Volgens een telegram uit Melilla aan de Heraldo ziju 7 Spaansche arbeiders werkzaam aan de brug over de Si Dinua door Mooren aangevallen, die 4 hunner dooden en 1 verwondden. De gouverneur is aan het hoofd van een colonne vertrokken. Van uit Malilla ziet men dorpen in brand staan, geweer- en kanonvuur wordt gehoord. Om 5 uur 's middags werden daar een officier en verscheidene soldaten, allen gesneuveld een kapitein, een lui tenant en meer dan dei tig soldaten gewond aangebracht. Sedert vier dagen woeden in het Noorden van Zwitserland hevige onwe- ders. Het sneeuwt onophoudelijk. De sneeuw, die van de toppen af tot 1500 M. ligt, heeft den Pilatus, den Rigi en de overige Vooralpen dicht bedekt. Ver scheidene hotels in de bergen zijn bijna leeg. Het seizoen is zoo slecht, dat men een ontzaglijke geldelijke schade voor ziet. Castro. Reuter seint 9 dezer uit Santander: Gastro heeft aan het Congres van Venezuela een manifest gericht, waarbij hij zijn gedrag als president verdedigt. IMaatselUk nieuws. HEUSDEN, 10 Juli. Men deelt ons mede dat A. Krah te Elshout, die in de nieuwsbladen adverteert dat hij rijwielen en naaimachines levert, en dat concurrentie onmogelijk is, de wijk naar Duitschland heeft genomen, uit vrees van zich aan de Rijkspolitie te moeten verantwoorden over leveringen van rijwielen Bij het te 's Gravenhage gehouden Concours-Hippique, werd onder de rubriek Dekhengsten (zwaar wagenslag) met den 3en prijs bekroond de hengst „Ehrenberg" v. d. Ver. tot verb. v. h. paardenras in het Land van Heusden en Altena te Meeuwen. Een truc, die niet opging, werd dezer dagen alhier toegepast. Een antiquair komt bij den heer v. H.. vraagt naar alles wat antiek is, waarop een voorwerp van goud getoond wordt, waar voor hem f 10 gevraagd wordt. Hij zegt meer speciaal te komen voor een antique kast, die hij te zien krijgt en waarvoor al eens f 350 was geboden. Hij beziet ze vluchtig en koopt ze voor f 450 en zal ze komen halen en direct betalen. Nu moest ge me dat goud voor f 5 geven, zei hij, hetgeen de heer v. H., met het oog op zijn goeden verkoop, goed vindt. Hij zal dat goud maar vast medenemen en geeft 2 rijksdaalders. De heer v. H. begreep echter terstond de truc en zei 4,eerst beiden be talen, anders geef ik niets af!" De antiquair moet nog altijd komen om de kast. Men zij voor zulke vrienden op zijne hoede! In de maand Augustus zullen van wege de Provinciale Regelings-Commissie voor de paardenfokkerij in Noordbrabant keuringen worden gehouden van in de provincie ter dekking gestelde dekhengsten van 3 jaar en ouder. Voor elk district is een bedrag van f 650 beschikbaar voor on derhoudsbijdragen. Hengsten die in 1909 bekroond werden met eene premie van f 1000 of van f 500, zoomede hengsten van 7\ jaar en ouder of die goedgekeurd zijn ondanks cornage kunnen niet mededingen. De keuringen worden gehouden als volgt Eindhoven Dinsdag 3 Aug.; Oss Don derdag 5 Aug.Heusden Zaterdag 7 Aug. Bergen op Zoom Dinsdag 10 Aug. en Ze venbergen Donderdag 12 Aug., telkens des voormiddags 11 ure. De aangiften behooren voor 20 Juli e.k. te geschieden bij den heer C. J. J. Daniels te 's Hertogenbosch, waar aangiften-formu lieren verkrijgbaar zijn. Een onzer lezers alhier, deelt ons de volgende bijzonderheid mede, destijds door hem te boek gesteld: Het jaar 1898 was koud en nat tot be gin Augustus. Zaterdag 13 Augustus werd het heet. De thermometer klom dien dag tot 850 Fahr., den 14den tot 88, den 15den tot 90 en den 16en tot 920 aan den noor denkant in de schaduw. Vóór en na dien tijd, heeft dezelfde waarnemer nooit meer een gelijke hoogte van den thermometer opgemerkt. WERKENDAM. Donderdag 1.1. verga derde de werklieden vereeniging „Eendracht" ten herberge van J. B. Zwets. Aanwezig waren 61 leden en 4 donateurs. De voorz. opende de vergadering, heette allen welkom, was dankbaar dat men weer en wind had getrotseerd en belangstelling voor de ver eeniging had getoond, vond het niet goed, dat sommige leden denken 't zal toch wel goed gaan al ben ik er niet bij, want ieder moet niet alleen door geld, doch ook door woord en daad toonen hart voor de ver eeniging te hebben en trachten ze in bloei te doen toenemen. De afgeloopen drie maanden zijn voor de vereeniging niet rooskleurig geweest al heeft men uit de kas nog alles kunnen betalen. De voorzitter hoopte, dat bet 2e halfjaar gunstiger voor de vereeniging zou mogen zijn en verzocht vervolgens den sec retaris de notulen der vorige vergadering te lezen. Dit gedaan zijnde werden ze on veranderd goedgekeurd. Vervolgens deed dè penningmeester rekening en verantwoording. Uit die rekening en verantwoording bleek, dat over de afgeloopen 3 mnd., was uitge geven t 606.58 en ontvangen f 425.23, zoodat de kas verminderd was met f 181.35. Het reservefonds bedroeg 1 Juli f 1163.83, het kapitaal f 1473.78, terwijl bij den pen ningmeester in kas was f0.06. Het een en ander werd nagezien door de leden L. B. v. d. Straaten, Johs. Bouman en M. Ippel. Eerstgenoemde, voorzeker zijnde de tolk der vergadering, dankte den penningm. voor het best beheer, wijl wederom geen op of aanmerkingen te maken waren. Hierna kwam een ledenvoorstel ter tafel. Dit voorstel bedoelde niet meer aan de oude leden, die van de ongevallenwet pro fiteerden, f 5 per week uit te keeren, doch slechts f3, zoodat dan alle leden, die weke lijks hetzelfde bijdragen, ook dezelfde uit- keering zouden ontvangen. Hiervoor was reglementswijziging noodig en kon die niet verkregen worden of 2/3 der aanwezige leden moe3ten met het voor stel medegaan. De uitslag der stemming was als volgt: voor het voorstel 34, tegen 19 en blanco 8, zoodat het met een stem te weinig viel. Nadat nog verschillende personen over dezelfde zaak het woord ge voerd hadden en de secretaris verzocht had voortaan de briefjes van den dokter in te leveren zoodra ze waren ontvangen, sloot de voorzitter de vergadering, hopende allen weer over 3 maanden gezond en wel te ontmoeten. Dat er in een der plaatselijke be richten van het vorig nummer een fout is geslopen, zullen de lezers wel begrepen hebben. De 170 stemmen die we aan den heer W. Kieboom gaven, waren door hem niet verkregen, doch slechts 155. De heer Meijer bereikte het getal 151, van daar dat er herstemming moet zijn, wijl 164 het vereischte getal stemmen aangaf, dat behaald moest worden om gekozen te wezen. Maandag a.s. moet men dus tusschen bovengenoemde heeren kiezen. De keuze is thans veel gemakkelijker en veel zuiver der dan bij de vorige stemming. De heer Meijer is vrijzinnig en zal dus op zich vereenigen de stemmen van de werkelijk vrijzinnigen. De heer Kieboom is bestuurslid der christelijk Historische Kiesvereeniging en sedert tal van jaren Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk en tevens een harer trouwste bezoekers, 't Kan niet missen ef de kerkelijken, zooals hun ge wone naam tegenwoordig is, zullen zich als één man opmaken en hun stem uit brengen op den heer Kieboom. Van onze dorp3genooten zijn aan de Hoogere Burgerschool bevorderdvan de 2e naar de 3e klasse R. Baggerman en A. Mussert; van de 3e naar de 4e C. A. Koo nings en C. de Graaff en van de 4e naar de 5e J. I. Brill. GENDEREN. De heer G. P. Brander horst alhier, heeft met gunstig gevolg eind examen afgelegd aan het Gymnasium te 's Bosch. NEDERHEMERT. Toen onze wethouder de heer E. M. Smits met een vracht aard appelen naar Den Bosch zou rijden raakte te Well het lemoen los, waardoor de wa gen van den dijk stortte. Bij het afspringen bezeerde Smits zich zoodanig dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. SLEEUWIJK. Door H. M. de Koningin is goedgekeurd het Raadsbesluit, waaabij bepaald wordt, dat de herbergen op Zondag, Nieuwjaarsdag, Hemelvaartsdag, en le Kerst dag om 2 uur nam. gesloten moeten worden en op 2e Paaschdag, 2e Pinksterdag en 2e Kerstdag om 6 uur nam. Het nader onderzoek van verlofgangers der Nat. Militie waarvoor zijn opgeroepen J. M. Paans en H. Schoon, zal plaats hebben Woensdag 14 Juli, a.s., voorm. te half elf ten Raadhuize te Woudrichem. BIESBOSCH. Met den hooioogst is het allertreurigst gesteld. De verpachtingen gin gen verbazend duur en !t gewas heeft zich slecht ontwikkeld en tengevolge van de vele regen en sterke wind staan onderschei dene laaggelegen polders plas en dras, zoo dat het gemaaid hooigras in 't water ligt. Het ziet er inderdaad zeer bedenkelijk uit. ALMKERK. Bij de gehouden V( rkie- zing van 4 leden voor den gemeenteraad werden in 't geheel uitgebracht 390 stem men; 7 van onwaarde. Hiervan verkregen H. Colijn 22, A. den Dekker (aftr.) 245, C. P. van Herwijnen 34, G. J. Koekkoek (aftr.) 136, A. Z. Snoek 153, A. Verschoor (aftr.) 215, B. Vink 19, P. v. d. Wal (aftr.) 188 stemmen, alzoo gekozen de heeren A. den Dekker en A. Verschoor, terwijl her stemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. Z. Snoek, G. J. Koekkoek. C. P. v. Herwijnen en P. v. d. WaL De arbeider B. van der Assem, in dienst bij Mej. de Wed. Snoek, kreeg bij 't wikken van een kar een gedeelte er van op zijn borst. Voor dood werd de man op genomen en per voertuig langzaam naar huis getransporteerd. Zijn toestand is nog steeds zeer zorgelijk. HER WIJNEN. Jaren achtereen zijn hier de ooievaars gestolen. Dit jaar is het niet gelukt, dank zij den ijver van den rijks veldwachter Bravenboer en den gemeente veldwachter Van der Pol. Drie weken lang is door hen alle nachten de wacht gehouden. Eindelijk, Maandag avond half twaalf, traden 2 personen op het terrein van den heer M. C. van Aren- donck, om de ooievaars van den hooiberg te halen waar hun nest gebouwd is. De politie had zich onder den berg opgesteld met een speurhond. Een ladder werd ge nomen en in zeer korten tijd hadden de gebroeders Jacob V. en Jan V., oud 19 en 28 jaren, uit Veen, (Noord-Brabant), de 4 jonge ooievaars te pakken. Nu kwam de politie te voorschijn en terwijl een der dieven werd gegrepen en zich wilde ver zetten, bood de speurhond bijstand. Door het gekerm van zijn broeder geschrokken en door het aanroepen van Bravenboer blijf staan anders verscheurt je mijn hond, staakte de andere dief zijn vlucht; en de ooievaars werden hun afgenomen en weer op het nest gebracht. Tegen de dieven is proces-verbaal opgemaakt. Wij moeten de verdiensten van den speur hond nog even aanstippenzonder bijstand van dezen had de een nog kunnen ont vluchten in het nachtelijk uur; nu was dat onmogelijk. ♦MEEUWEN. Zondag voormiddag zal in de Geref. Kerk optreden, mede tot de de bediening van het H. Avondmaal, de consulent dezer gemeente, Ds. Goedbloed uit Nieuwendijk. WOUDRICHEM. Met genoegen kunnen we mededeelen, dat de pred. der Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. Gobuis du Sart, die sedert April dezes jaars ongesteld is geweest en een paar maanden geleden alzoo tot herstel zijner gezondheid naar de badplaats Neuen- ahr vertrok, Donderdag daarvan hier is teruggekeerd en in zooverre hersteld is, dat Z.Eeerw. zijne ambtelijke bezigheden Zondag a.s. weder zal hervatten. Onze burgemeester de heer P. Ver hagen heeft zijn zilveren huwelijksfeest ge vierd. De belangstelling was groot, van de meeste huizen wapperde de driekleur. Voor rekening van den burgemeester werd aan alle behoeltige gezinnen een groot krentebrood verstrekt. ♦LAND VAN ALTENA. De bond van zangvereenigingen in 't Land van Heusden en Altena is, wegens gebrek aan ambitie, ontbonden. De in kas zijnde gelden zijn door de aangesloten vereenigingen onder elkander verdeeld. BOMMELERWAARD. Omtrent de stand der veldgewassen kan men 't volgende melden De akkers beloven op 't oogenblik (dank zij den gunstigen regen) een mooi gewas. Alles, niets uitgezonderd, staat prachtig. Met het hooiland ia het minder goed gesteld, er wordt weinig hooi gewonnen, wat hoofd zakelijk aan de voorjaarskoude wordt toe geschreven. De opbrengst blijft over 't al- gemeeen beneden het middelmatige. Wat de appelen en peren betreft, dat belooft een goed gewas te zullen zijn, waaraan de regen ook wellicht veel goed zal doen. GAMEREN. Op de Donderdag gehou den verkiezing van 2 leden voor den ge meenteraad zijn uitgebracht 171 stemmen; blanco 4, van onwaarde 3. Hiervan verkregen T. A. Mooij 123, M. A. de Geus 100, C. J. v. Kuijl 56 stemmen. Gekozen werden T. A. Mooij en M. A. de Geus. Het aantal kiezers bedroeg 280. Dat het hooi duur is, blijkt hieruit, dat dezer dagen alhier een partij werd ver kocht voor f 30 per 500 K.G. Gewas 1908. ♦VEEN. De prijzen der aardappelen zijn de laatste dagen veel teruggegaan. Er wordt besteed voor schoolmeesters van f 3 tot f 3.50 per H.L. Voor blauwpitten, welker kwaliteit beter is dan die der schoolmees ters tot f 4 per H.L. De quantiteit valt niet mee, vooral die welke door de vorst geleden hebben zijn aanmerkelijk minder. De latere soorten belooven een beteren oogst. ■Binnenland. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat de gezondheidstoestand van H. K. H. Prinses Juliana in alle op zichten gunstig is. De groei en ontwik keling der Prinses mag zeer zeker dank zij de ongestoorde natuurlijke voeding een zeer voorspoedige wor den genoemd. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt: Naar aanleiding van deze week aan gekondigde veranderingen in de tegen woordige samenstelling van het mini sterie-Heemskerk kan op grond van be trouwbare berichtenhet volgende worden medegedeeld De gezondheidstoestand van den mi nister van oorlog, welke na het einde van zijn verlof en na de hervatting zijner werkzaamheden het verrichten van drukken arbeid onraadzaam maakt, heeft luit.-generaal Sabron genoodzaakt zijn ontslag te vragen aan H. M., die het verzoek, dat H. M. kort geleden bereikte, in handen heeft gesteld van den ministerraad. De minister van justitie hoopt zijn ambt weer te hervatten na het einde van den rusttijd, die mr. Nelissen in het Schwarzwald doorbrengt. De berich ten omtrent zijn gezondheid luiden gunstig. Van eventueele persoonsverwisselin gen in het Kabinet in verband met het openkomen van het gouverneur- generaalsambt in Ned.-Indië, was tot dusver niets bekend. Hoewel hij uiterst zwak is, kan de algemeene toestand van Mr. Th. H. de Meester bevredigend genoemd worden. De Arnhemsche correspondent van het „Nieuwsblad van het Noorden" meldt aan dit blad „Van betrouwbare zijde verneem ik dat onze burgemeester, jhr. mr. A. Roëll vroeger burgemeester van Leeuwarden, de eerst aangewezene van het Commis sariaat in Friesland is, tenzij hij om Regeeringspolitiek nog mocht aange wezen worden voor Overijsel". Volgens de „Arnh. Ct." is hiervan echter nog niets bekend. Men meldt uit Oss aan de „N. R. Crt." In de onmiddellijke nabqheid van het stationsemplacement der staats spoorwegen, alhier, is men tegenwoor dig van rijkswege aan het boren, om steenkolen op het spoor te komen. In grooten getale zijn schelpen omhoog gehaald. Voor ruim 1VS jaar werd de onder directeur der coöp. boterfabrek Wiggers te Winterswijk, ontslagen, daar hij ver dacht werd van diefstal van ongeveer f 18. De zaak kwam zelfs voor de Zut- phensche rechtbank, doch daar het wet tig en overtuigend bewijs niet geleverd kon worden, volgde geene veroordeeling De verdachte hield zijn onschuld echter steeds vol. Thans is de politie door de praatjes van kinderen op het spoor van den werkelijken dader gekomen, 't Is het zoontje van den directeur, die het geld voor en na versnoept heeft. In de Dinsdagavond gehouden vergadering is Wiggers weer in zijn eer hersteld. Een reiziger, gisterenmorgen te Vlis- singen per nachtboot uit Londen aan gekomen, miste bij het verlaten der boot zijn portefeuille, waarin een be drag van ongeveer f 300. Een direct ingesteld onderzoek leidde niet tot een resultaat. Een belanghebbende uit Beek schrijft in de „N. R. Crt." dat de verhalen omtrent de uitspattingen der „cava- lieren" volgens de ingezetenen niet alleen zeer overdreven zijn, maar voor een groot gedeelte onwaar en meer te betreuren, omdat dit geschrijf zeer na- deelige gevolgen kan hebben voor Beek, voor de neringdoenden en vooral voor de verschillende hotel- en pension houders. Bovendien hebben bedoelde heeren niet meer te Beek maar op Duitsch grondgebied hun verblijf ge vestigd, alwaar zij nog vertoeven. In Beek zelf komen zij weinig of niet meer. Verschillende logeergasten, waar onder meerderen die reeds langen tijd te Beek vertoefden, verklaren gaarne niet het minst onaangenaams of on behoorlijks van de heeren cavalieren gezien of ondervonden te hebben en steeds veilig te hebben kunnen wan delen ook des avonds. Hunne namen en adressen liggen ter inzage in hotel „het Spijker", pension „Rusthof", pen sion „Walburg" en meerderen. De heer jhr. Dommer van Poldersveldt, burge meester van Beek, gem. Ubbergen, is ook tot het geven van inlichtingen des gewenscht gaarne bereid. Voor eenigen tijd is door de arbei ders der firma N. I. Menko te Enschede een actie op touw gezet ter verkrijging van betere fabriekstoestanden. Elf brie ven en wenschen werden aan de firma kenbaar gemaakt. Deze zijn thans naar we vernemen alle opgeheven of ingewilligd, met uitzondering van het verzoek om op Zaterdag des middags om 12 uur stop te zetten. Door den hoogen waterstand is het badhuis op de Maas te Maastricht los geraakt en tegen de pijlers der brug verbrijzeld. De Amsterdamsche rechtbank, vacan- tiekamer, veroordeelde een onderwijzer van de o. 1. s. te Sloterdijk, wegens ontuchtige handelingen met aan zijn zorgen toevertrouwde meisjes, tot ge vangenisstraf voor den tijd van 2 jaren. Woensdagnacht hebben te Amsterdam dieven hun slag geslagen bij den heer J. Harings, uitdrager, Korte Konings straat 5. In de winkelkast waren ver schillende voorwerpen van waarde uit gestald. De dieven hebben nu, ten einde deze voorwerpen te bemachtigen, de winkelruit met zeep besmeerd en daarna ingedrukt. Door het gemaakte gat moeten zij hun arm gestoken heb ben om op deze wijze 4 gouden hor loges, 5 zilveren, benevens 5 gouden ringen en twee gouden halskettingen te ontvreemden. Naar men mededeelt, was de waakhond voor dien nacht juist uitgeleend. Hoewel men eenige verden king heeft, heeft men van de daders nog geen spoor kunnen vinden. Woensdagmiddag reed de automobiel M 198, uit Nijmegen, waarin vier per sonen gezeten waren, in volle vaart tegen de Grebbebrug. Door het spoedig omwerpen van het stuur liep de ma chine van den weg en in een diepte van 5 meter. Het bleek een tuin te zijn. De auto kwam tegen een treurwilg aan, hetgeen gelukkig verhinderde dat de machine met man en al in de zeer diepe inundatie-sluis terecht kwam. Nu kwamen allen met den schrik vrij. De machine was binnen enkele uren weder op den weg gebracht. Het gevaarte had in zijn val en woesten vaart nog al wat schade aangericht en kon, deerlijk gehavend, de reis niet voortzetten. Toen de weduwe B. gisterennamiddag tusschen 5 en 6 uren met haar hondje thuis kwam in haar woning aan de Sint Laurensstraat 81 te Rotterdam, sprong dat hondje, al keffende, tegen een bed op waarin een, die weduwe onbekende man, zich verstopt had. Die man, zich ontdekt ziende, verontschul digde zich dat hij vermoedelijk aan het verkeerde adres was, en mompelde een onverstaanbaren naam, waarop de we duwe hem naar haar bovenburen ver wees. Hij vertrok, maar in plaats de trap op te gaan, liep hij deze af, de straat op. En hoewel spoedig door den in hetzelfde huis wonenden schoonzoon van de weduwe nagezet, ontkwam hij en bleef onbekend. Na het vertrek van den man bleek aan de weduwe B., dat bij haar was ingebroken en dat uit een kast een aantal gouden en zilveren sieradiën als: een gouden horloge, een gouden ket ting, een bloedkoralen ketting met gouden slot, een zilveren horloge met dito ketting, een nikkelen horloge, eenige gouden ringen, oorbellen, enz waren gestolen. Men meldt uit Enkhuizen Toen zich eergisterenmiddag op de begraafplaats alhier, de inspecteur van politie Groot en de doodgraver Last bevonden, voegde zich bij hen een als heer gekleed persoon, die inlichtingen vroeg omtrent het graf van de gebroe ders Scholten, die indertijd op de Zui derzee verdronken. Nadat hem de gra ven gewezen waren begaf hij zich daar heen en deelde met betraande oogen mede dat de gebroeders Scholten stu dievrienden van hem waren, voorts dat ook zijn vader op dit kerkhof begraven ligt, alsmede dat in zijn memorandum en testament geschreven stond dat hij daar zou worden begraven. Het gesprek dat zich daarna ontspon, zullen wij niet mededeelen. Slechts willen wij melden, dat de inspecteur het kerkhof 4.15 verliet. Eenige oogen- blikken later melde de heer Last aan de politie, dat bovengenoemde persoon slapende aan den rand van het kerk hof lag. De heer Groot ging daarop naar het kerkhof en bemerkte dat de man rochelde en zich een weinig be woog. Nadat de agent Talsma er bij was gekomen werd de man opgebeurd, waarbij bleek, dat zijn gelaatskleur blauw was. Hier moest dus aan ver giftiging worden gedacht, welk ver moeden meer zekerheid verkreeg toen men bemerkte dat de stervende een flesch in de binnenzak hield. Dokter v. d. Lee, inmiddels ontboden, kon slechts den dood constateeren. Verdere mededeelingen zijn voor publiciteit niet geschikt. Wij willen slechts voldoen aan het verzoek van den overledene, op wien een brief werd gevonden, waarin gevraagd word voor- loopig zijn naam niet te noemen. Wij zullen alben zijn initalen melden, welke C.A. zijn. Verder, dat de man volgens een ander schrijven, dat op hem be vonden werd, gericht aan zijn zoon, aan den zeilwedstrijd te Sneek had deelgenomen. Aan den inspecteur van politie werd het verzoek gericht zorg te dragen, dat hij te Enkhuizen begraven zou worden, waarvoor het benoodigde geld in een zijner zakken aanwezig was. Tevens verzocht hij een parapluie, die hij in een hotel te Enkhuizen geleend had, aan den eigenaar terug te geven. Een revolver met patronen werd ook nog op het lijk gevonden. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt In de kerkelijke pers was eenige da gen geleden het bericht opgenomen dat de heer W., onderwijzer der le klasse aan de openb. burgerschool te Scheveniugen, socialist was; dat hij zijn leerlingen weigerde het Wilhelmus te laten zingen; dat hij zich eenige

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2