beving vreeselijk zijn geweest; de ge weldige wervelstormen en de vloedgol ven die met de seismische storingen gepaard gingen droegen nog het hunne hij tot verscherping van de ramp. De vloedgolf die de kusten overspoelde bereikte een hoogte van 2 M. boven de gewone hoogwaterlijn, Zijn de berichten te Londen ontvangen over de ramp niet overdreven, dan heeft tengevolge van aardstooten het beloop van de kustlijn zich zeer aanzienlijk gewijzigd Behalve de hierboven vermelde steden liggen tal van dorpen in puin. De te velde staande oogst is bijna over hee" de uitgestrektheid van het eiland ver nield. Puerto Plata, aan den noordoost hoek van het eiland is door een reus achtige vloedgolf overstroomd. Men vreest dat de ramp aanleiding zal geven tot hongersnood en pest. Te Cherry (Illinos, V. St.) heeft Za terdag een ontploffing in een steenko lenmijn plaats gevonden als gevolg van het vlamvatten van een bundel hooi De beambten schatten het aantal doo- den op vierhonderd. Vijf uur na de ontploffing waren 12 lijken geborgen Toen vei klaarde de super-intendent der mijn, dat het bijna onmogelijk was dat de menschen in de mijn nog in leven waren. Daar het niet mogelijk was, de mijn onder water te zetten, besloten de mijn- autoriteiten, de monding der schacht af te sluiten, ten einde op die* manier de vlammen te dooven, die de schacht uitsloegen. De meeste arbeiders in de mijn waren Oostenrijkers of Italianen. Uit Singapore werd Zondag gemeld: Vanochtend vroeg is er een aanvaring geweest tusschen het Engelsche stoom schip Onda en de Seyne, een stoom' schip van de Messageries Maritimes, dat op weg was naar hier. De Seyne zonk in twee minuten tijds. De Onda is hier teruggekeerd met 61 geredden Verdronken zijn zeven Europeesche passagiers, o.a. baron en barones Be- nierky, de kapitein, vijf Europeesche scheepsofficieren en 88 inlanders, pas sagiers en bemanning. Velen van de overlevenden zijn door haaien gewond De Onda is een stoomschip van de British India Steam Navigation Com pany te Glasgow, de Seyne is een klein en oud schip, het voer tusschen Java en Singapore. Het ongeluk is gebeurd dicht bij de Riouw-straat. Men wist Zaterdag in Londen al, dat een orkaan, gevolgd door zware regens, op Jamaica overstroomingen had ver oorzaakt, die het eiland millioen gul deus schade hebben berokkend. Spoor wegen hebben veel geleden, telegraaf lijnen zijn weggespoeld enz. Een aard beving, waarvoor men bang was, is er niet geweest. Op eilanden in de buurt is er onder de pisangboomen veel schade aangericht. Uit Kanea (Kreta) wordt dd. 15 dezer gemeld Een hevige ontploffing in de buurt van het parlementsgebouw heeft giste renavond groote ontsteltenis in de stad verspreid. De ontploffing werd veroor zaakt door een aantal dynamiet patro nen, die in een cylindervormige bus zaten. De schade is gering. H*laat»eli}k üIcuhi. Heusden, 17 Nov. Mejuffr. C. Hanssen, onderwijzeres aan de Chr. school te Andel, is als zoodanig benoemd te Genderen. De man, die de vorige week nabij het fort Oudheusden werd aangereden, ver toeft nog steeds in het St. Antonie-gasthuis. Hoewel groot bloedverlies gevolgd is, is hij toch in beterschap toenemende. In den vroegen morgen van IJ Nov. kwam een goederenboot door de brug ge varen en werd door den wester storm, op de punt van de scheiding Bergsche Maas en Heusden's kanaal, op het drooge gezet. Een opvarende boot werd om hulp geseind, doch die vervolgde zijn weg. Twee volgende stoombooten waren barmhartiger en brach ten «en tros uit en met gezamenlijke krach ten werd het vaartuig weder vlot getrok ken. Het was tijd; want zoodra het water was gaan vallen, zou dat met veel grooter moeite gepaard zijn gegaan. Werkendam. Een jonge deug niet, A. Z. alhier, die reeds vroeger eenigen tijd in de tuchtschool doorbracht, doch er niet op gebeterd is, maakte het in den laatsten tijd als hoofdmannetje van een troep van dezelfde soort zoo bont, dat de klachten zoo veel werden, dat de Rechtbank te 's-Bosch dientengevolge besloot eens een voorbeeld te stellen en hem tot zijn meer derjarigheid aan het toezicht der ouders ontnam. We hopen, dat de andere daaruit zullen leeren, dat het niet geoorloofd is zich aan eens anders eigendom te vergrijpen, noch dat te beschadigen. Zaterdag nam. van 6—7 uur zal in de nieuwe consistorie der Ned. Herv. Kerk, gestemd worden tot benoeming van 2 no tabelen in de plaats van de heeren F. Kra mer C.Dz., wegens diens benoeming tot kerkvoogd en C. K. Bogers, wegens perio dieke aftreding. Werken. Eergisteren werd H. van Br. alhier, dicht bij de Zandsteeg door een zekeren van Br. van de Kil, die te veel aan bacchus geofferd had, onverwachts achterover in een heg geworpen en met een mes bedreigd. De gemeentepolitie alhier maakte van 't gebeurde proces-verbaal op! Wijk. Terwijl de voerman J. M. zijn paard en kar even alleen buiten liet staan, kwamen eenige behendige kinderen en wilden ook eens voerman spelen. Alras begonnen ze aan de teugels te trekken, met het gevolg dat paard en kar spoedig in de sloot terecht kwamen. Met zeer veel moeite werd paard en kar op het drooge gebracht. De kar was beschadigd, het paard kwam er zonder letsel af. Lazen we in ons blad, dat door de tiendcommissie een brief ter bezorging werd afgegeven aan het adres van een persoon die reeds 8 jaren geleden gestorven was, van uit deze gemeente kan gemeld worden, dat er van genoemde commissie brieven verschenen, geadresseerd aan personen die reeds 50 jaren en meer overheden zijn. Ilerpt. Terwijl eenige kinderen zich op een ploegwagen vermaakten, kwam het drie-jarig zoontje van J. Buijs er af te vallen en brak een arm. De veehouders alhier zijn begonnen hun vee, voornamelijk de melkkoeien, op te stallen. Gaarne hadden velen den staltijd nog wat verstreken, maar de regens hebben vele landerijen drassig gemaakt, terwijl de nachten lang en koud worden waardoor het vee armoede begint te lijden. Geertruidenberg;. In de op Zaterdag j.l. gehouden zitting van burg. en weth. van deze gemeente is o. m. be sloten Ontslag te verleenen aan H. Soeterboek als stadsomroeper en in diens plaats werd benoemd P. Weerelts. Voorts is tot ambtenaar ter secretarie benoemd D. E. van Suijlekom van Raams- donkveer. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand October 1909 ingelegd f 15570.50, terugbetaald f 14373.12. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3826. Dezer dagen is alhier met een acety- leenkooktoestel, hetwelk 55 liter per uur verbruikt, alzoo voor pl.m. 4 cent, een proef genomen om water te koken. Een liter water opgezet in een geëmail leerd pannetje kookte in 6 min. en in dien zelfden tijd kookte een liter melk zoodanig dat de ketel van het kooktoestel moest afgenomen worden. Aanbeveling verdient het evenwel om deze proeven meer algemeen te doen, in de eerste plaats omdat het niet te duur uitkomt en ten andere wijl men dadelijk klaar is en de zindelijkheid in de keuken in hooge mate bevorderd wordt. Waspik. Door den heer J. H. van der Heijden, molenaar alhier, werd van de Landbouwvereeniging aangenomen de leve ring van 21 H.L. boonen f 6.80, 49 H.L. erwten f 6.70, 55 balen lijnmeel f 10.39 en 15 balen lijngruis f 10.39. Zondagavond had bij den heer P. Th. Gijsman alhier de tweede wedstrijd in komische voordrachten, uitgeschreven door de tooneelvereeniging „Concordia" plaats. De prijzen vielen ten deel als volgt: le pr. C. Heinen 's-Hertogenbosch, 2e pr Smits, Tilburg, 3e pr. C. den Oude, Zeven bergen, 4e pr. D. Mulder, Dordrecht. De publieksprijs werd toegekend aan den heer C. den Oude, Zeve ibergen. kci'ku|jk. Als een bewijs dat knolrapen een ontzettende grootte kunnen hebben diene het volgende: De landbouwer A. v. O. alhier, heeft 4 stuks gerooid, welke samen 85 pond wegen en waaronder er een is, welke een omvang heeft van 90 c.M. Mederhemert. (Noordzijde.) Door den westelijken storm van 12 op 13 No vember j.l., wies Zaterdagmorgen het rivier water zeer snel en bereikte eene ongekende hoogte. De hoopen suikerbieten, welke langs den oever opgestapeld lagen, liepen gedeel telijk onder water. Met de ebbe zakte het water spoedig weg, zoodat geene schade werd aangericht. Bij den heer P. Smits alhier, kwam Maandagmorgen eene hen met 9 kuikens, onder eene hooimijt uitgebroed, voor den dag. De kuikentjes zagen er welvarend uit, trots het gure seizoen. Thans in den warmen koestal gebracht, hoopt men ze te kunnen opkweeken. ilalhurs. In deze gemeente hebben zich weer twee gevallen van typhus voor gedaan, waarvan een met doodelijken afloop. Dussen. Het lijk van den schipper C. van Dinteren, die in 't begin dezer week verdronk, is Vrijdagmorgen, vermoedelijk niet ver van de plaats, waar hij over boord viel, gevonden. Veeil. Het paard van den koopman V., dat 2 dagen en nachten in een modder sloot had doorgebracht, is tengevolge daar van doodgegaan. Voor den eigenaar, die daarmee zijn kost moet verdienen, valt zulk een verlies zwaar. Valst. De veerman v. d. M. welke zich Vrijdagmiddag aan de Veenschen wal bevond, werd onverwachts door zekeren K. uit Veen danig mishandeld, zoodat de hulp van den dokter noodig bleek. Naar men verneemt, is van dit geval bij de politie aangifte gedaan, en is het wel noodig dat deze verregaande brooddronkenheid eens ilink gestraft wordt. De man zal vooreerst zijn werkzaamheden niet kunnen verrichten. AVeeu weil. Tengevolge van den storm en hoog water zijn hier aan den los wal een groote hoeveelheid suikerbieten wegge spoeld in den Maasmond. In onze gemeente doet zich een ge val van besmettelijke ziekte, febris typhoi- dea voor. De heer S. alhier, wilde met een )aard naar de markt gaan. Hij was daartoe reeds om een uur of half twee uit de vee- ren. Het lukte echter niet den klepper, die in de wei liep te vangen. Na met een man of vier wel een half uur bezig te zijn geweest om hem te krijgen, given ze de Dogingen op en S. bleef thuis. ISimienlaiid. In de Vrijdag gehouden zitting van de Eerste Kamer is het wetsontwerp tot onderzoek naar het vaderschap van onwettig geboren kinderen met 25 tegen 14 stemmen aangenomen. Voor stemden de heeren: Dojes, Van Asch v. Wijk, Van der Does de Wille- bois, Vermeuleu, Siekenga, Reekers, Van Beijma, De Jong, Van Velzen, Van Löben Seis, Waterschoot van der Gracht, Van Voorst tot Voorst, Pelinck, Hovy, Woltjer, Prinzen, Van der Maessen de Sombreff, Van der Feltz, Raaymakers, Van Heeckeren, Haffmans, Van Wei deren Rengers, Van Nierop, von Fienne en Welt. Tegen de heerenKist, Waller, Rahu- sen, Merckelbach, Staal, Havelaar, Laan, Stork, Scholten, Breebaart, Bloembergen, Van den Biesen, Bosch van Drakestein en de voorzitter, Schimmelpenninck v. d. Oye. Het dagelijksch bestuur van den „Ne- derlandschen Hotelhoudersbond" heeft zich met een adres tot de Tweede Ka mer gewend om op te komen tegen het voornemen der regeering om bij wetswijziging den accijns op het gedis tilleerd met f 27 per hectoliter te ver- hoogen. Mocht echter de Kamer van oordeel zijn, dat eene accijnsverhooging op het gedistilleerd wenschelijk is, dan dringen de adressanten er op aan, de voorge stelde verhooging aan te nemen en niet b.v. bij amendement een kleinere verhooging te doen accepteeren. Bij een belangrijke verhooging toch met f 27 per hectoliter kan de prijs voor den verkoop in het klein door de be langhebbenden redelijkerwijze worden verhoogd, waardoor het gevaar van de voor de volksgezondheid nadeelige ver- valsching althans minder groot zal worden. Het Centr. meldt, dat er bij de re geering een wetsontwerp tot regeling van het levensverzekeringsbedrijf in voorbereiding is. De Tijd meldt: Van eene zijde, welke wij als be trouwbaar en uitmuntend ingelicht moeten beschouwen, ontvangen wij uit 's-Gravenhage een bericht, waarvan wij, om zijn hoogen ernst, niet dan met het noodige voorbehoud melding maken Volgens onzen hoogst achtbaren zegs man, zou dr. Kuyper besloten hebben, binnenbort voor het lidmaatschap der Tweede Kamer te bedaaken en zou hij zelf van dit besluit reeds aan enkele, politieke en ambtelijke personen, ons met naam genoemd, hebben kennis ge geven. Als reden, welke tot zijn besluit zou hebben geleid, wordt opgegeven toenemende doofheid. Een staatsman van beteekenis is den lande ontvallem Mr. ^Eneas baron Mac- kay is Zaterdagavond te 's-Hage over leden in den ouderdom van hijna 71 jaar. Den 29en fNovember 1838 te Nij megen geboren, volbracht de heer Mac- kay zijne academische studiën aan de hoogeschool te Utrecht, waar hij ook promoveerde. Zijn loopbaan liep aan vankelijk door de rechterlijke macht. Al spoedig na zijn promotie trad hij op als substituut-officier van justitie te Zutphen, later als rechter in de recht bank aldaar. Maar Mackay w..s besterad een rol te spelen in het politieke leven des lands. In 1876 vaardigde Amersfoort hem af naar de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. Tien jaren later vestigde het district Utrecht zijne keuze op Mackay en na zijn aftreden als minister in 1891 kreeg hij voor Kampen zitting. Een gewichtige staatkundige werkkring was inmiddels vcor hem geopend geworden. Reeds had de Tweede Kamer, in het overgangsjaar 188485, onder het derde ministerie-Heemskerk, hem een blijk van haar vertrouwen gegeven door hem voor den voorzittersstoel voor te dragen. Toen de eerste verkiezingen na de Grondwetsherziening van 1887 de meer derheid naar rechts verplaatsten, be lastte de Kroon dezen staatsman met de vorming van een nieuw Kabinet. Mackay trad als hoofd van dat minis terie, hetwelk zijn naam droeg, op en aanvaardde daarin de portefeuille van Binnenlandsche Zaken. Als hoofd van dat departement bracht Mackay de nieu we Schoolwet tot stand, welke de „pa cificatie" op onderwijsgebied zou bren gen. Dit was in 1889, maar reeds een jaar later dwongen hem de politieke omstandigheden, na de verwerping van Keuchenius' Begrooting door de Eerste Kamer, zijn portefeuille te ruilen voor die van Koloniën, welke hij daarna be heerde, totdat in 1891 de meerderheid opnieuw verplaatst werd naar links. Spoedig daarna werd Mackay den hoogen titel verleend van Minister van Staat, op voordracht van het liberale minis terie. op die wijze de Kroon in de ge legenheid stellende do zeer belangrijke diensten te erkennen, door den nu ont slapene aan het Vorstenhuis en den lande bewezen. En toen in 1901 op nieuw de rechterzijde aan't roer kwam, was wederom de heer Mackay de aan gewezen man, die door de meerderheid op den voorzittersstoel werd geplaatst. Aan het einde van het zittingsjaar 1904- 1905, stelde hij zich niet meer beschik baar voor een wetgevend mandaat. Hij verplaatste toen, in 't belang der ge zondheid zijner echtgenoote, zijn woon plaats naar Arnhem. Zijn werkzame geest trok Mackay echter weer spoedig naar den hartader van het politieke leven en kort nadat hij zich weer in de Residentie gevestigd had, werd hem het lidmaatschap van den Raad van State opgedragen, in welk hoog staats college hij sinas 1907 zitting had. O.a. het grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw sierde de borst van dezen uitnemenden Staatsburger. Het stoffelijk overschot zal a.s. Don derdag naar Nijmegen worden overge bracht ten einde op het kerkhof van het nabij gelegen Ubbergen in het fa miliegraf te worden bijgezet. Onder buitengewoon groote belang stelling is Zondagmiddag op Nieuw Eijk- en Duijnen bij Den Haag ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den bij de ramp in zee voor Katwijk om gekomen le luit. der artillerie Oostrijck Behalve de vertegenwoordiger van den minister van oorlog, werden onder de talrijke aanwezigen op het kerkhof de volgende autoriteiten opgemerkt: de commandant van het veldleger, de inspecteur der vesting-artillerie, de in specteur der genie, de directeur der Krijgsschool, de commandant van het korps torpedisten, de vroegere com mandanten van dat korps en de kolo nel van het le regiment vesting-artil lerie; voorts een deputatie van het re giment grenadiers en jagers, de voor zitter en leden van de commissie van proefneming van het wapen der artil lerie; vertegenwoordigers van de pant serfort compagnie, in één woord tal van officieren, en ook onderofficieren, van alle wapens en dienstvakken. Ook ver schillende burger-autoriteiten waren te genwoordig, o.a. de burgemeester van Loosduinen, mr. Hovy en de heer König, ingenieur van de rijkswaterstaat te Go- rinchem. Nadat verwanten, autoriteiten, vrien den en kameraden bloemen op het graf hadden gestrooid, werden hartelijke woorden van hulde en waardeering aan de nagedachtenis van den op zoo nood lottige wijze omgekomen officier gewijd in de eerste plaats door den comman dant van het korps torpedisten, majoor J. E. Fabius. Deze herinnerde er aan dat het werk, de opruiming van wrakken ten behoeve van de visscherij, onder het verrichten waarvan luit. Oostrijck, is gevallen, in zeer hooge mate bekwaamheid eischt, ook met het oog op het daaraan ver bonden gevaar, en dat daarom ook in dit geval voor dat werk een aantal be kwame mannen werd gekozen, vertrouwd in het vak, en aan het hoofd daarvan een kundig officier. Als zoodanig mocht luit. Oostrijck genoemd worden. Gedu rende de vier jaren die hij bij het korps torpedisten werkzaam was, had hij blij ken gegeven, van op de hoogte van zaken te zijn en in staat te handelen waar gehandeld moest worden. Veel, zeide spr., is in hem verloreDhij was een goed huisvader, een goed kameraad, een goed vriend, een knap officier. Van zeer nabij met hem in aanraking ge komen, had spr. hem leeren waardeeren om zijn werkzaamheid, zijn ijver, voort varendheid en uitmuntenden aanleg ijverig vooral ook in zijn studie en er naar strevende zijn ideaal zoo goed mogelijk te verwezenlijken, wat bleek bij zijn studie voor de Hoogere Krijgs school. Maar kort vóór de verwezenlij king van zijn toelating tot deze inrich ting werd hij weggenomen. Bij veel treurigs was echter één troost, deze na melijk, dat men thans zijn stoffelijk overschot aan den schoot der aarde heeft kunnen toevertrouwen. Hij was het laatste slachtoffer, op wiens stoffe lijk overschot men nog wachtte en dat men zoo gaarne terug verlangde. Den verwanten van den overledene wenschte spreker toe, dat de deelneming in geheel het land hun ook nog een kleine troost mocht wezen, en hij verzekerde, dat luit. Oostrijck's voorbeeld nog lang in herinnering zal blijven. Hierna werd het woord gevoerd door den inspecteur der vesting-artillerie, generaal De Bordes, die op het bijzon der treffende plotselinge sterfgeval wees van den jongen man, nog vol van illu sies in het leven en blijkbaar met veel ambitie om zich in de militaire loop baan een eervolle toekomst te verzeke ren, kort voordat hij zich aan de hooge militaire studie zou gaan wijden, om het leven gekomen; trouw in de ver vulling van zijn plicht omgekomen. Dit mocht tot troost strekken voor zijne nagelaten betrekkingen. Ten slotte herinnerde de directeur der krijgsschool, kolonel van Oordt, er aan, hoe teleurstellend het was bij de opening van den nieuwen cursus aan genoemde inrichting den luitenant Oostrijck daar te moeten missen, waar spr. hem verwacht en zoo gaarne had gezien. Immers blijkens zijn examen beloofde hij een sieraad te zijn van onze hoogste inrichting van militair onderwijs Namens de kameraden van de Hoogere Krijgsschool riep spr. hem een laatst vaarwel toe. Luitenant v. d. Weide, van de veld artillerie, dankte als vriend namens de weduwe hen, die, hetzij door vertegen woordiging, hetz\j door persoonlijke aan wezigheid, den doode de laatste eer be wezen, inzonderheid ook hen, die door hunne waardeereude en gewaardeerde woorden blijken van zoo hartelijke deel neming gaven. Zaterdagmiddag 12 uur heeft er een brutale inbraak plaats gehad bij de oude lieden F. Meens op de Heerlesche heide onder Wouw. Drie personen drongen de woning binnen en bonden de oudjes waarop zij hen onder dreigementen dwongen hun geld aan te wijzen. Voor die bedreigingen zwichtten de oude lie den. Zij wezen een kast aan, waaruit de inbrekers een bedrag van f 35 ont vreemdden. Van de daders is nog niets bekend. De maatschappij, welke zich ten doel stelt de bewoonbaarheid van den polder Het Koegras te bevorderen door het stichten van een buurtschap of dorp aldaar, waarvan zij den 8en October, den dag der eerste steenlegging der kerk in het centrum, als stichtingsdatum heeft aangenomen, heeft aan dit nieuwe dorp den naam Julianadorp gegeven, nadat H. M. de Koningin had doen berichten met waardeering van dit voor nemen kennis te hebben genomen. Wijlen mevrouw van Marken heeft een en een kwart ton gelegateerd ten behoeve van eene stichting in het belang van de gezondheid der leden van het personeel der Delfsche fabrieken. Men meldt uit Winterswijk, dat bij de boring-Plantengaarde, de derde steen koollaag is doorboord. Ze is dik 84 centimeter en ligt op een diepte van 1074 meter. Herhaalde malen werden in den laat sten tijd in een verdacht huis in de Lange Wijngaardstraat 2a te Haarlem bezoekers beroofd, de vorige week nog twee buitenlui, respectievelijk voor f 1000 en f 1300. De politie wil er thans blijkbaar een einde aan makenMaandagochtend werden de twee bewoonsters gearres teerd en overgebracht naar het paleis van justitie en werd door den rechter commissaris, den sub.-officier en een griffier, vergezeld van rijksveldwachters, een huiszoeking gedaan. Toen Maandagmorgen omstreeks acht uur de trein uit Wormerveer Koog aan de Zaan passeerde, openden een paar kwajongens het hek van een weiland, waarlangs de spoor loopt. Twee koeien trachtten den spoorweg over te loopen, werden door den trein aangereden en op slag gedood. De storm. De storm, welke Vrijdagnacht en Zaterdagmorgen woedde, heeft in ons land heel wat schade en ongelukken veroorzaakt. Op de kust van Vlieland zijn bij „Dam 26" en op de Vliehors twee boo ten gestrand, die toen het ontdekt werd, reeds onder water zaten. Een der gestrande stoomschepen was de met ijzer geladen Duitsche Wilma, komende van Antwerpen en waarvan de equipage bestond uit 14 man. De machinist van do Wilma is bewusteloos aangespoeld, doch de anderen zijn ver dronken. Van de equipage van het andere schip is nog niets bekend. Twee lijken, herkend als die van den tweeden stuurman en den kok van het verongelukte stoomschip Wilma, zijn op Vlieland aangespoeld. Eenige stuk ken van het dek zijn van het schip geslagen en op het eiland aangedreven. De Belgische loods, die bij de schip breuk van de Wilma verdronk, is de loods J. T. Hagers, van Vlissingen. Hij laat een weduwe en 7 kinderen achter. De loods kon door stormweer niet door den loodskottter worden afgehaald en had dus de reis naar Denemarken moe ten meemaken. Bij Nieuwediep is het Duitsche stoom schip Mars, in ballast van Rotterdam naar Hamburg, gestrand. De beman ning bleef aan boord en loopt geen gevaar. Het schip zit geheel droog op het strand. Men zal trachten het af te brengen. Op Vlieland is aangespoeld een red dingboot, gemerkt met zwarte letters: James J. Dickson-Gothenburg. Het Zweedsche stoomschip „James J. Dick son" vertrok 10 November van Gothen burg naar Rotterdam. Langs de geheele kust van Terschel ling spoelen massa's ribhout aan. Ook drijft er nog veel hout in zee. Langs de Heldersche zeewering zijn naar schatting 2000 kleine ribben aan gespoeld, eveneens een scheepsnaambord waarop „Somerset" Een der vier zeil schepen, die dezen naam voeren, behoort thuis te Frederikstad. Zaterdag kwamen te Hoek van Hol land binnen het Fransche stoomschip „Theresea", dat tengevolge van den storm al zijn kolen had verbruikt en nog slechts 10 H.L. aan boord had, zoodat het verplicht was hier eerst kolen te laden voor het kon opstoomen, en het Nederlandsche stoomschip „Poeldijk" met gedeeltelijk weggeslagen deklasten vernielde verschansingen. Zaterdag kwam te Hoek van Holland in ontredderden staat binnen het Zweed-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2