regeering en haar handlangers, die te Barcelona de sabel zwaaien, niet te doen om schuld of onschuld. Het kwam er >p aan, Ferrer ter dood te veroordeelen J)e verdediger heeft een onaangename stemming gevoerd in de rechtzaak. Hi had een vertooning te houden, hij hac op zijn mooist eenige algemeenheden over genade en clementie ten beste mogen geven, maar voor de onschulc van den beklaagde pleiten, dat was ongehoord. Dat de stukken, tegen Ferrer ter tafel gebracht, valsch waren, dat de getuigenissen, in de akte van beschul diging vervat, niets te beteekenen had den, dat wist iedereen, dat begreep de krijgsraad ook wel. Maar de officier Galceran heeft da daar waarlijk in het openbaar uitge roepen; hij heeft het gewaagd uit te roepen dat er met Ferrer onrecht ge schiedde. De onverlaatAchter slot en grendel met dien officier I Maar Galceren heeft meer gedaan, dat zijn gevangenneming rechtvaardigt naar het Spaansche stelsel. Hij heeft geeischt dat er getuigen décharge zouden worden gehoord! Getuigen d décharge tegen iemand die hoe eer hoe liever moet worden doodgeschoten. Hij heeft brieven voor gelezen van aanzienlijke personen, die verklaren, dat zij Ferrer hoogachten en die hem een edel mensch noemen alsof dat hier de vraag was. Ferrer is afgemaakt. Galceran is gevangen genomen. Wat zal er nu verder in Spanje ge beuren In verschillende steden zijn reeds groote protest-meetings gehouden. In Parijs nam de betooging zelfs het ka rakter van een oproer aan. Lantaarn palen werden omgegooid, boomen ver nield en autobussen in brand gestoken. Er zijn verscheidene kloppartijen tus schen betoogers, politie en de republi keinsche garde gehoudenvolgens op gave van de prefectuur van politie zijn daarbij een agent gedood en een zwaar gewond. Elf werden er bovendien zoo zeer gewond, dat zij geen dienst kun nen doen, en 64 kregen lichte kwet suren. Van de republikeinsche garde zijn er vier, waaronder een luitenant zwaar aan het hoofd, gewond. Te Barcelona is reeds een bom ge vonden, welke ontplofte terwijl de po litie haar meenam. Slachtoffers zijn er niet bij voorgekomen. Iu de meeste groote plaatsen worden de Spaansche gezantschappen en con sulaten bewaakt. Een der Spaansche ministers heeft Woensdagavond verklaard, dat, wan neer de veroordeeling en terechtstelling van Ferrer in de Kamer ter sprake zal komen, de regeering dan de on weerlegbare bewijzen zou leveren, dat Ferrer niet alleen de leider, maar ook de aanstichter van de onlusten in Bar celona is geweest. De Presse Associée meldt, dat te Barcelona ook drie Franschen, die zich niet goed in het Spaansch konden uit drukken, na een kort verhoor op last van den krijgsraad dood zijn geschoten. S'laatseliili üieuwi. Heugden, 16 Oct* Bij Kon. besluit is met ingang van 19 Oct. a s. herbenoemd tot Burgemeester van Someren, onze vroegere stadgenoot de heer W. A. J. Michels. Gisteren slaagde te Breda bij het examen vrije- en orde-oefeningen de heer M. de Bruijn, leerling der Normaalschool. Tot jachtopziener is door den heer Verhagen aangesteld de onbezoldigde veld wachter L. van den Steenhoven. Werkendam. Tegen heden is aan P. H. Dekker eervol ontslag verleend als postbode. Mej. J. T. Maasdam, onderwijzeres alhier, staat als zoodanig no. 1 op de voor dracht te Rotterdam. Sleeuwyk. Bij de Donderdag al hier gehouden verkooping van landerijen, genaamd „de Blauwe Kamer" en het Hoef- ke", afkomstig van den heer W. A. C. van der Colff, is door den heer H. Ottevanger te Woudrichem de geheele massa gemijnd en gekocht voor f 15400. Oenderen. Tal van kinderen heb ben hier eene ongesteldheid, met uitslag gepaard, dat in den volksmond „roode hond" geheeten wordt Het heeft echter geen kwaadaardig karakter en ze genezen allen na enkele dagen. Ken eierwezeltje brengt hier veel onrust in de kippenwereld. Bij enkele in gezetenen vindt men 's morgens 7 18 kippen dood in het hok en in den nek gebeten en het bloed uitgezogen. Gevolge- lijk wordt er op tal van plaatsen kippen- soep gegeten. De boterfabriek „Op hoop van Zegen" alhier, heeft besloten aan haar inrichting eene kaasmakerij te verbinden. We wenschen haar succes met de nieuwe onderneming. Ds. J. Bosch Jr., predikant bij de Geref. gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar Steenwrjk. An del. Mej. B. alhier, gisteren per rijwiel te Almkerk zijnde, had het onge luk tegen een kar te rijden, waardoor zij kwam te vallen, zonder zich evenwel ernstig te bezeeren. Het rijwiel echter was totaal onbruikbaar, zoodat ze dat moest achter laten. IJltwUk. Terwijl de arbeider J. Baks, j J. Dinsdag aan het ploegen was, schrokken j de paarden van eenige in 't wit gekleede manschappen, welke werkzaamheden ver richtten voor de manoeuvres. In zijn ijver om de stij gerende paarden tot staan te krijgen, geraakte hij zoodanig tnsschen de paarden beklemd, dat hij hevige kneuzingen aan de knie bekwam, waarvoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, 't Is zeer te wenschen, dat de brave man weer spoedig mag herstellen, daar hij de kostwinner zijner moeder is. Dat de haan altijd baas wil zijn op zijn erf, ondervond dezer dagen vrouw Schoenmakers te Waardhuizen. Terwijl zij een kip wilde verwijderen, ontving zij een steek van den haan op haar hand, met dat gevolg, dat de hand hevig opzette en zij het noodig vond Dr. Overbosch ter hulp te roepen. Capelle. Den 29 October a.s., hopen de echtelieden Leendert Verduijn en Johan na van Iersel, den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. De man, 72 jaren, petroleumventer van beroep, en de vrouw, 74 jaren, verkeeren in hulpbehoevende omstandigheden. We mogen hierbij dan ook den wensch wel kenbaar maken, dat het hun dien dag niet aan belangstelling en milde gevers zal ont breken. Naar ons ter oore is gekomen, is in de alhier gevestigde Stoom zuivelfabriek „De Toekomst", een persoon, die de inrich ting eens kwam bezoeken, enkele uren op gesloten geweest in den kelder der fabriek. Of hier aan opzet der werklui dan wel aan onvoorzichtigheid van den betrokken persoon gedacht moet worden, laten we ter beoordeeling aan den lezer. Toch is het in het belang der fabriek, dat dergelijke gebeurtenissen niet meer voorkomen. Naar we vernemen is de heer J. Huijsman, vroeger volontair ter secretarie alhier, thans ambtenaar ter secretarie te Zaltbommel, als zoodanig benoemd te Kat wijk. Dat in deze gemeente best vee wordt gefokt, kan wel als bewijs dienen dat op de laatst gehouden veetentoonstelling te 's Bosch een 2e prijs van f 20 werd behaald f door W. Rijken, en een 4e prijs van f 10 door A. Timmermans, voor de beste kalf- koeien, een le prijs van f 15 door Corn. J de Roon, voor de beste vaars en een le prijs van f 10 door Corn, de Roon voor de beste vette vaars, met hoogstens 6 tanden. JJL Donderdagmorgen reed een per soon met een melkkarretje door de kom dezer gemeente, toen op eens het karretje omzwikte en met gebroken burrie's ter aarde stortte. De in de kar aanwezige melk- kannen vielen tegen den grond, tengevolge waarvan het deksel opensprong en de melk als water over de straat vloeide. Een scha de voor den eigenaar. Bommelerwaard. Het rooien der aardappelen raakt langzamerhand gedaan. Voor bonteblauwen en blauwen wordt be- j steed f 2,40 f 2,50 per H.L., de oogst is daar van echter middelmatig; de eigenheimers en bravo's, waarvan het beschot overvloe diger is, gelden f 2 f 2,10 per H.L. Be stemming Holland en Duitschland. *WJik c.a. Voor den stier van de Wede. B. de W., is op de keuring te Waal- j wijk een onderhoudsbijdrage toegekend van f 100. De uitkomst der late aardappelen is in deze gemeente verbazend goed, voorna melijk die der Eigenheimers. Een land- jouwer atak uit 5 hont land (een hont 100 roeden), 300 H L. leverbare aardappelen. Een laffe daadIn den nacht van Zaterdag op Zondag is de pas geverfde woning van P. v. D. door enkele kwaad willigen met een andere verfstof besmeerd. Kalt Hommel. Alhier heeft zich 1. Maandag een zekere F. W. van W.van iet leven beroofd door verdrinking. Hij stond bekend als iemand, die nog al eens misbruik maakte van sterken drank, wat waarschijnlijk ook thans het geval is ge weest. Dinsdag j.l. was een zekere O., die op de verleden week alhier gehouden ker- mis met een werptent gestaan had, bezig met inpakken en afbreken. Juist had hij alles zoover klaar, dat het opgeladen en vervoerd kon worden, toen advocaat Ver- 1 steegh uit Tiel, deurwaarder van Loenen uit Zalt-Bommel, ea drie rijksveldwachters beslag op het boeltje legden, het opschre ven en opbergden, om het later gerechte- ij k te verkoopen. Sprung;. Woensdag bad hier voor de school een ongeluk plaats. Eenigejengens die op een hooiwagen van de firma Oerle- mans te Labbegat zaten, sprongen er af. j Een daarvan sprong voor het wiel, zoodat zijn voeten daaronder terecht kwamen. Het liep goed af. Zijn klompen wamn stuk en zijn beenen waren wat ontveld. («eert ruiden berg. Donderdag is bij ministerieele beschikking de levering van 300 mud aardappelen voor het garni zoen gegund aan H. Soeterbolk alhier voor f 2,27 per H.L. Dagelijks ziet men onze soldaatjes aan het werk om alles wat reeds gemist tan worden in te pakken en naar het station 1» vervoeren, gereed ter verzending naar Harderwijk. Een schooljongen, A. v. d. B., was met een paar vriendjes Woensdagmiddag in den Bergschen polder aan 't slootje sprin gen. Een stuk heinhout diende hem tot ïolsstok. Deze brak en de jongen kwam nidden in den diepen sloot terecht. Ge- ukkig dat hij zich nog aan takken van een boomstruik kon vastklemmen anders ware hem zeer zeker een groot ongeluk overkomen. Nu kwam hij tot groot genoegen van zijn tameraadjes er met de schrik en een nat pak van af. lAoudrlchem- Tot onderwijzeres aan de Chr. Bewaar- en Handwerkschool ;e Woudrichem, is met ingang van 1 No vember benoemd Mejuffr. B. E. van Ee, van Dirksland. Zuilichem. In de afgeloopen week, werd door den heer C. Duyier Mzn. hooi- handelaar alhier, eene schuit hooi verladen, ad. 100000 pond, met bestemming voor Rotterdam. De prijs van het hooi is nog al goed, (f 25 per 500 K.G.) doch de handel is niet levendig. Dinsdag 12 October j.l. is alhier eene Chr. school geopend. Toegang vroegen 126 kinderen, terwijl op de openbare 25 over bleven. Voor dit 25-tal zijn drie leerkrach ten werkzaam. Voor rekening van den heer Bar van Randwijck uit Rossum, werd deze week alhier, ten behoeve van de landerijen, die genoemde heer hier beeft liggen, eene lading kalk gelost. Hij is de eerste, die alhier met dat soort bemesting een begin maakt. We gunnen hem succes, dan krijgt hij zeker navolgers. De exportslagers (konijnen) zullen aanmerkelijk schade lijden, door het in Londen heerschende bederfelijke weder. Het vleesch is 5 cent per pond goedkooper. Verscheidene landbouwers hebben een begin gemaakt met het rooien der bie ten. Op de aanlegplaats liggen al verschil lende hoopen, daar het werk bij dit mooie weer goed opschiet en het rijden zeer ge makkelijk gaat. Ammerzoden. Op initiatief van den Burgemeester dezer gemeente, heeft zich een commissie van elf personen ge vormd, om het 60-jarig bestaan van het fanfarekorps St. Cecilia feestelijk te her denken. In de constitueerende vergadering ten gemeentehuize, werd besloten, in 1910 alhier nationale wedstrijden te houden en wel op den 2en Pinksterdag voor harmonie en op den 3en Pinksterdag voor fanfare gezelschappen. Een begrooting van ontvangsten en uit gaven werd opgemaakt. Bij de kostenbere kening werd de zaak van alle kanten groots opgevat. Al het-mogelijke zal worden ge daan om het concours in elk opzicht te doen slagen. Een groot aantal medailles behalve de diploma's zullen worden be schikbaar gesteld, zoowel in de 1ste, 2de, 3de afdeeling en in die van uitmuntend heid als in den eerewedstrijd en in den marschwedstrij d. Een groot terrein is reeds gevonden, ge legen in de onmiddellijke nabijheid van de kom van het dorp, ten zeerste geschikt voor het beoogde doel. Muziek- en verdere benoodigde tenten zullen in ruime mate worden daargesteld. Waar deze nationale wedstrijden tot in de kleinste bijzonderheden toe, goed zullen worden geregeld, werd noodig geoordeeld het vormen van een groot waarborgfonds, hetwelk tijdens de vergadering reeds meer dan volteekend werd. Het reglement van het concours met voorloopige aanteekening der prijzen inde onderscheidene afdeelingen zal, vergezeld van eene opwekking tot deelname aan de verschillende muziekgezelschappen in Ne derland dezer dagen worden toegezonden* Ar|jhoeven-CapeI. De uitslag der op 13 dezer gehouden stemming ter verkiezing van een lid van den gemeente raad, waarvoor candidaat gesteld waren de heeren G. J. Heijmans, J. F. Koole en A. C. Oerlemans, is, dat herstemming moet plaats hebben tusschen G. J. Heijmans en A. C. Oerlemans, die zal worden gehouden op 26 dezer. Een dezer nachten werden de fuiken van enkele visschers met name H. A. v. ZM. W. en G. M. H., gesteld onder Cappelle en Sprang, gelicht en stukgesneden. Lage handeling. Mochten de daders maar spoedig in de handen der politie vallen I Alhier is gepoogd konijnendiefstal te plegen bij G. G. De dader of daders hebben vermoedelijk onraad bespeurd en hebben toen on verrichterzake het hazenpad gekozen. Nederhemert, (Eiland). Eene vaars ruim 2 jaar met 2 breede tanden door den veekoopman D. Hoeflake, van baronesse van Nagell gekocht, werd op Woensdag j.l. op de veetentoonstelling te 's-Bosch met den 3en prijs bekroond en direct voor f 215 verkocht. Een bewijs dat men ook hier best vee fokt. (Eiland). Veel bekijks had Donderdag eene dorschmachine van den heer C. Nieuw koop te Drongelen. Bij den heer O. v. d. Werken kon men haar in volle werking erwten zien dorschen. In een ommezien rolden de erwten geheel gezuiverd in den zak, zonder ook maar eenigszins beschadigd te zijn. (Noordzijde). In een onbewaakt oogen- blik klom het negenjarig zoontje van den korenmolenaar R. alhier op eene ladder, welke tegen een pereboom stond. Op den hoogsten sport geklommen, kantelde de ladder en storte de knaap omlaag. Een wonder mag het heeten, dat hij er ongedeerd afkwam. (Noordzijde). Voor den cursus 1909 1910 zijn alhier voor het herhalingsonder- wijs voor jongens, daar geen meisjes hiervan gebruik maken, aangewezen de heeren W. Knoop en C. Maris. (Welseind). Dat er ook hier weinig werk voorhanden is, blijkt dat thans reeds een viertal arbeiders naar Duitschland zijn vertrokken, om daar arbeid te vinden. Ook zullen een paar jongelieden naar het verre westen, Amerika vertrekken, waar nog steeds voor den landbouwer, die de handen uit den mouw wil steken gelegen heid is, om vooruit te komen. Almkerk. De vrouw van den winkelier B. d. R., aan de Kort viel en brak een been. Dr. Overbosch verleende heelkundige hulp. Blesbosch. Door 'thooge water en de vele regens der laatste dagen staan vele laag gelegen polders blank, waardoor men in een polder het vee staande in 't water vond. NieuwendQk. Hier doet zich een geval van vlekziekte voor; de andere varkens bij dien eigenaar heeft men ingeënt. De rijwielhandelaar W. Lagrauw heeft zich een moffeloven aangegeschaft om fietsen en allerlerlei voorwerpen te vuurlakken. 's-Hertoxenboseh. Op de vee markt is alhier een welgeslaagde veetentoon stelling gehouden. De aanvoer was groot, 700 stuks hoornvee en 500 biggen. Ook de kooplust was goed te noemen. De uitslag van de keuring was als volgt Kalf koeien: le prijs f 30 D. Hoeflaken, Wijk, 2e prijs f 20 W. Rijken, Capelle, 3e pr. f 15 J. van Loon, Oss, 4e pr. f 10 A. Timmermans, Capelle, 5e pr. f 5 H. Brok, Drunen. Kalfvaarzen met 4 breede tandenle pr. f 25, C. Nollen, Moerdijk, 2e pr. f 20 A. Hoeflaken, Wijk, 3e pr. f 15 A. de Waal, Wijk, 4e pr. f 10 gebr. Viguurs alhier, 5e pr. f 5 H. Diependaal alhier, 6e pr. f 5 A. de Waal, Wijk. Kalfvaarzen met 2 breede tandenle pr. 1 25 L. Rijken, Sprang, 2e pr. f20 J. Rijken, Sprang, 3e pr. f 15 D. Hoeflaken, Wijk, 4e pr. f 10 W. van Loon, Oss, 5e pr. f 5 A. de Waal, Wijk, 6e pr. f 5 ingehouden. Vette koeien: le pr. f 15 J. van Weert alhier, 2e pr. f 10 C. Nouwens alhier, 3e pr. f 7,50 J. C. v. d. Put alhier, 4e pr. f5 M. Mzz. de Roon, Raamsdonk, 5e pr. f 5, ingehouden. Vette vaarzen: le pr. f 15 C. de Roon, Capelle, 2e pr. f 10 C. Nouwens alhier, 3e pr. f 7,50 wed. A. van Huiten, Waalwijk, 4e pr. f 5 L. Stranders, Rossum, 5e pr. f 5 ingehouden. Vette vaarzen hoogstens 6 tandenle pr. f 10 C. de Roon, Capelle, 2e pr. f 5 H. Die pendaal alhier. Ossen zonder breede tandenle pr. f 15 G. Kleebert, Her wij nen, 2e pr. f 10 gebr. Viguurs alhier, 3e pr. f 7,50 D. de Rooy, Dussen, 4e pr. f 5 D. de Rooy, Dussen, 5e pr. f 5 C. Kleebert, Herwijnen. Vette kalveren: le pr. f 15 W.Schaken- raad, Den Dungen, 2e pr. f 10, dezelfde, 3e pr. f 5 J. van Doorn, Berlicum. Dragende Zeugen: le pr. f 15 W. van Eng, Empel, 2e pr. f 10 ingehouden, 3e pr. f 5 B. Strik, Maren. De jury voor de verschillende afd. was samengesteld als volgt: Voor de afd. Kalfkoeien: C. de Preter, Arnhem; J. Voorspuy, Groot-Ammers en M. C. de Korver, Gorinchem. Voor de afdeeling vette koeien: A. Ka velaars, Langeweg, Zevenbergen; P.Thijssen, Beers en J. de Kort, Baardwijk. Voor de afdeeling vette kalverenP. van Poppel, Gilze; J. Rijken, Sprang en E. Her- culeijns, Tilburg. LANDBOUW. Uit de Beneden-Langstraat wordt ge schreven In den hooihandel blijft goede vraag bestaan, waardoor de marktprijs steeds stijver wordt. Men besteedt voor eerste soort f 23 26, tweede soort f 18 22 en pers- hooi f 15 17 per 500 Kg. Het stroo gaat nog steeds aan i 12. Als een bewijs van den goeden nazomer kan wel dienen, dat er bij gunstig weder nog steeds gehooid wordt. 1 )e weide geeft nog genoegzaam gras voor het vee. Uit Kerk-Driel wordt gemeld: De bietencampagne is alhier begonnen; de eerste bieten Werden heden geleverd voor de suikerfabriek te Geldermalsen. Over het algemeen zal het beschot der bieten niet medevallen. PREDIKBEDRTEM, 17 October. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 H. A. en nm. 6 u. Nabetrachting, ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 6 u. leeskerk Almkerk, vm. en nm. ds. Montijn. Geref. kerk vm. 9 u. ds. Bosch en nm. 2 u. leeskerk. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. 't Zandt. Spijk, cand. Geref. kerk. vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk geen opgaaf. Eethen, vm. 9.30 u. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.80 u. ds. E. Vonk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Bosch. Geref. kerk, geen opgaaf. Gravemoervm. 9.30 en nm 2.30 u. ds. v. Leeuwen. Geref. kerk vm. 9 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Meischke. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 5 u. de heer Dekker, van Venlo. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. lezing. uit Almkerk. 2 u. ds. Davelaar. J. W. F. Gobius du Sart. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Zuilichem, nm. 2 u. ds. D. Th. Keek. Burger l()ke Stand. Werkendam, van 8 tot 15 Oct. Geboren: Ilendrikus Cornelis, z. v. F. Biesheuvel en C. IppelArie Gerar- dus, z. v. A. Verwoerd en G. de Koning Adriana, d. v. J. van de Werken en C. P. Visser; Levenl. kind van het manui, gesl. v. A. J. Potters en E. T. Bagger man; Levenl. kind van het vrouwelijk gesl. v. W. Visser en J. E. Speijer. Overleden: Fijke Marigje Klop, 5 j.; Pieter Paans, 8 j. Meeuwen, van 1 tot 12 Oct. Getrouwd: W. J. A. Estré, 24 j. en E. A. van der Beek, 24 j. Overleden: Eimert v, d. Beek 7 w. Vertrokken naar: Jutphaas, J.Snellen en gezin; Winterswijk, C.M. van Bom mel. Dewerken en Sleeuwijk, van 8 tot 14 Oct. Getrouwd: P. Elshout, 48 j. en A. Spiering, 32 j. Geboren Francina Maria, d. v. J. O. Paans en E. J. Versteeg; Jannigje, d. v. J. v. Rijswijk en J. C. Schaddelee; Go- verdina Bastiana, d. v. J. J. van der Schuit en M. P. Holster. Drongelen, van 1 tot 12 Oct. Getrouwd: J. v. d. Koppel 24 j.en C. Strik, 21 j. Geboren: Petronella, d. v. F. M. Kamerman en C. Pullen. Dussen van 7 tot 14 Oct. Getrouwd: M. Wintermans, 25j.en M. Nieuwenhuyzen, 25 j.M. Schalken, 22 j. en J. Ca. Moergestel, 22 j; Geboren Cornelia Maria, d. v. G. v. Hees en A. H. Wijnen. F. HanegraafZevenbergen, M. v. Hoo- renH. en L. Zwaluwe, M. A. v. Bommel; Almkerk, A. RijckenMeeuwen, J. W. G. de Wit, en E. van Bommel. Ingekomen van TilburgFr. H. Genx. Genderen, over de maand Sept. Ondertrouwd: C. v. Gammeren 21 j. en F. A. v. d. Pol, 20 j. Hokkelingen. Vaarzen zonder breede tan den: le pr. f 15 G. Vos, Genderen, 2e pr. f 10 P. Goossens, Berghem 3e pr. f 7,50 P. Baks, Heesbeen, 4e pr. f 5 A. Pijdt, Schijn- del, 5e pr. f5 6. Bouwman Dzn., Wijk. Varkens. Vette varkens: le pr. f 10gebr. Viguurs alhier, 2e pr. f 5 C. Nouwens alhier, 3e pr. f 2,50 G. v. d. Wildenberg alhier, 4e pr. f 2,50 M. Boots alhier. Biggen. Toornen van minstens 6 stuks: le pr. f 15 N. van Bruchem. Tiel, 2e pr. f 10 C. van Andel, Andel, 3e pr. f 5 N. van Bruchem, Tiel, 4e pr. f2,50 J. van Os, Tiel, 5e pr. J. Savelkoels, Rosmalen. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch v. Dugteren en nm. 6 u. de heer v. d. Most van Spijk. Werkendam, vm. 9.30 u. H. Avondmaal en en nm. 6 u. Nabetrachting, ds. G. J. v. d. Pol. Aalburgnm. 6 u. ds. Koolhaas. Aalst, nm. 2 u. ds. Luteijn. Andel, vm. 9.30 ds. A. B. v. d. Put. Geref. kerk vm. 9.30 u. ennm.2u. ds. Both. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij mans. Babyloménbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. Besoijm, vm. 9.30 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9,30 u. ds. Luteijn van Aalst Capelle, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Doeveren, nm. 2 u. de heer v. d. Most van Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen dienst. Dussen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Dekker uit Gameren. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. Giessen, vm. 9.30 u. ds J. B. Benders. Hedikhuizen, vm. 10 u. ds. Dierkens. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Koolhaas, uit Gen deren. Herpt, geen dienst. Loevesteijn, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Z.z. 2 u. ds. Ruijsch v. Dug teren van Heusden. Nieuwaal, vm. 9,30 u. ds. D. Th. Keek. Nieuwendijk, nm. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm 9.30 en nm. 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) vm9.30 u. ds. J. C. V. Raamsdonkveer, nm. 2 u. dezelfde. Rijswijknm. 2 u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 u. en nm. 2u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Montijn van Almkerk. Geref. kerk vm., 9.30 u. en nm. 2 u. lezing eener leerrede. Veen, vm. 9,30 u. ds. G. Tjalma, nm. geen dienst. Vrijhoeve- Capelle, geen opgaaf. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Waalwijk, vm. 10 u. ds. Fetter. Waardhuizen, Geref. kerk nm. ds. Bosch Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well vm. 9.30 u. ds. Voorhoeve uit den Bosch. Welseind Geref. kerk vm. 9,30 u. lezing nm. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Ingekomen van Termunten, Jan Lewe; van Uithuizen, Beerend van Deel; van De Werken c.a., Teunis Peter de Kleij n en gezin, Lijntje Noorloos en Gijsberta Pruissenvan Kapelle, (Zeeland) Pieter Tazelaar. Vertrokken naar Rotterdam, Teunis Nootenboom: naar De Werken c.a., Pie ter Willem Kenniphaas en gezin, Anna Corstiana Verhij, Neeltje van den Assen, Johanna Visser, Elizabeth Koman, Arie Visser, Antje van de Werken en Barend van de Werken. Ingekomen van: Sliedrecht, M. in 't Veld; Wassenaar, J. L. Klomp en H. M. A. H. Klomp. Vertrokken naar: Werkendam, T. P. de Kleijn en gezin, L. Noorloos en G. PruissenMiddelharnis, C. Visser en gezin; Almkerk, C. van Mastrigt. Ingekomen van: Werkendam, A. Ha- negraaff, C. de Koter en geziu, P. W. Kenniphaas en gezin, A. C. Verheij, P. J. Groeneveld, J. vavi de Koppelen gezinAlmkerk, A. E. Lagrouw en M. Versteeg; Hendrik-Ido-Ambacht, C. Pel- likaan; Naaldwijk, H. J. Visch. Ingekomen van: Genderen, G. V. d. Biesheuvel en A. M. Lankhaar. Vertrokken naar: Bergen op Zoom, H.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2