Door bemiddeling van de gezanten van Engeland en Rusland te Teheran is thans een schikking getroffen, waarbij 'e onttroonde Sjah van Perzië zijne on roerende goederen afstaat tegen een jaargeld van 100,000 toman en voldoe ning zijner schulden door den Perzischen staat. Na zijn dood zal zijn familie een jaargeld van 25,000 toman genieten. Zoodra echter bewezen wordt, dat hij tpgen de regeering kuipt, zal zijn jaar geld ophouden. iMaaliclOii i%ieuws. Heusden, 11 Sept. Dë huishoudelijke vergadering van het Departement' Heusden, van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, op Donderdag 1.1. gehouden, was goed bezocht. Nadat verschillende huishoudelijke zaken waren afgehandeld, kwam aan de beurt de verkiezing van een bestuurslid, in plaats van het aftredend lid Beuningh, die inge volge het reglement niet terstond herkies baar is. De voorzitter wees er op, dat evenals dit reeds bij het Hoofdbestuur het geval is, ook de dames-leden voor verkiezing in aanmerking komen. De uitslag van de stemming was, dat met eene groote meer derheid gekozen werd als bestuurslid mej. Kramer alhier. Voor de a.s. wintermaanden zullen uit- noodigingen gezonden worden, om alhier als sprekers op te treden, aan de heeren Lamberts, Mr. van der Kamp, en Henri Dekking; terwijl daarenboven nog een spreker van het Hoofdbestuur zal worden verzocht. Verder zal getracht worden weder een avond met lichtbeelden voor kinderen te organiseeren, waarmede in den afgeloopen winter zooveel succes werd behaald toen de dames Kramer en de Moor daartoe haar medewerking verleenden. Het voorenstaande is slechts een greep uit de elf punten, die op de agenda voor kwamen. Het geheel weer te geven zon te veel plaatsruimte vereischen. Naar wij vernemen is de vlekziekte onder de varkens bij een landbouwer te Drunen (Wolfshoek) uitgebroken. Op alle plaatsen w erkt de inenting tegen de ziekte uitstekend, men late dus niet na de voorbehoedmiddelen te nemen. Werkendam Woensdag 1.1. was het tentoonstelling van Floralia. De lijst van bekroningen was als volgt: le prijs: J. M. Mussert, zilveren arm band; 2e G. Cornet, een kist sigaren; 2e M. de Roon, zilveren horlogeketting; 3e M. Verwoerd, zilveren broche; 3e A. Ver doorn, chineesch stel3e P. v. Driel, karaf en glazen4e Kers, inkstel4e wed. van Driel-Ippel, 2 busjes cacao; 4e W. Vos, suikervaasje; 5e H. Rensink, kistje sigaren en pfjp; 5e A. Ippel, tabakspot; 5e H. J. v. d. Steenhoven, koperen bloemmenstan- daard. Uit dg overige stekken werden nu de beste gekozen van iedere soort en wel met den volgende uitslag; Beste bladbegonia, H. Bouwman, doosje sigaren; id. fuchsia, P. v. d. Mijl, porte- monnaie; id. geranium, J. H. de Gelder, thermometer; id. begonia erffordi, W. v. d. Bunt, rookstel. Eervol vermeld werdenA. G. Brander horst, wed. Lammers, A. A. Mussert, H. D. Buurman, J. Masséus, A. v. Loon, J. A. Visser, A. Ippel, P. v. d. Mijl en Johs. Ippel. Veldvruchten Voer de belangrijkste verzameling met oculatie enz., de heer J. J. Bril. Voor de uitgebreidste verzameling, de heer B. van Laren. Boomvruchten. Voor de fraaiste verzameling: le prijs de heer Donkelaar; 2e de heer v. Drimmelen. Voor de uitgebreidste ver zameling de heer B. v. Laren. Bestuursprijs voor de kinderen Lammers, een bloemstuk op schaal. De prachtige inzending van den jongen heer Jacob Kerkhoven, bleef buiten mede dinging. lIiMieliei». Het ingewonnen advies van een advocaat omtrent het „Fonds" luidt als volgt: Het Fonds behoort aan de inwoners van Bruchem en niet aan de burgelijke gemeente. Niets is in dit geval te wachten dan een rechtskwestie. Een rijtuig van den stalhouder S. uit Zaltbommel, kwam alhier in botsing met de hittekar van bakker v. H. De kar en hit vielen onderste boven, waardoor er nog al schade aan berokkend werdhet rijtuig leed niets. lirakel- De vlekziekte heerscht hier in hevige mate. Vele waaronder al mooie zwaren bezwijken van deze ziekte. Bij A. P waren gisteren van de 8 in een hok 5 dood. Gameren. Inde Dinsdag gehouden raadsvergadering werd besloten, tot den bouw van een veldwachterswoning over te gaan. Voor het uitvoeren van voegwerk enz., aan het stoomgemaal v. d. Bomme- lerwaard te Aalst, werd ingeschreven door H. v. Eek, voor f 91 en G. v. d. Leij f79. Onze vroegere dorpsgenoot M. v. Ooijen, thans te Strijp bij Eindhoven, was met D. v. Mameren, rpinste inschrijver voor het bouwen van een sigarenfabriek van firma Gebr. v. Dijk. Ingeschreven was als volgt voor f20.290 met zinken en f20.615 met staalplaatgoten, met bijlevering van materialen, uitgezonderd ijzerconstructie en timmerwerk. Acht biljetten waren ingeleverd, hoogste Gebr. Hoenders, Enschede f 25.584 en f 26.131. Baardwijk. Hedennacht is bij een bewoner onzer gemeente ingebroken en zijn verschillende kleedingstukken alsmede een horloge met ketting ontvreemd. Een paar jassen zijn hedenmorgen aan den dijk teruggevonden. De politie doet onderzoek. Geertruidenbei'g- Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is, met ingang van 1 Januari aan J. H. v. Willigen, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Rijksnor maallessen te Geertruiden berg. Waalwijk- Het mooie weer en de verwachting dat er eene gewensche omme keer in de weersgesteldheid op handen is, was de oorzaak van een druk bezoek ter jaarmarkt. De gezondheidstoestand van den veestapel laat niets te wenschen over. Er was veel van hoornvee op de premiemarkt, prijzen voor nagenoeg rijpe kalfbeesten hoogervooral voor Belgische rekening bestaat vraag tegen de openstelling van den invoer, medio dezer maand. Capcllc Gisterenmorgen ongeveer half zeven werden de - bewoners van ons dorp door de brandklok gewekt; de boer derij van G. de Bruin stond in volle vlam welke dan ook" tot den grond afbrandde. Weinig kon gered worden, een groote partij hooi en rogge, een bijna vetgemest kalf en eenige kippen gingen in de vlammen op; alles was verzekerd doch zeer laag, de oor zaak is onbekend. l%ieu wen «I |jk. Onze vroegere dorps genoot de heer H. J. G. van An del, thans onderwijzer te Rotterdam, is van plan 15 October per Batavierlijn uit Rotterdam te vertrekken, om zich den volgenden dag in te schepen te Londen en per stoomschip „Corinthian" der Allan-Line naar Amerika te gaan. Zes jaren geleden vertrokken ook daarheen zijn ouders met hun gezin. In de maand Augustus werden hier in het telefoonkantoor verhandeld 55 tele grammen en 210 gesprekken. Bij den landbouwer A. v. d. Stelt Cz., heeft een zeug niet minder dan 21 jongen ter wereld gebracht, wat in de var kensfokkerij een groote zeldzaamheid is. Nadat de nieuwe brug over de Korn- sche gantel de proef der belasting meteen wicht van niet minder dan 106000 kilo met glans heeft doorstaan, werd ze j.l. Za terdagavond tot het verkeer opengesteld. Het fietspad wordt thans van af het begin van den straatweg tot die heul doorgetrok ken, wat een groote verbetering is. Onze dorpsgenoot C. Heijstek, is benoemd tot sluiswachter van de Sluis op 't eiland van Dordt, tegenover Sliedrecht. Ten bewijze hoe duur hooiland verpacht wordt, ook voor de tweede snede, kan dienen, dat het Gors van den heer 't Hooft, groot 4.67 H.A., verleden jaar om te weiden opbracht f 90, en nu om te hooien voor f 344 werd verpacht. Sprang. Door B. en W. is heden een voordracht opgemaakt voor onderwijzer aan de O. L. school alhier, waarop voor komen de heeren J. W. Kannemans te Breda, D. Houtkamp te Bergen op Zoom en J. P. de Raad te Kruini igen. De lantaarnopsteker A. Varossieau, die sedert 38 jaren die betrekking met lof heeft vervuld, heeft wegens hoogen leeftijd eervol ontslag aangevraagd. Sollicitanten voor de hierdoor openval lende betrekking zijn opgeroepen. Woudricliem. Zondagmiddag had de kapitein der Woudrichemsche boot het ongeluk door dat hij het stuur niet kon houden, dit tegen zijne zijde te krijgen, met het noodlottig gevolg, dat een rib werd stuk geslagen. Herpt. De uitslag van het alhier gehouden u egelconcours door devereeniging „Door vriendschap saëm verbonden", is als volgt: Personeele wedstrijd: 2e P. van Sprang 140 3e Jac. A. Verhoeven 134 4e H. Kuijs 134 5e J. Fitters Mzn. 134 6e M. van Korven 128 7e P. J. v. d. Broek 127 In 20 ballen. Vrije baanwedstrijd le prijs W. Kuijs met 52 punten. 2e Jac. A. Verhoeven 52 3e M. van Korven 50 In zes ballen. Kampioen wedstrijd W. Kuijs met 82 punten. In 10 ballen Het gunstige weder had nogal wat publiek gelokt, terwijl de harmonie „De Eendracht" een concert gaf. Er heerschte tot laat in den avond een gezellige opgewekte stemming. Alinkerk. De gehouden Unie-col lecte heeft hier opgebracht t 61.77. De 19-jarige arbeidersgezel J. de Peu ter, had bij het binnenrijden van een voer koren, het ongeluk zijn linkerhand zoodanig te klemmen en te verminken, dat de hulp van dokter Overbosch moest worden inge roepen. lledikhuizeii- H. K. alhier had te veel in het glaasje gekeken en begon nu bij zijn 81-jarigen vader het een en ander te vernielen en hem te bedreigen. De hulp van de veldwachter Van Mierlo werd in geroepen, die ook als nu door K. werd bedreigd aan het mes te zullen steken en met een groote bijl het hoofd in te zullen slaan. Tot doodzaken kwam het echter niet, daar de veldwachter hem met een geladen revolver in bedwang wist te houden. Proces-verbaal is opgemaakt. Bra kei. Met den aardappelhandel gaat het in deze gemeente wel iets beter. De vroege (kralen) werden geladen voor f 2 f 2.10 en de laten (blauwen en zeeuwen) voor f 2.15 per H.L. Met den hooihandel is het wel iets slapper. Besteed werd deze week f 23 per 500 K.G. Brongelen. In den nacht van Woensdag op Donderdag is alhier ingebroken in een schuurtje van den heer P. Nieuwkoop. Het slot is verbroken en twee nieuwe fietsen, een nieuwe band en een lantaarn, die met carbid gevuld was, is gestolen. In het lo caaltje zijn roodhouten lucifers gevonden, vermoedelijk gediend hebbende om de lantaarn aan te steken. Door Nieuwkoop worden withouten lucifers gebruikt, 't Is te hopen dat de dief (of dieven), spoedig gesnapt wordt (worden). Meeuwen. De hengst „Ehrenberg" van de Associatie in het land van Heusden mocht op de Landbouwtentoonstelling te Eindhoven twee prijzen verwerven, als een 2e prijs als warmbloed-hengst en een 3e id. bij het concours voor aangespannen dekhengsten. En dat in weerwil van al het leed door dat dier uitgestaan, en dat hij nog niet geheel te boven is. Beizersveer. De papierfabriek alhier ondergaat een groote uitbreiding. Er zijn een paar kapitale gebouwen naast de fabriek gezet waarin een groote machine tot vervaardiging van papier is geplaatst volgens de nieuwste vinding. Woensdag is de nieuwe machine van rijkswege beproefd en goedgekeurd. Er zal evenwel nog een aardig tijdje over heengaan voor deze reuzen- machine papier zal maken. Zaltbommel. Het plan om alhier eene tramverbinding tot stand te brengen tusschen de stad en het station der staats spoor, is in de raadsvergadering van 7 September j.l. met algemeene stemmen goed gekeurd. I4erkw|fk. Alhier is men van plan eene chr. Meisjesvereeniging op te richten. Ons dorp gaat vooruit. In het voorjaar werd reeds een Jongelingsvereeniging op gericht en van den zomer een chr. Zang- vereeniging. Bnuiiisdoit k veer Als weger aan de door eenige landbouwers alhier opgerichte weegbrug, is benoemd de heer H. Zijlmans van Gils alhier. Dat men vroeger hechte en sterke gebouwen wist te zetten, is van algemeene bekendheid, dat men echter met den bouw van woningen ook wist te knoeien, bleek dezer dagen bij het afbreken van eene wo ning, die geheel en al tegen den grond werd gelegd, zonder de hamer of nijptang te gebruiken. Woensdag j.l. kwam alhier het eerste gebouw onder dak, ter vervanging van die, welke bij den brand van 8 Augustus j.l. werden vernield, en wel een landbouwers- schuur van den heer P. H. Kommers. Haamsdniik. De firma P. en J. van Dongen alhier, behaalde op de Land bouwtentoonstelling te Eindhoven, in de de aideeling Veevoederartikelen, de tweede eerste prijs. Tengevolge eene ongesteldheid, kon de reeds meermalen bekroonde hengst „Gardist" van de hengsten associatie alhier, op het concours hipique Dinsdag j.l. niet medeloopen. Aangezien deze hengst speciaal voor dit concours te Groningen getraint was, is dit, voor de ondernemende land bouwers wel een belangrijk schadepostje. Woensdagmiddag reed zekere J. K. uit Waspik, bij het uitwijken met zijn fiets in een diepe moddersloot. Door eenige voorbijgangers werd hij gelukkig spoedig, echter druipende van modder en water, op het droge gehaald. Zijn rijwiel had door dezen val zoodanig geleden, dat hij de reis te voet heeft moeten vervolgen. Waspik. Tengevolge van een bloed spuwing viel gisteren het paard van den heer W. Zijlmans, landbouwer alhier, dood neder. Het cadaver werd onder politietoezicht begraven. Naar we vernemen, dekt verzekering de schade. De kermis is thans weer geheel ten einde en de gemeente heeft wederom haar gewoon kalm aanschijn. Het is een zeer slappe kermis geweest, gelukkig is alles zoo kalm afgeloopen, dat geen enkel proces verbaal behoefde te worden opgemaakt. Wossilill. Voor geruimea tijd is hier gepubliceerd, dat wie zijn varkens wilde laten inenten tegen vlekziekte, zich daar voor kon opgeven. Daarbij, d. w. z. bij die publicatie, is het echler gebleven. Nu er evenwel bij verscheidene personen alhier sterfgevallen onder de varkens hebben plaats gehad, zou men gaarne terstond zijn dieren ingeënt willen zien, indien dat mogelijk was. Ter voorkoming der ziekte door een parige inenting en ter vergoeding der schade bij sterfgevallen, zou eene onderlinge var kensverzekering hier stellig zeer gunstig kunnen werken. Giessen In de j.l. Dinsdag gehou den raadsvergadering is tot wethouder her kozen de heer J. van Eeten Az. De handel in aardappelen is alhier gedurende de laatste dagen zeer levendig. Eiken dag worden groote hoeveelheden ver kocht. Men besteedt thans voor eigenheimers f 1,80, voor Geldersche blauwe f 2,25 en voor Zeeuwen f 2,50 f 2,70 per H.L. Zuilicliem. Dinsdagavond j.l. ver gaderde de raad dezer gemeente. Na ope ning door den voorzitter den heer S. F. Monchemius, burgemeester, werden de no tulen gelezen, goedgekeurd en geteekend. Overgegaan tot beëediging en installatie van de nieuwbenoemde leden, de heeren Ruijmschoot en Van Vugt. Vervolgens werd besloten de begrooting der gemeente dienst 1909 in ontvang en uitgaaf aan te vullen met een bedrag van f 45. Besloten werd aan J. H. van Heusden, arbeider alhier een perceeltje gemeentegrond in recht van opstal af te staan. Gedurende de maand Augustus j.l., werden aan het hulptelegraafkantoor alhier 53 telegrammen ontvangen en 48 verzonden, 11 ontvangen telegrammen waren voor personen buiten deze gemeente. Benoemd tot hoofd aan de alhier te openen Chr. school de heer Jonker uit Apeldoorn. Aangenomen door A. Blom, timmer man te Aalst, het maken van een nieuwe bekapping op het machinehuis van den dorpspolder Zuilichem boven den Meidijk voor de som van f 338. *Laiicl van Altena. Op de j.l. Dinsdag te Eindhoven gehouden tentoon stelling van dekhengsten, warmbloedras, werd de eerste prijs behaald door „Cicero" van Gebrs. OerlemansVan der Schans te Drongelen, de tweede door „Ehrenberg" van de vereeniging „Het Land van Heus den en Altena" te Meeuwen en de d^rde door „Zwingli" van E. Bens te Escharen, terwijl er nog een extra vierde werd toe gekend aan „Nelson" van Job. Akkermans te Zevenbergsche Hoek en een vijfde aan „Rinaldo" van M. immermans te Helvoirt. Op het concours van den het best in het tuig gaanden dekhengst, dat Woensdag gehouden werd, verwierf „Cicero" van Gebrs. OerlemausVan der Schans weder den eersten prijs. „Zwingli" van E. Bens werd nu nummer 2 en „Ehrenberg" van de Vereeniging Het Land van Heusden en Altena nummer 3. In het nummer „Het best in het tuig gaande fok- of landbouwpaard behaalde „Cicero" weder den eersten prijs. De tweede werd toegekend aan de bekende vosmerrie van Joh. Akkermans, terwijl de derde werd toegekend aan „Julia" van D. Raaimakers te Steenbergen. Tijdens de tentoonstelling kwam er van het Vorstelijk huis nog eene medaille voor den besten heDgst op de tentoonstelling aanwezig. Deze onderscheiding viel ten deel aan „Cicero" van Gebrs. OerlemansVan der Schans te Drongelen, zoodat dezen hengst in vier nummers mededingende, met niet minder dan 4 eerste prijzen Eindhoven kon verlaten. Teen. De loteling der lichting 1909, C. v. W. alhier, heeft door tusschenkomst van den burgemeester, kennisgeving ont vangen, dat zijne oproeping ter inlijving eerst zal plaats hebben in het tijdvak van 1631 Mei van het volgend jaar. Door H. D. D. alhier, is bij de rijks politie te Heusden over zijn buurvrouw een klacht gedaan, dat zij op een aanma ning om haar achterstallige schuld te dek ken, hem op ergerlijkewij ze heeft beleedigd. Hiervan is procesverbaal opgemaakt. Ook de kooplieden uitdeze omgeving ondervinden aanmerkelijke schade wegens de heerschende cholera te Rotterdam. Het fruit, door hen niet te duur gekocht, schijnt toch nog te duur te zijn voor de markt te Rotterdam. Vooral pruimen zijn bijna onverkoopbaar. Een en ander berokkent den fruithande laars aanmerkelijke schade. Bij den arbeider K. werden Donder dagnacht een 12-tal konijnen ontvreemd, waarvan de dader onbekend bleef. Het is nu maar aan te raden des nachts de schuurtjes wat beter van eene sluiting te voorzien. Dusseil. Gisterenmorgen viel de opperman P. S. van een ladder, staande aan een in aanbouw zijnd huis. De man bezeerde zich zoo ernstig aan de bovenlip en bovenkaak, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het natte weder der laatste dagen laat zijn invloed reeds gelden op de te veld staande korengewassen. De tarwe be gint te schieten in de aren het is te hopen, dat het weder spoedig mag veranderen, daar de oogst, die dit jaar buitengewoon veel beloofde, groote schade lijden zou. Wjjk. De konijnenexportslagerijen van G. Versteeg, gebr. Van Dijk en L. v. Veen, hebben hun winterwerk weer hervat. Duizenden konijnen worden gedurende de winterdagen in 't rond opgekocht, geslacht en in kisten verpakt naar Londen gezonden. De slachterijen worden al sedert jaren met goed succes gedreven en ook menige arbei der had een aardige bijverdienste met het fokken. Ook in deze gemeente hebben de bakkers het tarwebrood, dat 27 cent per 2 K.G. kostte, met 1 cent per 2 K.G. af geslagen. Eel hen. Op de landbouwtentoon stelling te Eindhoven behaalde de merrie „Marie", eigenaar de heer G. J. W. Bran derhorst alhier drie prijzen en weleenlen prijs als fokmerrie met veulen, een 2en prijs in de afdeeling warmbloedmerries, geb. in 1905 en vroeger en een 2en prijs in de afd. fokmerrien. Nederliemert. Te 's Gravendeel is door Baronesse van Nagell alhier, eene groote stalen veerpont aangekocht om dienst te doen tusschen Noord- en Zuidzijde. Voor zeker een groote verbetering daar de oude houten pont totaal versleten en dikwijls in reparatie was. In de Dinsdag gehouden raadsvergade ring werd als wethouder herbenoemd de heer E. van der Vliet. Eiland. De toemaatverpachting was j.l. Woensdag buitengewoon druk bezocht. Enorm hooge prijzen werden besteed. Men pachtte tot f 25, f 30, ja zelfs f35 per dui zend. Een morgen toemaat voor f 100. Wie kan het zich herinneren? Maar ook wie zal het kunnen betalen? kerknieuws. Woiiclricheiu- De collecte Zondag gehouden voorde Chr. Bewaarschool te Wou- drichem, heeft opgebracht de som van f 17.16. Wegens langdurige ongesteldheid van onzen geachten Predikant den WelEerw. Zeergel. heer Dr. J. W. F. Gobius du Sart, zullen aanstaanden Zondag des morgens ten half tien, de nieuwe lidmaten bevestigd worden. I*oedero|jeii. In verschillende nieuwsbladen der laatste dagen lazen we, dat bij de Ned. Herv. gemeente alhier was beroepen de heer W. C. Cuerée, candidaat te Oostmaas. Dit bericht is bepaald onwaar. Meeuwen. Zondag 12 Sept. 9.30 v.m. zal alhier de bevestiging plaats hebben van onzen nieuwen leeraar Ds. J. L. Klomp, welke zal geschieden door Ds. J. G. Klomp van Wassenaar. N.m. 2 uur hoopt dan de nieuwe leeraar zijn intrede te houden. Zuilicliem. Tot ons genoegen kun nen wij berichten, dat Ds. Keek voor het beroep naar Hede heeft bedankt. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Sprang, gehouden Dinsdag 7 Septem ber 1909. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering, waar na de herkozen raadsleden de Heeren Maijers en de Jong in handen van den voor zitter de vereischte eeden afleggen. Na hartelijke gelukwensch van den voorzitter nemen zij zitting. Hierna worden de notulen der voriee vergadering gelezen, welke ongewijzigd worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat de rekening over 1908 door Ged. Staten is vastgesteld met een batig slot van f 676,60s. Vervolgens wordt overgegaan tot benoe ming van een wethouder. Met algemeene stemmen (1 stem was blanco) wordt herbenoemd de Heer J. C. Maijers, die onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen, verklaart deze benoeming aan te nemen. De gemeentebegrooting voor 1910 wordt den raad aangeboden. Besloten wordt deze ter secretarie ter inzage te leggen. Verder wordt met algemeene stemmen besloten tot het aangaan van een geldlee- ning ter bestrijding der kosten van restau ratie van den toren tot een bedrag van f 3000, rentende 4 0/0. Ten slotte wordt den onderwijzer H. S. van der Waals op zijn verzoek met ingang van 1 Oct. e.k. eervol ontslag verleend als onderwijzer. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, waarop de voorzitter de vergadering sluit Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Veen, gehouden op Dinsdag 7 Septem ber 1909. Na beëediging van het herkozen lid van den raad, den heer Schreuders, waren tegen woordig vier leden. Mededeeling wordt gedaan: van een be sluit van Ged. Staten, houdende definitieve vaststelling der gemeenterekening. Voor kennisgeving aangenomen. Van een adres der ingezetenen van de Wielstraat tot verkrijging van beter drink water. Wordt in overweging genomen. Van een missive van Ged. Staten, voor stellende verhooging der jaarwedde van den gemeente-ontvanger. Wordt besloten niet aan dit schrijven gevolg te geven. Van een schrijven van het hoofdbestuur der gemeente-veldwachters om tractements- verhooging. Wordt tot een volgende ver gadering aangehouden. Vervolgens wordt overgegaan tot de be noeming van twee onderwijzers voor het herhalingsonderwijs, cursus 1909/10. Bij acclamatie worden benoemd de heer P. Weeda en mej. A. N. Bos. Aangeboden wordt de gemeen te-begrooting voor het dienstjaar 1910. Wordt besloten het perceel weiland „de Heije" te verhuren in 8 perceelen tot bouwland. Als laatste punt wordt in overweging genomen een schrijven van den voorzitter van den vee kring te Heusden, tot regeling der bijdrage in de jaarwedde van den veearts. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Drongelen, gehouden Dinsdag 7 Sep tember 1909. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer D. van Cam pen. Voorzitter J. Oerlemans, burgemeester. Secretaris A. D. van der Schans. De voorzitter opent de vergadering, waar na wordt overgegaan tot installatie der herkozen raadsleden: Jac. de Haan, J. Burghout en B. van Mersbergen. Nadat de gekozenen de voorgeschreven eeden hebben afgelegd, worden ze door den voorzitter met hunne benoeming gelukge- wenscht. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde: 1. Benoeming van een wethouder ter vervulling eener vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer Jac. de Haan, als lid van den raad. Uit de daarop gevolgde stemming blijkt, dat de heer de Haan als wethouder herkozen i3. De benoemde verklaart zijne benoeming aan te nemen. 2. Rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1908. Na het onderzoek dat tot geen op- of aanmer kingen heeft geleid, woidt de rekening voorloopig vastgesteld als volgt: De ontvangsten op f 5352.89, de uitgaven f 4433,355, sluitende aizoo met een goed slot van f 819,53|. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Raamsdonk, gehouden op Dinsdag 7 September 1909. Voorzitter F. M. A. J. Ridder de van der Schueren. Secretaris J. M. Kieboom. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering werden door de nieuw benoemde leden in handen van den voorzitter de bij de grond- en gemeente wet vereischte eeden afgelegd, waarna de voorzitter hen als leden van den Raad geïnstalleerd verklaarde en de wensch uitte, dat de benoemden vele jaren hunne beste krachten zullen mogen wijden aan de be langen der gemeente Raamsdonk. Hierna werd aan de orde gesteld: Notulen, deze werden na lezing onveran derd goedgekeurd. Benoeming wethouder (vacature J. H. Kamp), werd met 10 tegen 1 stem benoemd de heer E. C. de Wit, die onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen de benoe ming aanvaardde. Voorloopige vaststelling gemeenterekening. Deze werd voorloopig vastgesteld in ont- vangstop f36046,61, in uitgaaf op f35217,035, sluitende alzoo met een batig slot van f 829,575. Goedkeuring rekening van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1908. Ter behandeling van dit punt ging de vergadering over in eene met gesloten deuren. le prijs W. Kuijs met 155 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2