P.G., Biljartfabriek BILJARTS, Perkanientpapier. JANNA BONIS, eene flinke Werkmeid, A. JP. C. Roothaert, Maagpijnen, slechte spijsvertering. i ien m i 11 i o e n rstukken Sunlight Zeep worden elke week verbruikt; dit is het beste bewijs, dat Sunlight aan de verwachting beantwoordt. DANKBETUIGING. publiek verkoopen: Het HOOI GR AS van de aanplemping bniten de Wijksche poort en van het Bastion HollaBdia. was bepaald betreffende de voor onze bezittingen zoo belangrijke quaestie der 30 pot. additioneele rechten. Naar men zich herinnert, was draromtrent (juist wijl bet niet aanging het Congres in dit opzicht aan een nadere beslissing te binden) in het protocol bepaalddat tot de Nederlaudsche Antillen „terstond en uit eigen beweging" zouden worden uitgestrekt „alle concessies welke in het vervolg aan Engeland ten bate van het eiland Trinidad of aan eenige andere mogendheden ten bate van eenig ander eiland in de Antillen zullen worden verleend, met name betreffende de 30 pet. additioneele rechten welke thans door de Venezolaansche Republiek wor den geheven." Welnu, te dezen aanzien werd van onze Regeering nu een nadere verkla ring verlangd, van deze strekking, dat indien bedoelde concessies aan Enge land tegen zekere tegenprestaties wer den verleend, ook Nederland om daar van te profiteeren tegenconcessies zou hebben te verleenen. Terstond maakte de Nederlandsche Regeering zoowel te Caracas als te Parijs bij Dr. De Paul, rechtstreeks per brief en door mondelinge bemiddeling van onzen gezant jhr. De Stuers, tegen een dergelijke opvatting ernstig bezwaar. Het protocol was geteekend door den gevolmachtigde van het Venezuelaan- sche gouvernement; de ratificatie door den President was volgens de uitdruk kelijke verzekering van dien gevolmach tigde louter een formaliteit; dat daar aan nog nadere voorwaarden zouden worden verbonden (voorwaarden boven dien van hoogst onzekeren inhoud) was uitgesloten. Dr. De Paul erkende tegenover den gezant De Stuers de juistheid van de opvatting der Nederlandsche Regeeiing maar niettemin ontving deze laatste uit Caracas een antwoord waaruit viel af te leiden dat men daar de questie niet volkomen begreep, doch waarbij aan de voorwaarde werd vastgehouden. Het eind was, dat de minister Van Swinderen een telegram naar Caracas zond, waarin hij kort en goed definitief bericht der ratificatie verlangde en aan drong op spoed met het oog op de houding welker dezerzijds tegenover dr. De Paul zou aan te nemen zijn, die reeds een nitnoodiging voor de doop plechtigheid der Prinses en het feest maal ten Hove had ontvangen. Dr. De Paul, hiermede in kennis gesteld, toonde zich zeer gebelgd en verscheen niet bij de genoemde plech tigheden. Uit Caracas werd antwoord ontvangen, dat de President van Vene zuela het protocol geratificeerd had, „maar dat dit nader zou worden on derworpen aan de goedkeuring van het Congres". Hierop seinde de minister Van Swin deren, dat in verband met dr. De Paul's herhaalde, mondelinge en schriftelijke verklaringen dat van goedkeuring door het Congres geen sprake behoefde te zijn, verdere betrekkingen van de Neder landsche Regeering met dien gezant van nu af aan onmogelijk waren ge worden. Het antwoord was de officieele mededeeling van het ontslag van dr. De Paul als gezant die als onderhan delaar met de Nederlandsche en met de Fransche Regeering zijn volmacht had overschreden. Tevens werd gemeld dat een nieuwe gevolmachtigde den 23sten dezer maand uit Venezuela naar Europa zou vertrekken. Zoo is dus de stand van zaken op het oogenblik ongeveer dezelfde als vóórdat de onderhandelingen met dr. De Paul begonnen. Er bestaan dus weder geen diplomatieke betrekkingen tusschen Nederland en Venezuela, het protocol is buiten werking (immers nog afhankelijk van de goedkeuring van het Congres, dat het misschien verwer pen zal) en er is een nieuwe onderhan delaar onderweg, met wien wederom zal worden geconfereerd. De ervaring, met de Venezuelaansche diplomatie opgedaan, is alzoo van wei nig bevredigenden aard. Intusschen heeft men daar ginds althans bij her haling ondervonden, dat aan den Neder- landschen kant voet bij stuk gehouden wordt. Dezerzijds zal opnieuw geduld en beleid te oefenen zijn tegenover Curasao's wispellurigen nabuur. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat, dank zij de natuurlijke voe ding, Prinses Juliana zeer voorspoedig opgroeit en gestadig in lichaamsgewicht vooruitgaat. Aan boord van het pantserschip Evert- sen had tijdens liet verblijf te Cristi- ania een ernstig ongeluk plaats. Bij de vrije gymnastische oefeningen viel een matroos 3e klasse van den rekstok en kwam hij terecht tegen het schild van een kanon. Zwaar gewond werd hij op genomen en naar het ziekenhuis te Chris- tiania overgebracht, alwaar hij kort daarop is overleden. Men schrijft uit de provincie Gronin gen: Een groot aantal arbeiders uit dit gewest en het aangrenzende Oost-Fries land keerde de laatste dagen uit Fries land terug, zonder daar werk bij het grasmaaien of later bij den hooioogst te hebben bekomen. Dagen en dagen hadden ze rond gezocht van plaats tot plaats, overal een ontkennend antwoord op hun vragen naar werk bekomende. Alleen Vrijdag en Zaterdag kwamen meer dan tweehonderd personen terug. Het aanhoudend dorre weder is oor zaak, dat er dit jaar veel minder werk krachten geplaatst kunnen worden bij de Friesche greidboeren, die den hooi oogst van dit jaar op 1's schatten van die van 1908. Het heeft de aandacht van de directie der staatsspoor getrokken hoezeer het aantal rangeer-uren sedert enkele jaren is toegenomen. In 5 jaren is het totaal getal uren dat gerangeerd werd gekomen van 577,000 tot 735,000, eene stijging dus van ongeveer 27 pet. Dit meerdere vertegenwoordigt ongeveer een gebruik van 33 machines en heeft nog meer machine-personeel gekost. Van de sta tionschefs wordt thans verlangd na te gaan, wat te doen is om de rangeer uren te verminderen. Men meldt aan de N. R. Ct. In de grensplaats Borken heeft een reiziger, die van Munster kwam met een dwaze vergissing te doen gehad. Hij seinde een stalhouder te Borken met een (lichte) gemakkelijke wagen aan het station te zijn. Het telegram vermeldde echter Leichenwagen, waar door de stalhouder met een lijkwagen aan het station was. De reiziger keek leelijk op. Te Heerenveen vochten Zondag twee honden. De eigenaar van den eenen hond sloeg met een groot kaasmes den mooien herdershond van den slager K. zoo in den rug, dat een gapende wonde ontstond en het dier op advies van den veearts direct werd afgemaakt. De dader is door de marechaussee gever baliseerd; het is de koopman v. d. M. De politie te Loosduinen heeft Zon dagavond een zonderling pzrsoon aan gehouden en voor den burgemeester dier gemeente geleid. Daar verklaarde hij uit Thuringen hierheen gekomen te zijn om in Schevenir gen lezingen te houden over een natuurlevenswijze. Hij liep blootshoofd, droeg lange grijze haren en liep barrevoets. Een dun tricot pakje diende tot kleeding. Daar hij be hoorlijk van middelen was voorzien, liet men hem naar Den Haag terug- wandelen. Uit Amsterdam meldt men: Terwijl Zondagmiddag op den Amstel, tusschen Omval en Hooge Sluis, de roeiwedstrijden van de roei- en zeil- vereeniging de Amstel in vollen gang waren, had op hetzelfde water, ter hoogte van de begraafplaats Zorgvlied, een treurig ongeval plaats, dat aan drie menschen het leven kostte. Vier jonge lui, van 1820 jaar, hadden bij een schuitenverhuurder een kleine tjotter gehuurd en ondernamen daarmee een zeiltochtje in de richting van Ouder kerk. Op de heenreis werd in Halfweg 't Kalfweg aangelegd en uitgestapt. Tegen kwartier voor drieën voer men weder verder, den schoot van het zeil vastzettende. Deze onvoorzichtigheid, die te onbegrijpelijker is, omdat een hunner bekend was als geoefend zeiler, kwam hun duur te staan. Midden in het vaarwater, juist waar de Amstel een wending maakt, werd het schuitje door een felle windvlaag getroffen, met het noodlottig gevolg dat het oogen- blikkelijk omsloeg, volliep en zonk. Even hoorden de wandelaars langs den Amsteldijk en de omwonende warmoe- ziers nog hulpgeschrei; dan verdwenen de drenkelingen onder het zeil. Van den wal werd zoo spoedig mo gelijk hulp verleend. De warmoezier Jacob Vet was het eerst bij de omge slagen schuit en mocht er in slagen P. Scheen bijtijds te redden. Minder gelukkig waren de gebroeders Bosse. Zij haalden J. Grootegoed en P. Schap pen op. Een dezer schijnt nog teeke nen van leven te hebben gegeven, maar het mocht niet gelukken de levens geesten van een van beiden weder op te wekken. De lijken werden getrans porteerd naar de begraafplaats Zorgvlied en daar neergelegd. Naar den vierden drenkeling, A. Hagen werd langen tijd tevergeefs gedregd. De tjotter zonk rechtstandig op den bodem van den Amstel. Alleen de top van den mast stak boven water uit. van pand 5, in de Korte Hillestraat, aldaar. Niemand werd door de vallende stukken steen getroffen. Aan de westzijde van het Gein (ge meente Weesperkarspel sloeg de blik sem in de boerderij van de wed. Schuur man in, die tot den grond afgebrand is. Te Volendam sloeg de bliksem in het nieuwe hotel van den heer J. C. van Diepen. Een gedeelte van den ach tergevel werd stukgeslagen, vier ruiten braken en houtwerk werd versplinterd, doch er ontstond geen brand. In de de Clercqstraat, te Amsterdam werd tijdens het hevige onweder een motortramwagen door den bliksem ge troffen, zoodat deze buiten dienst moest worden gesteld. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Te Durgerdam sloeg de bliksem in de visscherswnning van K. Westerneng zonder brand te veroorzaken. Twee per sonen werden tegen den grond geslagen. Te Haarlemmerliede zijn twee run deren vaD de veehouders v. G. en v. B. door den bliksem gedood. Omstreeks half vijf woedde het onwe der boven Zuiderwoude. Drie jongelie den van 2024 jaar zaten in een schuitje bij „de Poel" om huiswaarts te keeren. Een der jongelieden, B., werd doode- lijk door den bliksem getroffen, de 2e werd geraakt aan schouder, borst en voeten, doch kon loopende huiswaarts keeren, terwijl de derde niet getroffen werd. Een koe van den landman J. Wessels te Edam is door den bliksem gedood. Dinsdagmorgen om twaalf uur is de bliksem geslagen in de torenspits van de Nederduitscli Herv. Kerk te Veenen- daal, waardoor de toren zeer ernstig beschadigd werd. Er werd geen brand veroorzaakt. Ds. Jongebrugge hield juist cathechisatie met 50 a 60 kinderen. Aan een zijde zijn verschillende pannen van den toren afgeslagen. Aan den Oostzeedijk te Rotterdam, nabij de halte Hoflaan der electrische tram is de bliksem geslagen in een paal van de R. E. T. M., waardoor het zich aan die paal bevindende schakel kastje in brand vloog. Het tramverkeer had bij dit ongeval- geen vertraging. Onder Milsbeek, gemeente Ottersum werd eon boerderij door het onweer in de asch gelegd. Wij hebben van mej. S. van Pelt, geb. de Bes, wonende te IJsselmonde, Oostdijk 83, den volgenden brief ontvangenIk heb veel en langen tijd aan mijn maag geleden, en om u een denkbeeld van mijn lijden te geven, wil ik u zeggen, dat ik er toe gekomen was mij van voedsel te onthouden om de spijsvertering te vermijden. Ou weer. Maandagmiddag ontlastte zich boven een groot gedeelte van ons land een hevig onweer. Omstreeks drie uur sloeg de bliksem in de hofstede van Van Hilten aan den Heyschendijk te Rotterdam, welke ge vuld was met stroo; het stroo en het dak verbrandden. Op het Gedempte Doelwater aldaar sloeg naast het hoofdbureau van politie de bliksem in de straat zonder onge lukken te veroorzaken. Van een trampaal op den Goudschen singel aldaar is de top door den blik sem getroffen. De paal werd eenigszins beschadigd. Ook trof de bliksem den topgevel Desondanks, niettegenstaande mijne eet lust zeer zwak was, ondervond ik telkens wanneer ik, zelfs zeer weinig, gegeten had, brandingen in de holte van mijn maag, een groote dorst en ook walgingen en hoofd pijn. Mijn slechte maag was oorzaak dat ik bloedarmoede kreeg en mijne krachten langzaam aan verloor. Eindelijk kwam het oogenblik dat ik geheel uitgeput was, en toen kon ik geen kort eind meer loopen zonder buiten adem te komen. De Pink Pillen, die ik genomen heb, na nutteloos vele andere middelen te hebben beproefd, zijn uitmuntend geweest. Zij hebben mij niet slechts tijdelijk doen beteren, maar mij een volkomen genezing bezorgd. Ik zeg volkomen, want niet alleen lijd ik nu niet meer aan mijn maag en is mijn spijsverte ring heel goed, maar op een leeftijd van 56 jaren heb ik al mijn krachten weerge kregen." Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bijSnabilié,Hoofd-depothou- der voor Nederland. 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Uurjeerlfjke Stand. Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in ruil vour 5 omslagen. fan bestedingen. Afloop laiiliestedingen. llarktberiehteii. Heugden, van 15 tot 22 Juni. Overleden: Jacoba van den Hoven, 70j., echtg. van H. Kuypers. Waterhoogte Maastricht (brug.) 21 Juni 0.52 M. beneden 0. 22 0.52 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 19 Juni 0.87 M. 0.29 M. - N.A.P. 20 0.98 0.39 21 0.91 0.29 22 0 96 0.28 Adverten tiën. Heden ontsliep na een langdurig doch geduldig lijden zacht en kalm, mijne geliefde Echtgenoote en mijner kinderen zorgzame Moeder in den ouderdom van ruim 44 jaren. Hij, Wiens doen wijsheid is, moge ons troosten en sterken in het dragen van dit zware verlies. Ondergeteekende voelt zich gedrongen langs dezen weg zijnen harlelUken flank te betuigen, aan alle vrienden en bekenden voor de belangstelling, aan hem bewezen op zijn zilveren ambtsjubilé. J. VOS, Tegen 1 Juli of later gevraagd, tegen hoog loon, v.g.g.v. en boven 20 jaar. Adres: ZIEKEN-GASTHUIS te Gorin- chem. Gevraagd tegen Sept. een met paarden kunnende omgaan, tegen kost, inwoning, enz., bij S. VAN NOORLOOS, HET GEMEENTEBESTUUR VAN HEUS DEN, zal op Donderdag 24 Juni des voormiddags Al uur precies ten ïtaadhuize TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste oonstruotie. Reparatiën en levering van JBallen, XakenQueuën enz spoedig en tot de minste prijzen. L. J. VEERMAN, Heusden. Mej. S. van Pelt, vóór haar huis te IJsselmonde. 21 Juni. Prov. b.atuur van Zaidholland, het uitdiepen Tan een gedeelte ras den Hollandschen TJaeil, onder de gemeenten Gonda en Gouderak. Raming 2400. 24 Jnni. Prov. bestuur van Noordholland, het weder op hoogte brengen van een gedeelte ran de dijken van het Merwedekanaal in de provincie Noord-Holland. Ra ming 8000. 28 Jnni Prov. bestnur van Zaidholland, het weder op hoogte brengen van 2 gedeelten van de dijken van het Merwedekanaal in de prov. Znidholiand. Raming 6000. 28 Juni. Prov. beatuur van Utrecht, lo. het maken eener nitbreiding der Schipbrnghaven aan de rivier de Lek te Vreeswijk. Raming f 6200. ?o Het vervangen van houten beschoeiingen langs den weitelijken en en oostelijken oever van het Mer wedekanaal te Jutphaas en den noordoootelijken oevar te Utrecht door basaltmuurtjes Raming f 20450. 28 Jnni. Prov. bestnur van Limburg, het verruimen en het maken van boordvoorziening langs de Zuid-Wil lemsvaart in de gem. Weert. Raming f 80.000. 30 JuBi Min. van Waterstaat, lo. het uitvoeren van bsg- gerwerk in de rivier het Spni met de bijkomende wer ken. Raming f 1520 2o. Het maken van werken tot voortzetting van de verbetering van de rivier de Waal tusschen Ochten en Tiel. Raming f 186.00, 8 Juli. De Overijaaelscha Lokaal-spoorwagmaatschappij Deventer- Ommen te Derenter, het maken van grond werken, het leggen van sporen en wiaatls en het uitvoe ren van eenige andere werken ten behoeve van een lokaal spoorweg van Deventer naar Ommen. Raming 237000 8 Juli. Prov. bestuur van Noord-Holland, het maken van eene oeverbekleeding langs het Wetterreld »p het eiland Vlieland. Raming f 800. 15 Jnni De Lokaal Spoorweg Maatschappij Neede— Hellendoorn te Almelo, het maken van gebouwen, grond en kunstwerken, het l'ggen van sporen en wissels en het nitvoeren van eenige andere werken ten behoeve van den Locaal-Spoorweg van Neede naar Goor. Gegund aan den op één na laagsten inschrijver, P. Boks, Amersfoort, 152,600. 16 Juni. Prov. bestnur van Noordbrabant, het uitvoe ren van baggerwerk in de Zuid- Willemsvaart. Raming 5000. Minste inscbr. A. W. Groot, Hintham, f 4833. 17 Juni. Prov. bestnur van Overijssel, het verrichten van baggerwerk tot herstel van de diepte in en voorde haven te Ëmmeloord met bijkomende werken op het eiland Schokland, prov. Overijssel, behoorende tot de zeewerken in Overijssel. Raming f 4100. Minste inschr. J, Prins van Wijngaarden, Sliedrccht, 3420. W ERKEN BAH. Be zetting der boter s deze week op de markt 621/, ets., in de winkel* dus 67V2 c^s- Per half kilo Eieren f 1X0 de 26 stuks. SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt <55 et. per half kilo en die der eieren f 1.15 de 26 stuks. OENBEREN Staat der uitbetaling van 7 Juni tot 19 Juni der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 4.80, laagste f 3.00, middelprigs f 3,58 per loo Liter. Getapte melk terug zonder korting OORINCHEM, 21 Juni. Op de veemarkt waren aan gevoerd 93 runderen 4 nuchtere halveren. 20 vette varkens 626 biggen. 59 schapen en lammereii. Be prijzen waren als volgtzware kalf koeien ƒ20 f 230, kalfvaarzen f 100 a 180, guiste vaarzen f amelkkoeien f 120 a 180, twee-en-een-half jarige ossen f a .anderhalf jarige f a .pinken f 60 a 80 graskalveren f 20 a 25 nuchtere 10 a 16 schapen f 12 a 18, lammeren f 6 a 8 biggen f 6 a 13 per stuk. Vette varkens 21 a 24 cent per half kilo. Op d- graanmarkt besteedde men voorristarwe 13 a 13 50 roode dito 12 50 a 12.75, witte dito f J.3,20 a 13.40 int. rogge f 7.25 a 7 50, buitenl dito f 7.2d a 7.60. gerst f 5.75 s 5.85, haver f 4.25 a 4.50 duivenboonen f 9.a 9.25, blauwe, erwt n f a maïs. 7 5 pond, f 6.20, a 6 30 alles per heet. Boter 60 a 70 et. per haf kilo. Keren f 1.05 a 1.10 per 26. Kippen f 0.70 a 0.80 per stuk. ROTTERDAM, 21 22 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 623 vette runderen, 1193 magere dito. 644 vette en graskalveren302 nuchtere kalveren. 1123 schapen of lammeren, 601 varkens, 160 biggen. Be prijzen ware* a's volgt: runderen le kwaliteit 74, 2e kw 52 cent, kalveren le kw. 95, 2ekw. 70 et. schapen 1« kw 70. 2e kw. 36 et. vette varkens 53 a 49 ct. licht soort 48 a 44 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 14. a 20, idem voor de slacht f 8 00 a 12 Biggen f 1.10 a 1 60 per week. ROTTERDAM21 Juni. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 16.a 14 75. nieuw f - a - Rogge f er h'et. Gerst faChevalier fa Haver f 9 75 a 9 25, per 100 kilo, Bruine boonen f - a witte fa - -, Erwten fa Op de botermarkt werden aangevoerd 107/8 en 46/16 ton en 218 stuiken van een half kilo Prijs le kwali teil f 53 2e kw. f 50, 3e kw f 47. Per half kilo 67V» 72'/2 cent. Zetuwsche eieren f 3 90 a 410. Overmaassche dito f 4 10 a 4 30 per 100. L. VAN DER KOLK en Kinderen. Genderen, 21 Juni 1909. Bries eng aar der, Meeuwen. Nieuwendijk. Vraag ieekerdngen en prijsopgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3