ben de overheden daar de strengste maatregelen genomen oin de benden te vernietigen en den smokkelhandel in wapenen tegen te gaan. Omtrent het gerucht dat Oostenrijk- Hongarije en Japan een militair ver drag tegen Rusland gesloten zouden hebben, schrijft Metsjnikof in de Novoje Vremja, dat de juistheid van dat ge rucht natuurlijk niet kan worden vast gesteld. Dergelijke overeenkomsten worden nu eenmaal niet van de hoeken der straten afgekondigd. Metsjnikof meent echter dat het als wiskunstig zeker kan worden aangemerkt dat een dergelijk verdrag door de partijen nood zakelijk moet worden geacht. Het zou èn van Japan èn van Oostenrijk-Honga- rije een geweldige fout zijn, als zij na lieten, een militair verbond te sluiten. Rusland heeft geen reden, zijn twee buren voor onnoozel aan te zien. Te minder mag men aan het verdrag van Japan en Oosten rij k-Hongarije twijfelen, wanneer men bedenkt, mot welken ijver Japan zich tegenwoordig wapent. De Perzische kolonie te Konstanti- nopel heeft bij de mogendheden gepro testeerd tegen de bezetting van Perzië door de Russische troepen en hare bescherming ingeroepen. De Peterburgsche correspondent van het Berliner Tageblatt kondigt een nieuw schandaal in de Russische samen leving aan. Proesakof, de vroegere se cretaris van dr. Doebrowinden voorzi tter van het Verbond van echte Russische mannen, dreigtmetonthullingen waaruit zou blijken, dat dit verbond altijd door heimelijk door de regeering gestemd is en op hare aanstichting allerlei onlusten joden vervolgingen enz. op touw heeft gezet. Doebrowin zou indertijd van den Tsaar 300,000 gulden voor zijn partijblad gekregen hebben. De correspondent acht het niet onmogelijk, dat de regee ring op het laatste oogeoblik nog moeite zal doen, om Proesakof te laten ver dwijnen. Een ander schandaal wordt uit Rostof aan den Don gemeld. Men beeft daar talrijk© diefstallen op den spoorweg tusschen Moskou en Tiflis ontdekt. De politie moet er achter zijn gekomen, dat er een goed georganiseerde roover bende van 400 man bestond, die door twee ingenieurs Sokolof en Petrenko, geleid werd. Deze twee zijn met 150 van hun spitsbroeders te Rostof in hechtenis genomen. Men heeft ten huize van leden van de bende boeken gevonden, die bet bewijs leverden, dat de bende sedert vier jaren grooten buit heeft gehaald. De waarde van de in dien tijd gestolen goederen zou wel 25 miljoen roebels beloopen. Bijna alle roo vers zijn spoorwegbeambten. S*laalNelljjlt üieuwN. HEUSDEN, 26 Mei. De aangekondigde portretten van Prinses Juliana, opgenomen door de Koningin zelve, zijn reeds in den Boekhandel van L. J. Veerman, alhier verkrijgbaar. Het zijn 4 opnemingen: een geeft het Prinsesje alleen te zieneen tweede vertoont de Koningin met haar kindeen derde de Prins en een vierde de Koningin-Moeder met de jong geborene. Het onweder, van gisteren namiddag, gevolgd door groote regenslag en voort durende regen, werd hier algemeen met blijdschap ontvangen, omdat het een einde maakte aan de droogte der laatste week. Toch blijft het altijd eene reden voor bezorgdheid, hetgeen ook gelijkertijd te Poederoijen bleek. Naar wij vernemen brandde aldaar af eene groote boerderij met schuur, toebehoorende aan den land bouwer W. de Bok, tengevolge van het inslaan van den bliksem. WERKENDAM. De candidaat voor het Lidmaatschap der 2e Kamer van de Vrij zinnigen in het district Gorinchem, de oud-minister De Meester, hoopt hedenavond in de Nutszaal als spreker op te treden. Er zal gelegenheid zijn voor debat. SLEEUWIJK. Maandag had een zoon tje van den werkman H. v. d. K. het on geluk zijn rechterbeen te breken, doordat hij achter een hooiwagen ging hangen en een gedeelte van het hooi op hem viel. Het been werd door dr. Mij nlieff uit Wer kendam gezet. Door het gemeentebestuur 'is van Ged. Staten bericht ontvangen, dat door hen het raadsbesluit betreffende de sluiting der berbergen op Zon- en Chr. Feestdagen aan H. M. de Koningin ter vernietiging is voorgedragen. In de raadsvergadering van Zaterdag jj. is tot plaatsvervangend lid van het stembureau, hetwelk zal gevestigd zijn aan de Kil ten huize van den heer J. Mons- houwer, benoemd de heer J. Branderhorst. De heer P. H. Oldemans had als zoodanig bedankt. HERPT. Dacht men eerst, dat de nacht vorsten van voor 14 dagen, aan het ooft- gewas niet zoo heel veel schade had aan gericht, thans blijkt het tegendeel. Aan de kruis- en aalbessen is de schade zeer groot. De gezette vruchten vallen voor 't grootste gedeelte af, zoodat het beschot niet groot meer kan zijn. HEESBEEN. De vorstschade aan de de bessen toegebracht, wordt in ons dorp alleen op meer dan 1 1000 geschat. ANDEL. Het Vrij dag j.l. alhier gehouden feest mag schitterend geslaagd genoemd wor den. Den geheelen dag heerschte gepaste vroolijkheid en werd, ofschoon men tot laat in den nacht bleef feesten, geen wanklank gehoord. Alles uitvoerig te beschrijven zou ons te ver voeren, doch eere aan de com missie die moeite noch kosten heeft gespaard om het geheel zoo te doen slagen. Het volgende telegram werd verzonden: Aan H. M. de Koningin, den Haag. Mevrouw De feestcommissie te Andel (N.-B.), zich hedenmiddag in optocht willende begeven naar den gedenksteen door Uwe Majesteit en Z. K. H. Prins Hendrik den 18den Aug. 1904 onthuld, wenscht namens de burgerij op dit Julianafeest der Koninklijke Familie Gods besten zegen toe. Namens de Commissie De Eerevoorzitter, J. den Dekker. Namens H. M. werd onderstaand ant woord ontvangen: J. den Dekker, Eere voorzitter feest commissie Andel (N.-B.J. Hare Majesteit de Koningin en Zijn Koninklijke Hoogheid de Prins laten U allen danken voor gelukwenschen. Adjudant, Dumonceau. Bij de volksspelen werden de prijzen behaald als volgt: Cadetjes met stroophappenle prijs G. Naayen, 2e G. Koenderink, 3e J. Schouten. Zakloopenle prijs P. den Dekker, 2e A. Tankens, 3e G. Koenderink. Hardloopen met hindernissenle prijs J. Verdoorn, 2e G. Koenderink. Ringrijden met fietsenle prijs J. van Sitteren. 2e mej. A. Millenaar, 3e G. van Duist. Ringrijden voor parenle prijs P. Crie- laard met mej. C. C. v. d. Water, 2e J. den Dekker met mej. J. van Eeten, 3e W. A. Millenaar met mej. A. van Eeten. Voor het mooist versierde rijtuig: le prijs W. Kramer, 2e J. G. Schouten, 3e A. van Andel. Versierde voertuigenle prijs P. Kalis, le Z. Bouman. Versierde paardenle prijs J. den Dekker, 2e Arie Roza, 3e A. Nieuwenhuizen,Snoek eervolle verm. Fietsen le prijs J. Zoel, 2e O. van Andel, 3e J. J. A. Straver, mej. D. Millenaar eervolle vermelding. In den nacht van Zondag op Maan dag, werd een schaap van den heer J. den Dekker, in de weide dood gevonden. Het beest was totaal opengereten en de inge wanden er uit gehaald, 'tls te hopen dat de laffe dader zal worden gevonden. DOEVEREN. Zoo hebben dan ook de kleine dorpjes Doeveren en Heesbeen ge toond op waardige wijze feest te kunnen vieren. Op Vrijdag 21 Mei den dag van het feest wapperde des morgens van bijna alle huizen onze driekleur. Dit gaf met de versiering van groen en bloemen, die op verschillende plaatsen waren aangebracht, onze dorpjes al dadelijk een feestelijk aan zien. Het gelui der klokken van 121 uur zoo te Heesbeen als te Doeveren, verkon digde ons dat de feestelijkheden zouden beginnen. Ten 1 uur verschenen herauten te paerd vergezeld met rijtuig, om onzen Edel Achtb. Heer Burgemeester te Gende- ren te gaan afhalen, die om 2 uur op het hoog van Heesbeen verscheen, waar de geheele stoet reeds was opgesteld, bestaande uit versierde wagens en dogkarren in 't geheel 14 stuks, hierbij een aantal ruiters te paard en wielrijders, alles versiert in schitterende kleurenpracht, wat beschenen door een vriendelijk zonnetje een verruk kelijk schouwspel opleverde. Het schoonst van alles was het Julianabootje bestuurt door de jonge dames v. d. Kolk en van Gent, dit was in één woord eenig. De Burgemeester werd door den heer de Roon in een gloedvolle rede verwelkomt, waarop de Burgemeester het woord nam en in een kernachtige toespraak, zijn ge noegen te kennen gaf met het feestbetoon van Heesbeen en Doeveren ter eere van prinses Juliana. Nu zette de stoet zich in beweging en werd in optocht gereden naar het school gebouw, waar op het plein een herinne ringsboom moest geplant worden. Bij deze plechtigheid, die door den jongen heer C. van Everdingen uit Heusden ge schiedde, werd een korte toespraak door den beer de Roon gehouden en zong het publiek eenige toepasselijke liederen. Hier na werd een serenade gebracht aan het raadslid P. Bax, die commissie en Harmo nie ïijkelijk onthaalde op wijn en bier. Nu naar den schutsboom, daar zouden de oude schutters van Heesbeen eens bewijzen van hunne bekwaamheid geven, het eerste schot werd gelost door den WelEd. Heer G. v. Everdingen, ter inwijding, die het doel kranig wist te treffen, nu volgden de schutters; het ging er heftig toe en geen wonder, het ging om het koningsschap, aangezien de strijd echter te lang duurde, wijl alle schutters het doel misten, werd besloten voorloopig te staken en werd de tocht voortgezet naar Doeveren, waar ook een Julianaboom werd geplant en wel door den jongenheer J. Hage, en hadden hierbij dezelfde ceremoniën plaats als te Heesbeen. Thans een sernade gebracht aan Ds. Hage, waar de heer de Roon, met het oog op het naderend vertrek naar Indië van Z.Eerw. een afscheidsgroet uitsprair, die door Ds. Hage met zijn gewone welsprekenheid werd beantwoord en hij alle aanwezigen dankte voor de hulde hem gebracht, waarna hij commissie en Harmonie binnen verzocht, en hen onthaalde op wijn en sigaren; van hier ging het naar het eerelid P. Boll, waar men ook gul onthaald werd op wijn en bier en thans weer terug naar Heesbeen, naar den schutsboom, waar A. de Kroon het doel eindelijk mocht treffen en alzoo als schutterkoning werd gehuldigd. Van daar naar het terrein voor volfespelen, waar de stoet werd ontbonden, en muzikanten en kinderen werden onthaald op krenten brood, melk en bier. Nu begonnen de volks spelen bestaande uit: mastklimmen, zak loopen, muilloopen, touwstiikkem stroop happen. Het ging er recht vroolijk toe. Na afloop werden de prijzen uitgedeeld te Doeveren. Ondertusschen was het avond geworden en begon men te Doeveren het vuurwerk te ontsteken, wat een schoon schouwspel opleverde en alzoo het slot van het feestprogram uitmaakte. Nu ging het voort in muzikale wandeling van de eene herberg naar de andere, er was veel volk en het ging er heel gezellig toe, tot laat in den nacht; er werd geen enkele wanklank gehoord. Wij brengen ten eerste onzen dank aan de commissie, die op zoo'n keurige wijze een feest wist te organiseeren, dan aan onzen Burgemeester die door zijn krachti- gen steun en zijne tegenwoordigheid het feest niet weinig verhoogde, evenzoo aan het Raadslid P. Bax, die veel heeft bijge dragen. Ook de Harmonie van Heusden heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt. Voorts dank aan allen die, hetzij veel of weinig, hebben bijgedragen tot dit voor Heesbeen en Doeveren zoo heugelijk feest. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven Nog als een gevolg van den kleinen voor raad gras zijn de markten overladen met vee en zijn dientengevolge de prijzen van het melkvee en weidevee niet hoog. Eerste kwaliteit vet vee maakt daarop eene uit zondering dit wordt nogal gezocht voor het buitenland en het mag als een verblij dend verschijnsel worden aangemerkt dai er weer meer buitenlandsche kooplieden ter markt komen. Naar eerste kwaliteit vet vee is veel vraag, maar er is niet veel voorhanden. Met vette kalveren blijft het in één doen. Met schapen gaat 't slechtlammeren zijn goedkoop. Varkens zijn zeer willig: vette varkens, dragende en biggen, het gaat er vlot mee. Toch is met het mesten van varkens wei nig verdiend de voedingsartikelen zijn veel te duur. Paarden blijven nog immer duur. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 70 71 ct., 2de kwaliteit 60 k 62 ct., vette kalveren 58 59 ct., vette var kens 54 k 57 ct., voor Engeland, £t alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 f 215, neurende f 110 f 175, guste f 150 k f 190, pinken f 40 k f 77, kalveren f 12 Èt f 25 biggen f 6 f 11, drachtige zeugen f 55 a f 70, drachtige gelten f 40 a f 52, schot telingen f 20 4 f 32, schapen f 14 f 22, luxe-paarden f 470 k f 620, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 k f 455, 2e kwaliteit f 200 f 290, twee-en-een-halfjarige f 140 f 220, anderhalfjarige f k f per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin chem 58 zalmen, 707 elften en 2498 finten, een partijtje baars en witvisch te Wou- drichem 42 zalmen, 2770 elften en 50488 fin ten, alsmede snoek, paling, baars, berm, grondel en bliekte Brakel 37 zalmen 1460 elften en fintente Herwijnen 21 zalmen, 490 elften en fintente Zalt- bommel 7 zalmen, 130 elften en finten te Rossum 10 zalmen, 180 elften en fin ten te Bato's Erf 3 zalmen, 47 elften en finten. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor zalm f 1,05 f 1.30 per kiloelften f 0.14 k f 1.90, voor finten 3 15£ ct. per stuk, witvisch 13 k ct., baars 36 ct. per kilo. ifiimenland. Men meldt uit Den Haag H. M. de Koningin heeft Zondag, na haar herstel, haar eersten kerkgang gedaan. Hare Majesteit woonde, onder het gehoor van ds. Vermeer, de voor middag godsdienstoefening bij in de Regentessekerk, evenals H. M* de Ko ningin-Moeder en Z. K. H. de Prins. Het kerkgebouw was door een talrijke schare geheel gevuld. In het voorgebed dankte de predi kant God, die de Koningin, het Vorste lijke Huis en het Nederlandsche Volk zoo rijk gezegend had in de geboorte van Prinses Juliana. Bij het einde van den kerkdienst song de gemeente H. M. staande „dat 's Heeren zegen op U daal" toe. Des middags bracht H. M. de Ko ningin per rijwiel, vergezeld van eene hofdame, een bezoek aan H. M. de Koningin-Moeder in haar paleis in het Voorhout. Daarna deed Hare Majesteit met Koningin Emma een rijtoer door het Haagsche Bosch. Het prachtige zomerweder maakte dat ook Prinses Juliana sedert eenigen dagen in den Paleistuin van de buiten lucht heeft mogen genieten. Naar men verneemt, is de datum voor de doopplechtigheid van Prinses Juliana voorloopig bepaald op Zaterdag 5 Juni in de Willemskerk. Het hof zou voornemens zijn den Hen naar het Loo te vertrekken. De N. Ct. schrijft Voor het groote winkelraam van de firma Guy de Coral in de Lange Poten te 's-Gravenhage, waren Zaterdag in een feestelijke omlijsting uitgestald de eerste portretten van Prinses Juliana, in klein en in groot formaat. De voorbijgangers in de drukke straat verdrongen er elkander om ze zoo goed mogelijk te zien. Geen wonder! Wat is er naar verlangd, overal in het land, in deze drie weken om het eerste beeld te zien van het met zoo groote vreugde door heel de wereld begroete Prinsesje uit het Huis van Oranje. Ondernemende lieden hebben daar gebruik van weten te maken en fantaseerden met weinig eerbied van natuurgetrouwheid, met behulp van bestaande foto's van Ko ningin en Prins afbeeldingen van het Koninklijk Paar met het Vorstelijk Kindje; een anticipatie, die hun ge lukt omdat nu eenmaal jonge kinde ren in hun eerste levensweken voor ieder ander dan de nauwste verwanten 'op elkander gelijken als twee druppels water. Maar toch,het was het echte niet. En de Koningin, die zoo fijn gevoelt en zoo verstaat, wat ons volk in stilte wenscht, begreep dat en verrichtte een sympathieke daad, waar voor duizenden en duizenden Haar dankbaar zullen. Zij, de gelukkige Koninklijke Moeder, die reeds van Haar jeugd af een groote liefhebberij voor en geoefendheid in de fotografische kunst be;it, maakte eigenhandig eenige portretjes van haar kind: een, waarbij het in de armen van Prins Hendrik ligt, een ander op den schoot van de Koningin-moeder, die beiden met blikken van innig wel gevallen naar de lieve jonggeborene kijken, en twie in het wiegje. En daarbij werd er nog een gemaakt door een Hofdame, waarop de Konink lijke Moeder zelve Haar kind draagt, de armen steuende op een tafeltje. Welk een waarde hebben daardoor deze eerste foto's gekregen Welk een bekoring van intimiteit ligt daarin nu voor ieder, die het portretje van Prinses Juliana een eereplaats in zijn woning zal geven Nu ziet men toch in dat teere, aar dige kopje met de levendige oogjes en in dat mollige opgeheven armpjes iets anders dan in het fantaisie-poppetje waarmee men zich tot dusver tevreden stelde. En wat men daarbij met genoegen opmerkt, dat is, hoe flink Moeder en jonggeborene er beiden uitzien. Vooral wanneer men in aanmerking neemt, dat de foto's werden genomen toen het Prinsesje juist twee weken oud was, geeft dit groote reden tot blijdschap. Vrijdag ochtend is H. K. H. prinses Juliana het eerste militaire saluut ge bracht. Toen kort na half twaalf H. M. de Koningin, in gezelschap van zuster de Haan, met H. K. H. prinses Juliana het paleis verliet om de eerste wande ling te maken, presenteerde de aan de Molenstraatzijde op wacht zijnde schild wacht een jager - het geweer. Dit was het eerste militaire saluut H. K. H. gebracht. Bij zijn aflossing vernam de schild wacht tot zijn groote verwondering, dat hij op het paleis ontboden was, waar hem door Z. K. H. Prins Hendrik de mededeeling werd gedaan, dat het H. M. had behaagd hem de eerste militair, die het saluut aan haar dochter bracht naar zijn keuze met een dia manten dasspeld of een gouden horloge met inscriptie te vereeren. Men begrijpt dat deze jeugdige lands verdediger, zelf vol over deze hem te beurt gevallen eer, door zijn makkers bij terugkomst in de kazerne langdurig ondervraagd werd. Op z'n chambree was het dien avond groot feest. Naar men uit Den Haag meldt, is met ingang van 1 Augustus benoemd tot Commissaris der Koningin in Gel derland jhr. S. van Citters, lid der Tweede Kamer. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld Door de directie voor den bouw van het Vredespaleis is aanbesteedhet maken van den bovenbouw van het Vredespaleis. De laagste inschrijving was van J. Hartman en R. van der Meulen, Den Haag voor: bij gebruik van steensoort Liais de Carrijs blanc f 5" 1,000 en van Tercé Norman doux f 562,500; bij gebruik van savonnière demi fin, in plaats van Villère Adam, voor de gewelven, in beide gevallen f 1500 hooger. Naar aanleiding van de Zaterdag ge houden uitspraak van het Hof van Arbitrage in den Haag, in zake de poging van den secretaris van het Duitsche consulaat te Casablanca, tot inscheping van deserteurs van het Fransche Vreemdelingenlegioen op een Duitsche stoomboot en het daartegen door Fransche soldaten gepleegde verzet, merkt de „Nordd. Ailg. Zeitg." op, dat, waar beide partijen in zeker opzicht in het ongelijk zijn gesteld, de beide regeeringen, nu wederzijds ha^r leed wezen over het gebeurde zullen betuigen. De Duitsche regeering zal daartoe met de meeste bereidwilligheid overgaan, daar zij zelve het optreden harer amb tenaren van den aanvang af niet geheel verdedigbaar heeft beschouwd en reeds voordat de zaak aan de uitspraak van een scheidsgerecht onderworpen werd door haar werd voorgesteld dat zoowel Duitschland als Frankrijk verontschul digingen zouden aanbieden. Dat het scheidsgerecht de uitlevering der Duit sche deserteurs geweigerd heeft, is voor de betrokkenen te betreuren, ook al verdienen die geen bijzondere sympathie, maar uit een practisch staatkundig oogpunt beschouwd is door de uitspraak van het scheidsgerecht aan een zeer onaangenaam incident op een waardige en voor de internationale betrekkingen ten volle bevredigende wijze een einde gemaakt. De Temps meent, dat de Franschen alle reden hebben om tevreden te zijn over de uitspraak. Op de punten w tar het op aan komt heeft Frankrijk gel jk gekregen. De uitspraak kenmerkt zich niet door juridische strengheid, zegt de Temps. Integendeel, zij vertoont veeleer het karakter van een dading. De arbiters stonden voor een moeilijke taak. Nie mand heeft het recht hen te critisee- ren. Zij hebben een vonnis geveld dat voor alle partijen aannemelijk is en een eervolle oplossing gegeven aan een geschil, dat, al betrof het een kleinig heid, gedreigd heeft Europa in vlam te zetten. Den auditeur-militair bij den krijgs raad te Haarlem zijn op het doorhem gedane verzoek door het ministerie van buitenlandsche zaken de twee brieven toegezonden, waarin de sergeant der genie, thans te Amsterdam gedetineerd, zijn aanbiedingen deed om geheimen te leveren betreffende onze inundatie. De daarop door den auditeur geno men conclusie is thans door dezen op gezonden naar den plaatselijken com mandant van het garnizoen te Amster dam. Naar wij uit Dordt vernemen is bij deurwaarders-exploit een aantal goede ren, door wijlen 'staatspresident Kruger voor het Zuid-Afrikaansch Museum in bruikleen gegeven, teruggeëischt om deze voor een nationaal museum naar Zuid-Afiika te vervoeren. Door het inslikken van een hard stukje turf is een kind van den werk man V. te Odoorn na hevige pijnen bezweken. Te Emmer-Compascuum is Zaterdag middag door twee jongens een lijkje van het vrouwelijk geslacht van een pas geboien kindje drijvende op het water gevonden. Het lijkje bevond zic h reeds in staat van ontbinding. Men meldt uit de prov. Groningen: In den herfst van het jaar 1892 strandde de kof Aaltje, kap. Morra van West-Rhauwerderveen, op de Bosch plaat, ongeveer 150 M. van den west kant. De opvarenden werden, na van Zaterdagmiddag tot Zondagmiddag in doodsangst in don mast te hebben door gebracht, door gebr. T. en J. Visser van Westnieland gered. Het schip met de lading, bestaande uit pannen, ver dween langzamerhand in het zand. Thans, bijna 17 jaar later, is het weer voor den dag gekomen, doordat de plaat, die aan de westzijde afslaat en aan de oostzijde aangroeit, zich naar 't oosten heeft verplaatst. Rottum on dergaat een dergelijke verplaatsing. De gebr. Visser, indertijd door aankoop eigenaar van wrak en lading geworden, zullen trachten hun eigendom te ber gen. Een onder-inspecteur der gemeente tram te Amsterdam, die o. m. geld geleend heeft van verschillende minde ren, hetgeen bij 's mans faillisement bleek, is uit den gemeentedienst ont slagen. Het actief uit den faillieten boedel is zoo onbeduidend, dat de geleende dubbeltjes van conducteurs en wagen bestuurders verloren zijn. In het gezin van den spoorwegar beider J. K., aan de Coolschestraat te Rotterdam, waren twee knaapjes van lV/g jaar uitbesteed. Maandagmorgen verliet de vrouw hare woning om een boodschap te doen en liet de beide kin deren alleen thuis. Ongeveer een half uur later thuis komende, vond zij een van de kinderen dood op den grond. Vermoedelijk had het bij het spelen een touwtje om den hals gekregen, waardoor het geworgd is. Een striem aan den hals duidde althans hierop. Het noodlottig om het leven geko men knaapje is de l1/.,-jarige H. S., wiens ouders in de Nieuwe Gubensstraat aldaar wonen, die het kind, omdat zij op het eogenblik de stad uit zijn, bij den spoorwegarbeider hadden uitbesteed. Reeds vroeger was het daar ook al eens uitbesteed geweest. Zaterdagavond trad de heer Z. Gulden uit Amsterdam te Zuilichem als spreker op om zijn candidatuur voor de Tweede Kamer (kiesdistrict Druten) te verde digen. Het volk was zeer rumoerig en dreigde met messen. Slechts door be scherming van den wethouder H. en diens zonen konden de Leer G. en zijn partijgenooten het dorp ongehinderd verlaten. De Utrechtsche rechtbank, uitspraak doende in de bekende zaak van den aangeteekenden brief (het verzenden van een aangeteekenden brief met aan gegeven waarde van f2000, teiwijl deze geen waarde bleek te bevatten), ver klaarde bekl. R. van H. van B schuldig aan het misdrijf van oplichting strafbaar gesteld bij art. 326 Wetboek van Straf recht en veroordeelde hem tot drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank vond geen termen tot het instellen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2