dekt, in verband waarmee 14 anarchis ten zijn gearresteerd. Men vermoed dat er nog meer van die bewaarplaatsen alsmede een geheime fabriek van bom men en kruit moet bestaan. De politie zet daarom haar onderzoek voort. Hieuw». Heusden, 2 Oct. Zaterdagavond had bij den heer Ant. D nijpt er een droevig ongeluk plaats. He zesjarig dochtertje, boven op een hooge trap staande, sloeg eensklaps achterover. Bewusteloos werd de kleine opgenomen en lang duurde het vóór het bewustzijn terug keerde. De toestand is thans zeer bevredi gend. Gedurende de maand September is alhier 67.6 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 16. In de op den 2en dezer gehouden vergadering van het Dagelij ksch bestuur van het waterschap „den Hoogen Maasdijk van Stad en Lande van Heusden c.a." zijn voor het tijdvak van 1 October 1909 to 30 September 1910 benoemd tot Noodheem- raad de heeren M. de Vaan Vz., Joh. van Hest Cz. en P. van der Heijden te Vlijmen, C. Hooncoop te Haarsteeg, Joh. v. Geffen Pz. en Lamb, van Veldhoven te Hedikhui- zen, H. A. Verhoeven te Bern, L. J. Veer man te Heusden, J. Bouman te Wijk, H. Schreuders te Veen, Francis Pulles te Els- hout, J. H. Boll te Doeveren, J. C. Bran derhorst te Genderen en A. D. v. d. Schans te Drongelen. Maandagavond ontstond een begin van brand ten huize van de wed. v. d. S. op de Vischmarkt. Een petroleumstel op de tafel geplaatst, was ontstoken en terwijl de bewoonster zich even verwijderd had, had dit vlam gevat. Gelukkig werd het door de nevenburen direkt ontdekt, waarop alles met het vuur vatten van de tafel afliep. De directeur der Heusdensche har monie, de heer S. Spiero, heeft een marsch gecomponeerd, waarvan het trio bestaat uit het lied van „den Heusdenaar". Deze marsch zal welwillend opgedragen worden aan den WelEd. Heer A. de Jongh Ver hagen, Beschermheer van bovengenoemde vereeniging. Men verzoekt ons mede te deelen, dat vanaf a.s. Zaterdagavond de Christ. Volks-Bibliotheek in de consistoriekamer der Geref. kerk alhier, weder geopend zal zijn, en dat eiken Zaterdagavond ten 7 uur, boeken zijn te bekomen. Werkendam. Vrijdag 1.1. trad op verzoek der Jong. Ver. „Andreas" in de Nutszaal ditmaal niet als spreker, doch als lezer op, de WelEerw. heer J. van Noort, predikant te Amsterdam. Het on derwerp der lezing was: Petrus Dathenus als Calvinistisch strijder. Op duidelijke wijze werd het beeld geschildeld van dien strijder, benevens de aandacht gevestigd op diens veel bewogen leven, den tijd waarin hij streed, mede in verband met het streven van Prins Willem van Oranje, den vader des vaderlands, bij wien hij geruimen tijd hoog stond aangeschreven, doch later in ongenade viel en bleef. De Zwijger en de spreker, hoewel beoogende hetzelfde doel, verschilden te veel in de wijze van werken, om op den duur samen te kunnen gaan. Ten slotte werd uiteengezet wat Datheen als psalmdichter had gepresteerd en hoe het mogelijk was, dat ondanks de vele gebreken, men het jarenlang niet aange durfd had, zijn dichterswerk als van weinig waarde, door beter te ontvangen. Door de Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" directeur de heer A. G. van Duist, werden in de pauze en bij het einde een zevental liederen ten beste gegeven, die zeer in den smaak vielen. De vice-voorzitter P. Holster, had de vergadering geopend en de leiding verder opgedragen aan den lezer, terwijl de voorzitter J. C. Visser, de tolk der ver gaderden was om lezer en zangers, benevens de vele belangstellenden te danken voor hetgeen ze gedaan hadden om den avond goed te doen slagen. De stemming voor notabel der Ned. Herv. Kerk heeft Zaterdag tot uitslag gehad, dat niemand gekozen is. De meeste stem men vereenigde op zich B. K. Vos, uit deWerken, terwijl de overige stemmen over diverse personen waren verdeeld. Zaterdag a.s. zal van 67 uur opnieuw gestemd worden. Bij inschrijving is door de Wede. Buurman en A. v. d. Heuvel, alhier, het verven van pastorie, consistorie, enz. der Ned. Herv. Kerk aangenomen voor f 198. H. D. Buurman stond op f 211. Zaterdagavond werd C. Sm. te de Werken, op den Sleeuwijkschen dijk aan gevallen door J. W. R. aldaar, die hem met oen geleend mes eenige sneden gaf, welke het noodig maakten heelkundige hulp in te roepen. Men zegt dat er minnenijd in 'tspel is. Proces-verbaal is opgemaakt. Op denzelfden dag kreeg vrouw H. alhier niet alleen bezoek van vrouw V. uit de Werken, doch ook nog een pak slaag van de bezoekster in haar eigen woning. Ook hiervan is aangifte bij de politie gedaan. §le«uw(jk. Het Openbaar Minis terie bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage vorderde bevestiging van het vonnis der Rechtbank te Dordrecht, waarbij A. B., arbeider te Sleeuwijk (gemeente Dewerken) tot 4 weken gevangenisstraf is veroordeeld wegens het valschelijk afleggen van een verklaring dat hem in dienst van zijn pa troon bij werkzaamheden op een stoom- hijschblok een ongeluk zou zijn overkomen, en zulks met het oog op het ontvangen van een uitkeering krachtens de Ongevallen verzekering. Gedurende de maand September werd aan het hulppostkantoor alhier ingelegd f 137,28 in 23 keer. Terugbetaald niets. Er werden 22 telegrammen en 4 gesprekken behandeld. Het onderzoek van verlofgangers der Landweer zal voor deze gemeente ge houden worden in de raadszaal van he gemeentehuis alhier op 10 November 1909 en wel voor de verlofgangers van de lich tingen 1903 en 1909 des voorm. 9£ uur voor die van de lichtingen 1904 en 1907 des voorm. 11 uur en voor dievandelich tingen 1905, 1906 en 1908 des nam. 1 uur, Zondag j.l. had J. R. uit Woudri- chem het ongeluk alhier met zijn motor rijwiel van den dijk te vallen, doordat hi; voor een hem tegemoetkomende wagen te ver uithaalde. De motor is nogal bescha digd geworden. Woudrichem. 13 Nov. zal het 60 jaren geleden zijn, dat de heer P. Roomer door den kerkeraad der Ned. Herv. gem benoemd werd tot koster. Predikant was toentertijd ds. B. H. Bommezijn. De heer Roomer heeft al die jaren zijn kosterschap met toewijding vervuld, en was steeds me „hart en ziel" bij „zijn kerk." Vóór die 60 jaren had hij de betrekking van koster reeds 2 jaren vervuld voor zijne moeder, die, weduwe geworden zijnde, de betrekking van haren man behield. Het zal, dunkt ons, den krassen grijsaarc op 13 Nov. niet aan blijken van belang stelling ontbreken, en wij hopen, dat aan zijn hooge levensjaren nog een tiental meer van ongestoorde rust, en gezondheic mogen worden toegevoegd. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Sept. in de rijkspostspaarbank ingelegd f 8075.87 en terugbetaald f 4524.09, Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2223. Babyloniëii broek. Een kind van den heer A. L. liep uit het ouderlijk huis regelrecht in een diep water. Gelukkig dat de vader het nog juist bijtijds kon redden. Eet hen. Onze brievenfacteur hac een rad van een mestkar genomen om de as te smeren. Het rad kantelde en viel hem op de knie, zoodat hij zijn been, dat hi; zoo noodig heeft in zijne betrekking, vooreers niet kan gebruiken. Het ongeluk is niet in en door den dienst gebeurd. L. v. Enkhuizen is uit zijn garnizoen thuis gekomen met een verstuikten voet. die hij bij de manoeuvres heeft opgedaan *Andel. Door het hulptelegraafkantoor alhier werden in de maand September 68 telegrammen behandeld, waarvan 35 ver zonden en 33 ontvangen. De collecte voor noodlijdende kerken heeft alhier f 4.20 opgebracht. Terwijl Maandag onze vroede vaderen vergaderden werden zij opgeschrikt door lui de kreten om hulp. Een kind van A. v. A., van 1^ jaar, was aan het moederoog ontsnapt en had zich alleen op pad begeven. Een paard met een geladen wagen achter zich kwam plotse ling om den hoek en weldra lag het kind onder den wagen. De secretaris kwam da delijk uit de vergadering, nam het kind op eo gaf het aan de schreiende moeder. Hoewel licht geraakt liep alles wonder best af. De prijs der aardappelen wordt hooger Men besteedt voor beste Zeeuwen reeds drie gulden. Eigenheimers 1.90. Zaltbommel. Dat ook hier de wildstroopers den Zondag niet als een r ustdag beschouwen, bleek j.l. Zondag den rijks veldwachters Schreurs, Van Heesen, Van den Berg en Weevers, die op surveillance zijnde, zagen, dat een drietal personen voorzien van een dubbelloops jachtgeweer, bezig waren hun ongeoorloofd bedrijf uit e oefenen. Na hen op grooten afstand om singeld te hebben, mocht het hun geluk ten een zekere W. Quick, uit Oensel, na een vermoeiende drijfjacht waar bij geen water of slooten werden ontzien, in handen e krijgen en na een hevig verzet te ont wapenen. Van een en ander is proces-verbaal op gemaakt, zoodat deze zijn welverdiende straf niet zal ontgaan. I4.erk.flr lel. Vrijdag had alhier de aarlij ksche verkooping plaats van bandhout. Waren de prijzen in de laatste jaren steeds ïooger opgevoerd, dit jaar was de prijs aanmerkelijk lager. Als hoofdoorzaak hier van geldt voorzeker de gedrukte toestand der manden-industrie, alsook de medewer king van den bond van mandenmakers ratroons, die alhier sinds eenige weken is opgericht. VrJihoeven-Cappel. Gedurende de maand September 1909 werden aan het ïulptelegraafkantoor 22 telegrammen ont vangen en 17 verzonden, terwijl 10 gesprek- een werden gevoerd. J.l. Maandag passeerde een fietsrijder door deze gemeente. Plotseling werd hij in zijn vaart gestuit door een grooten hond, die voor de fiets liep, met het gevolg, dat lij tegen den grond smakte en met bebloede landen, en de knieën uit de broek zijn weg moest vervolgen. Gedurende de maand September 1909, werd alhier in de Rijks](ostspaarbank in gelegd het niet onaanzienlijke bedrag van f 2157.19. Voor het lidmaatschap van den ge meenteraad (vacature Oerlemans) zijn op 30 Sept. candidaat gesteld de heeren: G. J. Heijmans, J. F. Koole en A. C. Oerle mans. De stemming zal op 13 dezer plaats hebben. lederhemert. Zaterdag j.l. ont ving de fanfare „Concordia" alhier, uit Leerdam de zilveren medaille. Wanneer de beschermheer der fanfare, baron van der Borch van Vorden, weder aanwezig is, zal de medaille op plechtige wijze aan het vaandel gehecht worden. (Welseind). Vrijdagavond gaf het miniatuur-circus Wolf op het terrein van den heer K. Struijk eene voorstelling, welke door een talrijk publiek werd bijgewoond. De grootste attractie was wel de worstel wedstrijd tusschen den directeur van het cirous en den heer B te Well. Na eene worsteling van ongeveer 3 mi nuten legde de heer B., die blijkbaar reu zenkracht bezit, den directeur op den gronc onder uitbundigen bijval van het publiek Ook de zoon van Struijk won een worste." partij. Wel een bewijs dat hier nog gespierde lui wonen. Een eigenaardig geval deed zie Vrijdag j.l. voor. Een schipper laadde 500 H.L. aardappelen met bestemming naar Nijmegen, dus Geldersche aardappelen naar Gelderland. De kwestie is, dat de kwalitei der aardappelen in de omstreken van Nij megen te wenschen overlaat en ze hier puikbest en niet te duur zijn. Anders wordt steeds voor Holland per schip geladen per spoor naar Duitschland verzonden. Waspik. De levering der voor he winterseizoen 1909/10 voor de gemeente benoodigde petroleum, voor de straatver lichting, is gegund aan de wed. B. A Klerks alhier, voor 9 cent per liter. Alhier is opgericht een P.-J.-K.-club met den heer M. de Roon Senior, als pre sident. Deze vereeniging stelt zich ten doe! werkzaam te zijn op het gebied der filan tropie en telt reeds 26 vrouwelijke en mannelijke leden. Door den veearts A. de Jong te Capelle is voor consumptie afgekeurd een gestorven paard van den landbouwer P. de Jong alhier. De huid alleen mag verkocht worden *Qeertruldenfoerg;. Zaterdagmor gen 9 uur zijn met den trein via 's Her togenbosch een 38-tal manschappen van het 9e reg, inf. tijdelijk naar Venlo gede tacheerd om, zoo ging het gerucht, te dienen ter bewaking van de grenzen aldaar tegen het binnendringen van een groote bende zigeuners. Uit vertrouwbare bron is het ons thans bekend, dat dit niet geheel juist is. Zij zijn slechts naar Venlo gedetacheerd tot he verrichten van wacht- en corveediensten omdat de eenige comp. der inf., z.g. vier maanders, welke daar in garnizoen zijn den 1 October j.l. met groot verlof huis waarts zijn gezonden. Vrijdagmiddag is een kindje van jaar van den schoenmaker van B. in de Dordrechtschestraat door de bierwagen van P. Stal alhier over de beide beentjes ge reden. Gelukkig zijn de beentjes niet gebroken doch zij moeten inwendig ernstig gekneusc zijn. Dokter Birkesteijn verleende de eerste hulp aan het arme kind. Een waarschuwing alweer voor de moe ders, om hun kinderen niet zonder toezicht op de openbare straat te laten spelen. *W«k. Door den schralen hooioogs van dit jaar was het te voorzien dat de prijs in het najaar hoog zou zijn. Het is dan ook niet te verwonderen, dat er veel gevraagd en ook veel besteed zou worden, Zoo wordt er nu dan reeds verkocht voor f 25 de 500 K.G. Door Ged. Staten van Noord-Brabant is tot lid van' de commissie tot keuring van springstieren in het district Oosterhout benoemd de heer M. J. Roon alhier. Als een bijzonderheid kan vanhier worden gemeld, dat door J. v. M. een aard appel „Eigenheimer" is gerooid, welke acht en een half ons zwaar woog. In aanmerking nemende de vele regen die wij hebben gehad zijn de aard appelen van qualiteit zeer goed; de uit komst is hier bevredigend. De prijs wordt iets beter. Voor blauwen wordt f 2,50, voor Zeeuwen f 2,60 en voor Eigenheimers en Bravo's f 2,20 besteed. Veen. Met het doel aldaar suiker bieten te gaan rooien vertrokken Maandag een dertigtal arbeiders naar de Haarlem mermeer. Gedurende eenige weken kunnen zij aldaar een ruim weekgeld verdienen, Over de maand September werden aan het hulptelefoonkantoor 62 telegram men behandeld, waarvan 39 werden ver zonden en 23 werden ontvangen. Bussen. Een slagersjongen, werk zaam bij H. de Vries, vleeschhouwer alhier verloor dezer dagen, nadat hij vleesch bij de klanten bezorgd had, zijn beurs, inhou dende ongeveer f 20. Het is te hopen, dat de eerlijke vinder(s) haar bij den eigenaar «rug mogen bezorgen. Notaris Rietra was met zyn echtge- noote Zondagmorgen per automobiel uit gereden, om zich naar Nijmegen te begeven. Onder de gemeente Eeten raakte het voer- uig defect, met het noodlottig gevolg, dat iet rijtuig in een sloot terecht kwamme vrouw Rietra werd er uitgeslingerd, doch de notaris kwam in het water terecht. Deerlijk gehavend werd de auto op het droge gebracht en met behulp van een groot aantal personen werd zij op een rol wagen getorst en zoo naar hier gevoerd. Naar wij vernemen zijn de inzittenden er met enkele lichte kwetsuren afgekomen, wat wel een wonder genoemd mag worden. Meldden wij voor eenigen tijd, dat door de kinderen van Engelen een motor voor het malen van koren, enz. zou geplaatst worden, thans berichten wij, dat hetgebouw, waarin de motor en de hier bij behoorende machineriën geplaatst zijn, haar voitooiing nabij isbinnen veertien dagen zal zij reeds in werking gesteld zijn. Onze gemeente is thans twee van dergelij ke ;oestellen rijk, benevens een gewone koren molen, er is dus concurrentie genoeg op dit gebied. Bij de gehouden publieke verpach- van bouwland werden hooge prijzen besteed. De huurprijzen liepen van 60 tot 75 gulden per H.A. PoederoUen. Met het rooien van aardappelen gaat het de laatste dagen uit stekend, zoodat het dan ook zoo goed als gebeurd. De uitkomst is zoowat middel matig, alleen met de Eigenheimers is dat anders, die kunnen we gerust goed noemen. Op sommige akkers werden ze uit li/2 roede gerooid. De qualiteit is goed en de wijzen beginnen aardig te stijgen. Blauwen en zeeuwen gelden f 2.50 en Eigenheimers 2 per H.L. ing Met het oog op de bietencampagn gaan veel arbeidersgezinnen tegenwoordig elders werk zoeken. Het is de laatste goede verdienste op het land en velen zien daar om op deze wijze nog wat voor de winter- vertering te verdienen. Zuilichem. Dat hier of elders ep korten afstand personen wonen die het mijn en dijn nog niet erg goed beseffen, onder vond deze week de landbouwer P. Boei alhier, ten wiens nadeele van een hoop aardappelen, die hij in het veld op den akker had liggen een 6-tal H.L. werden ontvreemd. De politie doet onderzoeknaar de daders. Bij den geringsten val van het water op de rivier de Waal-zullen de bekende maatregelen ter bevordering van de geregelde scheepvaart weder moeten worden inge voerd. Van den lagen waterstand word' veel nadeel ondervonden door de schippers die veel uitbetalen aan lichtgeld en ook veel tijd verliezen. Waalwfjk. Donderdag 14 Oct. as, houden de onderwijzers in 't Arrondisse ment Waalwijk in Musis alhier eene ver gadering met 't volgende programma: 1. Opening en notulen. 2. Mededeelingen bedoeld in art. 18 regl 3. Verkiezing van een secretaris. 4. Opgave van te behandelen onderwer pen in 1910. 5. Onderwijs Rijkszaak. (Inleider de heer M. van der Horst). 6. De school en de gereglementeerde spelen. (Inl. de heer A. Laarakker). 7. Rondvraag en sluiting. Capelle. De cementbetonwerker van de firma v. Waning Co., werkzaam aan de buisleiding alhier had het ongeluk uit te glijden en zich zoo te bezeeren dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen, Geconstateerd werd dat twee ribben ge kneusd waren. Over den veehandel in Gelderland schrijft men thans: Hoewel de aanvoer ter markt iets min der groot was dan in den laatsten tijd en men daardoor allicht zou meenen da' de handel en de prijs wat zouden vooruit gegaan zijn blijkt er toch geen scho in den handel te zijn. Vette kalveren waren iets beter in prijs. Vette varkens zijn zeer willig. Wekelijks gaan honderden naar Duitschland. Stalvee is zeer goedkoop. In schapen en lammeren trage handel met lage prijzen. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 70 71 ct., 2de kwaliteit 61&62 ct., vette kalveren 59 a 60 ct., vette var kens 59 a 60 ct., voor Engeland, a alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 k f 210, neurende 105 k f 230, guste f 140 f 170, pinken f 40 k f 60, kalveren f 12 él f 20 biggen f 6 a f 11, drachtige zeugen f 50 f 68, drachtige gelten f 40 a f 52, schot telingen f 20 f 32, schapen f 12 f 20, luxe-paarden f 500 f 650, werkpaarden lste kwaliteit f 300 k f 455, 2e kwaliteit f 200 a f 310, twee-en-een-halfjarige f 150 k f 230, anderhalfjarige f 1 f per stuk. Veetentoonstelling. Blijkens een door ons reeds geplaatste advertentie heeft de afdeeling 's-Hertogen- bosch van de Noordbrabantsche Maatschap pij van Landbouw een tentoonstelling van runderen en varkens georganiseerd, die gehouden zal worden op Woensdag 13 Oct. a.s. op de veemarkt alhier. De keuring vangt ten 9| uur aan. De volgende prijzen zijn voor deze ten tentoonstelling uitgeloofd Kalfkoeien. Ie pr. f 30, 2e pr. f 20, 3e pr. f 15, 4e pr. f10, 5e pr. f5. Kalfvaarzen met 4 breede tanden. Ie pr. 25, 2e pr. f20, 3e pr. f 15, 4e pr. f 10, 5e pr. f 5, 6 pr. f 5. Met 2 breede tanden. Ie pr. 25, 2e pr. '20, 3e pr. f 15, 4e pr. f 10, 5e pr. f 5, 6e pr. f 5. Vette koeien. Ie pr. f 15, 2e pr. f 10, 3e br. f 7.50, 4e pr. f 5, 5e pr. f 5. Vette vaarzen. Ie pr. f 15, 2e pr. f 10, 3e pr. f7.50, 4e pr. f 5, 5e pr. f 5. Hokkelingen, vaarzen zonder breede tanden. Ie pr. f 15, 2e pr. f 10, 3e pr. f7.50, 4e pr. f 5, 5e pr. f 5. Ossen zonder breede tanden. Ie pr. f 15, 2e pr. f 10, 3e pr. f 7.50, 4e pr. f 5, 5e pr. f 6. Vette kalveren. Ie pr. f 15, 2e pr. f 10, 3e pr. f 5. Varkens, vette. Ie pr. f 10, 2e pr. 5, 3e pr. f 2.50. Dragende zeugen. Ie pr. f 15, 2e pr. f ÏO, 3e pr. f 5. Biggen (toornen van minstens 6 stuks). Ie pr. f 15, 2e pr. f 10, 3 pr. f 5, 4e pr. f 2.50. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 2 Oct. 909. Voorzitter, burgemeester A. van 't Sant. Secretaris G. Vos. Afwezig de heer A. Sigmond. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Vervolgens worden door den secretaris de notulen der vorige vergadering gelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. De voorzitter stelt als nu aan ae orde: lo. Vaststelling eener verordening, hou- ende aanwijzing van drie geschikte stem- "okalen. De voorzitter doet mededeeling dat met den heer J. Monshouwer te Kille een schriftelijk contract is gesloten, omtrent de aanwijzing van een stemlokaal in stern- district 3. Met algemeene stemmen wordt besloten de in de vorige vergadering aangehouden verordening thans vast te stellen. 2o. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van het raadsbesluit dd. 7 September j.l., waarin is bepaald, dat de kinderen tot de openbare scholen zullen worden toegelaten op den eersten April van elk jaar, indien zy op dat tijd stip 51'2 jaar oud zijn. Wordt aangenomen voor kennisgeving. 3o. Een adres van het bestuur van den Nederlandschen bond van Gemeente-ambte naren, waarin wordt verzocht de jaarwedde van den klerk ter secretarie te herzien. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De heer Sigmond verschijnt thans ter vergadering. 4o. Voorloopige vaststelling der gemeente rekening 1908. De heer Van der Meijden brengt namens de commissie welke met het onderzoek dier rekening is belast geweest rapport over genoemde rekening uit. Alhoewel genoemde commissie geene aanmerkingen op de reke ning heeft, wijst de heer Van der Meijden op eenige posten van ontvang en uitgaaf, waarna de rekening wordt vastgesteld in ontvangst op f 17884.14, in uitgaaf op f 17373.53, alzoo met een batig slot van f 510.64. 5o. Rekening Burgerlijke Armbesturen Sleeuwijk en de Werken over 1908. Deze rekeningen worden met algemeene stemmen goedgekeurd. 6o. Wijziging begrooting 1909. De door Burgemeester en Wethouders aangeboden ontwerpen worden onveranderd goedgekeurd. 7o. Een adres van W. van Driel te de Werken om onderhandsche koop van het aan de gemeente toebehoorende voetpad. Adressant heeft bij zijn adres eene memorie van toelichting gevoegd, waarin hij te ken nen geeft, dat hij veel last en schade onder vindt van de door genoemd voetpad of steeg passeerende schooljeugd. Met algemeene stemmen wordt echter besloten afwijzend op het verzoek te be schikken. 8o. Een adres van eenige ingezetenen van de buurt Kille ter verkrijging van een 5-tal lantaarns in genoemde wijk. Het adres wordt gesteld in handen van Burg. en Weth. om prae-advies. 9o. Aanbieding gemeentebegrooting 1910. Deze wordt door Burg. en Weth. aan geboden in ontvangst en uitgaaf op f18310.29, en zal gedurende 14 dagen ter visie worden gelegd. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering, waarna de raad in geheime zitting overgaat ter behandeling van reclames Hoofd, omslag. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Veen, gehouden op Woensdag 29 Sep tember 1909. Na de beëediging van den heer J. van Andel zijn tegenwoordig zes leden, de voor zitter en de secretaris. Overgegaan wordt tot verhuring der Heuje als bouwland in 8 perceelen. Wordt ver- ïuurd voor f 362. Vaststelling begrooting der ontvangsten en uitgaven van de gemeente, dienst 1910. Wordt zonder discussie vastgesteld. Wordt besloten aan het algemeen arm bestuur voor den dienst 1910 een subsidie e verleenen van f 650. Wordt besloten in 1910 in de Wielstraat te voorzien in het gebrek aan drinkwater zoo n.l. de geldmiddelen der gemeente het gedoogen. Een adres van den gemeenteveldwachter van salarisregeling zal nader worden be- landeld. Omtrent de salarisregeling van den vee arts wordt besloten de beslissing van het bestuur van den veekring af te wachten. Nog heeft plaats een kleine wijziging der begrooting 1908. Kerknieuw». Andel. Zondag was het voor de Chris- ;el. Geref. gemeente een blijde dag. Door ïun leeraar werd bekend gemaakt» dat hij voor het beroep naar Heinkenszand bedankt rad. Nadat door ouderling Van H. een stichtelijk woord tot den leeraar was ge sproken, werd hem door de gem. de ge bruikelijke zegenbede toegezongen. Een ernstig plechtige stilte heerschte in het kerkgebouw en in die stilte werd gevoeld den band die leeraar en gemeente samen bindt. Werkendam. Door ds. T. Ris- iens te Werkendam, is voor het beroep naar Ierseke bedankt. ■limienland. Tot adjunct-directrice van het sanato rium Oranje Nassau's Oord is met in gang van 1 November benoemd, mejuf- "rouw P. A. J. van Kaathoven te Rot- erdam. De tegenwoordige adjunct-directrice, mejuffrouw C. A. van Tricht, die om gezondheidsredenen hare taak moet neerleggen, werd door H. M. de Konin gin-Moeder op hel paleis Soestdijk ontvangen en mocht van Hare Majesteit een fraai souvenir ontvangen als blijk van waardeering van de wijze, waarop zij haar moeilijke taak heeft vervuld. Te Leiden is door het agentschap van de Nederlandsche Bank een bank biljet van f25 ontvangen, dat bij onder zoek valsch bleek te ïijn. De dader van het noodlottig schot op de beide jeugdige appeldieven te lillegom is nog onbekend. S. U., die verdacht werd is spoedig weder op vrije voeten gesteld, omdat hjj zijn alibi kon bewijzen. HurgerlQke Mtand. Andel, van 15 tot 30 September. Geboren Maria, d. v. Gerrit Naaijen en Maria Rochat; Bardinus Pieter, z. v. C. Roza en P. Crielaard. Brakel, over de maand Sept. Getrouwd: Bart Schreuders, 27j en Huibertje van Wijgerden, 28j.;Aartse van Dalen, 28 j. en Geertrui de Boef» Vertrokken naar Vlijmen, A. J. Ver hagen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2