Pink Pillen SUffLIBifV Dienstloie, Groot Bal. Biljartfabriek BILJARTS, HUISSCHILDER enKAflEHBEHAU Eerste kwaliteit Droge en Bereide Verfwaren. Voor Zangverenigingen en Zangscholen 4Ü Slaapkamer-Ameublementen. Bedden, Matrassen, Dekens, IJzeren Ledikanten enz. ,4. C. van der Heulen Zonen. Westlandsche Hypotheekbank. A. P. C. Ro L0EMEN PAPIER, Wittebroodstraat HEUSDEN. YERKOOPEN: VOORHANDEN Zaal „Concordia," Aanvang 8 uur. Entrée f 0.50 p. pers. A. LANDMETER Deurwaarder FRIEOLI te Heusden, Meubilaire en andere goederen als 91. Tan Pingelen, Wenseht U GOED EN G0EDK00F dan is dit Uw ADSES. Pensmarkt B 32 33, 's-Bosch. de zilverkamer bereikt), geopend werd ging de schel over. De directeur ver moedde terstond onraad en telefoneerde de politie aan de Riviervischmarkt, waarop onmiddellijk een inspecteur met een achttal agenten verscheen, die het gebouw en de aangrenzende perceelen aan alle kanten afzetten. Alras ont dekte men dat er nog inbrekers over het dak trachtten te ontkomen. Zij werden door de politie nagegaan en al spoedig werd een man in eene woning aan de Assendelftstraat door den in specteur gepakt. Later werd een tweede inbreker gevonden in eene andere aan grenzende woning. Daar was hij onder de canapé in een der kamers gevlucht en werd, terwijl de bewoners in die kamer aan de ontbijttalel zaten, daar ontdekt, en wel tengevolge van het spelen van een kind met een poes. Dit dier sprong onder de canapé en toen het kind het van daar wilde terugha len, ontstelde het hevig op 't zien van een man. De op heeterdaad betrapten zijn ze kere V. en H., twee bij de politie on gunstig aangeschreven mannen. Nog een tweetal anderen, verdacht van me deplichtigheid aan de inbraak, zijn door de politie aangehouden. Bij het zoeken naar de inbrekers zijn goede diensten bewezen door een politiehond, die, op het dak van het gebouw gebracht, on middellijk de richting aangaf, waarin de mannen waren gevlucht. Een hun ner had n.l. zijn pet achtergelaten en nadat men den hond aan dit hoofd deksel had laten ruiken, ging het dier onmiddellijk den kant uit, waarheen de inbrekers, zooals later bleek, een goed heenkomen hadden gezocht. Door do. onmiddellijke ontdekking van de dieven hebben zij geen gelegen heid gevonden iets te stelen. Uit Boskoop wordt omtrent het ge zin dat in bewusteloozen toestand werd gevonden, bericht, dat alle personen weder zijn bijgekomen. Uit het onder zoek is gebleken, dat de bewusteloos heid ontstaan is door het inademen van kolendamp uit een vulkachel. In verband met de regeling van den dienst der spoorwegen in Nederland op 1 Mei a.s. naar den middelbaren zonne tijd van Amsterdam zullen alle uur werken op de stations en halten der Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen in den nacht van 30 April op 1 Mei a.s. 20 minuten later dan de tijd van Greenwich worden gesteld. Dit zal geschieden op de lijnen, waar de dienst vóór 1 uur 's nachts eindigt, na afloop van den dienst, en op de lijnen, waar de dienst ten of na 1 uur 's nachts eindigt of waar volledige nachtdienst is, ten 1 uur 's nachts. De uurwerken, die dan 1 uur (tijd van Greenwich) aan wijzen, worden op dat tijdstip gesteld op 1 uur 20 minuten, Uit Rotterdam wordt geschreven: De 25-jarige werkman N. van B. woont, sedert hij van zijn vrouw ge scheiden leeft, in bij zijn ouders in de Leliestraat alhier. Zijn vrouw A. v. O. heeft met haar 21/» jarig zoontje weder intrek genomen bij haar vader, den koopman D. v. O., in de Anna Maria- straat. Gebruik was, dat N. van B. zich des Zondags naar de woning van zijn schoonouders begaf, zijn 2^ jarig zoontje afhaalde en daarmede ging wandelen. Dit zou hij ook Zondagnamiddag doen. Gekomen op den Hofdijk nabij de Anna Mariastraat, ontmoette hij een tante, die hem mededeelde, dat ziju reis een vergeefsche was, want zijn vrouw was zelf met het kind gaan wandelen. Toch begaf N. v. B. zich naar de woning zijner schoonouders, in de na bijheid waarvan hij op de straat zijn schoonmoeder ontmoette. Vermoedelijk doordat hij eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeerde, kregen zij woorden en gaf hij zijn schoonmoeder een paar klappen. Op het geschreeuw van de kinderen op de straat en het rumoer door de vechtpartij veroorzaakt, verliet de schoon vader D. v. O. zijn huis tot hulp van zijn vrouw. Hij was gewapend meteen scheemes, waarmede hij op zijn schoon zoon indrong, hem twee steken gevende, een in den buik en een in de linkerzijde. De steek in den buik kwam zoo aan, dat de ingewanden, die uit het lichaam puilden, op vijf plaatsen werden door sneden. Toch wist de zwaar gewonde zich, met behulp van zijn tante, die al dien tijd in de nabijheid gebleven was, te begeven raar een stal in den Katshoek, vanwaar men hem per rijtuig naar het ouderlijk huis in de Leliestraat bracht. Thuis lag echter zijn eigen moeder zwaar ziek en kon men den zwaar gewonde moeielijk velen. Met hetzelfde rijtuig bracht men hem nu naar het Zieken huis, waar hij omstreeks vier uren werd opgenomen. Eerst daarna kreeg de politie, door me- dedeeling van de meergenoemde tante, bericht van hetgeen er gebeurd was. Dadelijk werd de koopman D. v. O. gearresteerd en gebiacht naar een po litiebureau, waar men hem voorloopig in bewaring hield. Later is hij weer op vrije voeten ge steld. De toestand van N. v. B. is levens gevaarlijk. O WE i: R. Het onweer, 't welk Zaterdag over een groot deel van ons land woedde, heeft in sommige plaatsen nog al schade veroorzaakt. Onder de buurtschap Lutten (gem. Dedemsvaart) is de bliksem geslagen in de woning van A. C. Met groote moeite konden de bewoners zich reddeD. Alles ging in vlammen op; ook ver brandde erne geit. Woning zoowel als inboedel waren verzekerd. Te Almelo sloeg de bliksem op on derscheiden punten in; de haan van den toren bij de R. K kerk werd eenigs zins verbogen, terwijl een gat werd geslagen in het ketelhuis der fabriek van den heer H. Te Dalen is de bliksem in de land bouwerswoning van de wed. A. Rikkers geslagen. In een oogenblik lag alles tegen den grond. Met moeite konden de melkkoeien nog gered worden, alsook één kalf, dat echter reeds hevige brand wonden had bekomen. Acht jonge beesten werden een prooi der vlammen. Assurantie dekt grootendeels de schade. Te Enschede is de bliksem in een boom aan den Lagenweg geslagen en heeft dien boom gespletende woning van K. aan dien weg werd ook getrof fen. Ruiten werden verbrijzeld en een stuk werd uit den muur geslagen, zonder brand te veroorzaken. Onder Empel zijn door den bliksem een paard en een rund in de weide gedood. Het onweerde den geheelen namiddag zwaar. Te Avereest is een drietal landbouw- jongens van het rijksopvoedingsgesticht Veldzichtdoorden bliksem getroffen.Een hunner is, nadat gedurende een uur door den geneesheer, bijgestaan door enkele ambtenaren, vruchteloos pogingen wer den aangewend om het leven te be houden, overleden. De twee anderen hebben geen nadeelige gevolgen van het ongeval behouden. In een ander deel der gemeente werd een meisje bewusteloos thuisgebracht, doch ook hier kwam het kind spoedig bij en bleek ongedeerd. Te Winterswijk woedde Zaterdagmid dag enkele minuten een storm, die als een windhoos kwam opzetten. De schade, hierdoor aangericht, is niet onbelangrijk. Verschillende schoorsteenen moesten het geducht ontgelden. Van eenige in aan bouw zijnde huizen werden zoo goed als alle pannen weggerukt, looden platen van het dak geslingerd enz. Te Oosterbeek heeft het onweer bijna zonder ophouden van elf uur 's ochtends tot acht uur 's avonds gewoed. Behalve enkele boomen is ook het huis van G. in het benedendorp getroffen. De aan gerichte schade is aanzienlijk. Te Ellecom sloeg de bliksem in de woning van den winkelier J. Houwen. Aan dak, schoorsteen en een bovenkamer werd nog al schade aangericht, maar brand werd niet veroorzaakt. Te Loo (Dr.) is de bliksem in de i boerenhoeve van mej. K. geslagen. Huis, inboedel en levende have gingen ver- lbren. Alles was verzekerd, doch, naar men zegt, zeer laag. Een hevig onweder ontlastte zich Maandagnacht boven Hoorn. Omstreeks kwart voor drie werden de woningen aan bet Achter op 't Zand tegenover de rijkswerkinrichting getroffen. Van een zevental woningen van bewaarders der rijkswerkinrichting, benevens van 9 particuliere woningen, zijn de ruiten i ingedrukt. Ook een boom moest het ontgelden. Brand werd niet veroorzaakt. Later in den nacht, was aan den noordelijken hemel een rosse gloed merkbaar. Burgeriyke itand. Heusden, van 20 tot 27 April. Ondertrouwd: J. A. Sens, 55 j. en H. M. Vaassen, 29 j.L. M. Hesselmans, 32 j. en J. M. Belzer, 32 j. Overleden: Heiltje van Helden, 5 w. Aanbestedingen. Brengen het geluk in vele huizen. Hier hebt gij bijvoorbeeld een gezin, de familie J. van der Grinten te Stratum, bij Eindhoven, waar zij nog pas de twee kin deren genezen hebben, twee lievelingen van 10 en van 14 jaren, die door de ziekte der kleinen, de bloedarmoede, waren aangetast. Zoo gij hieronder de verklaring hunner vader en moeder leest, zult gij voldoende ingelicht zijn. „Wij ondergeteekenden, J. van der Grin ten en zijn echtgenoote Maria van der Grin ten, geboren Nelissen, wonende te Stratum, Laagstraat 35, verklaren gaarne dat onze kinderen, Arnoud, oud 14 jaren, en Maria, oud 10 jaren, genezen zijn door de Pink Pillen. Beide waren zij bloed&rm, zwak, bleek, tenger; zij aten niet en het ontbrak hen aan opgewektheid en levenslust. De behandeling met de Pink Pillen is zoo gun stig voor hen geweest, dat zij om zoo te zeggen geheel veranderd zijn. Nu verheu gen zij zich in een volmaakte gezondheid. We leggen met genoegen deze getuigenis af, met de machtiging er openbaarheid aan te geven, in de hoop aldus nuttig te zijn voor allen die over de slechte gezondheid hunner kinderen te klagen hebben." Moeders denk toch aan de Pink Pillen indien de gezondheid uwer kleinen niet zoo goed is als zij kon zijn. Denkt er aan dat ge hier een zeker middel hebt om hen hunne krachten, bloed, eetlust en een goede spijsvertering weer te geven, in het kort alles wat noodig is om hen de vermoeie nissen van den groei te doen weerstaan, opdat zij stevig en gezond worden en u eer aandoen. De Pink Pillen bezorgen bloed met iedere gift; zij zijn onovertroffen tegen de bloed armoede en de bleekzucht der jonge meisjes, tegen maagpijnen, algemeene zwakte, schele hoofdpijn, verschietende pijnen, zenuwuit putting. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. liariilbprlcblen. Advertentie». Terstond gevraagd: goed kunnende melken. Adres: K. AANTJES, Giessen-Oudekerk, (Binnendams.) IEDERE ERVAREN HUISVROUW 618 Wordt {gevraagd voor 1 Mei of later, eene zindelijke, brave goed kunnende koken en genegen, met be hulp van een tweede meisje, huiswerk te verrichten. Wasch buiten huis. Franco brieven letter H. M. bureau van dit blad. op Vrijdag 7 Mei a.s.. onder leiding van den heer A. LAÜD1IETER. Voor leerlingen en oudleerlingen introductiekaarttn verkrijgbaar bij den boekhandelaar L. J. VEERMAN. Aanbevelend, AXSTERBAlt Damrak f2. De DIRECTIE bericht dat de Coupons der Pandbrieven, vervallende 1 Hel 1BOB. van dien datum af betaalbaar zijn aan bovengenoemde kantoren, en te Heusden bij den Heer H. PRINS. De Directie zal op Woensdag 5 Hei 1B09, des voormiddags 4O ure, ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe M. JANSON, in het Koetshuis Engstraat (Achterstraat) no 107, publiek tegen contante betaling Kachel, Stoelen, Tafels, Lamp, Pendule, Ledikant, Beddegoed, Glas- en Aarde werk. Voorts een AntiekCabinct, Glazenkast, prachtige Kleerkast en een oude in goeden staat zijnde eikenhou ten Mangel. Te zien Dinsdag 4 Hei van 9 12 en van 24 uur. TiLBERG. Levert met succes snelloopen.de volgens de nieuwste oonstructie. Reparatiën en levering van JBallenXaken, Queuën enz. spoedig en tot de minste prijzen. Vraag teekeningen en prijsopgaaf. in de meest verschillende kleuren voorhanden. I, 4. EI RR II le Heusden. Waterhoogte Maastricht (brug.) 26 April 0.03 M. beneden 0. 27 0 01 Geeft U de verzekering uitstekend werk te leveren tegen de meest eoneurreerende prijzen. VRAAGT PRIJSOPGAAF S.V.P. -*g in groote keuze in gewone en fijnere soorten. zijn onmisbaar de volgende SSAIVGBIJlVOEIXxe van HERMAN BENDER, Muziekdirecteur en Leeraar voor Zang- en Toonkunst, LIEDERBUNDEL I, 52 eenstemmige liedereu f 0.40. II, 50 tweestemmige 0.50. III, 50 driestemmige 0.60. IV, 51 vierstemmige 0.80. CONCORDIA, 106 Liederen voor Mannenkoor 1. CAECILIA, 130 Gemengd koor 1. M. SIEVEKING, Keur van Liederen en Korenvoor vier Mannon- stemmen ten dienste van Jongelings-Vereonigingeu en Chr. Zanggezelschappen, le stukje (30 liederen en Kooren) f 0.60; 2e stukje (23 Liederen en Kooren) f 0.60. Bovenstaande bundels (uitgave van L. J. VEERMAN te Heusden/ worden geleverd door en zijn voorradig bij alle Boekhandelaren in Nederland. als !.-• y/r-t-vU- Grootste inrichting v. d. aard in Nederland M Geregeld voorhanden ■•hot. Album en Prijscourant op aanvrage franco. I 28 April. Pro», bestuur van Drenthe, het maken van de periodieke hoordvoorzieninnen langs de Drentsche Hoofdraart in 't jaar 19)3. Raming 692 29 April. Proz. bestaar ran Overijssel, bet verrichten van baegerwerk tot verdieping van het vaarwater tus- schen de beide leidammen in het Zwolsche diep en daar buiten in zee, in de prov. Overijssel. Raming f f.28 per M3. 10 Mei. Prov. bestuur van Znidholland, het maken van oeververdediging van basaltgloo ïng langs het Aar kanaal, met verlenging van de kade van den Schilker- polder en bijkomende werken onder de gemeenten Nieuw- veen en ter Aar. RamiDg f 14?.7 1 27 Mei. Prov. bratuur van Noord-Holland, het doen van leveringen ten behoeve van de Heidersche zeewering, beboorende tot de Rijkszeewerken in Noord-Holland. Raming f g5,0>;''. 3 Juui Piov. bestuur vaD Noordbolland, het maken van een aai.legsteigei voor zeetchep-n aan de zuidzijde van bet bnitenkanaal ie IJmuiden, bah. tot de werken tot onderhond, herstel en verbetering van het Noor Jzee- kanaal. Rsming f SCO 26 April. Prov. bestuur van Znidholland. lo het uitroeren van bageerwerk in het Merwedekanaal tnaschen Vianen en Gorinchem in de prov. Znidholland. Raming 150r0 M8. Hoogste inschr. C. Boa Azn., Overveen, 22,980 M3. 2o. Het uitdiepen van een gedeelte van den Holl. IJaael, onder Gouda en Gouderak. Minste inschr. D. K. Bons, Sliedrecht, f 8540. 28 April. Min. van Waterstaat, lo. het maken van werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas, tnsachen de kilometerraaien XIII plns 300 en XVI pint 600, onder de gemeente Alem (prov. N.-Brab.) en Driel (prov. Gelderland). Raming f 59350. Minste inschrijver J. van Hattnm te Baarn, voor 49750. f 1 2o. Het maken van oevervoorvieaingen langs de Bergiche Maai. Raming f 38000. Minete inschrijver W. Volkerte Sliedrecht, voor/38500. 3o. De uitvoering van baggerwerk ia de Waal. Raming f 56,SO"1; Minste iuschiij ver T. van Haaften te Zaltbommel, voor 3990 weet, dat Sunlight beteekent een wonderbaarlijke besparing van tijd en arbeid in iedere afdeeling van de schoonmaak. Of men heet of koud water gebruikt, niets neemt het vuil zoo schielijk afdoend en zonder nadeel af ais de Sunlight. Sunlight maakt geverfde muren, tegels en houtwerk weder zoo goed als nieuw. 't-GRAVEMAGE: Lange Houtstraat 28. J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VA* ERPERS R0IJ AARDS. ERFHUIS te t i ffERKENBA MDe zetting der boter is deze weck op de markt 5?l/2 ets., in de winkels dus 62l/2 et*, pet half kilo Ei ren f 0.80 de 26 stuks. SLEED WIJK. De zetting der bot»r bedraagt 62 et. per half kilo en die der eieren 0.87 '/i de 26 stuks. OEN DEREN Staat der uitbetaling van 12 April, tot 24 April der Coön Zuivelfabriek Op Hoop vat Zegen alhier Hoogste prijs f f70, laagste f 3.36, middel/,rijs f 3.78 per I1" Liter. Getapte melk terug z nder korting GORINCHEM, 26 April. Op de veemarkt waren aan gevoerd 934 runderen. 6 nuchtere halveren2 vette varkens915 biggen, 2 schapen en 146 lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 250 280. kafvaarzen f 140 a 2r0 guiste vaarzen f 100 a 180, metkk- eu n f 150 a 180, twee-en-een-halfjarige ossen f 100 a 180 anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f b i a 80, nuchtere f 8 a 16, schapen f 10 a 12, lammeren f 4 a 7biggen f 7 a 12 per stuk. Vette varkens 19 a 23 cent per half blo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 10. - a 10 25, roode dito 9 50 a 9 75 witte dito f 9,75 a 10. int. rogge f 7.20 a 7 40 buitenl dito f 7.15 a 7.50 gerst f 5. a 5.15 haver f 3.70 a 3 85 J duivenboonen f 7 70 a 7.85 blauwe erwt n f a -■mals 75 pond, f 6.20 a 6.30 alles per heet. Boter 65 a 68 et. per half kilo Eieren f 0.80 a 0.85 per 26. Kippen f 0.70 a 1.10 per stuk ROTTERDAM26 27 A ril. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1405 vette runderen, 2426 magere dito, 609 vette en graskalveren, 1094 nuchtere kalveren 105 schapen of lammeren. 857 varkens, 240 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 72 le kw 52 cent, kalveren le kw. 105. 2ekw. 70 et. schapen le kw. 48, le kw. 36 et. vette varkens 47 a 45 ct. licht soort 44 a 42 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12 «20 idem voor de slacht f 7.00 a 9 Biggen f 1.10 a 130 per week. ROTTERDAM 16 April Tarw puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 12.75 a 11 50 nienw f -- a Rogge f er heet. Gerst f - aChevalier f - - a -. Haver f 8 50 a 8 per 100 kilo Bruine boonen fa witte fa - Erwten f a Op de botermarkt werden aangevoerd 101/8 en 62/16 ton en 258 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 51. le kw. f 48, 3e kw f 46 Per half kilo 6772'/j cent. Zeeuwschc eieren f 3 50 a 3 70, Overmaassche dito f 3 70 a 3 90 per 100. tt

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3