00 a 10 Biggen f 1.20 a 1 30 per week. ROTTERDAM Maart. Tarwe puike jarige per S0 kilo, f a per 100 kilo f 11.25 a 10 nienw f a - Rogge f 6.10 5 75 /.er heet. Gerst f - a - Chevalier f - a Haver f 8 20 a 7 50. per 100 kilo, Bruine boonen f 12 25 a 10 50, witte fa - Erwten 10 60 a 10. Op de botermarkt werden aangevoerd 47/8 en 44/16 ton en 248 stuiken van een half kilo Prijs le kwali teit f 60 2e kw. f 56, 3e kw f 52 Per half kilo 72l/s a 77Vj cent. Zeeuwsche eieren 4 00 a 4 20, Overmaassche dito f 4 30 a 4 50 per 100. Het Dagelijksch Waterschapsbestuur voornoemd De Voorzitter, Adr. STRAVER Wz. Het Dagelijksch Waterschapsbestuur voornoemd,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3