ItEKENlMItKINO. Burgemeester en Wethouders van Heus len herinneren belanghebbenden aan hu me -> rplichting om in 't belang eener richtige t-ij houding van het bevolkingsregister bij vesti ging in, vertrek uit- en verhuizing binnen de gemeente daarvan op de voorgeschreven w ij ze aangifte te doen ter gemeente-secretarie, Niet naleving der verplichting, waarop streng wordt toegezien, is strafbaar. Heusden, den 12 November 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Luitenant-Kolonel, Provinciale Adjudant in Noord-Brabant, verzoek ons het volgende op te nemen. Lotelingen der lichting 1910, bestemc voor volledige oefeningen, die een blaas instrument bespelen en genegen zijn om bij het fanfare-korps van het 9e regi ment infanterie Leeuwardenof het 10e r egiment infanterie Haarlemte worden geplaatst, kunnen zich daartoe vóór den 15en Februari i9i0 aan den Provincialen Adjudant te VBosch, onder mededeeling van het instrument dat zij bespelen vrachtvrij opgeven. De voordeelen, welke een plaatsing bij een fanfare corps met zich brengt bestaan niet alleen in de bijverdiensten welke zij door het geven van concerten genieten, maar voorts in de bijzondere wijze, waarop zij hun dienstplicht kun 'en vervullen en hun tevens de gele genheid wordt geboden, kosteloos onder goede leiding hunne bekwaamheid in het bespelen van hun instrument te verhoogen." De lotelingen, die zich voor een be reden wapen bij den Burgemeester hun ner gemeente aanmelden of doen opgeven, hetgeen voor den eerstvolgenden 30sten November behoort te geschieden, worden er nadrukkelijk op gewezen, dat het ten zeerste in hun eigen belang is om bij bovengenoemde aanvrage, meer dan één bereden korps op te geven, omdat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat, zoo zij slechts één korps opgeven, hierbij óf geen plaats meer is óf wel, dat aan dat verzoek om andere redenen niet voldaan kan worden. SMaafselIjk Nieuws. Heusden, 13 Nov. Bij Kon. besluit van 6 dezer is, met ingang van 1 December, benoemd tot di recteur van het post- en telegraafkantoor te Vlijmen, de heer W. M. J. Achterbergh, thans in gelijke betrekking te Ootmarsum. De heer M. van de Ven, hoofd der bijz. Kath. School, had weder een succes met een aspirante voor het examen van amb ten aar bij de Rijkspostspaarbank, Jonkvr. Cl. de la Court te Vught, die alhier hare opleiding genoot, slaagde als no. 6 van de 172 candidaten. Werkendam. De post had het ook hier deze week drukop één dag kwa men niet minder dan 300 aangeteekende brieven aan, die in verband stonden met de zoogenaamd vervallen tienden, wier na sleep echter nog wel 30 jaar zal duren. Dinsdag 1.1. werden door B. en W. dezer gemeente tot volkstellers benoemd de heeren J. C. Piek, J. Cornet en S. van de Ruit. Een onzer ingezetenen zou dezer dagen voor de tweede maal van uit Ant werpen de reis naar China aanvaarden doch veranderde op het laatste oogenblik nog van besluit en keerde naar hier terug, 't Schijnt, naar de sprake gaat, in China voor de Hollanders niet alles meer rozengeur en maneschijn te zijn. Hicsbosch. 't Gaat met den bieten- oogst ditmaal hier ook slecht. Andere jaren zijn de bieten zoo goed als opgeruimd en thans staan er op verschil lende polders nog een massa in den grond, op een polder zelfs wel circa 13 bunder. De oorzaak hiervan is dat veel bieten stekers uit 't Land van Altena naar Noord holland trokken om in de IJ- of Meerpolders te arbeiden. Dit is voor de hier gebleven bietenrooiers een buitenkansje, want des te langer duurt de oogst. Almkcrk. De vlekziekte is hier nog niet geheel weg. De Gr. vond 's morgens een al zeer zwaar varken in 't hok dood liggen. Voor 't gezin een zware slag. Nleuwend({k. Hier is weder een geval van typhus geconstateerd in een gezin aan de Kil, waarvan reeds enkele kinderen die ziekte hebben gehad evenwel gelukkig zonder doodelijken afloop. Geertruiden her jg. Aanst. Dins dag zal in 't hotel Sandbergen, eene verga dering gehouden worden van hoofden van Chr. scholen en verdere belangstellenden uit het Xlle district van den Schoolraad van Chr. Scholen. Er zullen referaten gehouden worden door de heeren Klaver, Torenbeek, De Bruin en De Graaf, respectievelijk hoofd der Chr. school te Nieuwendijk, Breda, Bergen op Zoom en Zwingelspaan. Keizersveer. De kort geleden hier in functie gekomen kapitein der stoom- pont, zal met 1 Dec. deze functie neerleg gen, om terug te keeren naar zijn vorige standplaats Dordrecht, om zijn post als kapitein der Waterstaatsboot „Bruno" weder in te nemen. Raamsdonkveer. Aan de Pa pierfabriek „de Maasmond" werd Woensdag een nieuwe machine in gebruik genomen, welke tot het grootste soort behoort, die hier te lande in werking zijn. Deze in ge bruik stelling ging met eenige plechtigheden gepaard. Op een gegeven oogenblik trok mevrouw Reid (de echtgenoote van den directeur) de z.g. stoppen los en de papierpap (Welseind.) Met leedwezen vernamen begon te vloeienvervolgens werd door H.Ed een hefboom overgehaald en weldra was het geheel in werking en zag men he papier te voorschijn komen. Onze streek is met deze industrie zeer ingenomen, die aan zeer veel handen geregeld werk verschaft, Dank zij de ijverige bemoeiingen van de Kamer van K. en F. alhier, zal eerstdaags woorden begonnen met het leggen van een wissel ten behoeve van de Zuiderstoomtram Deze wissel zal worden gelegd in de on middellijke nabijheid van het Kruispad Hierdoor zal de verzending van goederen zeer zeker worden bevorderd. Dinsdagmiddag viel een werkman, werkzaam aan de in aanbouw zijnde woning van wed. Rolffs in de Prins Hendrikstraa alhier, met een emmer kalk in den kelder. Ongelukkigerwijze kreeg hij vervolgens den eminer op de toppen van zijn vingers met het gevolg dat hij vermoedelijk van twee vingers in het vervolg de toppen zal moeten missen. Be Werken. Bij den fietshande laar Rosier alhier, huurde Zaterdag 1.1. een vreemdeling een fiets, bracht ze niet meer terug, doch verkocht ze. Gelukkig heeft men den dief gevonden en op de fiets beslag gelegd. Eet hen. Op de Hedelsche paarden markt kreeg J. Lankhaar, landbouwers knecht van E. van der Beek te Genderen, en wonende alhier, een klap van een paard zoodat men hem huiswaarts moest vervoe ren. Ten vorigen jare overkwam hem dit ook, terwijl hij in vorigen dienst ook reeds op gevoelige wijze kennismaakte met de achterhoeven van paarden. Je moet maar in 't hoekje zitten, waar de slagen vallen. Gameren. De landbouwer L. K. kocht Dinsdag j.l. een slachtbeest op de markt te Zaltbommel van iemand uit Tuil. 't Plan was nog den zelfden avond het beest te slachtenof het ervan -bewust was kan men niet gissen, doch het is er nog den- zelfden dag van door gegaan rechtstreeks op Bommel aan, gunde zich geen tijd met de pont over te varen, sprong te water en zette het op den uiterwaard te Haaften aan. Den volgenden [dag kon de nieuwe weer in beslag nemen, doodvonnis werd vol- eigenaar het daar waar tegelijk het trokken. Het W||k. herhalingsonder wijs is hier voorloopig met 7 leerlingen begonnen. Dat men ook hier de kunst van varkens mesten wel verstaat, moge als bewijs dienen, dat bij den landbouwer L. de Bruin een varken werd geslacht, dat ruim 400 pond schoon gewicht opleverde. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad, kwam achtereen volgens aan de orde: 1 Voorloopige vaststelling der rekening van de Ebbe over het dienstjaar 1909. Vast gesteld op f 2035.06in ofttvangst en op 1493.95$ in uitgaaf. 2. Voorloopige vaststelling begrooting Ebbe, dienstjaar 1910. Wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 3808.06. 3. Voorloopige vaststelling gemeentebe- grooting, dienstjaar 1910. Wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 16340.50$. 4. Wordt besloten aan het Burgerlijk Armbestuur voor 1910 eene subsidie te ver- leenen van f 800. 5. Wordt goedgekeurd de aanbesteding aan J. van Wijk van een ijzeren hek om den tuin der onder wij zerswoning voor f203. 6. Ingekomen stukken: Een request betreffende den hoofdelijken omslag, waarop goedkeurend wordt beschikt. Veen. Als een bijzonderheid kunnen wij melden, dat door den landbouwer C. G. T. een knolraap vertoond is, die het ko lossale gewicht had van 12 K.G. Waspik, In eene vergadering ge houden door de Kegelcub „D. E. G." d.d. 10 November j.l., werd bij acclamatie de heer T. H. Haagen jr gekozen als bescherm heer van genoemde vereeniging, terwyl in Dedoelde vergadering werd besloten een onderling Kegelconcours te houden. Door den heer Haagen werd de benoeming tot beschermheer aanvaard, terwijl hij te vens voor de te houden wedstrijd f25 dis ponibel stelde. Wij stellen er prijs op te vermelden, dat de heer Haagen wederom voor de zooveelste maal heeft getoond, hoeveel belangstelling door hem gevoeld wordt voor het veree i- gingsleven in deze gemeente. Het zou mis schien indiscreet zijn mede te deelen wat door genoemden heer reeds op dit gebied ;edaan is, doch een ieder die goed met de ioestanden alhier op de hoogte is, weet hoeveel door hem is gepresteerd. Te meer waardeering verdient dit optre den nog, daar de heer Haagen feitelijk vreemdeling in deze gemeente is. Een woord van dank van allen die prijs stellen èn op bevordering van sport èn op bevordering van gezellig verkeer, is hier dan ook niet misplaatst. Nederhemert. In de Dinsdag j.l. gehouden raadsvergadering, werd de begroo- voor 1910 vastgesteld. Ook werd besloten zoowel aan de Zuid- als aan de Noordzijde ïerhalingsonderwijs te doen verstrekken. Jammer dat zich een paar meisjes, voor dit ook voor hen zoo nuttige onderwijs, e laat hadden aangemeld. (Noordzijde.) Bij een dochter van den heer B. alhier, hebben zich verschnn- selen van krankzinnigheid voorgedaan. Van ieverlede werd de patiënte erger, totdat I men het noodig oordeelde haar in een krank zinnigen gesticht te plaatsen. Ook aan de Rietschoof is een krankzin- nig meisje, dat eerstdaags naar een gesticht zal gaan. Beide gevallen wekken groote deernis in I onze gemeente. Donderdag vierde de oudste inwoon- ster dezer gemeente, Maaike Bruigom, haar na we de treurige tijding, dat onze vroegere herder en leeraar Ds. R. Loman te Gelder- malsen, waar hij als predikant stond, plot seling is overleden. Achtereenvolgens was hij te Zuilichem, Herwijnen en Geldermai sen werkzaam. Vóór dien tijd was hij gods dienstonderwijzer te Nederhemert. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Drongelen, gehouden op Donderdag November 1909. Tegenwoordig alle (7j leden. Voorzitter de heer J. Oerlemans, Burgem I. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld II. Aan de orde: De heeren van Mersbergen en Burghout worden aangewezen tot het onderzoeken der genoemde begrooting, alsmede tot hen uitbrengen van verslag daaromtrent in de volgende vergadering. De voorzitter motiveert dit voorstel. Hi; wijst op den verren afstand, die de kinderen die in het gehucht Hagoort wonen, bijna dagelijks moeten afleggen, om alhier ter school te kunnen gaan. Die afstand, welke minstens 40 minuten gaans bedraagt, is voor jonge en zwakke kinderen, vooral des winters uiterst bezwaarlijk, hetgeen we niemand zal betwisten. De school te Meeu wen kan in ongeveer 20 min. bereikt wor den, zoodat door het sluiten eener overeen komst, als boven bedoelt, de belangen der aldaar wonende ouders ten zeerste zullen worden behartigd. Wat de financieele lasten betreft die uit de regeling zullen voortvloeien deze zullen niet van dien aard zijn, da ze eenig bezwaar kunnen opleveren, te meer daar de financieele toestand der gemeente zeer gunstig is. De heer van Campen kan zich met he voorstel niet vereenigen. Hij acht het nie gewenscht op het voorstel in te gaan, op grond van financieel bezwaar, daar toch aan de gemeente Meeuwen bij eventueel totstandkoming der regeling een zeker be drag per kind zal behooren te worden be taald, welke uitgaven hij niet in het belang der gemeente acht. Bovendien alwaar het voorstel door B. en W. is genomen op eigen initiatief en niet is gegrond op het verzoek der belang hebbende ouders, daar deze tot nog toe daarvan niets hebben te kennen gegeven acht spreker het allerminst noodzakelijk eene regeling daaromtrent te treffen. Te meer, daar volgens het voorstel op de school te M. slechts zullen worden toegelaten die kinderen, wier ouders in het gehucht Ha goort wonen. Door het trekken dezer grens wordt de onbillijkheid begaan, dat de kin deren die in de onmiddellijke nabijheid van H. wonen eO. die thans eveneens een verren afstand moeten afleggen om alhier ter school te gaan, van de regeling niet zullen kunnen profiteeren. De voorzitter merkt op dat steeds de financieele belangen in het oog zullen wor den gehouden, doch dat niettemin de raad ook steeds de zedelijke belangen zijner in woners behoort te bevorderen, ook al zal daarvoor eenig geldelijk offer moeten wor den gebracht. Eri alwaar het voorstel uit eigen initiatief is genomen en de ouders geen verlangen hebben kenbaar gemaakt, daar is dit toe te schrijven aan de omstan digheid dat te M. schoolgeld moet worden betaald, hetgeen voor hen geen gering be zwaar uitmaakt, waardoor een verzoek van hunne zijde' is achterwege gebleven. Het college van B. en W. achtte zich daarom genoodzaakt de zaak in behande ling te brengen. Na eene vrij uitvoerige discussie wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en met 4 tegen 3 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren van Campen, Burghout en van Mersbergen. lil. Voorts wordt nog besloten, den heer Burgemeester van Heusden te berichten, dat de gemeente zich wenscht aan te slui ;en aan den Veekring aldaar. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Meeuwen, gehouden op Dinsdag 9 No vember 1909. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer Vos. Voorzitter de heer J. Oerlemans, Burgem. I. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden ge- ezen en onveranderd vastgesteld. II. Aan de orde: voor het dienstjaar 1910, bedragende in ontvangst en uitaaf f 8709.51. De heeren Boon en Sprong worden aan gewezen tot het onderzoeken der genoemde begrooting, alsmede tot het uitbrengen van verslag daaromtrent in de volgende verga dering. geen 90sten verjaardag. Het oude vrouwtje is en goedgekeurd, nog bijzonder kras en verricht nog haar dagelijksche bezigheden. Van den zomer reeft ze nog tweemaal den afstand van lier naar Heusden te voet afgelegd, om lare dochter te bezoeken. Verschillende blijken van belangstelling mocht ze ontvangen. der leden bezwaar bestaat. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Vrij hoeven-Cappel, gehouden op Dins dag 9 November 1909. Tegenwoordig: de Burgemeester en alle in functie zijnde leden. De voorzitter opent de vergadering, waar de notulen der vorige worden gelezen Aan de orde: 1. Mededeeling proces-verbaal van kas- opneming, waaruit blijkt, dat de boeken behoorlijk waren bijgehouden en het ver- eischte gedrag f 642.01$ in kas was. 2. Besluit van 23 September 1909 van de Gedeputeerde Staten, houdende sluiting en vaststelling van de rekening over het dienstjaar 1908, conform de voorloopige vaststelling door den gemeenteraad op 19 Juli 1909. 3. Schrijven van P. M. Hommel alhier, dd. 23 September 1909, dat hij zijn beno ming als lantaarnopsteker aanneemt. 4 Schrijven, dd. 29 Oct. 1909 van den brievengaarder J. Gouda alhier, dat de ver hooging van 15 gulden voor de vervangster van den hulptelegraaf- en telefoonhouder op de gestelde voorwaarde in dank wordt aangenomen. 5. Behandeling der begrooting van de plaat selij ke inkomsten en uitgaven voor den dienst van 1910. Niemand over de begroo ting in het algemeen het woord verlangende, wordt overgegaan tot de behandeling eerst van de artikelen der uitgaven, daarna van die der ontvangsten, welke na beraadsla ging achtereenvolgens worden goedgekeurd. De begrooting hierna in haar geheel in stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen vastgesteld in ontvangst en uit gaaf beide op f 6641.49$. 6. Vaststelling concept-adres aan H. M. de Koningin tot het erlangen eener buiten gewone subsidie volgens art. 53 onderwijs wet tot een bedrag van f 1150. Onveranderd vastgesteld. 7. Onderzoek geloofsbrief nieuw gekozen raadslid A. C. Oerlemans. Een daartoe be noemde commissie, bestaande uit de heeren Stam en de Bruijn adviseert na afloop van het onderzoek, wijl zij den geloofsbrief heeft in orde bevonden, tot toelating. Met alge meene stemmen dien overeenkomstig be sloten. 8. De concept-voorwaarden der verpach ting van de opbrengst der heffing van kaai en havengelden, dienst 1910, worden met algemeene stemmen vastgesteld. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlange ide, sluit de voorzitter de vergadering. en Kerknieuws. is Gameren. In de Ned. Herv. kerk herkozen tot ouderling R. Slegh en tot diaken M. Spiering. EUwtlk. In de j.l. Dinsdag gehouden vergadering van manslidmaten der Ned. Herv. gem. alhier, zijn herbenoemd als kerk voogd, Ant. van Herwijnen en als notabelen Peter Smits en Corn. Verhoeven PREDIKBEURTEN, 14 November. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman, (dankuur voor den oogst. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Both. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermanides, H. Avondmaal. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9.30 u. ennm. 2 u. ds. P. 't Zandt. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Bosch. Geref. kerk, vm. 9 u. en nm. 2u. leeskerk. Leeuwen. Vm. H. Avondmaal en nm. dankzegging. jledikhuizen, nm. 2 u. ds. Ossewaarde Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Geref. kerk, vm. 9.30 nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6.30 u. ds. P. H. de Jonge. Sprang, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. p. jaar. f 6867 5943 4738 7171 13233 782 8069 6871 V. en Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. lezing. uit Andel. H. Avondmaal. en nm. 2 u. lezing. du Sart. ifloofi Aanbestedingen. Donderdag is in het gebouw van het Provinciaal Bestuur te 's-Bosch o.a. aan besteed Het uitvoeren van vernieuwingen en her stellingen aan de provinciale wegen in Noord-Brabant en aan de daartoe behoo- rende kunstwerken enz., benevens het on derhoud daarvan van 1 Januari 1910 tot met 31 December 1912, als: lang p. 18e perc. weg 's Herto- genbosch-Nieuwkuik-Dru- nen, met 1 zijtak 21088 M. 19e perc. weg Heusden- Drunen naar en door Waspik 17891 20e perc. weg Bezooien- Tilburg, met 1 zijtak 25796 21e perc. weg Genderen- Dussen-Werkendam, met 2 zij wegen en 3 zij takken 28700 22e perc. weg Waspik- Oosterhout-Made, met 3 zijtakken 36628 23e perc. weg Moerdijk- Lage-Zwaluwe 4337 24e perc. weg Roode Vaart - Zevenbergen- Leur- Vaartkant, met 1 zijtak 21655 25e perc. weg Drie Hoef- ijzers - Klundert - Willem stad 24985 26e perc. weg Oude Molen-Ouden bosch-Etten met 2 zijtakken 24052 27e perc. weg Dintel- oord-Roosendaal, met 2 zijtakken 23872 28e perc. weg Ruigen- hilschen dijk-Halsteren, met 1 zijtak 32091 29e perc. weg Bergen- op-Zoom-Putte 17656 30e perc. weg Seppe- Zundert-Belgische grens 16507 31e perc. weg UI venhout- Baarle - Nassau - Belgische grens 31981 Ingeschreven werd als volgt: 18e perceel. C. v. d. Heuvel, Raamsdonksveer M. Vissers, Drunen 19e perceel. C. v. d. Heuvel, Raamsdonksveer P. H. Kommers, id. M. Vissers, Drunen Fa. A. Oerlemans Zn., V rij hoeve-Capelle 20e perceel. Gebr. Schonk, Oisterwijk H. Nuijens, Oirschot 21e perceel. C. A. Slagmolen, De Werken O. Schermers, Dussen Fa. A. Oerlemans Zn., Vrij hoeve-Capelle T. A. v. d. Pluijm, Dussen M. Vissers, Drunen 22e perceel. C. v. d. Heuvel, Raamsdonksveer P. H. Kommers, idem M. Bakkeren, Prinsenhage Fa. A. Oerlemans Zn., Vrij hoeve-Capelle A. J. Verleg, Ginneken T. A. v. d. Pluijm, Dussen Th. Blijlevens, Made M. Vissers, Drunen P. Stijners, Drimmelen 23e perceel. M. Bakkeren, Prinsenhage Th. Blijlevens, Made G. Walraven, Lage-Zwaluwe 24e perceel. M. Bakkeren, Prinsenhage 25e perceel. Fa. A. Oerlemans Zn., Vrij hoeve-Capelle A. Oosters, Willemstad M. Bakkeren, Prinsenhage 26e perceel. M. Bakkeren, Prinsenhage Firma A. Oerlemans Zn., Vrij hoe ve-Capelle 27e perceel. M. Bakkeren, Prinsenhage 28e perceel. G. Q. Horsten Pzn., Bergen-o.-Z. M. v. Hezel Czn., Steenbergen, met porfier met bazalt M. Bakkeren, Prinsenhage 29e perceel. G. Q. Horsten Pzn., Bergen-o.-Z. M. Bakkeren, Prinsenhage F. Vijze, Putten 30e perceel. P. J. Dekker, Rukten M. Bakkeren, Prinsenhage 31e perceel. Fa. A. Oerlemans Zn., Vr.-Capelle A. J. Verleg, Ginneken M. Bakkeren, Prinsenhage Gecombineerde perceelen. 26 en 27 Fa. A. Oerlemans <fc Zn. V rij hoeve-Capelle 9669 7639 10494 5735 4594 12925 f 6814 6510 5892 5874 5860 5780 4813 4619 7070 6880 6795 6738 6600 13113 13090 12965 ,12800 12774 12294 12280 12248 12148 755 747 744 7645 6556 6463 6415 9240 9220 7325 10300 10078 9928 ,10050 5370 5345 5320 4227 4225 ,12800 12497 ,12150 16450 De Secretaris, H. J. VAN EGGELEN. De Burgemeester. HONCOOP a. Aanbieding der gemeen te-begrooting voor het dienstjaar 1910, bedragende in ontvangst en uitgaaf f 5789,88$ b. Voorstel van B. en W. tot regeling eener overeenkomst met de gemeente Meeu wen, betreffende de toelating van kinderen uit de afdeeiing Hagoort op de openbare lagere school te Meeuwen. a' Aanbieding der gemeente-begrooting b. Vervolgens wordt besloten, eene rege ling te treffen omtrent het toelaten van kinderen uit Drongelen op de openbare lagere school alhier, tegen welker toelating Veen, Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren, vm. H. Avondmaal. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds G. J. v. d. Pol. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9.30 ds. Luteijn en nm. 2 u. leeskerk. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2u. ds. Mon- tijn. Andel, nm. 2 ds. A. B. v. d. Put. Resoijen, vm. 10 u. en nm. 2 u. ds. Dierkens. Rrakel, vm. 9.30 u. ds. Dekker. Rruchem, geen opgaaf. Capelle, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Trillaaid uit Aal burg. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff, H. Avondmaal, nm. 5.30 u. dank zegging. Drongelen, geen dienst. Dussen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen Geref. kerk. vm. 9 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. De Jongeuit Sleeuwijk Chr. Geref. kerk vm. 9 u. ennm 2 u. leeskerk. Rethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. Vonk. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. Giessen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. J. B. Benders. Gravemoer, vm. 9.30 en nm 2.30 u. ds. v. Herpt, geen dienst, j 'joevesteijn, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. J. P. Buiskool van Kethel. Nederhemert, N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Nieuwaal, nm. 6,30 u. ds. D. Th. Keek. Nieuwendijk, leeskerk. Rouderoijen, vm 9.30 en nm. 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) nm. 2.u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, vm. 9 uur ds. J. C. Meischke. Uitwijk', vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. lezing eener leerrede, vm. 9,30 u. ds. G. Tjalma, nm. geen dienst. Vrijhoeve-Capelle, geen opgaaf. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waalwijk, vm. 10 u. ds. Fetter. Waardhuizen, Geref. kerk nm. 2 u. ds. Both, Waspik, vm. 9.30 ds. J. C. S. Locher. Well, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, Geref. kerk, vm. 9.30 ds. Da velaar Woudrichem, vm. 9,30 u. ds. J. W. F. Go- bius du Sart. Wijk c.a vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius Zuilichemnm. 2 u. ds. G. Th. Smits uit Pouderoijen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2