Ie Tentoonstelling LEGKAST, Champagne Pik verfrisschende Volksdrank. J. KLEKAN, Aan de lotelingen der Nationale Militie. Alcoholvrije Prijs als gewoon Pilsenerbier. Tevens bottelarij van alle soorten Bieren. Heusden. Café Gouden Leeuw, RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Maaslandstraat 0 33, 's-BOSCH. Nagoya, een door haar porcelein-indus- trie bekende stad met 300,000 inwoners, groote verwoestingen aan. i'lüMtseliik Nieuws. HEUSDEN, 21 Aug. Bij kon. besluit van 16 dezer is benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondisse ment 's-Hertogenbosch, voor de kantons 's Hertogenbosch, Osch, Heusden, Waalwijk en Oirschot, ter standplaats 's-Hertogenbosch, mr. J. H. C. M. van der Kun, te Rotter dam, werkzaam ten parkette van de amb tenaren van het openbaar ministerie bij de kantongerechten aldaar. Bij kon. besluit van 13 dezer is, met ingang van 1 October, benoemd tot direc teur van het post- en telegraafkantoor te Vlijmen, de heer D. A. Kakebeen, thans commies-titulair der posterijen en telegrafie. Het 8-jarig zoontje van den barbier Larosse viel over een plank en brak den arm. Als kinderen vallen bezeeren ze zich zeldenmaar op dezen regel zijn ook al uitzonderingen. Onze gemeente werd gisteren door den wereldreiziger Daniël C. Molhoek bezocht. Hij is 14 Augustus van uit Rotterdam op reis gegaan en heeft reeds tal van Neder- landsche plaatsen bezocht en zal over VBosch, Tilburg en Turnhout, Brussel bezoeken, van daar naar Calaisoversteken, geheel Engeland doorwandelen, zich te Liverpool inschepen naar New-York, om dan Amerika te bewandelen. De vorige reis was Augustus 1908 te Rotterdam begonnen en is half Juni 1909 terzelfder plaatse ge ëindigd. Hij had toen alle landen van Europa bezocht. Van 19061907 had hij van New-York naar San Fransisco gewan deld. Een boek met datums en gemeente stempels van alle doorgetrokken plaatsen, bewijst de waarheid van het bovenstaande. Hij is 25 jaar oud, schilder van beroep, met akte L. O. teekenen. Hij voorziet in zijn onderhoud, door den verkoop van ansichten, met zijn portret. Hij spreekt ge makkelijk de verschillende talen, waarmee hij op reis zich van zelf gemeenzaam maakt. ANDEL. Bij Koninklijk besluit is be noemd tot Notaris, ter standplaats Andel, de heer C. Knook, cand.-notaris te Heteren. GENDEREN. Met ingang van 16 Aug. is de dienst der post GenderenHeusden v.v. geregeld als volgt Van Genderen 8,10 v.m., 5,05 nam, 6,40 nam. Te Heusden 8,30 5,25 7, Van Heusden 8,40 5.30 7,05 Te Genderen 9,10 5,50 7.25 Op Zon- en Feestdagen alleen de eerste bodeloop. HERPT. De aardappelziekte woekert hier sterk voort. Vond men voor eenige dagen nog maar alleen de ziekte in de vroege soorten, thans blijkt, dat ook de latere soorten niet vrij meer zijn. Sommige soorten als late kralen zijn voor meer dan de helft onbruikbaar. Het schijnt, dat het weer der laatste dagen een zeer ongunsti- gen invloed op de aardappelvelden uitoefent. De uitkomst is goed en de kwaliteit over 't algemeen puik. Door den wind is de laatste dagen heel wat onrijp fruit afgewaaid, dat mee- rendeels voor de markt ongeschikt is, en thans nergens voor kan dieoen dan tot varkensvoeder. WIJK. De toemaat op het Groot- en klein Korenzand, heeft dit jaar opgebracht f 354. Verleden jaar f 2c3.50. Wel een be wijs dat ook hier groote behoefte aan hooi- gras bestaat. Door den Raad der gemeente is be sloten, de jaarwedde van den te benoemen onderwijzer met hoofdakte met f50tever- hoogen. WOUDRICHEM. Aanstaande Dinsdag hoopt onze vroegere predikant, ds. P. J. F. van den Nieuwenhuijzen, thans zoodanig te Nijkerk, zijn zilveren ambtsjubilé te vie ren. Door de Chr. Jongelingsvereen, alhier, die door Z.Eerw. destijds werd opgericht, wordt hem met die gelegenheid een mooi blijk van belangstelling gezonden, terwijl van uit de gemeente zelve den hier nog steeds hooggeachten predikant en jubilaris eveneens een kostbaar blijk van sympathie wordt vereerd. NIEUWENDIJK. Naar wij vernemen bestaan er plannen, op 31 Aug., de verjaar dag van H. M. de Koningin, een optocht te houden met lampions. Op den Hoogepolder in de Biesbosch, is een woning der werklieden tot den grond afgebrand. Bij afwezigheid van eigen leerlaar zal er a.s. Zondag in beide lokaliteiten leeskerk gehouden worden. De 72-jarige wed. H. van Brugge week uit voor een fiets, en had het ongeluk te vallenzij bezeerde daarbij haar eene been zoo ernstig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. DUSSEN. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier, die thans zonder leeraar is, zal a. s. Zondag namiddag 2 uur de consulent der gemeente, Ds. Hermanides uit Babiloniën- broek-Hill optreden, wijl de heer Van Stein Callenfels, candidaat te Heerde, de toezeg ging van beroep naar hier aannam, zal de bestaande vacature, gelijk te verwachten is, niet zoo heel lang duren. In de Geref. kerk zal a. s. Zondag des voor- en des namiddags optreden de heer S. W. Bos te Zwolle, cand. van de Theolog. school te Kampen. Donderdagmorgen is alhier, na een langdurige ongesteldheid overleden in den ouderdom van 56 jaren, de Wachtmeester der Koninklijke Maréchauesée, de heer J. Bos. Zijn heengaan is voor zijn nog jeug dige kinderen een groot verlies, want in hem missen ze nu een liefderijk vader; ook voor zijn ondergeschikten was hij een waar vriend, een oudere broeder. In de 10 jaren die de heer Bos in onze gemeente heeft geleefd, had hij de achting van alle inwoners verworven en dat niet omdat hij veel door de vingers zag, integen deel, gestreng deed hij zijn plicht, hij deed zich in alles kennen als een man der wet, In zijn handelingen betrachtte hij de strikt ste-onpartijdigheid, wat vooral te prijzen valt in iemand die het gezag moet hand haven. Zijn aandenken zal in dankbare herin nering blijven! De Rijks-bakenmeester P. van Woer- kom is met ingang van 1 October verplaatst naar Empel. ALMKERK. Naar men ons mededeelt is Ds. Montijn, die in 't buitenland ziek werd, in zooverre hersteld, dat Z. Eerw. reeds a.s. Zondag eenmaal en wel des voormiddags voor de Herv. Gemeente, al hier zal kunnen optreden. Bij de gehouden aanbesteding van verfwerk, voor rekening der gemeente, werd ingeschreven door: Wed. de Jooste, Littooij en Romeijn. Begraafplaats f 15.50. f 8.50. f 8.90. „11.—. 5.80. „49.50. 49.50. 7.40. 39.90. Spuithuis Raadhuis Toren 33.—. 27.50. 19.60. Begraafplaats en Spuithuis is gegund aan Littooij, Raadhuis en Toren aan Romeijn. VEEN. Door enkele bewoners van het Benedeneind en de Wielstraat, is een re quest verzonden met verzoek om ook een tweede avondbestelling van brieven in dat gedeelte te mogen ontvangen. Tevens werd daarom verzocht eene brievenbus te plaat sen buiten de kom der gemeente. De verpachtingen van toemaatgras zijn afgeloopen. Gisteren werd de uiter waard „de Nesch" gelegen onder Aalst, ver huurd. Er waren veel liefhebbers en hooge prijzen werden weer besteed. Er waren perceelen bij, welke zelfs het dubbele op brachten van 't vorige jaar. Het toemaat gras is de laatste weken flink aangegroeid. Het Huldeblijk aan U. H. de Koningin dat op 31 Augustus a.s. zal worden aange boden, namens de ingezetene van Noord- Brabant, is ten stadhuize te 's-Bosch ten toongesteld en bestaat uit een legkast voor H. K. H. Prinses Juliana. Het meubel is 2 meter hoog, 1,25 meter breed, heeft eene diepte van 0,55 meter, en is geheel van Cuba mahoniehout, dus ook het blinde hout, dat is dat gedeelte door andere fijne houtsoorten opgelegd, vervaardigd. Het interieure van het bovengedeelte der kast, verdeeld in verschillende vakken, is vervaardigd in paneelvorm, met gewaterd citroenhout opgelegd, de paneeltjes rustend of liever afgewerkt met palisanderhout lijst werk. In het ondergedeelte zijn 4 kleine en één groote ladesi, echter geeft de afwerking het aanzien of het 6 laden bevat, zoodat het symmetrische daardoor uitstekend is be houden gebleven. Ook deze zijn van binnen geheel bezet met citroenhout, afgewisseld met rozenhou- ten inlegbanden en palisanderhouten dek- lijstjes; boven de bovenste laden bevinden zich nog twee schuivende legbladen in kruis naden opgelegd, eveneens met citroenhout afgezet en met palisanderhouten banden. Het geheele buitengedeelte der fraaie kast, is ook opgelegd met rozenhout eD afge wisseld door uit palisander- en citroenhout gesneden lijstwerk, welk kunstig snijwerk wederom is ingelegd met verschillende figuurtjes van rozenhout, waarlangs filées van rozen- en citroenhout. De kast wordt gedekt door een prachti- gen gebogen kap, waarvan het scheppende fries van massief rozenhout, uitvloeit in een prachtig bewerkten, rijk gesneden lijst, we derom van palisanderhout. Het bovengedeelte der kast wordt afge sloten door twee deuren, ook geheel van Cuba-mahoniehout vervaardigd. Aan den binnenkant zijn de deuren eveneens opge legd met citroenhout, gesierd met rozen- houten filées en citroenhouten sterren. Aan den buitenkant zijn de deuren opgelegd met zeer rijk gebeeldhouwde lijstwerken van rozen-, palisander- en citroenhout. Al het paneelwerk is van 5 dubbele dikte „kras en langs" over elkander gelijmd om voor het vervolg het „werken" te voorkomen. In het midden van het fries prijkt het wapen der provincie kunstig gedreven van massief koper. Ook het zoogenaamde be slag, dat magnifique uitkomt, is van fijn gedreven koperwerk, alles zwaar verguld. Het meubelstuk munt uit door het vlakke dat het in zijn geheel heeft. Het drukke dan hier dan daar uitspringende, is geheel voorkomen, maar niettegenstaande de een voudigheid van stemming niet minder kun stig in bewerking. De groote fruit verpachtingen zijn in de Betuwe in vollen gang. De handel is vlug, doch de prijzen zijn dalende; men besteedt naar raming op het hout voor goudreinet- ten en bellefleurs f 3 tot f 3.75 per H.L., voor mindere soorten f 2 tot f 3 per H.L. De appelen staan er thans niet zoo goed voor, daar de boomen zeer veel te lijden hebben van de gevreesde boomluis, waar door het beschot zal tegenvallen wegens de kleinheid der vrucht en de qualiteit gering blijft. Met den handel in Engelsche krozen gaat het slechter wordt door de kooplie den veel geld verloren, omdat de pacht sommen veel te hoog waren. Men kocht ze op het hout voor f 7 tot f 8 per H.L. en voor den Duitschen handel brachten ze niet meer dan de helft op, terwijl voor En geland bijna geen vraag was. Thans koopen de binnenlandsche fabrikanten ze op voor f 4 per H.L. De vroege peren, die ter vei ling gebracht worden, als suikerperen en kruideniersperen, vinden willige koopers voor goede prijzen. De gewone pruimen rijpen sterk aan en worden verkocht voor f 5 per H.L. Vroege tafelappelen gelden 3 tot 6£ per half K.G. Het plukken dei bes sen is zoo goed als afgeloopennog kleine partijen kwamen ter veiling, die goede prij zen opbrachten; zwarte bessen deden 10 centwitte en roode bessen 5\ tot 8 cent kruisbessen tot 3* cent per half K.G. De morellen worden van minder quali teit en doen 5| tot 12| cent; moerbeien 11 cent per half K.G. De aanvoer van abri kozen en perziken wordt grooter de eerste worden tegen hooge prijzen verkocht, per ziken gelden8£ tot 11 cent, middelsoort 4 tot 6 cent, kleine li tot 2 cent per stuk. Frambozen brachten bij kleinere partijen 12 tot 16 cent per hall K.G. op. Een dezer dagen wordt ge opgeroepen om te loten. Van het nummer dat ge trekken'zult, zal het af hangen, zoo ge geen wettige vrijstelling hebt, of ge Koningin en Vaderland moet dienen, ja dan neen. Dat is een gewichtig oogenblik in uw leven, want dan blijkt het u, dat ge geko men zijt tot een nieuw tijdperk in uw leven. Ge zijt genaderd tot den mannen- leeftijd en mannenwerk en mannendaden worden van u geëischt. Wij roepen u thans dan ook toe: Wees een man! wees een man, straks als ge misschien den soldatenrok zult hebben aangetrokken, straks als ge misschien ge komen zijt in de nieuwe, helaas zoo ver leidelijke omgeving uwer garnizoenplaats. Wees een man, nu reeds op den dag der loting. Niet echter zooals velen vóór u dat meenden te moeten doen, die het echt mannelijk vonden dien dag eens bijzonder te wijden aan den drank zoodat lotings- dagen, drankdagen genoemd werden. Als dergelijke jonge mannen in hun woon plaatsen terugkeerden, dronken, schreeu wende en tierende, leken zij meer op beesten, dan op mannen. Drinken is geen mannenwerk. Niet te durven weigeren omdat anderen drinken is laf. Het gevaar onder de oogen te zien en te weigeren zich noodeloos in het ge vaar te brengen, is nooit het werk van een lafaard, wat anderen ook zeggen mogen. Daarom voor ge de ouderlijke woning verlaat om naar Heusden te gaan, een goeden raad voor u. Neemt het kloek besluit om op den lotingsdag geen druppel sterken drank te drinken en wek uwe vrienden op uw voorbeeld te volgen. Uwe ouders, die weten hoe menig lotings dag door den drank schande en verdriet in de gezinnen heeft gebracht, zullen u met minder angst zien gaan en gij zei ven zult later met meer genoegen op dien dag te rugzien, dan wanneer ge een man moest zijn maar een beest zoudt gelijken. Het Bestuur der Nat. Chr. Geh. Onthouders- Voorzitter. Ds. B. C. KOOLHAAS, Secretaris. l&innenlaiid. Naar het „Bat. Nieuwsblad" uit de beste bronnen vernam, is de gouverneur- generaal Van Heutz van plan om, na zijn aftreden, geruimen tijd in het zui den van Europa te vertoeven en daar heen en weder te trekken, totdat het voorjaar van 1910 hem zal veroorloven naar Nederland terug te keeren. Zooals wij reeds eerder mededeelden bemerkt Z. E. het dragen van de lasten van het ambt duchtig aan zijn gestel en wil nu in rust en verstrooiing het evenwicht weder herwinnen. Een melkrijder uit Aalsmeer op Amsterdam had, naar het Hdbl. meldt, Woensdagmorgen uit de stad terug- keerende, zoo veel sterken drank ge bruikt, dat hij overleed zonder tot be wustzijn te zijn gekomen. De rechtbank tj Middelburg heeft een aannemer uit Koudekerke, S., in staat van faillissement verklaard met bevel tot inhechtenisneming. De gefail leerde moet zich, naar men ons meldt, met een aanzienlijk bedrag verwijderd hebben. Te Rijsbergen nabij Zundert, heeft Woensdagnacht een noodlottige brand gewoed, welke helaas twee slachtoffers heeft geëischt. Omstreeks 12 uur wer den de inwoners gewekt door brand- geroep. De brand bleek te woeden in de woning van het bejaarde echtpaar Lambertus Backx, veehandelaar en bier huishouder. In korten tijd was de wo ning in asch gelegd, zonder dat men er in slagen kon de bewoners te red den. De geheel verkoolde lijken van het bejaarde echtpaar vond men in de woning: de blinde 80-jarige vrouw in de bedstede, den 70-jarigen man, die klaarblijkelijk door de rook en vlammen overvallen was voor hij zich en zijn vrouw kon redden, voor het bed. De oorzaak van den brand is onbekend. Volgens later bericht heeft men hier te doen met een laaghartigen moord, aangezien bij onderzoek is gebleken, dat de beide personen doodgeschoten en de gelden gestolen zijn, waarna, om de sporen van de ontzettende misdaad uit te wissen, de woning in brand ge stoken is. Te Zaandam heeft Woensdagnacht een verschrikkelijke brand gewoed. Om streeks kwart na drie werd ontdekt, dat er brand was uitgebroken in de sigaren- makerij van G. Schoen, wonende aan den Zuiddijk. Schoen is zeer gebrekkig en maakt thuis de sigaren, die hij in zijn winkel verkoopt. Een ontzettende rook" vulde de woning en maakte het den bewoners schier onmogelijk te vluchten. De man greep twee kinderen, de vrouw het derde. Schoen kwam ech ter te vallen, en moe3t de kinderen loslaten. Hij strompelde naar de deur, en wierp die open, maar toen sloegen de vlammen achter hem naar buiten en, hoewel de toegesnelde buren nog jammerkreten en hulpgeroep hoorden, was het redden der andere bewoners onmogelijk geworden. De 29-jarige vrouw en drie meisjes van vier, twee en een half en een halfjaar kwamen in lainnien om. Hun lijken zijn in het ^e.V terUggevonden. N 2 vijf belendende perceelen, die ge deeltelijk onder één dak waren opgetrok ken gedeeltelijk vrij stonden, gingen vlammen op. De oorzaak is onbekend. ne «chade wordt door verzekering ge- j kt Slechts de inboedel van één be woner was niet verzekerd. Gisteren werd uit Rotterdam gemeld In het gezin van den ketelbikker C. Korteland van de Atjehstraat alhier, werd in den afgeloopen nacht de hulp ingeroepen van dr. V. Huisman. Van de negen kinderen die van 'dit gezin deel uitmaken, waren vier meisjes gis terenavond te 11 uren ernstig ongesteld geworden. Die ongesteldheid openbaarde zich door brakingen, krampen en zware inwendige pijnen. Dr. V. Huisman, die dadelijk aan vergiftiging dacht, verleende onmiddel lijk alle hulp, maar kon niet voorkomen dat in den ochtendstond, om vijf en om zeven uren een 9- en een l1/,-jarig meisje en in den namiddag nog een 11- en een 4-jarig meisje onderhevige pijnen bezweken, terwijl het vijfde kind, een 6-jarig jongentje, naar het zieken huis is gebracht, omdat zich bij dit knaapje ook verdachte verschijnselen openbaarden. De politie, met de plotselinge sterf gevallen in kennis gesteld, toog op onderzoek. Dit bracht aan het licht, dat de kinderen aan een snoeptafel, in de buurt gelegen, in den loop van den dag zuurtjes hebben gekocht, welke zuurtjes in doosjes verkocht worden. Voorts bleek dat deze doosjes uit 's-Hertogenbosch herkomstig zijn en door middel van een grossier hier ter stede aan den man gebracht worden. Bij dien grossier zijn heden 1400 doosjes in beslag genomen, 300 zijn er reeds in kleine hoeveelheden aan verschil lende lieden verkocht, in hoofdzaak om te dienen voor snoeptafels. De doosjes bevatten zuurtjes of cocosvet, die met zuurtjes gevuld worden verkocht voor één, die met cocosvet gevuld voor een halve cent per stuk. De doosjes zijn van blik en groen geverfd. Op het deksel staat Victrix poetscrême en op den rand Het beste poetscrême der wereld voor alle metalen Het vermoeden bestaat dat de fabrikant te 's Bosch een massa van deze doosjes die aanvankelijk gevuld geweest zijn met het poetscrême Victrix, heeft op gekocht en ze vervolgens met zuurtjes en cocesvet doen vullen en in den handel bracht. Later zijn door de politie bij verschillende kleine winkeliers en aan snoeptafels nog ongeveer 2000 doos jes van dit snoepgoed in beslag genomen. Deze doosjes waren door andere grossiers in den handel gebracht. De politiehonden van den rijksveld wachter Couwenberg, in verband met de in- en uitbraak in de gevangenis te 's-Hertogenbosch te werk gesteld, heb ben, zoo meldt het Huisgezin, toch eenig resultaat mogen bereiken. Ze hebben n.l. in het gras aan den voet van den vestingwal achter de gevangenis het touw ontdekt, waarmee de helpers van den verlosten boef over den muur ge klommen zijn. Het touw is blijkbaar speciaal voor de nachtelijke expeditie klaar gemaakt en in zijn soort een kunststuk, met op afstanden van een kleinen meter stevige knoopen van een flinke vuist grootte, waarop de heeren bij hun klim- en daalpartij den voet konden zetten, zoodat zij zich niet al te zeer behoefden in te spannen. Een der politiehonden dook in het water van de vestinggracht, waaruit men wil besluiten, dat de heeren of over het water ontkomen zijn, öf zich hier van den sleutel der cachotten ont daan hebben. Nog verneemt het Huisgezin, dat een op 7 Augustus jl. in Den Bosch ont slagen gevangene, die verdacht wordt in de bevrijding van zijn confrater de hand te hebben gehad, en zijn broer, beiden te Amsterdam woonachtig, se dert Zaterdag jl. uit hun woning ver dwenen zijn. Maar veel meer weet men op het oogenblik ook niet. De adjunct-inspecteur van het ge vangeniswezen was Dinsdag uit 's-Gra- venhage naar Den Bosch overgekomen, ten einde een persoonlijk onderzoek in te stellen in verband met de ontsnap ping van B. Men meldt aan de N. R. C., dat de behandeling van de Papendrechtsche zaak voor het gerechtshof te Arnhem op verzoek van den \erdediger eerst in November zal plaats hebben. sen om en bij Emmerik het aantal Pruisische grensbeambten met 150 ver meerderd. Hurgeriyke Stand. Werkendam, van 13 tot 20 Aug. Geboren: Teunis, z. v. A. de Ridder en A. van LopikLeendert, z. v. L. de Keijzer en A. C. de Bras. Overleden: Michiel Markus Versput, 78 j. Woudrichem, van 1 tot 15 Aug. Ondertrouwd: Wouter Ottevanger, 25 j., en Johanna Segaar, 25 j.Arie de Groot, 31 j., en Geertrui Cornelia Bies heuvel, 28 j.; Arie Cornelis Pelikaan, 26 j., wedn. van Alletta Pelikaan, en Anna Pieternella Wijnbelt, 22 j. Geboren: Gijsbertje Bernarda, d. v. Pieter Viveen en Hendrika Vink; Cor nelis Peter, z. v. Robbert van Tilburg en Geertruida Scheurwater; OttoAlexan- ler Metz en Christina Johanna Romijn. Overleden: Amelia Suzanna Baks, 2 j. en 9 m. Ma rk tberichten. Waterhoogte Maastricht (brug). 19 Aug. 0.43 M. beneden 0. 20 0.45 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 18 Aug. 1.06 M. 0.49 M. N.A.P. 19 1.32 0.66 20 1.18 0.54 A d verte» tlën. van de Donderdagmiddag werd, naar de 's-H Ct. bericht, te Gennep door den conduc teur van een van Oberhausen komenden trein een kartonnen doos afgegeven aan den stationchef te Wesel, als zijnde in dien trein achtergelaten. Bij onderzoek bleek de doos te bevatten het lijkje van een pas geboren kindje, welks hoofdje was ingedrukt. Men meldt van de Pruisische grens: De aanzienlijke verhooging van het invoerrecht op koffie in Duitschland is oorzaak van groote smokkelarijen van Pruisen. Om deze smokkelarij tegen te gaan, is in de Pruisische grensplaat- die door de Provincie Noord-Brabant aan D. M. tie Koningin zal worden aan geboden, zal worden gehouden op het Stad huis te 's-H ertogenbosch van 25 tot en met 28 AUGUSTUS a.s van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Namens het Provinciaal Comité, Mevrouw HONCOOP Verstegen. Heusden, 19 Augustus 1909. Aanbevelend, f Wachtpiaats der Steomboeteu. KANTOOR VAN Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij de Recht bank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen aanbieden van ouderhandsche accoorden, maken van Contracten enz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Bi 11 y ke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen, worden geen kosten in reke ning gebracht. vereeniging, afd. Heusden en omstreken Ds. G. P. A. RUIJSCH VAN DUGTEREN, HEUSDEN21 Aug Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 11.0') a f 12.0 Rogge f 5.50 a fi 20, Gerit f a f -.Haver f 4.70 a f 10.00, Kool taad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTEN A 2 ug. Aardappelen. Vroege f -.f -. Blautoe f 1 50 h f 2. Zeeuwen, f 1.60 h f2 1'Jammen f f Hooi le qual. f 19.00 i. f 21.— 2e qual (vo >r de pers) t 1100 a 8 00 Klaver hooi f 16.if 18.-- Vit itroo f -if-.- Geel dito J i f Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 40 i 4 2 ets. zwaardere 48 a 52 et, Boter f 1.21 a 1.40 per K.G. Eieren 0.90 i f 1.00 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 65 ia de winkels dus f 0.70 per h. kilo. Eieren f 0.9 per 26 stuks. WAAL WIJ K, 20 Aug De prijs der Boter was heden van f 1.42 a f 1.53 per K.G, Zetting f 1 46. BESOOIJEN. 18 Aug. De prijs der Boter was heden f 1.36 f 1.48 per Kilo. Aangevoerd K.G. Eieren f 1.04 de 26 stuks. DUSSEN 19 Aug. De prijs der boter was heden van f 16 a f 1 35. Aanvoer 92 K.G. Zetting f 1.28. Eieren f 1.0(1 de 26 stuks. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende pry zen besteed Tarwe f 11.75 a f 12,50 Haver f 4,2 af 4,76 Garst 1.80 a f 5.0 per H.L j Boter f 0.7('/2a ƒ0.85 per half K.G. Eieren J 1.00 a f 1.20 per 26 stuks Biggen f 7,75 a t 13.50, Konijnen f 1 .00 a f 0.0O, Kippen f 0.00 0.9 per stuk GENDEREN Staat der uitbetaling van 2 Aug. tot 14 Aug. der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 4 60, laagste f 3.10, mid del pry s f 3.7'1 per i0( Liter. Getapte melk terug zonder korting

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2