Hêitl „Hef Anker"» St-Jansstraat 's-BÖSGH, F. d ESTREE v.b. de Bruijn - HEUSDEN. J I. 1111, Garen, Band, Sajetten en Mode-artikelen OOK VOOIt l] is liet voordeelig VRAAG??? A NT WOORD Het Veenendaalsch Magazijn Firma C. JANSEN. (Mum. «KG F. I. S, J. van fier Tak Co., Onderlinge Credietvereeniging IA irn to or: Groenmarkt 70. A. H. Hansen. Gij hebt eene verkoudheid. Kipstraat 38, 38A en 65. „DE LELIE" Intere. Telefoon No. 436, voor Bieten, Erwten, enz Moorewle tij tet Nieuwsblad wr let Laad van Heasdea ea Altena van Zateriai 3 April 1909, No. 2828. TE DORDRECHT (Opgericht 1742,) Restaurant den geheelen dag. Ruime zaal voor Vergaderingen, Bruiloften en Partijen. litpakkamer disponibel. Remise voor Automobielen. iGelegenheid voor Pension JAN GEERTZEN. IJzerwaren, Kuishoudelij ke Artikelen, Touwwerk, Pik, Teer, Carbolineum, Blackwarnis, Machineolie, enz., enz., van Engst ra at No. 104 HEUSDEN. Engstraat No. 104. J. D. BAX. Men wordt attent gemaakt op de voor- Uw Koloniale Waren te koopen bij 5 ROTTERDAM. MOLENSTRAAT, bij de Groote Markt. Hoogeboezem 32 3, Rotterdam. te DORDRECHT. BUITENLAND. Te Winston, in Noord-Carolina, is de vrouw van een landbouwer van een vijfling bevallen. De kinderen, drie jongens en twee meisjes, zijn welvarende en wegen van 4 tot 6 Eng. ponden. Te Marseille is Donderdag aan boord van den driemaster Jules Henri een ontploffing van petroleum geweest. Er zijn 6 dooden en een tiental gewonden. De brug en het voorschip zijn wegge slagen. Volgens een bericht uit Konstanti- nopel zijn de garde-kozakken, die in den omtrek van Jildis in garnizoen lig gen, aan het muiten geslagen wegens de indeeling van troepen uit Klein- Azië in hun bataljon. De soldaten wei gerden de ochtend-exercities te houden. Nadat de officieren vergeefs getracht hadden de muiters te kalmeeren, werd hun kazerne door verschillende batal jons omringd, waarop de muiters zich overgaven. Het Indianenopperhoofd de Dolle Slang heeft zich, volgens een telegram uit Oklahoma met zijne geheele bende, tegen de belofte van vrijgeleide en eer lijke behandeling door de rechtbank, onderworpen. De troepen hadden hem in het ra vijn, waar hij de wijk had genomen, ingesloten. Chomjakof, de voorzitter van de Rus sische Doema, heeft in het Nowoje Wremja van Dinsdag een verklaring gezet, waarin hij zegt, dat Rusland's erkenning van de inlijving van Bosnië een vernedering is. De Duitsche nota bedreigde Rusland en stelde volgens hem zelfs de mogelijkheid in het voor uitzicht, dat de Duitsche korpsen op een bepaalden datum, 7 April, Rusland zouden binnenrukken. Rusland, besluit hij, is nu in de macht van Berlijn e t oorlogsgevaar blijft bestaan. Het Nowoje Wremja schrijft verder, dat prins Bülow's kalmeerende frazes in den Rijksdag evenvele beleedigingen voor Rusland waren. Andere Russische kranten laten zich in denzelfden geest uit. Woensdag is de militaire staatsge vangenis te Leavenworth (Kansas V. S.) afgebrand. Troepen vormden een cor- do.n om de gevangenisgebouwen, en de gedetineerden, onder wie zich vele ge vaarlijke individuen bevonden, werden gewaarschuwd, dat zij zouden worden neergeschoten, zoodra zij zouden mogen pogen te ontsnappen. Toen de celdeu ren geopend werden zagen de gevange nen voor zich soldaten met het geweer aan de wang. Ordelijk gingen de gedi- tineerden naar een omheinde plaats, waar zij onder sterke bewaking werden gesteld. Naar men gelooft, is van de gevan genen niemand omgekomen of gevlucht. BINNENLAND. Omtrent den dynamietaanslag, Zon dagavond gepleegd tegen de kluizenaars kapel op den weg van Heerlen naar Schaesberg, meldt de N. Limb. Koerier Het kappelletje biedt een tooneel van de treurigste verwoesting. De breede, zware deur, die van bui ten met ijzeren bouten en van binnen met ijzeren platen, die heel de deur bedekken, tegen een misdadige hand zoo goed mogelijk was beschermd, heeft geen weerstand kunnen bieden aan de geweldige kracht van het dynamiet. Heel de plaats, waar het slot gezeten heeft, is uit de deur gescheurd, terwijl de splinters en stukken hout door de kapel geslingerd zijn, daar beelden ver brijzelend, ramen verbrekend en groote gaten slaande in de muren en zolde ring. Ook uit den buitenmuur is op de plaats, waar het slot in de deur beves tigd was, een stuk weggeslagen ter breedte van 2 d.M. en ter lengte van een Meter. Van het slot der deur is niets heel gebleven. Door heel het kap pelletje verspreid liggen de brokstuk ken er van. Treedt men over de pui- nen verder het kapelletje binnen, dan aanschouwt men de grootste wanorde. Men zou denken, dat hier beeldstor- mers aan het werk zijn geweest. Het altaar verkeert in een afschuwelijken toestand. De kast onder het altaar is opeugebroken, terwijl de verschillende voorwerpen door elkander zijn gegooid. Of hieruit iets ontvreemd is, zal het onderzoek moeten uitmaken. Het taber nakel is eveneens opengebroken. Waar schijnlijk was het echter geheel ledig. De twee groote en zes kleinere kande laars zjjn door de dieven meegenomen, alsmede het kroontje, dat geplaatst was op het beeld boven het altaar. Op de altaartafel liggen gebroken beelden, af gebrande stukjes kaars, glasscherven, een pak kaarsen, canonborden in de grootste wanorde dooreen. Alles schijnt aan te toonen, dat men met veel over haasting is te werk gegaan. Alle ruiten van het kapelletje zijn verbrijzeld, waar schijnlijk tengevolge der ontploffing. Het offerbusje, aan de buitendeur be vestigd, is eveneens opengebroken,ter wijl de inhoud or van is medegenomen. Het geheel geeft een allertreurigsten indruk. In vroegere jaren stroomden duizenden bedevaartgangers naar het kapelletje. Telken jare wordt nog da gelijks in de maand Mei er het H. Mis offer opgedragen. Voor de studenten van Rolduc, die jaarlijks het kapelletje dat aan de grafelijke familie van Schaes berg behoort, bezoeken, is dit bedehuisje ook geen onbekende. De brigade Nieuwenhagen der Kon. marechaussees heeft een ijverig onder zoek ingesteld naar de laffe daders, die zich niet ontzagen hunne heiligschen- nende handen te slaan aan een kapel, om haar van haar bijna waardeloozen inhoud te berooven. Te Lippenhuizen, in de Friesche ge meente Opsterland, moet, volgens het N. v. d. D., Zaterdagavond het volgende gebeurd zijn: De op eenigen afstand van dat dorpje met een huishoudster woonachtige veehouder A. Spinmuiswas ziek en hield het bed. Een familielid zou dien nacht bij hem waken, en kwam daartoe vrij laat in den avond aan de woning van den patiënt, waar hij aan de huishoudster te kennen gaf, dat hij van den zieken ouden S. geld wilde hebben; mocht dit niet gelukken, dan zou hij hem op de een of andere wijze dooden. In de kamer van den zieke gekomen, verzocht hij dezen hem de plaats aan te duiden, waar het geld was geborgen, met de bedreiging er bij, dat indien hieraan geen gevolg werd gegeven, S. zou worden geworgd of op andere wijze gedood. Toen de bedrei ging niet baatte, sloeg v. D. werkelijk de hand aan den patiënt, doch eveneens zonder resultaat. Eenige oogenblikken later kwam een zoon van het familielid (vader en zoon schenen een afspraak te hebben gemaakt) het vertrek binnen, en toen nam het spelletje opnieuw een aanvang. Werd er geen geld gegeven, dan had het laatste uur van S. geslagen. S. wees nu een plaats aan, waar een weinig geld was geborgen, dat ter be schikking van de boosdoeners werd ge steld. Een bedrag van circa f 35, dat ook in de woning voorhanden zou zijn geweest, werd door den ouden heer ver zwegen. De aanwezigheid van de huis houdster heeft ongetwijfeld een moord voorkomen. Haar aanhoudend gejam mer moet vader en zoon waarschijnlijk vrees hebben aangejaagd en hen belet hebben aan hun plan geheel uitvoering te geven. Na jenever te hebben geëischt en verkregen, verliet het tweetal de woning, den zieke en zijn huishoudster in ontdanen toestand achterlatende. Na aangifte bij de marechaussee stelde deze ten spoedigste een onderzoek in; zij wist vader en zoon op te sporen, nam hen in hechtenis en bracht hen gevan kelijk naar Heerenveen, als verdachi van afpersing. De toestand van den zieken S. moet nog al redelijk wezen. Woensdagavond ging ten huize van juffrouw F. M. H., op de Gedempte Slaak, te Rotterdam, bij ongeluk een revolver af, die zij in de hand had. De kogel trof den 16-jarigen behangers knecht C. N., uit Vlaardingen, die zich ten huize der juffrouw bevond, in den rechterarm. Het jongemensch is naar het Ziekenhuis gebracht, waar het pro jectiel uit den arm is verwijderd. Een vrij ernstige verwonding is veroorzaakt. Woensdagavond werd een 30-jarig persoon, zekere K., door den laatsten trein, komende uit Haarlem, aan den overweg nabij het nieuwe station te Zandvoort gegrepen. De man werd let terlijk doormidden gereden. ADVERTENTIEN. KONINKLIJKE Stoomververij Chem. Wasseherij Agent voor Heusden en Omstreken Spoedige en zeer nette bewerking. Het stalenboek is ter bezichtiging. Als gij niet direct het goede ge neesmiddel neemt, krijgt gij bronchi tis, terwijl gij bloot staat één der volgende ziekten te krijgen: Tering. Asthma. Keelpijn. Pleuris. Longaandoening. Longontsteking. Influenza. Borstziekte. Groep. Diphteritis. Kinkhoest, daar al deze ziekten met een gewonen hoest beginnen. Door nog heden Ab dijsiroop te koopen, voorkomt gij al deze ziekten. De Abdijsiroop is verkrijgbaar bij alle drogisten en Apothekers en bij de bekende verkoopers. Prijs per flacon van 230 Gram f 1, van 550 Gram f 2,van 1000 Gram f 3,50. Hoe grooter flesch, hoe voor- deeliger dus. Een fr;tai boek, vermeldende tal van genezingen, zendt gratis op aanvrageL. I. Akker, Rotterdam. Café en Uitspanning. voorheen JAN DE LEEUW, 3 minuten van Station, komende de brug over rechts Aanbevelend, Voorts alle LAND- en TUINBOUW-MACHINES. Levering binnen 3 dagen, door het van ouds bekende Magazijn van Magazijn van: Groote keuze in de verschillende Afdeelingen. Door eerste kwaliteit goederen, scherp concurreerende prijzen, uitsluitend nieuwe Artikelen en promte en nette bediening zal hij trachten ieders gunst te verwerven. U beleefd tot een bezoek uitnoodigend, Hoogachtend, UEd. dw. dienaar, deelige expeditie van goederenmet de nieuwe voordeelige schroefstoombootendienst Burgemeester UUichers I óf II. Vertrekt 's Maandags en Donderdagsmiddags v|jf uur van 's Bosch langs Engelen, Bokhoven, Ammerzoden, Well, Heusden, Wijk Aalburg, Rietschoot, Veen, Poederooijen, Andel a.d. Rib, Andel a.d. Zwaan, Rijswijk, Woudrichem, Gorinchem, Arkel, Meerkerk, Vianen, Utrecht, Amsterdam en de ge heele Zaanstreek in verbinding met Noord-Holland. Ook 's Maandags en Donderdags van Amsterdam. Nadere inlichtingen te's Bosch, BREEDE HAVEN, no. 230, Telef. no. 216 te Amsterdam, Gebr. MARTENS, Singel over no. 76, Telef. no. 4529te Zaandam, Gebra. Smit, Oostzijde, Telef. no. 43; Gorinchem, den heer VAN BROUWERS HAVEN, Café „de Zalm." De Directeur: D. UITERWIJK. Witte Suiker per pond 24 cent. 5 pond a 23, 10 pond 225 cent. Rijst 6'/a tot 12 cent. Gepelde Gerst 8 en 10 cent. Koffie 38 tot 50 cent. Thee 16 tot 22 cent. -- Stijfsel 12 cent. Vijgen 10 en 15 cent. Blookers Cacao. Verhagen's Koek in Soorten. Bezems en Borstelwerk. PUIKE MGAREI T l SM Et Sia soorten. Voor spaarzame Huismoeders Koffie en Thee met cadeaux. Koffie goede kwaliteit 44 cent met BON. Gloria Thee 16 en 20 cent met BON. De bons zijn voor Koffie en Thee dezelfde, dus heeft men bij gebruik van beiden spoedig een groot getal bons. Practisclie Cadeaux. Het is zijn streven door kwaliteit, kwantiteit en scherp Con curreerende prjjzeo Uwe gunst te verwerven. Daarom een beleefd verzoek, mr ME RMT «E DROEF S.T.I». "im aan alle menschen die in Rotterdam bekend zijn, waar het adres is voor Meubelen en Redden en ze zullen allen zeggen het m* '«PSP9 «Uister 99I9Ü0&! is het van ouds zeer bekende Huis dat handel drijft in 't groot en klein in alle soorten: Garens, Band, Wol, Sajetten, Messen, Scharen, Lepels, Vorken, Portemonnaiee, Schrijfbehoeften, Eau de Cologne, Sponzen, Zeemleer, Dweilen, Poetsextracten en alle mogelijke aanverwante Artikelen in den meest uitgebreiden zin. Het is gevestigd in de heerlijke toon - vele soorten - fraaie kasten - met en zonder spiegel - zeer billijke, concurreerende prijzen - goede schriftelijke garantie Adres D O R D R E C El T S C 11 E Opgericht 1 October 1871. Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000, (Geheel geplaatst.) Reserve201,339,46. CommissarissenA. J. Lebret, A. J. A. de Bosson, J. M. P. de Joncheerb, Mr. J. Salomonson en C. J. J. Verbroek van Nieuwbeierland. Directeuren: Mr. F. N. Sickinöa en C. Vriesendorp Jz. Geeft VOORICHOTTEW (zonder verplichte deelneming) op Hypotheek, onder Borgstelling of andere Zekerheid, tegen zeer blllUke rente zonder b|)berekening van provisie ot administratiekosten. Neemt gelden in bewaring deposito) en vergoedt daarvoor rente van 2 pCt. met een dag opzegging. 27* een maand 27, twee maanden 27. drie maanden Drietrompetterstraat Hemden. Beleefd aanbevelend. JAN GEERTZEN, de B. STAT, iHeuste v

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 5