kanajdaboomen, buiige/assen, HUIS FRUIT TE KOOP Deamarier ERIEDLI li Heusden, Klompénmakersg ere e dschap INBOEDEL. Bestuur der Domeinen. verpachten Notaris KERKHOVEN, te Wertaiam, VAN NELLE's Thee ia ie ariizei Tan publiek vprkoopen Fruity *ewas. Notaris KERNVER, te Werkendam, RijswijkscheWaard. Notaris KERKHOVEN/fe Werkendam, Openbare Verkooping' Notaris R A N T, publiek verkoopen niet Stal en Tuin, U*e NAN NELLE's Koffie en Thee bij JOH. VOS, tusscbenkorast beeft gehad in conflic ten, die uit de Kretenzer kwestie moch ten rijzen. Plaatsellik Nieuws. HEUSDEN, 14 Aug. Op de alhier gehouden Rijkspremiekeu ring van dekhengsten werden de volgende j onderhoudsbijdragen toegekend f 200 aan j de heeren Gebrs. OerlemansVan der Schans te Drongelen voor „Cicero"; f 200 aan de Associatie Langstraat te Raamsdonk voor „Gardist"; f 125 aan den heer M. Timmersmans te Helvoirt voor „Rinaldo" en f 125 aan de Associatie te Meeuwen voor „Ehrenberg". WERKENDAM. Woensdag 1.1. legde met gunstig gevolg het eindexamen voor de Hoogere Burgerschool af de heer C. Baggerman Pz., alhier. ALMKERK. Van ds. Montijn, predi kant der Herv. gemeente alhier, die op de badplaats Neuenahr in Duitschland, ziek werd, is bericht ontvangen, dat ZEerw. langzaam vooruitgaat en hoogstwaarschijn lijk nog in deze maand naar Holland zal terugkeeren. In de Herv. Kerk zal a.s. Zondag namiddag optreden ds. Benders uit Rijs wijk. In het kerkgebouw der Herv. ge meente zijn op de muur schilderstukken ontdekt. Zes omtrekken van personen zijn al zoo wat bloot gekomen, die volgens onderzoek en verklaring van een deskun dige eenige der apostelen moeten voorstel len, waarvan er twee een opengeslagen boek vast houden, 't Is evenwel jammer, dat de kalklagen 't onmogelijk zullen ma ken hiervan iets goed voor den dag te brengen. WOUDRICHEM. Gisteravond vierde de Chr. meisjes vereen. „Dorcas, die zich ten doel stelt kleedingstukken voor de ar men der gemeente te vervaardigen, in ge heel intiemen kring haar een-jarig bestaan. Deze nog jeugdige vereen., die onder leiding staat van Mej. Bax-Redert, werkt uitnemend. In 't afgeloopen jaar toch werd menig be hoeftig gezin verblijd met kleedingstukken. NIEUWENDIJK. De fanfare „Crescen do" alhier, bracht Woensdag op uitnoodi- ging van het tentoonstellingscomité een bezoek op de tentoonstelling, om daar eenige muziekstukken ten beste te geven. In de muziektent op het tentoonstellings terrein werd door dit muziekgezelschap uit gevoerd: L'arbouse, (pas redoublé) van D. Bauwens; Le Songe d'Amour, (fantaisie) van H. Kling; Une soireé d'automme aux ardennes, (fantasie) door A. GovaertMig- nonnette, (ouverture facile) van J. Bau- mann, en tot slot Salut au dra peau (pas redoublé) van Victor Mailly, wat uitstekend van stapel liep. „Crescendo" oogste lof van 't publiek en stelde een ander muziekge zelschap, dat eveneens op 't terrein speelde, verre in de schaduw. We feliciteeren „Crescendo" met dit suc ces. Een dochtertje van A. d. L. alhier, had het ongeluk uit een schommel te vallen en brak daarbij haar linkerarm. Gisteren werd hier het gerucht ver spreid, dat Prins Hendrik per auto Raams donk zou bezoeken. Het spreekt van zelf, dat, waar men den Prins over Sleeuwijksch veer verwachtte, de vlag aan kerk en pastorie en van 't rijks stoomgemaal direct werd uitgestoken. Z. K. H. kon met de boot van 12 uur uit Gorcum overkomen en zou dan omstreeks half één hier passeeren. Tegen dien tijd verzamelde zich dan ook een massa volk boven aan den straatweg. 't Ging naar half één en ja wel, op eens vertoonde zich een auto, die met snelle vaart aan kwam zetten. Beslist, 't zou de Prins zijn, men stond in zenuwachtige afwach ting. Daar kwam de auto den hoek om en binnen een paar minuten kon ze dus hier zijn; men juichte almaar wat jam mer, 't was een auto met een roodekruis- bordje voorop, vervoerende een zieke. De vlaggen hebben echter niet vergeefs uitgestaan, want omstreeks half vier is Z. K. H., om drie uur te Keizersveer over gekomen, hier per auto in matige vaart gepasseerd. De heer H. A. van der Hoven van Genderen, onze vroegere dorpsgenoot, deed gisteren te Breda met gunstig gevolg examen voor de hoofdacte. DUSSEN. De heer C. B. Sipman, on derwijzer alhier, is in gelijke betrekking benoemd te 's Gravenhage. Tot onderwijzer aan de school in wijk C is benoemd de heer M. de Boer te Sliedrecht. ZALTBOMMEL. De schietvereeniging Zaltbommel ontving bericht dat haar door H. M. de Koningin voor 't houden van een concours een subsidie van f 50 was toegekend. AALST. Tot ons genoegen vernemen wij dat onze Predikant, de heer A. Luteijn, het op hem uitgebracht beroep naar Hedel niet heeft aangenomen. Bij een Donderdag gehouden ver pachting van weischaren op den uiterwaard „de Zaai waard," werden hooge prijzen be steed. Voor eene weischaar werd besteed van f 34 tot f 38, met November tot wei- tijd. Er schijnt veel behoefte te bestaan. VEEN. Met het rooien der aardappelen is een druk begin gemaakt. De uitkomst valt veel mee en de qualiteit is ook beet te noemen. Vooral de eigenheimers zijn lekker van smaak. Naar het zich laat aan zien, zullen we dezen winter lekkere winter provisie hebben. Van prijzen hoorde men tot dusver weinig. Eindelijk hebben de bewoners der Vlaas hunne nieuwe woningen kunnen be trekken. Nu het heeft ook lang genoeg ge duurd en ze hebben zich lang genoeg moeten behelpen. De nortonpomp is reeds gesla gen en geeft goed drinkwater. Zooals zich laat begrijpen, zal deze pomp aan hare om geving uitstekende diensten bewijzen. Opgewacht door een talrijk publiek, arri veerde Vrijdag Z. K. H. de Prins der Ne derlanden ten 1 uur 30 aan het Raadhuis te Raamsdonk. Na een korte kennismaking met den Bur gemeester verliet men 't gemeentehuis, om te Raamsdonkveer de brand-ruïne in oogen- schouw te nemen, 't geen onder geleide van Jhr. F. M. A. J. Ridder de Van der Schueren geschiedde. Op het terrein van den brand was een onafzienbare menigte aanwezig. Na een kort verblijf op de plaats des onheils bezochten de bezoekers te voet het R. K. gasthuis, waar talrijke getroffenen een onderdak hebben gevonden. De automobiel van Z. K. H. werd tijdens zijn bezoek geplaatst bij den heer C. F. Kommers. Z. K. H. vertrok om kwart voor 3 uur naar *t Loo. Itinneiiland. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt Met zekerheid vernemen wij, dat met ingang van 16 dezer de heerldenburg op zijn verzoek eervol ontslagen is als minister van koloniën, en met denzelf den datum is tot minister van koloniën de heer J. H. de Waal Malefeit benoemd, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Dit ontslag van den minister Iden- burg staat, zooals nog gisteren uit goede bron door De Residentiebode werd be vestigd, in verband met zijn aanstaande benoeming tot gouverneur-generaal van Ned.-Indië. Later vernemen we, dat dit bij Kon. besluit reeds is bekrachtigd. L. en V. meldt: Niet alleen de gouverneur van Cura9ao zal binnenkort repatrieeren, maar ook de heer Statius Muller, die er de functiën van gouvernements-secretaris vervult, zal, naar wij vernemen, in September, met verlof naar Nederland komen. uit Haarlem vertrok, had een ongeluk plaats tusschen Hillegom en Lisse. Twee fietsrijders, die zich in van elkaar tegen overgestelde richting voortbewogen, kwamen in botsing, waardoor de een, iemand uit Leiden, werkzaam te Lisse, onder het tweede tramrijtuig geraakte. De man is in het academisch ziekenhuis te Leiden overleden. Te Dinxporlo heefteen zware hagel slag groote schade aangericht. Heele akkers met boekweit, haver en aardap pelen werden geheel vernield. De schade wordt op duizenden guldens begroot. H. M. de Koningin heeft, ter tegemoet koming aan den nood der armlastigt gezinnen te Raamsdonk, f 400 beschik baar gesteld. Te Schoonoord is bericht ontvangen, dat de arbeider W. Dam, tijdelijk in Duitschland werkzaam, daar in 't laatst der vorige week door een landgenoot is doodgestoken. Hij laat een vrouw met vijf kinderen achter. Naar het Vad. meldt, heeft de politie te Katwijk aan Zee de „gemengde baden" aldaar verboden. De N. Ct. schrijft: Ter nadere aanvulling van onze on langs afgedrukte mededeelingen aan gaande de te verwachten tarief wijziging moge nog het volgende dienen. Het ligt minder in de bedoeling een fiscale-, dan wel een technische her ziening van de bestaande tarieven ter hand te nemen, waarbij dient opgemerkt dat het ontwerp van minister Harte zeer zeker een fiscale herziening be oogde. Op de komende begrooting wordt een tekort van minstens twaalf millioen gulden verwacht. Gepoogd zal worden voor een goed deel het ontbrekende te verkrijgen uit belastingwijziging, door samensmelting van vermogens- en bedrijfsbelasting tot een inkomsten belasting, waarbij de plannen van den oud minister mr. Th. de Meester goede diensten zullen bewijzen. Blijkens van den consul-generaal te Hamburg ontvangen inlichtingen, zijn in de laatste maanden tal van Neder landers naar Hamburg, Altona en Har burg gekomen om werk te zoeken, zon der dat zij voorzien waren van vol doende geldmiddelen of een bewijs van Nederlanderschap. Dientengevolge kwa men zij vaak, na gedurende eenige da gen tevergeefs naar werk gezocht te hebben, de tusschen komst van het con sulaat generaal inroepen, om op staats kosten naar Nederland te kunnen te rugkeeren. Teneinde belanghebbenden teleurstel lingen te besparen, vestigt de minister van buitenlandsche zaken in de „Stct." er de aandacht op, dat als gevolg van de slapte die nog steeds in het Duit- sche zakenleven heerscht, het niet al leen moeilijk is om aan boord van sche pen geplaatst te worden, doch ook om aan den wal werk te vinden. Boven dien is voor velen het gemis van een bewijs van Nederlandschap oorzaak dat zij niet geplaatst worden. De minister van buitenlandsche zaken ontraadt derhalve een ieder die in Duitschland werk wil gaan zoeken, om zonder voldoende geldmiddelen of be wijs van Nederlandschap daarheen te vertrekken. Ten einde tegemoet te komen aan de vele klachten van de zijde van het publiek over de onvoldoende verlich ting, is, naar het Vad. bericht, door de Mij. tot Expl. van Staatssp. besloten alle rijtuigen te voorzien van gasgloei- verlichting. Men hoopt met deze verbetering nog voor net einde des jaar gereed te ko men. Woensdagavond is door de gemeente politie te Terneuzeu aangehouden een korporaal der torpedisten uit Hellevoet- sluis, die voornemens was naar Amerika te deserteeren. Hij weigerde inlichtin gen te geven omtrent zijn unifom, doch deze is Donderdagmorgen opgespoord in een herberg onder de gemeente Hoe- len. De man was goed van geld voor zien. De deserteur is ter beschikking ge steld van de militaire autoriteit. Met de Noord-Zuidhollandsche stoom tram, die om 7 u. 19 m. Woensdagavond De politie te Coevorden is een die venbende op het spoor gekomen. De graanhandelaar G. Lerie moest in den laatsten tijd een veel grooter quan tum voor verlies van ontvangen granen boeken dan voorheen, zonder daarvoor een reden te kunnen vinden. Door toevallige omstandigheden werd hem bekend, dat een landbouwer aan het Stieltjeskanaal zoogenaamd bolderik of afval van koren in voorraad had, en dit niet vertrouwende, stelde hij den rijks- en den gemeenteveldwachter hier mede in kennis, die er in slaagden een groote hoeveelheid verschillende soorten graan bij dien landbouwer op te sporen en aan het licht brachten, dat een der arbeiders, zekere H., veel graan voor een veel lageren prijs dan de waarde had verkocht, doch ook dat andere ar beiders, in dienst van den heer Lelie, waaronder de meesterknecht, in de zaak betrokken zouden zijn. Het koren is in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt, terwijl 5 ar beiders, onder wie de meesterknecht, zijn ontslagen. Men schrijft uit Winschoten: Het is hier in de laatste weken een heele herrie met de leden der coöpe ratie V.i.o s. en het bestuur, de voor mannen der afd. van de S. D. A. P. te dezer stede en in 't geheele district. De coöperatie, in Mei 1903 geopend, had voor de afdeeling bakkerij reeds een wekelijksohen omzet van meer dan f 400. Niettemin was er op 1 Augustus jl. reeds een aanzienlijk te kort, men sprak van eenige duizenden guldens. De leden werden, waar ze f 5 per aandeel in deze arbeiderscoöperatie hadden gestort, wantrouwend tegen over de bestuursleden en ontsloegen iden administrateur, die een loon van f 13 per week had. I De overige bestuursleden op twee na, i bedankten, en in een buitengewone vergadering werden nieuwe bestuurs- j leden gekozen: de bestuursleden, die uitgetreden waren, werden als lid der coöperatie geroyeerd. Volgens opgaven van den chefbak- i ker is nu, na aftrek van alle uitgaven en afschrijvingen, bij minder productie een winst behaald van f 40 per week. Harde noten worden er nu gekraakt. Het dag. bestuur van den Bond van Arbeidscoöperaties te Amsterdam eischt de bakkerij op voor de oude bestuurs- leden, of dreigt anders met het aan- vragen van faillietverklaring der coöpe ratie. Voor een bedrag van f 1000 is de Bond bij deze corporatie betrokken. De afgetreden voorzitter en de ont slagen administrateur der coöperatie, die Dinsdagmorgen namens den Bond j boeken en kas kwamen opeischen, wer den door het bakkerij-personeel tegen gehouden. Ze moesten het gebouw ver j laten. I Te Zutphen zette de vrouw van den arbeider P. v. O. haar kind in den locaaltrein naar Deventer. Toen zij heen wilde gaan, was de trein reeds in be weging. Zij sprong er uit, doch geraakte daarbij tusschen de treeplank en het perron. Ernstig in de borst gekwetst, werd zij er tusschen uitgehaald en in het ziekenhuis opgenomen. Naar het Hdbl. verneemt, heeft de beambte der Nederlandsche Bank, die geschorst werd in verband met de ver dwijning van een aantal gouden tien tjes, dezer dagen gepoogd zich in zijn woning in de Kerkstraat te Amsterdam, van het leven te berooven. De boven buren bemerkten een gaslucht, welke uit de woning van den beambte scheen te komen. Zij waarschuwden de politie, deze verschafte zich toegang tot de woning en vond toen den bewoner be wusteloos liggen, en de graskraan open gedraaid. Men slaagde er in de levens geesten weder op te wekken en daarop werd de man naar het Binnnen-Gasthuis overgebracht. Naar aanleiding van deze poging tot zelfmoord werd hij door den commissaris van politie in de le sectie, gehoord. Dezen deelde hij mede uit moedeloosheid gehandeld te hebben. Vrouw en kind hebben hem naar aan leiding van het gebeurde aan de Neder landsche Bank verlaten, hij is zooals men weet, geschorst, en nu zag de man geen uitkomst meer. Zijn toestand is bevredigend. Gisternamiddag begaf de twintig-jarige H. Oost-Indië, wonende in de 2e Ro zendwarsstraat 4 te Amsterdam, zich met een paar vrienden naar de openbare bad- en zweminrichting van de gemeente, aan den Westerdoksdijk, aldaar. Omstreeks vijf uur ging hij te water en, daar het in het zwembad erg druk was, verloren zijn vrienden hem spoedig uit het oog. Eerst omstreeks half zeven, toen zij huiswaarts wilden keeren, misten ze hem. In het bad was hij nergens te zien en in zijn kleedkamertje vonden zij alleen zijn kleeren. Onmiddellijk deden zij navraag en daarbij bleek, dat een der zwemmers even te voren bij het duiken naar een zak zand-, een been onder het water hadden meenen te voelen. De co- clusie lag voor de hand, dat hit met de vermiste in aanraking was gekomen en dat deze den dood had gevonden in het water. Inderdaad bleek dit het geval te zijn. De jongen kon uitmuntend zwemmen en is vermoedelijk door een plotselinge bewusteloosheid overvallen terwijl hij aan het zwemmen was, tengevolge waar van hij verdronk. Burgerl(ike Stand. Werkendam, van 6 tot 13 Aug. Ondertrowd: Hendrik Kreukniet, 24 j. en Dirkje van Oord, 20 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 3 tot 10 Aug. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug 12 Aug. 0.40 M. beneden 0. 13 0.42 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 11 Aug. 0.99 M. 0.50 M. - N.A.P. 12 0.97 0.49 13 1.23 0.57 Ad verten t|ën. Ten spoedigste gevraagd: een Schilderskiiecbt. Adres: A. Ni. v. d. HEUVEL, Wer Jnttenpi'en en ander best frnit Te bevragen Uitgever dezer Courant. zal Maandag Augustus 190», des namiddags ten 3 uur, ten huize en ten verzoeke van G. KREMER, Klompen maker te Veen, een partij dikke groote partij 'ontante betaling. zien op den dag der verkooping van -12 uur. De ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Werkendamza{ ten over staan van Notaris J. H. F. ZIJNEN DE GIER te Heusdenop Donderdag 3 September 1909. de/voormiddags om ÏO uur, in het Koffi/huis „Concor dia", van K. van den Berg te Heusden zonder onraad eiVoij enkelen afslag, in het openbaar om het NAGRAS in 1909 te hooien of te weiden, en andere gronden aan de Noord zijde van oen Nieuwen Maasmond, vak Helejhd-Drongelsche veer. Ktetaaldag 1 Mei I910. Boekjes/ bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving, zijn k 10 cent verkrijg baar bij/ voornoemden Ontvanger, K. van den Beng te Heusden, den Waardsman voor de gronden van den Nieuwen Maasmond te Dmngelen en door tusschenkomst van ieder/n Ontvanger der Registratie en Do meinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. zal Zaterdug21 Augustus I909, nam. 6 unr precies, in het café „KIE- BOOM", tjt Woudrichem, publiek verkoopen FRUITGEWAS, ondenTJitwijk, Woudrichem en Werkendam. Ij biljet breeder omschreven. zal Dinsdag 34 Augustus I909, des nam. 5 uur, in/le herberg van „Gebrs. NIEUWENHUIZEN", te Rijswijk, in het openbaar verpachten: Voor den ,Heer ARIE NA AI JEN, te Andel, de Yoenthnt op de Rijswijksche Waard, om te beweiden en te hooien, en tevens verkoop^u het Rietgewas langs per ceel 1. Bloeder bij biljet omschreven. VAN onder Veen, An/el, Giessen, Rijswijk, Woudrichem, Sleeuwijk, Almkerk en Babikmiënbroek, door op Donderdag 26 Augustus 1909, des namiddags 4i uur, in de herbergVvan ARIE ROZA, te Andel, bree der omschreven bij biljetten en gedrukte notitién, welke op aanvraag bij den Nota ris (ranco worden toegezonden. te WAALWIJK, zal bij inzet op Dinsdag 49 Augus tus 190», en bij toeslag op Dinsdag 34 Augustus 1909, telkens des na middags 3 uur, in „het' Rechthuis" bij A. L. VAN DER BEEK, te Genderen, Sectie D no. 844, groot 19.80 Aren, toe- behoorende aan J. BOLL Tzn., te Genderen. Wijkschepoort HEUSDEN. Steeds voorhanden soorten kOFFIE in prijzen van; Rood Merk 60 ets. per pond. Zwart 54 Groen 52 Paars 50 Na 9 45 No. 10 40 O O O 25, 20, 16 en 14 ets. per ons. Beveelt zich aan tot het leveren van Koloniale- en Grutterswaren. Verschillende soorten V o e r - A r t i k e 1 e u als: Varkensmeel van f3.904.20 per 100 pond. Mais per 5 pond 22£ ets. Gerst 5 22| Gemengd Kippenvoer 26 ets. per 5 pond. J Aanbevelend ALS BOVEN. Z. K. H. werd vergezeld door de heeren luitenant ter zee Bijl de Vroe, adjudant, en luitenant Baron Van Voorst tot Voorst, ordonnance-officier van H. M. de Koningin. Getrouwd: Pieter van Veen, 23 j. en Grietje Akkerman, 20 j. Geboren: Pieter, z. v. P. Hoevens en A. C. van der Pol; Maria, d. v. W. van Kooij en G. van Laren. Geboren Dirk, z. v. P. Verdoorn en A. VerheijWillemke, d. v. P. Duiser en G. van Rijswijk; Levenloos kind van J. Brie- nen en E. H. Ippel. Overleden: Maria Jacoba van Anrooij, 6 m. HEUSDEN, 14 Aug Op de graanmarkt besteedt men voor: Tanoe t 11.30 a f 12.50, Rogge f 7.00 a f 7.50, Gerst f a Haver f 5.00 a f 10.50, Kool zaad Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA, 13 eug. Aardappelen. Vroege f -.a f -.Blauwe ƒ1.80 a f 2.—; Zeeuwen, f 1.90 k f 2 lf', Jammen f k f Hooi. \e qual. f 19.00 k f 2\2e qual. (voorde persj f 15.00 k 18,00 Klaver hooi f k f Wit stroo f k f Geel dito f k f Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 40 k 42 ets. zwaardere 48 a 50 etBoter f 1.20 1.40 per K.G. Eieren f 0.80 k 1 00 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 62'/j in de winkels dus f 0.67V2 ^*lo. Eieren f 0.95 per 26 stuks. WAALWIJ K, 13 AugDe prijs der Boter was heden van f 1.42 a f 1.58 per K.G. Zetting f 1 49. BESOOIJEN11 Aug. De prijs der Boter was heden f 1.29 1.45 per Kilo. Aangevoerd K.G. Eieren f 1.04 de 23 stuks. DUSSEN. 12 Aug. De prijs der boter was heden van f J,v2 a f 1.40. Aanvoer 11 K.G. Zetting 1.34. Eieren f 0.95 de 26 8tuks. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 12.65 a ƒ13,— Haver f 4,30 af 4,60 Garst f 4.90 a f 5.10 per H.L-, Boter f 0.75 af 0.90 per half K.G. Eieren f 0.95 a f 1.10 per 26 stuks Biggen f 7,— a t 13.Konijnen f 0.00 a f 0.00, Kippen f 0.00 0.00 per stuk. kendam. /Gemeente Genderen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2