■NUBNT MM Huwelijk. Hem Mode- en Hoedeiiraagazijn, Glas- en Aardewerk, St. Bed Bouwmanswoniiig ts GIESSEN. Een BonwnswoAg, ERFHUIS in Nouveauté's voor Herfst- en Wintersaisoen. Opnieuw ontvaugs i te Oudheusden. Draineerbuizen BEWONDERENSWAARDIG GENEZEN. Een dame te Rotterdam, die sedert lang aan bloedarmoede leed, herkrijgt hare gezondheid dank zij de Pink Pillen. ïien m i 11 i oe n rstukken Sunlight Zeep worden elke week verbruikt; dit is het beste bewijs, dat Sunlight aan de verwachting beantwoordt. Yuchterstraat 3638, een uitgebreide sorteering Complete Waschstellen J. SNIJDERS, Heusden Notaris KNOOK PUBLIEK VERK00PEN: aan de fabriek van J. WESSELING, sche stoomschip „Malmland". Bij den I pend en al boden ze krachtigen tegen-1 naar de Ned. Herv. Kerk alhier, door ds. .nn/vnl-nn nl i jaiham 3. v. (1 Wftl tc hussclt. jongsten storm sloeg door een stortzee de eerste stuurman over boord en ver dronk. De tweede stuurman werd tegen het dek geworpen en brak een been. De schoorsteen en alle sloepen gingen verloren, terwijl het sloependek geheel vernield werd. Het schip, hetwelk ge laden was met ijzererts, was van Narvik naar Rotterdam bestemd. Op de rivier voor Rotterdam heeft het erg gespookt. De stoomschepen „Wilfred"en „Wa- verley", sloegen van de boeien en draai den rond, zonder echter schade te ver oorzaken. De Londenboot „Import" kwam in aanraking met een Rijnschip en scheer de daarvan de boegspriet af. Erger was er aan toe de vrachtboot „Drachten I", kapitein J. Alders. Deze boot, nog slechts een paar weken oud, zwaaide beneden de Willemsbrug om en werd door den sterken stroom op waarts gedreven. Onder de Willems brug geraakte de boot vast. De schoor steen werd weggeschoren, dekhutten en stuurstelling verbrijzeld. De boot bleef onwrikbaar vastzitten onder de brug, ofschoon sleepbooten ter assistentie kwamen. Eerst te ruim 10 uur kwam de boot vrij en is toen door de sleep boot Harry" verhaald. De Harwich-boot is door den storm te 6.50 pas te Hoek van Holland aan gekomen, waardoor de aansluiting werd gemist. Voor IJmuiden is de lichtbrulboei van de ankers en op drift geslagen. Te Amsterdam zijn Zaterdagmorgen twee werklieden bij hun arbeid op bal ken letterlijk in het water geblazen. Eén hunner geraakte daaronder en ver dronk. Te Harlingen sloeg een zolderschuit, liggende in de nieuwe Willemshaven om en zonk. Een locomobiel en een hijscbtoestel, daarop geplaatst en een der havenhoofden werd ernstig bescha- digd. Op het Tjeukemeer, onder Delfstra- huizen, zonk een bak, geladen met turfde opvarenden G. Huisman en B. Stuiver, van Oldeouwer, verkeerden in minimum van tijd in doodsgevaar. Wel een 50 personen moesten den strijd op leven en dood aanschouwen. Aan een schipper gelukte het ten slotte een bootje te bemachtigen, waarmede de redding werd volbracht. De stoomboot van de Holland-Fries- land-lijn, kon Vrijdagnacht onmogelijk te Lemmer binnenkomen. Toen de dag aanbrak gelukte het de boot de haven te bereiken. Zaterdagmorgen geraakte de groote watermolen te Nijeholtwolde los en in brand en brandde geheel af. De fabrieksschoorsteen van de stoom- wasscherij in De Loo, onder Coevorden is omgewaaid en op den openbaren weg terecht gekomen. Persoonlijke ongeluk ken kwamen er niet bij voor. TeEmmer-Compascum werd een twee tal huizen zoodanig geteisterd, dat deze door de bewoners moesten worden ver laten. Door het hoog oploopend water is in verschillende plaatsen ook heel wat schade veroorzaakt, doch van ernstige ongelukken hebben we hierover nog niets vernomen. Ook in het buitenland heeft de storm heel wat schade aan huizen en plant soenen aangericht. De Middelburgsche justitie vertrok Maandag naar Cortgene om een onder zoek in te stellen naar een aldaar ge- pleegden diefstal met braak. Ontvreemd is een bedrag van ongeveer f 350 van de Petroleuin-maatschappij de Auto maat. Uit Leeuwarden meldt men: Zaterdagavond is het de politie, dank zij de groote activiteit en waakzaam heid van den commissaris en den in specteur eerste klasse den heer Wesser, gelukt, twee beruchte sujetten in te rekenen. Sedert geruimen tijd trok het de aandacht van de politiemannen, dat twee gegageerde kolonialen, D. B. en F. B., met hunne bijzitten groote sier maakten, tochtjes deden per automo biel, tweede-klas met het spoor reisden, enz. Geruimen tijd spoorde de politie tevergeefs na, op welke wijze het vier tal zich in staat stelde zich dergelijke luxe te veroorloven. Eindolijk bleek een welgesteld landbouwer het slacht offer te zijn. De politie-autoriteiten be vonden bij Dader onderzoek, dat dezen steeds geld werd afgeperst. Dirk en Frans kwamen herhaaldelijk, onder voorgeven marechaussees te zijn, bij den landbouwer en wisten hem, door hem te dreigen een door den landbouwer bedreven feit bij de politie bekend te maken, achtereenvolgens een bedrag af te persen, dat in de duizenden liep. De man was radeloos en ontving de politie als een redder. Natuuilijk wer den toen dadelijk de noodige maatre gelen genomen. Toen de politie-autori teiten met drie agenten zich in de woning van- den landbouwer verdekt hadden opgesteld, kwamen de deug nieten andermaal om geld. Dat ze dit niet kregen, maar weldra geboeid naar het politiebureau werden gebracht, is te begrijpen; al bleken ze goed gewa- stand, ze moesten het onderspit delven De twee bijzitten werden daarop even eens opgesloten. De politie nam in haar woning eenige honderden guldens in beslag. De instructie tegen de vier is thans in vollen gang. Juist vóór het uitgaan der fabriek, gebeurde er Zaterdagavond in de stoom- ververij en chemische wasscherij „De Rijzende Zon" van de firma Daalmans te Gouda een ernstig ongeluk. Een der vele in die fabriek werkende meisjes, de 15 jarige V., bracht, vóór ze de fabriek verliet, haar haren nog eenigszins in orde en schijnt daarbij te dicht bij een der riemen, die de stoommangels in beweging brengen, te hebben gestaan. Want op bet oogen- blik, dat het meisje haar haren achter over wierp, werden deze door de op- loopende riem gegrepen en werd zij daaraan naar boven gesleept. Even later viel het meisje neer in verschrikkelijken toestand, ze was als het ware gescalpeerd, terwijl ook een van haar ooren zoo goed als geheel werd afgekneld. Het bloed verlies was enorm. Het meisje werd dadelijk per politie-brancard naar het gasthuis vervoerd. Den politieagent C. Bonne te Enschede is Zaterdagavond, toen hij C. O., die onlangs zonder eenige aanleiding den manufacturier B. aldaar met messteken verwondde, waarvoor hij tot 6 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld, wilde arresteeren wegens dronkenschap, door diens makker H. een messteek in den linkerarm toegebracht, terwijl hem te vens een trekpees van een der vingers werd doorgesneden. Beiden werden ge arresteerd en in voorloopige hechtenis gesteld. Mevrouw G. de Graaf, Speelmanstraat no. 50 A, schrijft ons: „Ik heb gedurende langen tijd veel ge leden aan een verderfelijke bloedarmoede die mij geheel en al ondermijnd had. Ik had geen eetlust meer en ik was zoo zwak geworden dat mijn toesland, die niet meer verergeren kon, een noodlottig einde deed vreezen. Bij de pijnen door de bloedarmoede veroorzaakt, zwakte, benauwdheid en dui zelingen, was bovendien een algeheele zenuwuitputting gekomen. De voorgeschre ven geneesmiddelen hadden geen uitwerking gehad, daar ik in een staat van volkomen verval was geraakt. Men vroeg zich af wat te doen Men dacht alles te hebben gedaan wat mogelijk was en men leidde uit mijn toestand af dat ik ongeneeslijk en dus veroordeeld was. Toch was hier gelukkig niets van aande Pink Pillen, dat wonder dadige geneesmiddel waaraan ik de gezond heid dank, waren nog niet beproefd. Ik, die zooveel ellende heb doorgemaakt, kan zeggen dat men niet mag wanhopen aan de genezing zoo men nog geen gebruik van de Pink Pillen heeft gemaakt. Ik was als verloren beschouwd en nu ben ik voor treffelijk gezond." Gelooft nu niet dat dit geval een uit zondering is. De Pink Pillen hebben dui- zende menschen genezen die veroordeeld schenen. De Pink Pillen zijn buitengewoon werkzaam. Zij hebben een ongeëvenaarde kracht om het bloed te herstellen en alle geneesheeren die van de vorderingen der geneeskunde op de hoogte zijn, weten welk een hulp zij kunnen vinden in dit merk waardige middel. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, rheuma- tische pijnen, schele hoofdpijnen, neurasthe nie en de storingen die aan het vrouwelijk geslacht eigen zijn. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam; voor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch^ Herman J A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Kerknieuws. Heusden. Bij de Herv. Gem. is her kozen tot Notabel de heer H. v. Herwaar den en gekozen (bij vacature) de heer L. J. Veerman. H erkeiulitm, Ds. J. van Haerin- gen, in het jaar 1887 tot 1895 predikant der Ger. kerk alhier, thans te Katendrechl hoopt op 23 November a.s. zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. Orakel. Bedankt voor het beroep Eoon-op-Zandt. Ds. P. 't Zandt, pred. der Ned. Herv. Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Tholen bedankt. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd.- 12 Nov. Openbare dronkenschap: G. D., zwer vend en Ohr. van O. te Werkendam, f 10 subs. 3 d; W. V. te Heusden, f 5 subs. 3 d.P. C. H. te Almkerk en J. W. R. te Dewerken, elk f 3 subs. 3 d.A. v. B. te Heusden, 3 d.D. S. te Wijk, vrijgesproken. Overtr. rijwielreglement: D. D. te Dewerken, B. M. N. te Dordrecht en N. O. te Sleeuwijk, ieder f2 subs. 2d.; G. K. te Dewerken, J. v. B. te Dussen, J. M. M. H. en W. A. J. V. te Heus den, C. V. te Almkerk, P. W. v. B. te Sleeuwijk en C. B. te Drunen, allen f 3 subs. 3 d.C. D. te Sleeuwijk, f 3 en f 5 subs. 3 en 5 d. Overtr. prov. reglement: J. V. te Veen en A. P. te Haarsteeg, elk f 3 subs. 3d.; J. van W. te Andel, f 10 subs. 5 d. Overtr. verord. Dussen: A. v. d. A. te Dussen, f 5 subs. 1 d. Overtr. verord. Dewerken c.a J. J. V. te Oss, f 3 subs. 1 d. Overtr. melkverordening van Wer kendam: M. de V. te Dewerken, f 5 subs. 5 d. Loopen over grond waarvan de toe gang is verbodenE. B., N. H. V. en C. B. te Woudricbem, allen zonder straf teruggave aan ouders; J. M. v. d. P., A. v. d. P., S. R. en A. H. v. d. P., allen vrijgesproken; J. E. v. B. te Dus sen, f 3 subs. 3 d. Burengerucht verwekken A. v. B. te Heusden, f 5 subs. 3 d. Overtr. stierenreglement: H. S. te Sleeuwijk en G. B. te Genderen, elk f 5 subs. 3d.; W. de G. te Meeuwen, vrijgesproken. Vee laten loopen op eens anders grond: P. B. te Dussen, 2 X f 15 subs. 2 X 3 d. StrooperijC. P. K. te Sleeuwijk, f3 subs. 3 d. Overtr. ijkwet: B. A. B. te Genderen, f 1 subs. 1 d. met verbeurd verklaring van de inbeslaggenomen el. Overtr. jachtdelict: G. V. te Dronge len, f 5 subs. 4 d. Overtr. vischdelict: L. S. te Werken dam, 2 X f 5 subs. 2 X 2 d.; B. v. S., IJ. v. S., H. v. S., C. v. S. en B. v. S. te Woudricbem, elk f 10 subs. 4 d. Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. Durgerijjke Stand. Heueden, van 9 tot 16 Nov. Overleden: Petronella van Geffen, 79 j., wed. v. J. van de Griendt. Dewerken en Sleeuwijk, van 5 tot 11 Nov. Getrouwd: H. Walraven, 35 j., en J. Leeuwensteijn, 30 j. Geboren: Cornelia Pieternella, d. v. J. Kooijman en D. Visser; Jan, z. v. C. Pellicaan en P. van der ToornCor- nelis Jan, z. v. J. H. Koek en G. van Wijngaarden; Willem, z. r. C. van Poe- derooijen en G. J. P. van Voortbuizen Arie, z. v. S. C. van der Pijl en J. H. de Vries; Anton, z. v. J. van den Heu vel en A. Kraaijveld; Hugo, z. v. J. van Binsbergen en M. J. Groeneveld. Waspik, van 1 tot 15 Nov. Ondertrouwd: J. van Diem en M. J. de Ruijter; Th. de Jong en A. J. Pagie. Geboren: Johannes, z. v. A. Kusters en M. van GervenAdrianus Johannes, z. v. P. Zwaans en A. van Limpt; Cor nelia Petronella, d. v. J. Lesessie en J. J. de BruijnGerardus, z. v. M. van den Broek en H. Smits; Johannes Thomas, z. v. J. van Dongen en M. A. Rekkers. Woudrichem, van 5 tot 11 Nov. Ondertrouwd: E. Groeneveld, 18 j. en H. Groeneveld, 16 j. Overleden: Teuna, 6 j., d. v. J. Viveen en T. Vermeulen. GORINCHEM. Op de Maandag gehouden St. Maarten paardenmarkt waren 2234 stuks aangevoerd. Dè volgende prijzen werden besteed: luxe paarden f 450750, werk paarden f 140—350, 2-jarige paarden f 120 300, 3-jarige paarden f 190400, veulens f 70—150, hitten f 60—125. Er waren veel vreemde kooplieden, de handel was vlug. GORINCHEM. Ter Fruitmarkt besteedde men voor Dirkjesperen f A f Oomskinde ren f f Noordholl. suikerperen f k f zure appelen f2 k f 5.zoete appelen f 2.k 3.per H.L. 1 ROTTERDAM, 15 November. De prijzen aan de groentenveiling der Tuinbouwver- eeDiging de Zuid-Holl. Eilanden aan den Persoonsdam alhier waren heden als volgt Bloemkool f 5,30roode kool f 2,75 witte kool f 2.3,20 gele sav. kool f 2.354.40, knolrapen f kroten f alles per 100 stuks; prinsesseboonen f per 100 K.G.; tomaten f per 100 pond; N.-H. suikerpeeren f dirkjesperen f trosjesperen f alles per kinaardappelen t per H.L. Rotterdamsche cierenrciling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 5888 stuks. Hoendereieren van f 6,30f 7,05 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. 12 13 14 15 Hoog Water Nov. 1.G8 2.14 1.51 1.40 M. Laag 1.15 M. 1.69 0.94 088 Water. N.A.P. Waterhoogte Maastricht (brug) 15 Nov. 0.07 M. boven 0. 16 0 22 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 15 Nov. 1.60 M. boven 0. 16 1.60 Nd verten tlën. Een Werkman met Rijksbetr. zoekt kennismaking met een flink Meisje, v. d. P. G. Leeftijd 2835 jaar. Brieven onder letter A, bureau van dit blad. OPGERICHT 1887, SHarktberSchten. HOFLEVERANCIER, UITGEBREIDE KEUZE ALS: Complete Eet-, Koffie- en Ontbijtserviezen. Prachtige keuze in Majolica Vazen. (5 stuks) van f 1.6© en hooger. Alles zeer geschikt voor Minzaam aanbevelend, ml ten verzoeke van de GEMEENTE GIESSEN, bij inzet op Donderdag 18 November a.s. en bij toeslag op Donderdag 25 November a.S., telkens des voormiddags 1©£ uur precies in het Koffiehuis van De Lorm te Giessen bestaande uit Duis en Schuur, met afzonderlijke Schuur daarachter, Erf, Tuin en het Zuid-Westelijk gedeelte van den Boomgaard, zooals ter plaatse is afge- hakend, te Giessen, kadaster sectie A nos. 619, 620 en 621, ter grootte Van ongeveer 14 Aren. Het perceel, midden in het dorp gelegen, is bewoond geweest door den Heer P. A. VAN DER WIEL. Betaaldag 27 December a.s. Lasten van af 1 Januari 1909. Aanvaarding na betaling der kooppen ningen. Inlichtingen te bekomen ter Secretarie van Giessen en ten Kantore van den Notaris. Notaris Zijnen de Gier te Heusden, is voornemens op Woensdag 24 November 1909, des morgens ten lO ure, ten huize van Mejuffrouw de Wed. KASPER KOOPMAN, te Oud- publiek te verkoopen; om contant geld. 2 veereu Bedden met toebehooren, mahoniehouten Tafels, Kasten, Stoelen en Leuningstoelen, gewone Kasten, een antique Bureau, Pendule met Coupes, Chiffonnière, Hoekkast, Fornuis en an dere Kachels, Vloerkleeden, Matten, Schilderijen, ijzeren Ledikanten, Singer Naaimachine, Koper, Tin, Aardewerk, Lampen, Stoven, Kuipen, Trap, Vlag met Stok en Kwast, Ladders, Tuinge reedschap, Emmers, Gieter, Potten, Pan nen, Brandhout en al wat verder ten berde zal komen. Te zien op den dag der verkooping, des morgens van 8 tot 10 uur. ALLE SOORTEN te koop, te BOLSWARD. MevrG. de Graaf. (Portret Waterstokerij.) Vertrokken naar Loon-Op-Zand, P. C. Smeur; 's-Hertogenbosch, G. M. Ber- kelmans; Boxtel, H. SchoutenRotter dam C. M v. d. Meys; Vrijhoeveu- Cappel, Chr. H. v. d. HoevenDongen, M. v. d. Krabbe en Ca. Vos. Ingekomen van Dongen, C. Vermeulen Besoijen, J. A. Korsten; Dussen, J. E. Fijneman; Tilburg, M. S. van der Ven; Nijmegen, P. J. Megens en gezin; Box tel, J. Kool. Vertrokken naar Amsterdam, G. K. de Joode; naar Pouderoyen, C. Havelaar en gezin. Ingekomen van 's Gravenhage, C. van Wijk; Rotterdam, G. J. van Erkel 's Gravenzande, C. M. G. Jochem. ROTTERDAM15 16 Nov. Op de veemarkt waren heden aangvoerd 1001 vette runderen, 973 magere dito. 421 vette en graskalveren, 141 nuchtere kalveren 3096 schapen of lammeren, 638 varkens, 175 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 70 2e kw 48 cent, kalveren le kw. 105, 2e kto. 70 cl. schapen le kw. 50, 2e kw. 30 ct. vette varkens 56 a 52 ct. licht soort 50 a 48 ct. per kilo. i Nuchtere fokkalvtren 14.a 18.idem. voor de slacht ƒ7. a 1100 Biggen f 1.10 a 125 per week. I Op de botermarkt warden aangevoerd 50/8 e» 27/16 ton m 212 stukken van een half kio. Prijs le kwali teit f 62 le kw f 59 3e kw. f 56. Per half kilo 75 et 80 cent. Zeeu-wsehe eieren f 5 70 a 5.90, Overmaassche dito 6 20 a 6 40 per 100. ROTTERDAM 15 Nov Zaadmarkt. Lijnzaad f 14. a 17. -. Eareeigaad f a .-- Koolzaad a WERKENDAM. De zetting der boter is deze week op de markt 70 ets., in de winkels dus 75 ets. per half kilo Èicren f 2.0f de 26 stuks. BESOOIJ EN0 N< v. De prijs der Boter was heden f 1.24 1.11 per Kilo. Aangevoerd K.O. Keren f .7 de 26 stuks. ROTTERDAM 15 Nov. Tarwe puike jarige per ZO kilo, f a per 100 kilo f 11.25 a 9 25, nienw f - a Rogge -.- h''ct- 6erti f aChevalier fa Haver f -. a per 100 kilo, Bruine boonen f 10 a 16 - witte f a Erwten fa mmuM m—wi—ii wmin—rr—WW—■wmn-irniir n 1 te Andel heus den, aan den straatweg

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3