Nabij Kragujewatz, in Servië, is een transport dynamietpoedcr door onbe kend gebleven kwaadwilligen in brand gestoken, met het gevolg, dat een ge duchte ontploffing plaats had en vier voerlieden gedood en een aantal per sonen gewond werden. Lord Northcliffe, alias Alfred Harms- worth, grootste eigenaar van de Daily Mail en andere bladen, seint uit Berlijn aan zijn blad, dat de Engelschen zich niet langer belachelijk moeten maken met te gelooven aan Duitsclie lucht schepen die over Engeland spieden. Te Berlijn, zegt Northcliffe, houdt men 't voor 't naast, dat grappenmakers ballons voor de verbeelding van een beangste natie den vorm an Zeppelins, Grossen en Parsevals aannemen. Hij seint vervolgens lange uittreksels uit eenige Duitsche bladen over, die wijzen op 't gevaar, dat er verscholen is in al die op zich zelf zotte verhalen over beraamde aanslagen en bedreigingen van Duitschen kant, waarmede het En- gelsche volk wordt, geprikkeld en op gehitst. Er hoeft maar iets onverwachts te gebeuren, en de lont is aan 't kruit. De Duitschers, die zoo lang in de En gelschen het voorbeeld hebben gezien van een volk dat zich beheerscht en het hoofd koel weet te houden, begin nen nu Engeland te beschouwen als het land van zenuwzwakke menschen. Laten de lezers van de Daily Mail, besluit Northcliffe, liever het ware Duit sche gevaar in 't oog houden, 1 un snel len1 vlootbouw, hun dokken, de ver sterking van het verbond met Oosten rijk en Italië en de krachtige pogingen die er worden aangewend om met de Vereenigde Staten goede vrienden te worden, inplaats van die malle praatjes te gelooven. Aldus blaast Northcliffe ten slotte het vuur aan, dat hij eerst scheen te willen helpen dooven. En onder zijn telegram vermeldt de Daily Mail werr een aantal getuigenissen van menschen, met naam en adres genoemd, die ver zekeren het geheimzinnige luchtschip vast en stellig gezien te hebben. Maar de Daily Express, die van de Londensche bladen wel 't meest heeft gedaan, om de verhalen over de ge heimzinnige luchtschepen te versprei den, geeft nu een verklaring van 't geval, die zij aannemelijk noemt. Een firma Spencer te Highbury verkoopt modellen van luchtschepen, een 8 M. lang, die door een spiritusvlam de lucht in gaan. Het heele toestel kost f 6.30. Maar zij heeft ook luchtschepen ver kocht, een 25 M. lang, die met een mensch in het schuitje kunnen opstij gen. In 't laatste jaar heeft zij er zoo vijf afgeleverd. Misschien doen verschil lende menschen daar proeven mee. Donderdag werd uit Saloniki geseind, dat er op de Macedonische kust scherp uitgezien wordt naar Grieksche zeil- vaartuigen, die met geweren en patronen voor de benden onderweg zijn. De re actionairen laten niet af, zoo 't heet, de Albaneezen in Epirus tot opstand aan te zetten. Te Adana is, volgens een telegram van daar, de staat van beleg afgekondigd. De troepen hebben last te vuren op al wie zich tegen de overheid verzet. 3*laat«iel(ik Nieuws. HEUSDEN, 22 Mei. De inspectie der verlofgangers van de Nat. Mil. zal alhier gehouden worden op 21 Juni a.s. des voorm. ten 8.30 ure. NIEUWENDIJK. Donderdag a.s. zal bet hier oranjefeest zijn. 's Morgens om 8 uur zal de groote optocht op de* straatweg naar Gorcum worden opgesteldin de stoet zal zijn opgenomen versierde wagens, voor stellende verschillende takken van nijver heid alslandbouw, diverse vakken, scheep- vaart enz., verder tal van praalwagens met de Koningin, de Prins en de Prinses, de hofdames en de bruidjes; ooievaars en tal van verrassingen, opgeluisterd door de fan fare „Crescendo." Des namiddags half een opening van het feestterrein gelegen aan den buitendijk. Om 2 uur ringrijden voor paren, om 3 uur ringrijden voor ruiters en om 4 uur schoonrijden. Aan dit alles zijn aanzienlijke prijzen verbonden. Des avonds is er concert en vuurwerk. WIJK De Zangvereen. „Vrede Best" gaf met Hemelvaartsdag voor eene stamp volle zaal eene schitterende uitvoering. De De keurige zangstukken getuigden van flinke studie, en werden alle correct uitgevoerd. Ook de vermakelijke tooneelstukken welke tot afwisseling werden ten beste gegeven, hadden zeer veel bijval en werden met een dankbaar applaus begroet. We hadden een gezelligen avond, welke ons „Vrede Best" bezorgde en hoopen weer spoedig zoo'n uitvoering terug te zien. WAARDHUIZEN. In de Geref. kerk a'hier zal Zondag a.s. optreden ds. H. Alting uit Voorschoten. WOUDRICHEM. In de Ned. Herv. kerk zal Zondagvoormiddag a.s. optreden ds. Mont uit Dinteloord. VEEN. Terwijl de koopman A. uit Heusden zich met zijne kar in de wielstraat bevond, begon het paard eensklaps te stei geren met het gevolg, dat paard en kar spoedig in den sloot terechtkwamen. Ge lukkig was er volk genoeg in de omgeving om het paard los te snijden en op den kant te trekken. Aan de goederen was aan merkelijke schade toegebracht. Overigens liep dit ongeluk vrijgoed af. AALBURG. Naar wij vernemen hoopt Ds. Trillaart van Scherpenisse den 13 Juni e.k. na des voormiddags bevestigd te zijn, des namiddags om 2 uur bij onze gemeente zijn intrede te doen. AMMERZODEN. Gisterenmorgen 10 uur is alhier een geweldige brand ontstaan, waardoor de boerenstellingen van T. Dik- mans, J. Dikmans en Th. Kras geheel ver nield werden. Vijt runderen, vijftig kippen en twee karnhonden, die juist in den karn molen liepen, verbrandden. Van de inboedels, zoowel als van het goud en zilver of geldswaarden, en ook van de landbouwwerktuigen kon niets gered wor den. De pastorie der R. K. kerk, het koffiehuis „de gouden Leeuw" en de Abens koekfa- briek hadden mede veel water en schroei- schade. Met groote moeite is de pastorie behouden. Assurantie dekt de schade. Jaar 1909. De bevolking der provincie bedraagt 553.845 inwoners. Het aantal hoogstaangeslagenen bedraagt 369 en het laagste gezamenlijk bedrag van aanslagen dat tot de plaatsing op de lijst heeft ge leid, is f 491.86 Hierop komen voor uit onze onmiddelijke omgeving als No. 1. E. A. v. d. Aa te Vlijmen, geboren te Hedikhuizen 28 Sept. 1854. 5. H. Albers Gzn. te Werkendam, geb. te Farm8um 24 Juli 1852. 26. W. J. Blom te Vlijmen, geb. te Be verwijk 22 Sept. 1842. 43. G. Branderhorst Jzn. te Heesboen c.a., geb. te Heesbeen c.a., 26 Oct. 1826. 66. D. den Dekker te Andel c.a., geb. te Almkerk 22 Febr. 1854. 70. H. Donker Wzn. te Almkerk, geb. te Almkerk 27 Maart 1863. 84. G. v. Everdingen te Heusden, geb. te Dei) 30 April 1851. 125. P. L. Honcoop te Heusden, geb. te Hedikhuizen 20 Dec. 1839. 146. J. Kerkhoven te Werkendam, geb. te Harlingen 14 Sept. 1848. 182. M. A. van Loon te Waalwijk, geb. te Waalwijk 23 April 1865. 218. A. F Mommersteeg te Vlijmen, geb. te Vlijmen 1 Maart 1849. 229. A. Naaijen te Andel c.a., geb. te Andel c.a. 12 Nov. 1849. 256. M. J. de Roon te Wijk c.a., geb. te Capelle 14 Maart 1876. 290. A. Z. Snoek te Almkerk, geb. te Almkerk 17 Febr. 1874. 291. B. Snoek te Almkerk, geb. te Alm kerk 23 Jan 1838. 328. J. B. Timmermans Wzn. te Waal wijk, geb. te Waalwijk 22 Maart 1840. 329. J. Timmermans Wzn. te Waalwijk, geb. te Waalwijk 25 Maart 1834. 340. S. Verhagen te Heusden, geb. te Heusden 24 Sept. 1848. 344. H. A. J. Verhoeven te Heusden, geb. te Heusden 30 Juli 1847. 346. L. G. C. Verhoeven te Heusden, geb. te Heusden 22 Sept. 1851. 354. C. B. Vos Tz., te Wijk c.a., geb. te Wijk c.a. 13 Sept. 1866. 364. H. J. M. Witlox te Waalwijk, geb. te Waalwijk 14 Dec. 1861. 369. P. H. C. Wijten te Waalwijk, geb. te Waalwijk 30 Sept. 1839. Ifliineiiland. De particuliere secretaris van H. M. de Koningin is gemachtigd bekend te maken, dat van Dinsdag den 25sten Mei a s. af bij de firma Guy de Coral Co. te 's Gravenhage en te Amster dam voor uitgevers van illustraties, ge illustreerde bladen, prentbriefkaarten en voor fotografen ter reproductie ver krijgbaar zullen worden gesteld afdruk ken van bet eerste portret van H. K. H. Prinses Juliana, opname van H. M. de Koningin. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld Het feestcomité 1909 deelt mede dat de groote aubade aan H. M. de Ko ningin te brengen schitterend belooft te worden; 2310 dames en heeren heb ben zich bij bet feestcomité aangemeld en zullen begeleid worden door zeven muziekkorpsen. De eerste repetitie onder leiding van den componist H. M. van 't Kruis zal plaats vinden op heden, Zaterdagavond, om half negen uur in de Groote Gra felijke zaal op het Binnenhof. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram werd den 20sten dezer een patrouille, waarbij zich de assistent-resident van Priaman bevond, bij het door de inheetnsche bevolking als heilig beschouwde graf te Oelakan (afdeeling Priaman, lesidentie Padang- scbe Bovenlanden) door 60 fanatici aan gevallen, die met achterlating van 45 dooden en gewonden werden verjaagd. Aan onze zijde werden door het vuur der patrouille een inlandscb hoofd ge dood en twee gewond. Door het dagelij kscb bestuur van den Nationalen Vrouwenraad in Neder land is een verzoekschrift gezonden aan den minister van binnenlandscbe zaken, waarin deze wordt uitgenoodigd „der Sta ten-Gene raai een ontwerp van grondwetsherziening te doen geworden, dat als hoofdpunt tot herziening stelt de invoering van vrouwenkiesrecht". Omtrent de boringen te Winterswijk vordt gemeld, dat ïuen thans tot een diepte van 620 M. is gevorderd. De aangeboorde zoutlaag strekt zich over een diepte van 105 M. uit en kon tot 596Vj M. in de aardkorst worden ge constateerd. Het is alles keukenzout. Thans boort men weer in een steen soort, het dolomiet. De brievengaarder en polderontvan ger K. te Ravenswaay, inmiddels ont slagen, die zich voor eenige weken door de vlucht aan de justitie onttrok, be vindt zich in Noord-Amerika. Te Lonneker is gisteren een moeder met haar kind in het kraambed over leden, vermoedelijk tengevolge van on bevoegde hulp bij de verlossing. De justitie doet onderzoek. Te Baarn heeft de 27-jarige timmer mansknecht J. J. Bree een moordaan slag op zijn vrouw gepleegd. Reeds ge- ruimen tijd leefden de echtgenooten in onmin en dezer dagen had de vrouw met een gedeelte harer meubelen hare woning verlaten om haar intrek te ne men bij hare moeder. Na eerst te Amers foort een revolver te hebben gekocht, heeft de dader zijn vrouw bezocht om haar te verzoeken bij hem terug te keeren. Toen zij weigerde heeft hij een schot op haar gelost, met het gevolg, dat zij licht aan de buik werd gewond. Thuis gekomen heeft hij daarna 4 scho ten op zichzelf gelost, twee in de borst en twee in het hoofd. Hij is dienten gevolge zeer ernstig verwond en moest per brancard naar Utrecht vervoerd worden om in het ooglij dersgesticht te worden opgenomen. Volgens telegram van 19 dezer uit Coquimbo is het Nederlandsche fiegat Nederland, van Melbourne naar het Kanaal v. o. bestemd, met schoon dek en schade door slecht weer aldaar bin- nengeloopen. De omvang der schade aan de lading, bestaande uit tarwe, is nog niet bekend. Kapitein Sparrius is overboord geslagen en verdronken. De tweede officier en vijf van de beman ning zijn eveneens omgekomen. Sinds een week ongeveer wordt te Schoorl (N.-H.) vermist de 14-jarige W. v. W. Hij is spoorloos verdwenen. Te Winterswijk is sedert Donderdag avond spoorloos verdwenen, een 13-ja rige jongen, H. G. Hij moest op het huis passen, terwijl de andere huisge- nooten een meeting gingen bijwonen. Met medeneming van f 50 heeft hij de ouderlijke woning verlat ;n Alle na sporingen waren tot nu toe vergeefsch. Dinsdag is door de marechaussee uit het Huis van bewaring naar het krank zinnigengesticht te Medemblik overge bracht J. R., uit Geertruideuberg, die wegens diefstal van rijwielen in voor arrest fcat. Hij was tijdens zijn gevan genschap krankzinnig geworden. Woensdagmorgen om circa half ze ven, vond een der plantsoenwachters van den Haarlemmer Hout, in den Hertenkamp een der herten dood lig gen. Het beest had een diepe snij wond aan den hals. Onverlaten schijnen des nachts het heeste (hinde) te hebben gedood. Dinsdagmiddag werd opgemerkt dat in de villa „Bleijenhoeve" in de Bree- straat bij IJmuiden was ingebroken, aangezien alle toegangen geopend wa ren. Door rijksveldwachters te Bever wijk en IJmuiden is, naar aanleiding daarvan een inval gedaan ten huize van zekeren Wessel Nieman, nabij Rootwijk woonachtig en werden daar aangetroffen twee uit Rotterdam afkomstige perso nen, n.l. v. d. Hulst en Kuiper, bene vens een aanzienlijke hoeveelheid tafel zilver en andere kostbaarheden, alles ontvreemd uit genoemde villa. Bij vi sitatie vond men in 't bezit van deze personen dolken, pistolen, loopers, zak lantaarns en ander inbrekersgereed- sehap. Zij werden door genoemde veldwach ters in arrest gesteld. Vermoedelijk hebben deze heeren ook een inbraak in de pastoiie te IJmuiden gepleegd. Een melkslijter in de Noorderstraat te Amsterdam is dezer dagen de dupe geworden van een oplichterstruc. On geveer 7 uur kwam bij hem iemand een glas melk drinken en vroeg aan de juffrouw, die hem te woord stond, of zij terug had van een rijksdaalder. „Jawel" antwoordde zij en gaf hem twee gulden, een kwartje en twee dubbeltjes. Óp zijn verzoek hem een dubbeltje centen te willen geven, voldeed de juffrouw eveneens. Na haar even aan de praat te hebben gehouden wilde de bezoeker den winkel verlaten, doch juffrouw Finck vroeg natuurlijk naar haar rijks daalder. Op hoogen toon beweerde hij echter deze reeds gegeven te hebben. Juffrouw F., bevreesd voor ruzie, liet hem ongehinderd vertrekken, hoewel buurvrouwen haar te kennen gaven hem in gezelschap van nog een persoon en een meid reeds eenigen tijd in de buurt te hebben gezien. Gi deren steldejuffr. F. de politie van het geval in kennis, terwijl zy en een buurvrouw een sig nalement van den oplichter gaven. Een brigadier ging er op uit en had reeds spoedig de voldoening den be wuste in de buurt aan te treffen. Op het bureau werd hij geconfionteerd met mej. F. die den dief herkende. Bij het verhoor verklaarde hij in de meening te hebben verkeerd het geld te hebben teruggegeven. Men hield de man in bewaring. Volgens later bericht zijn de twee oplichters thans ter beschikking van de justitie gesteld en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Het hoofd van de bende, zekere B., keek de courantenadvertenties na en legde zoo een lijst aan van overledenen gezinshoofden van gegoede families. De kwitantieformulieren met de namen der vereenigingen liet hij drukken en gaf de formulieren met de namenlijsten, waarop hij had aangegeven het bedrag, dat moest ingevuld worden, aan den anderen gearresteerde, S. geheeten, die de quitanties invulde en onderteekende met den naam Wijn. In verschillende plaatsen hadden de heeren hun „correspondenten", die de kwitanties ter betaling aanboden. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Door de ouders werd eergisteravond aan het politiebureau Van-der-Venne- straat aangifte gedaan, dat hun kinderen, meisjes van elf en zes jaar, het ouder lijk huis waren ontloopen, Het oudste meisje, dat slecht oppaste en wegens verschillende diefstallen al met de politie in aanraking was gekomen, was door de ouders gedreigd met opzending naar een gesticht. Daarop had het kind ge zegd, dat, als zij naar een gesticht moest, zij haar zusje zou verdrinken! Toen dan ook de kinderen waren verdwenen, dachten de ouders niet anders, of de oudste had aan haar dreigement gevolg gegeven. De politie stelde dadelijk alles in het werk en mocht er in slagen de kinde ren den volgenden ochtend op den strandboulevard te Scheveningen te vinden. Toen bleek, wat zij gedurende den avond en den nacht hadden uitgevoerd. Nadat de kinderen het ouderlijke huis waren ontloopen, hadden zij zich door insluiping in verschillende huizen van geld meester gemaakt. Daarvoor hadden zij zich aangeschaft: een pe troleumlamp, petroleum, een broodmes, brood en prachtige poppen en kinder wagens. Met een en ander hadden zij intrek genomen een in aanbouw zijnd huis en daar den nacht doorgebracht 's Mor gens vroeg werden de kinderen daar gevonden door de werklui, die aan den arbeid wilden gaan. De meisjes liepen toen weg met achterlating van de met het gestolen geld gekochte voorwerpen. De politie werd gewaarschuwd en nam een en ander in beslag. Bij het verhoor door de politie nam de oudste van de twee een zeer brutale houdig aan. Thans zal er voor gezorgd worden, dat zij onder strenge tucht wordt ge plaatst. Donderdagmiddag drie uur is bij Teriet, op ruim een uur afstand van Arnhem, een groote heidebrand uitge broken op de goederen van baron Brantsen en baron Van Pallant van Rosendael. De brand moet begonnen zijn achter Beekhuizen en voornamelijk gewoed hebben op gronden van den heer Del- court te Velp. Nagenoeg alleen heide is verbrand en eenige perceelen dennen vlak by het bosch van den Imbosch. De brand, die tot staan is gebracht, heeft, naar wordt beweerd, ongeveer driehonderd H.A. verwoest. Te Glanerbrugge is op de spinnerij Eilermarck, directie B. W. en H. ter Kuile, eene staking uitgebroken, waarbij 37 throstlers en afzetters zijn betrokken. Dezen legden den arbeid neer, wegens het niet uitbetalen van wachtgeld. Het wachten ontstond door eene directe staking van de spoelsters, wier loon was verminderd, doch die intusschen weder aan 't werk zijn gegaan. De directie achtte zich om die reden niet verplicht tot het uitbetalen van wachtgeld. De directie heeft den stakers aange zegd, dat bij niet hervatten van den arbeid, de twee fabrieken, oude en nieuwe spinnerij, waar ruim 600 man werken, op Maandag a.s. zullen worden stop gezet. Vrouw Merk, te Sluis, die de vorige week door haar man levensgevaarlijk is gewond, is thans aan de gevolgen overleden. Donderdagavond kreeg te Sneek de 22-jarige Jan Lemstra twist met een vijftal jongelui over zijn meisje. Deze twist liep zonder bloedvergieten af, doch toen hij dezelfde jongelui omstreeks elf uur weder ontmoette, greep een van hen hem plotseling beet, terwijl de 19 jarige A. V. Lemstra een ernstige steek in de zijde toebracht. Tien mi nuten later bezweek het slachtoffer. De dader werd onmiddellijk gevangen ge nomen evenals zijn medeplichtige. Op den Amsterdamschen straatweg tusschen Muiden en Naarden is Don derdagmiddag een zekere H. nit Utrecht, per rijwiel op den terugweg van Am sterdam naar huis gaande, onder een van Naarden komenden automobiel ge raakt. H. had achter zich rijden zijn broeder, wiens rijwiel aan 'tzijne door een touw was verbonden. Bij 't uitwijken voor den automobiel hebben de broeders elkander misver staan en zoodoende op verschillende wijze uitwijkende, geraakte de voorste onder 't voertuig. Zwaar verwond en met gebroken dijbeen werd hij in den automobiel naar Naarden ver.voerd. Van de ettelijke millioenen in edel metaal zoowel gemunt als in staven die het schip „Lutine" aan boord had, toen het den 9en October 1799 op de Nederlandsche kust verging, is tot dusver in vijf verschillende pogin gen tot berging van de schatten uit het wrak voor een waarde van 1 1 millioen gulden boven gebracht. In het weekblad „Scientific American" wordt nu een afbeelding gegeven met beschrijving van een baggermolen, welke op zeer speciale wijze is geconstrueerd. De baggermolen, eigenlijk meer een vaartuig met zandzuiginrichting, welke ook in tamelijk diepe wateren met zandigen bodem moet kunnen worden gebezigd, is gebouwd te Wyvenhoe, iu Engeland. De plannen zijn ontworpen door Simon Lake. Dit vaartuig met zandzuiginstallatie is volgens genoemd blad gebouwd in opdracht van Lloyds te Londen, ten einde er mee te laten zuigen naar de schatten der „Lutine". Gisterenochtend half twee is aan de Trekvaart bij den Haarlemmerweg te Amsterdam het lijk opgehaald van de 15-jarige E Z., wonende in de Lepel straat. Donderdagmiddag om 3 uur verliet zij het magazijn van de firma de Vries in de Warmoesstraat, waar zij werkzaam is, omdat zij, naar zij zeide, zich onwel gevoelde en daarom naar huis wilde gaan. Het blijft voor alsnog een raadsel hoe het kind in de Haarlemmervaart is terecht gekomen. In eenige denuec bosschen onder Wilp, gemeente Voorst zijn talrijke nonvlin ders aangetroffen. Een weduwe te Tiel, die aan den drank verslaafd was, nam Woensdag avond inplaats van de jeneverflesch een flesch met chloorwater. Onder hevige pijnen is zij overleden. Men meldt uit Den Haag: Hier ter stede zijn aangehouden twee Amsterdammers, die er hun werk van maakten aan de woning van een familie, waarvan het hoofd was overleden, val- schelijk opgemaakte en onderteekende kwitanties aan te bieden ten name van den overledene, waarop als laatste bij drage „wegens overlijden" voor het een of ander fonds voor weduwen en weezen of voor de Vereeniging tot opvoeding van half verwaarloosde, ver waarloosde of verlaten kinderen in het huisgezin, ter betaling van het daarop vermelde bedrag, f 15 of f25. Op som mige kwitantiën stond gedrukt: „Be schermvrouwe H. M. de Koningin- Moeder". Zij verzamelden blijkbaar de namen en de adressen van de overledenen uit de in de couranten geplaatste adver- tentiën van overlijden. De aangehoudenen waren uit Am sterdam hierheen gekomen, met het doel, in Den Haag hunne practijken, die zij ook reeds in andere plaatsen toepasten, uit te oefenen. Een hunner liep in den val, doordat de familie, bij wie hij een kwitantie aanbood, de zaak niet vertrouwde en de politie waar schuwde, die den man arresteerde. By zijn verhoor bleek, dat hij deel uitmaakte van een gansche bende en dat een zijner kameraads, die hetzelfde bedrijf uitoefende, weer uit Den Haag naar Amsterdam was vertrokken. Een inspecteur en een rechercheur begaven zich toen derwaarts en arresteerden ook nummer twee. Naar de anderen wordt thans ijverig gezocht. Bijna had men ook een derde geknipt, doch deze, bemerkende, dat men argwaan koes terde, toen hij een kwitantie aanbood, nam de vlucht, en toen de politie kwam, was de vogel gevlogen. Dinsdagavond ontspoorde de locomo tief van trein 924 Ede— Nij kerk te Meu- Lunteren bij Barneveld, doordat twee paarden van den landbouwer L. op de rails liepen. Een er van werd door de machine gegrepen en totaal vermorseld. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, ook de machinist en stoker kregen geen letsel. Aangezien Lijst ran hoogstaangeslagenen in de Rijks-directe belastingen in de provincie Noord-Brabant.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2