fff Bekendmaking. Men verzuime niet bij een bezoek aan Oiid-'s-Hertogeiibosch de Magazijnen te bezoeken van IIIJNEN VAN LEENT KROONDOMEIN. Bes» fler Bohml opem,»™ ver,,,,.s UITERWAARDEN, 205 Hectaren - HOOILAND, Rijswijksche Waard. Karnemelkspolder. ARTISTIEK WERK, HOOILAND. GEVRAAGD f Christelijk Historische Kiezers i Het Beste ei peflïoopste aires Aan de verzwakten, aan de uitgeputten. Sunlight Zeep Sehaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in rnil voor 5 omslagen. Publieke Verkooping Ondergeteekenden, doordrongen van het noodzakelijke mede te kiezen tusschen rechts en links, adviseeren U de rechterzijde te steunen en met hen Vrijdag aanstaande Uw stem uit te brengen op den candidaat der Antirevolutionairen, Ds. 6. J. v. d. POL. J. DE KLERK. H. E11 detail. Engros. Koper-, Nikkel- en Bronswaren, Biscuit, Groepen en Beelden, Fijne Lederwaren, Reis- en Toilet-Artikelen, Byouterieën, Huishoudelijke Artikelen enz. Groote kenze SPEELGOEDEREN, Nieuwste genre. Prijzen beneden Concurrentie. verpachten op YH1JDAG JUM a.s., FALCK. iVolari KKHKHOVEN le Werkendam, publiek verkoopen Notaris KERKHOVE.V le Werkendam, Notaris KERKHOVEN te Werkendam, Het fotografisch kunst-atelier EUGENE DE JONG, Notaris KERKHOVEN te Werkendam, Boezem-Hooiland, Rheneneche heuvelen genoemd worden, en weldra verspreidde zich het gerucht, dat de bosschen van Prattenburg in brand stonden. Prattenburg i9 het, pas weer betrokken, zomerverblijf van Vee- nendaal's gewezen burgemeester, jhr. mr. L. H. J. M. van Asch van Wijck, onder Rhenen, een uur van daar en een half uur van Veenendaal. Tal van menschen togen er heen en zagen over een groote uitgestrektheid een jonge beplanting van dennenhout door het vuur aangegrepen, dat zich over den drogen heidegrond snel voortbewoog en Lier en daar in laaiende vlammen opsloeg, vaak ook over den straatweg naar de Betuwe. Gelukkig was 't begin, doch op meer dan ééne plek, men spreekt van zes tegelijk, spoedig opge merkt en talrijk personeel van en om Prattenburg begonnen met zand te wer pen op de boscbranden, daar mede 't hout kappende, alsook in 't hout waar het vuur het krachtigst was. Door die vereende en doelmatige hulp slaagde men er in, en mede door de breede, onbegroeide zandpaden, eerst het vuur te beperken tot twee uitgestrekte aan plantingen, samen ongeveer 15 hectaren groot, en daarna te blusscben, doch al 't jonge hout dier 15 hectaren is zoo aangetast, dat het spoedig gekapt en voor brandhout verkocht moet worden. De oorzaak van den brand wordt toe geschreven aan kwaadwilligheid van landloopers, wier spoor m n echter niet dadelijk heeft kunnen vinden. De ma rechaussee-kazerne ligt op ongeveer 20 minuten gaans van het aangetaste ter rein. Prattenburg is een vrije wandel plaats, doch juist dit deel, alles hout- aanplanting en nog zonder wandelpa den, wordt nooit door wandelaars be zocht. Later meldt men Zondagnamiddag heeft de marechaus see een der daders, een landlooper, ieeds te pakken gekregen. Hij heeft een be kentenis afgelegd. Zondag zijn in het Maatveld onder de gemeente Borne en Ambt Almelo verscheiden hectaren dennenbosch, toe- behoorende aan verschillende eigenaars, door brand vernield. Men schrijft uit Winschoten Het gerechtelijk onderzoek inzake het ongeluk, dat op 27 April jl. bij het afloopen van een schip op een scheepswerf te Sappemeer plaats vond en waarbij de arbeider Christiaan K. op zoo noodlottige wijze om het leven kwam, is thans geëindigd. Naar aanleiding van dat onderzoek zal de heer J. S., scheepsbouwer te Sappemeer, op Vrijdag 18 Juni voor de arrondissements-rechtbank alhier te recht moeten staan wegens overtreding der veiligheidswet. Een oud-verpleegde in het armen huis te Finsterwolde (Gr.), zekere J. K., eene vrouw van ongeveer 70 jaar, ver huisde geruimen tijd geleden naar Beer- ta en werd opgenomen in het gezin van een familielid aldaar. Na eenigen tijd echter werden de diensten der oude vrouw niet meer gevraagd door de fa milie en zij moest heengaan. Onderdak had ze echter niet en onderstand ge noot ze niet, zoodat ze reeds zeer ge- ruimen tijd rondzwerft in de gemeen ten Finsterwolde en Beerta en nu hier dan daar de nachten buitenshuis door brengt, in den afgeloopen winter ook herhaaldelijk. Te Beertha zegt het bur gerlijk armbestuur, dat de vrouw thuis behoort te Finsterwolde en het arm bestuur van Finsterwolde beweert, dat zij ingezetene van Beerta is. En zoo komt er geen verandering. Men meldt uit Steenbergen In den nacht van Zondag op Maan dag is alhier bij eene vechtpartij in een herberg op den Welberg onder deze gemeente zekere v. D. vermoord. Zijn lichaam was met talrijke messte ken doorboord. Door de marechaussees zijn verschillende personen, die er ver moedelijk bij geweest zijn, opgehaald en gevangen gehouden. De eigenlijke dader is nog niet bekend. Te Murmerwoude (Fr.) verkeerde een aan de gemeente toebehoorend huis in zoon vervallen staat en was zoo vuil, dat men besloot het gebouw door ver branding op te ruimen. Een in dat huis wonend gezin verzette zich daartegen en weigerde het pand te verlaten, of schoon een andere, betere woning voor dit gezin disponibel was. Nu houdt het verblijf onder den blooten hemel. Te Sneek is Zaterdagmiddag een moord aanslagmet voorbedachten radegepleegd. De buren IJ. M. en U. D., liggen sedert ettelijke maanden met elkaar overhoop. Eerstgenoemde kocht tusschen schaft tijd een groot slagersmes eu een revol ver. Bij zijn thuiskomst valt hij zijn buurvrouw in huis met zijn geducht wapen aan en geeft haar vier steken in hals en zijde. Daarna wordt de toe vlucht tot den revolver genomen, waar mee hij een paar schoten lost zonder iemand te raken. De dader, een zeer oppassend man, die in November zijn patroon 25 jaren dient, is ter beschikking van den offi cier gesteld. De toestand van mej. D., die bij den eersten steek aan de lucht pijp gekwetst werd, moet thans zorg wekkend zijn. De recidivist B. Buit de Generaal van der Heijdenstraat te Rotterdam, die op het politiebureau in de Meer mansstraat aldaar vertoefde als verdacht van diefstal van een vloerkleed, ie naar het huis van bewaring gebracht. Op de trap van dat politiebureau ontmoette hij, toen een agent hem weg bracht, de benadeelde, de wed. H., uit de Generaal van der Heijdenstraat, die toevallig juist de trap opging. Zijn kans schoon ziende en wraakzuchtig van aard gaf hij die weduwe, een bejaarde vrouw, plotseling een hevige schop tegen het onderlijf waardoor zij, kermend van pijn, ineen zakte. Naar den politieagent, die hem weg bracht beet en schopte hij, maar, spoe dig overmand, werd hij in de boeien geslagen. Het zij dat het lichaam ten gevolge eener ziekte verzwakt is, of wel dat het de weer standskracht mist om welke andere oorzaak ook, het verloop dat gevolgd wordt blijft altijd hetzelfde. Het bloed is uitgeput, de zenuwen zijn als gebroken. Een hersteller van het bloed, een versterker der zenu wen zijn noodig. Dan is het. oogenblik daar om de Pink Pillen te nemen. Door de Pink Pillen te nemen, spaart gij uw tijd en uw geld uit. Gij hebt inderdaad de zekerheid te genezen, want de bewijzen van genezingen zijn overvloedig, terwijl, zoo gij u wendt tot een middel, zonder waarde, de verande ring van een behandeling die u geen re sultaat geeft, u heel duur komt te staan en u bovendien nog even ziek laat als gij waart. Voor de Pink Pillen is het een spel aan de herstellenden de gezondheid weer te brengen. Zij genezen de gevallen van bloedarmoede, van bleekzucht, van neu rasthenie, van algemeene zwakte, en dus nog veel gemakkelijker de voorbijgaande ongesteldheden ten gevolge van een ernstige ziekte. De behandeling met de Pink Pillen ia eenvoudig, gemakkelijk, weinig kostbaar en afdoend. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Burgerlijke Stand. Drongelen, over de maand Mei. Getrouwd: M. A. de Wind, 27 j. en W. van Gammeren, 20 j. Geboren Johanna Heiltje, d. v. Ger- rit de Haan en Johanna Golijn. Neder-Hemert, over de maand Mei. Geboren: Janna Cornelia, d. v. G. J. de Weerd en J. Dammers; Pieternella,d. v. C. de Weerd en C. H. Struik; Jan Gijsbert, z. v. J. Slegh en A. II. van der Zalm. Overleden: Peeterke van Ballegooien, 37 j.; J. H. van der Stelt, 7 j. Aanbestedingen. Ifloop Aanbestedingen. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 7 Juni 0.40 M. beneden 0. 8 0.44 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 5 Juni 1.03 M. 0.38 M. 4- N.A.P. 6 1.11 0.39 1.04 0.39 8 1.02 0.31 Advertentlëu. tegen half Augustus a.s., bij een alleenwo nende juffrouw, Eene heldere fabriek en zuivere zeep bezorgen U brandschoon goed. Met Sunlight Zeep is er geen gevaar. P.G., goed kunnende werken en koken. Brieven onder letter .V, aan het bureau dezer courant. bfi inschrlfving, van de oude onderwijzerswoning te Wijk voor afbraak, en daarna AANBESTEDING van voormelde woning om af te bleken, op Maandag 14 Juni 1909, des namiddags te xes uur. Gezegelde biljetten in te leveren vóór O uur, des n.m. op den dag der verkooping ter Secretarie. Burgemeester en Wethouders van Wijk.1 De Burgemeester R. J. v. DOVEREN. De Secretaris, E. SLUIJMERS. WERKENDAM, 9 Juni 1909. welke eene ruime sorteering bic<lt in: VAN DE ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Werkendam, zal ten overstaan I ven Notaris DE GIER te Heusden, op Zaterdag 19 Juni 1909. des voormiddag om ÏO uui, in het Koffie huis „Concordia" van K. VAN DEN BERG te Heusden, zonder onraad en bij enkelen afslag, in het openbaar om eenmaal te hooien in 1909, itetaaldag 1 Hei 191©. Boekjes 1© cent, verkrijgbaar bij voornoemden Ontvanger, K. VAN DEN Notaris KERKHOVEN te Werkendam, BERG te Heusden, den Waardsman te f Drongelen, en door tusschenkomst van iederen Ontvanger der Registratie en Do meinen. te VEEN en HEDIKHUIZEN, in „CONCORDIA" te Heusden, voormiddags 19 uur. Breeder bij biljetten omschreven. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. Openbare Verhuring VAN om over het Seizoen 1909 één of tweemaal te hooien, door op Zaterdag 19 Juni 1909, nam. 9 uur precies, in het Café WINK te Werkendam, te weten Onder Dussen, de Werken, Werkendam en llade en F Jrimmelen op den Hoogenpolder, Borchharenpolder, Wilhelminapolder, Galeij waard, Bloemplaat of de Dood, Kraaijenest, Kop van de Oude Wiel, Kleine Kraaijenest, Buitenwaardje en Kwellingen, in perceelen als 8 dagen vóór en op den dag der verhuring zullen zijn afgebakend. Breeder bij biljet omschreven en inlich tingen ten kantore van den Notaris. zal Woensdag 1© Juni 1909. des namiddags 3 uur, in het Café P. KOOlJ te Sleeuwijk, De eerste snede HOOIGRA§ op de Swetsplaat, aan de rivier de Merwede, tegenover de pastorie van Sleeuwijk, onder Gorinchem en Hardinxveld, groot ongeveer 13 hectaren, in 5 perceelen als van ouds. zil op Dinsdag 99 Juni 1909, 's namiddags 5 uur, in de herberg van Gebr. NIEUWENHUIZEN, te Rijswijk, in het openbaar verkoopen: Voor den heer ARIE NAAIJEN te Andel. De lste snede HOOIQRA§ van de Rijswijksche Waard, gelegen onder Rijswijk, in perceelen als vorige jaren, den Kardam en van het perceeltje afkomstig van de Wed. ELSHOUT. zal Dinsdag 15 Juni 19©9, des namiddags 1 uur precies, bij M. VAN DEN HEUVEL, aan den Nieuwendijk, onder Almkerk, publiek verkoopen: de le snede HOOIGRAS van de Gorzen in de Karnemelkspolder, aan den Nieuwendijk, onder Almkerk, voor de Heeren Mr. P. C. 't HOOFT en P. DE JONGH DE LEEUW. voor is en blfift van Hiiithamerstraat A 3©, 's-DOSCIl. 7 Visite Portretten fl.00. 7 Cab. -2.50. Portretten op Briefkaart 10 st. -1.00. zal Zaterdag 19 Juni 1909, na middags 8 uur precies, in de herberg van GOVERT VERHOEVEN, aan den Tol, onder de Werken, publiek verhuren: om over 1909 tweemaal te hooien. Ongeveer 11 Heet. in den Secretarisboezem, denSleeuwijkschen boezem en nabij den Watermolen van den Nieuwenban, onder de Werken en Sleeuwijk. Inlichtingen te bekomen bij DORUS VAN DRUNEN, te Werkendam. 16 Juni. Prov. bestuur van Noordbrabant, het uitvoe ren ran baggerwerk in de Zuid-Willemsvaart. Raming 5000. 16 Juni. Min. van Waterstaat, lo. het uitvoeren van baggerwerk in het Noord-Pampus, nabij de haven van Goedereede. Raming f 28.0 0. 2o. De uitvoering van werken in de Neder-Rijn, onder de gemeenten Renkum en Wageningen. Raming 22J00 8o. Het herstel vbd stormschade aan de Rijksrivier- werken van de Boven- en Beneden-Merwede Raming 8050. 17 Juni. Prov. bestnnr van Overjjssel, het verrichten van baggerwerk tot herstel van de diepte in en voor de haven te Emmeloord met bijkomende werken op het eiland Schokland, prov. Overijssel, behoorende tot de zeewerken in Overijssel. Raming 4100. 24 Juni. Prov. bestnnr van Noordholland, het weder op hoogte brengen van een gedeelte van de dijken van het Merwedekanaal in de provincie Noord-Holland. Ra ming f 8010, 28 Jnni Prov. bestuur van Zuidholland, het weder op hoogte brengen van 2 gedeelten van de dijken van het Merwedekanaal in de prov. Znidholiand. Raming f 6000. 28 Juni. Prov. hestnnr van Utrecht, het maken eener nitbreiding der Schipbrughaven aan de rivier de Lek te Vreeswijk. Raming f 6200. 8 Juni Prov. bestnnr van Noordholland, het maken van een aanlegsteiger voor zeeschepen aan de zuidzijde van het bnitenkanaal te IJmniden, beh. tot de werken tot onderhond, herstel en verbetering van het Noordzee kanaal, Raming f 8000 Minste inschr. W. Uitslager te Amsterdam, f 5859. 7 Jnni. Prov. bestuur van Znidholiand, het maken van boordvoorzieningen langs de twee gedeelten van het Merwedekanaal in Znidholiand. Raming 515 Meter. Hoogste inschrijver L. de Groot te Gorinchem, die aanneemt 648 strekkende meter te maken^voor het vastgesteld bedrag van f 9000. !f ERKEN BA,U. De zetting der boter s deze tceek op de markt 60 ets., in de winkelt dut 61 et pet half kilo Ei ren f 0.90 de 26 ttukt. GENDEREN Staat d-r uitbetaling van 2i Mei tot 5 Juni der Coön Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 4.20, laagste f 3.10, mid del prig t f 3 hl per i Liter. Getapte melk terug z-'nder korting GORINCHEM. 7 Juni. Op de veemarkt waren aan gevoerd 176 runderen 5 nuchtere halveren, 21 vette varkens 817 biggen, 222 schapen en lammeren Be prijzen waren als volgt: zware kalf koeien 250 275, kalf vaarzen f 150 «200, gnute vaarzen f 80 a 120, melkkoeien 1*0 a 200, twee-en-etn-halfjange ossen f a anderhalf jarige f a pinken f 70 a 90 graskalveren f a nuchtere f 6 a 16, schapen f 14 a 20, lammeren f 4 a 10, biggen 6 a 13 per stut. Vette varkens 21 a 23^Intent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voor: ristarwe f 10 60 a 10 80 roode dito 9 90 a 10 -. toitte dito f 10,25 a 10.50 inl. rogge f 7.25 a 7.40 buit ml dito f 7.20 a 7.50 gerst f 5.95 a 6.10, haver f 3.80 a 3.90. duivenboonen f 7.50 a 7.75, blauwe enct n f a mass, 75 pond, f 6.10 a 6.25 alles per heet. Boter 60 a 65 et. per half kilo Eieren f 1.00 a 1.05 per 26. Kippen f 0.70 a 1.10 per stuk. ROTTERDAM, 7 8 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 778 vette runderen, 1253 magere dito, 746 vette en graskalveren, 358 nuchtere kalveren, 773 schapen of lammeren, 686 varkens, 155 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 90 2e kw 52 cent, kalveren lr kw. 100, 2ekw. 70 et. schapen le kw. 80, 2e kw. 40 et. vette varkens 52 a 48 et. licht soort 47 a 44 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12,— a 22. idem voor de slacht f 9 00 a 16 Biggen f 1.10 a 1 30 per week. ROTTERDAM 7 Juni. Tanoe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 14.00 a 13 25 nienw f a - Rogge f per heet. Gerst faChevalier fa Haver f 9 25 a 8 75, per 100 kilo. Bruine boonen fa witte fa - Erwten f a Op de botermarkt werden aangevoerd 92/8 en 31/16 ton en 216 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 53, 2e kw. f 50, 3e ku> f 46. Per half kilo 674/a a 7 2 '/2 cent. Zeeuwsche eieren f 3 80 a 4 Overmaassehe dito f 4 - a 4 20 per 100. den en andere gronden aan de Noordzijde van den Nieuwen Maasmond, vak Heleind-Drongelsche VCCTa Wei- ei Hooiland, De Rentmeester, Voor den Heer H. E. VERSCHOOR te Sleeuwijk:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3