Westlandsche Hypotheekbank Gr. C. Gr. Bericht! VULKACHELS. Wed. V. G. VAAGS, Waalwijk. I Magazij n Firma C. JYYSEY Gorknm. B. V WIOSSIKUL Ie Hensden. RL-SStf: Winterpantoffels. JAN SMITS, Hoogstraat - Hensden. li. NU1IMIT Atelier voor Glas in Lood. Glas in Koper. Geschilderd en gebrand Glas. Onderlinge Credietvereeniging beterende lij let NieiwsïM voor het Land van fata en Altena ra Zaterdai 13 Not. 1909, No. 2892. ts> Platte Pijpkachels, Salamanders, enz. Omdat Omdat Omdat Omdat Omdat 9 PLATEN geheel Groen of Blauw Geëmailleerd. te DORDRECHT. Kantoor: Groenmarkt 7'0. Specialiteit in Vulemmers, Kolenbakken, enz. ere MOLENSTRAAT, bij de G-roote Markt. Postelstraat 15,'s-BOSCH. BINNENLAND. Het gebrek aan geschikte sollicitanten voor uitzending naar Indië ter benoe ming tot opzichter van den waterstaat en de burgerlijke openbare werken aldaar heeft de regeering er toe geleid, twee wijzigingen te brengen in de voorwaarden van uitzending. De gratificatie voor uitrusting is van f 500 op f 1000 gebracht en 't voorloopig tractement gaat thans met den dag van inscheping in, inplaats van met dien van aankomst te Batavia. Naar aanleiding van Hr. Ms. gezant schap te Rio de Janeiro ontvangen be richten wordt aan belanghebbenden ontraden zich te laten aanwerven als arbeider bij den bouw der spoorweglijn MadeiraMamoré in Brazilië. Het kli maat aldaar wordt zeer ongunstig voor de gezondheid geacht. De „Tel." meldt, dat van regeerings- wege getracht wordt den burgemeester van Amsterdam op zijn ontslagaanvrage terug te doen komen, en dat deze zich in dier voege tegenover anderen heeft uitgelaten, dat de kans op blijven niet geheel buitengesloten is. Behalve de 71 getuigen, door het O. M. gedagvaard, zullen bij de behandeling van de Papendrechtsche zaak voor het Arnhemsche Hof van de zijde der ver dediging nog ongeveer vijftig getuigen worden opgeroepen. De rechtbank te Almelo heeft een baker te Lonneker veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, ter zake dat het aan haar schuld te wijten is, dat den 17 Mei 1909 J. W. Japink in de gemeente Lonneker is overleden, ten gevolge van de hoogst onoordeelkun dige hulp door haar, bekl., verleend bij de bevalling van voornoemde vrouw. De vroegere eisch was 3 maanden. Volgens het Hbld. is het onderzoek, vanwege de directie der Rijkspostspaar bank, ingesteld naar aanleiding van de fraude, gepleegd door een inmiddels ontslagen ambtenaar der bank, thans afgeloopen. Dat dit eerst nu het geval is, vindt zijn oorzaag hierin, dat het onderzoek zeer omvangrijk was. Zoo moesten duizenden staten, voornamelijk van de postkantoren te Amsterdam, worden nagezien, teneinde de hoegroot heid van het gemalverseerde bedrag te kunnen vaststellen. Gebleken is, dat dit bedrag belangrijk hooger was dan men aanvankelijk op grond van de eigen bekentenis van den ambtenaar aannam. Intusschen lijdt de Rijkspostspaarbank geen schade, daar het bedrag reeds gedeeltelijk door de familie van den ontrouwen ambtenaar is terugbetaald en het overige eveneens door de familie zal worden aangezuiverd. De zaak is thans ter verder onderzoek in handen der justitie. Deze heeft nog geen termen gevonden om den ambte naar in voorloopige bewaring te nemen. Twee kinderen van den heer A. Haring te Koegras (N.-H die de R. K. school te 't Zand bezoeken, zijn sedert Maandag niet teruggekomen. Al het zoeken bleef vruchteloos. Men vreest, dat ze spelende in het Noordhollandsch kanaal geraakt en verdronken zijn. Dezer dagen bracht een boertje, her komstig uit Katwijk, een bezoek bij een der beruchte „dames" in de Lange Wijngaardstraat, te Haarlem. Men was daar zoo beleefd hem van een bankbiljet van f 1000 te ontlasten, hetgeen natuur lijk door hem werd ontdekt, veel te laat om hem de terugontvangst te garandeeren; 4 briefjes, ieder van f10, had men in zijn portefeuille laten zitten. Spoedig volgde aangifte van het geval op het politie-bureau. De maatregelen van de „dame" en hare handlangers zullen wel zoodanig zijn getroffen, dat van het gestolene niet veel terecht zal komen. Dezer dagen vonden kinderen in een sloot aan den Beukelsdijk te Rotterdam een doos drijven, waarin zich een kin derlijkje bevond. Op die doos stond een adres vermeld waardoor het aan de politie gelukt is de moeder op te sporen. Dit is de 32-jarige dienstbode J. K., die in de Provenierstraat aangehouden en naar het parket van den officier van justitie overgebracht is. Zij heeft bekend het kind, op denzelfden dag dat het geboren werd, in de sloot te water te hebben geworpen. De bovenbewoners van pand 36 in de Jan van Vughtstraat te Rotterdam hoorden Woensdagavond hulp roepen in het benedenhuis van hetzelfde per ceel, dat bewoond wordt door den heer J. P. H. Het hulpgeroep kwam uit de keuken, die uitgebouwd is. Een onder zoek werd ingesteld. Men trof de echt- genoote van den bewoner in de keuken aan, waar zij met touw aan handen en voeten gebonden stond. De juffrouw deelde mede, dat toen zij alleen thuis was, er een man gekomen is om naar de muntgasmeter te zien, zeggende controleur van de gasfabriek te zijn. Eenmaal in huis heeft hij haar aange grepen en vastgebonden. Uit vrees voor zijn bedreigingen, durfde zij geen hulp te roepen. De onbekende brak de munt gasmeter open, ontvreemdde het zich daarin bevindende geld en bovendien f20 uit een linnenkast, alsmede een horloge. Eerst na het vertrek van den onbekende riep zij om hulp. Door verkeerden wisselstand is Woens dag te Oostburg de personentram op een bietentram geloopen. Een persoon geraakte tusschen de ingeschoven wa gens bekneld en het kostte veel moeite hem te redden. Er moest inmiddellijk geneeskundige hulp worden ingeroepen. Het rollend materieel is belangrijk beschadigd. De passagiers kwamen overi gens met den schrik vrij. Uit den boterhandel „Zuid-Laren", Reguliersgracht 27 te Amsteidam wer den in den laatsten tijd herhaaldelijk vaten boter vermist. Een dezer dagen verdwenen wederom vier groote vaten. Het schijnt thans echter gelukt te zijn de .vermoedelijke daders in handen te krijgen. Althans Woensdagmiddag wer den vier personen gearresteerd, verdacht van diefstal of heling van deze vaten boter. Een van het viertal is een bekend ffesschentrekker, wonende in de Rusten burgerstraat, die vermoedellijk het plan netje op touw heeft gezet. Voorts zijn nog aangehouden een winkelier en twee knechts van den boter handel. Naar de gestolen vaten boter, een waarde vertegenwoordigende van onge veer duizend gulden, wordt ijverig ge zocht. Naar men aan de T. Ct. meedeelt, is bij V. in het Renooische veld, onder Beesd, terwijl de bewoners afwezig waren Woensdagnamiddag ingebroken en uit een kast ruim 400 gulden ontvreemd. Men is den dader nog niet op het spoor. Sedert een paar dagen gaat to Sneek het gerucht, dat in het ziekenhuis is overleden een verpleegde, die op zijn sterfbed bekend heeft de dader te zijn geweest van den voor 18 jaar op Pink ster-Maandag te Oudeschoot gepleegden moord, waarvan een boerenvrouw het slachtoffer was. Als het gerucht waar blijkt te zijn, heeft de man van de vermoorde vrouw ten onrechte 11 jaren gevangenisstraf ondergaan. Dinsdagavond was]te Enschede een vergadering belegd door de S. D. A. P. waarin mevrouw Roland Holst zou spre ken over Ferrer. Daar zij verhinderd was, sprak in haar plaats de propagan dist der S. D. A. P. Leeuwenhurg, die steeds in de lede werd gevallen door den vrijen socialist Lansink, den redac teur van Recht door Zee. Leeuwenburg verzocht de politie Lansink te willen verwijderen, waarop een algemeene vechtpartij ontstond en de politie ge noodzaakt was de zaal te ontruimen, waarbij van de sabels werd gebruik ge maakt. De anarchist Horstman werd door een sabelhouw aan de hand gewond. Men meldt aan het Vad. uit Katwijk aan Zee: Een reddingsboot, die Woensdagna middag om vier uur een proeftocht maakte, is omgeslagen. De 14 personen, die er inzaten, vielen allen in zee, maar werden gered. Eén persoon was bewus teloos, doch kon door spoedige hulp van een dokter worden bijgebracht. Onlangs heeft een bericht de ronde gedaan dat Jaap Eden zou gaan vliegen. Dit is onjuist, maar wel wordt zijn naam genoemd in verband met plannen om op een terrein van baron van It- tersum in de Haarlemmermeer den vlieger Küller te laten vliegen. De plannen gaan uit van den heer Adrian te 's-Gravenhage en het reeds goedgekeurde terrein heeft een lengte van 800 meter, is geheel vlak en heeft geen slooten. ADVERTENTIEN. Goöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", denderen. Gepasteuriseerde Roomboter onder Rijkscontróle. De Staat waarborgt de zuiverheid onzer boter. Prijs per 1 Kg. f 1.50, per Kg. f 0.75. lederen werkdag aan de fabriek ver krijgbaar, en te Heusden bij W. v. HEL DEN, Wkd. NIEUWKOOP, A.KR AAI en J. VERHEIJ. te 's-dBAYEiHAdE. De Dank {geeft 4 pCt. Pand brieven uit tot den koers van ÏOO pCt. Verkrijgbaar ten kantore der Bank en b|j den Heer H. PRINS te Hensden. J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROIJAARDS. De van ouds beroemde A.HTHRAEIETNOOTJES der Gwaun Cae- Gurwen Colliery Company zijn weder alleen verkrijgbaar in afmetingen van 16/20 m.M. en 25/45 m.M. tot concurreerende prijzen bij HÜVEMDIJk, GORCUM. Ondergeteekende heeft de eer UEd. te berichten, dat hij hij heeft overge nomen de van ouds bekende Tonwxaak, van de Firma A. SEUKENS, Vlftchstraat R 90, 's-Hosch, waaraan verbonden een zeer uitgebreide zaak in alle soorten Borstelwerk van het grofste tot het fijnste. Tollet-Artikelen, alsmede Sponzen, Zeemlappen, Póets- artikelen, ook voor Schoenwerk, fjjne Creams. Beleefd aanbevelend, 's-Hertogenboseh, Visehstraat B 70. etf u 3 O O cd cd u Groote keuze in de Nieuwste Modellen en Kleuren. Solide Constructie en prima afwerking. NIEUWE KACHELPLATEN, met Koperen en Nikkelen Lijsten. AANBEVELEND, P P CD Cd is het van ouds zeer bekende Huis dat handel drijft in 't groot en klein in alle soorten: Garens, Band, Wol, Sajetteo, Messen, Scharen, Lepels, Yorken, Portemonnaies, Schrijf behoeften, Eau de Cologne, Sponzen, Zeemleer, Dweilen, Poetsextracten en alle mogelijke aanverwante Artikelen in den meest uitgebreiden zin. Het is gevestigd in de Uitgebreide Sorteering (vanaf f 1.10 tot-f 9.per kist van 100 stuks.) Prima merken van t 2.50 en f3. Die ze eens gerookt heeft blijft ze rooken. Door goede waar trekt men zijn afnemers, Kistjes van 25 stuks voorradig, geschikt voor Verjaars- en St. Nicolaas-Cadeaux. bij mij het eeiligst adres voor Heusden en Omstreken is waar men uitsluitend handwerk koopt, dat door mij zelf en door vast aangestelde knechts gemaakt wordt, alles wordt genaaid of met hout gepint dus geen papier en ook niet gespijkerd. zulk solied werk steeds als nieuw gerepareerd kan worden. mijn prijzen het goedkoopst zijn, eerste en eenfge verdienste, en concurrentie dus onmo gelijk is. ik alle soorten voorradig heb. Ook de meest elegante en nieuwste modellen. doordat ik heb de N. B. Let wel geen fabriekswerk maar alles handwerk. Bijzonder zijn aan te bevelen de Rheumatiekpantoffels, (vilt met wol gevoerd.) Vilten- en Kurkenzoolen. Kin der pantoffeltjes van af 30 cent. (Tegenover de Firma SEMS A ZOOM). DORDRECHT«ERE Opgericht 1 October 1871. Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000, (Geheel geplaatst.) Reserve201,339,46. Commissarissen: A. J. Lebret, A. J. A.de Bosson, J. M. P. de Joncheere, Mr. J. Salomonson eu C. J. J. Yerbroek van Nieuwbeierland. Directeuren: Mr. F. N. Sickenga en C. Yriksendorp Jz. Geeft VOORiCHOTTEN (zonder verplichte deelneming) op Hypotheek, onder Borgstelling of andere Zekerheid, tegen zeer billijke rente zonder b|jberekening van provisie ot administratiekosten. Neemt gelden in bewaring deposito) en vergoedt daarvoor rente van 2 pCt. met een dag opzegging. 2 7* n n een maand 27s d twee maanden 2SU drie maanden De Directie, C Kfï u a*

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 5