kenland en de Kretenzer kwestie tot een voor alle partijen bevredigende oplossing te brengen. Zondagnacht zoo meldt het H. v Antwerpen is op St.-Anna een zon derling en vreeselijk drama voorgeval len in de woning van den concierge van de Royal Yachtclub, M. Frans Xaveer Ceulemans. M. Ceulemans woon daar met zijne vrouw Adèle Maes en vier kinderen, twee zonen en twee dochters. Zondagnacht nu is de oudste zoon Albert, opgestaan, denkelijk in een toestand van slaapwandelaar, is de k& raer zijner ouders binnengegaan en heeft daar in den hoek een tweeloopsgeweer yenomen, geladen met hagel. Toen naderde hij het bed zijner ouders to op een afstand van omtrent drie meters haalde de twee hanen van het geweer over en loste de twee schoten tegelijk op het bed. De moeder, die aan de voorzijde lag met den rug naar hem toe kreeg de volle lading in het achterhoofc en in de schouders en was op slag dood Door den schok viel het lijk uit het bed De vader, door het schot gewekt sprong uit het bed en toen hij zag wa er gebeurd was, ontnam hij zijn zoon het geweer. De zonderlinge toestanc van den jongen ziende, en vol angs over wat er nog gebeuren kon, greep hij een koord en bond hem vast. Ver baasd vroeg hij Vader, waarom bind gij mij? De dader van dit vreeselijk bedrijf schijnt niet te weten wat hi gedaan heeft. Een te New York aangekomen stoom schip heeft uit Honduras het bericht meegebracht, dat een bende smokke laars de Hondureesche kanonneerboot Tatumbla tot zinken gebracht en de bemanning vermoord heeft. De Tatumbla deed wachtdienst langs de kust, om den sluikhandel tegen te gaan. Op een goeden dag nam zg een schoener met een lading rum in beslag, waarvan de bemanning zich zonder ver zet overgaf. Aan boord van de Tatumbla verbroederden de smokkelaars zich met de Hondureesche matrozen en beloofden hun volop rum. De rum deed zijne werking op de laatsten en, toen zij be schonken neerlagen, kwamen de smok keiaars, die nuchter waren gebleven, staken hen overhoop en wierpen de lijken in zee. Er waren negentien man aan boord van de kanonneerboot, die tot den laatste toe, met den kapitein erbij, omgebracht zijn. De smokkelaars boorden gaten in den scheepswand, lieten de Tatumbla zinken en ontsnapten daarna met hun schoener. StEkl^DUlkim. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Heus- den, brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift voor verlof tot verkoop van uitsluitend alcohol vrijen drank van: W. SPITZERS voor ééne localiteit in het pand gelegen in de Pelsche straat, kadastraal bekend Sectie A no. 1162. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Heusden, den 6 November 1909. ClDMlMeljib NieuwM. Heugden, 10 Nov. Een oude, doove man, logé uit „de Rei rende man" alhier, werd Maandagmiddag te Oudheusden, nabij het fort, door den stoomtram aangereden. Hij werd in den rug geraakt en bleek inwendig gekwetst, want het bloed kwam hem uit den mond. Per tram naar hier gebracht, werd hij naar het St. Antoniusgasthuis vervoerd en onder geneeskundige behandeling gesteld. Een transport op de Maas, als zelden alhier waargenomen wordt, passeerde Zon dagmiddag de stad. Het was een enorm lang houtvlot, zooals die meermalen den Rijn komen afzakken, maar dat nu door een sleepboot de Maas werd opgetrokken. Op het midden stond eene hut voor de bemanning en het personeel bewoog zich over de verschillende deelen van het vlot om alle stoornis in de passage te voor komen. Bestemming was Eindhoven, voor de lucifersfabriek. De zeehond, die ten spijt van de visschers zich nog steeds bleef vertoonen, bezocht Maandagmorgen de aanlegplaats der stoombooten, alwaar hij telkens opdook. De brigadier der rijksveldwacht en de schutter van den oever stonden hem ge wapend met ongeduld op te wachten. Eerst kreeg hij eenige hagelkorrels omzijnooren van den brigadier, waarna v. d. O. hem het genadeschot toebracht. Nu zonk het amphibie en dreef vermoe delijk met den stroom weg. De visschers zjjn gered; doch de schutters zullen het zonder premie moeten doenwant het overtuigingsstuk is ver te zoeken. Sleeuwfjk,. Aan de buurt Kille heeft zich een geval van febris typhoïdea voorgedaan. J.l. Zaterdag had de echtgenote van T. v. d. P. alhier het ongeluk dqpr den zolder te vallen. Alhoewel de zolder aan zienlijk hoog is, bracht zij het er goed af. Zij had zich slechts aan een harer beenen bezeerd, terwijl zij, doordat een ton, welke gedeeltelijk met water was gevuld, haar in haar val na kwam, een nat pak opliep. Meeuwen. Het volgende stond op een briefkaart, Zondagmiddag een eind buiten Drongelen aan den dijk langs de rivier gevonden: Mademoiselle A. Onsea Rue Somme I Belgique Anvers België Antwerpen Verder bevatte die briefkaart ze was vastgehecht aan 'n kleinen gescheurden luchtballon zoowel in onze taal als in 'tFransch het volgende: Prijskamp met luchtballons. De persoon, welke dezen luchtballon vijn- den zal wordt verzocht deze postkaart be hoorlijk in te vullen en dezelfde niet ge frankeerd binst den korst mogelijke tijd te verzenden tot en met den 18 Oct. Plaats der nederdaling. Datum en uur. Naam en adres van den afzender. Als dank voor den bewezen dienst zal het inlichtingscomiteit gedenkenissen sturen aan de verzenders le der 2 kaarten, welke het eerst binnen komen. 2e der 2 kaarten komende van de verst atgelegen plaatsen. Hoewel de 18 Oct. al lang voorbij is heelt de vinder G. I. Gz., te Drongelen toch nog aan het verzoek voldaan. lYaalu'ijk. „Waalwijks Belang" zal dezen winter weer een groot armenconcert organiseeren. Verschillende Waal wij ksche musici zullen worden uitgenoodigd daartoe hunne medewerking te verleenen. H jjk. Woensdag gaf het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" alhier, hare aangekondigde uitvoering voor Donateurs en herhaalde deze gisterenavond voor het publiek. Wat wij reeds eenige malen tijdens een gewone repetitie van O. en U. mochten hooren, deed ons veel verwachten, doch hetgeen de vereeniging thans ten gehoore bracht, overtrof onze verwachting verre. Het geheele programma werd keurig uit- gevoerb, getuigde van ernstige studie en deed de vereeniging en hare bekwamen directeur alle eer aan. Een extra vermel ding verdienen wel no. 4 van 't programma Graziella, overture, no. 8 Franche Amitié fantaisie en no. 11 Vendage et Moisson, overture, deze nummers vooral werden lief en met gevoel gespeeld. De voordrachten die tusschen de verschil lende nummers werden ten beste gegeven en het kamerstukje dat in de pauze werd opgevoerd wekten den lachlust der bezoe kers op. De verschillende personen die hier in optraden, bewezen weer dat de vereeni ging over goede voordragers te beschikken heeft., We hopen O. en U. spoedig weer eens te mogen hooren. (Te laat ontvangen voor ons vorig nummer.) Oudheuscleil. Aardbeziën, in den kouden grond, vertoonen zich in bloei en met vruchten, in den tuin van den Heer Chr. Sprengers, alhier. Mieuwaal- In een onbewaakt oogen- blik viel bij M. v. P. een kind van slechts een half jaar oud, tegen een brandende kachel. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen voor het deerlijk gebrande aan gezicht. Dusseil. De bietencampagne is alhier, dank zij het schoone weer der laatste dagen, in vollen gang. Op de los- en laadplaatsen is het verbazend druk; het gewicht der bieten valt evenwel niet mee. llerpt. De Tiendcommissie gaf aan de posterij een brief ter bezorging aan het adres van een persoon alhier, die... reeds bijna 8 jaren geleden is gestorven. Dat is toch teveel gevergd! De handel in aardappelen blijft le vendig. De prijzen zijn weer iets vlugger. Men betaalt hier voor blauwe f 2,75 k f 3, Zeeuwen f 3,f 3,50bravo's f 2,75 k f 3.eigenheimers f 2,25 k f 2,40, wol kammers f 4,50 en hooger. Dank zij het prachtige weder der laatste dagen, schiet het rooien der mangel- wortelen goed op. Algemeen is echter de klacht dat de opbrengst niet zoo groot is als 't vorige jaar. De siroopfabrieken be steden f 8,50 per 500 Kg., terwijl veehou ders uit de zand- en heistreken tot f 11. per 500 Kg. besteden. KaHhoiiiiiicl. Alhier bestaat het plan ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de zangvereeniging „Zaltbom- melsch Mannenkoor" een nationale zang wedstrijd te houden. Reeds wordt tot dat doel eene commissie gevormd. Dit zang concours zal dan waarschijnlijk op Hemel vaartsdag worden gehouden. Met ingang van 15 November a.s. is aan den heer D. J. van de Garde alhier eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand. In de Vrijdag 5 Nov. gehouden raadsvergadering werd in eene voormiddag en namiddagzitting de begrooting 1910 be handeld, welke ten slotte werd goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 171290,911, met een post van onvoorziene uitgaven groot f 977,63. C-enderen. Een 83-jarig ingezetene cwam uit de kerk en kreeg op weg naar iuis een toeval. Groote consternatie onder de terugkeerende kerkgangers, die hem huis waarts droegen, waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen. (ilaineren. De wed. v. B. moest; van huis; zich vroeg voor de reis klaar makende verliet ze in 't donker hare wo ning, niets achterlatende dan kleine kin deren, welke hun slaap nog niet ten einde j hadden. Waarschijnlijk geen onbekende hebben van deze gelegenheid gebruik ge maakt en hebben ten b are nadeele een stuk nieuw katoen ter grootte van plm. 8 hemden zich toegeëigend, wat zij slechts kort geleden van de diaconie bad ont- j vangen. Zondag gaf de harmonie- j en zangvereeniging „Volksvlijt" en „Volks- vermaak", onder medewerking van de too-; neelvereeniging „Entre Nous" hare eerste j gecostumeerde winteruitvoering- Het programma, bevatte, behalve eenige muzieknummers, een drama genaamd „De Bokkenrijders". Hat stuk werd voortreffelijk opgevoerd, vooral het zoontje van zekere Berkelmans speelde zoo natuurlijk dat me nige toeschouwer de tranen in de oogen kreeg. Ook de heeren Van Dongen, Coesmans en Akkermans gaven blijk geheel in hun rol op te gaan. Wij hopen dan ook dat deze nog zeer jeugdige tooneelvereeniging ons nog zeer dikwijls zulk een genotvollen avond zal ver schaffen. Raamsdonk. In de Zaterdag j.l. gehouden raadsvergadering, waarin alle leden tegenwoordig waren, werd na voor lezing der notulen der vorige vergadering, welke werden goedgekeurd aan de orde gesteld I. Ingekomen stukken. Beredeneerd verslag van den toestand van het lager onderwijs opgemaakt door de plaatselijke schoolcommissie. Schrijven van den heer L. F. van Dix- hoorn, houdende bericht dat hij de benoe ming van Gemeenteveearts niet aanneemt, Proces-verbaal van kasopneming bij den Gemeente-Ontvanger waaruit bleek, dat de boekeü en kas in orde waren, en dat in kas was f 3374,33$. Schrijven van de N. V. Electriciteit Mij. „Raamsdonk" te Raamsdonk, houdende mededeeling, dat aan de bezwaren uitge sproken in het rapport van den heer Nagt- glas Versteeg is tegemoet gekomen, welke stukken voor kennisgeving werden aange nomen. Adres van den heer Dr. C. Gutteling daarbij verzoekende om eervol ontslag als geneesheer belast met de armen-praktijk. Besloten, het gevraagde eervol ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten der gemeente bewezen. II. Schrijven van heeren Gedeputeerde Staten, houdende verzoek om wijziging van art. 3 der verordening tot regeling der jaar wedden van het onderwijzend personeel met ontwerp besluit van B. en W. en ver dere bijlagen. Na lezing van het op deze zaak ingewon nen advies van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs, werd conform het voorstel van B. en W. besloten niet in te gaan op het verzoek van Ged. Staten. III. Ontwerp verordening tot regeling van den omvang van het onderwijs op de O. L. Scholen alhier. Werd ongewijzigd vastgesteld. IV. Benoeming Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand (vacature J. H. Kamp.) Uit de door B. en Waangeboden aanbe veling werd benoemd de heer F. M. A. J. ridder de van der Schueren, Burgemeester. V. Benoeming van een lid in de plaat selijke commissie van toezicht op het lager onderwijs, vacature G. H. Simonis. Uit het door de betrokken commissie voorgedragen tweetal werd benoemd de heer Dr. H. Hoijng. VI. Aanwijzing van het onderwijzend personeel voor het herhalingsonderwijs. Werden aangewezen: Op het Dorp: de heeren M. A. Zwets en J. N. van Dongen.; Op het Veer: de heeren J. W. Smijers, J. J. Leenaarst en Th. Kolsteren, benevens mejuffr. J. van Daalen. VII. Voorstel van B. en W. in zake straatverlichting. Naar aanleiding van dit voorstel werd besloten, lo. tot verplaatsing van 2 gloei lampen, staande aan het voedpad „Voor langs" naar Maasdijk; 2o. het aantal gloei lampen, bij een vroeger raadsbesluit bepaald op 150 te vermeerderen met 6. VIII. Vaststelling gemeente-begrooting dienst 1910. In een breed gemotiveerd rap port werd door de commissie, belast ge weest met het onderzoek dier begrooting, voorgesteld eenige posten van uitgaaf te verhoogen met een gezamelijk bedrag van f 900, en eenige posten van uitgaaf te ver lagen met een gezamelijk; bedrag van f2000 en met dit bedrag de post Hoofdelijke Omslag te verminderen. Conform het rapport werden de voorge stelde wijzigingen aangebracht. Bij de behandeling der begrooting wer den de volgende jaarwedden verhoogd: lo. van de Ambtenaren ter Secretarie t. w. van den len Ambtenaar met f 25, van den 2en Ambtenaar met f 75. De door B. en W. aangeboden verorde ning regelende de jaarwedden en het aantal Ambtenaren ter Secretarie, werd conform het voorstel van genoemde commissie aan gehouden. 2o. van de veldwachters ieder met f 25. 3o. van den Gemeente-opzichter met f 125. De begrooting werd vastgesteld op het voor ontvang en uitgaaf gelijk gesteld cijfer van f 34136,07$. Hierna werd op voorstel van den Voor zitter de Smidstraat en het Smidseind her doopt en den naam gegeven van Prins Hendrikstraat. Hierna werd de openbare vergadering gesloten en ging men over in eene besloten vergadering tot behandeling van reclames Hoofdelijken Omslag. Raamsdonk veer. Van de nieuwe weegbrug aan de haven alhier wordt door de bietenverbouwers een druk gebruik ge maakt. Duizenden kilo's worden thans aan de haven verscheept. De centrale verwarming in de R.K. kerk alhier, zal vermoedelijk binnen enkele dagen in werking worden gesteld. Alle pa rochianen zullen deze belangrijke verbete ring zeer zeker op prijs stellen. Algemeene vergadering van deRaams- donksche IJsclub op Woensdag 10November a.s., 's-avonds om 7 uur in het café van den Heer A. P. de Reijer. Aan het postkantoor Raamsdonk -en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand October ingelegd f 12246.98$, teruggetaald f 10980.58. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4402. Zaterdagavond omstreeks halfnegen klom de monteur Jenke boven in een electrische booglamp op het Heereplein tot het repareeren van de daaraan bevestigde booglamp die niet wilde branden. Hij had zich met een ijzeren ketting aan den maat bevestigd ten einde vallen te voorkomen Ten onrechte van meening dat de stroom uitgeschakeld was, raakte hij met zijn handen de leiding aan en kreeg contact met het gevolg dat het hem onmogelijk was zich los te rukken. Door zijn gillen trok hij de aandacht van het publiek en dra werd de stroom door een andere monteur uitgeschakeld, waardoor hij uit zijn netelige positie werd gered. Gelukkig is dit ongeval zonder verdere nadeelige gevolgen afgeloopen. Dchvjjiien. Bij G. v. L. alhier stond verleden week een pruimeboom nog in vollen bloei; iets bijzonders in dezen tijd van het jaar. Een zekere V. d. W. alhier, had 's-avonds na afloop van het werk het paard naar de wei gebracht. Toen hij 's-morgens opstond en het paard wilde gaan halen, bleek hem, dat 't paard reeds goed en wel op stal stond. Deze persoon is een slaapwandelaar soms verlaat hij 's-nachts het bed, zonder dat hij zich daarvan den volgenden dag iets herinnert. Ook nu schijnt hij in den slaap het paard uit de wei te hebben ge haald. Russen. Volgens de N. R. Ct. is de bietenvletter C. van Dinteren op de Bleek, kil overboord geslagen en verdronken. Verslag van de gemeenteraadsvergade ring van Sleeuwijk, gehouden op Zaterdag 6 November 1909. Voorzitter, de heer A. van 't Sant, Bur gemeester. Secretaris, G. Vos. Afwezig de heer A. Sigmond met ken nisgeving. Ten tien uur des voormiddags opent de voorzitter de vergadering met gebed, waarna de secretaris lezing geeft van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is: 1. De voorzitter doet mededeeling dat op 2 Oct. j.l. door B. en W. de kas en boeken van den gemeente-ontvanger zijn opgenomen en er alstoen f 3072.46 in kas was en de boeken regelmatig waren bijgehouden. 2. Adres straatverlichting te Kille. Door eenige ingezetenen is aan den Raad een adres gericht ter verkrijging eener straatverlichting aan de buurt Kille. Burg. en Weth. hebben de kosten eener behoorlijke verlichting berekend als volgt: aanschaffing en plaatsing lantaarns f 125. gewoon jaarlijksch onderhoud f 75. Alhoewel het meerendeel der leden van oordeel is, dat eene straatverlichting wen- schelijk is, stuit men op het bezwaar, dat de inwoners van het dorp Sleeuwijk er ook ten zeerste om verlegen zijn, daar er aldaar zeer donkere deelen zijn en het verkeer vooral niet minder is dan te Kille. Met 4 tegen 2 stemmen wordt besloten afwijzend te beschikken. 3. Besluiten van Ged. Staten houdende goedkeuring van: a. 2 af- en overschrijvingen begrooting 1909. b. Aanvullingskohier hoofdelijken omslag 1909, ten bedrage van f 31. 4. Voorstel van Burg. en Weth. naar aanleiding van een schrijven van Ged. Ska ten, tot aanvulling der keetenverordening, met eene bepaling, dat de eigenaars vrucht gebruikers of beheerders der keeten moeten gedoogen dat door of vanwege de gemeente een nummer op de keeten wordt aange bracht en verplicht zijn dit nummer in goeden staat te onderhouden. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot wij ziging van art. 50 der bouwverordening. Volgens het tegenwoordige artikel moet in of bij iedere bestaande woning één privaat aanwezig zijn. Voor sommige blokhuizen is het gebleken dat zulks ondoenlijk is met het oog op de aldaar zeer geringe aanwezige ruimte bij of in die woningen. Burg. en Weth. stellen daarom den Raad aan art. 50 als 3e lid toe te voegen, dat B. en W. voor de woningen alwaar het aanwezig hebben van één privaat bij elke woning wegens de geringe ruimte in of bij die woningen niet doenlijk is, vrijstelling kun nen verleenen van het bepaalde in art. 50 en nadere eischen kunnen stellen. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. 6. Wordt besloten aan de burgerlijke armbesturen van Sleeuwijk en de Werken voor het jaar 1910 subsidiën te verleenen, respectievelijk ten bedrage van f 500 en f 1000. 7. Vaststelling begrooting Burgerlijke Armbesturen 1910. Voor het Burg. Armbestuur van Sleeuwijk wordt deze vastgesteld in ontvang- en uit gaaf op f 500, en voor dat van de Werken op f 1202.80. 8. Vaststelling gemeente-begrooting 1910. Deze wordt in ontvang- en uitgaaf vast gesteld op f 18508,79. Alsnu ging de vergadering over in eene met gesloten deuren ter behandeling van eenige reclames tegen den Hoofdelijken Omslag. Rinnenland. De slechte ontvangst in Duitschland van de voorstellen van ministerKolkman om 30 pet. te leggen op de invoerrech ten, en de vertoogen, dienaangaande reeds van Duitsche zijde, langs diplo- matieken weg, tot onze Regeering ge richt, althans „vriendschappelijk" in uitzicht gesteld, zullen naarde „Avp." wordt medegedeeld vermoedelijk ten gevolge hebben, dat dit voorstel wordt ingetrokken. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Naar aanleiding van het voorstel der Fransche regeering tot herziening van het bestaande tarief van invoerrechten, waarbij o.a. Nederlandsche kaas bedui dend hooger zou worden belast, heeft het 'dagelyksch bestuur van de Neder landsche Vereeniging van Kaashande* laren onmiddellijk alle pogingen in het werk gesteld om zoo mogelijk dit drei gend gevaar af te wenden. Hij heeft alle afgevaardigden per circulaire gewezen op de nadeelen, die uit deze verhooging van rechten konden voortspruiten en een tweede circulaire in grooten getale verspreid onder de afnemers van Hol- landsche kaas in Frankrijk met hetzelfde doel. Blijkens de van enkele afgevaardigden aan het bestuur toegezonden brieven heeft deze beweging zeer de aandacht getrokken, met het gunstige gevolg, dat in de Kamerzitting van 27 October 1.1. besloten is, dat de rechten voor Neder landsche kaas op het bestaande tarief van 12 francs per 100 K.G. gehandhaafd blijven. Inzake de verkiezing van jhr. mr. Oh. Ruys de Beerenbrouck tot lid van de Tweede Kamer voor het district Gulpen is weer een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin allereerst protest wordt aangeteekend tegen de conclusie der meerderheid van de door de Tweede Kamer benoemde commissie van onder zoek. Adressanten wijzen er verder op, dat de conclusie dier commissie een bijzondere tint heeft, daar baron Van Wijnbergen, heftig voorstander van de verkiezing van jhr. Ruys de Beeren brouck, zitting had in die commissie. Zooals onze lezers weten, voerde het dagelijks bestuur van Gulpen te zijner verantwoording van de begane fouten o. a. het volgende aan: „De fout is volstrekt niet toe te schrij- veu aan opzet of berekening, ten einde een eventueel ongewenschte uitkomst der stemming te kunnen doen vernie tigen. Zij is te wijten aan een, door te haastig werken begane, noodlottige ver gissing, waarbij, momenteel geen stem biljet meer vindend der Kamerverkie zing van 1905, inderhaast werd genomen tot model van de te drukken stembil jetten, een biljet der verkiezing van 1897, van welke er toen nog een heel pak zich bevonden in een kast ter gemeente-secretarie". Dit argument nu achten adressanten van weinig waarde, omdat ter secretarie toch ook aanwezig was of moest zijn het staatsblad met het model van een stembiljet. Ook wordt gevraagd, of niet gedacht moet worden, dat de vernie tiging van het pak stembiljetten van 1897 opzettelijk is geschied, uit vrees voor navraag. Geprotesteerd wordt in het adres tegen het verwijt der commissie, dat de onge grondheid van de klachten den adres santen niet onbekend is geweest. Ze houden dan ook hun beweringen vol. Men meldt uit Maastricht: Bij een gevecht, hetwelk Zondagavond tusschen dronken arbeiders te Hoens- broek plaats had en waarbij de messen gebezigd werden, werd een hunner levensgevaarlijk gewond. De dader is aangehouden. Zondagavond tusschen 7 en 11 uur is in den winkel van de firma Schreu- der Baksteen, juweliers, aan de Ged. Binnenrotte te Rotterdam, ingebroken. De daders zijn geheel te werk gegaan volgens een vooraf vastgesteld plan, waarbij voordeel is getrokken uit ver schillende omstandigheden. Hiertoe be- hooren, dat in de entresol, ter linker zijde boven den winkel gelegen, is ge vestigd de drukkerij van den heer A. R. Murk, waarin 's Zondagavonds nie mand aanwezig is, en dat de beide ver diepingen daarboven sedert eenige we ken onbewoond zijn. Voorts, dat de gebroeders Baksteen, die des nachts steeds in het benedenhuis, waarin de winkel gevestigd is, vertoeven, dien avond tusschen 8 en 11 uur uit waren, met hun hond. De inbrekers zijn als volgt te werk gegaan. Met een valschen sleutel is de straatdeur geopend, die toegang geeft naar de trap, voerende naar de druk kerij van den heer Murk en de onbe woonde verdiepingen. De op het portaal uitkomende deur van de drukkerij is vervolgens met een valschen sleutel geopend. In die drukkerij nabij de deur hebben de inbrekers met een centerboor elf gaten in den vloer geboord en ver volgens met een zaagje een vierkant stuk plank er uit gezaagd, aldus een opening krijgende van ongeveer 50 bij 30 centimeter. Het raggelwerk van het plafond onder den vloer gelegen werd mede stuk gezaagd en het gedeelte van het plafond daaronder stukgestooten. Door de ontstane opening lieten de inbrekers een stevig van knoopen voor zien en vrij dik koord zakken, dat in den winkel tot bijna op den grond reikte. Daai langs lieten zij zich zakken en zoo kwamen zij in den winkel. Van de uitstalkast ter linkerzijde zijn de schuifdeuren geforceerd en uit deze étalage en een kast achter de toonbank zijn gestolen al de gouden horloges in den winkel aanwezig, ongeveer 200; voorts een 300 400 gouden ringen, eenige gouden horlogekettingen en gouden broches en belletjes. Het ge- stolene werd in den winkel voorloopig in een spanen doos bij elkaar gedaan, deze doos is met het touw door het gat in het plafond geheschen en in de drukkerij geledigd. Daar zijn een paar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2