De Atheensche correspondent van de leen gedeelte van zijne lading. Het water Vossische Zeitung seinde Woensdag verontrustende dingen: De regeering doet haar best, het werk van de Kamer te bespoedigen om nieuwe verwikkelingen to voorkomen. Zij hoopt in de volgende week de begrooting in te dienen en na een snelle afhandeling de Kamer te sluiten. De meerderheid van het Officieren verbond schijnt be sloten, het verbond dan nog niet op te heffen, maar een maand of twee, drie op de invoering der nieuwe wetten toezicht te houden. Een gewelddadige oplossing van den toestand schijnt op handen. Het Officierenverbond maakt zich door zijn dwingelandij sterk gehaat, stond in het gangboord en de scheepsbe- woners vluchtten in der haast in een roei bootje naar Geldersche zijde. Ook het stoombootje trachtte het vaartuig aldaar op den kant te trekken, hetgeen gelukte; doch waarbij aan de andere zijde ook een gedeelte lading af viel. Nu kwam vanzelf het vaartuig in evenwicht en de reis kon vervolgd worden. Het turfstrooisel in het kanaal terecht gekomen, wordt nu ijverig opgevischt. Een viertal zeehonden, ongewone be zoekers alhier, houden de belangstelling van jagers en anderen gaande, die veel be lust zijn op de premie, op het vangen ge steld, en ook de huid nog zouden willen verkoopen, voordat de beer gevangen is. De dieren worden geweldig geplaagd. Woudrichem. In wijk A. no. 362, zijn bij A. van Loon vijf gevallen van roodvonk geeonstateerd. ItossuiXl- Maandagavond is het her- halingsonderwijs in de o. 1. school alhier aangevangen met 8 leerlingen, jongens, welk getal echter nog zal toenemen als de land bouwwerkzaamheden zijn afgeloopen. Sleeuwfjk. Voor de zeemilitie hebben zich alhier 2 lotelingen aangemeld. 11 eeuwen. Dinsdag aanvaardde het nieuwe hoofd der school, de heer E. Burg hout, alhier zijne betrekking. Het herhalingsonder wijs begon met 11 leerlingen. Doeveren. Ten nadeele van den heer Van der Sluis, machinist op het stoom gemaal alhier, is tusschen Zaterdag en Zon niet alleen bij de reactionairen, maurlj^g^ bootjes had men ze gejaagd tot nabij de dagnacht, een geit uit zijn stal ontvreemd»; ook bij de menigte. Uit alle provinciën, vooral uit Naupfia en Chalkis zijn troe- pe naar Athene gebracht. Alle open bare gebouwen, alsmede de banken en het paleis worden door soldaten be waakt. Zelfs zijn er soldaten in het Kamergebouw, op last van het Officie- nog steeds doe^ oude haven. Waren ze daar in gekomen, dan zouden ze niet meer hebben kunnen ont vluchten; doch nabij den ingang maakten ze een duikeling en trokken weder de Maas op en al het werk was vergeefsch. Eenige schoten haar nagezonden misten renverbond. Dit heeft de Kamer ver boden over Typaldos' muiterij te spre ken en verlangt nachtzittingen om de zaken met spoed af te handelen. Maar er verschijnen slechts een dertig leden in de Kamer. Wanneer de ouderen op slraat komen nemen zij uit vrees voor het Officierenverbond een geleide van gewapende aanhangers en bedienden mee. De meeste burgers dragen trou wens wapenen dezer dagen. Uit de bur Werkendam. Onder de geslaag den voor het 3e gedeelte van het examen voor candidaat notaris, komt ook voor onze vroegere dorpsgenoot de heer A. Rijers te Middelburg. Maandag 1.1. was het 25 jaar geleden, dat onze vroegere dorpsgenoote Mej. A. de Klerk, te Schoonrewoerd, als onderwijzeres in dienst trad en tot op heden daar werk zaam is gebleven. Maandagmorgen was 't voor de schooljeugd aldaar dan ook feest en werd de jubelaresse toegesproken door de politie stelt een onderzoek in. Waalw|)k. De heer L. van Adelberg, in modeartikelen alhier, zocht met een brandende lucifer naar een lek in de gaslei ding. Plosseling had eene ontploffing plaats. De daaruit ontstane brand werd spoedig gebluscht. De heer A. had echter vrij ern stige brandwonden bekomen en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Sprang;. De nieuwe cursus van het herhalingsonder wijs in deze gemeente, is den 2 November 1.1. aangevangen met een getal van 15 jongens en 4 meisjes. Kaatsheuvel. Onze dorpsgenoot de heer J. van Heeswijk is benoemd tot di recteur van de machinale schoenfabriek voor werkloozen. Nieuweildtfk. Meermalen reeds zijn er klachten geuit over den slechten Een koopman op krukken bevond zich Woensdagavond nog laat in de gemeente en had zooveel Schiedammernat. genoten, dat hij niet verder kon. De hulp van de politie moest worden ingeroepen om den man nachtlogies te verschaffen. Op eene kar moest hij worden geladen en onder luid hoera werd hij onder den toren in den amigo gebracht, waar hij gelegenheid had zijn roes uit te slapen. Waspik. De Harmonie en Zang- vereeniging „Volksvlijt" alhier, is voornemens op Zondag 7 November a.s. met medewerking der tooneelvereeniging „Entre Nous", haar eerste gecostumeerde winteruitvoering te geven. „Entre Nous" studeert met ernst, terwijl verschillende leden meer dan eens getoond hebben flink voor den dag te kunnen komen. We mogen dus een genotvollen avond verwachten. Dezelfde vereeniging zal Maandag 8 No vember eene uitvoering geven uitsluitend toegankelijk voor dames. In het naburige Capelle is Dinsdag morgen een 18-jarige smidsjongen door de gladheid van den weg, van de fiets geval len, juist voor een zwaar met pulp beladen kar. Doordat de voerman zijn paard niet meer in toom kon houden, gingen de wie len den jongeman over het lichaam. Meer dood dan levend werd hij opgenomen Onze postbode K. v. d. Velden, werd Donderdagmiddag bij het passeeren van een hondenkar leelijk in het nauw gebracht. De hond van v. R. vloog op hem af, zoodat een botsing met hondekar en fiets onvermijdelijk was; hoewel bekend staande als een uitstekend fietser, tuimelde gerij heeft zich een wacht gevormd I den burgemeester, het hoofd der school en toestand van het drinkwater, dat door het I hij tegen den grond. Persoonlijk werd hij voor winkels en kantoren. Volgens ge rucht is er een omvangrijke samenzwe ring in wording tegen het Officieren verbond. Er behooren afgevaardigden van alle partijen toe, aanzienlijke bur gers, journalisten, groote grondbezitters uit de provincie, andere vermogende mannen enz. (Heel geheim lijkt die samenzwering niet te wezen). Aanhan gers van Rhallis zijn 't ijverigst in het komplot in de weer. Het komplot is voor den koning en wil het volk in beweging en het Officierenverbond ten val brengen. Naar de Vossische Zeitung uit Ma drid verneemt, zijn de elf laatste ge- den predikant der Ned. Herv. Kerk, welke gedeelte inwoners die aan den Kildijk wo- I door de jubelaresse werden beantwoord. De nen gedronken wordt. Er is gewezen op kinderen gaven feestliederen ten beste, be- de fecalien die jaar èn jaar het berm water nevens een keurige schrijfmap als aanden ken, terwijl ze zich de chocolade, enz. goed lieten smaken en met verheugde gezichten elk een boekje in ontvangst namen, terwijl de burgemeester namens B. en W. mede deelde, dat de school verder tot Donderdag zou gesloten zijn, om de jubelaresse gele genheid te geven op haar gemak met haar vrienden en vriendinnen te kunnen feest vieren. Van wijd en zijd ontving de jube laresse blijken van belangstelling en uit verontreinigen. Veel vuil, van allerlei soort, komt in den berm terecht, waarbij de Maan dag, waschdag, 't leeuwenaandeel heeft. Nu heeft de gemeenteraad wel een paar pompen doen plaatsen, maar dat water valt niet in den smaak. Nog niet heel lang geleden is over deze zaak aan de gezondheidscommissie, door iemand aan de Kil een brief gezonden met klachten over zoo'n toestand, en nu heeft de gezondheidscommissie deze week die door de Schoonrewoerdsche bevolking persoonlijk een onderzoek ingesteld. Ook haar betoond, kan ze wel opmaken, dat werden enkele bakkerijen opgenomen. A Imker k, In de plaats van den heer W. Vingerhoets te Dussen, is tot di- men ze nog niet gaarne zou willen missen. Eergisterenavond vergaderde de Raad I vangenen uit de vesting Monjuich te dezer gemeente. Aanwezig waren alle leden. Barcelona op vrije voeten gesteld. IDe Yoorzitter °Pende de vergadering met Reuter seint uit Cb&lons, dat Far- roan daar een vlucht heeft gedaan van 4 uur 18 min., waarin hij 234 kilome ter en 212 meter aflei. Hiermee komt Farman in aanmer king voor den prijs, die uitgeloofd is voor de langste vlucht in dit jaar. Ten/ij juist blijkt een bericht uit Petersburg aan de New York Herald, dat Gilbert, een luchtschipper die te genwoordig te Odessa verblijf houdt, een vlucht van 300 kilometer naar de Roemeensche grens heeft gedaan. Gil bert zou van plan zijn, zoo staat er verder in het bericht, nu te vliegen van Odessa naar Turkije, over de Zwarte Zee. gebed, de notulen werden gelezen en be houdens een kleine wijziging goedgekeurd Aan de orde kwamen eerst een paar in gekomen stukken. Ie. Een adres van de Koopmansvereeni ging van Gorinchem, waarin verslag werd gegeven van een vergadering gehouden in bijzijn van eenige burgemeesters, wethouders en notarissen uit het Land van Altena, beoogende voor de plaatsen Werkendam, steld. De Werken c.a., Woudrichem, Rijswijk, Giessen, Andel, Almkerk en Dussen te verkrijgen, dat ze bij het Kanton Gorichem zullen worden gevoegd en bij het arrondisse ment Dordrecht, waarvoor de meesten veel gevoelden, al zien ze in de rivier des winters niet benadeeldgeheel onbruikbaar was echter de fiets. Achterblijvers vindt men toch overal, zoo ook hier. Nog steeds hebben verschillen de boeren hun aardappels nog te veld. Het wordt wel wat laat. Door den heer D. S. m vereeniging met een Rotterdamsche firma, is evenals het vorige jaar een stuk land gehuurd, met het doel daarop weder „pikkols" (bruine uitjes) te verbouwen. Verslag van deRaadsvergadering te Sprang, gehouden op Donderdag 30 October 1909. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter burgemeester Meijer, opent om 7 uur des avonds de vergadering. Na lezing der notulen worden aan de orde van behandeling gesteld de volgende punten 1. Mededeeling ingekomen stukken. De voorzitter deelt mee, dat Ged. Staten H. van Hest" Zoon" alhier, uit het wijn-1 goedkeuring hebben verleend aan de in de pakhuis eene eerste klas damesfiets ont- vorige vergadering genomen besluiten tot vreemd, gemerkt „Brennabor" No. 401190, onderhandsche verhuring der kamer onder daar de dieven (of dief) eerst den tuin en bet raadhuis en tot het aangaan eener binnenplaats moesten passeeren, is men I geldleening groot f 3000. van oordeel, dat dezen er niet vreemd ge- Voorts dat B. en W. op 30 Sept. 1.1. de weest zijn. Een streng onderzoek is inge-1 boeken en kas hebben opgenomen bij den recteur der fanfare „Nooit Gedacht" alhier, benoemd de heer Lens uit Gorinchem. Vlffmen. Dezer dagen in den voor avond is bij den wijnhandelaar den heer gemeente-ontvanger, waarbij bleek dat alles in orde was en het saldo in kas bedroeg f 16.52$. Een en ander wordt voor kennis- £*l*mtseli§k üicuni. Heusdeil, 9 Nov. openbare school, ten einde den heer Brill Bij den Uitgever van ons blad, de Heer gelegenheid te geven een cursus te houden den gewezen lantaarnopsteker A. Varos- j sieauthans daarvoor een post op de be grooting behoort gebracht te worden van f6.25, te vinden door afschrijving van on voorziene uitgaven. Met algemeene stemmen wordt dus be- I sloten. 3. Vaststelling der gemeente-begrooting in fruitteelt. Een twaalftal leerlingen had zich reeds tot deelname aan dien cursus I opgegeven. Besloten werd zoo zulks toe te staan. L. J. Veerman, is zooeven verschenen het 100e deeltje van de z.g. Stamperiue-Bi bliotheek. Wij maken van dit heugelijk feit melding, aangezien eene uitgaaf met 100 deelen zoo niet tot de uitzonderingen, dan zeker toch tot de groote zeldzaamheden behoort. In de 23 jaren, dat de uitgaaf bestaat, zijn méér dan 300,000 deeltjes in de wan deling gebracht en nog steeds brengt elke I gege ven op minstens f50 te bepalen, waaraan post diebinnenkomt bestellingen aan; waarbij werd voldaan blijkt dat de eerste nummers nog evenzeer gewild zijn als de lateren. Tal van werkjes beleefden 2, 3 en 4 herdrukken. Hulde aan den talentvollen Redacteur (tevens schrijver van vele deeltjes) den Heer J. Stamperius, Schoolopziener te Baarn. Hij heeft iets grootsch tot stand gebracht, waardoor zijn naam ook voor het nage slacht zal bewaard blijven. Een landlooper, op krukken, die Donderdagavond vanaf den dijk herwaarts Donderdagmorgen ten 3 uur werden wij in onze gemeente wakker geschrikt door het luiden der brandklok. De groote I g^ing aangenomen stoom-en windkorenmolen van Jac. de Roos Ti zlS1.1jë begrooting 1909. stond in volle vlam. De brand liet zich zeer voorzitter zegt, dat naar aanleiding v i i t} i i i .ernstig aanzien, en daarom moet men zich *an. het in de vorige vergadering genomen een groote hinderpaal. Besloten werd mede yerwond dat het alleen b- den molen hesiuit tot toekenning eener uitkeenng aan te werken bij het pogen om het voorge-1 de mach'inekamer is gebleven en de stelde te bereiken en belendende huizen allen gespaard zijn ge- Werkendam eu wm™u nouuenuetot den d afgebrand zoodat de schade om in de namiddaguren op Woens- groot is. Verzekering dekt de schade, dag of Zaterdag van 1 tot 4 uur gebruik Oorzaak van den brand nnhekend. te mogen maken van een der localen der t Nederhemert. Op Zaterdag 13 Nov. a.s. zal een commissie uit Gedeputeerde I VOor 1910. Staten ter gemeente-secretarie zitting hou- Na voorlezing dier begrooting met de den, ten einde eventueele bezwaren aan te daarbij behoorende toelichtiug wordt met hooren tegen de door het departement van algemeene stemmen de begrooting vastge- Watorstaat voorgenomen oprichting van steld, zooals zij door B. en W. is aangeboden, De salarisregeling van de onderwijzers een petroleum en benzinebergplaats aan de ZOowel in ontvangst als in uitgaaf op was opnieuw door Ged. St. teruggezonden, draaibrug over het Heusdensche kanaal in f 20460.40$. thans met de uitnoodiging de vergoeding deze gemeente. Hierna gaat de Raad over in geheim voor het geven van handwerkonderwijs, I (Noordzijde). Door de geweldige re- comité tot vaststelling van een suppletoir dat buiten de schooluren zou worden genbuien was de grond zoo doorweekt, dat kohier van den hoofdelijken omslag. de veldarbeid geheel stil lag. Er konden zoo weinig bieten verscheept worden, dat De verordening op den leeftijd, waarop I enkele fabrieken stopgezet moesten worden kinderen tot de openbare scholen zouden Thans is de bietencampagne in vollen mogen worden toegelaten, vereischte volgens gang. Groote massa's liggen langs den dijk schrijven van Ged. St., naar de meening en wachten om vervoerd te worden van onderwijs-auteriteiten, wijziging. De Over 't algemeen genomen zijn ze klein behandeling werd tot een volgende vergade- van stuk. ring uitgesteld. (Zuidzijde). De christelijke jongelings- De verordening op het bouwen van keeten yereeniging vierde Dinsdagavoud haar 41ste was evenmin goedgekeurd teruggekomen. jaarfee8t. Als feestredenaar trad voor de Besloten werd in de verordening op te jongelingen 0p, ds. Ten Bokkel Huinink nemen, dat ieder keetbewoner minstens 5 van \\reji M3. ruimte zou moeten hebben, gemeten Giessen, over de maand Oct. Ondertrouwd: Peter Nieuwenhuizen en Johanna Nieuwenhuizen. Geboren: Gijsbert Antonie, z. v. C. Straver en J. van HaafteuArie, z. v. J. J. van Tilborg en J. Elshout. Overleden: Pieternella Daim, 14 j. Meeuwen, van 13 tot 31 Oct. Getrouwd: A. H. Pieteis, 30 j. en C. Bouman, 29 j. Rijswijk, van 15 tot 31 Oct. Vertrokken naar Giessendam, J. Ver baan en gezin. Andel, van 15 tot 31 Oct. Geboren: Johanna, d. v. H. van Rijswijk en C. van Rijswijk; Pieter nella Clasina, d. v. J. Smits en P. van Tilburg. Geboren: Christina Antonia Maria, d. v. J. M. van Alphen en M. J. M. Hendrikx; Nicolaas Hubertus Antonius, z. v. S. G. Meyers en A. C. M. Krols; Johanna Adriana, d. v. J. Mekes en G. v. d. Bosch. Overleden: Willem Schaap, 7 m.; Jan Pieter van den Hoven, 7. m.Ca- tharina Johanna Schilperoort, 66 j.; Ludovicus Petrus Joseph Norbertus Smolders, 5 l j. Sprang, over de maand Oct. Ondertrouwd JohannesLeenen, 35 j. en Johanna van Herwijnen, 35 j.; An tonie Johannes de Bruin, 34 j. en Dirkje Maria Ockers, 37 j Albert Jan Zweers van Tilburg, 37 j. en Teuntje van Dongen, 27 j. Getrouwd: Adriaan Cornelis Groene- veld, 26 j. en Maria Kruijf, 27 j. Geboren: Marinus Teunis, z. v. Chr. van der Mast en A. van der Schans; Levenl. kind v. J. van Tiggelen en J. Paqui. Overledbn: Pieter B. van der Sijde, 7 w.Maria Petronella Cornelia Mahieu, 5 j.; Cornelia Kuijsten, 86 jwed. v. H. Netten; Johannes Martinus van Vuuren, 2 m. Kerknieuws. Htrakel. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier, ds. B. van der Wal te Has selt. Almkerk. Te beginnen met a.s. Zondag, zullen de morgen Godsdienstoefe ningen in de Geref. Kerk om halftien aan vangen. iiinnenlattd. Naar de N. R. Ct. verneemt, is de regeering voornemens na het vertrek het ambt van den landbouw van den heer Lovink directeur generaal van niet te bezetten. Aan de drie inspecteurs, da heeren Löhr.is, Van Hoek en Swaving zal, gaan de bestaande plannen door, met uit breiding van hun werkingssfeer een meer zelfstandige positie gegeven wor den, waarbij zij rechtstreeks onderden minister zullen staan en met dezen confereeren. Aan het hoofd van de afdeeling Land bouw van het Departement zal dan komen te staan de administrateur, mr. dr. C. Roest. ISairgerlfjke Stuud. politie waarop de gemeentebode zich met f plaatsen van planken zouden moeten zijn hem op weg begafdoch in het logement en de vloer van steenen op hun kant. voor passanten wilde men hem niet opne- l Hierna werd aan mej. Maasdam tegen men omdat hij door en door vervuild en 1 Januari 1910 eervol ontslag verkend, vol ongedierte was. Hem is toen eene plaats wegens haar benoeming te Rotterdam en in het arrestantenlocaal gegeven. de begrooting over 1910 aangeboden. Jammer dat de man een dronkaard is, Vervolgens werd het salaris van den waarvoor niemand sympathie heeft. Er ambtenaar ter seretane, J. Cornet, verhoogd ware anders aan zoo'n individu een weldaad r(V I 50 en gebracht op f200, waarna )e te bewijzen, door hem aan andere kleeding sloten werd aan C. Gybe de helft van het en een bad te helpen. f™hok aan den Sasdyk te verhuren voor Gedurende de maand October is alhier I -- Per Jaar 90.6 mM. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 17. Onze vroegere stadgenoot de heer A. v. Wijnen, leerling der Rijkskweekschool te Nijmegen, slaagde Dinsdag j.l. te Venlojden hooldelijken omslag, het examen vrije- en ordeoefeningen Nadat nog een persoon op het supple- toir-cohier van den hoofdelijken omslag was gebracht, werd de vergadering met gesloten deuren voortgezet tot behandeling van eenige reclames omtrent aanslagen in voor der gymnastiek Gisterenmorgen viel een Woudri- chemsche visscher, die met zijn schuit bij de Buitensocieteit lag, bij het omspoelen vap een ketel uit zijn boot. Zijn kameraad, die onder de hulk lag te slapen, schoot op hel hulpgeroep ijlings toe en slaagde erin hem binnen boord te halen. Nu moest hij naar Woudrichem om droge kleeren. In de machinekamer der Metta kon hij eenigs- zins van schrik en koude bekomen. Naar we vernemen is het bericht omtrent de benoeming van mej. Guthard tot onderwijzeres te Haaksbergen voorbarig geweest. Voor de vacature, ontstaan door de benoeming van mej. J. T. Maasdam, tot onderwijzeres te Rotterdam (Charlois), heb ben zich tot op heden 3 sollicitanten aan gemeld. De Werken. Eergister zou de vrouw van F. I. kenswaard, is voor het 3e gedeelte van het notarieël-staatsexamen geslaagd en heeft dientengevolge het radicaal van candidaat- j notaris verworven. Maandagavond had alhier de uit voering plaats van de zangvereeniging „Hal lelujah." Voor een stampvolle kerk bracht de zangvereeniging de verschillende num mers op een loffelijke wijze ten gehoore, vooral „Lentenacht" en „Bloemen en Star ren", waarmede de zangvereeniging op het concours te Lekkerkerk, den eersten prijs A. in de 3e afdeeling behaalde, muntten uit. Een ieder keerde dan ook hoogst vol-1 daan huiswaarts. J.l. Woensdagmorgen is de oudste inwoner dezer gemeente, Adrianus Verduijn, overleden; 8 December a.s. zou hij 90jaar) geworden zijn. Op de j.l. Woensdag alhier gehouden veemarkt, waren zeer weinig beesten aan gevoerd. Toch was de handel levendig en werden flinke prijzen besteed. Ween. Aan het herhalingsonderwijs school Werkendam, van 29 Oct. tot 4 Nov, Geboren: Helena Henrika Anna, d. v. F. C. W. van Son en A. Nagtzaam. De werken en Sleeuwijk, van 29 Oct. tot 4 Nov. Geboren: Aaltje Maria, d. v. A. Rit meester en H. van Beek; Levenl. kind v. J. van Maastricht en L. de Hoog. Brakel, over de maand Oct. Getrouwd: Willem van Balen, 32 j. en Maria van Dalen, 20 j.Leendert Leonardus van Dalen, 37 j. en Gerrigje de Vries, 33 j. Geboren: Jan Willem, z. v. W. van Dalen en H. PaerelPeter, z. v. H. van Mourik en C. de Vries; Cornelia, d. v. G. van de Water en J. van der Wiel. Overleden: Hendrik Dirk Duijzer, 7 rn.; Steven Ermstrang, 88 j., wedn. v. Cornelia van Zanten. Poederoijen, over de maand Oct. Geboren: Johanna, d. v. H. van der Meijden en A. van Veen; Hendrika Adriana, d. v. A Dinsdagavond werd door de politie te Breda, een man aangehouden, die zoo dronken was, dat hij geheel versuft was. Op het bureau van politie werd hij in eene der arrestantencellen opgeborgen. Toen de politie Woensdagmorgen de celdeur opende om den man weer in vrijheid te stellen, gaf hij geen teeken van leven meer. De onmiddellijk ont boden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Door overmatig gebruik van sterken drank bleek de man gestikt. In den loop van dit jaar is de man 20 maal wegens openbare dronkenschap aangehouden. Het Huisgezin schrijft o. a. Wij hebben op de binnenplaats van het Postkantoor te 's-Hertogenbosch de resultaten der Tiend wet aanschouwelijk voorgesteld gezien in den vorm van de ingepakte correspondenties, die hier over op het bureau der Tiendcommissie in 's-Hertogenbosch zijn afgewerkt. De brieven voorloopig ruim 45,000 waren daar opgestapeld om, met de klerken er bij te worden gefotografeerd. Deze reuzenarbeid was gepakt in 49 postzakken en werd in den voormiddag op 3 wagens vervoerd van het bureau der Tiendcommissie naar het Postkan toor. In 't geheel zijn niet minder dan 195,000, zegge honderd-vijf-en-negentig duizend perceelen behandeld, waai toe de duizenden brieven moesten worden van Driel en W. Bau-1 in elkaar gepend. Deze eerste bezending manTeunis, z. v. T. van Veen en M. dat door het hoofd der school gegeven 1a W" t>"T wordt, wordt door 22 jongens deelgenomen. Kwet ers' Egberdma, d. v. C. van Bal legooyen en J. Klop; Leendert, z. v. De koopman V., die zijn paard langs K yaa BaHegooijen en J. de Ruiter; alhier, wat goed spoelen den weg liet grazen, kon dit niet opsporen. U - d d, Bok G d Een groote schuit met turfstrooisel ge- in de gracht, doch gleed uit en geraakte Eindelijk weid het opgemerkt in eenafge- laden, afkomstig uit Helenaveen, werd door te water. Door buren werd ze gered, want legen sloot. Het beest was er door den W^rEei een stoombootje opgesleept. Bij het zwen- zelf kon ze er niet uitkomen, daar ze voor- modder zoo vast ingezakt en heeft er circa G verleden: Adrianus Maas^ yd ken van de Beiersche Maas in Heusden's over was gevallen en de zwemkunst niet 2 dagen in doorgebracht eer het kon verlost Elizabeth van der Linden, 45 j., wed. rende vijf weken daar gewerkt aan de Kanaal, ging het scherp over zy en verloor I verstond. 'worden, wyl het niet eerder was opgemerkt. v. Peter van Ooyen. J stempeling en het inschrijven van de bezat ongeveer het driekwart van heli geheel. Vóór 10 November moet de heele massa verzonden zijn. Daar op het bureau der Tiendcom missie de noodige ruimte was, hebben drie ambtenaren der Posterijen ter ver gemakkelijking van hun werk gedu- ■mi ■HHHH 6611 adröa Hor I ,or»H nnnwiroroanicrimr I ,r. Ingekomen van Dussen, Jan W. G. de Wit en Christina van Bommel; van Capelle, Jan Blom. Vertrokken naar Werkendara,C. Redert. Geertruidenberg, over de maand Oct. Ondertrouwd Mozes Kooperberg, 28 j. en Magdalena Kalker, 23 j. \ertrokken naar Gorinchem, A. Brie- nen; Ambt-Doetinchem, H. J. van den HeuvelRidderkerk, S. N. Hoegee. Ingekomen van Duisburg, A. Blokland en gezin; Wageningen, S. Iprenburg; Kruiningen, J. H. ter Napel. Vertrokken naar Gorinchem, Wilhel- mina den Bok.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2