Heup Dr. J. CASPAHIG, H. v. d. Berg, Itron- cn Grondboringen. ARTISTIEK WERK, Tentoonstelling Stad Tilburg 19QS. ollandscbe ilnurlspoorwegen. aanbesteden Het teste en petoopste ate Chronische Rheumatiek. Tien m i 111 o e n rstukken Sunlight Zeep worden elke week verbruikt; dit is het beste bewijs, dat Sunlight aan de verwachting beantwoordt. Het verbouwen van een Armenhuis. Zenuwarts, is tot S3 Juli Inrichting voor: Het fotografisch kunst-atelier EUGENE DE JONG, Bij genoegzame deelneming zal op ZONDAG 18 JULI e.k., een extra tram rijden van Waalwijk naar Baardwijk, Drnnen, Nienw- kuyk en Vlijmen en naar Elshout en Hensden, in aanslniting op de extra tram Tilburg—Waalwijk, vertrekkende nit Tilburg des avonds 11 uur. De vraehtprijzen zullen zijn als volgt: Zij, die van deze extra gelegenheid gebruik wenschen te maken, gelieven zich schriftelijk te melden bij den Directeur te Tilburg vóór 17 Juli aanstaande. TILBURG, 10 Juli 1909. met kokend water. Opmerkzaam ge maakt door het hevig gillen van het arme kind, trad een buurman binnen, die het kind direct aan de vrouw ont rukte en het naar zijn woning droeg, waar het stumpertje, dat beide voetjes verbrand had, verbonden werd. De overbrenging naar de R. K. zie kenverpleging was noodig. De ontaarde moeder is gearresteerd. Een zoontje van den landbouwer Brouwer, in 't veen te Odoorn, dat in een onbewaakt oogenblik zeer heete thee dronk, is Zaterdag, na hevige pijnen te hebben geleden, overleden. De milicien C. Kamper, die reeds voor dienstweigering gestraft is, zal weder voor het weigeren om dienst bevelen op te volgen voor den Krijgs raad te Haarlem moeten terechtstaan. De recherche te Rotterdam heeft op den Goudschen Singel aangehouden den 39-jarige handelsreiziger en colporteur Cornells B. Door de Haagsche recht bank werd zijn gevangenneming ge vraagd, daar hij wordt verdacht van medeplichtig te zijn aan oplichting, gepleegd door op vervalschte kwitanties gelden te innen ten name van lief dadigheidsinstellingen. Toen hij werd aangehouden, gaf hij op Mulder te hee- ten, doch bij het verhoor viel hij door de mand en bekende de bewuste per soon te zijn. Sedert half Mei was hij uit Den Haag verdwenen. Bij fouilleering werd een bedrag van f 800 op hem bevonden. De rechtbank te Tiel veroordeelde Zaterdag bij vervroegde uitspraak de 21-jarige dienstbode A. v. D., te Haaf- ten, tot 10 maanden, met aftrek der preventieve hechtenis, wegens moord door verdrinking op haar dochtertje van een maand oud, gepleegd op 9 Juni jl. De eisch was 3 jaar. Een zeer brutale aanranding heeft Zaterdagnamiddag in het Haagsche Bosch plaats gehad. Eene Fransche dame wandelde met een meisje op de laan langs de achter zijde van het Malieveld nabij den Leid- schen Straatweg, toen plotseling van achter een boom een manspersoon haar in den weg trad, die haar hare para- pluie ontnam en haar daarmede een slag in 't gezicht gaf. De dame, hoewel ontsteld, wist haar regenscherm weder te bemachtigen en sloeg toen daarmede naar haren aan rander. Deze ontrukte haar toen haar taschje en zette het op een loopen, dwars door 't Mali veld. Een slagersjon gen te fiets reed hem echter achterna, roepende houd den dief, hetgeen de aandacht trok van twee zich in het Malieveld ophoudende agenten, die er in slaagden, doch niet dan na een he vige worsteling, zich van den aanran der meester te maken. Op het politie-bureau bleek de arres tant een ontslagen matroos te zijn, reed* vroeger te Willemsoord wegens diefstal veroordeeld. giftiging. Op last van een geneesheer is hij naar het gasthuis vervoerd, waar hij misschien nog eenige dagen zwaar zal moeten lijden, voordat de dood hem verlost. Op herstel bestaat zoogoed als geen kans. Zekere M., die in perceel Bloemstraat 48 te Amsterdam een huis van koop met recht van wederinkoop houdt, heeft bij de politie aangifte gedaan dat bij hem een 130 tal ringen, waaronder van aanzienlijke waarde, waren ontvreemd Des Zaterdags is het kantoor den ge- heelen dag, behalve 's avonds, geslo ten, terwijl gedurende de namiddaguren niemand aanwezig was. Aan geen der deuren is eenige braak te besch ouwen, terwijl ook de bewuste ringen op een plaats hingen, onbereikbaar van uit het loket waar de klanten worden te woord gestaan. Het bosje ringen dat wordt vermist, hing te midden van horloges en andere gouden en zilveren voor werpen aan een rekje, doch deze laatste voorwerpen zijn niet ontvreemd. Zondagavond te ongeveer 7 uur ont stond in het Volkslogement de Drie Kronen, aan de Lijnbaansgracht te Amsterdam, twist tusschen een vrouw, die zich daar reeds een paar uur be vond en een glas teveel had gedron ken, en haar man, met wien zij sedert eenige dagen in onmin leefde, en die haar in het lokaal kwam zoeken. De man sloeg zijn vrouw met een schoen, dien hij haar van den voet had getrokken, zoodanig op het hoofd, dat zij in bewusteloozen toestand naar het Wilhelminagasthuis moest worden ver voerd, alwaar haar toestand zeer ernstig bleek. De dader bevindt zich in hechtenis. Naar we vernemen, had de heer Voor molen, belast met het onderzoek naar de Papendrechtsche politie enkele we ken voor zijn dood rapport uitgebracht aan den minister van justitie. Het zeiljacht Juliana, eigenaar Van Duij vend ijk, is gisteren voor Lekk er- kerk midden op de rivier omgeslagen. De 4 inzittenden zijn door toegeschoten roeibooten gered. Een heel vreemde poging om zich van het leven te benemen, is te Am sterdam gedaan. Een man huurde voor één nacht een kamer in een klein hotel aan het Singel en begaf zich naar deze kamer met een vrouw, die bij hem bleef. In den vroegen ochtend, tegen vier uur ongeveer, wekte hij de vrouw, deelde haar mede, dat hij zich van het leven zou berooven en verbood haar alarm te maken onder bedreiging haar te zullen dooden, wanneer zij zich niet rustig hield, totdat hij dood zou zijn. Daarop nam hij een groote hoeveel heid chloorkali in, welke hij zich des avonds voor dat doel had aangeschaft. Uit vrees voor de bedreiging hield de vrouw zich rustig, totdat tegen 12 uur desmiddags de man zoover bewusteloos was, dat zij de kamer durfde verlaten. Zij riep toen hulp in. De man was reeds geheel flauw tengevolge van bloedver- In het park Zorgvliet te 's-Graven- hage is door den heer E. Moucheron uit Brussel eigenaar en dresseur van den Cheuil Dax aldaar een voorstelling gegeven met gedresseerde politiehonden uit dezen kennel. Tal van staaltjes, van schranderheid en durf gaven deze die ren te zien. De heer Moucheron heeft zijn Groe- nendalers zwarte langharige Belgi sche herdershonden goed onder ap pèl. Er waren uitmuntende springers onder. Sommige werkten zich over een rechtstaande gladde schutting van 3 meter hoogte. De honden werkten ge muilkorfd. De helper van den heer Moucheron, die voor misdadiger fungeerde, had 't tegen de honden hard te verantwoor- den. Nauwelijks had de heer M. het bevel tot achterhaling van den „boef" gegeven, of de hond ging rechtstreeks, ondanks hindernissen, pistoolschoten, st)kslagen enz., op het doel af en wist den misdadiger, door zich met de poo- ten aan diens beenen vast te klemmen tot „staan", of tot „vallen" te brengen. Dat de honden durf hebben bleek ook bij de verdediging van hun meester, bij onverhoedsche aanvallen. En uit het op bevel „stilhouden" vlak vóór het grijpen, kwam goed aan den dag dat de honden uitstekend gedresseerd zijn. Men meldt uit Roermond dd. 10 Juli De Maas is hier de twee laatste et malen onrustbarend gewassen. De zoowel aan den rechter als linkeroever gelegen weilanden, waarvan het gras voor eenige dagen reeds gehooid en voor het grootste gedeelte nog versch gesneden is, staan onder water. De schade, hierdoor aan den hooioogst veroorzaakt, is zeer groot temeer daar de pachters dit jaar vooral groote sommen hebben moeten betalen voor de aangepachte perceelen, waarvan over 't algemeen de opbrengst nog zeer karig te noemen is. Het gras van zeer vele perceelen, dat reeds was gehooid en op hoopen gezet, is door het hooge water gaan drijven. Menige landbouwer, die met paard en kar zelfs uren ver hedenmorgen was gekomen, om het gesneden gras te komen opladen om het aan huis te kunnen hooien, moest met leede oogen aanzien, dat de vrucht van zijnzwaren arbeid door het hooge water was weg gespoeld. Op verschillende plaatsen zag men hedenmorgen de hooiers, tot aan hun middel in het water staande, nog zooveel mogelijk van het drijvende hooi redden. Ook de bouwlanden hebben aan beide oevers veel te lijden. Vele perceelen haver, tarwe, gerst, rogge en aardappelen staan onder water, zoodat ook hier een zeer groote schade is aangericht. Tot heden hield de was nog steeds aan. Te Maastricht zijn een gedeelte van het stadspark en alle uiterwaarden oridergeloopen. Gisterenochtend is Hr. Ms. rivier vaartuig Rhenus, stroomafwaarts va rende, bij het passeeren van de schipbrug te Deventer in aanvaring gekomen met het vaste gedeelte der brug. De schade is vrij belangrijk. Eenige remmingsplanken werden vernield, een der ijzeren brugschepen werd geheel ingedeukt en zware ijzeren balken wer den verzet. Het verkeer is voor vaartuigen ge stremd. De Rhenus beliep eveneens eenige schade. De ijzeren tenkstukken werden vernield. Burgerlijke Staud. Heugden, van 29 Juni tot 6 Juli. Werkendam, van 2 tot 9 Juli. Mevrouw K. S. Hermans, wier portret wij hier geven en die te Hengelo, Heien burg, woont, heeft ons verklaard dat zij gedurende 2 jaren aan rheumatische pijnen heeft geleden en volkomen genezen is door de Pink Pillen. „Nu kan ik, schrijft zij, loopen en mijn werk verrichten, terwijl ik het gedurende 2 jaren slechts nu en dan kon doen, wan neer de pijnen minder erg waren. Nu ben ik goed genezen, sedert ik van de Pink Pillen heb gebruik gemaakt. Alle middelen die ik te voren had ingenomen, hadden in het geheel geen uitwerking op mij gehad." Welke zijn de oorzaken van de rheuma- tiek? De rheumatiek wordt veroorzaakt door het urine-zuur dat zich in het bloed be vindt, hetwelk, door in de gewrichten en de geledingen te kristal liseeren, daar een ontsteking te weeg brengt din een onduld bare pijn veroorzaakt. De Pink Pillen lossen dat urine-zuur op en doen alle sporen van dat vergif verdwijnen door de uitdrijving te bevorderen. De Pink Pillen genezen zoo de rheumatiek op duurzame wijze. Zij zijn eveneens onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwak te, maagpijnen, neurasthenie. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. lianliesUMlingen, f .4floo;i lanbesiedlu^eu. mw m I Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in ruil vour 5 omslagen. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 10 Juli 1.G0 M. 1.04 M. N A.P. 11 2.01 1.47 12 2.11 1.84 13 2.17 2.00 Waterhoogte Maastricht (brug.) 12 Juli 2.27 M. boven 0. 13 191 ildvertenfiën. Aan allen, die hem bij de verlenging van zijn mandaat, als lid van den Gemeen teraad hunne gewaardeerde belangstelling toonden en hun, die zijne herkiezing be vorderden, brengt ondergeteekende zijn welgemeendeii dank. W. KIEBOOM. Werkendam, 14 Juli 1909. HET BESTUUR DER DIACONIE te Dussen zal Bestek en teekening zullen ter inzage liggen in de Consistorie-kamer der Ned. Herv. kerk te Dussenvanaf 14 Juli. De besteding zal plaats hebben op den 19 .luli 1909, des namiddags ten 2 ure. Op dien dag zal aanwijzing gedaan wor den van des voormiddags negen tot tien en een half uur. Het Bestuur C. ROMBOUT. G. VAN DER BEEK Gz. niet te consulteeren. is en blijft lliiitliauierstraat A 30, sHOSCKl. 7 Visite Portretten fl.00. 7 Cab. -2.50. Portretten op Briefkaart 10 st. -1.00. PER TELEGRAAF. liarkiberlchteii. le Klasse. 2e Klasse, TilburgBaardwijk Drunen Nieuwkuijk Vlijmen Elshout Heusden f 0.52 Vs - 0.55 - 0.65 - 0.67V» - 0.60 - 0.70 f 0.35. - 0.45. - 0.45. OverledenAntonius Dankers, 68 j. Ondertrouwd: Gerrit Ippel, 22 j. en Neeltje Hakkers, 21 j.; Gerrit Visser, 23 j. en Bastiana Teuntje van der Stelt, 21 j. Geboren: Hendrika, d. v. J. van Oor schot en H. Teuling; Jenneke, d. v. G. C. Kreukniet en M. Holster; Aart, z. v. A. Mouthaan en A. Zwets; Anna Adriana, d. v. P. van den Heuvel en S. C. van der Pijl- Overleden: Johanna van Waardhuizen, wed. van Govert Visser, 77 j. Twre jaren nuttelooze zorgen in enkele dagen door de Pink Pillen genezen. Mevr. K. S. Hermans (Cl. Brincker, Zutphen). 18 Juli. Prov. bestuur van Friesland. de uitvoering van baggerwerk in het Rijkskanaal van Dokkum naar Qerben Allesverlaat in Friesland Raming 2600 M3, 19 Juli. Prov. bestuur van Znid-Holland, lo. het verbeteren van de boordvoorziening en van de bermen en glooiingen langs eenige gedeelten van den Rijksweg der le kl. Zuid-Holland. Raming f 8000. 2o. het droog leggen van en het uitvoeren van .herstellingswerken aan de schutsluis in het kanaal door Voorne te Nieuwesluia met bekomende werken. Raming 100.0)0. 19 Juli. Gemeentebestuur van Groningen, a. den bonw eener nieuwe schutsluis te Stadskanaal naast het le Mussel verlaat en de herstelling van dit verlaat; b. het maken en leveren van 100 M. paalbeheiïag te Kiel en Annsrreensche kanaal, ter weerszijden van het kanaal aldaar. 22 Juli, Prov. bestuur van Noordholiand, het maken van een oeververdediging langs den Amstel, het verbroe den, ophoogen en beharden van de daarlangs gelegen wegen, enzenz., van de brag bij den Rooden Paal tot aan den steiger voor de fabriek van melkproducten in de gem. Uithoorn. Raming 27785. 22 Juli. Prov. bestuur van Zeeland, het maken van ateenglooiing op het buitenloop van den noordhavendam van de haven aan den Willempolder behoorende tot de werken van de tramweghavens aan het Zijpe. Raming 2640. 28 Juli. Min. van Waterstaat, lo. het uitvoeren van baggerwerk in de Nieuwe Merwede. RamiBg 11.200, 2o. de nitvoering van baggerwerk in het Panner- densch kanaal, den Neder-Rijn en de Lek, tnsschen Pannerden en Cnlemborg. Raming f 27.500. 4 Aug. Prov. bestuur van Drenthe, het maken van baordvoorzieningen langs de werken van het Meppeler- diep in de prov, Drenthe. Raming f 8000. 4 Aug. Min. van Waterstaat, de verbreeding van den IJssel.bij Kampen, tusschen de kilometerraaien CXXXVII en CXXXIX der herziene rivierkaart. Raming 2 0.200. 4 Aug. Prov. bestuur van Zeeland, het herstellen der sahade toegebracht door het stoomschip «Koningin Wil- helmina" aan den kop van het Westerhoofd van de baitenhave te Vlissingen Raming f 12.250. C. =3 schapen of lammeren, 491 varkens, 152 biggen. Be prijzen tsaren als volgt: runderen le kwaliteit 74. 2e ho 56 cent, kalveren le ho. 90, 2e kte. 65 ei. schapen le kto 60, 2e kte. 32 et. vette varkens 54a 42 et. licht soort 48 a 46 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 13. a 18, idem vóór de slacht f 8 00 a 12 Biggen f 1.10 a 1 60 per week. ROTTERDAM12 Juli. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 15.50 a 13 50 niento f - a -Rogge f jer heet. Gerst faChevalier fa Haver f 10 25 a 9 75, per 100 kilo, Bruine boonen fa witte fa - Erwten f - a Op de botermarkt werden aangevoerd 103/8 en 34/16 ton en 230 stuiken van een half kilo Prijs le kwali. teit f 52 2e lew. f 50, Se kte f 47. Per half kilo 67 Vs a 72'/2 cent. Zeeuwsche eieren f 4 a 4 20, Overmaassche dito 4 30 a 4 50 per 100. VOOR VAN 8 Juli. Prov. bestuur van Noord-Holland, het maken van eene oeverbekleeding langs het Westerveld »p het eiland Vlieland. Raming f £800. Minate inschr. M. Daalder, Alkmaar, f 8083. 14 Juli. Min. van Waterstaat, het verbreeden en ver diepen van het groot schcepvaarwater in de Nienwe Maas tnsschen Sehiedam en Viaardingen, behoorende tot de werken ter verbetering van den waterweg van Rotter dam naar zee. Raming f 110,00 Minste inschr. L. Volker Az., Sliedrecht, f 78000. if ERE EN B AM. De retting der boter ts dete week op d- markt 65 ets., in de winkels dus 70 ets per half kilo. Ei ren f 0.90 de 26 stuks. GORINCHEM, 12 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 127 runderen2 nuchtere kalveren, 20 vette varkens, 443 biggen, schapen en 9 lammere* Be parijzen waren als volgtzware kalf koeien f 200 240, kalfvaarzen f 140 a 180 guiste vaarzen f amelkkeeten f 120 a 190, twee-en-ten-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f a nuchtere 10 a 15, schapen f a lammeren f 5 a 8, biggen f 8 a 14 per stuk. Vette varkens 25 a 26 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f\2 60 a 12,90 roode dito 1150all75 witte dito 12,75 a 13.— in/, rogge f 7.30 a 7 50 buitenl. dito f 7 35 a 7.75. gerst f 5.80 a 6.— haver f 3.85 a 3.95 duivenboonen 8 80 a 9.25, blauwe erwt n f a wais 75 pond, f 6.—, a 6 25 alles per heet Boter 70 a 75 et- per half kito Eieren f 0.85 a 0.95 per 26. Kippen f 0.60 a 0.80 per stuk. ROTTERDAM, 12 13 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 635 vette runderen, 1275 magere dito. i 690 vette m graskalveren, 248 nuchtere kalveren, 1419 - 0.37 Vi- - 0.42»/,. 0.37 V,.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3