jaardag van het herstel der grondwet, zullen worden begenadigd. Uit Galveston, in Texas, wordt ge meld, dat alle negers, die in den staat, onder Roosevelt, tot ambtelijke betrek kingen waren benoemd, 500 in het geheel, door Talt ontslagen zijn. De negers deden dienst als ontvangers, douane-inspecteurs en veldwachters. Taft zal de neger-ambtenaren in het Zuiden nergens handhaven, waar men zich aan hen ergert. Maar voor het overige is hij het zwarte ras welgezind, zegt men. Te New-York heeft hij b.v. een neger op den daar belangrijken post van ontvanger noemt. De hevige regens van de laatste da gen hebben nieuwe onheilen in het Belgische overstroomingsgebied veroor zaakt. Uit Namen werd Zaterdag gemeld, dat de streek om Rochefort geteisterd is. De rivieren de Lhomme, de Wamme en de Lesse treden buiten hare oever. Al het hooi van de weiden is verloren en hofsteden zijn vernield. Vele huizen zijn overstroomd. De regen, die eenige uren opgehouden had, is opnieuw be gonnen. Uit Luik, 10 dezer: De toestand wordt in het Luiksche met het uur slechter. Uit de Vesdervallei worden groote overstioomingen gemeld. Vrijdagoch tend is de Vesder buiten hare oevers getreden. Chènee, Vaux-sous, Chêvre- mont, Chaudfontaine, Trooz en Nessou- vaux staan onder water. Ook van de Ambléve komt er slecht nieuws en een deel van Aywaille is overstroomd. Op de Maas is men genoodzaakt ge weest al de afdammingen tusschen Has- tière en Visé te openen, de stroom is geweldig op de rivier. De Semois en de Lesse stijgen op bedenkelijke wijze. De Ourthe liep buiten har# oevers te Tieff, te Esneux en te Poulseur, te Chanxc staan talrijke hoeven midden in 't water. Te Verviers zyn de kelders in de benedenstad onder geloopen. Het schouwspel van de afdamming der Gileppe is op dit oogenblik indruk wekkend. Uit Beieren wordt gemeld, dat de luchtdrukverdeeling voortdurend on gunstig is, zoodat het betrokken regen achtige weer nog wel zal aanhouden. De bergen zijn steeds in nevel gehuld. Op den Zugspitz is weder 5 c M. sneeuw gevallen. In Bohemen en Oostenrijk wordt het weer iets beter. In Tirol is het zelfs mooi, matig warm weder. In Zwitserland daarentegen ongun stig, veranderlijk, weinig standvastig. De regens houden aan. Tusschen de buien heldert de lucht wel eens op, maar niet voor langen tijd. De ver wachting is voor Midden-EuropaBe trokken en regenachtig met westelijke winden. Over de gevechten bij Melilla, waar van reeds een en ander in ons vorig no. is gemeld, wordt uit Melilla nog het volgende bericht: De bergartillerie opende het vuur op de tentdorpen van den stam der Mo- soesa's. Die dorpen werden met den grond gelijk gemaakt en de bewoners leden zware verliezen. De Kabylen open den echter ook hunnerzijds het vuur. Generaal Real, die den plaatselijken gouverneur van Melilla vervangt, zond, op 't vernemen van het verzet der Ka bylen, versterkingen. Het werd een vinnig gevecht, daar de vijand sterker was dan men aanvankelijk had gedacht. Generaal Marina, die aan 't hoofd stond der versterkingstroepen, rukte op naar de kasjba van Astoelajoe, een sterke stelling der Mooren. Na een krachtig verzet viel de kasjba in handen der Spanjaarden. Volgens een bericht uit Melilla aan de Imparcial weigeren de inlandsche spoorwegarbeiders verder te arbeiden zonder bescherming van militairen. Het garnizoen van Melilla zal met twee jager-bataljons versterkt worden. De jongste telegrammen melden, dat generaal Marinas zich zonder veel moeite heeft meester gemaakt van de kasjba van Nador. Er is weer een gewonde luitenant te Melilla aangekomen. De Kabylen, die eenige werklieden dood den, doorboorden de lijken met dolk steken en wierpen de lijken daarna op een brandstapel. De Spaansche troepen slaagden er echter in de lijken nog bijtijds van den brandstapel te halen. Zondag zijn uit Spanje troepen van verschilende wapens naar Melilla ver trokken, welke spoedig door meerdere zullen gevolgd worden. Een Spaansch blad heeft een tele gram uit Melilla, meldende dat de laatste berichten minder optimistisch zijn. De Spanje vijandige stammen doen hun i est hun mannen te vereenigen. Onder de stammen in het binnenland wordt dt> heilige oorlog gepredikt. Een ambtelijk bericht uit Madrid meldt, dat een Spaansche kanonneerboot de tentdorpen der Beni Said gebom bardeerd heeft. Volgens een telegram uit Ceuta aan de Imparcial is de Roghi tot den aanval overgegaan en Fez binnengedrongen, waar hij de winkels plunderde. Men weet niet wat er van Sultan Moelai Hafid geworden is. Op het gehucht Serphe, te Auvelais (Namen) heeft een schrikkelijk feit de bevolking ontroerd. De 15-jarige dochter Eugenie der echtelingen Scohyer was Zondag naar de kermis van Jemeppe geweest en bleef den heelen nachtuil, om eerst des morgens ten 10 ure thuis te komen. Toen zij daarover door haar moeder berispt werd, schoot zij in razende woede. Wacht, riep zij uit, ik zal uwe zaak regelen. Eu naar de kamer van haren vader loopende, haalde zij daar een scheermes en op hare moeder toesnel lend, sneed zij haar den hals af. Daarop liep zij het huis uit om door het veld te vluchten, terwijl hare moeder op den vloer der keuken lag te zieltogen. De jonge moordenares is aangehouden. Te Verviers is Maandag een trein, waarvan de rem niet werkte, zóó hard tegen buffers geloopen, dat meer dan vijftig reizigers gekwetst zijn. Uit Lissabon wordt aan de Petite République geseind, dat volgens tele grafisch bericht uit Linez bij Cordoba, in Spanje een verschrikkelijke mijngas- ontploffing in een kolenmijn daar is geweest. Verscheidene galerijen zijn in gezakt. Er zijn 750 mijnwerkers bedol ven. Bij de afzending van het bericht waren er 42 levend, maar half gestikt en met vreeselijke brandwonden boven gebracht. Tien hunner zijn in een ho- peloozen toestand. Verder bracht men 17 lijken boven. Men gaat met het red dingswerk krachtig voort. Volgens een bericht uit Madrid, woidt dit bericht aldaar voor uit de lucht gegrepen beschouwd. Een telegram uit Valparaiso aan de Köln. Ztg. behelst, dat aldaar de op vatting heerscht, dat een oorlog tusschen Peru en Bolivië voor de deur staat. De gewezen dictator Joao Franco is, wegens deir dood van zijn vader, in Portugal teruggekomen. Zijne politieke tegenstanders, zelfs de republikeinsche pers, laten hem in deze omstandighe den met rust. Intusschen beginnen d© reactionairen zich weer om hem te groe- peeren, zoodat men Franco's verzeke ring, dat hij zich buiten de staatkunde zal houden, niet ernstig opvat. Volgens een bericht uit Tabris is Ardebil in handen der revolutionnairen die de inwoners terroriseeren. De gou verneur is onmachtig zijn gezag in de stad te doen gelden. De bandieten roo- ven en moorden. De bevolking bevindt zich in de onmogelijkheid den oogst binnen te halen, zoodat het geheele district met hongersnood wordt be dreigd. In een dierentuin in Amberg heeft een losgebroken aap het kind van een fa brieksarbeider op verschrikkelijke wijze gehavend. Het woeste dier liet zijn prooi eerst los, toen het doodgeschoten werd. Het kind ligt op sterven. Te Marchienne (Henegouwen) is een ernstig ongeluk gebeurd in een chemi sche fabriek ter bereiding van kunst meststoffen. Een der arbeiders zette zich op de stilstaande machine neer, die de stoffen, als 't ware knaagt en fijn wrijft. De machine werd plotseling aan 't loopen gebracht en de man verloor zijn even wicht en tuimelde tusschen de knaag tanden en wrijfrollen. Eer de machine kon worden stop gezet was het ongeluk natuurlijk al gebeurd. Het lijk werd letterlijk tot poeder gemalen en de brokstukken kon men later verzamelen. De Daily Chronicle deelt niet zonder leedvermaak mede, dat de groote En- gelsche luchtschipper dr. Boyd met zijne luchtvaartgeschiedenis de Daily News bij den neus heeft gehïfd. Dr. Boyd zou zelf tegen de Daily Chronicle ver klaard hebben, dat hij al zijn lucht- tochten enkel in zijne verbeelding had uitgevoerd. Uit Teheran werd Zondag gemeld: Een strijdmacht van ongeveer 1200 man troepen van den Sjah met vier kanonnen heeft vanochtend de ver- eenigde nationalisten op 24 K.M. ten Westen van Teheran aangevallen, maar is er niet in geslaagd, ze uit hun stel ling te verdringen, die twee uren lang met granaten beschoten en ook aan een hevig Maxim-vuur blootgesteld werd. Het vechten zal vermoedelijk vanavond opnieuw beginnen. De verliezen zijn onbekend. Dinsdag luidde het bericht Het noordelijke gedeelte van de stad is geheel in handen van de nationa listen, die door patrouilles op uitste kende wijze de orde laten handhaven. De Sipadar (het hoofd der nationalis ten) en Sardar Assad (de aanvoerder der Baktiaren) hebben zich gevestigd in het parlementsgebouw. Vele kozakken van den Sjah zijn naar de nationalisten overgeloopen. Dinsdagmorgen om vijf uur zijn de nationalisten door drie poorten Tehe ran binnengetrokken. De kozakken houden het centrale plein bezet; er woedt een hevig gevecht. Men ver wacht ieder oogenblik dat de Sjah de wijk zal nemen binnen een der buiten- landsche legaties. De ontknooping van het drama waar in de Sjah de rol speelt van ridder der droevige figuur, is dus in aantocht. Maar in aantocht zijn ook de Rus sische troepen, die in snelle marschen uit het noorden aanrukken om te Te heran orde te gaan stellen op den staat van zaken. Dat het niet zoo heel lang meer zal duren voor zij daar zijn, mag veilig worden aangenomen. Berichten, te Petersburg uit Perzië ontvangen, maken reeds melding van de aankomst der Russische macht in Kaswin op den llen, d. i. dus Zondag. Vermoedelijk is dit nog niet de geheele Russische ontzet tingsbrigade, doch slechts een afdeeling van 1800 man. In ieder geval schijnt het niet aan te nemen te zijn, dat de Russen nog bijtijds van Kaswin naar Teheran hebben kunnen komen, om daar deel te nemen aan de strijd tusschen de verbon den Baktiaren en nationalisten en de partijgangers van den Sjah. De afstand Kaswin-Teheran bedraagt ongeveer 140 K.M. en de wegen zijn slecht in Perzië, zeer slecht. En van Russisch standpunt beschouwd, beteekent een uur te laat, alles te laat. Want behouden nationa listen en Baktiaren de overhand, dan zullen de Russen te doen krijgen met een coalitie van vastberaden, door het succes aangevuurde, en van vaderlands liefde en Russchenhaat blakende tegen standers. De talrijke weifelaars en de wankelmoedigen in Teberan zullen zicb dan openlijk durven scharen aan de zijde der vijanden van den Sjah. De „koning der koningen" zal dan als factor van beteekenis zijn uit uitgescha keld en de nationalisten kunnen hun gansche energie wijden aan de oplossing van het probleem: hoe de erfvijanden uit het noorden, de gehaate Russen, weer het land uit te krijgen. De nationalisten bevinden zich alzoo binnen Teheran en de Sjah zal zich zekerlijk met bitterheid afvragen, cf het inderdaad zijnerzijds wel goerle politiek is geweest, toen hij, nu reeds meer dan een jaar geleden, op aandrang van zijn Russische raadgevers en hand langers het Parlementsgebouw met ka nonnen liet beschieten en een aantal volksvertegenwoordigers en journalisten liet opknoopen, mishandelen of in de gevangenis werpen. Vóór, en ook na dien tijd heeft de Sjah, al het mogelijke en onmogelijke gedaan om zijn onder danen van zich te vervreemden en zelfs zijn vrienden van zich te stooten. Plech tige beloften, herhaaldelijk afgelegd, werden of niet vervuld of op onoprechte wijze uitgevoerd. Met het gemak waar mee een gewoon mensch van jas ver wisselt, verwisselde de Sjah van mi nisters. En misschien zou het den vorst mogelijk zijn geweest, zich nog langer staande te houden, waren niet de laatste maanden zoowel Engeland als Rusland doof gebleven voor de beden van den Sjah om voorschotten. Zonder bona-fide wederinvoering der door den Sjah ge schorste grondwet geen voorschotten, noch van Russischen noch van Britschen kant. Zoo luidde het parool uit Petersburg en uit Londen; en daarbij bleef het. Hoe in Perzië de chaos hand over hand is toegenomen, hebben wij af en toe verhaald. Die chaos is zoo diep en zoo duister, dat in buitenlandsche bla den reeds het vermoeden wordt geop perd dat het einde van het Perzische Rijk voor de deur staat en dat de na zaten van een der machtigste en schit terendste volken der oudheid op het punt staan de vazallen te worden van sterkere buren. Of het zal komen tot een verdeeling van den buit en zoo ja hoe die verdeeling zal zijn, valt zelfs in de verste verte niet te voor spellen. Dat Perzië van Russischen kant het ergste te duchten heeft, is al zeer waarschijnlijk. De Nieuwe Geschiedenis heeft geleerd, dat z.g. voorloopige occu paties van grondgebied in den vreemde dikwijls in de praktijk leiden tot een inbezitneming van goed. Dat de Rus sische diplomatie het verval van Perzië heeft zien aankomen, en, op bedekte wijze, de crisis nog heeft verhaast, schijnt ontwijfelbaar. Men vergete niet dat aan het hoofd der Perzische regee- ringstroepen Russische officieren staan, dat de beschieting van het parlements gebouw te Teheran nu meer dan een jaar geleden geleid werd door een Rus. Wel zijn deze lieden officieel niet langer in Russischen dienstmaar Russen zijn zij toch gebleven. De geheele troepenmacht van de Rus sen, op weg naar Teheran, bestaat uit ruiterij450 kozakken en 15 officieren, 500 paarden en 25 transpoitwagens artillerieeen batterij van vier kanon nen met 4 officieren en 150 man, 100 paarden, vier ammunitie-wagens en acht transportwagens infanterie een batal jon fuseliers van 20 officieren en 1100 man, 120 paarden en 60 transport wa pens. Uit Bakoe wordt gemeld, dat er bin nenkort versterkingen zullen gezonden worden. Naar Reuter's Agentschap verneemt is te Londen een particulier bericht ontvangen, behelzende dat de Euro peanen te Teheran geen gevaar loopen, en dat de nationalisten het telegraaf kantoor hebben vermeesterd. Waar schijnlijk is met dat kantoor bedoeld het Perzische, 't welk op ongeveer een mijl afstands van het kantoor der In disch-Europeesche telegraaf-maatschap- pij is gelegen. A.an laatstgenoemd te legraafkantoor kan nog getelegrafeerd worden. Plaa<sel(|k Nieuws. HEUSDEN, 14 Juli. De postduiven uit den vreemde schijnen bijzonder den trek naar hier te hebben. Zoo kwam er weder een aanvliegen bij Wetstein, aan den poot op een ringetje ge merkt O B(?.§ 151. Na ze gevoerd te hebben en te hebben laten uitrusten liet men ze wegvliegenmaar ze kon den koers niet vinden en komt geregeld op het hok terug. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor drie leden voor den Gemeenteraad, werden van de 268 kiezers, 258 stemmen uitgebracht, en drie van onwaarde. Vol strekte meerderheid 128. De uitslag was als volgt: P. A. van Andel 126, H. v. Hemert 105, A. v. d. Heijden 118, L. J. Veerman 185, L. Verhoeven 125 en G. Vos 134 stemmen. Zoodat gekozen zijn de heeren: L. J. Veerman en G. Vos, en eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren: P. A. van Andel en L. Verhoeven. WERKENDAM. De uitslag der her stemming voor een lid van den Gemeen teraad, Maandag 1.1. gehouden, is als volgt: Gekozen is de heer W. Kieboom met 168 stemmen, terwijl de heer Meijer 164 stem men op zich vereenigde, en er 6 stemmen van onwaarde waren uitgebracht. AALST, (Bommelerw.). Dat trots de koude het rijpen van jonge vruchten toch voortgang heeft, werd bewezen bij den heer W. Vernooy, die reeds het beschot van zijn peren (janbaasjes) plukte en naar Amster dam verzond. De heer A. Mans, landbouwer alhier, is door Ged. Staten herbenoemd tot polder meester in den dorpspolder alhier. DOEVEREN. Zondagnamiddag nam onze beminde leeraar, de heer Hage, af scheid van ons, en wel naar aanleiding van 2 Cor. 13:13. In eene gevoelvolle rede, schetste Z.Eerw. hoe hij ongeveer 3£ jaar onder ons was werkzaam geweest, velen ten zegen hoopte de spr. Een paar ernstige vermaningen meende hij in dit afscheids woord niet te mogen achterhouden. Bij monde van den consulent Ds. Ruijsch van Dugteren, werd hem namens de Ge meente dank gezegd, voor hetgeen hij voor Doeveren had gedaan en geweest was. Behalve de consulent waren nog een vijftal ambtgenooten tegenwoordig, terwijl velen uit den omtrek, met name uit Heus- den, waren opgekomen om de afscheids rede te hooren en te getuigen van hunne warme belangstelling en sympathie. Ook wij roepen de vertrekkenden een hartelijk „goede reis naar Indië" toe! RIJSWIJK. Tot leden van den Raad zijn alhier herkozen de heeren J. H. van Ouwerkerk en J. Verschoor. De febris typhoïdea, waarvan hier een geval voorkwam, is thans als geweken verklaard. WIJK. Door het vele natte weer is de qualiteit der aardappelen achteruitgegaan. De prijzen blijven, gelukkig voor den land bouwer, nog al tamelijk; ze loopen op 't oogenblik van f 4 tot f 4.50 voor $e blauw- pitten, welke de beste zijn en van f3.50 tot f 4.voor de schoolmeesters, welks qualiteit over het algemeen veel minder is. Met den hooibouw is het treurig gesteld, weinig hooi, nog niets droog en dan zeer duur gepacht. Het is te hopen dat het weer spoedig veranderd want anders zal het loon dubbel duur worden. Tengevolge de sterke was van de Maas, loopen nog veel perceelen groot gevaar onder te vloeien, waardoor 't hooi aan qualiteit veel zou verliezen. Het plukken van zwarte bessen is in vollen gang, het beschot valt niet mee, de prijs is zeer goed, men besteed 24 cent per kilogram. HERPT. De pluk der bessen is begon nen. De opbrengst valt tegen. De commis sionairs besteden heden voor zwarte bessen per kilo 24 cent en voor de roode 8 cent per kilogram. EETHEN. Vrijdag 9 Juli is alhier ten huize van A. Nieuwenhuizen een vergade ring gehouden van fruittelers in het Land van Heusden en Altena, waarop ds heer E. Snellen, directeur der Pomologische vereeniging het nut van gemeenschappe- lijken fruitverkoop uiteenzette. Besloten is tot oprichting van een vereeniging met als voorloopig bestuur de heeren De Jong Ver hagen, voorzitter, D. v. Campen, vice-voor- zitter en D. Branderhorst J.zn., secretaris, die de verdere voorbereidende maatregelen zullen nemen. VEEN. Met den pluk der bessen wordt reeds een begin gemaakt. Men besteedt voor zwarte bessen van 22 tot 24 ct. per K.G. Voor roode tot 8 ct. per K.G. De op brengst valt niet tegen. DUSSEN. De uitslag van de stemming voor 3 leden van den Gemeenteraad is als volgtUitgebrachte stemmen 288, van on waarde 26, volstrekte meerderheid 132. Hiervan kregenP Verschoor 153, P. de Wildt 136, J. Leemans 134 en H. Ver hoeven 130, zoodat de eerste 3 gekozen zijn. De heer H. Verhoeven, die geen meer derheid verwierf, heeft omstreeks 25 jaren als lid van den Raad dezer gemeente ge fungeerd. Zondagvoormiddag hoopt voor de Hervormde gemeente alhier op te treden, de heer van Steen Calland, candidaat tot den H. Dienst te Heerde. MEEUWEN. De stemming van Maan dag j.l., ter verkiezing van 3 leden voor den Gemeenteraad alhier, had tengevolge dat de drie aftr. leden werden herkozen. Er waren 4 candidaten, en er werden uitgebracht 104 stemmen, van onwaarde 5, alzoo 99 geldige stemmen. Hiervan verkregenP. van Andel Bz., 30 st., Arns. van Koijck 68 st., Abr. Stra- ver 52 st. en Corns. Vos 52 st. fiiiiiienlaiid. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor de Tweede Kamer in district IV, te Amsterdam, zijn uitgebracht 1-^71 geldige stemmen, Prof. mr. G. A. van Hamel (lib.) verkreeg 1249 en D. Wijn koop (S. D. P.) 122 stemmen, zoodat gekozen is prof. mr. G. A. van Hamel. In het district Harlingen zijn offi cieel gesteld als candidaten voor de Tweede Kamer de heeren mr. ds. J. Ankerman (C.-H.), te Wommels;dr. A. van der Heide (S. D. A. P.), te Brit- sem, en A. Plate (L.), te Rotterdam. Naar de Arnh. Crt. verneemt, heeft de regeering aan het voornemen gevolg geven, het vraagstuk der werkloosheid ten onderzoek op te dragen aan een staatscommissie, waarvan de benoeming spoedig zou kunnen worden tegemoet gezien. Naar het Hbld. verneemt, zal, ter vervanging van generaal Sabron, als minister van oorlog optreden de gene- raal-majoor W. Cool, inspecteur van bet militair onderwijs. Eenigen tijd geleden werd door bet bestuur der Vereeniging voor Tentoon- stellingsbelangen de aandacht geves tigd op een paar ondernemingen, die onder den naam „Tentoonstelling" eigenlijk niet anders beoogden dan het tegen betaling verkrijgbaar stel len van diploma's, medailles, etc. Het bestuur der genoemde vereeni ging verzoekt nu, in verband daarmede, de volgende brieven te publiceeren. De eerste brief werd verzonden door een Compagnie Internationale du Com merce de l'Industrie te Brussel, en luidt vertaald o. m. als volgt „Wilt u zoo beleefd zijn, mij mede te deelen of u de volgende conditiën kunt accepteerenIk zal u 50 frs. per exposant betalen, waartegenover u mij ter mijner keuze zult zenden een Diplome de grand prix, Diplome d'honneur en diploma v. gouden me daille (met inbegrip der medaille). Voor een eerekruis zal ik u per exem plaar 20 francs extra betalen. Ik kan u een minimum van 50 exposanten garandeeren." De onderteekening geschiedde door den „Directeur General", wiens hand- teekeuing echter onleesbaar is. Het tweede schrijven is afkomstig van een Duitsche cakes- en biscuit-fa briek, en luidt vertaald o. m. als volgt: „Bij dezen heb ik de eer u beleefd te verzoeken, mij mede te deelen, tegen welken uitersten prijs u mij eerekruis en gouden medaille berekent. Aan het „hoofd" van dezen brief staat gedrukt: „Op alle tentoonstellin gen waaraan tot heden werd deelgeno men, met allerhoogste onderscheidingen bekroond. In verband met het bovenstaande deelt het bestuur der Vereeniging voor Tentoonstellingsbelangen (secretariaat Weteringschans 233, Amsterdam) mede, dat het steeds gaarne bereid is, omtrent het al of niet rëele eener „bekroning" inlichtingen te verschaffen. Het bestuur meldt nog, dat de aan dacht der betrokken autoriteiten op den inhoud dezer brieven gevestigd is, ten einde zoo mogelijk, eene straf rechtelijke vervolging uit te lokken. Te Onstwedde (Gr.) werd een paard van den vrachtrijder Thurkow, dat gestorven was, begraven. Dat is een veertien dagen geleden. Gistermorgen bemerkte men verzakkingen op het land en bij onderzoek bleek, dat het paard uit den grond gehaald was! De politie stelt een onderzoek in. Men meldt uit Goedereede: Bij gelegenheid van de stemming voor den gemeenteraad alhier, beklaagde de kiezer D. L., na aan de stemming op de gewone wijze te hebben deelge nomen, zich bij het stembureau over zijn hoogen aanslag in den hoofde- lijken omslag. Zonder eenige aanleiding riep hij eensklaps het stembureau toe: Jullie zijn allemaal plgreep den voor het stembureau dienenden, gevulden inktkoker en smeet dien met kracht langs de hoofden der zittende leden, gelukkig zonder iemand te raken, waarbij de inhoud terecht kwam op papieren, tafel en muren en ook op één lid van het stembureau, dat ver plicht was zich te vewijderen om een reinigingskuur te ondergaan. Naar wij vernemen, is door den bur gemeester, voorzitter van het stembu reau, een klacht ingediend bij de jus titie. In stomdronken toestand zette vrouw W. in de Palmstraat, te Hilversum, Zaterdagavond haar vijf-jarig zoontje, dat zy wasschen wilde, in een kom

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2