Ine Abonné's. Zondagochtend hebben twee schip- ■ws bij de gasfabriek in de Breslauer irasse te Berlijn den romp van een vrouw opgevischt, waaraan hoofd, armeu, borsten en onderlijf ontbraken. De romp moet acht tot veertien dagen in het water gelegen hebben. Voor de inhech tenisneming van den dader is een be looning van 3000 mk. uitgeloofd. Alle beambten van de zedenpolitie, die vrij van dienst waren, en alle be ambten van de verschillende crimineele afdeelingeu werden op het hoofdbureau van politie ontboden en trokken kort daarna in de zwarte wijken van Berlijn op onderzoek uit. Zondagmiddag zijn op een stuk bouw grond bij de spoorbrug van Treptow eenige vrouwekleeren en een handtasch gevonden. Misschien bestaat er eenig verband tusschen deze vondst en de griezelige misdaad. Die zich op het NIEUWSBLAD abonneert, 75 cent per 3 maanden, ontvangt de nummers tot Nieuwjaar GRATIS en, evenals alle geabon- neerden, met Nieuwjaar een present Maand-Ealender, zeer practisch voor het gebruik. ENII1I 4lil\4. ltramlsclioiiw. Burgemeester en Wethouders van Heus- den, brengen ter kennis der ingezetenen, dat op Maandag 13 Dec. a.s., door het College van Brandmeesters eene Schouw zal worden gehouden, zullende alsdan alle rookleidingen behoorlijk moeten zijn ge veegd of gereinigd, terwijl voorts op de naleving van de andere bepalingen in de algemeene politieverordening ter voorko ming van brand vastgesteld, streng zal worden toegezien. Heusden, 6 Dec. 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. SMaatselfgk üleims. Heusden, 8 Dec. Heden, Woensdagavond ten 6 ure, zal op de zaal Concordia een voordracht met lichtbeelden gegeven worden, waartoe alle kinderen boven de 8 jaar worden genoodigd. Gelijkertijd zal het mandoline-quartet eenige nummers ten gehoore brengenzoo dat de Leden van het Nut met hunne dames, die mede verwacht worden, zich zullen kunnen verlustigen in de voordracht on tevens van de muziek weten te profi- teeren. De toegang is voor alle kinderen van ge noemden leeftijd vrij. Elk wielrijder en bestuurder van een auto, die hier niet locaal bekend is, zal erkennen dat men zeer gemakkelijk te Herpt, te Genderen, te Eethen en te Baby- loniënbroek een verkeerde weg kan inslaan. Dat heeft de wielrijdersbond ook begre pen en nu zullen weldra een tiental weg wijzers op de verschillende wegen verrijzen, die aan dit euvel tegemoet komen. Wij vertrouwen dit voor een groot ge deelte te mogen danken aan den consul, de heer A. B. de Moor alhier. Maandagmiddag, circa 4 uur, pas seerde alhier een sleepbootje, dat twee schuiten met peeën geladen, achter zich had, die naar Kuilenburg moesten vervoerd worden. Aan de brug te Aalburg gekomen werd het laatste vaartuig door storm tegen een der due d'Alve ges'ingerd, waardoor het zoodanig averij opliep, dat het weldra in zinkenden toestand kwam. De sleepboot voer nog door tot Aalburg en bracht het al meer water innemende schip op de waard onder Nederhemert, alwaar het nu, voor verder onheil bewaard, op den drooge zit. De sleepboot heeft daarop met één vaartuig de reis vervolgd. Wijk. Tot tellers voor de aanstaande tienjaarlijksche volkstelling, zijn door Bur gemeester en Wethouders aangesteld de i heeren E. Sluijmers, J. van Doveren en W. Leijsma. Waspik. Een bunsingjacht met zijne gevolgen, bracht veel beweging in de streek Benedenkerk. De kippendief zat onder een hooimijt en zijn vervolgers konden hem.met de honden niet bereiken. Eindelijk werd de hooimijt omgehaald en de bunsing kroop in een riool, waaruit hij, door eene groote aangebrachte watermassa verwijderd werd. De honden hadden hem nu te pakken en de huid bracht f 1.25 op; doch de eige naar van het terrein zat met zijn erf onder overtollig water, met een omvergehaalde hooimijt, met een schaap, dat van schrik er van door was gegaan en eerst later ge vangen kon worden en kon zelf zijn per soneel de hooimijt weder laten opbouwen want toen de bunsing gevangen was, keek niemand meer naar de aangebrachte ver warring om. Gameren. Over 't algemeen wordt er door de jagers zeer geklaagd over de schaarste van wild, wat waarschijnlijk toe te schrijven is aan den natten en kouden zomer. Ook hier in deze streek hoorde men de zelfde klaagliederen. Een dag maakte de afgeloopen week een uitzondering, onder Delwijnen werden door 5 geweren 16 hazen en een houtsnep geschoten. Vrijdag jl. werd het lijk van den 16-jarigen P. v. Wijnen, van Utrecht hier heen gehaald om ter aarde te worden be steld. Iedereen heeft medelijden met de zoo diep getroffen familie. Slechts 8 dagen geleden nog zoo ijverig op de steenfabriek werkzaam, mocht hij na het in vorige bladen vermelde ongeluk, zelfs in Utrecht geen genezing vinden. Nederhemert, (Noordzijde). Dat het hout hoe langer hoe duurder wordt, blijkt uit de laatst gehouden verkooping van 88 boomen in het Starre- of Maurits- bosch alhier. Deze boomen brachten ge zamenlijk f1600 op. 'tls dus geen wonder dat de klompen duur zijn. (Noordzijde). Vrijdag werden de laatste bieten geladen. Alleen aan de Noordzijde werden bruto gewicht 3048054 kilo's van deze suikerhoudende veldvruchten verscheept. Wat eene enorme hoeveelheid grond daarmede van de landerijen verdwijnt, kan men nagaan, als men weet, dat de tarra ad 13 pCt. van genoemde hoeveelheid 396247 K.G. bedraagt. De aanvoer bedroeg i millioen K.G. minder dan verleden jaar. (Zuidzijde.) Geen wicht aanschouwde 't levenslicht, Geen minnend paartje bood zich aan En niemand die er dood wou gaau, wantgedurende de maand November werd niemand in de registers van den Burger lijken Stand ingeschreven, geen echtpaar in ondertrouw opgenomen en geen enkel sterfgeval aangegeven. Aalst. Alhier deed zich weer een geval van diphterithis voor bij een kind van 5 jaren met doodelijken afloop. Woudriclieill. In vele gezinnen heerscht hier het roodvonk en dikwijls zeer kwaadaardig. B. en W. hebben besloten de scholen te doen sluiten teneinde de gevreesde ziekte wat tegen te gaan. Geert ruiden berg. In de i nacht van Zaterdag op Zondag zijn op het erf van A. Huisveld alhier, een zestal kippen den nek omgedraaid, blijkbaar met het doel om ze daarna mede te nemen. Een der kostgangers heeft de dieven ge hoord. Toen hij beneden kwam, waren ze spoorloos verdwenen. Dat ze in hun bezig heden gestoord zij n geworden is zeker, want ze hebben de kippen laten liggen. Reeds geruimen tijd werden hier op verschillende plaatsen 's morgens de kippen gevonden die van achteraan gebeten en leeggezogen zijn. Met welk roofzuchtig dier men te doen heeft is niet bekend. Men vermoedt dat het een soort Das is Het beest heeft witte haren waarvan de puntjes zwart zijn. Verschillende stroppen en klemmen zijn reeds gelegd. Het is te hopen dat het beest, wat het dan ook zijn moge, spoedig gevan gen mag worden, want het berokkent vele menschen schade. Zaterdagmiddag is de met hoepels zwaar geladen ijzeren bak, van den heer M. C. Zijlmans van Raamsdonkveer, in de Spoorhaven alhier door het onstuimige wa ter vol geslagen en gezonken. De lading hoepels dreef weg en is later met veel moeite weer opgevischt. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij voorgevallen. Ca pcllc. De heeren C. de Roon Chz. en A. Heijmans Mz., zijn als notabelen der Ned. Herv. kerk alhier herkozen, terwijl in de plaats van wijlen den heer W. Quirijns is gekozen de heer A. J. de Roon. De heer D. Smits ambtenaar ter Se cretarie te 's Gravenmoer, wonende te Loon- schendijk, is j.l. Zaterdag tot Secretaris der gemeente 's Gravenmoer benoemd. Meeuwen. Bij Kon. besluit is aan onze gemeente voor den dienst 1909 eene buitengewone rijkssubsidie van f 1000 ver leend, op grond dat de gemeente door de uitgaven tot eene behoorlijke inrichting van haar lager onderwijs vereischt, in verhou ding tot hare middelen en andere uitgaven onbillijk zou worden bezwaard. HruellCill. Boven ons dorp ont lastte zich Zaterdagavond j.l. een kort, maar hevig onweder, vergezeld van een felle hagelbui. Een paard van den heer D., dat nog in de weide liep, werd door den bliksem ge troffen en onmiddellijk gedood. 33iniieiilu»d. Accfjiis gedistilleerd. In de Staatscourant van Zaterdag brengt de minister van financiën ter kennis van belanghebbenden, dat de wet van 4 Deo. 1909, waarbij de accijns op bet gedistilleerd wordt verhoogd van f 63 tot f 90 per H.L. van 50 pet., op 10 dezer zal worden afgekondigd (Stbl. No. 375), en mitsdien krachtens art. 8 op denzelfden dag in werking zal treden. Dientengevolge is ieder, die bij den aanvang van den lOen Dec. 1909 meer dan 25 liter gedistilleerd voor zich zei ven of voor een ander in voorraad beeft, verplicht daarvan op dien dag of op den volgenden dag schriftelijk aangifte te doen ten kantore van den ontvanger der accijn zen. Ieder, die op of na 10 Dec. 1909 gedistilleerd inslaat, hetwelk vóór dien dag hier te lande is verzonden, moet uiterlijk op den eerstvol- genden werkdag gelijke aangifte doen. De hiervoren bedoelde aangiften moe ten onderteekend zijn en, behalve de vermelding van den naam en de woon plaats van den aangever en van de boeveelheid, soort en sterkte van al het gedistilleerd, eene nauwkeurige aan wijzing inhouden van de plaats waar het gedistilleerd in voorraad was of in geslagen is. Het nalaten eener aangifte of het doen eener onjuiste of onvolledige aan gifte is strafbaar. De ambtenaren der accijnzen zijn be voegd om binnen veertien dagen na het in werking treden der wet ook de panden, die overigens niet aan hun toezicht zijn onderworpen, met inacht neming van voorgeschreven vormen tegen den wil der bewoners of gebrui kers binnen te treden en er een on derzoek te doen naar de aanwezigheid van gedistilleerd. Alle gedistilleerd, dat binnen dien tijd wordt aangetroffen, wordt indien niet het tegendeel aannemelijk wordt gemaakt geacht reeds bij het in werking treden der wet terzelfder plaatse aanwezig te zijn geweest. Al het vorenstaande betieft niet het gedistilleerd, dat in voorraad is of in geslagen wordt in de entrepts en inde panden, waaraan het genot van door loopend crediet voor den accijns is ver bonden. Verdere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de ontvangers en andere ambtenaren der accijnzen. De meeste reizigers uit Nederland naar België verkeeren in de meening dat een getal van 50 stuks sigaren of een opengebroken kistje van dit arti kel, zonder invoerrechten te betalen, in België mogen worden ingevoerd. Tot nu toe schijnt de douane oogluikend dien geringen uitvoer kosteloos te heb ben toegelaten. Het syndicaat van tabak en sigaren te Brussel heeft zich tot den Belgischen minister van financiën gewend met de opmerking, dat volgens de wet geen enkele sigaar vrij van invoerrecht is en gevraagd om dit misbruik te doen ophouden. De minister heeft alstoen geantwoord, dat thans de douanebe ambten waren aangeschreven om de wet stipt toe te passen. Dit ter waar schuwing onzer landgenooten. He storm. Een kranig stukje reddingwerk werd Zaterdagmorgen door visschers uit de Lemmer uitgevoerd. Het tjalkschip „Maria", schipper Bakker van Zuidwolde, sloeg door het slechte weer tusschen Urk en Lemmer liggende, achter zijn ankers weg en trachtte nu onder hevigen storm voor een wrakkig noodzeiltje de Lemsterhaven nog te bereiken. De ge- heele plaats was in spanning. Ieder vakman zag onmiddellijk het gevaar in voor het ankerlooze schip om bij zulke hooge zee en ontredderde zeilage de haven aan te doen of om 't vrij te houden van den zoo gevreesden lager wal. De schipper begreep zijn toestand ook en heesch de noodvlag. Onmiddellijk togen een paar honderd visschers met trossen en vletten voor zien op de havendammeu uit om te trachten, wanneer het binuenloopen der haven mislukte, verbinding met het iu nood verkeerende schip te krijgen. Wat men algemeen verwachtte, gebeurde. Voor de haven gekomen bleek de zeilage geheel onvoldoende om aan het schip de noodige voortstuwing te geven en de haven binnen te loopeuhet dreef nu dwarsweg naar den nog een 600 M. verwijderden lagerwal. Toch gelukte het den visschers de trossen aan het schip te bevestigen en na een paar uren van groote inspanning van de visschers en niet'minder groote spanning der toeschouwers, kreeg men het schip en de opvarenden (er waren 10 kinderen aan boord) in behouden haven. Ook de bemanning van de stoom trawler „Prima Vera", schipper Jacob Stam, thuisbehoorende te IJmuiden, heeft weder een schitterende redding volbracht. Toen Vrijdagmiddag de Prima Vera, wegens vliegend stormweer niet kun nende visschen, met den kop op zee gestoken lag, 15 mijl N. W. t. N. van Scheveningen, zag men van N.W. een diepgaand stoomschip naderen met zware bakboordsslagzijde, hetwelk later bleek het Fransche stoomschip Thisbé te zijn, hetgeen Donderdagavond met een lading steenkolen van Rotterdam was vertrokken. Zoodra de schipper van den trawler de noodvlaggen op de This bé ontdekte, gaf hij bevel op te stoo- men. Toen hij de Thisbé genaderd was, die hard doorstoomde om onmiddellijk zinken te voorkomen, wist hij de be manning te beduiden dat zij desloepen moest strijken. Daaraan werd gevolg gegeven en spoedig verliet één boot het zinkende schip met acht man, die met veel moeite gered werden, daar de boot vol water geslagen was, Een matroos van den trawler, Pieter Wanmer van Nieuwe- sluis, begaf zich met een lijn om het lijf in de boot om die leeg te hoozen, want de scheepsboot van de Prima Vera was door den storm onklaar ge raakt. Daarmede bezig, zag men een tweede kleinere boot naderen met zeven menschen volgeladen. Nadat ook hier van vijf met groote moeite gered waren, sloeg de boot om. De twee overigen konden bijtijds een hun toegeworpen lijn grijpen en werden ook binnen boord van den trawler gehaald. De Thisbé zonder vaart zonk nu spoedig in de diepte weg en men zag den eenig achtergebleven persoon, den kapitein, met een stuk plank gewapend, zich uit het want in de brullende zee storten. Vreeselijk moet dat schouw spel geweest zijn, die man, schrijlings op een stuk plank gezeten, met de woeste golven op en neder gesmeten. Met ontzaglijke moeite wist men hem eindelijk onder lij van den trawler te krijgen en een lijn met reddingboei toe te werpen, die hij gelukkig kon grijpen. Geheel uitgeput werd hij toen aan boord van den triwler geheschen, waar hem alle noodige zorgen werden gegeven, waardoor hij behouden bleef. Op de vraag, waarom ook hij niet in de boot gegaan was, omdat 't toch roekeloos was alleen achter te blijven, gaf hij eenvoudig ten antwoord: „Er was geen plaats meer, er konden ternauwernood zeven man in." Om zijn zeven men schen kans van redden te geven, ging hij eigen leven offeren, ofschoon thuis vrouw en kind op hem wachtten. Nu stuurde schipper Stam met zijn geredden naar IJmuiden, waar de di rectie van de stoomvisscherij „Pesca" de schipbreukelingen van kleeren voor zag en hun een onderkomen in het zee manshuis verschafte. Dit is de tweede maal in dit jaar dat de „Prima Vera" schipbreukelingen redt; in het voorjaar van het Deensche stoomschip „Santon" 21 en nu van dit Fransche stoomschip 16 opvarenden. Ware de trawler niet in de nabijheid geweest, dan zouden de opvarenden van de „Thisbé" gewis een prooi der golven geworden zijn, want eene redding in eigen booten zou bij het noodweer van Vrijdag beslist mislukt zijn. Te Katwijk aan Zee is bericht ont vangen, dat van de haringschuit KW 103, reeder W. Taat, door een stortzee zijn overboord geslagen en verdronken de schipper T. van Duyn en zijn zwager, matroos de Best. Beiden hadden de wacht aan het dek, zoodat zij eerst eenigen tijd na het on geval werden vermist. Het vaartuig heeft de geheele vleet verloren. Van de bomschuit SCH 366 zijn drie man verdronken bij den jougsten storm Een matroos van de bomschuit SCH 163 kreeg een klap van den giek en bleef op de plaats dood. Op Vlieland is aangespoeld een groote partij wrakhout, een vleet haringtonnen, enz., waaronder eenige breels gemerkt K.W, 73, alles vermoedelijk van een verongelukte bomschuit afkomstig. Zondagmiddag ontving K. Smit te Ter Apel (Gron.) telegrafisch bericht, «lat zijn schip, bemand met drie van zijn zoons, van wie de oudste gehuwd en vader van een kind was (vrouw en kind waren mede aan boord) nabij Cux- haven is vergaan, en alleen de tweede zoon gered is. Volgens nader bericht had de schip per metzijn vrouwen kind van 5 maanden, beuevens zijn broers in de scheepsboot redding gezocht. Die boot werd in de Noordzee door den te Cuxhaven binnen gekomen stoomtrawler opgevischt, doch vijf personen waren reeds door de uit gestane ontbering en kou bezweken. Alleen Meint Smits is gered. Vrijdagmorgen heeft de storm in de nabijheid van Leeuwarden een slacht offer geëischt. De melkvaarder A. Visser, uit Hom pens, keerde tusschen 10 en 11 uur van de zuivelfabriek op de Waeze naar huis terug. In de Nieuwe Greuns, voorbij de Froskepolle, moest zijn zoontje leege emmers naar een paar boeren aldaar brengen. De vader liep in de lijn. Toen de jongen na eenige minuten terugkeerde, vond hij wel de onbeheerde schouw; de vader was echter verdwenen. Radeloos liep hij terug om hulp te halen. Toen hij met deze kwam ter plaatse waar hij de schouw had verlaten, vond mendaaiopdenmelkvaarderverdronken. Een rukwind schijnt hem van den wal te hebben gescheurd. Hij laat een vrouw met een zestal kin deren achter. De eerste stuurman van het van Fowey naar Rotterdam bestemde Nederl. stoomschip Automaat is in den nacht van 2 op 3 Dec. door een stortzee over boord geslagen en dientengevolge ver dronken. Het tjalkschip De Vrouw Aaltje, schipper Kooistra, met aardappelen van Leeuwarden Daar Den Haag, Donderdag van Harlingen vertrokken, is bij Zurich (gem. Wonseradeel) gezonken. De schip per en knecht verdronken beiden. Onder Colijnsplaat is de zeedijk over een lengte van 8 meter weggeslagen. Deze doorbraak levert geen gevaar op voor den binnendijk. De polderdijk Hardstede Scharmer is Maandagnacht voor den aandrang van hel hooge water bezweken. Men meldt uit Veendam: Zondagmorgen om 3 uur is de dijk langs het Slochterdiep doorgebroken. De polder bij Slochteren is geheel onder water geloopen. Op allerlei wijzen, met praam en met beddegoed, poogde men de geul te stoppen, waarin men echter niet slaagde. Van uit verschillende deelen van ons land komen berichten omtrent abnor maal hoogen waterstand. Vooral in Gro ningen is de schade daardoor groot. Te Tiel is wegens hoogen waterstand de gierpont van de reep genomen. Uit Cuyk meldt men De Maas is zoo gewassen, dat de ou le Beersche Maas weer werkt. De verbin ding tusschen Cuyk en Mook is geheel verbroken, de grintweg tusschen Cuyk en Katwijk staat geheel onder water. De eenige verbinding tusschen hier en Nijmegen is nu langs de spoorliju, welke het water tegenhoudt. Zoover het oog reikt, is het uit den trein gezien één groote waterpias. Nog heviger dan hier te lande heeft de storm in Engeland gewoed. Te Lon den werden boomen ontworteld, schoor- steenen van de daken geslagen en hek ken omvergeworpen. In de provincie was het nog erger, de Avon wies vijf voet, de hevige wind joeg het water buiten de oevers en binnen korten tijd stonden de velden blank. Buitengewoon bevig was de storm aan de oevers van het Kanaal en op het Kanaal zelf. De stoomboot van Ostende op Dover had 8 uren noodig voor den overtocht. Een aantal kleine vaartuigen strandden op verschillende plaatsen, de „Etlan Van- nin" die verbinding onderhoudt tus schen Liverpool en het eiland Man, is spoorloos verdwenen. Men gelooft, dat de stoomboot door de orkaan op de bank van de Mersey geworpen, gebroken en dadelijk gezonken is. De 12 passa giers en 21 man van de bemanning zijn allen omgekomen. Zoover men thans weet, hebben op de Engelsche kust 75 menschen het leven verloren. Op de Schelde was het eveneens bui tengewoon onstuimig. De voor Hoek voor Holland bestemde stoomboot „Vienna," met 50 personen aanboord, werd door reddings-sleepbooten naar Antwerpen gesleept. Drie Engelsche schepen en een schip, waarvan de naam nog niet bekend is, strandden aan de kust. Hoeveel personen daarbij om het leven zijn gekomen weet men nog niet. Ook in Frankrijk en op de Frank- sche kust heeft de storm hevig huis gehouden, de bladen maken melding van reeksen ongelukken zoowel te land als ter zee. Onweder, hagel, stortregens, stormen, hebben ook in Duitschland huis ge houden, en op den voet van de berich ten volgen, als gewoonlijk, andere over den schrikbarenden was van de rivieren en bergstroomen. De Moezel bedreigt hare oevers, en hare zijrivieren zijn al buiten hare bedding getreden. In het dal van de Kyll heeft de orkaan vele huizen beschadigd. Op de Boven-Wezer is de scheepvaart, om het hoog water gestaakt. Aan de buitenhaven te Emden is een kraan ingestort. In Oost-Friesland aller wegen groote schade. Bij Helgoland is de reddingsboot bijna gebleven bij een poging om de beman ning van een kotter te redden. Allen, ook de schipbreukelingen, zijn ten slotte door een stoomboot gered. Veel schipbreuken 'oebben langs de kust plaats gehad, waarbij een groot aantal menschenlevens verloren ging. De stormen der laatste dagen hebben ook in de New-Foundlandsche wateren groote verwoesting aangericht. Er zijn verscheiden booten gezonken. Op last van den officier van justitie te Groningen is dezer dagen gearresteerd H. J. Dieters, tot voor kort lid van Gedeputeerde Staten. Hij wordt verdacht van verduistering en oplichting op groote schaal. Naar aan het Hdbl. uit Groningen wordt medegedeeld, is de arrestatie ge schied op vermoeden van verduistering en oplichting gepleegd als gedelegeerd commissaris van de N. V. Neerlands Grondbezit. De gearresteerde was tot voor kort lid van Gedeputeerde Staten en nam 22 October als lid der Staten zijn onrslag, nadat hij tien dagen te voren door de Groningsche rechtbank was failliet verklaard. Hoe groot de omvang van dit faillissement is, staat nog niet vast; de curator heeft de lijst van crediteuren en debiteuren nog niet kunnen indienen, men spreekt echter van een bedrag van ruim f 700.000. Dit moet echter vaststaan, dat de aanhouding door den officier van justitie is gelast naar aanleiding van pepleegde verduisteringen vóór dat het faillisse ment was uitgesproken. Het bedrag der gepleegde verduisteringen moet enkele tonnen bedragen; het juiste bedrag kan ook hierdoor niet worden opgegeven, omdat dit pas uit de instructie zal kunnen blijken. Den berichtgever werd medegedeeld, dat door den verdachte, die grondbe zitter en landontginner was, ettelijke landerijen, voor veel hooger bedrag dan de werkelijke waarde, in schijnkoop van de hand werden gedaan en daarna weder op dezelfde wijze werden teruggenomen en voor een veel te hoog bedrag aan de vennootschap weder verkocht. De arrestatie heeft te Bussum plaats gehad door eenige Groningsche inspec teurs. Met een trein is de gearresteerde te Groningen aangebracht en per cel wagen naar het huis van bewaring ge transporteerd. De verdachte, die vroeger onvermo gend was en als conducteur dienst heeft gedaan op de tram Zuidbroek-Terapel, heeft na den ommekeer in zijn fortuin ongelukkig gespeculeerd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2