lit- en Rietgewas. C. NTOLK, Firma P. H. A. VAN KUIJK, Gouden- en Zilverwerken Horloges. L F. Huilers-Viiii llmvijiieii. Jacht- en Luxe-Wapenen Jachtbenoodigheden. Moorende li bet NiensIM yoor het Land van Hensden eg Alteoa van Zaterdai 16 Uct. 1909, No. 2884. Notaris KERKHOVEN te WertaJam, Notaris KERKHOVEN te ferMata, Rijwielen en Landbouw-Werktuigen. a. d. Waterpoort, Wijk 0 126, is, blijft en wordt steeds meer bels.eiicl als het beste merli voor Drogisterij „bet OLoode K.r nis4 REPARATIE-INRICHTING. J Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Openbare Verkooping Handel in Boter, Kaas en Eieren, in het groot en het klein. Benevens Koffie, Thee, Paarden- vleesch, enz. A. NIEUWKOOP. PUBLIEK VERK00PEN: o bLorting- èt contant, Reparatiën spoedig, billijk en net. Goedkoopste adres voor Verplegingsartikelen. W7AAT LANGENDIJK 163 B, 9 GORINCHEM. GORINCHEM. fueisiSoig BUITENLAND. Stockall, de bestuurder van een ju welierszaak te Londen hij is ook kolonel van een regiment vrijwilligers geweest de man, die eenige jaren geleden gekneveld in zijn winkel werd gevonden en vertelde, dat inbrekers hem zoo gebonden en daarna een groote hoeveelheid kostbaarheden gestolen had den, maar onlangs bekende zelf den diefstal te hpbben gepleegd, is veroor deeld tot negen maanden gevangenis straf. De Engelsche bladen bevatten nog nadere bijzonderheden over den wer velstorm, die beeft gewoed over Wes telijk Cuba en de kust van Florida. Key West, zoo heet het in deze te legrammen, is feitelijk tot een puin hoop teruggebracht. De stad is nu on der de krijgswet geplaatst. De menigte heeft getracht, de winkels met eetwa ren te plunderen; en er hebben ver scheiden diefstallen en aanrandingen plaats gevonden, zonder dat de politie daartegen iets doen kon. Niet minder dan 95 vaartuigen, van welke de meeste voor de kustvaart werden gebruikt, wor den vermist. De lijn van de Florida East Coast Railroad is over een lengte van vele mijlen vernield. De verliezen uit dezen hoofde moeten in de honderdduizenden loopenen het zal weken duren vóór de lijn hersteld kan zijn. Verscheiden kleine steden en dorpen in Florida zijn van telegrafische of telefonische ge meenschap beroofd. Men vreest later uit die plaatsen nog veel treurig nieuws te zullen moeten hooren. Bovendien wordt vrees gekoesterd voor de veilig heid van een 2500 werklieden die groote ingenieurswerken aan de zeekust uit voerden. Naar luid van de laatste berichten, die per draadlooze telegraaf uit Tampa, aan de kust van Florida, zijn ontvan gen, zouden er 1200 personen zijn om gekomen. Latere berichten stellen het getal slachtoffers aanzienlijk lager. Donderdag werd uitNew-York gemeld De gids Barille, die Cook vergezeld heeft bij de beweerde bestijging van den Mount Mc Kinley in Alaska, in 1906, heeft onder eede verklaard, dat het dichtst bij den top gelegen punt, dat zij bereikten, nog op zijn minst 14 mijlen van dien top verwijderd was. Zij hebben nooit hooger punt bereikt dan 10.000 voet. Ook verklaart Barille dat Cook hem had opgedragen, een deel van hun dagboek over te schrijven om het in overeenstemming te brengen met Cook's bewering dat hij den top beklommen had. De fotografie, die in Cook's boek getiteld is „Top van den Mount Mc Kinley"s is genomen op een hoogte van omstreeks 7000 voet. De voorvallen, op andere plalen van het boek weergegeven, hebben nooit plaats gehad. De fotograaf van Cook, Miller, heeft een eed gezworen tot staving van Barille's verklaring. Er wordt weer zeer geklaagd over de algemeene onveiligheid in Macedonië. Telkens komen er moorden voor en de benden maken het heele land onveilig. De handel lijdt zeer onder dien toestand. In de laatste weken zijn verscheidene volgelingen van den bekenden leider Sandanski vermoord. Het Engelsche ministerie van Land bouw heeft bij verordening verboden, met spoor of boot slachtpaarden te ver voeren die van ouderdom zwak zijn of aan eenig ander ongemak lijden. Ook te Mannheim zijn de sigarenfa brikanten, in verband met de belasting- verhooging, gedwongen, hun werklieden tijdelijk gedaaü te geven. Maandag zijn er ruim 1800 bedankt. Voordeinvoering van de belastingverhoog!ng hebben de bandelaars zoo groot mogelijke voorra den ingeslagen en omgezet, en zoodoende zijn de nieuwe voorraden zeer moeielijk verkoopbaar. Een telegram uit Melilla meldt dat elf soldaten en een korporaal met drie lastdieren vertrokken zijn uit Sidi Ha- midjahk om putwater te zoeken. Zij werden door Marokkanen met geweer vuur bestookt. Acht soldaten zijn ge dood, en drie zijn gewond. De aanvallers zijn niet gevonden. BINNENLAND. Omtrent het gebruik van trekhonden acht onze regeering het gewenscht eene uniforme regeling vast te stellen ter bescherming van de trekhonden, waar omtrent thans bij een aantal plaatse lijke en ook provinciale verordeningen bepalingen zijn gesteld. Een volstrekt verbod om trekhonden te gebruiken, zooals in het Britsche rijk sedert 1855 bestaat, schijnt niet noodig en niet raadzaam. Het verdient veeleer aanbe veling eenige algemeen geldende, niet moeilijk in acht te nemen preventieve voorschriften te stellen, waarbij op doeltreffende wijze een oordeelkundig gebruik wordt bevorderd. Op het par ticulier initiatief van den Bond tot bescherming van den trekhond in Nederland, door locaal en gewestelijk ingrijpen gesteund, kan door eene al gemeene regeling voor het rijk worden voortgebouwd. Het op zichzelf rechtmatig gebruik van den trekhond mag geen aanleiding worden tot misbruik, geen oorzaak zijn van gemakkelijk te vermijden foltering in zwaren of lichten graad. Bij een daartoe strekkend wetsont werp wordt alzoo voorgesteld te ver bieden een kar of wagen, met één of meer honden bespannen, als vervoer middel te gebruiken of te doen ge bruiken zonder als houder van een hondenkar of wagen te zijn ingeschreven in een register aangelegd door burg. en weth. van de gemeente, waarin de houder woonplaats heeft. Hond, tuig, kar of wagen moeten te dien einde voldoen aan voorschriften, bij algemeene bestuursmaatregel te stellen. De inschrijving wordt ook geweigerd of eene reeds gedane inschrijving wordt ingetrokken bij veroordeeling wegens niet-naleving der voorschriften, bij de wet of bij bestuursmaatregel gegeven. Beroep op Ged. Staten van de weige ring of doorhaling eenei inschrijving is toegelaten. Door deze algemeene regeling wordt het hier en daar zoo te Haarlem bestaand verbod tot gebruik van den hond als trekkracht afgesneden. Voor eigenaar of geleider, zegt de regeering, is zoodanig verbod lastig en voor de dieren zeiven heeft het gemeenlijk ten gevolge, dat zij, buiten het verbodsge- bied gekomen, tot des te grooter spoed worden aangezet en de bespanning tel kens inderhaast wordt verwisseld. Naar het „Hbld" verneemt heeft de generaal-majoor A. J. Vetter, comman dant der 8e divisie, met ingang van 1 November pensioen aangevraagd. Naar het Vad. verneemt, „moet het niet in de bedoelieg liggen onmiddellijk weder een directeur-generaal (van land bouw) te benoemen." Als chef van de directie van de landbouw zal weet het blad te vertellen waarschijnlijk optreden de tegenwoordige administra teur mr. dr. Roest. Naar het Vad. verneemt, heeft de heer Roessingh de volgende vragen tot de regeering gericht lo. Is het gerucht juist dat de direc teur-generaal van landbouw, de heer Lovink, binnenkort zal benoemd worden voor een betrekking in Ned-Indië? 2o. Indien dit zoo is, zijn er door den minister van landbouw, nijverheid, en handel pogingen aangewend, om dien uitnemenden hoofdambtenaar, in het belang van den landbouw in Neder land, hier te behouden Deze vragen zijn reeds meer dan een week geleden gesteld, maar het antwoord van de regeering is nog niet ingekomen. Dit vindt meldt thans het Haag- sche correspondentiebureau zijn oor zaak hierin, dat ministers zich tegen over de Tweede Kamer niet kuniieu uitlaten over aangelegenheden waarom trent H. M. de Koningin nog moet beslissen. Te Kerk-Driel doet zich een geval van kinderverlamming voor. De patiënte wordt in het ziekenhuis verpleegd. Ook te Meteren is er een kind door aangetast. In Friesland wordt tegenwoordig heel wat boter uit Siberië ingevoerd, die in die provincie gereeden aftrek vindt bij winkeliers en bakkers. De prijs is on geveer per '/i va^ f10 lager dan de Friesche boter. Baron v. d. B., kolonel-commandant van het 3e reg. huzaren en de oud overste R. van dat regiment, door de rechtbank te 's-Gravenhage tot vijf dagen gevangenisstraf veroordeeld we gens deelneming aan een tweegevecht, hebben den tormign voor hooger beroep laten verstrijken en dus in het veroor- deelend vonnis berust. De zadelmaker B. B. te Enschede, bij wien Dinsdagavond onder verdachte omstandigheden brand ontstond, is op last van den officier van justitie als verdacht van brandstichting naar Al melo overgebracht. Dinsdagmorgen half vier is door het Zweedsche stoomschip Gunhild in de Noordzee opgepikt een scheepsboot met elf man van den Duitschen stoomlogger Adolf, uit Geestemunde. De geredden werden overgenomen door de voorgaats stoomende loodsboot, die hen te IJioui- den binnenbracht. De sloep met de elf geredden stond onder commando van den stuurman Seele, die het volgende mededeelde: Na veertiendaagsche reis was de Adolf met 37 last haring op reis naar huis, ltoen nabij Doggersbank zonder eenig bekende oorzaak, het schip plotseling begon te zinken. Toen het water tot de verschansching was gestegen namen elf van de 21 man plaats in een scheepsboot onder bevel van den stuurman. Na onge veer vijf minuten sprong de ketel van den stoomlogger en kon men duidelijk de noodkreten van de achtergeblevenen hooren. Wegens de duisternis kon men niets zien. Gedurende den ganschen nacht zwalkte men in de scheepsboot rond. Men zag een stoomschip voorbij gaan dat hen niet opmerkte. Den vol genden dag te twee uur passeerde het Zweedsche stoomschip Gunhild, dat de schipbreukelingen opnam, \an spijs en kleeren voorzag, want niets was gered kunnen worden. De boot en de elf ge redden werden door de stoomloodsboot nommer één te IJmuiden binnen ge bracht en aan de zorg van den Duitschen consulairen agent overgegeven. De ge redden waren vol lof en dankbaarheid voor de uitnemende behandeling aan boord van de Gunhild. Het stoomschip is gezonken en zeer waarschijnlijk zijn de tien achtergeblevenen, waaronder de kapitein, omgekomen. Een timmerman, die werkzaam is in den winkel van den juwelier den heer Adr. J. Murk, in de Weezenstraat no. 9 te Rotterdam ontdekte, toen hij Don derdagmorgen op zijn werk kwam, dat er in dien winkel ingebroken was. Van af de straat geeft een portiek er toegang. Deze portiek wordt des nachts gedeeltelijk, tot een hoogte var. ongeveer twee meter, met een blind gesloten. Hiervan hebben de inbrekers, die zich vooraf op de hoogte stelden, een goed gebruik gemaakt, want het is heelemaal niet moeielijk om van af de straat, steunende met den voet in een raam kozijn, over dat blind te klimmen. Eenmaal in de portiek, hebben de inbrekers het onderste paneel uit de winkeldeur gezaagd en gesneden en zijn door de ontstane opening kruipende, in den winkel gekomen. In dien winkel hebben zij geducht en met kennis van zaken huiegehouden. Het minderwaar dige goud lieten zij achter en etaleerden het bovendien zoo keurig in de ge plunderde vitrines, dat een geroutineer de bediende het niet verbeteren zou. Uit de uitstalkast, met schuifdeuren die niet gesloten waren, van den winkel gescheiden, zijn uit zich daarin bevin dende vitrines en étui's gestolen: 11 diamanten heerenringen, 10 spelden met steentjes, 12 gouden Zeeuwsche das spelden, 11 gouden armbanden, een diamanten damesring, een brillanten damesring met robijn, 13 gouden da- mesringen, een markiesring met dia- j mant, 5 gouden damesringen met robij- nen, safier, roos, enkele brillanten, enz. 38 gladde en geribde gouden ringen, 5 gouden heerenhorloges, 5 dito dames horloges, 10 lange gouden dameskettin gen, 5 gouden aanhangers en 4 gouden medaljons, te zamen 132 stuks, naar schatting een waarde van f 500. Mogelijk zijn nog meer voorwerpen gestolen het geen nader bij inventarisatie zal moeten blijken. De heer Murk is tegen inbraak verzekerd. Niemand van het gezin van den be stolen juwelier, boven den winkel woon-1 achtig, heeft iets van het bezoek aan den winkel gebracht, vernomen. De ledige étui's, sommige met een enkele ring of iets dergelijks er nog in, hebben de dieven op de toonbank, waar zij wat de moeite van het medenemen waard was taxeerden, achtergelaten. De politie zoekt de inbrekers en het gestolene. Dinsdagmiddag is te Rotterdam ge arresteerd, als verdacht van diefstal met braak, Th. J. W., oud 23 jaar, laatst wonende te Amsterdam, thans zwerven- j de. Deze W. is de persooij die verdacht wordt in den nacht van 15 op 16 Aug. den gevangene A. Boere uit de gevange nis te 's-Hertogenbosch te hebben be vrijd, ter zake waarvan door de recht bank aldaar d d. 10 September rechts ingang met last tot ipstructie is verleend. Hij is naar 's-Bosch overgebracht. Deze week zijn van uit Winschoten ruim veertig personen, voor 't grootste deel werkloozen, vertrokken naar Soltau en Bergen, in Hanover, om daar tegen 34 en 35 pfennige per uur 20 21 cent, bij het leggen van spoorlijnen minstens vijf maanden vast werk te hebben. A.s. Maandag gaat een tweede ploeg arbeiders derwaarts, allen herkomstig uit de drie noordelijke provinciën van ons land. Woensdagmorgen om half vijf is de vleesch trein LeeuwardenVlissingen midden op het station Rozendaal tegen een stilstaanden wagen gereden. De locomotief is geheel ter zijde geslagen, een wagen, waarin 180 geslachte varkens geladen waren, is versplinterdook twee andere wagens zijn vernield. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Het onbeschadigde gedeelte van den vleeschtrein is direct met een andere machine naar Vlissingen door- gezonden. Bij het opruimen van het materiaal en het in orde maken der baan is nog een ongeluk gebeurd. Toen een der rails losgewrongen werd is hij tegen het onderbeen van den ploegbaas van der Muren geslagen, hetwelk daardoor verbrijzeld werd. ADVERTENTIEN. Gen «leren. Gepasteuriseerde Roomboter onder Rijkscontröle. De Staat waarborgt de zuiverheid onzer boter. Prijs per 1 Kg. f 1.50, per 7. Kg. f 0.75. lederen werkdag aan de fabriek ver krijgbaar, en te Heusden bij W. v. HEL DEN, Wed. NIEUWKOOP, A. KRAAI en J. VERHE1J. DOOR op Donderdag 28 October '09, des namiddags 2 uur precies, in het Café D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk te Dewerken, van: A. 41.07.26 H.A. 4-jarig Houtgewas, in 12 perceelen. B. Ongeveer 30 H.A. Rietgewas, in 6 perceelen. Aan- en op „De Bloemplaat" of „De Dood", onder Made en Drimmelen. Aanwijzing op alle werkdagen en inlich tingen te bekomen bij J. E. VAN BREU- GEL, op den polder „Boerenverdriet", nabij den Nieuwendijk en ten kantore van den Notaris. Alles omschreven bij boekje, gratis ver krijgbaar ten kantore van den Notaris, die het ook op aanvraag franco zal toezenden. Ondergeteekende bericht bij deze, dat hij een handel in bovengenoemde Artikelen heeft GEOPEIVD en zich voorstelt door concurreerende prij zen en puike waar, zijn afnemers tot zich te trekken. Beleefdelijk aanbevelend, zal Vrfjdag 29 October 1909, des nam. 6 uur precies, in het Café „Wink" aldaar, 84 Hectaren 4- en 3-jarig GRIEND- HOUT, ongeveer 12 Hectaren 1- jarigen BAND voor 't mes af en eenige perceelen RIETGEWAS, onder De Werken, Werkendam, Dussen, Sleeu- wijk, Made en Drimmelen, Emmikhoven, Veen, Hardinxveld, Uitwijk, Waardhuizen. Giessen, Almkerk en Dubbeldam. Alles omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantore van den Notaris en op aanvraag franco door hem wordt toegezonden. CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES Vraagt prijsopgaaf ca zichlzenriing. ra CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES CERES «I Abdij-siroop, Forster's Rug- en Nierpillen, Ponselet pastilles, Wijbert ta bletten, Sanguinosen, Thermogene, Kina de Vrij, Scots Emulsie, Keizer Borax, Prima Levertraan, Hoofd Eau de Cologne, Eraser pastilles, Likeur Essence, Haarlemmer Olie, Phosphorine, Eau de Cologne en Zeep van BOLDOOT en SANDERS enz., enz. Elaptieke kousen, Luchtkussens, IJszakken, Glycerine en Wondspuiten, Irrigatoren, Breukbanden, Navelbanden, Melkpompen met reservoir, Gipsver banden, Gezuiverde watten, Zwachtels, Bedstof, Gutta percha papier, Onder steken, Urine-flesschen, Verband-trommel, euz., enz. Goriuchen MAGAZIJN VAN Hammerbess Geweren met en zonder êjecteur. Automatisch Repeteer Jachtgeweer „BROWNING". Jachtgeweren uit de beroemde fabriek van J. P. Sauer, Suhl in Thuringen. Uitsluitend origineele rookzwakke PATRONEN, o.a. E C8, Walsroden, Mulleriette, Schultze enz. Diana JACHTKRUIT van Cramer en Buchholz. Langendjjk 191,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 5