kennisgeving. Aan ia Moeiers, voor ïara Dochters Mej. Maria Cafaiaa Soors, Door uitsluitend Sunlight Zeep te gebruiken blijft het linnen en tafelgoed zoo wit als sneeuw. Sunlight Zeep Sehaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. kelijke partijen en de S. D. A. P. zich zouden onthouden de S. D. P. heeft die verwachting verijdeld, door ter elfder ure haar hoofdman, D. J. Wijnkoop, als candidaat ten stadhuize op te geven. Officieel zijn candidaat gesteldprof. mr. G. A. van Hamel (U. Len D. J. Wijnkoop (S. D. P.). Men schrijft uit Den Haag aan „De Tijd": Naar met stelligheid wordt verzekerd, zal behalve Minister Sabron, die zooals „De Tijd" gisteren meldde om gezondheidsredenen zal aftreden, ook Minister Idenburg heengaan. Deze zou namelijk den heer Van Heutsz opvolgen als gouverneur-generaal van Ned.-Indië. Omtrent Minister Nelissen, wiens gezondheidstoestand eveneens te wenschen overlaat, schijnt tot dusverre nog niets met zekerheid bekend te zijn. Te Niouwe-Schans (Gr.) heeft bij het inleveren van de candidatenlijsten voor twee vacatures in den raad eene ver makelijke vergissing plaats gehad. Can didaat zou o.m. worden gesteld de heer A. Kruize, wiens naam op zijn Old- ambster dialect, als „Kroeze" wordt uitgesproken. Door die uitspraak in de war gebracht, was nu door den secre taris van de betrokken kiesvereeniging den naam van A. Kroeze op de lijst geplaatst van A. Kruize en die lijst werd, voorzien van de noodige hand- teekeningen bij den burgemeester in geleverd. Eerst later op den dag werd de be gane vergissing ontdekt, en werd toen nog, in allerijl een candidatenlijst voor den heer A. Kruize ingeleverd. Op de officiëele lijst prijken dus nu o.m. de namen A. Kruize en A. Kroeze, waar mede een en dezelfde persoon wordt bedoeld. De lijst toch met den naam van A. Kroeze was eenmaal ingeleverd en mocht niet teruggegeven worden, temeer, waar in de gemeente Nieuwe Schans ook werkelijk een zekere A. Kroeze woonachtig is. Deze Kroeze werkt op de stroocar- tonfabriek „De Dollard", maar is een persoon, die reeds op jaren is, zich nooit met de politiek heeft bemoeid en in geen enkel geval voor eene can- didatuur in aanmerking wenscht te komen. Mr. Th. H. de Meester heeft de ver klaring, dat hij voor Den Helder op teert kunnen teekenen. Zijn toestand blijft zorgelijk; de lon gen zijn nog aangetast; Zondag was er weer eenige temperatuursverhooging; maar men slaagt er in de verzwakking met versterkende middelen te beteuge-^ len. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij de politie te Amsterdam door iemand aangifte gedaan, dat een persoon, wien hij den weg had gevraagd naar de Warmoesstraat, hem had gebracht naar het Vondelpark en hem daar beroofd heeft van zijn gouden horloge met ketting, 4 gouden ringen en een porte- monnaie, inhoudende ruim zestien gul den. „De Tijd" meldt: Een onzer lezers, die dezer dagen in t het Rijk van Nijmegen vertoefde, deelt ons het volgende mede, waarvan, zoover wij weten, de locale pers geen melding heeft gemaakt: „In het heerlijke plaatsje, op de grens van ons land, Beek, bij Berg-en-Dal, worden in den laatsten tijd walgelijke bijeenkomsten gehouden van eenige heeren, onder welke zich, naar men zegt, zelfs adellijke personen bevinden. Niet alleen, dat deze bijeenkomsten ergerlijke zwelgpartijen zijn, doch men valt daarbij van de eene uitspatting in de andere. Luidruchtige bespotting van den godsdienst aan tafel is gevolgd door schietoefeningen op een crucifix en de meest schandelijke daden, ook met dieren en aangekleede poppen. De „heeren" zoeken hun „vermaak" door in het holle van den nacht, als wilde dieren, de wegen onveilig te maken en soms allen naakt op den openbaren weg te loopen. Men meende, dat het uit zou zijn, doordat het lokaal, waar zij bijeenkwa men, hun was opgezegd en ook de politie van Beek heeft menigmaal ge poogd de „heeren" te snappen. Toen verhuisden zij met hun hebben en houden tot even over de grens en thans hebben de „cavalieren", zoo noemen zij zich, een eigen gebouw tegen een berg gebouwd, op Duitsch grond gebied. Zij wenschten zelf hun „tempel" of „ridderzaal" te bouwen, doch moes ten, toen het gebouw bijna uitslui tend van hout, nagenoeg opgetrok ken was, het werk aan meer bevoegde handen overlaten, daar het dreigde in te storten. Met enkele dagen zal dit nieuwe broeinest van ongerechtigheid voltooid zijn en zullen de „ridders" hun heldendaden kunnen voortzetten. Wij geven het verhaal, zooals wij het ontvingen, en vertrouwen, dat de auto riteiten aan dat schandaal wel een einde zullen maken. Naar aanleiding van bovenstaand be richt schrijft men aan de N. R. Ct. Te Beek heeft zich sinds eenigen tijd gevestigd een club van jongelui, behoorende tot den gegoeden stand, dia door hun schandelijk gedrag de ergernis van een ieder opwekken. Zij houden zich onledig met het aanrichten van schandelijke zwelgpartijen en ba- chanaliën, en het uiten van ergerlijke taal. Zij doen wijn en champagne aan rukken bij enorme hoeveelheden, welke gedeeltelijk worden verzwolgen, gedeel telijk worden weggeworpen. Glazen en borden worden bij honderden op den grond stuk geslagen. De hoofdman dezer bende is een millionair uit Utrecht; voorts behoort er toe een 17-jarig jong- mensch uit Nijmegen, een luitenant van het Oost-Indische leger, met verlof hier te lande, enz. Omtrent het houden van „schiet oefeningen" op het crucifix konden wij nog geen bevestiging erlangen, wel valt met zekerheid te zeggen dat zij de roomsch-katholieke geestelijkheid be spotten en beschimpen. De bijeenkomsten worden gehouden in een houten barak in een hotel even over de Duitsche grens. Dit laatste is juist de reden dat de Nederlandsche recherche in deze niet kan ingrijpen en dat de burgemeester van Beek de samenkomsten riet kan verhinderen. Op het oogenblik zijn timmerlieden en metselaars bezig mot het vervaar digen van slaapgelegenheden in de tent. De vensters dezer tent zijn van dikke gordijnen voorzien, zoodat van buitenaf niet is vast te stellen wat daarbinnen voorvalt. Wij vernemen dat de ingezetenen van Beek een request hebben gericht aan den minister van oorlog, in verband met de aanwezigheid van den luitenant met verlof bovengenoemd. Men vreest namelijk dat de vreemdelingen, van welke het dorp in de zomermaanden in hoofdzaak moet bestaan, naar aan leiding van de uitspattingen, waarmede avond aan avond, naar men ons ver zekert, duizenden verloren gaan, zou den wegblijven. Uit naam van de „Kavalieren" meldt een van hen aan de N. R. Ct. o. a. het volgende In tegenspraak op de praatjes, die in enkele bladen omtrent het gezelschap der Kavalieren te Beek zijn opgenomen, diene het volgende: Het is waar, dat er eens in de maand een flinke bowl wordt gedronken, terwijl ook een flesch champagne niet wordt versmaad, doch de andere feiten welke worden genoemd, zijn pure verzinsels. De feesten hebben geen ander karak ter dan zoovele andere jongelui's feesten. De eenige verklaring, die de kavalieren voor de opgeschroefde verhalen weten, is 'deze, dat zij vroeger te Beek huisden, en dat nu bij sommigen daar eenige afgunst bestaat over de verdiensten, die met het vertrek der kavalieren verloren gingen. Te Tilburg kwam Zondagmiddag zekere C. B oud 21 jaar en zeer ongunstig bekend in de herberg van de wed. de B. in de Rauwbraken, waar zijn verzoek om sterken drank geweigerd werd, wijl hij reeds in beschonken toestand ver keerde. Hierover in woede ontstoken, verbrijzelde hij eenige ruiten van de herberg, waardoor er ruzie tusschen hem en de herbergbewoners ontstond. Wat er bij dien twist is voorgevallen, ligt vooralsnog in 't duister. Een feit is, dat hij eenigen tijd later op ongeveer 250 k 500 pas van het café in sterven den staat werd aangetroffen met een diepe wonde in den linkerbovenarm. Eenige oogenblikken later gaf hij den geest. Het onderzoek heeft er toe geleid, dat er zware vermoedens zijn gerezen tegen een der zoons van de wed. de B. Na in het café de ruiten verbrijzeld te hebben is C. B. na eenigen tijd terug gekeerd, waarschijnlijk met vijandige bedoelingen. Toen is hij opgewacht door den vermoedelijken dader, die hem een diepe wonde in den linker bovenarm toebracht, waardoor een slagader werd doorgesneden. J. H. v. E., te Nijmegen is, als ver dacht van kinderdoodslag, ter beschik king gesteld van de justitie te Arnhem. Zooals gemeld is, werd dezer dagen door de politie ten huize van v. E. in den kelder het lijkje gevonden van een kind van acht dagen, waarvan zijn zuster was bevallen. Zondagnacht is de brandkast in het station Harmeien gestolen. Het bedrag van het daarin aanwezige geld is nog niet bekend. Van dader of daders geen spoor. Te Haarlemmermeer is Zaterdagmid dag het gezin van den arbeider B. plotseling ernstig ongesteld geworden; twee kinderen van 2 en 3 jaar zijn overleden, het eene des avonds en het andere 's nachts. De ouders zijn weer beter. Alleen het jongste kind (een zui geling) is vrij gebleven van ongesteld heid. Vermoedelijk heeft spijs of drank vergiftige bestanddeelen bevat. De Leeuw. Ct. schrijft: Reeds geruimen tijd werden diefstal len gepleegd uit den laatsten trein op de lijn LeeuwardenZwolle, zonder dat het den wachtmeester der Koninklijke marechaussee te Leeuwarden mocht gelukken de(n) dader(s) op te sporen. Ook alle maatregelen, door de directie van de S S. getroffen, konden niet meer licht in deze zaak brengen, dan dat men tot de ontdekking kwam, dat tus schen Heerenveen en Leeuwarden de diefstallen werden gepleegd. Vóór het vertrek te Heerenveen n.l. werden al de goederen, welke zich in beide goe derenwagens achter den trein bevonden, opgeschreven en de deuren der wagens verzegeld, terwijl bij aankomst te Leeu warden direct werd vergeleken met den toestand bij vertrek te Heerenveen. Deze maatregelen konden echter niet verhinderen, dat zelfs rijwielen, welke te Heerenveen aanwezig waren, te Leeuwarden bleken spoorloos verdwenen te zijn. Nadat nu sedert ongeveer 9 maanden niets meer werd vermist, verdween de vorige week weer een pak, inhoudende 1000 sigaren. De conducteur, die de goederen be geleidde, had het pak bij vertrek te Heerenveen nog gezien, was onderweg niet uit den wagen geweest, en vermiste bij aankomst te Leeuwarden toch het pak, zonder dat hij zulks kon verklaren. Bij een nauwgezet onderzoek bleek het den wachtmeester, dat de diefstal te Wirdum was gepleegd. Toen werd in deze richting het onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat als verdachte van den diefstal van bovengenoemde sigaren werd aangehouden de 21-jarige A. K., de zoon van den stationschef aldaar. Het jongmensch was nauwelijks één dag thuis. Hij had 9 maanden gediend en was met groot verlof vertrokken. De sigaren, welke ergens waren ver borgen, werden in beslag genomen. Na een hardnekkig ontkennen, bekende de dader ten slotte, waarna de wachtmeester hem ter beschikking stelde der justitie. De verdachte werd hierop in het huis van bewaring 'ingesloten. Naar we vernemen, zijn al meer goe deren, verdacht van diefstal uit treinen, in beslag genomen, w. o. een rijwiel. Burgerlijke Stuud. Veen, over de maand Juni. In het aan 's-Gravenland grenzende dorpje Kortenhoef zijn rare dingen ge beurd, zoo meldt men aan het Hbl. Zóó raar, dat de justitie termen vond om in te grijpen. Aan het einde der Raadszitting van Woensdag j.l. vroegen de wethouders, de heeren H. Grotendorst en S. G. Jan- sen, wie wijzingen en aanvullingen hadden aangebracht in verschillende gemeentelijke stukken als notulen van vergaderingen van B. en W., notulen van raadsvergaderingen in den kadas- tralen legger en de rekeningen van „Gemeene Veenlieden", veranderingen waardoor de gemeente schade zou kun nen lijden. De gemeente-secretaris, de heer H. Lemke, verklaarde daarop, dat hij door aangebrachte veranderingen niet langer verantwoordelijk wenschte gesteld te zijn voor het archief. De burgemeester, de heer Warmolts, zeide toen persoon lijk die wijzigingen en aanvullingen verricht te hebben, meenende zulks te mogen doen. De wethouders verklaar- j den het hiermede gansch niet eens te zijn en lieten den te Kortenhoef ge- stationneerden rijksveldwachter komen, die op hun verzoek de veranderde stuk ken in beslag nam. De wethouders hebben zich bij de justitie over het optreden van den bur gemeester beklaagd, met het gevolg, dat het parket uit Amsterdam ten ge meentehuize te Kortenhoef een onder zoek instelde. Getracht werd den bur- gemeester te spreken te krijgen, doch deze was afwezig; waarop de bedoelde stukken in beslag werden genomen. M. beambte aan de werkplaats der Staatsspoor te Vlissingen, is in den nacht van Zondag op Maandag ter hoogte der zeesluizen aldaar aangeval- len door een tot nu toe onbekend per- i soon. M. werd een ongeveer 4 centi- j meter diepe steek in den rug toege bracht. Opgenomen door de politie werd hij des nachts naar zijne woning ge-1 transporteerd. De marechaussées sporen den dader op. Tegen den leeftijd van vijftien jaren ver mageren de jonge meisje dikwijls. De mooie kleur der wangen, de schittering der oogen, het rood der lippen, de levendigheid van den geest en van het verstand verdwijnen. Zij worden zorgeloos en prikkelbaarzij lijden aan schele hoofdpijnen, zij hebben kringen om de oogen en zijn voor hare beangstigde moeders een voortdurende bron van onrust. Van waar komt die verande ring? Wat kan mijn dochter weer gezond maken Dat zijn de vragen die zich aan den gepijnigden geest van de moeder voor doen. Die verandering wordt veroorzaakt door de armoede van het bloed, en indien niet spoedig een krachtig middel wordt aangewend, dan doet zich weldra de tering voor. Daarom behoeft men toch nog niet te wanhopen. Het geval is zeker ernstig, maar het is niet zonder middel, want de Pink Pillen genezen jaarlij ks duizenden en duizenden gevallen van bloedarmoede. De bewijzen ven de krachtdadigheid der Pink Pillen bestaan zonder tal. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Marktberichten. In eene gemeente nabij Roermond is men bij de gemeenteraadsverkiezing practisch geweest. Er waren twee af tredende leden. Een kon wegens ver trek niet meer in aanmerking komen. Maar er daagden voor deze plaats twee liefhebbers op. Er bestond dus gevaar voor eene stemming en al den aankleve van dien. De burgemeester, die het wel meent met de gemeente-financiën, vond er echter iets op. Hij ging eens met de beide heeren praten. Hoewel zij reeds gereed waren om hun lijstje in te die nen, bracht hij het zoo ver, dat beiden besloten om den gemeenteraadszetel te loten. En zoo kwam het, dat een der leden de gelukkige werd, omdat hij bet langste strookje trok. De andere scheurde zijn volteekende candidaten lijst aan stukken. Waterhoogte Maastricht (brug.) 5 Juli 0.73 M. boven 0. 6 0 08 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 3 Juli 1.10 M. 0.79 M. N.A.P. 4 1.41 1.18 5 1.64 1.80 6 1.56 1.22 A«1 verten! lën. Heden overleed mijne Geliefde Echt- genoote en der Kinderen Moeder, in den ouderdom van ruim 47 jaren. ALPH. SCHEPENS. Bij deze betuig ik mijn hartelffken dank aan allen, die mij bij vernieuwing door bij mijn herbenoeming tot Raadslid, blijken van vertrouwen en belangstelling hebben betoond. K. DE BOON. Ondergeteekende betuigt zijn hartc- IUken dank voor de vele blijken van vertrouwen en belangstelling, hem door en bij zijn verkiezing tot Raadslid ge schonken. T. DE KLERK. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap „Meeuwen" maakt bekend, dit de in zijne Vergadering van den 21 Januari 1909 vastgestelde der Waterleidingen in dit Waterschap door Gedeputeerde Staten bij hun besluit van den 11 «Buni 190f) is goedgekeurd, en gedurende dertig' flageil te rekenen van den 12 .lull 1909 tot en met den ÏO Augustus 1909 ter Inzage zal liggen ten kantore van den Secretaris van het Waterschap. Gedurende dien termijn kunnen belang hebbenden van de beslissing van Gedepu teerde Staten in beroep komen bij de Koningin. Het adres van beroep wordt gericht aan de Koningin en ingezonden aan den Heer Commissaris der Koningin in dit gewest. D. VAN BUUREN. De Secretaris, A. A. VAN TURNHOUT. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden ei> omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Dag, 's namiddags 4 uur, uitgezonderd Zon dags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te Amsterdam Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, HillegomBennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vroüwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Haardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat, Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. GEBRUIKS AANWIJZING ROND IEDER STUK» Geboren Johan Antonie, z. v. L. van Tilborg en D. v. Duist; Dirkje, z. v. J. v. Brakel en W. VerbeekGoverdiena, d. v. G. Schermers en N. Herrewijn, (Dordrecht); Sijmen, z. v. S. Verbeek en G. SackTo- nia Dingena, d. v. G. van Wijnen en J. Nieuwkoop. ff ERKEN DAM. De zetting der boter it deze week op de markt 65 eti., in de winkelt dut TO ets. pet half kilo. Eieren f 0.90 de 26 stuks. SLEEUfFIJK. De zetting der boter bedraagt 69 et. per half kilo en die der eieren f 0.95 de 26 stuks. OORINCHEM, 5 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 94 runderen6 nuchtere halveren, 20 vette varkens 541 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f20 f 230, kalfvaarxen f 120 a 190 guiste vaarzen f - amelkkoeien f 140 a 190, twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f 60 a 80 graskalveren f a nuchtere f 10 a 15, schapen f a lammeren f a biggen f 6 a 13 per stuk. Vette varkens 20 a 21 cent per half 'kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 12 50 a 12,80 roode dito 11.40 a 11 60 witte dito 12 75 a 13.inl. rogge f 7.75 a 7 85 buitenl dito f 7 40 a 7.75 gerst f 5.75 a 5.90 haver f 3.85 «3 95 duivenboonen f 8 75 a 9. blauwe erwt n f a mais 75 pond, f 6.10 a 6 30 alles per heet. Boter 65 a 70 ct. per haf kilo Eieren f 0.90 a 1.00 per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. ROTTER O Aft, 5 6 Juli. Op de veemarkt waren heden suing voerd 698 vette runderen, 1139 magere dito 696 vette en graskalveren, 281 nuchtere kalveren. 1247 schapen of lammeren, 438 varkens, 137 biggen. De prijzen wire* a's volgt: runderen le kwaliteit 74, 2e kw 56 cent, kalveren 1* kw. 95. 2e kw. 70 ct. schapen le kw 64 2e kw. 34 et. vette varkens 53 a 48 ct. licht soort 46 a 44 ct. per kilo. Nuchtere fokksUceren f 13. - «18 idem voor de slacht f 8 00 a 13 Biggen f 1.15 a 1 55 per week ROTTERDAM, 5 Juli. Tarwe puike jarige per 80 kilo. f a per 100 kilo f 15.a 13 75 nienw fa - Rogge f er keet. Oerst f - Chevalier f a -. Haver f 10 25 a 9 75, per 100 kilo, Bruine boonen fa witte fa - Erwten f a Op de botermarkt werden aangevoerd 100/8 en 35/16 ton en 224 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 52. 2e kw. f 50, 3« kw f 47. Per half kilo 671/ï IV/i eent. n Schijndei,, 1 Juli '09. Werkendam7 Juli 1909. Werkendam, 7 Juli 1909. Meeuwen, den 7 Juli 1909. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd De Voorzitter,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3