WEILAND, IINUOHT ZA41ERWTEN. Voor de Schoonmaak. HEUSDEN. Voor a.s. BKUIJOKNIS. LANDEKE enz. dröeTpöëdë"e WEILAND. 162 Hectaren WEILAND. Behangelspapieren en Randen, Altijd vermoeid. VERHUREN: Notaris KERKHtbEN te Werkendam, publiek verhuren: Matth. van der Vegte Zoon, A. VAN DIJK Zn., Heusden. Botermarkt VERHUREN ad f 11.per mud O 70 en 71. W. Knoop en B. Volbeda t« Nederhemert en L. G. Lammertse te Dussen. Van de le naar de 2e klasse werden bevorderdJ. van Andel te AndelC. Kleijn en J. G. van den Heuvel te Gen- deren en E. Knoop te Nederhemert. Van de 2e naar de 3e klasse: H. van Doveren te Wijk; D. de Fijter te Andel; C. J. de Graaf te Meeuwen; J. K. Haase te HeesbeenH. D. van Os te Aalburg A. C. Reas te Heusden en H. M. de Wind te Drongelen. Van de 3e naar de 4e klasse: N. J. Bos te Eethen; M. A. J. de Bruijn, M. Kooij- man en J. W. P. Reas te Heusden en J. van Doveren te Wijk. Op de j.l. Vrijdag te's-Hertogenboecb gehouden rijkskeuring van dekhengsten werden de navolgende warmbloedhengsten goedgekeurd „Zwingli" 8 jaar donkerbr. met kol, sneb en vier witte voeten van E. Bens te Escharen. „Bertus" 5 jaar, donkerbr., van Gebrs. Hagoort te Dussen, en „Ludwig" 5 jaar, lichtbr., van B. Ridder te Harkstede. Naar de twee uitgeloofde prijzen van f 1000, die in vier prijzen van f 500 gesplitst werden, dongen na de drie pas goedge keurde nog mede: „Wilhelm" 3 jaar, donkerbr., met kol en achter witte voeten van P. O. Peters te Leer, en „Ehrenknabe" 3 jaar, zwartbr. van de Vereeniging tot verbetering van het Paardenras te Werkendam die respt. no. I en no. 2 werden. De andere prijzen vielen ten deel aan „Ludwig" van B. Ridder, en „Bertus" van Gebrs. Hagoort. Bij de gisteren gehouden opening van de Ruijterschool te Vlissingen, door Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, be hoorden onder de genoodigden ook de heer van Rijswijk alhier, aannemer. Bij de toespraak tot Z. K. H. door den Voorzitter der Vereeniging „Zeevaartschool" de heer Mr. J. Smit Az., ontmoetten we ook de volgende: „Het komt mij passend voor hier de vele personen te vermelden die hun kunst zin en kunstvaardigheid aan dit gebouw hebben gewijd." Alsdan volgen eenige na men en vervolgens „ook den aannemer, den heer K. A. Van Rijswijk, komt lof toe voor de wijze, waarop hij de gesloten overeenkomst uitvoerde. Mag ik Uwe Koninklijke Hoogheid thans verzoeken de kroon te zetten op het werk, door U zoo welwillend met de steenlegging aangevangen." Na opening der Ruijterschool door Z. K. H. vernamen we nog uit den mond des Voorzitters: „De opbouw werd 11 Mei 1907 aanbe steed en opgedragen aan den heer K. A. Van Rijswijk te Heusden." Wij verheugen ons er in, dat een heus- denaar een zoo kunstig werk heeft weten samen te stellen en tot tweemaal toe de aandacht van Z. K. H. op zich mocht zien vestigen. Naar uit den Haag wordt bericht, zal H. M. de Koningin heden in audiëntie ontvangen mr. J. A. A. Bosch, eertijds Raadsheer in het Gerechtshof te 's-Bosch, benoemd Raadsheer in den Hoogen Raad, teneinde in handen van H. M. den voor zijn ambt gevorderden eed af te leggen. Op de Maandag alhier gehouden rijks- premiekeuring van springstieren werden er 52 aangeboden. De drie uitgeloofde prijzen vielen achter eenvolgens ten deel aan een drie-jarige zwartbl. van D. Vos te Drongelen, met 54 punten, een twee-jarige zwartb. van Jac. Buis te Herpt met 502/3 punten en een twee-jarige zwartb. van D. van Cam pen te Drongelen met 50 punten. Verder wer den in reserve gesteld: een twee-jarige zwartb. van gebr. Oerlemans-Van der Schans te Drongelen met 49 punten, een anderhalf- jarige zwartb van J. v. d. Heuvel te Gen- deren met 47 punten, een 2j-jarige zwartb. van J. A. van Oudheusden te Herpt met 46t/3 punten en een l|-jarige zwartb. van Joh. van Boxsel te Oudheusden met 452/3 punten. Verder werden goedgekeurd: Uit de gemeente Bokhoven Een 2-jarige zwartb. van J. van Mil. Uit de gemeente Gen derenEen 1 I-jarige zwartb. van C. J. Branderhorst, een 2-jarige zwartb. van L. G. v. d. Beek, een l|-jarige zwartb. van G. D. Branderhorst en een li-jarige zwartb. van A. Verdonk. Uit de gemeente Engelen: Een 2-jarige zwartb. van J. A. de Haas en een l|-jarige zwartb. van dezelfde. Uit de gemeente NieuwkuikEen 1-jarige zwartb. van N. van Engelen en een 1|-jarige zwartb. van G. de Goeij. Uit de gemeente Oudheusden: Een 1-jarige roodb. van W. Klijn, een 2|-jarige zwartb. van Joh. van Boxsel, een 2-jarige zwartb. van wed. J. Buis en een l1/2_jarige zwartb. van B. van der Steenhoven. Uit de gemeente HedikhuizenEen 1-ja- rige vaalb. van H. van Veldboven en een II 2-jarige zwartb. van L. van der Wiel. Uit de gemeente DrongelenEen 2-jarige vaalb. van D. Vos, een li/2-jarige zwartb. van P. Nieuwkoop, een 1-jarige zwartb. van denzelfde, een 2-jarige zwartb. van D. van Cam pen en een 1-jarige zwartb. van dezelfde. Uit de gemeente Vlijmen: Een 2-jarige zwartb. van H. Vermeulen, een 2-jarige zwartb. van denzelfde en een l^-jarige blauwb. van L. van Engelen. Uit de gemeente Herpt: Een ll/2-jarige roodb. van Jac. de Wildt, een 2-jarige zwartb. van A. J. van Bokhoven en een U/o-jarige zwartb. van J. C. van Bokhoven. Üit de gemeente Wijk: Een 1-jarige blauwb. van J. de Waal, een 1-jarige zwartb. van wed. B. de Waal, een 1-jarige zwartb. van wed. D. Blijenberg, een 1-jarige zwartb. van wed. W. Lakerveld, een 4-jarige zwartb. van dezelde, een 2-jarige zwartb. van W. van Drunen en een l^-jarige zwartb. van R. Nieuwkoopterwijl de overige 12 werden afgekeurd of uitgesteld. SLEEUWIJK. De kiezerslijst dezer ge meente bevat de namen van 577 kiezers voor de leden der Tweede Kamer; 574 kiezers voor de Piov. Staten en 440 kie zers voor leden van den Gemeenteraad. EETHEN. Het gelukte H. v. d. Kolk in den boezem eeu snoek te verschalken, die ruim 21 pond woog. Hij verkocht hem voor f 5.25. Een aardig buitenkansje 1 WIJK. De fanfare „Oefening en Uit spanning" is voornemens deel te nemen aan het concours te Lekkerkerk, op Pink ster-Maandag 31 Mei a.s. Op verschillende landerijen zagen we vandaag voor het eerst vroege aardappelen pooten. Dit is in verhouding met andere jaren niet zoo vroeg te noemen. AALBURG. Bij de verschillende dief stallen welke de vorige week plaats hadden kunnen we naar we vernemen, nog aan toe voegen, dat bij v. K. ook nog een pot met vet is ontvreemd. Alles schijnt dus van hun gading te zijn geweest. Tot heden toe hoorden we echter jammer genoeg van geen enkele aangifte, dus vanzelf ook geen spoor van dader(s). ANDEL. Bij de verhuring der gemeente en kerkelijke landerijen was de opbrengst der eerstgenoemde wederom f40 hooger dan het vorige jaar, terwijl die der kerk f42 minder opbrachten. Ingang 1 April vertrekt de eerste post van hier naar Woudrichem 20 minuten later, terwijl de overige diensten als ook de tijd van aankomst blijven zooals thans. MEEUWEN. Meldt men uit Heusden, dat een liefhebber reeds op 17 Maart een kanarie op 4 eitjes had zitten, alhier zaten bij Joh. de Joode op 28 Januari de kana ries reeds op 4 eitjes te broeden. Dat broed sel ging verloren; maar op 26 Febr. had een andere weer het eerste eitje gelegd en had 12 Maart reeds 4 jonge vogels, die zich allen goed ontwikkelen. Er zijn vele menschen die 365 dagen van het jaar vermoeid zijn. Zij zijn altoos lus teloos, zij schijnen ondermijnd door een verborgen kwaal en zeggen dat zij geen bloed meer in de aderen hebben. Zij hebben wel bloed in de aderen, maar dat bloed is zoo arm, zoo ontdaan van voedende be- standdeelen, dat het met veel moeite de organen voedt, en geheel het lichaam, alle spieren krachteloos zijn. Ook het zenuw stelsel heeft niet de minste veerkracht. Aan die menschen doen de Pink Pillen ontzaglijk veel goed. De Pink Pillen geven hun bloed, krachten, weerstand. Zij hervor men hen. Zie eens wat de Pink Pillen nog pas hebben gedaan voor iemand te Gorin- chem, Mej. van Es, die daar in de Arkel- straat woont. „Gedurende lange jaren schrijft zij, was mijn gezondheid ondermijnd. Alle dagen verzwakte ik een weinig, en dat ondanks zorgen, ondanks versterkende middelen. Ik was altijd vermoeid, ik stond des morgens op vermoeider dan ik des avonds bij het naar bed gaan was. De geringste arbeid eischte een groote krachtsinspanning van mij. Ik dacht dat ik nooit de goede gezondheid van vroeger zou weervinden, en ik had haar in der daad niet weergevonden indien ik geen gebruik had gemaakt van de Pink Pillen. Alle geneesmiddelen die ik had genomen, hadden niets uitgewerkt. De Pink Pillen daarentegen hebben mij zeer spoedig al mijn krachten weergegeven, alle sporen van vermoeienis doen verdwijnen en mij, in één woord, volmaakt genezen." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwak te, maagpijnen, schele hoofdpijn, zenuwpij nen, heupjicht, iheumatiek, neurasthenie. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland. 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Burgert||ke Stand. Heusden, van 18 tot 25 Maart. Geboren: Heiltje, d. v. Huibertvan Helden en Adriana Gijsbertje van Hel den; Johanna, d. v. Egbert Arendse en Anna van der Hut. Aflooi» Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. Waterhoogte Maastricht (brug.) 22 Maart 1.97 M. boven 0. 23 2.13 Hark «berichten. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 20 Maart 1.17 M. 0.80 M. 4 N.A.P. Advertentiëii. Notaris KERKHOVEN te Werkendam, zal Zaterdag ÏO /April 1909, des namiddags 6 uur precies, in het café „Sprenger" te Sleeuwijk, publiek voor het seizoen I90». Foor Mevrouw de Wed. Viruly Verbrugge WEI- en HOOILANDEN van den polder „Het Landeke," onder Dewerken, in perceelen als in 1908. Om eenmaal te hooien en «le toe ma at te beweiden. De „13 hont" op het Bakkersland onder Sleeuwijk. PRIK W A. ARP. zal Zaterdag ÏO April 190», voormiddag Al. uur precies, op nagemelde „Prikwaard" Voor den Heer W. DE ROON, seizoen 1909, op „De Prikwaard" nabij den Nieuwendijk, onder Dewerken, Almkerk en Dussen, om te beweiden, ongeveer 85 Hectaren best in perceelen. C. PRUIJSSERS op gemelde „Prikwaard" geeft inlichting en doet aao wij zing. VAN ZALT- BOMMEL. Uitstekend middel tegen Hoest l»ö Paarden. Per pak 30 feut. Verkrijgbaar bij Wederverkoopers gevraagd. IEDERE ERVAREN HUISVROUW Notaris KERKHOVEN, te Wer kendam, zal Dinsdag 6 April flOOO, nam. 1 uur precies, in het café „Wilhelm," te Woudrichem, ten verzoeke van den heer W. A. C. VAN DER COLFF en van de Erven van den heer O. VAN LEEUWEN, publiek verhuren: Seizoen 1909, verschillende perceelen AA eiland, onder Giessen, Rijswijk, Emmikhoven, Woudrictem en Sleeuwijk, breeder bij biljet omschreven. Notaris KERKHOVEN, te Werken- kendam, zal AAocnsdag 7 April I9H9, des namiddags Si uur precies, in het café D. L. van der Wiel, aan den Sasdijk, te de Werken, voor het seizoen 1909, weilanden onder Werkendam en Dussen, in perceelen Ongeveer 45 hectaren op Steenenmuur 12.58 hectaren op 't Klein Zalmpje; 33.31 hectaren op Pannekoek Ruim 30 hectaren op Keizersgulden- waard Ongeveer 7 hectaren op de Tienmor gen; Ruim 8 hectaren op de Kooiwaard Ruim 26 hectaren op den Hoogenpol- der of de Bruinhoekschewaard, aan de Bakkerskil en Bruinekil. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. by A. Z. §\«IEh te Almkerk, eenmaal naverbouwd zuiver kortetroo Zeeuwsche groene OMTVAMCiEIl: een zeer groote keuze in vanaf de fijnste tot de minste soort. Behangsellinnen, zinken Deurbelegsels, Pa- pierstuk-Artikelen voor Plafond en Wand versiering, alsmede vele soorten Wasdoek voor Tafelkleeden. Loopers en Vloerzeil, Linoleum (Duitsch en Engelsch), Linoleum Wrijfwas, Unicum. Voorts alle soorten van Drooge en Bere'de VERFWAREN, Vernissen, Oliën, Kwasten, Bronzen, Blad goud en Zilver, Witkwasten, plat en rond Venster- en Spiegelglas, glazen Deurplaten, Brandspiritus en meerdere Huishoudelijke Artikelen, aan concurreerenden prijs bj Schilder en Behanger. HEUSDEN, Wijksche Straat 14. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgend-en dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardlngen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. On tvangst b erich t der nieuwste modellen Fantaisiehoeden. Battersby. alino. .vic\^VAN Ü'M/i* Grootste sorteering Kerkboeken in eerste kwaliteit banden en echt goud op snede. N. Nest. Ps. en Gez., formaat 12 bij 7 c.M. voor portefeuille of slotje in bruin of zwart leder 12 14 14 14 14 f 3.10 «eer fy«i - 3.50 - 3.25 zeer f Un - 3.75 alle verzen noten- 4.25 id. Ook alle soorten tegen dezelfde prijzen in verschillende kleuren fluweelen. id. 12 7 of bruin leder zeer f«n ld. 14 8 leder id. 14 8 of bruin leder, zeer fyn id. 14 8 Spaansch leder, alle verzen noten .Al deze formaten ook zonder gezangen in goedkoopere prfjzen. b.v. N. Test. Psalmen, formaat 12 bij 8 c.M. in fijn leder of fluweel voor portefeuille of slotje Groote verscheidenheid Teksten op Carton, Glas- en Fluweel, Bijbelsche Gravures enz., tegen zeer goedkoope prijzen. - 475 f 1.30 - 2.75 - 1.50 - 3.25 - 3.35 - 1.25 15 Maart. Dijkgraaf en hoogheemraden van den Lek dijk Benedendams en van den IJsseldam in het Djjkhais te Jaaraveldhet uitvoeren van aardewerk tot instand houding van den Lekdijk tegenover het dorp Tienhoven met hijkomend werk. Raming f 26801. Minste inschr. J. A. Verheul, Rotterdam, f 18380. 17 Maart. Prov. bestuur van Zeeland, lo. de vergraving van front VI VII der voormalige vesting Neuzen, be- hoorende tot de werken van het kanaal van Ter Neu zen Raming f 8000. Minste inschr. J. Wolfert, Hoek, f 6490. 2o. het verlengen van het remmingwerk in de oastgenl van de oosthaven te Ter Nenzen. Raming 2600. Minste inschr. G. J. Balkenstein Jraldaar, f 2274. 3o. het verlengen van een los- en laadsteiger met bijkomende werken in het kanaal van Slnis naar Brugge, te Sluis Raming f 3200. Minste inschr. I. Tonssaiut Pr Cadzand, f 8046. 18 Maart. Prov. bestuur van Noordholland, de voor ziening van het kanaalboord van het Noordhollandsch kanaal langs den ringdijk van de Beemster. Raming 5400. Minste inschr. A. Groot, Akersloot, f 4764. 20 Maart Min. van Justitie, de uitvoering van terrein werkzaamheden, het maken van terreinafscheidingen en het bouwen van ambtenaarswoningen, deel uitmakende van de stichting van eene bijzondere strafgevangenis voor mannen te 's Gr venhage. Raming f 535! 0, Minste inschr. J. L. Seenwen, Den Haag, f 49,657. 24 Maart. Dep. van Waterstaat, de uitvoering van baggerwerk in de rivieren de Maas, de Bergsche Maas en den Amer, van Crevecoenr langs Heusden tot Zwaluwe, alsmede in het Hensdensch Kanaal, de afgedamde Maas, de toeleidingskanalen tot de schutsluis te Andel, de toe gangen tot de militaire inundatie- en keersluizen te Pouderoijen, den mond van het Oude Maasje bij Keizers- veer en de Donge. Raming f 29250. Minste inschr. A. Bos Pzn„ Dordt, f 2350 WERKENDAM. De zetting der boter it deze week op de markt 571/» de winkelt dut 62'/s P** half kilo K-ren f 0.90 de 26 tinkt. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 62 et. per half kilo en die der eieren f 1.07Vs de 26 ttukt. GORINCHEM. 22 Maart. Op de veemarkt waren aan gevoerd 187 runderen, 12 nuchtere kalveren, 32 vette varkens 530 biggen, tehapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 250 f 270, kal/vaarzen f 110 a 180 gniste vaarzen f 100 a 150, melkkteir.n f 120 a 240, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhal) jarige f a pinken f a graskalveren f a nuchtere f 1 a 18, schapen f a - lammeren f - a biggen f 9 a 14 per stuk. Vette varkens 22 a 23 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 75 a 9 00, roode dito 8 a 8 25 witte dito 8 25 3 8.40 inl rogge f 7.25 a 7 40, bui tent dito f 7.10 a 7.25, gerst f 4.95 5.10 haver f 3.70 a 3.80 duivenboonen 7 60 a 7.75, blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 6.00 a 6 10 alles per heet. Boter 55 a 60 ct. per half ki'o. Eieren ƒ1. 1.10 per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk ROTTERDAM, 22 23 Maart. Op de veemarkt waren heden aang voerd 1 96 vette runderen, 1512 magere dito 379 vette en graskalveren, 1211 nuchtere kalveren. 149 schapen of lammeren. 941 varkens, 214 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 70 2e kw 54 cent, kalveren le kw. 110, 2ekw. 85 cl. schapen le kw 50, 2e kw. 36 ct. vette varkens 50 a 48 ct. licht soort 44 a 42 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12. - a 19 idem voor de slacht f 6 00 3 10 Biggen f 1.10 3 1 30 per week. ROTTERDAM 22 Maart. Tarwe puike jarige, per 80 kilo, f a per 100 kilo f 11.40 a 10 40 nienw f a Rogge f 6.25 5 7 5 er heet. Gerst f - a - Chevalier fa Haver 8 20 3 7 40, per 100 kilo, Bruine boonen f 13 a 11 50, witte fa Erwten 11 50 3 10 50 Op de botermarkt werden aangevoerd 78/8 e» 44/16 ton en 260 stuiken van een half kilo Prijs le kwali teit f 56, 2- kw. f 52, Ze kw f 48 Per half kilo 70 3 75 cent Zeeuwsche eieren f 3 80 a 4 00, Overmaasschdito f 4 00 3 4 20 per 100 van Oorkum. Voor de Erven van den Heer C, van Leeuwen. weet, dat Sunüght beteekent een wonderbaarlijke besparing van tijd en arbeid in iedere afdeeling van de schoonmaak. Of men heet of koud water gebruikt, niets neemt het vuil zoo schielijk afdoend en zonder nadeel af als de Sunlight. Sunlight maakt geverfde muren, tegels en houtwerk weder zoo goed als nieuw. 613 21 1.34 0.92 9 22 1-49 B 1-12 9 23 1-62 1.28 9 id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id id. id. id. id. N. Test. Ps. en Gez„ formaat 12 bij 7 c.M. in zwart leder

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3