nog eenige lieden van het personeel liepen kwetsuren op, en een paar wagens logen in brand. De ploegers van den aanslag kwamen op het kritieke oogen- bïik niet voorden draad, blijkbaar waren zij geschrokken voor den omvang van het aangerichte kwaad. Er is een beloo ning van 25.000 dollars toegezegd voor de opsporing van de schuldigen. Plautselilk Nieuws. Heusden, 8 Sept. In de Woensdag gehouden vergadering van het Bestuur der Heusdensche Harmo nie, is den heer A. Alt, op aanvraag met ingang van 1 September, eervol ontslag als Directeur verleend, en is tevens benoemd tot Directeur der Harmonie, de heer S. Spiero te 's Bosch. Met het oog op het choleragevaar, dat, bij inachtname der voorzorgsmaatre gelen, naar wij hopen, niet tot hier zal doordringen, willen we nog even er op wijzen, dat men vooral geen waschgoed moet gaan spoelen in Maaswater of in grachten met de Maas in verband staande. De waschvrouwen zouden zich dan direct aan besmetting blootstellen en de over- brengsters van de smetstof zijn. De heer I. d. J., die Vrijdagavond met de fiets van de z.g. groote stoep van den Aalburgschen dijk reed, zag den weg door twee voertuigen versperd. Daarvoor uitwijkende, struikelde hij, sloeg om en bezeerde zich zoo ernstig aan het gezicht en aan de hand, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Werkendam- Door het Gemeen tebestuur, dat gewoonlijk eenige keeren in het jaar het leidingwater laat onderzoeken, teneinde zich te overtuigen, dat het goed drinkwater levert aan de afnemers, zijn in den loop van een week met het oog op de cholera in sommige plaatsen van ons land, een paar keeren eenige hoeveelheden van het leidingwater opgezonden ter on derzoek. De uitslag van het onderzoek was beide keerengeen ziektekiemen, uitstekend. Dit voor hen, die zich al te beangstigd maken over het eventueel niet lang genoeg koken zelfs van ons uitstekend leidingwater. Gisterenavond vergaderde de raad dezer gemeente. Na opening met gebed, werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekerd, waarna de beëediging en instal latie der nieuw gekozen leden van den raad plaats vond. Vervolgens werd eene af- en overschrijving over het loopend dienst jaar goedgekeurd en met algemeens stemmen besloten eene gelegenheid te openen voor de schippers om aan het Nieuwsas leiding water te verkrijgen, voorloopig gratis en wellicht later tegen eene kleine vergoeding. Met 7 tegen 4 stemmen (die van de h.h. T. de Klerk, W. de Waard, J. de Klerk en H. Bogers) werd besloten aan de Hoog straat geen nieuwe vergunningen meer te geven voor den verkoop van sterken drank in herbergen en met algemeene stemmen om het maximum der vergunningen, be houdens goedkeuring der Koningin, van 14 op 1) te brengen. (9 is het thans nog bestaande getal). Ten slotte werd besloten de jaarwedden der hoofden van scholen in deze gemeente vast te stellen op f 50 boven het wettelijk minimum met f75 voor elke gevorderde bijacte en dat der onderwijzers op f 25 boven het wettelijk minimum, benevens f 25 aan de onderwijzeressen voor het geven van handwerkonderwijs buiten de gewone schooluren indien zulks in het leerplan is opgenomen, wat hier niet het geval is, terwijl aan den onderwijzer met acte land- en tuinbouwkunde bovendien f 150 zal worden uitbetaald. Oudlieusdeii. Op de Landbouw tentoonstelling afdeeling Oott werden aan de wed. Chr. H. J. Sprengers drie tweede prijzen toegekend n.l. voor Peren, Perziken en voor schoonste verzameling fruit in 't algemeen. Een bewijs in onze streek ook nog wel goed en mooi fruit gegroeid is. Capelle- De firma Adr. Oerlemans en Zonen, is aanneemster geworden van de levering van fourages, als haver, hooi, stroo, enz., voor de paarden uit 't garnizoen den Haag, Leiden, Zutphen en Deventer, ongeveer 1900 paarden, en dit voor het tijdvak van 1 Nov. 1909—31 Oct. 1910. Aan het gemeentehuis alhier is aan geplakt een bekendmaking, houdende waar schuwingen tegen het lokken van Neder- landsche werklieden naar Duitschland. Kennisneming van die publicatie wordt belanghebbenden ten zeerste aanbevolen. In deze gemeente zijn alle huizen, bakhuizen en verder daarvoor in aanmer king komende gebouwen, op kosten der gemeente van een nieuw huisnummer voorzien. Zulks in verband met de a.s. tienjaarlijksche volksstelling. De aan deze gemeente behoorende wegen worden aanmerkelijk verbeterd. Op enkele plaatsen liggen reeds hoopen keien ter vervanging van steentjes. Een aanvang met het leggen der keien is reeds gemaakt. De alhier gevestigde Sociëteit bij den heer L. F. van Dongen, neemt steeds in ledental toe. Naar we vernemen, zijn reeds een 30-tal leden toegetreden. Met genoegen kunnen we melden, dat onze dorpsgenoot P. Mes, na ongeveer IJ jaar in 't hospitaal te Utrecht verpleegd te zijn, binnenkort den dienst met pensioen zal verlaten. Mej. S. had gisteren 't ongeluk bij een fietstochtje haar gouden medaillon en ketting te verliezen; toen dit bij bekken slag bekend gemaakt werd kwam gelukkig de eerlijke vindster voor den dag, die dan ook goed beloond werd. Vryiioeve-Capelle. Den eersten Dinsdag van September kon alhier geen wethouderskeuze geschieden, omdat het openvallen der wethoudersplaats (door over lijden) gepaard ging met het openvallen van een plaats in den raad. Eerst wanneer een lid van den raad gekozen en diens toelating in kracht van gewijsde gegaan is, kan de wethouderskeuze plaats hebben. Eiken dag passeeren een groot aantal melkkarretjee de Hoogevaart onder deze gemeente. De geleiders loopen er meestal niet naast, doch zitten er veelal op, wat de communicatie vaak zeer bemoeilijkt. Dat ondervond dezer dagen ook A. H. H., die van zijn werk te Besoijen huiswaarts keerde. De gelegenheid om behoorlijk uit te wijken, werd hem ontnomen, tengevolge waarvan hij te water geraakte en onder dompelde. Gelukkig kwam hij met den schrik en een gescheurde cape vrij. Toch past het hier te vragen, of het niet ge- wenscht ware, dat de kom der gemeente ook de Hoogevaart omvatte en meerijden aldaar aldan verboden zou zijn. Gedurende de maand Augustus 1909 werden aan het hulptelegraafkantoor- en telefoonkantoor alhier 12 telegrammen ver zonden en 20 ontvangen, terwijl 9 telefo nische gesprekken werden gevoerd. Waspik. Van de lichting 1909 zullen op 29 September a.s. te Waalwijk des v.m. 10 uur, alsnog worden ingelijfd de lotelingen G. F. Roovers en A. Schmitz. ^kerku tlk- De studiën der onlangs alhier opgerichte Chr. zangvereen.: „Ons Genoegen" zullen Vrijdag 10 September a.s. een aanvang nemen, onder leiding van den heer D. Rooijens van Wellseind in de con sistorie der Herv. kerk, welk lokaal daartoe welwillend door den kerkeraad is afgestaan. Bij de te Hedel gehouden loting voor de Nat. Militie uit deze gemeente werden de volgende nummers getrokken 1 W. de Weert, 2 M. Zijlstra, 3 A. E. v. Lopik, 4 W. Bragt, 5 G. de Bijl, 6 N. v. Honk. Ruamsdoiik veer. Door de firma W. J. Simonis de Kok alhier, leverancier der straatnaambordjes, worden deze thans op de daarvoor aangewezen plaats aange bracht. Hiervan zullen de ingezetenen, maar vooral de vreemdelingen veel gemak onder vinden bij het zoeken van adressen in deze zoo uitgebreide gemeente. Bij het graven van fundeeringen voor den bouw van een woonhuis op de Smidstraat, werden circa 4 meter in den grond, twee in zeer gave toestand verkee- rende doodshoofden gevonden. De bouw van een winkelhuis voor reke ning van den Heer J. Vissers, waarvan de aanbesteding de vorige week plaats had, is gegund aan den laagsien inschrijver, den heer Ant. Krols, aannemer te Geertrui- denberg. Woensdag, 29 September a.s. zullen te Waalwijk worden ingelijfd, de lotelingen dezer gemeente, welke bestemd zijn, om te worden ingelijfd tusschen het tijdvak van 15 September en 15 October. Vrijdag 10 September a.s. des na middags 2 uur, zal door den heer Ant. Schendel te Lage-Zwaluwe, in het café van mej. de Wed. Kieboomde Reijer alhier, namens den heer H. de Bruijn het bouwen van een woonhuis worden aanbesteed. Cieertruidenfoerjf. Bij het afbre ken van een gedeelte van een muur in den kelder onder het raadhuis zijn uit den muur een achttal steenen kogels voor den dag gekomen. Dat men hier met zeer oude voorwer pen te doen heeft is aan geen twijfel onder hevig, doch de redenen waarom die kogels indertijd in den muur zijn gemetseld zijn niet na te gaan. Drongelen. Door den raad dezer gemeente is voorloopig vastgesteld de reke ning over het dienstjaar 1908, in ontvangst op f 5252,86, in uitgaaf op f 4433,35r>, alzoo sluitende met een batig saldo van f 819,535. Naar wij vernemen hebben voor de vacante plaats als onderwijzer(es) aan de openbare lagere school alhier vier sollici tanten zich aangemeld, waaronder twee onderwij zeressen. Zal t-Hommel Alhier bestaat het voornemen om van gemeentewege eene tramverbinding tot stand te brengen tus schen het station der staatsspoor en de stad. Dit zou voorzeker eene groote ver betering zijn, zoowel voor de Bommelaars als voor het reizend publiek. Kruehem Ds. W. Zijlstra alhier» heeft het beroep van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Groot-Ammers (Z.-H.) .aanvaard. Moge hij in zijne nieuwe gemeente meer vriendschap ondervinden, dan zulks alhier het geval is geweest, want dat dit veel te wenschen overliet, blijkt uit de verschillende keeren, dat men de ruiten in de pastorie heeft ingegooid en uit de poging om de pastorie in brand te steken. Maar niettemin zullen er velen zijn, die hem met leedwezen zien vertrekken, want hij was een ijverig, ernstig en wel willend leeraar. W«k. Het is geen wonder dat voor den hooitoemaat zulke hooge prijzen worden besteed. Naar schatting komt men alleen in deze gemeente, in verhouding met andere jaren, ruim 200,000 K.G. hooi te kort. Aalburg- De uitbreiding van de avond postbestelling, welke reed3 enkele maanden is ingevoerd, wordt op zeer hoogen prijs ge steld. Sommige correspondenties, welke hier 's middags circa 4 uur arriveeren, werden vroeger eerst den volgenden morgen om 11 uur besteld en komen thans reeds denzelfden avond in het bezit van de geadresseerden. Een flinke vooruitgang dus. De zoon van D. M., welke te Genderen uit een peerenboom viel en zich zoodanig be zeerde dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, gaat gelukkig goed vooruit. Neen. Door de broodbakkers alhier is besloten het tarwebrood met 1 ct. per 2 K.G. te verlagen. Door de commissionnairs worden de varkens reeds opgekocht voor 25 tot 27 ct. per pond. Het schijnt dat de voorraad schaarsch isin geen jaren werden zulke hooge prijzen besteed. Het schijnt dat het den gemeenteveld wachter gelukt is een paar jongens, welke er behagen in schepten om 's avonds bij enkele ingezetenen de heiningen te vernielen, op heeterdaad te betrappen. Een goede straf zal, indien het gerucht waarheid bevat, zeker niet uitblijven. Andel- In den nacht van Zaterdag op Zondag werden ten nadeele van den heer v. W. 6 kippen doodgebeten, vermoedelijk door den hond van mej. de wed. B. 't Ware te wenschen dat zoo'n hond 's nachts aan den ketting gehouden werd. In de vorige maand werden op het hulptelegraafkantoor alhier 70 telegrammen behandeld waarvan 31 werden ontvangen en 39 verzonden. In de heden gehouden raadsverga dering waarbij alle leden .aanwezig waren, was ten eerste aan de ordebeëediging van het herkozen raadslid de heer A. deFijter, en het gekozen lid de heer J. Gulden. Benoeming wethouder, waarvoor gekozen werd de heer Gulden. Verder werd besloten een perceel griendland voortaan te bebouwen, en hakhout te verkoopen. Nog werd de jaarwedde van een nieuw te benoemen gemeente-opzichter vastgesteld. Zullichem. De alhier gehouden fruitverkoopingen hebben hooge prijzen opgebracht. Naar schatting varieëren ze van 3 tot 5 S 6 gulden per H.L. op den boom. De berichten uit Amsterdam en andere plaatsen betrekkelijk het fruit zijn echter zeer slecht. Door den Burgemeester dezer gemeente zyn de inwoners herinnerd aan de ver plichting omschreven bij art. 3 van het Kon. besluit d.d. 19 October 1908 Staats blad no. 232) in verband van de gevallen van Aziatische Cholera, die zich thans in enkele gemeenten van ons land hebben voorgedaan. In deze gemeente kwamen vele gevallen van buikloop voor. Op onrustbarende wijze breidt de vlekziekte onder de varkens zich alhier uit. Dagelijks sterven er dieren aan deze ziekte en wel meest de zwaarste. Voor de arbeidende klasse is het een heele schadepost, wanneer haar het ongeluk treft. In den aardappelhandel is het heel stil. De beurs is alhier al voor den handel gesloten, aangezien er geen koopers meer opdagen. Enkele partijen zijn verkocht voor: kralen f 2 per H.L., blauwen f 2.15 per H.L. Over den veehandel in Gelderland schrijft men thans Er was in de afgeloopen week in Gelder land geen vooruitgang in den handel in het rundvee en voor het eerst sinds langen tijd moet worden gewag gemaakt van ach teruitgang in den paardenhandel. De paarden worden goedkooperde Duit- sche kooplieden vertoonen zich weinig of niet meer. Ook kwamen weinig Belgische kooplie den voor het rundvee. Naar het vet vee was veel vraag. De Engelsche markt was voor de schapen niet willig. Varkens worden duurder; waarschijnlijk in verband met de hooge prijzen van het koren. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 70 71 ct., 2de kwaliteit 60&64 ct., vette kalveren 59 60 ct., vette var kens 55 60 ct., voor Engeland, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 f 205, neurende f 110 i f 180, guste f 150 f 200, pinken f 40 f 94, kalveren f 14 f 26 biggen f7 a f 12, drachtige zeugen f 60 f 70, drachtige gelten f 40 k f 52, schot telingen f 20 ii f 35, schapen f 14 f 19, luxe-paarden f 450 f 600, werkpaarden lste kwaliteit f 300 f 400, 2e kwaliteit f 200 a f 250, twee-en-een-halfjarige f 130 f 200, anderhalf]arige f f per stuk. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Heusden, gehouden Dinsdag 7 Septem ber 1909. Voorzitter, Burgemeester P. L. Honcoop Secretaris, H. J. van Eggelen. Wethouder, C. de Jong. Leden, S. A. van Andel, G. v. Everdin- gen, L. de Mol, H. Prins, L. J. Veerman en G. Vos. De voorzitter opent de vergadering. Aan de orde is: 1. Het beëedigen der nieuwe leden P. A. van Andel, L. J. Veerman en G. Vos, in gevolge art. 39 der gemeentewet; waarop genoemde leden, in handen van den voor zitter, den eed afleggen van trouw aan den Grondwet, aan de wetten des Rijks en het voorstaan van de belangen der gemeente; als mede dat zij, om te worden benoemd geen giften of gaven hebben gedaan. la. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 2. Benoeming Wethouder, in plaats van den afgetreden heer L. A. Verhoeven. Na gehouden stemming blijkt dat de heer G. van Everdingen als zoodanig met zes stemmen is gekozen. Eene stem was op den heer G. Vos uitgebracht. Op een vraag van het lid Van Andel deelt de voorzitter mede, dat deze verkiezing geschiedt voor den tijd van drie jaren. 3. Benoeming Regent Godshuizenvan het College van Godshuizen is eene aanbe veling ingekomen voor Regent van de Gods huizen, ter vervulling der vacature ontstaan door het vertrek naar elders van den heer Van Bavel, bevattende als le candidaatde heer H. Reckleben en als 2e cand. de heer Friedli; de heer Van Andel vraagt tot welk tijdstip de nieuw gekozene benoemd wordt. Antwoord tot 31 December a.s. De heer Moll zegt dat onlangs ei een grief van gemaakt is, dat de Raad, toen de meerderheid uit Katholieke leden bestond, tegenover den heer S. Verhagen de heer J. van Laarhoven stelde en dat de eerste alleen moest vallen omdat de heer Verhagen pro testant was. Hij wil daaraan nu tegemoetkomen en zoo er alstoen een misslag begaan is, die thans herstellen en stelt voor de heer S. Verhagen te kiezen als Regent. De heer Veerman zegt er den heer Ver hagen over gesproken te hebben, die ver klaarde als nu niet meer als Regent te willen zitting nemen. De heer De Jong betwijfelt of werkelijk de heer Verhagen destijds candidaat is ge weest, waarop de notulen over dat tijdvak geraadpleegd worden en big kt dat in 1884 is gesteld de heer Verhagen bij loting tegen over de heer J. van Laarhoven als le candi- daat en dat alstoen als 2e candidaat eveneens bij loting gesteld is de heer J. van Laar hoven tegenover den heer L. J. Veerman. De voorzitter zegt dat over de zaak thans het volle licht verspreid is en dat.le Raad geen voordracht mag doen; doch vrij is te stemmen wien hij wil, ook buiten de aan beveling om. Na stemming wordt de heer H. Reckleben gekozen met 5 stemmen. Twee stemmen waren op den heer Verhagen uitgebracht. 4. Voorloopige vaststelling der rekening over 1908, sluitende ontvangst met f 21.164.89j en in uitgaaf f 18.390.08. De rapporteur, de heer Van Everdingen stelt voor de rekening goed te keurendoch merkt op dat de nota der heidemaatschappij voor het snoeien ruim hoog lijkt. De voorzitter zegt dat de gemeente 1720 boomen bezit en er 1448 zijn gesnoeid tegea den prijs van 16 cent per boom. Zij acht dit niet te hoog, waarmede de Raad zich vereenigt. Aanbieding gemeente begrooting. De voorzitter benoemt als commissie voor het nazien de heeren Van Andel, Prins en De Moll. De heer Veerman vraagt of de begrooting niet bij alle leden kan circuleeren. Hij acht het vaststellen van de begrooting de hoofdschotel van hetgeen gedurende een jaar aan den Raad wordt opgedischt en zou wel wenschen, dat elk der leden zich daaromtrent vooraf op de hoogte kon stellen. De voorzitter zegt, dat zoowel de begroo ting als andere stukken voor de leden van den Raad steeds ter inzage liggen. 6. Wijziging begrooting. Het af- en overschrijven van een post van f 9.25 wordt goedgekeurd. 7. Ingekomen stukken. De voorzitter zegt dat Heusden altijd slechts een volontair had, die f 100 genoot en stelt voor dit aldus te laten. Wordt diensovereenkomstig besloten. Het lid Veerman gelooft dat de Raad, die eenmaal concessie gaf, thans niet eene andere wijze van rijden kan bevelen. Hij zou het echter wel dienstig oordeelen, als een verzoek tot de directie van den stoom tram werd gericht, om voortaan dit traject met de z.g. posttram langzaam te berijden. De heer G. Vos steunt dit voorstel. De vooizitter zegt, dat B. en W. dit bereids hebben gedaan, waarmede de vergadering genoegen neemt. De voorzitter zegt, dat dit een verzuim is geweest en de raad vereenigt zich met de opheffing. Voorstel om aan den veekring voor te stellen om de rijks-veearts, de heer Hilwit na 31 December weder op de wijze als tot heden te blijven bezoldigen. De raad ver eenigt zich hiermede, nadat vooraf hierover nog de heer Van Everdingen en Van Andel het woord hebben geroerd. Bij rondvraag vraagt het lid Veerman of B. en W. steeds op een aangewezen tijd vergaderen. Hij zou dan daarvan gebruik willen maken om, waar noodig, inlichtingen te vragen en mededeelingen te doen in het belang der gemeente, zonder daarvoor een raadsvergadering af te wachten. De voorzitter zegt, dat B. en W. alleen dan vergaderen, wanneer dat noodig is. Hij is echter steeds bereid en te spreken tot het geven van inlichtingen en mededeelingen aan dat college over te brengen. De heer Prins vraagt of hbt gedeelte straat langs het WilhelmiDaplein niet bestraat kan worden. Hij noemt dit zeer hinderlijk voor de omwonenden. De voorzitter zegt een bestrater te zullen laten komen en zou dan niet alleen die straat, maar ook de straat langs de Prins Hendrikkade en verder willen doen herstel len, waarvoor nog gelden beschikbaar zijn. Niets meer aan de orde orde, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Sleeuwijk, gehouden op Dinsdag 7 Sep tember 1909. Voorzitter de heer A. van 't Sant, burge meester. Aanwezig 6 leden, afwezig de heer Van der Stelt. Nadat de vergadering met gebed was geopend, weiden de herkozen leden, de hee ren Van Kruchten en Van der Meijden geïnstalleerd. De voorz. «prak na hunne beëediging een woord van gelukwensch uit en hoopte dat genoemde heeren weder op nieuw aan de belangen der gemeente zouden medewerken. Vervolgens werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering gelezen, welke met algemeene stemmen werden goed gekeurd. Behandelde onderwerpen: 1. Benoeming van een wethouder ter vervulling der vacature ontstaan door de periodieke aftreding van den heer Van Krugten. Met 4 tegen 2 (blanco) stemmen werd de heer Van Kruchten tot wethouder her benoemd, welke zich deze benoeming liet welgevallen. 2. Salarisregeling gemeente-ontvanger. De voorz. deed voorlezing van een schrij ven van Ged. Staten, waarin dat college voorstelt, het salaris van den ontvanger, dat thans f 320 bedraagt, te brengen op f 350 met verzoek daaromtrent het advies van den raad te mogen vernemen. Wordt met 5 tegen 1 stem besloten aan Ged. Staten mede te deelen, dat met de voorgestelde salarisregeling genoegen kan worden genomen. 3. Een besluit van Ged. Staten houdende goedkeuring der verordening op de keeten in den Biesbosch, hetwelk voor kennisge ving wordt aangenomen. 4. Een schrijven van Ged. Staten, waarin deze de ontvangst berichten van het raads besluit d.d. 17 Juli j.l. waarbij de grenzen zijn aangegeven van de verdeeling dezer gemeente in drie stemdistricten voor de verkiezingen van den gemeenteraad, tevens het verzoek inhoudende om ingevolge art. 65 der kieswet eene verordening vast te stellen, houdende aanwijzing van geschikte stemlokalen. De vaststelling dier verordening wordt verdaagd tot eene volgende vergadering. 5. De voorzitter doet voorlezing van een schrijven van Ged. Staten, waarbij is ge voegd een raadsbesluit d.d. 8 Mei j.l. waarin is bepaald dat de kinderen op den lsten April yan elk jaar tot de openbare scholen zullen 'worden toegelaten, indien zij in het jaar van toelating den leeftijd van zes jaren zullen bereiken. Ged. Staten hebben andermaal bezwaar gemaakt tegen de voorgestelden toelatings tij d en wenschen een besluit waarin wordt bepaald, dat tot de openbare scholen zullen worden toegelaten, die welke op den eersten April van elk jaar (zijnde den dag der toe lating) vijf jaar en ze3 maanden oud zijn. Met 5 tegen 1 stem werd besloten aan het schrijven van Ged. Staten gevolg te geven. 6. Een adres van den herbergier P. Kooij, J. B. Zwets, G. Verhoeven en J. Kooij Pz., 't welk het verzoek inhield om de bepaling in de politieverordening dezer gemeente, houdende sluiting van herbergen enz. op gedeelten van Zon- en Feestdagen, in te trekken. Adressanten wezen den Raad op een arrest van den Hoogen Raad van 7 Januari 1901, volgens welk arrest genoemde sluiting van herbergen onwettig zou zijn. De voorzitter doet tevens voorlezing van een adres van J. E. Sprenger, waarin de Raad werd verzocht de politieverordening in dien geest te wijzigen, dat hem vergun ning kon worden verleend, zijne localiteiten voor het reizend publiek open te houden op Zon- en Feestdagen, gedurende den tijd dat de veerboot alhier dienst doet. Na eenige besprekingen werd met 5 tegen 1 stem besloten op deze verzoekschrif- -1 ten afwijzend te beschikken. 7. Een schrijven van Ged. Staten met een uittreksel van het kon. besluit van 4 Aug. j.l. no. 49, waarbij aan deze gemeente met toepassing van art. 53 der wet op het lager onderwijs, eene subsidie ten bedrage van f 1000 verleend wordt. 8. Aanbieding gemeenterekening 1908. Deze wordt door Burg. en Weth. aan geboden, en worden tot leden der commissie belast met 't onderzoek dier rekening, welke in ontvangst bedraagt f 17884.14in uitgaaf f 17373.50, en alzoo sluitende met een goed slot van f 510.64, benoemd de heeren Verhagen en Van der Meijden. 9. Burg. en Weth. bieden den Raad eene herziene politieverordening aan, welke aan de leden ter beoordeeling zal worden toegezonden. Bij de gebruikelijkerondvraag informeerde de heer Sigmond of de Looré stoep te de Werken niet kon worden hersteld. De voor zitter deelde mede, dat hiervoor zorg zal worden gedragen. Daarna werd de openbare vergadering gesloten en ging de Raad in geheime zitting over. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Raamsdonk, gehouden op Zaterdag 4 September 1909. Voorzitter F. M. A. J. Ridder de van der Schuren. Secretaris J. M. Kieboom. Afwezig de heeren mr. G. J. H. Heere, G. H. Simonis, D. Timmermans en W. J. Zijlmans. Ten zes uur 's avonds opent de voorzitter de vergadering waarna de secretaris lezing geeft van de notulen der vorige vergadering welke onveranderd worden goedgekeurd. De Voorzitter stelt alsnu aan de orde: J 1. Ingekomen stukken. Adres van den Ned. Bond van Gemeente- Ambtenaren, strekkende de jaarwedden van ambtenaren ter secretarie te verhoogen. Als voor van het Hoofdbestuur van de vereeniging van gemeente-veld wachters in Noord-Brabant, houdende verzoek de jaar wedden der veldwachters zoodanig te rege len, dat deze hun een onafhankelijk bestaan opleveren. Beide stukken werden gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. 2. Benoeming stembureau voor de even- tueele stemming voor een lid voor de Pro vinciale Staten. Werden benoemd: a. aan het stembureau te Raamsdonk (dorp) de heeren E. C. de Wit en D. .timmermans, zijnde de burgemeester voorz., en tot plaatsvervangende leden de heeren W. J. Zijlmans en B. de Bontz. b. aan het stembureau te Raamsdonks- veer de heer C. A. V. van Laarhoven (voorzitter) en tot leden de heeren J. P. Dorrenboom en M. Th. de Bruyn, tot plaats vervangende leden de heeren P. A. van Dongen en J. M. Kieboom. 3. Vaststelling suppletoir kohier honden belasting. Gemeld kohier werd overeenkomstig het door B. en W. aangeboden ontwerp, on veranderd vastgesteld. 4. Vaststelling suppletoir kohier Hoofde- lijken Omslag. Op voorstel van den Voorzitter werd be sloten, dit punt te behandelen na het einde der agenda en als dan in een gesloten zitting. 5. Voorstel van B. en W. tot verkoop van de lantaarnpalen met toebehooren. Daar de straatverlichting thans door elec- trische gloeilampen plaats vindt, zijn de a. Adres Bond gemeente ambtenaren om het tractement van den gemeente-ambtenaar vast te stellen op f 200. (Voor een bevolking van circa 2000 zielen.) b. Adres van het hoofdbestuur gemeente veldwachters. Wordt op voorstel van den heer Van Andel goedgekeurd dit punt aan te houden tot bij het behandelen der begrooting. c. Adres van den heer A. Vos en anderen inzake het hard rijden van den tram, in hoofdzaak met verzoek te bevelen, dat voortaan steeds een man voor den tram zal loopen van af de Oudheusdensche poort tot aan de brug. d. Schrijven van Ged. Staten om officieele opheffing der jaarlyksche markten, nu die toch niet meer gehouden worden. e. Voorlezing van een telegram van dank betuiging namens H. M. onze Koningin, voor de uitgebrachte gelukwenschen bij Haren laatsten verjaardag.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2