Zenuwziekte -te GIESSEtT. Nat. Ohr. Geheel Onthouder* Vereeniging. UitsteMe plepnlei voor Koffiedrinken. Draineerbuizen door de PINE PILLEN. Door uitsluitend Sunlight Zeep te gebruiken blijft het linnen en tafelgoed zoo wit als sneeuw. Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. Keil Melkwagen Tew plaatsini pekt voor een M y^aankomend Wagenmaker. Itouwmanswoning Notaris KNOOK PUBLIEK VERK00PEN: olfieliuis Chocolade, Koffie, Melk, Sigarenhandel, ZONDAGS BESLOTEN. aan de fabriek van J. WESSEUN6, eindjes kaars in den winkel gevonden. Toch schijnen de inbrekers niet heele maal op hun gemak gewerkt te hebben, want er was nog heel wat meer, en nog wel in hun onmiddellijke nabijheid, te stelen. Van diamant is er niets weg genomen. De dieven moeten zijn vertrokken op dezelfde wijze als zij kwamen. De firma Schreuder en Baksteen is tegen inbraak verzekerd. De waarde van het gestolene wordt op ongeveer f 12,000 begroot, hoewel nog niet met zekerheid is vastgesteld het juiste aantal gestolen voorwerpen. De diefstal verwekt om de groote brutaliteit waarmede zij gepleegd is, veel sensatie. Als verdachten van dezen diefstal zijn in een geheelonthouders-koffiehuis in den Oppert gearresteerd de gebroeders M. W. en W. de Vos, terwijl nog twee broeders van hen, welke vermoedelijk in 't buitenland vertoeven, gezocht wor den. Van het gestolene is echter nog niets gevonden. Maandagnacht hebben een 4-tal in brekers een bezoek gebracht aan het café van de electrische spoor, aan het Hofplein te Rotterdam. Zij werden door de politie verrast terwijl ze bezig waren een brandkast open te boren. Twee van hen, Th» J. Wijnen en C. Donker, be kenden van de politie, zijn ïeeds ge arresteerd. Maandagnacht is bij Wijk aan Zee de Zweedsche schoener Ida, geladen met graniet, van Zweden naar Rotterdam, daar de kapitein in de meening was voor den Waterweg te zijn, met volle zeilen op het strand geloopen. De be manning is gered, doch het schip zal wel verloren zijn. Uit IJmuiden wordt gemeld: De sleepboot „Atlas", van de reederij Zur Mühlen, van Nieuwediep naar Shields vertrokken, stootte zeventien mijlen noordwest van het vuurschip Haaks op een gelijk met het water drijvend wrak, oogenschijnlijk een met hoi|t geladen bark. De sleepboot bekwam zware lekkage, liep hier binnen en stoomde onmiddellijk op naar het droog dok te Amsterdam. Men meldt uit Haarlem: Hier doet zich een geval voor dat een jongen van 17 jaar, die voor 2'/z jaar werd veroordeeld tot 1 jaar tucht school, zich daar en na zijn ontslag goed gedroeg, in dienst wil treden. Doch dit wordt hem nu onmogelijk gemaakt, omdat men ten raadhuize heeft gemeend die ondergane tuchtschoolstraf te moeten vermelden op het aangevraag de bewijs van goed gedrag. De jongen heeft thans de tusschen- komst ingeroepen van den minister van oorlog. De vorige week liep te 's-Gravenhage het gerucht dat een stoker der gasfa briek in een oud vest voor f 100,000 aan diamanten had gevonden. Natuur lijk werd het door niemand geloofd. Door toevallige omstandigheden .kwam echter „L. en V." achter de juiste toe dracht der zaak en deelt deze als volgt mede In een werkmansgezin te 's-Graven hage, had de vader voor ongeveer 3 jaar terug een gebruikt pak gekocht en dit nu als zijn huispakje in gebruik ge nomen. De man verloor de vorige week een dubbeltje tusschen de voering van het vest en terwijl hij dit weer voor den dag haalde kwam hij tot de ont dekking dat er zich twee steenen in bevonden. Toen hij deze er uit gewei kt had bleken het 2 schitterende brillanten te zijn, die een waarde vertegenwoordigen van ongeveer twintig duizend gulden. Zoo ziet men alweer hoe een dubbeltje rollen kan. Er wordt onderzocht hoe die brillanten daarin verzeild geraakt kunnen zijn. Nflet café van mejuffrouw M. T., in de* Vredenoordlaan te Rotterdam, werd bezocht door een man, die weldra ge volgd werd door een tweeden persoon, die een lap goed droeg. Dit tweetal, dat zich voordeed als elkander vreemd, raakte aan het handelen over den lap stof en hij werd door den eersten be zoeker gekocht voor f 13. Nu had deze man toevallig geen geld bij zich en vroeg het daarom aan de caféhouctster te leen, de lap stof als waarborg in haar handen achterlatende. De juffrouw liet zich bepraten, gaf het geld, behield de lap stof en de mannen vertrokken. Tot nog toe wacht de juffrouw te vergeefs op den man, dien zij de f 13 leende, want de door hem gekochte lap is nau welijks f 3 waard. Zondag is te Kielwindeweer J. S., een ongehuwd man van 44 jaar, dood in zijn woning gevonden. S. is waarschijn lijk tengevolge van drankmisbruik in het vuur gevallen en bezweken. Het lijk vertoonde ernstige brandwonden. Te Gastelsveer, nabij Rozendaal, had Zaterdag een ongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopeu. Een paard van den landbouwer Linders, gespannen voor een wagen, waarop zich een dienstbode bevond, sloeg op hol en zag niet dat de brug over den Vliet I open stond. Paard en kar zoomede de dienstbode kwamen in het water te recht. Het paard sloeg tegen een pijler en brak den nek, ook de kar werd ge heel verbrijzeld. De dienstbode kon men evenwel nog levend op het droge halen, alhoewel ook zij kwetsuren had bekomen. De Papcndreclilstche zaak. Door verscheidene leden der Tweede Kamer werd bij de afdeelingsbehande- ling van de justitie-begrooting geklaagd over de wijze waarop de behandeling der bekende Papendrechtsche zaak voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch de vice-president zoowel als het Openbaar Ministerie zich tegenover beklaagden en getuigen hebben gedragen. In breeden kring heeft die behandeling veront waardiging gewekt. Wel ligt het buiten 's Ministers bevoegdheid den vice-pre sident daarover te onderhouden, maar men hoopte dat de Min. althans termen zou hebben gevonden om den betrok ken advocaat-generaal op het minder gepaste van zijn optreden te wijzen. Men zou gaarne zien, dat de minister door maatregelen zijnerzijds er zooveel mogelijk legen waakt, dat getuigen beleedigingep van de zijde der justitie te verduren hebben. Gevraagd werd, of de minister bereid is na de berechting der Papendrechtsche zaak het rapport over te leggen, uit gebracht naar aanleiding van de ten vorigen jare gedane toezegging, dat een ambtelijk onderzoek zou worden inge steld naar de vraag, of de politie te Pa- pendrecht voldoet aan redelijke eischen. Voorts zou men gaarne vernemen, hoe het sedert de stationneering der marechaussee te Papendrecht aldaar met de veiligheid en orde is gesteld. Te Kalsdonk onder Roozendaal (N.-Br.) heeft Zondagavond een hevig gevecht plaats gehad tusschen een marechaussee en de beruchte broeders Van Zundert, die de marechaussee met messen te lijf wilden. Dezen maakten van de sabels gebruik en hebben de Van Zunderts duchtig geslagen en gewond. De mare chaussees zijn er in geslaagd de verzet- plegers in hechtenis te nemen. GEMEZEM Mevrouw A. Koes te Ruinen was sedert 25 jaren aangetast door zenuwtrekkingen van het gelaat, een soort van plaatselijke St.-Vitusdans op het gelaat. Die aandoe ningen veroorzaakten haar ondragelijke pij- neij en al wat zij had gedaan om er zich van te verlossen, was nutteloos geweest. Ten laatste had mevrouw A Koes de Pink Pillen genomen die haar door ver schillende personen waren aanbevolen. Dank zij die behandeling, heeft zij hare zenuw trekkingen en hare pijnen, die haar sedert 24 lange jaren zoozeer hadden doen lijden, zien verdwijnen. Het is onnoodig nog veel meer te zeggen over zulk een merkwaardige genezing. Wij hopen dat zij, die aan'zenuwkwalen lijden, zullen begrijpen welke weldaden de Pink Pillen hun kunnen bewijzen. De menschen die niet slapen, zij die zich over kloppingen en duizelingen beklagen, vrouwen die geplaagd worden door onver- klaarbaren angst, zij die door sombere ge dachten worden vervolgd, kinderen die den St.-Vitusdans hebben, moeten de wonder dadige behaddeling der zenuwziekten vol gen. De Pink Pillen herstellen het bloed, versterken het zenuwstelsel. Allen die er gebruik van maken, genieten een onver klaarbaar welzijn, want de Pink Pillen wek ken de werking van alle organen op. Zij genezen de bloedarmoede, de bleek zucht, de algemeene zwakte, de zenuwzwakte en de plaatselijke pijnen. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam: voor Heusden en Omstreken bij de fixhia V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. INGEZONDEN. Vergun mij s.v.p. een weinig plaatsruimte in uw blad waarvoor ik u bij voorbaat dank zeg. In het nummer van Woensdag 3 Nov. komt een bericht voor uit Babiloniënbroek dat veel onjuistheden bevat. Een inwoner is er wel bietendrager, (die zich niet schaamt zijn brood eerlijk te verdienen) hij heeft zijn aardappels niet in den grond laten staan, maar heeft die in October j.l. per soonlijk mede uitgerooid. Dus de zorg niet aan de vrouw overgelaten en wat het meisje betreft dat was wel te water geraakt, niet Vrijdag en niet bij afwezigheid der echte lieden, ook niet op punt van verdrinken j«mt de kleeren waren van boven alle droog. Maar bij thuis zijn kan zoo iets ook gebeuren, dat hoorde ik laatst van mijn buurman, daar was hetzelfde geval, waarvan in dit blak ook melding is gemaakt. U Mijnheer de Redacteur nogmaals dank zeggend voor de verleende plaatsruimte verblijf ik met de meeste hoogachting, C. de Graaff, Babiloniënbroek. het beroep naar de Ned. Herv. gem. te' Dubbeldam, door ds. S. H. J. James, pre- dikant alhier. Diir^erliike Ktand. Heusden, van 2 tot 9 Nov. Overleden: Hendrik Ernst Termeu- len, echtg. v. A. Lonte, 80 j.; Sint Machiei Antonius Robertus van Dijk, 7 m. Dussen, van 29 Oct. tot 4 Nov. Getrouwd: Hendrikus Spiegels, 26 j. en Johanna Adriana de Ronde, 25 j. Geboren: Cornelis Leonardus, z. v. J. Kievits en W. A. v. d. Pluijm; Wil- helmina Maria, d. v. H. A. J. Nefkens en M. H. Kuiper. Veen, over de maand Oct. Getrouwd: A. Baaijens, 37 j. en O. A. Clement, 28 j. Geboren: Lamberta, d. v. J. H. Vos en J. Stavert; Cornelis, z. v. J. Vos en G. den Dekker; Gerrit, z. v. Pb. Verbeek en J. Zonneveld. Overleden: Anna Charlotte Cam pagne, wed. v. J. W. Krieger, 58 j. Besoijen, van 21 Oct. tot 4 Nov. Ondertrouwd: A. L. Naaijkens en P. M. de Jong; F. L. J. van Dallen en T. Viveen. Geboren: Hendrika, d. v. M. Bakker en H. Lommus; Geertruida, d. v. J. Ophorst en M. Kool; Maria, d. v. A. Froklage en M. van DammeHendrik, z. v. A. Quirijns en M. Verschuren Catharina, d. v. A. P. Mayers en E. 't HooftAntonius, z. v. J. M. Hessel- berth en C. van Rijen; Hendrik, z. v. J. Blok en M. van Herpt. Wijk, c.a. over de maand Oct. Getrouwd: L. van Bergeijk, 25j.en J. Bouwman, 25 jA. Treffers, 30 j. en M. van Loon, 24 j. Geboren: Jenneke, d. v. E. Nieuw koop en E. van HeldenWillem, z. v. A. Vos en A. M. Bragt; Adriana, d. v. H. van Helden en E. Bouman; Jan, z. v. P. van Ballegooijen en A. van Kuijk. Overleden: M. van Helden, 55 j J. J. den Boer, 48 j., echtg. van H. v. Helden; G. van Bergeijk, 3 m. Raamsdonk, van 24 Oct. tot 5 Nov. Ondertrouwd: Th. Maton, 24 j. en H. Vissers, 25 j.; P. A. G. Killestein, 25 j.; en P. Hendrikx, 25 j. Getrouwd: G. Haspels en W. E. SchoutenH. Broeders en C. C. M. Tempelaars. Géborén: Adriaan J., z. v. A. J. Ko- nings en A. Zijlmans; Adriana A., d. v. P. Broekmans en P. J. Hooijmaijers Nicolaas J., z. v. J. van Delft en M. Snijders; Antonius J., z. v. H. A. Kie- bootn en P. M. Zijlmans; Maria Chr., d. v. Chr. van Pelt en J. Keijzers; Alida H., d. v. A. M. de Jongh en A. M. Hoorn; Petrus J., z. v. J. Petersen M. C. van Strien; Maria P., d. v. P. Ver- duijn en M. van Oosterhout; Johanna C., d. v. J. Broeders en E. P. Snijders Geertruida J., d. v. L. A. Tritten en J. Gisbers; Petrus H z. v. J. van Hel- vert en J. M. van Tilborg; Hendrika M. J., d. v. P. M. Otjens en J. C. Kie- boomArnoldus J. A., z. v. J. v. Biezen en M. Luiken; Josephina W., d. v. A. Kieboom en J. van Wanword; Petrus, z. v. J. Snijders en P. H. Rijken; Anna F., d. v. H. C. van Seters en A. W. v. d. Elshout; Cornelis, z. v. L. A. v. d. Hout en G. Blankestijn. Overleden: Joh. van Gils, 4 m Adrianus J. van Loon, 2 m.Elisa J. Knaap, 87 j., wed. van M. Lankhuizen. Afloop tanlieitedlu^eii. Kerknieuws. Xuiliehem. Bedankt voor het be roep naar de Geref. kerk aihier door ds. Itlarktberiehteu. G. van Velzen te Lopik. *Lage Zwaluwe. Bedankt voor GEBRUIKS AANWIJZING ROND IEDER STUK. 's-Hertogenbosch. 25 Oct. Op de heden gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 148 stuks. Eerste kwaliteit gold van f 0,54 tot f 0,60, tweede kwaliteit van f 0,48 tot 0,54, derde kwaliteit van f 0,40 tot f 0,48. ROTTERDAM, 8 November. De prijzen aan d&vgroentenveiling der Tuinbouwver- eeDiging de Zuid-Holl. Eilanden aan don Persoonsdam alhier waren heden als volgt Bloemkool f 4,707,70 roode kool f 2,70 3.15 witte kool fl.452,50 gele sav. kool f 2.4.70, knolrapen f kroten f 1.10 alles per 100 stuks; prinsesseboonen f per 100 K.G.; tomaten f per 100 pond; N.-H. suikerpeeren f dirkjesperen f trosjesperen f alles per kinaardappelen 1 per H.L. Kotterdamsche eieren veiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 6595 stuks. Hoendereieren van f 6,45f 9,40 per 100 stuks. GORINCHEM. Ter Fruitmarkt besteedde men voor Dirkjesperen f ét f Oomskinde ren f ét f Noordholl. suikerperen f él f zure appelen f3 él 15.50 zoete appelen f 2.50 3.25, per H.L. Over den veehandel in Gelderland schrijft men thans: Onveranderd gaat het door: markten vol vee, maar weinig handel. Lage prijzen voor de massa's halfvet en ander jong vee. Honderden stuks vee van de eerste soort worden door de boeren zei ven of door par ticulieren geslacht en verkocht tegen een derde minder dan die door de slagers wordt bedongen, zoodat deze nu door de concurrentie gedwongen worden hunne prijzen te verlagen. Vette kalveren zijn ook minder in prijs, doordien de Engelsche markt lager prijzen noteerde. De handel in schapen en lammeren was iets beter, maar niet veel. Vette varkens en biggen zoowel hier als in Engeland lager in prijs. Paarden gaan nog altijd goed weg. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 70 71 ct., 2de kwaliteit 50 ét 60 ct., vette kalveren 67 él 58 ct., vette var kens 57 él 69 ct., voor Engeland, él alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 120 él f 200, neurende f 105 él f 210, guste f 140 él f 185, pinken f 40 A f 60, kalveren f 12 él f 16, biggen f 6 A f 10, drachtige zeugen f 40 él f 60, drachtige gelten f 40 él f 50, schot telingen f 20 él f 30, schapen f 12 A f 20, vette lammeren f 12 k f 15, luxe-paarden f 500 él f 640, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 él f 425, 2e kwaliteit f 200 A f 310, twee-en-een-halfjarige f 150 ét f 210, ander half/jarige f af per stuk. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 6 Nov. 105 M. 07.8 M. N.A.P. 7 0.99 0.86 1.02 0.85 8 9 1.06 0.85 Waterhoogte Maastricht (brug). 8 Nov. 0.13 M. boven 0. 9 o.l5 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 8 Nov. 1.45 M. boven 0. 9 1.40 Idverteiiüën. TE KOOP: geschikt voor 24 bussen, voor f 5©,bij J. C. BUIZER, Almkerk. zal ten verzoeke van de GEMEENTE GIESSEN, bij inzet op Honderd tijg 18 November a.s. en bij toesla op Donderdag 25 November H.§., telkens des voormiddags 1©4 uur precies in het Koffiehuis van De Lorm te Giessen bestaande uit Huis en Schuur, met afzonderlijke ScllUUl* daarachter, Erf, Tuin en het Zuid-Westelijk gedeelte van den Boomgaard, zooals ter plaatse is afge bakend, teGiessen, kadaster sectie A nos. 619, 620 en 621, ter grootte van ongeveer 14 Aren. Het perceel, midden in het dorp gelegen, is bewoond geweest door den Heer P. A. VAN DER WIEL. Betaaldag 27 December a.s. Lasten van af 1 Januari 1910. Aanvaarding na betaling der kooppen ningen. Inlichtingen te bekomen ter Secretarie van Giessen en ten Kantore van den Notaris. VAN DE Pelsterstraut O ©4, 2 Uk* STEEDS VERKRIJGBAAR: enz. U# Goedkoope Prijzen. Uitgebreide van eene eerste klas fabriek. ALLE SOORTEN te koop, te BOLSWARD. Mijnheer de Redacteur! Vertrokken naar Emp-d en Meerwijk, J. A. van Woerkom; Dongen, G. A. de Gast. Ingekomen van Almkerk, A. Strik. Woudrichem, van 30 Oct. tot 4 Nov. Vertrokken naar Gorinchem, O. van der Tak. Ingekomen van Beesd, J. van Straaten Arnhem, K. Spoor; Gorinchem, R. J. Spoor en L. Schaap. 4 Nov. Prov. bestuur van Noordholland, o. het onder houd van de duinen op het eiland Terschelling behoorende tot de zeewerken in Noordbolland gedurende 1910,1911 en 191?. Raming 7200 per jaar. Minste inschr. a. c. Swart, Terschelling, f 5445. ?o. Het opruimen, het verplaatsen en het leveren en atellen van meerpalen langs het Noordhollandsche kanaal. Kaming 298N Minste inschr. W. A. Verbruggen, Oonda, f 2680. So. De verzwaring van een gedeelte buitenduin- regel onder de gemeente Callantaoog, benoorden strand- paal 9.800 Raming 17200. Minste inschr. j. Oldenburg j*Bergen 18978. WERKENBAM. De zetting der boter it dete tteek op de markt 70 ett., in de winkelt dut 75 et pet half kilo Eieren f 1.90 di 26 ttukt. SLEEU WIJK. De letting der botr bedraagt 78 et. per half tolo en d*e der eieren f 1.90 de tiukt. BESOOIJ EN9 Ne. J>e prijs der Boter wat heden f 1.H8 1 .i'i per Kilo. Aangevoerd 0 K G Keren f .'.75 de 26 ttukt 't BOSCH 8 Nov. Ds prijs der boter wat tan f 1.40 tot f 1.44 GORINCHEM8 Nov. Op de veemarkt waren aan gevoerd 261 runderen, 2 nuchtere kalveren, 27 vette varkent 656 biggen, tehapen en lammeren De prijzen waren alt volgtzware ka/fkoeien f 220 f 260, kal/vaarzen f 140 a 180 guitte vaarzen 60 «110, melkkoeien f 140 a 180, twee en een-halfjarige asten f a anderhalf jarigt f a pinken f a graskalveren f IQ a 60, nuchtere f 1 a 16, tehapen f a lammeren f a biggen f 7 a 13 per ttuk. Vette varkens 26 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe /11.50a 12,roode dito 10 75 a 11. witte dito 8. a 9.50 inl. rogge f 7.10 a 7.25 buitenl. dito f 7.25 a 7.45 gerst f 4.80 a 5. -, haver f 3.85 a 4.— duivenboonen f 9.— a 9.25 blautoe erwt n f a re ais, 75 pond, f 6.a 6.25 alles per heet Boter 721/j a Tb et, per half kilo. Eieren f 1.85 1.90 per 26. Kippen f 0.50 a 0.75 per stuk. ROTTERDAM 8 Nov. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f - a,—per 100 kilo f i 1. a 8— nienw f a Rogge f a per heet. Gerst f aChevalier fa Haver f -. a -.per 100 kilo. Bruine boonen f 10 a 16- witte f 11 a 15.-, Erwten f a ROTTER DA t/, 8—9 N v. Op de veemarkt waren heden aang'voerd 876 vette runderen, 1748 magere dito. 908 vette en graskalveren, 184 nuchtere kalveren 3508 schapen of lammeren, 721 varkens, 166 biggen. De prijzen wren a's volgt: runderen le kwaliteit 72, 2e kw 48 cent, kalveren le kw. 95, 2e kw. 75 ct. schapen le kw 50 2e kw. 30 ct. vette varkens 56 a 52 ct. licht soort 50 a 46 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv-ren f 11.50 a 15 50 idem vo r de slacht f 7. a 10 50 Biggen f 1.10 a 1 20 per week. Op de botermarlt w rden aangevoerd 48/8 en 36/16 ton tn 228 stukken van een half Ho Prijs Ie kwali teit f 61 2e kw f 58, 3e kw. f 56 Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren f 5 60 a 5.80, Overmaassche dito f 6 a 6 20 per 100 ROTTERDAM 8 Nov. Zaadmarkt Lijnzaad f 15 a 15 75 Karweiyaad f 15 75 a Koolzaad 9 75 a 10 75- ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8.25 af 9,5 Haver f3,15 af 4,2 Garst 4 30 a 4.85 per H.L Boter f 0.87 l/, a f 0,8 per half K.G Kieren f 17> «ƒ210 per 26 stuks Biggen f 8,25 a 11 5Konijnen f .00 a ƒ0.00, Kippen f 0 0.00 per stuk. te Andel,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3