SUNLIGHT (iji'i'sliollie JOH. VOS, Copieer-persen C. ROMEIJN, Waterpoort. Wesselins Antes Cristiaan der Colli vai tan, Eerste Merl. Onderl. Paarden- en Vee- verzeteÉi Mij, Vlcsschhouwerij WfiMepoort toste. Prijsnoteeriag Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. in r uimkeuze L. J. VEERMAN, Boekhandelaar. Vereenigde Heusdensche Stoomboot-Maatschappij DAMES R IJ WIELEN. HEEREN RIJWIELEN. malen betaalt, om dan plotseling eene zending niet te voldoen. Genoemd per soon zendt ook als betaling chéques op banken waarmede hij niet in verbin ding staat. Woensdag brak in de nabijheid van Hoenderloo een ernstige boschbrand nit, welke des avonds na groote krachts inspanning, waarbij ingezetenen en een groot aantal werklieden uit Apeldoorn, benevens de jongens van het Door gangshuis, hulp verleenden, gebluseht werd. Een oogenblik werd gevreesd, dat geheel Hoenderloo een prooi der vlam men zou worden, zoo snel verspreidde zich het vuur in de richting van het meer bewoonde gedeelte. Verscheidene bewoners vluchtten uit hunne huizen en begroeven kostbaarheden e. d. in kuilen in den omtrek. De boerderij van G. van Lolinizer, toebehoorende aan dr. Gunning, te Am sterdam, brandde geheel uit. Ruim 25 H.A. bosch blijkt vernield te zijn deze bosschen behooren grootendeels in eigendom toe aan jhr. de Jonge in den Haag en den heer van Eeghen te Am sterdam. De eigenaars lijden aanzien lijke schade. De handel in kivitseieren is thans te Sneek afgeloopen. Door de groote vraag uit het buiten land naar deze eieren gingen de prijzen in de laatste weken steeds omhoog en werd er Woendag nog 18 cent per stuk voor betaald. Voor vele eierenzoekers is dit jaar bijzonder gunstig geweest en is het een feit, dat de beste zoekers in de maand April per dag gemiddeld f 2 f 3 hebben verdiend, door dagelijks 20 30 stuks eieren (soms nog meer) te vinden. Een der beste zoekers, misschien wel de beste in Friesland, een zekere Hospes te Oppingawier, die het z.g. „Potschar", groot 150 hectaren, voor f 35 pachtte, heeft op den 30en April nog ruim honderd stuks gevonden, waaronder natuurlijk ook eieren van schriezen en tjirken zullen zijn geweest. In 't geheel zijn dit voorjaar te Sneek ruim 31,000 kivitseieren verhandeld. Als men nu een vergelijking maakt en weet, dat te Leeuwarden ongeveer vijf keer meer kivitseieren verhandeld worden dan te Sneek, dan is het na te gaan hoeveel voordeel de kivit afwerpt. En al deze voordeelen komen voorden arbeider, den lossen werkman, die met het eierenzoeken weliswaar een langen arbeidsdag en vermoeiend werk heeft, dat echter dit jaar goed loonend mag worden genoemd. Het Hbld. schrijft Aan een particulier schrijven van dr. Frederik van Eeden, die op de terugreis is uit Amerika, is ontleend, dat er te Wilmington in Noord Oaro lina op zijn aanstichting een kolonie is gesticht of wordt gevestigd op een stuk land van 3000 hectaren, met een kapitaal van 500,000 dollars. Het moet een prachtig land zijn, met een klimaat als Sicilië. Directeur der maatschappij zal zijn de heer Hugh Mac Rac, secretaris de heer Hoggson; dr. Van Eeden zelf zal alleen een raad gevende functie vervullen. Op de terugreis van Wilmington wa ren de heer Van Eeden en zijn secre taris op audiëntie bij president Taft, die veel belang stelde in het plan en dat terstond bij den minister van han del en nijverheid aanbeval, daarna ge bruikten beiden de lunch bij den nieu wen Nederlandschen gezant, jhr. Lou don, die hen zeer hartelijk ontving. Men weet, dat de heer Van Eeden geruimen tijd in Amerika heeft door gebracht en daar lezingen gehouden heeft over coöperatie, waarbij hij niet verzweeg, dat zijn onderneming in Ne- deiland mislukt was, naar hij meende door de keus van ongeschikte personen en gebrek aan kapitaal. Zijn geloof in de uitvoerbaarheid vau het beginsel zelf heeft Van Eeden dus niet verloren. Een visscher heeft in de Zuiderzee, niet ver van Lemmer, drijvende gevon den en aldaar aangebracht het lijk van de vrouw van schipper G. Dinkla, die met hare zes kinderen, benevens den loods de Vries, op 20 April j.l. omge komen is bij het plotseling zinken van hun vaartuig. Wederom is er te Gouda valsch geld in omloop. Thans werd in den kruide nierswinkel der coöp. vereeniging een valsche rijksdaalder ontvangen en bij de politie gedeponeerd. Het geldstuk draagt den beeltenaar Willem III en het jaartal 1878. Te Beerta (Gr.) zit sedert l Mei een huishouding, die de door de gezondheids commissie afgekeurde woning moest ver laten in den dorpstoren gehuisvest. De dienstweigeraar K. te Nieuwe Niedorp is door den krijgsraad te Haar lem veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf. Zooals men zich herinneren zal, werd de heer Vloris Vos, directeur van Oud- Bussum, voorzitter van de nieuwe erf- gooierspartij, indertijd veroordeeld: lo. tot 6 maanden gevangenisstraf wegens handelingen gepleegd op de Hilver- sumsche Meent in den avond van 1 Mei 1907; 2o. tot een maand gevange nisstraf wegens huisvredebreuk ten kan tore van de maatschappij „Oud-Bussum". Nu is bericht ontvangen dat de Ko ningin deze straffen veranderd heeft resp. in geldboeten van f 300 en f 50. Jobs, en J. v. D., vader en zoon te Nijehorne (Fr.), die voor eenige weken gearresteerd werden en preventief ge vangen gezet in het huis van bewaring te Heerenveen, verdacht van mishan deling en bedreiging van een ziek te bed liggend f imilielied te Lippenhuizen, zijn weer op vrije voeten gelaten. Naar wij vernamen, wegens gebrek aan bewijs. Begin dezer week werd op een bui tenweg te Gouda een man, zekere A., in deerniswaardigen toestand gevonden en door de politie per brancard naar het gasthuis vervoerd. De man was geheel verlamd en is eergisteravond in het gasthuis overleden. Vermoedelijk is misbruik van sterken drank hier weer de oorzaak. Men schrijft uit Koewacht: In de omstreken dezer gemeente ouder Moerbeke, Klein Sinay, en Sinay worden uitgestrekte velden met teenwil gen aangetroffen. Deze teenwilgen, hier wijmen genoemd, worden gebruikt voor het maken van manden. Jaarlijks worden duizenden teenen gepeld, gedroogd en dan naar Duitsehland en Engeland verzonden. Dit jaar echter zal er geen verzending plaats hebben. De wijmen worden aangevallen door duizenden kleine, gevleugelde insecten, die niet alleen de bladeren, maar ook het hout opvreten en daardoor de teenen onbruik baar maken. De naaktlooper te Hilversum laat weer van zich hooren. Eenige kinderen hebben een geheel ontkleed persoon zien loopen aan de Hyacinthenlaan en later aan den Ouden Loosdrechtschen weg. De politie heeft hem trachten op te sporen, evenwel zonder succes. Door het ouderpaar W. L. te Hazers- woude woonachtig, werd, in het laatst der vorigo week de tijding ontvangen, dat hun kind in het ziekenhuis overleden was. Maandag werd het lijkje door den vader naar huis gehaald. Maatregelen voor de teraardebestelling werden ge nomen, toen eensklaps de droefheid in blijdschap werd veranderd. Er kwam namelijk bericht uit het ziekenhuis aan den geneesheer te Hazerswoude, dat het kindje van W. L. zoodanig hersteld was dat het afgehaald kon worden. Men stelle zich de verbazing en de vreugde der ouders voor, maar ook de opgewondenheid en de verwondering van het omwonende publiek. Gelukkig was de vergissing nog gemakkelijk te herstellen maar het had geen dag of twee later moeten wezen. Dwalen is menschelijk. Castro. Reuter seint d.d. 5 dezer uit Parijs: Dr. de Paul heeft aan de Temps me- dedeeling gedaan van het volgende te legram, dat hij van den Venezolaan- schen minister van buitenlandsche za ken had ontvangen betreffende het bericht over een z.g. omwerteling ten gunste van Castro„Logenstraf de open baar gemaakte berichten. In de geheele republiek heerscht volmaakte vrede." En uit Montauban Volgens den on langs aangekomen Venezolaanschen con sul maakt Castro zich belachelijk met te gelooven dat het land hem opnieuw zal terugroepen. Het geheele land is tegen. Indien er een omwenteling uit brak zou die gauw door de regeering onderdrukt worden. De Matin verneemt uit Madrid, dat Castro te St. Sebastian aan een ver slaggever heeft gezegd, dat hij zijn po litieke zending als geëindigd beschouwt. Misschien blijft hij te St. Sebastian wo nen. Zijn vrouw, die heden, Zaterdag, te Santander aankomt, zal dat beslissen. Alleen onder buitengewone omstandig heden zou hij naar Venezuela terug- keeren, maar dan toch slechts een lij delijke rol spelen. Overleden: Izak den Dekker, 75j M. Duister, 18 m.W. Verbeek, 7 w. J. Vos, 1 w. Nederhemert, over de maand April. Geboren: Aart Jan, z. v. W. v. Dijk en L Lobregt; Antonie, z. v. D. Kei- nemans en D. Schalk; Geertrui, d. v. J. G. Bouman en A. J. VerheijGeer- truida, d. v. A. Bakker en J. E. Bag german Aletta, d. v. E. Oomen en T. A. van OoijenGeertje, d. v. G. Do- ruiter en M. v. d. Vliet; Johannes Augustinus, z. v. E, v. d. Meijden en A. M. OomenJenneke, d. v. C. Bou man en J. van den Bogert. Overleden: T. Valk, 31 j. Voordracht van Mevr. WIJNAENDT8 FRANCKEN— rectificatie:. In een bericht uit Heusden, zie ons vorig blad, komt voor dat Zaterdag 1.1. 4 per sonen werden gearresteerd door den Bri gadier der Maréchaussée. Men verzoekt ons dat te wijzigen en te stellen als opgegeven „door de Brigade der Maréchaussee." iauheEt^diiisen. tlarkthcHehten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 6 Mei 0.04 M. boven 0. 7 0 27 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. Mei 1.34 M. 0.98 M. N.A.P. 1.33 0.98 1-23 0.94 Idvertenfiëii. Htirserlfike Stand. Werkendam, van 30 April tot 7 Mei. Getrouwd: Martinus Arend van Per nis, 27 j. en Adriana Bogers, 2d j. Veen, over de maand April. Heden, den 7den Mei 1909, over leed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Oom, de Heer A. A. C. PEERE BOOM- en Kinderen. (M. L. SCHOLTEN- Oudenboschs De Jongh. Mr. H. SCHOLTEN. HaarsteegHa. Aa. DE JONGH. Amsterdam, H. N. DE JONGH. De begrafenis zal plaats hebben te Woudrichem op Dinsdag 11 Mei a.s. des namiddags 1 uur. Volstrekt eenige kennisgeving. gevestigd te 's-GRAVENHAGE. Aan bovenstaande Mij. betuig ik hier mede mijn welgemeenden dank, voor de flinke uitkeering van mijn gestorven koe. Deze Mij. met hare lage premiën in verhouding tot de hooge uitkeeringen, kan ik belanghebbenden ten zeerste aanbevelen. Agent de heer R. v. D. STEENHOVEN te Oud-Heusden. H. DEN HOET. J in de zaal „C0NC0RD1A" op Don derdag 13 Mei, 's avonds ten 8 uur. DEBAT VRIJ. Er is gelegenheid tot het indienen van schriftelijke vragen, die volgaarne door de spreekster zullen beantwoord worden. Fntrée 95 cent. De ondergeteekende, Wed. M. JANSON, heeft de eer haren geachten begunstigers te berichten, dat hare vleeschhou- werO is overgegaan op haren zoon tlariiiH JausDii. Zij dankt voor het genoten vertrouwen beveelt haren zoo.) in aller gunst aan. Wed. M. JANSON. en De ondergeteekende, MA- RIUS JANSON, heeft de eer het geachte publiek van Heusden en Omstreken mede te deelen, dat hij de van zijne Moeder heeft overgenomen. Beleefd verzoekt hij de gunst aan zijne Moeder geschonken, belovende voor eene prompte en nette bediening te zullen zorg dragen. MARIUS JANSON. gebrand volgens systeem Prof. Liebig, is te HEUSDEN verkrijgbaar bij HERMAN CRiJNS-CLOUT, Botermarkt Wenseht U een heerlijk Hoekje oi fijne Banket, Hoopt deze dan bfj: Steeds voorhanden en altijd Versch. Heeren banket 65 ct. p. pond. Paleis banket 65 Dessert .60 Banket kransjes 60 Wellingtons 60 Bernadino's 60 Utrechtsche spritz 60 Vanille nootjes 60 Lente bloesem 50 Oranje 50 Krugerspritz 50 Diamont 50 Boter wafels 50 Boter Janhagel 50 Thee kransjes 40 Kleingoed .35 Versch speculaas 50 Verschillende soorten Ijswafels 45 ct. p. pond; Bisquits 45-40-30 ct. p. pond. Reepchocolade, Flikj es, Chocolaadj es, Fon dants en Bruidsuikers in verschillende prijzen. >5 EEN MAND VOL uit de fabriek HENRI DE BRAtMONT te Maas tricht, voorradig bij den speciaien Agént voor HEUSDEN en OMSTREKEN: Teekeningen met prijsopgaven, van 14 «•dellen worden op aanvraag toegezonden. Dientsregrling 1 October 1 Mei. Hoseh -Heusden- liorinohem- Hordrech t-Rotterda m. Heusden-fiioriiichem. Van Heusden naar Gorinchem Zondag en Nieuwjaarsdag Geen dienst. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 5.uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 5.uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45,5.uur. Bo§ch-korinchem. (1 April1 November). Maandag. Van Gorinchem nm. 12.vaw Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur. Zaterdag, v.m. 6.n.m. 3.30 uur. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3.15; van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12 uur. KITRA VEKDIENST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten gewij zigde dienst. Heusden-Rottcrdain. Van Heusden: Maandag en Dinsdag 's nachts 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. AUKNT te HeusdenC. Malingré. Directeur: L. DE BEER. Gorinchem. MODELLEN. BD BDG DZ en DZ NEDERLAND GRONINGEN en GRON. D. f 158.— 130.— 110.— 90. 75.- f 170.— 142.- 122.- 99.^ 81.- f 193.— 165.- 145.- 122.— 104.' BB CCG HZ en HZK NEDERLAND GRONINGEN en GRON. HK f 150.— 125.- 105.- 1 85.- 70.- f 162, 137, 117, 94, 76, f 185, 160, 140, 117. 99. Andere monteeringen volgens geïllustreerde prijscourant, die op aanvrage verkrijgbaar is. Levering franco vracht en ver? akking, naar alle plaatsen des ands, geheel gemonteerd, zoodat £e na ontpakking terstond bte- ireden kunnen worden. Alleen verkrijgbaar bij den «enig Agent voor Gorinchem en .omliggende plaatsen: E Dysesinck. over het onderwerp: 10 Vlei. Prov. beatunr van Znidhollsnd, het maken ran oererverdediginz van bmltgloo ïng lanzs het Aar kanaal, met verlenging van de kade van den Schilker- polder en bijkomende werken onder de gemeenten Nieuw- veen en ter Aar. Raming f 142.70 12 Mei. Min. van Waterstaat, de uitvoering van bag- gerwerk in de rivier de Boven-Merwede. Raming <200. 27 Mei. Pror. bestuur van Noord-Holland, lo. het doen van leveringen ten behoeve van de Helderache zeewering, behoorende tot de Rgkazeewerken in Noord-Holland. Raming f 25,000. 2o. De verhooging van een gedeelte van den om- ringdijk en voor de verbetering en uitbreiding van het gronddepot met bijbeh. werkeH op het eiland Marken, beh. tot de zeewerken in N.-Holland. Raming f 101<M'. 27 Mei. Prov. bestuur van Overijtsel, het verrichten van baggerwerk in het Zwartewater in de provincie Overijssel. Raming f 0.40 per M3. 3 Juni Prov. beitnur van Noordholland, het maken van een aa><legsteiger voor zeeschepen aan de znidzijde van bet bnitenkanaal te IJmuiden, beh. tot de werken tot onderhoud, herstel en verbetering van het Noordsee- kannal Raming f 800'S HEUSDEN, t Mei Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe 1 9.a f 10.50, Rogge f 6.a f 6.50, Gerst f a f -.Haver f 4.80 a f 9. Kool taad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND KAN ALTEN A 7 Mei Aardappelen. Vroege f i f Blauwe ft I's it f 8.2 i; Zeeuwen, f a f 3 +'0 Jammen f af.. Gooi 'e quol. f i 6 f 18.0-1 ?e qual. (voor de. pert) f 14.'O a i6 00 Klaverhooi f 15.00 i f 18.00 Wit stroo f af-.— Geel dito f 10- «ƒ12 Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 8 i <2 ets zwaardere 14 a 48 et Boter f 3.10 a 1.3 per K.G. Eieren f O.'/O i f 1 .85 per 26 ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 55 in de winkels dus f 0.6' per h. kilo Eieren f 1 .7" per 26 stuks. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwef 9.75 af i 0.9 Haver ƒ4.- af 4.7 Garst .0 a f 6.7 per H.L.; Boteryü.fi af O.70 per half K.G. Eieren f 0.80 a f 0.90 per 26 stuks Biggen f 7,00 a 13 00, Konijnen f t .00 a f O.üO, Kippen f 0.00 0.00 per stuk WAAL WIJ K, 7 Mei De prijs der Boter was heden van f 1.8 af 1.44 p-r K G. Zetting f 1 39. BESOOIJ EN5 Mei. De prys der Boter was heden f l.Sft f 1.15 per Kilo. Aangevoerd 91 KG. Eieren f .75 de 28 stuks. DUSSEN c Mei De prijs tier boter was heden van f 1.' 5 ix f 12. Aanvoer 21 KG. Zetting 1.16. Eieren f ".70 de 26 »tuks. SLEEUWIJK. De zetting der bot-r bedraagt 60 et. per half kilo en die der eieren f 0.90 dei 6 stuks. Geboren: Leendert, z. v. L. Versluis en E. van Beek: Antonie, z. v. A. van den Assen en A. C. de KeizerTeuntje, d. v. J. van der Wiel en N. Potters; Wilhelmina, d. v. J. Sach en H. van den Heuvel; Neeltje Christina, d. v. C. Kamerman en C. P. Kozijn. Geboren: Dirkje, d. v. G. Scheur water en H. v. Rijswijk; Adriana, d. v. C. Bax en A. v. Wijnen; Johan, z. v. T. Jonker en G. van Ballegooijen Jantje, d. v. J. Vos en L. A. Nieuwkoop; Nelis, z. v. J. van Wijnen en J. Ho- nings. Oud-Notaris, laatst woonachtig te Wou- drichem, in den ouderdom van 62 jaren. Heerewaar dm, j j_ M PEEreb°OOM Aalburg26 April 1909. Heusden. //Ml» Heusden. Aanbevelend als boven. schoon en frisch riekend wit goed krijgt men, als de wasch met Sunlight-Zeep behandeld wordt in den halven tijd en met de halve moeite. Breek toch eens en voor altijd met den ouden sleur om met zachte zeep of soda te wasschen. Sunlight Zeep zal den werk dag verkorten en den duur van Uw goed verlengen. 616 Naar 's-Bosch." Naar Gorinchem. MONTEERING. Gewoon. Met rrijwiel en rollen voor- en achtervelgrem. v Met origin. Sturmey Archer Y ersnellinggnaaf en roller voor- en achtervelgrem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3