Mei it geweten lal... Vereenigde Heusdensche Stoomboot-Maatschappij. Pleizierreis Levens Positie. Te koop: J. C. Euizer, Almkerk. lex llrijers koffie, ISoereiilyieeliL 148 leem HooilaM, 205 Hectaren HOOILAND, JOH. 70S KIPPING, Wil Dankbetuiging. per Stoomboot „Stad Heusden," op 31 Mei, Openbare Verhuring Onder Werkendam en Oussen, Notaris KERKHOVEN te Werkendam, van een onderzoek naar de geestvermo gens van bekl. De eisch van het O. M. was zes maan den gevangenisstraf. Nader vernemen wij, dat beklaagde hooger beroep heeft aangeteekend. Vrijdagavond is er te Gouda een hevige vechtpartij geweest tusschen eenige Haagsche jongelui en de politie. De Hagenaars, personen van p. m. 20 jaren., kwamen zingende uit een café en waren op straat zeer rumoerig, waarop een agent van politie hen aanmaande zich rustig te houden. Toen hieraan niet werd voldaan, wilde de agent een van hen meenemen naar 't bureau van politie, hetgeen hem door de anderen werd belet. De agent maakte daarop gebruik van zijn wapens, meerdere agenten en een inspecteur rukten aan en er ontstond een algemeene vecht partij, waaraan ten slotte ook nog an deren deelnamen. De politie, die een zware taak had, deelde gevoelige klap pen uit. Het einde was, dat de politie de baas bleef, en de rumoerige jongelui met bebloede koppen naar 't politie bureau werden gebracht, waar ze werden verbonden en proces-verbaal tegen hen werd opgemaakt. Zaterdagavond laat kreeg de heer B. Sanders E.zn., wonende Jan Luyken- straat 86 te Amsterdam, bezoek van een persoon, die zich de inspecteur van politie Verdam, uit 's-Gravenhage noemde en mededeelde, dat naar hem uit hoofde van zijn kwaliteit bekend was, dien avond een inbraak gepleegd zou worden in de bankinstelling, waar van de heer S. directeur is. Daarom gaf hij in overweging, dat deze hem den sleutel dezer instelling zou mede geven, om de dieven op heeterdaad te kunnen betrappen. De heer S. vertrouwde de zaak echter niet on waarschuwde de politie. Toen de man dit vernam, nam hij echter de vlucht, achtervolgd door de zoons van den heer S. Bij deze jacht ontdeed hij zich van een valschen baard en pruik. Ten slotte werd hij door iemand uit het publiek gegrepen, waarna hij naar het politie bureau werd gebracht. Daar gaf hij op te zijn de 32-jarige reiziger J. ter Horst, geboortig uit Sneek en wonende te Velp. Omtrent de drijfveeren van zijn daad is nog niets bekend. Voor de hand licht echter, dat hij den oudsten heer Sanders in de bank heeft willen lok ken, hem daar op de een of andere wijze onschadelijk heeft willen maken om daarna zich van de in de kantoren aanwezige waarden meester te maken. Zondagmorgen is op aanwijzing van den havenknecht Jac. Gorter door de politie van IJmuiden onder Velzen ge arresteerd een jongeman, in het bezit van veel tafelzilver, vermoedelijk af- komst'g van den diefstal bij den heer B. in de villa Fosari te IJmuiden. De havenknecht had den man onder ver dachte omstandigheden de sluizen zien passeeren met fiets en zak en de po litie gewaarschuwd, die hem achterna- zette en arresteerde, nadat hij het zilver had weggeworpen. De gearresteerde is C. uit Haarlem. Dank zij de activiteit der IJmuider politie gelukte het ook nog een mede plichtige te vatten, waardoor thans in 16 dagen tijds 4 beruchte inbrekers zijn gevat en het gestolen zilver, een groote hoeveelheid, is gered. Vrijdagmiddag ongeveer 1 uur brak op den Wildert, ongeveer een uur van Etten (N.-B.), een boschbrand uit, welke zoo in hevigheid toenam, dat alle po gingen om te blusschen faalden. 50 bunders masthout en heide, toebelioo- rende aan den heer F. Dirken te Ouden bosch, werden verwoest. De schade be draagt ruim f 10,000, waarvan niets is verzekerd. De oorzaak van den brand wordt gezocht in het afbranden van heide. Omtrent den grooten bosch- en hei debrand nabij Rucphen wordt gemeld, dat het vuur zich uitgebreid heeft tot aan „de Moeren" (gemeente Zundert). Den geheelen nacht is men nog bezig geweest om het vuur te stuiter, waar in men Zaterdagmorgen is geslaagd. Ongeveer 150 hectaren dennenbosschen en 200 hectaren heide zijn geheel af gebrand. Mede verbrandde nog een arbeiderswoning. Het verbrande behoort aan verschillende eigenaren, die ge deeltelijk door verzekering zijn gqdekt. Zondagmorgen ontstond er te Rhenen een ernstige boschbrand op de goede ren, toebehoorende aan jhr. Schimmel- penninck, burgemeester dier gemeente. Niet dan nadat eenige hectaren opgaand hout door het vuur waren vernield kon men den brand meester worden. Ver moedelijk is de oorzaak van den brand het vliegen van vonken uit de loco motief van de tram. Zondag zijn bij een boschbrand te Vierlingsbeek 10 hectaren dennen af gebrand. Te Haarlem doen zich in een gezin in de Schermerstraat gevallen van epi demische meningitis (hersenvlies-rugge- mergontsteking) voor. Drie kinderen zijn er door aangetast, waarvan er reeds twee zijn overleden. Het derde is nu in het gasthuis opgenomen en daar met twee zusters in een barak geisoleerd. Ook de vader, die gebleken is bacillen drager te zijn, is in het gasthuis opge nomen en blijft daar eveneens geisoleerd. De geneeskundige dienst heeft het ge meentebestuur geadviseerd het huis te doen ontruimen en te doen ontsmetten en de vrouw die er nog is, te laten verhuizen naar een perceel dat door een cordon kan worden omgeven. Nederland en Venezuela. De Kamer van Koophandel op Tri nidad heeft bij de Engelsche regeering aangedrongen op afschaffing der 30 pet. extra additioneele rechten op goe deren in Venezuela ingevoerd van de Engelsche antillen. De verschillende regeeringen welke elkander zijn opge volgd hebben steeds erkend, dat deze extra-rechten ingaan tegen het vriend schappelijk verdrag van handel en scheepvaart in 1834 tusschen Groot- Brittanje" en Venezuela gesloten. Met het oog op den val van Castro meent de Kamer van Koophandel, dat thans een gunstige gelegenheid zich voordoet om met den nieuwen president, Grl. Gomez, in onderhandeling te treden. De vereeniging der Antillen te Glas gow heeft zich dezer dagen zeer sterk ten gunste dezer afschaffing uitgespro ken. Ook in Venezuela zelve begint de klein-handel, dat wil zeggen de eigen lijke Venezolaansche handel zich duch tig te roeren. Duidelijk wordt thans ingezien, dat met de invoering der 30 pet. additioneele rechten een groote fout werd begaan tegen de gezonde staathuishoudkunde. De Venezolaansche verbiuikers wer den er de dupe van, daar zij hun goe deren veel duurder moesten betalen dan vroeger, de Venezolaansche han delaars verloren bijna geheel hun eigen handel, die als het ware het monopolie werd der groote handelshuizen door vreemdelingen met hun groot kapitaal gesticht. Men wil zelfs overgaan tot een volkspe titie, daar de Kamers van Koophandel, die tegen adviseerden, te veel onder den invloed staan der vreemdelingen en volstrekt niet weergeven den wensch van het Venezolaansche volk. Mej. Dcliana de Leeuw, wonende te Nieuw- Lekkerland, B 64, en wier ]>ortret wij hier bij geven, schreef ons dezer dagen het volgende „xk heb het genoegen u te berichten dat de behandeling met de Pink Pillen zeer gunstig voor mij is geweest. Als ik denk dat die goede pillen mij zoo spoedig ge nezen hebben en dat ik gedurende drie jaren nutteloos geleden heb, betreur ik het bitter ze niet eerder te hebben genomen en zeg ik tot mijzelve „Indien ik geweten had Castro. Reuter seint dd. 21 uit Caracas: Overeenkomstig het verzoek van den procureur-generaal, heeft de rechter van liet crimineel hooggerechtshof een be slissing genomen, waarbij Castro vol komen onschuldig verklaard wordt aan medeplichtigheid aan de poging om den waarnemenden president Gomez te ver moorden. De Kölnische Zeitung heeft het vol gend telegram „Op voorstel van den procureur-ge neraal en met het oog op de kortelings uitgevaardigde amnestie heeft de rech ter van het crimineel hooggerechtshof een beslissing genomen, volgens welke Castro van de beschuldiging, dat hij aan de samenspanning tot het ver moorden van den President, zijn op volger in zijn ambt, heeft deelgenomen, vrij wordt gesproken." Geen vsfn beide berichten is recht duidelijk. Maar de strekking is toch blijkbaar, dat Castro niet meer ter zake van de tegen hem ingebrachte beschul digingen vervolgd zal worden. De correspondent van de Kölnische Ztg. te New-York meldt, dat Celestino Caftro, de broer van den vroegeren president van Venezuela, volgens een telegram uit Willemstad, uit Curagao is gezet. Over dezelfde zaak seint de Parijsche correspondent van de N. R. Ct. De New York Herald meldt, dat aan Castro's broeder Celestino, die 17 Mei te Willemstad aankwam, daar gisteren een mandaat van uitzetting is betee- kend. Hij moet Cura§ao binnen zes dagen verlaten. %an bestedingen. Waterhoogte Maastricht (brug.) 24 Mei 0.63 M. beneden 0. 25 049 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 22 Mei 1.10 M. 0.42 M. 4- N.A.P. 23 1.09 0.45 24 1.13 034 25 0.69 0.26 Sedert drie jaren toch letd ik veel aan erge hoofdpijn en pijnen in de maag en in de lenden. Ik had geheel mijn eetlust verleren en kwijnde weg. Daar men veel over de PiDk Pillen spreekt en er veel goeds van zegt en ik vele geneesmiddelen had beproefd die niets uitwerkten, heb ik die pillen ook willen gebruiken, en ik heb er geen berouw van gehad. Zij hebben mij volkomen genezen en ik zend u mijn com pliment en mijn dankbetuiging". Indien ik geweten had die woorden vinden wij in heel wat brieven van per sonen die gedurende jaren nutteloos geleden hebben en die eindelijk door de Pink Pil len genezen zijn. Opdat iedereen de kracht dadige werking der Pink Pillen kenne, pu- bliceeren wij de getuigenissen der genezen personen en opdat er niemand meer zal behoeven te zeggen„indien ik geweten had De Pink Pillen worden verkocht op de aanbeveling van hen die zij genezen heb ben. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofdpijn, zenzwpijnen, verschieten de pijnen, neurasthenie, zenuwuitputting. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-HertogenboscbHerman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in rnil voor 5 omslagen. Pinkstermaandag Van Hensden naar Rotterdam 's morgens 4 unr. Aankomst te Rotterdam circa half negen. Van Rotterdam 's namiddags 6 uur. Retourkaarteii 1ste klas a f 1, 2de a O ttO DE DIRECTEUR. llariiilicHelite». Een Stortkar voor f 26.—. Een flinke Bakkerskar met Kap voor - 35.—. Een nieuwe Veeren-KarmetCollings patent en draagvermogen 2500 pond. zoowel systeem PROF. LIEBIG als gewoon gebrand, is te HEUSDEN verkrijgbaar bij .4 d verten tiën. J. KERKHOVEN, Notaris te Werkendam, betuigt bij deze, mede namens zijne Familie, zijnen meest hartelijken dank voor de belangstelling, betoond bij zijn 25-jarig jubileum. Er biedt zich aan, een gehuwd van goede getuigen voorzien. Brieven onder letter H, aan het bureau van dit blad. VAN seizoen IOO», door Not. KERKHOVEN, te Werkendam, op Dinsdag 8 Juni t90», des namiddags 2 uur precies, in het Café „D. L. VAN DER WIEL", aan den Sasdijk, onder deWerken en wel: op Steenenmuur, Keizersguldenwaard, Bui ten-Noord, Middel waardje, Vijf Ambachten, Klein Zalmpje en Hardenhoek. Alles in perceelen, als 8 dagen vóór en op den dag der verhuring zullen zijn af gebakend. Breeder bij biljet omschreven en inlich tingen ten kantore van den Notaris. Openbare Verhuring VAN om over het Seizoen 1909 één of tweemaal te hooien, door op Zaterdag 19 Juni 1909. nam. f8 uur precies, in het Café WINK te Werkendam, te weten Onder Dussen, de Werken, Werkendam en llade en PJrimmelen: op den Hoogenpolder, Borchharenpolder, Wilhelminapolder, Galeij waard, Bloemplaat of de Dood, Kraaijenest, Kop van de Oude Wiel, Kleine Kraaijenest, Bui ten waardje en Kwellingen, in perceelen als 8 dagen vóór en op den dag der verhuring zullen zijn afgebakend. Breeder bij biljet omschreven en inlich tingen ten kantore van den Notaris. In een der prov. steden van Z.H. wordt gezocht, in een oud geves tigde, goed rendeerende zaak, een de- gelijk eenvoudig PERSOON oin als deelgenoot in de zaak te worden opge nomen. Kapitaal inbreng c.a. 500Ö gld. Aangename onafhankelijke werkkring. Vak- of zakenkennis geenszins ver- eischte, daar steller dezes een eerste werkkracht daarin is. Ernstige reflectanten gelieven hun bescheiden in te zenden onder letter E. I*. aan het Bureau dezer Courant. 'mm De ondergeteekende heeft de eer haren geachte begunstigera te berichten, dat hare zaak in KRUIDE NIERSWAREN etc., op «1 Hei j.l. is overgegaan aan J. Verlieij. Dankend voor het genoten verlrouwen, beveelt zij haren opvolger in aller gunst aan. Wed. KRAMER-RAPPEL. Mij reflecteerende aan bovenstaand, hoop ik mij door een prompte en nette bedie ning het vertrouwen waardig te maken. Beleefd aanbevelend, J. Verlieij. Geregelde Stoombootdien tei van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardintfen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Hxusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. 27 Mei. Prov. beitnur van Noord-Holland, lo. het doen van leveringen ten behoeve van de Heideweke zeewering, behoorende tot de Rijkszeewerken in Noord-Holland. Raming 25,000. 2o. De verhoogiog van een gedeelte van den om ringdijk en voor de verbetering en uitbreiding van het gronddepot met bijbeh. werken op het eiland Marken, beh. tot de zeewerken in N.-Holland. Raming 10100. 27 Mei. Prov. bestuur van Overijssel, het verrichten van baggerwerk in het Zwartewater in de provincie Overijssel. Raming 0.40 per M3. 28 Mei. Het bestnnr van het waterschap De Regge te Almelo, het maken van een regelmatig rivierbed op een gedeelte van de Regge beneden de Hellendoornsche brug. Raming 26600. 16 Juni. Prov. bestnnr van Noordbrabant, het uitvoe ren van baggerwerk in de Zuid-Willemsvaart. Raming 5000. Mej. D. de Leeuw (Cl. de Raad, Rotterdam) WERKENDAM. De zetting der boter s deze week op de markt 5?l/2 ct*., in de winkels dus 62l/2 et', per half kilo Eieren f 0 9" d" 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 62 ct. per half hi'n en die der eieren f !.00 dei 6 stuks. O EN DEREN Staat d ;r uitbetaling ran 26 Mei tot 8 Mri der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop va<; Zegen alhier Hoogste prijs f t 30, laagste f 3.1'1, middelj.rijs f 3.68 per 11 Liter. Getapte melk terug z nder korting 'GORINGHEM, 24 Mei. Op de veemarkt waren aan gevoerd 290 runderen 18 nuchtere kalveren, 30 vette varkens 852 biggen, 273 schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 225 f 250 kalf vaarzen f 125 a 180 guiste vaarzen f a melkkaeim f 200 a 220, twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f 60 a 100 graskalveren f a nuchtere f a 16, schapen f 12 a 20, lammeren 5 a 10 biggen f 6 a 13 per stuk. Vett varkens 21 a 23'/j cent per half kilo Op d- graanmarkt besteedde men voor: rist ar we f 10 75 a 11 roode dito 10 10 a 10 20 wittedito f 10 50 a 10.60 inl rogge f 7.25 a 7.50 buitenl dito f 7 60 a 7.70 gerst ƒ5. s 5.20 haver 3.75 a 3 90 duivenboonen f 7.70 a 7.80 blauwerwt n f a maïs 75 pond, f 6.25 a 6 35 alles per heet Boter 60 a 65 ct. per haf ki'o Eieren f 0.95 a 1. per 26. Kippen f 0.70 a 1.00 per stuk ROTTERDA 24 25 Mei. Op de veemarkt waren heden aang voerd 903 vette runderen, 1525 magere dito. 732 vette en graskalveren, 679 nuchtere kalveren 502 schapen of lammeren, 775 varkens, 256 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 78, 2e kw68 cent, kalveren le kw 110 2e kw. 80 ct. schapen le kw 40, 2e kw. 38 ct. v-tte varkens 51 a 48 et. licht soort 46 a 44 et. per kilo Nuchtere fokkalveren f 12 «20 idem voor <'e slacht f 8 00 «12 Biggen f 1 10 a 1 40 per week. ROTTERDAM, 24 Mei. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 13.50 a 12 50 nienw f a Rogge f er htct. Gerst f - a - - Chevalier f - a -. Haver ƒ9. 8 50, per 100 kilo, Bruine boonen fa witte fa - Erwten f a Op de botermarkt werden aatpievoerd 98/8 en 45/16 ton en 244 stuiken van een half kilo Prijs le kwali teit f 53. 2e kw f 49, 3e kw f 47 Per half kilo 671/i a 72'/2 cent. Zeeuwsche eieren 3 60 3 80, Overmaassch* dito 3 80 4 00 per 100. Werkendam24 Mei 1909.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3