Pink Pillen. ARTISTIEK WERK, Rijwielen en Landbouw-Werktuigen. Het f ooi-iet AcMiis, Het teste en pettoepste adres f lerhuriii»'. De Notaris j. J. VAN DIR KAABEN, i ien m i 11 i o e n rstukken Sunlight Zeep worden elke week verbruikt; dit is het beste bewijs, dat Sunlight aan de verwachting beantwoordt. steeds meer beliend als het beste merk. voor Te tLULur: Het fotografisch kunst-atelier EUGENE DE JONG, verhuren Landbouw. Door de afd. 's Hertogenbosch van de N.-Br. Mij. van Landbouw is besloten tot het houden eener tentoonstelling op een der marktdagen in October, aan welke ten toonstelling ook eene loting zal verbonden worden. Zij zal zich uitstrekken over runderen, schapen en varkens. Voor een totaal van f 1000 zal aan pre- miën worden besteed. Het doel is het bevorderen van den bloei der wekelijksche Woensdagsche veemarkten. De afdeeling Zevenbergen der Noord-Bra- bantsche Maatschappij van Landbouw zal op 5 October te Klundert een wedstrijd voor ploegers en ploegen houden, waarvoor vele prijzen zijn uitgeloofd. Tegelijkertijd zal door een ambtenaar van de Ned. Heidemaatschappij aan de land bouwers getoond worden het leggen van draineerbuizen. IWGEZOIDEI. Burgelijke stand ran Almkerk. Nu het blijkt, dat ook anderen zie 't ingezonden stuk van 11 dezer uit Almkerk, geteekend „Eén uwer getouwe lezers" het gemis voelen van het niet voorkomen van opgaven van den burgerlijken stand uit de gemeente Almkerk in uw blad voor welke niet-opneming door den Burgemeester of wien anders ook te Allhkerk zeker mo tieven moeten zijn aan te voeren, motieven die in elk geval het publiek belang zeker niet schijnen te bedoelen wensch ik mede te deelen, dat ook ik meermalen het be zwaar ondervond van het niet bestaan van publiciteit in dezen. Ik deed moeite daarin verandering te krijgen; zelfs wendde ik mij tot den Minister van Justitie doch zonder succes. Bekendheid met den Burgerlijken Stand is voor mijen voor elk notaris noodzakelijk, om te kunnen voldoen aan art. 39, wet notaris-ambt, hetwelk den notaris de ver plichting oplegt binnen 40 dagen, nadat hij van geval van overlijden kennis draagt, zoo noodig de belanghebbenden te verwit tigen dat hij een testament onder zijne berusting heeft. Niet bekendheid met een geval van over lijden kan, zoo de erfgenamen zelf van het bestaan van een testament onkundig ble ven wat uit den aard der zaak zéér veel voorkomt de oorzaak zijn, dat zij boete beloopen wegens te late indiening van het testament ter registratie; en ook- van verkeerde boedelverdeeling. Ik wensch het publiek toe, dat de ver wachting, uitgedrukt in uw redactioneele noot, spoedig in vervulling moge gaan. W. A. M. KALKMAN. Woudrichem, 13 September 1909. Geachte heer Redacteur! Zoudt u mij s. v. p. een plaatsje willen verleenen voor het onderstaande in uw blad? In het nummer van Zaterdag j.l. komt een ingezonden stuk voor van den heer M. uit Dussen. Daarin sta ik, als correspon dent voor de gemeente Dussen, aan een verdachtmaking bloot, waarvan ik mij, als getrouw verslaggever, wensch te zuiveren. De heer M. weet niet, hoe uw corresdon- dent er toe komt, zoo een bericht te plaat sen en tot staving daarvan zegt hij„daar ik en velen met mij, er niets van gehoord hebben." Meent de heer M. nu in allen ernst, dat niets wat in de gemeente voor valt zijn aandacht voorbijgaat? En is zijn onbekendheid met deze zaak een reden om die onwetendheid ook bij uw verslaggever te willen veronderstellen? Trouwens, het collecteeren van die f 1.95 het heeft intusschen reeds navolging gevonden was algemeen bekend in de gemeente en toen uw correspondent het vernam, werd dadelijk in hem het denkbeeld wakker, deze uiting van rechtvaardigheidsgevoel in ruimen kring bekend te maken, opdat buiten en ook in de gemeente niet de indruk gewekt zou worden, dat alle leden van de ontbonden zangvereeniging zich door het vooruitzicht van dat luttele sommetje hadden laten verleiden, om hun eens gege ven woord van getrouwe navolging van het reglement te verbreken. Wat het tweede gedeelte der verdacht making betreft, als zou ik met den gever of geefster in overleg zijn getreden, wil ik hierbij verklaren, dat er tusschen den gever of geefster en mij absoluut geen overleg is gepleegd, dat het zelfs hem of haar vooraf niet bekend was, dat het voorgevallene ter plaatsing naar uw blad opgezonden was. Ik neem derhalve met een gerust geweten de geheele verantwoordelijkheid der zaak op mij. Over het laatste gedeelte van het inge zonden stuk wil ik zwijgen, daar ik en naar ik van welingelichte zijde verneem ook de heer M., buiten de ontbonden zang vereeniging gestaan hebben. Alleen komt het mij voor, dat de schrijver, vooral wat het laatste gedeelte betreft, wat al te parle mentair in zijn betoog geweest is. U, mijnheer de Redacteur, dank zeggend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik, Hoogachtend, Uw Correspondent. We achten thans deze zaak genoegzaam toegelicht en sluiten hiermede het debat. Red. Burgerlijke Stand. Rijswijk, van 1 tot 15 Sept. Geboren: Pieter, z. v. W. \an An rooij en H. Lievaart; Jacoba, d. v. C. L. Schmidt en L. Lievaart; Huibert, z. v. F. v. Gammeren en A. Kant. Besoijen, van 1 tot 14 Sept. Overleden: H. Verberne, in leven Pastoor; Dingena de Rooij, echtg. van Jac. Kuijsten. Vertrokken naarRotterdam, H. Hoen- derop. Intekomen van Tilbuig, J. Buis, nieuw benoemd Pastoor van Besoijen, geb. te Herpt. Waspik, van 28 Aug. tot Tö^Sept. Getrouwd: A. Nollen en A. Boog- mans. Geboren: Theodora Maria en Adriana AntoDetta, dochters v. P. J. Harks en J. F. C. Vromans; Geertruida, d. v. J. van der Velden en A. Biekens; Pieter Gerril, z. v. T. Rijken en M. A. Heef nagels. Overleden: Theodora Maria Harks, 11 d.; Adriana Antonetta Harks, lid. Ingekomen van Capelle, E. Nieuwen- huizenvan Tilburg, A. C. Verschure; van Breda, Th. Schapers; van Duisburg, (Duitschland) J. C. M. van Gennep; van Waalwijk, A. Timmermans. Vertrokken naar Capelle, A. Kluij te- naar; naar Antwerpeü, Th. Schapers; naar Loon op Zand, J. de Jong; naar 's-Hertogenbosch A. P. Vloeimans. Genderen, van 1 tot 14 Sept. Geboren: Cornelia, d. v. P. Colijn en M. Colijn. Ongelukkig zijn de airmen aan bloed „Ongelukkig zijn de armen aan bloed", dat moest men ook op alle openbare plaatsen aanplakken. Gij moet bloed hebben, om stevige luchtpijpen en longen te hebben die u in staat stellen alle met mikroben verzadigde stof te trotseeren. Is de tering niet om zoo te zeggen de uitputting van het bloed, het natuurlijke gevolg der bloedarmoede Om de tering te voorkomen is een rijk bloed een eerste noodzakelijkheid. Het meest practische middel om een zwakke borst te beschermen, is door de aderen een rijk bloed te doen stroomen. Daarvan komt de groote hoeveel heid levens die door de Pink Pillen zijn gered. Deze Pillen hebben inderdaad de merkwaardige eigenschap van het bloed niet langs een omweg, maar onmiddellijk met iedere gift te vernieuwen. Zij genezen dan ook duizenden gevallen van bloedar moede, bleekzucht, algemeene zwakte, en alle ziekten die een verarming van het bloed tot oorsprong hebben. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Binnenland. Van het Venezolaansche gouverne ment is thans hier ambtelijk bericht ontvangen dat de heer Grisanti benoemd is tot gevolmachtigde van Venezuela bij de Nederl. regeering. Naar aanleiding van het in ons vorig no. medegedeelde bericht in Het Volk, volgens hetwelk de Katholieke Kamer club zou hebben besloten, de buiten gewone vergadering ter behandeling van het voorstel-Van Kol niet bij te wonen, heeft de hoefijzer-corr. van het Hbl. zich tot een van de leden van die club om inlichtingen gewend en ten antwoord gekregen, dat het bericht geheel onjuist is, daar de Katholieke Kamerclub in het recès niet heeft ver gaderd en van eenig voornemen tot niet bijwonen van de buitengewone vergadering bij het bedoelde lid niets bekend is. Men schrijft uit Veendam: Ruim vier maanden woont hier de familie van den stoelenmatter B. onder den blooten hemel. Er is voor die beide oude menschen geen woning te krijgen. Het armbestuur is wel genegen een vol jaar huur vooruit te betalen, maarzoo- lang de oude huurschuld niet is aan gezuiverd, mag geen huiseigenaar den dakloozen een kamer verhurenzoo althans luiden de reglementen van de verschillende huurvereenigingen hier en in de omgeving. Een ander daklooze heeft onlangs een schuitje gekregen van het armbestuur. De geheele familie is daarmee naar de venen gevaren. Te Leeuwarden werd Vrijdagnamid dag de metselaar E. P. ernstig door een losgebroken stier verwond. De man is eenige uren daarna in het St. Bonifa- ciushospitaal aldaar overleden. Toen de heer D. uit Gorcum, Vrij dagavond met den trein van ongeveer 12 uur aankwam en op de stoep van zijn huis even moest wachten tot de deur werd geopend, werd hij in dat oogenblik door een of meer individuen aangevallen en zoodanig mishandeld, dat hij in deerniswekkenden toestand in zijn huis werd gebracht. De dokter kon hem slechts met morphineinspui- ting tot rust brengen. Zaterdag heefl de mishandelde vrijwel den geheelen dag bewusteloos gelegen. De toestand was Zondag zorgelijk. Naar wij met zekerheid hooren ver luiden, is de dader van dien lafhartigen aanval bekend. Men schrijft uit Ter Apel (Gron.) De smokkelhandel in varkens van hier naar Duitschland houdt nog steeds aan, niettegenstaande ook hier de prijzen van deze dieren aanmerkelijk stijgen. Geheele wagens vol gaan soms over de grens, doch ook vele krulstaarten vallen in handen der douanen, vooral in den laatsten tijd, tengevolge van het ver scherpte toezicht. De beambten dragen thans geen uniform meer zooals voor heen, waardoor de smokkelaars ze niet op een afstand kunnen herkennen. Bovendien hebben ze niet meer dienst op een bepaald punt, doch surveilleeren ze over eenigen afstand langs de grens Vrijdagnacht gelukte het hun nog een paar dragende varkens en één der ver-1 voerders te pakkende tweede vervoer der wist te ontkomen. In het café van J. H. K. aan de Wijde Broedersteeg te Rotterdam ontstond Vrijdagnacht een hevige twist tusschen den caféhouder en zijne vrouw. De vrouw greep daarbij een revolver, doch ging daarmede zoo onhandig te werk, dat zij eerst zichzelf door de linkerhand schoot en vervolgens een der kellnerin- nen aan deD hals verwondde. De beide vrouwen zijn in het Ziekenhuis verbon den. De caféhouder bleef ongedeerd. De officier van justitie te Breda heeft belooningen van f 400 uitgeloofd aan hem of haar, die zoodanige inlichtingen of aanwijzingen verschaft, omtrent den dader of de daders van de moorden in den nacht van 18 op 19 Augustus j.l. gepleegd op de echtelieden Bakx te Rijsbergen, en van den moord in den nacht van 1 op 2 September j.l. op den Rijksbelastingambtenaar Van Berne, te Rucphen gepleegd, dat daarbij zijne of hunne veroordeeling volgt: Indien meerdeie personen voor deze belooningen in aanmerking komen, zal de verdeeling van dezelve geschieden zooals dit den of ficier van justitie billijk voorkomt. Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES Vrijdagmiddag is te 's-Gravenhage op den Ouden Scheveningschen weg, nabij den Kanaalweg een cadet der Kon. Mil. j Acad, op een wandelrit, van het paard geworpen, dat er van door ging. Een 57-jarig werkman, welke op zijn fiets daar langs kwam, werd door het paard zoodanig getroffen, dat hij tengevolge van schedelbreuk, in de ziekenverple- ging overleed. De man laat een vrouw met zes kinderen achter. CERES CERES CERES CERES CERES is, blijft en wordt Vraagt prijsopgaaf en zlehlzending. CERES CERES CERES CERES CERES Volgens de Avondpost heeft de ge arresteerde B-ouwer bekend medeplich tig te zijn aan den moord te Koegan- gerveld. De correspondent van de N. R. Ct. schrijft echter: P. B., de verdachte in zaken den drie- voudigen moord te Koegangerveld, die in de gevangenis te Assen is opgesloten laat niets los en geeft geen antwoord op hem gestelde vragen. Niettegen staande er zeer zware vermoedens tegen hem gerezen zijn, heeft men neg geen vat op hem kunnen krijgen. Het wisselen van een bankbiljet van f200, de in beslag genomen met bloed bevlekte broek en het vertellen van bijzonderheden van den moord te Staphorst, toen daarvan ter plaatse nauwelijks iets bekend was, zijn zeer sterke aanwijzingen tegen hem. CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES Afloop Aanbestedingen. Cholera. De burgemeester van Rotterdam maakt bekend, dat aldaar geen nieuwe gevallen van cholera zijn geconstateerd, noch sterfgevallen aan die ziekte zijn voorgekomen. De personen, die nog in de tot de ziekenhuizen behoorende barakken wer den verpleegd als lijdende aan cholera, zijn thans alle hersteld ontslagen. Daar sedert 4 dezer geen nieuw cho lerageval geconstateerd is, mag verklaard worden, dat de ziekte zich in deze stad niet meer voordoet. De verwachting uitsprekende, dat het niet noodig zal blijken verdere be kendmaking in zake de cholera te doen uitgaan, waarschuwt de burgemeester nogmaals met den meesten nadruk te gen het gebruik van ongezuiverd water. Onder alle omstandigheden bedenkelijk en ongewenscht is, zoolang de cholera nog in de omgeving, zij het ook niet binnen de stad zelf, voorkomt, het tot zich nemen van zoodanig water direct levensgevaarlijk. Men schrijft uit Dirksland, d.d. 11 September: Het cholerageval, dat zich hier voor doet, is blijkbaar van licbten aard. De toestand van den patiënt, den schipper G. van den Berg, is bevredigend. Door den gemeentelijken gezondheids dienst te Amsterdam woidt mededee- ling gedaan van een daar ter stede voorgekomen vermoedelijk geval van cholera asiatica bij een werkman aan den Zeeburgerdijk. De man is overleden. Het bacteriologisch onderzoek, hoewel nog niet geheel geëindigd, heeft echter alreeds grond gegeven voor bovenbe doeld vermoeden. Aa u bestedingen. Hark ther leb ten ROTTERDAM, 14 September. De prijzen aan de groenten veiling der Tuinbouw ver- eeniging de Zuid-Holl. Eilanden aan den Persoonsdam alhier waren heden als volgt Bloemkool f 6,058,10 roode kool f 3,00 3.50 witte kool f 2.353, gele sav. kool f 2.65— 5.knolrapen f 0.00, kroten f 1.60 alles per 100 stuksprinsesseboonen f 9. 10.80 per 100 K.G.tomaten f per 100 pondN.-H. suikerpeeren f 0.000.00 dirkjesperen f 0.000.00, trosjesperen fO.OO 0.00 alles per kin; aardappelen f 00.00 per H.L. Waterhoogte Maastricht (brug). 13 Sept. 0.09 M. beneden 0. 14 0.26 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 11 Sept. 0.90 M. 0.36 M. N A.P. 12 0.99 0.41 13 14 1.14 109 0.48 0.44 Advertentiën. A A B R O. riant en gunstig gelegen bij 'tVeer, voor velerlei doeleinden geschikt, ook voor klein rentenier. Te zien en te bevragen bij den Eigenaar- Bewoner DE GRAAFF aldaar. voor *2 is en blfjft van Bintliamerstraat A 3©, 's BOSCH. 7 Visite Portretten fl.00. 7 Cab. -2.50. Portretten op Briefkaart 10 st. -1.00. Le Almkerk, is voornemens om op Zaterdag 18 September ÏOOO, 's avonds 6 uur, in de „3 Pellikanen" te Dussen, in het openbaar te Voor Mej. de Wed. J. STRA VER De DIACONIE DER GEREFORMEERDE KERK te Nieuwendijk, en den Heer G. BOELBOUWER: onder Almkerk, voor Jaar en voor 3 jaar, en in perceelen als van ouds. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. z|jele van de haven op het eiland Vlieland, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland. Raming f 6450. 13 Oct. Min. van Waterstaat, het maken van eene doorsnijding in de rivier de Vecht met bijbehoorende werken bij Jnnne, gemeente Ambt-Ommen, provincie Overijsal. Raming 18.000. 14 Sept. Mij. tot Expl. van Staatssp.. het verlengen en wijzigen van drink- en atationawaterleiding, het maken van gaavulleidingen, het maken van twee sporen ter plaatsing vsn gaswsgens en het maken van eenige draineerwerken op het stationsemplacement te Utrecht. Raming f 12,500. Minste inschrijver A. van Duren te Oiessendam, voor 11,800. 22 Sept. Min. ran Waterstaat, het uitvoer n van baggerwerk in het Vuilegat nabij de ha -en van Num ina- dorp. Raming f 15.' 00. 29 Sept. MiD. v n Waterstaat, hat maken van eeD strekdam en het uitvoeren van baggeiwerk in de Boven- Marwede nabij Woudrichem Raming f 8<V>f>0. 80 Sept. Prov. bestuur van Noord-Holland, het ge deeltelijk vernieuwen van den kaaimnar langs de Noord- WERKENBAM. Be letting der boter is dete weelc op de markt 67'/» ets., in de winkels dus 721/2 cti. pet half kilo. Eieren f 1.65 de 26 stuks. SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt 70 et. per half kilo en die der eieren f 1.80 de 26 stuks. ZAL TB OM MELOp de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f -.af Haver f a f Garst f -.— per H.L Boter f 0.621/2 a f 0.67'/s Per half K.O. lieren f 1.10 a f 1.20 per 26 stuks Biggen f 5,a 11.0'1, Konijnen f ''.00 a f 0.00, Kippen f 0.00 0.00 per stuk 's-BOSCH. 14 Sept. Be prijs der boter was van f 1.20 tot f 1 3 4. WOUDRICHEM. Zetting beter 65 lot 70 ct Eieren f 1.20 tot f 1.25 de 26 stuks GORINCHEM, 13 Se t. Op de veemarkt waren aan gevoerd 501 runderen4 nuchtere kalveren, 24 vette varkens 683 biggen, schapen en lammeren Be prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 200 f 250, kalfvaarzen f 100 a 170, guiste vaarzen f amelkkoeien f 120 a 180, twee- en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f 20 a 50, nuchtere f 5 a 12, schapen f a lammeren f a biggen f 7 a 14 per stuk. Vette varkens 26 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe ƒ.11. a 12,25 roode dito 11.50 a 11.7 5 witte dito 11,60 a 11.90 inl rogge f 7.20 a 7 80, buitenl. dito f 7 25 a 7.40, gerst f 5.a 5.14, haver f 3.85 a 4.00. duivenboonen f 8 90 a 9.25, blauwe erwt n f - a mais. 75 pond, f 6.a 6 25 alles per heet Boter 68 a 72 ct. per half kilo Eieren f 1.10 a 1.20 per 26. Kippen f 0.40 a 0.60 per stuk ROTTERDAM13 14 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1018 vette runderen, 1698 magere dito. 1124 vette en graskalveren. 168 nuchtere kalveren 2724 schapen of lammeren, 607 varkens, 129 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 75 Ie kw 56 cent, kalveren le kw. 85, 2e kw. 70 ct. schapen le kw 48, 2e kw. 36 et. vette varkens 57 a 52 ct. licht soort 48 a 42 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv. ren f 14.— a 16. idem voor de slacht f 8 00 a 11 Biggen f 1.30 a 1 50 per week Op de botermarkt w-rden aangevoerd 71/8 en 32/16 ton tn 208 stukkon van een half Ho Prijs le kwali teit f 56 2e kw. f 53. Ze kw. f 50. Per half kilo 721/2 a 771/2 cent. Zeeuwsche eieren f 4 60 a 4 80, Overmaassche dito f 4 90 a 5 10 per 100. ROTTERDAM 13 Sept Tarwe puike jarige per ZO kilo, f a per 100 kilo f 12.50 a 8 - nienic f a Rogge f 5.90 5 25 er h-ct. Gerst f 8 75 8 50 Chevalier f 9 75 a 9 25 Haver f Z. - a 7 per 100 kilo. Bruine boonen f - a witte fa - Erwten f - - a - ^nassmsaua 111 EA. BOUWLAND,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3