Voor de aaitaniie Ut, P.G., Kennisgeving. J.BüLLER, Een middel om er eei eind aan te mata. Men we Ph. van Wijk Zoon, De Firma Ph. VAN WIJK ZOOS, Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen hij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. Dienstbode, O. DEJo uman, Drietrompetterstraat, HEIbDEt. Bouwmaterialen, Mannheim er cement, Andernachsche tras. Landbouwkalk. Genoemde heeren hebben, schrijft bet „Vad," voor hun bemoeiingen iys ton ongeveer ontvangen aan commissiën en provisiën en het blad geeft „uitdruk king aan het sterke vermoeden, aan de groeiende overtuiging, dat beide ge noemde heeren hun raadslidmaatschap niet hebben weten vrij te pleiten van de eigen belangen". Het spreekt in deze zelfs van „eenig bewijs" en vindt dit hierin, dat de heer Van Liefland, 21 Januari 1907 in de Raad officieel en openlijk als de onderhandelaar van Wijk VII aangewezen, van genoemde maatschappij f 40,000 aan provisie heeft ontvangen. De Haagsche correspondent der „N. R. Crt." keurt, met het „Vad.", de houding dezer gemeenteraadsleden af en is ook van meening, dat ze als zoo danig behooren af te treden. Naar „Het Volk" meldt, zal de heer Hoejenbos in den Raad over deze kwes tie interpelleeren. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Luitenant de B., die voor den krijgs- laad alhier terechtstond, verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met minderjarige meisjes, is door don krijgsraad vrijgesproken, met bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling. Tijdens een hevig onweer, dat Zon dagnamiddag over den Bisschopsberg in de gemeente Havelte trok, werd aldaar de buisleiding bij het pomp station der Meppeler waterleiding ge troffen. Het gevolg was, dat eensklaps te Meppel de toevoer van water stil stond. Bij een kort maar hevig onweer is gistermiddag de bliksem ingeslagen bij den heer 'D. J. d. J. te Zoelen. Een kamer brandde gedeeltelijk uit. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. no.) Zondagavond reeds vermoord is. Den geheelen Zondagmiddag hebben een 10- 12-tal landloopers op een heideveld van de boerenhofstede De Tweel, waar dit volkje meermalen bij eenkomt, vertoefd. Nadat de noodige alcohol gebruikt was, hebben enkelen hunner ruzie gekregen, welke twist later in de nabijheid der plaats, waar het. lijk gevonden is, werd voortgezet. Hier is, zooals uit alles blijkt, de ver moorde wel ernstig mishandeld, doch nog levend te water geworpen. Althans met kracht afgerukte takken van aan den kant der beek staande struiken, had de verdronkene, toen hij gevonden werd, nog met zijn handen omklemd. In verband met den moord zijn Vrijdag door de politie alhier gearresteerd en naar Utrecht overgebracht twee land loopers, de gebroeders Z., die Zondag eveneens de landloopers-bijeenkomst bezocht hadden. Als hoofddader wordt evenwel gezocht de landlooper G. W., Duitscher van geboorte. Deze is namelijk Zondag het laatst met den verslagene gezien, en toen men hem later, alleen zijnde, vroeg waar zijn collega H. was, antwoordde hij, dat die misschien wel verdronken was. Maandagmiddag tusschen 1 en 2 uur is bij den arbeider J. v. H. te Ouden bosch f 20 en het goud van zijn vrouw gestolen. Van H. en zijn vrouw zijn twee arme menschen die uit armoede hun varken hadden verkocht om een tijdje te kunnen leven en zoo in het bezit van twintig gulden waren. Bij vervroegde uitspraak veroordeelde de rechtbank te Haarlem den gewezen brievengaarder V. te Halfweg, wegens verduistering als ambtenaar gepleegd, overeenkomstig den eisch tot 1 jaar ge vangenisstraf, verminderd met de pre ventieve hechtenis. De logementhouder R., in de Zeven- huissteeg te Rotterdam, ontwaakte Maan dagmorgen te 4 uur en zag een inbre ker bezig zijn zakken te doorzoeken. Hij greep een revolver en schoot den dief door de linkeroorschelp. De dief bleek een 18-jarige Duitsche logeergast te zijn en moest naar het ziekenhuis gebracht worden. Zaterdag is voor den rechter-commis- saris verschenen de heer J. W. L. T., burgemeester der gemeente Appeltern, wegens beleediging van den gemeente veldwachter Van der Scheer, die hem wegens dronkenschap bekeurd had. Ook in de zaak van den veldwachter V. d. M. aldaar, geschorst wegens het vermoedelijk plegen van onzedelijke handelingen, is de instructie geopend. Over de toestanden in die gemeente werd voor eenige weken gemeld, dat na Nieuwjaar 15 diefstallen met braak werden gepleegdbij acht personen, onder wie gemeente-secretaris, wethou der en veldwachter ruiten stuk werden gegooid; koren van den loswal in de Maas werd geworpen; 's nachts onrijp koren werd afgemaaid; een hooimijt in brand werd gestokengaten in roei- booten werden geboord, om deze te laten zinken; vischnetten tot een gezamen lijke waarde van f 2000 werden vernield; een woning met drek werd besmeerd. Het gelukte de politie eenige personen wegens mishandeling voor den rechter te Tiel te brengen, waar zij werden veroordeeld. In hooger beroep las de procureur-generaal aan het Hof te Arn hem, een brief van den burgemeester voor, waarin deze de schuld van het gebeurde op de politie wierp. Voor eenige jaren werd de heer T. veroordeeld tot eene geldboete wegens weigering, om als getuige in een straf zaak op te treden. Maandagavond kreeg de ruim GO-ja- rige G. en de Belg Fr. D. in de woning van laatstgenoemde in de Hoogtestraat te Tilburg, twist. Buiten werd de twist voortgezet, waarbij, naar het voorloopig getuigenis luidt, D. zijn tegenstander zoodanig mishandeld heeft, dat deze op den grond bleef liggen. In dien toe stand werd hij gevonden door een in de buurt wonend persoon, die den ouden man achter zijn woning sleepte, waar Dinsdagmorgen zijn lijk werd gevonden. D., die een gevaarlijk persoon is, bevindt zich in arrest. Men meldt uit Barneveld Bij nader onderzoek is gebleken, dat de landlooper H., wiens lijk Dinsdag in de beek gevonden is, (zie ons vorig Aan de Pruisische grenzen bij Dinx- perlo maakten het Zaterdagavond eenige personen den daar posteerenden Pruis commies en gendarm lastig en wierpen hem zelfs met steenen en flesschen. De gendarm trok na sommatie zijn geweer en loste eenige schoten, waar door de arbeider G. Rengeling ernstig werd getroffen. Een kogel drong hem tot in de ribben en kon daaruit nog niet verwijderd worden. De gewonde werd Maandagmorgen in een stuk land gevonden. Papeii«Ireclifsche strafzaak. De Hooge Raad deed Maandag uit spraak in de zaak van H. Gartshagen, 32 jaar, werkman te Papendrecht, door het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, waarheen zijn zaak door den Hoogen Raad was verwezen, veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, wegenssmaad schrift tegen den gemeenteveldwachter te Papendrtcht de Mei en den rijks veldwachter te Sliedrecht van den Berg, in de Dordrechtsche Courant van 11 September 1907. Geconcludeerd was tot vernietiging van het arrest en verwijzing der zaak naar een aangrenzend hof, op grond dat het opzet om te beleedigen niet was geput uit wettige bewijsmiddelen, maar uit aanwijzingen den inhoud van het stuk in de Dordtsche Courant welke op haar beurt weder door aan wijzingen verklaard,» hetgeen rechtens ongeoorloofd was en voorts op grond dat het hof een te enge opvatting had gehuldigd van art. 261, 3o strafwetboek, door het oordeel over het handelen van beklaagde in liet algemeen belang uit sluitend afhankelijk te maken van het niet bewezen zijn van de waarheid, zonder rekening te houden met be- klaagdes motieven en na te gaan of hij te goeder trouw meende in het algemeen belang te handelen. De Hooge Raad achtte het middel, betreffende het onwettig bewijs, gegrond en vernietigde mitsdien het arrest, met verwijzing der zaak naar het gerechts hof te Arnhem. Vooraf had de Hooge Raad ongegrond geoordeeld twee andere door den requirant voorgestelde cas satiemiddelen, betreffende de ontvanke lijkheid van den officier van justitie in zijn klacht. aangeknoopte diplomatieke betrekkin gen staakte. Dr. Paul denkt, dat de Nederlandsche regeering op deze wijze pressie te Ca racas heeft willen oefenen, om de on verwijlde bekrachtiging van het proto- kol te bewerken, en dat de Venezolaan- sche regeering, daar zij die pressie niet wilde ondergaan, haren agent opgeofferd heeft, door hem terug te roepen. Dr. Paul verwacht met de post, die met het stoomschip Buenos-Aires meekomt, ide juiste beweegredenen te vernemen. Hij is met dat al van oordeel, dat de Nederlandsche regeering, door te ver klaren dat zij niet meer met hem te doen wilde hebben, zich niet gehouden heeft aan de bepaling van het protokol, volgens welke diplomatieke betrekkin gen hersteld werden zoodra het, nader aan de goedkeuring van „de bevoegde overheden" voor te leggen protokol ge- teekend zou zijn. Alleen de formeele verwerping van het protokol kon de nieuwe onderbreking van die betrek kingen rechtvaardigen. Overigens had Paul 5 Juni een telegram van den mi nister van buitenlandsche zaken van Venezuela gekregen, hem meldende dat de regeering het door hem met Neder land geteekende protokol goedkeurde. Dr. Paul vermoedt, dat de liberale leider Matos naar Europa gezonden zal worden, om hem af te lossen. Dr. Paul. Dr. Paul, de gewezen agent van Ve nezuela in Europa, heeft aan de Temps medegedeeld, dat hij in zijne onder handelingen met Nederland en Frank rijk niet buiten zijne volmacht was ge gaan. Ten bewijze daarvan ten opzichte van Nederland haalde hij aan, wat pre sident Gomez den 23sten Mei in zijn boodschap aan het Venezolaansche con gres had gezegd: „Er bleef slechts over, onze ambte lijke betrekkingen met Nederland weer aan te knoopen, en met dat doel werd een agent met een vertrouwelijke zen ding geaccre liteerd, wiens onderhande lingen geleid hebben tot de sluiting van het protokol van 19 April j.h, over hetwelk de minister van buitenlandsche zaken u verslag zal doen." De belofte, die Paul aan minister van Swinderen had gedaan, namelijk dat het Nederlandsch-Venezolaansche pro tokol bekrachtigd zou worden, is de belofte, die elk onderhandelaar doet, wanneer hij zulk een stuk teekent. Dr. Paul meende persoonlijk en te goeder trouw, dat de goedkeuring van het uit voerend bewind in Venezuela voldoende was, en hij heeft die overtuiging tegen over de Nedeilandsche regeering uitge sproken; maar president Gomez heeft daarentegen gemeend, het protokol aan het Congres te moeten voorleggen, dat nu bedenkingen maakt tegen de bepa ling nopens den commercieelen modus vivendi tusschen Venezuela en het eiland Curagao. De Nederlandsche re geering heeft nu, daar zij meende dat de Venezolaansche diplomatie dubbel spel speelde, verklaard dat zij de met den Venezolaanschen afgezant opnieuw Eene heldere fabriek en zuivere zeep bezorgen U brandschoon goed. Met Sunlight Zeep is er geen gevaar. Castro. De Parijsche correspondent van de Daily Express seinde Maandag: „Er zijn hier heden een aantal tele grammen u:t Venezuela aangekomen, vragende om nieuws aangaande den oud-president Castro, wiens verdwijnen nog een raadsel is. Venezolaansche speurders, die in last hadden het oog op hem te houden, zijn wanhopig. Door bun nalatigheid is de oud-president volkomen verdwenener is geen spoor van hem te ontdekken. Er is geseind naar Parijs, Berlijn, Genua en allerlei soort plaatsen in Europa, zoo ook naar ettelijke havens tusschen hier en Vene zuela." Een middel dat de maagziekten geneest is een kostbaar middel. Allen die aan die ziekte lijden moeten zich heden reeds de Pink Pillen aanschaffen. Indien zij die wel dadige behandeling volgen, zullen zij bin nenkort een uitmuntende eetlust hebben, waaraan zij ruimschoots kunnen voldoen zonder de minste bijgedachte. De Pink Pillen vei rijke a vooreerst het bloed en versterken de verteringsorganen. Die orga nen, door zwakte traag geworden, hernemen nieuwe kracht en werken op nieuw uit stekend. Het voedsel wordt dan volkomen verteerd en opgenomen tot het grootste wel van geheel het organisme dat zijne krach ten herwint. De overblijfselen der spijsver tering worden ook volkomen uitgedreven en weggevoerd en alle zoo pijnlijke onge makken zijn niets meer dan een treurige herinnering. Behalve hunne ongemeen krachtige werking op de maag, maakt hunne zuiverende en herlevende werking op het bloed deze pillen onovertroffen tegen de volgende ziektenbloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, zenuwziekten, algemeene zwakte. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland. 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Burgerlijke Ktaiad. Heusden, van 23 tot 29 Juni. AanbeMtedinsen. afloop lanbe^tedbgen. PER TELEGRAAF. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 28 Juni 0.4 f M. beneden 0. 29 0.44 Ad verten tiën. Gevraagd te Amersfoort met a.s. Augustus, een eenvoudige als meid alleen, tegen hoog loon. Brieven franco v. Persijnstr. 2, Amersfoort. Gevraagd tegen Sept. een met paarden kunnende omgaan, tegen kast, inwoning, enz., bij S. VAN NOORLOOS, Verkrijgbaar Ivf) Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Dag, 's namiddags 4 uur, uitgezonderd Zon dags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. fGoederen voor Delft, Vlaardingcn, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. bericht hare geachte cliëntele dat hunne zaak te Heusden thans gecombineerd is met de zaak te Gorincliem en dat alle reparatiën thans te GORIM- CIIE11 uitgevoerd zullen worden en binnen 8 dagen wederom thuis bezorgd zullen worden, tegen de volgende lage prijzen: Schoonmaken van een horloge f 0,75 Nieuwe veer in een horloge 0,75 Horlogeglazen0,15 Horlogewijzers0,07 Schoonmaken van Regulateurs 1,25 Nieuwe veer in Regulateur 1,25 Gewone klokken schoonmaken 1, Schoonmaken van wekkers 0,50 Wekkerveer0,50 Verder beleefd aanbevolen voor het le veren en repareeren van huis- en kerkorgels tegen zeer billijken prijs. Nieuw spiegel-orgel f IOO. Steeds gebruikte ORGELS voorhanden. Het goedkoopste en beste adres voor het leveren en herstellen van TIIREilUURWERkEil. GORIMCHEH Hoogstraat, GORI^OHRVI. HANDEL IN: le SOORT Overleden: Johanna Elisabeth Kuypers, 15 j.; Bernardina Geertruida Korner, 58 j. 8 Jali. De Overijsselsche Lokaal-s poorwexmaatachappij Deventer Ommen te Deventer, het mak»n van grond werken. het leggen van sporen en wissels en het nitvoa- ren van eenige andere werken ten behoeve van een lokaal spoorweg van Deventer naar Ommen. Raming 287000 8 Jali. Prov. bestaar van Noord-Holland, het maken van eene oeverhekleeding langs het Westerveld ep het eiland Vlieland. Raming f 8800. 8 Joli. Prov. hestnnr van Zeeland, het verbonwen en verplaatsen der groote arnlegponten in de buitenhaven te Vlissinven behoorende tot de werken van het kanaal door Walcheren. Raming f 81.000. 14 Juli. Min. van Waterstaat, het verbreeden en ver diepen van het groot sch-epvaarwater in de Nieuwe Maas tusschen Schiedam en Vlaardingen, behoorende tot de werken ter verbetering van den waterweg van Rotter dam naar zee. Raming f 110,000. 16 Juli. Prov. bestuur van Friesland, de uitvoering van baggerwerk in het Rijkskanaal van Dokknm naar Gerben Allesverlaat in Friesland. Ramipg 2600 MS. 21 Juni. Prov. bestnur van Znidholland, het uitdiepen van een gedeelte van den Hollandschen T j as. 1onder de gemeenten Gonda en Gouderak. Raming f 2400. Minste inschr. J, Prins van Wijngaarden, Sliedrecht, 8100. 24 Juni Prov. bestaar van Noordholland, het weder op hoogte brengen van een gedeelte van de dijken van het Merwedekanaal in de provincie Noord-Holland. Ra ming f 80 )0. Minste inschr. J. Sarai, Oade Wetering, 6295. 28 Jnni. Prov. bestaar van Limbnrg, het verrnimen en het maken van boordvoorziening langs de Zuid-Wil lemsvaart in de gem. Weert. Raming f 30.000. Minate inachr. A. de Root, Hintham, f 26,683. 28 Jnni Prov. beatnur van Znidholland, lo. het weder op hoogte brengen van 2 gedeelten van de dijken van het Merwedekanaal in de prov. Znidholland. Raming f 600°. Laagate inachr. J. de Jong, Lexmond, f 5760. 2o. Het leveren en plaataen van 60 stuks meer palen langs de beide zijden van het Merwedekanaal met zijtak langa de Linge, in de provincie Zuid-Holland. Raming f 1830. Minste inschr. C. de Groot Az., Gorinchem voor f 1545. 23 Jnni. B. en W. van Amsterdam, het maken van een kademuur langs het oostelijk gedeelte van het IJ- Eiland. Minste inschrijver C. de Groot Azn. te Gorcnm, voor f 264,875, 30 Juni. Min. van Waterstaat, lo. het uitvoeren van bag gerwerk in de rivier het Spui met de bijkomende wer ken. Raming f 1520 Minste inschr. L. de Groot te Brussel voor f 12390. 2o. Het maken van werken tot voortzetting van de verbetering van de rivier de Waal tusschen Ocbten en Tiel. Raming f 186500. Minste inschr. H. ann Anrooij te Nieuwaal en T. vsd Haaften te Zaltbommel voor 146,785. ff ERKENDAM. De zetting der boter s deze werk op de markt 6-'/, ets., in de winkels dus 678/2 f"1' half kilo Eieren 0.5) de 26 stuks. GORINCHEM, 28 Juni. Op de veemarkt waren aan gevoerd 113 runderen 8 nuchtere kalverm. 20 vette varkens, 623 biggen, 8 schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzwire kalf koeien f 2 0 230, kalfvaarzen f 130 a 190 guiste vaarzen f amelkkoeien f 140 a 160, twee en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f 70 a 90 graskalveren f a nuchtere 8 a 15, schapen f a lammeren f 5 a 10, biggen f 6 a 13 per stuk. Vette varkens 24 a 25 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarw f 12,75 a 13,roode dito 11 75 a 12-— witte dito f 12 50 a 12.75 int rogge f 7.40 a 7.60 buitenl dito f 7 25 a 7.50 gerst f 5.60 5.75. haver f 3.90 a 4.00 duivenboonen 8 75 a 9. blauwe erwt n f a mats, 75 pond, f 63.0 a 6 40 alles per heet. Boter 65 a 70 ct. per haf kilo Eieren f 0.90 a 0.95 per 26. Kippen f 0.75 a 0.90 per stuk ROTTERDA 28 29 Juni. Op de veemarkt waren heden aang voerd 689 vette runderen, 1156 magere dito 779 vette en graskalveren, 280 nuchtere kalveren 7bi schapen of lammeren. 535 varkens, 162 biggen. De prijzen terren a's volgt: runderen le kwaliteit 76 le kw 52 cent, kalveren le kw. 90, le kw. 70 ct. schapen le kw 66. le kw. 36 et. vette varkens 53 a 49 et. licht soort 48 a 44 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12. «20 idem voor de slacht f 8 00 a 12 Biggen f 1.10 a 1 60 per week. ROTTERDAM, 28 Juni. Tarwe puike jarig- per 80 kilo. f a per 100 kilo f 15.50 a 14 nienw f a - Rogge f er hrct Gerst f a - Chevalier f - a Haver f 10 25 a 9 75, per 100 kilo. Bruine boonen fa witte fa - Erwten f a Op de botermarkt werden aangevoerd 75/8 en 28/16 ton en lil stuiken van een half kilo Prijs le kwali teit f 52 le kw. f 50, Ze kw f 47 Per half kilo 671/, a 72'/2 cent. Zeeuwsche eieren f 4 a 4 10, Overmaassche dito f 4 20 a 4 40 per 100 Nieuwendijk. Malta Aartapta. Bestellingen worden aangenomen bij den Heer OVERWEEL, Wilhelminaplein alhier. Beleefd aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3