Wollen- en Tricot- Ondergoederen. Biljartfabriek .4. P. C. Ro BILJARTS, Voordeelig Bouwen. Metsel-, Nier- en Profielsteeri, Twee genezingen. Specialiteit 's-BOSCH. Draineerbuizen Afwijkende modellen voor corpulente Heeren. Markt A 3, nabij 'i siadhiiis, DRAlSifi A-vam VALKEÏ1BURG' S' A •iLEVERTRAAI Te bekomen inruil voor 9 Sunlight Zeep omslagen een prachtige Wanclkalender 1910 en voor 59, vier verschillende Schilderijtjes in Lijst. Zie verder de circulaire rond de Zeep Gorinchem. In verband met deze arrestatie meldt men nog, dat een der feiten van op lichting, waaraan de heer D. zich heeft schuldig gemaakt, hierop neerkomt, dat in de statuten van Neerlands Grond bezit het in strijd met de waarheid liet voorkomen, alsof eenige seriën van het maatschappelijk kapitaal zouden ziju geplaatst en volgestort. Op die wijze heeft hij anderen be wogen aandeelen te nemen en aldu3 zich geld verschaft, waarvoor hij grond kocht, die veel minder waard is dan hij heeft opgegeven. Een der feiten van verduistering, waarvan D. verdacht wordt, is, dat hij over een groot aantal aandeelen van Neerlands Grondbezit, waarop niets was betaald, ten eigen bate heeft beschikt door ze in onderpand te geven. Maandagmorgen zou de begrafenis plaats hebben van den jongen man, die in het laatst der vorige week in wijk C te Utrecht van de trappen viel en 's morgens dood in het portaal werd gevonden. Reeds was de familie met volgkoetsen gebracht naar het huis, van waaruit de teraardebestelling zou plaats hebben toen, even vóór het voorrijden van den lijkkoets, bevel kwam van de justitie, dat geen begraving mocht plaats hebben. Er werd beslag gelegd op het lijk, dat met kist en al even later per raderbaar door de politie naar de kli nieken werd vervoerd, waar het op last van den officier zal worden geschouwd. Er is een vermoeden gerezen, dat de man des nachts door zijn vrienden in het logement van de trappen is gesmeten, met het ze§r noodlottige gevolg. Het lijk vertoonde n.l. eenige blauwe plekken in den hals, die men aanvankelijk toe schreef aan den val, maar waaraan men later ernstiger gevolgtrekkingen heeft verbonden, zoodat de justitie in de zaak werd gemoeid, die sectie van het lijk noodig oordeelde. Naar uit den Haag aan de „Tel." wordt gemeld, moet bij mr. G. van Tienhoven, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, het voornemen be staan, binnenkort voor zijne functie te bedanken. Als zijn eventueelen opvol ger wordt genoemd jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hoogelanden, burgemeester van Haarlem. De juweliers Halberstadt en Hakker te Amsterdam zijn, naar het Hdbl. meldt, het slachtoffer geworden van bru tale oplichters. In het Amstel-hötel lo geerden namelijk een paar zich noe mende Amerikaansche diamantkooplie den, die zich overigens niet veel moeite gaven bijzonder bekend te worden. Zij zorgden er echter voor, dat de juweliers Halberstadt en Hakker van hun aanwezigheid verwittigd werden, en dezen gingen spoedig de offerten maken. Men werd het eens over den koop van partijen diamant tot een waarde van f 30,000. De betaling zou perchè- que geschieden en bij de Amsterdamsche Bank konden de juweliers referenties verkrijgen. De Amerikaansche kooplie den gaven de namen op van de direc teuren der Waltham Watch Company. De informaties bij de Amsterdamsche Bank waren goed, de goederen werden geleverd, de chèque van 30 mille daar voor in ontvangst genomen. Bij aanbieding bleek deze chèque valsch te zijn onderteekend. De juwe liers waren bij den neus genomen door oplichters, die zich valsehelijk voor de direoteuren der Waltham Watch Com pany hadden uitgegeven. Wel was ge ïnformeerd, of deze directeuren „goed" waren, maar geen enkele controlemaat regel genomen om vast te stellen of men inderdaad met de directie der Waltham Watch Company te doen had. En de juweliers Halberstadt en Hakker hadden, om concurrentie te vermijden, zich er wel voor gewacht bij collega's informaties in te winnen De vogels zijn natuurlijk, dadelijk na ontvangst van de partijen diamant, ge vlogen. De zaak is in handen der politie gesteld, die een uitgebreid onderzoek heeft aangevangen en naar het buiten land telegrafische inlichtingen verzon den heeft. Zaterdag is na verhoor voor den rechter-commissaris in voorloopige hech tenis gesteld J. K., brievengaarder te Buurmalsen, verdacht van verduistering eener som van f 225, onder hem als ambtenaar berustende. De man had reeds 17 jaar dienst, is gehuwd en vader van van 6 kinderen. onder wie een inspecteur van politie, bun ontslag nemen. Gedurende het badseizoen kreeg een hoog geplaatst politieambtenaar een geschil met een hotelhouder, welke twist zoo hoog liep dat de hotelhouder de tusschenkomst inriep van de politie. Het optreden van deze ambtenaren tegen den hooggeplaatsten Duitscher, die zich daarover beklaagd heeft, schijnt van dien aard te zijn, drt het nemen van ontslag der drie betrokken ambte naren van hooger hand zeer wensche- lijk wordt geacht. Te de Hout (gem. Hoogkarspel) N.-H. is Zaterdagnacht de landman P. T. verdronken. Men denkt aan moedwil. In het St. Franciscus gasthuis te Rotterdam is een geval van pokziekte geconstateerd bij vrouw S die daags te voren in dat ziekenhuis ter verpleging was opgenomen. Deze vrouw is naar de barak aan de Maashaven overgebracht. Daarheen is ook vervoerd haar man, die zich in zijn woning aan de Joden- steeg bevond en eveneens aan dezelfde ziekte bleek te lijden. De toestand der vrouw is ernstig. De overige bewoners van het pand in de Jodensteeg zijn allen naar de observa tie inrichting overgebracht. Met meldt uit Katwijk: Volgens loopende geruchten zullen hier eerstdaags drie politiebeambten, In zake den moord in het Koekan- gerveld wordt nader gemeld, dat be halve het scheermes nog kleedingstuk- ken als andersz.ns, afkomstig van de vermoorden en wellicht ook deels van de .noordenaars, begraven gevonden werden in een stuk land, waarop een paar dagen na den drievoudigen moord de gebroeders Bakker, de gearresteerden, het gras moeten afgemaaid hebben. Deze voorwerpen zijn een paar dagen geleden in dien grond ontdekt. P. v. d. A. en H. M., arbeiders te Schijndel, zijn Zaterdagmorgen door de marechaussee te Boxtel gevankelijk naar Den Bosch getransporteerd. Zij worden verdacht van diefstal van enkele dui zenden marken in den nacht van 23 op 24 October j.l. te Kerrendonk (Prui sen) ten nadeele van de weduwe Opge- north aldaar gepleegd. Bij den landbouwer C. J. Kempenaar, te Aarlanderveen, ligt in huis een wa terput met hardsteenen deksel. Door een gebrek aan de pomp werd Maan dagmorgen het benoodigde regenwater met een emmertje geput. Na het ge bruik van den put had de huisvrouw de dienstbode verzocht het deksel op den put te leggen, aan welk verzoek blijkbaar niet is voldaan. Een oogenblik daarna hoorde de dienstbode een plomp en men kwam tot de ontdekking, dat een der kinderen zoek was. Onmiddellijk ltet de vader, vastgehouden door twee arbeiders, zich door het mangat zakken om met de voeten het kind vast te grijpen. Het bleek evenwel, ondanks alle pogingen, dat de levensgeesten van het driejarig dochtertje geweken waren. De diamantmakelaar P. te Amsterdam, die sinds de vorige week met een aan zienlijk bedrag aan diamant voortvluch tig was, heeft zich bij de politie aan gemeld. Men meldt aan de N. Ct. De inspecteur van politie Lokerse te Bloemendaal heeft onlangs een wolf gekocht, om door kruising een politie hondenras te verkrijgen. Groote schrik heerscht thans in de gemeente door het ontsnappen van het gevaarlijke dier. Dinsdagochtend heeft oen tot nog toe onbekend jongmensch ten kantore van de Disconte-Maatschappij aan de Wijn straat te Rotterdam, een wissel, groot ongeveer f 700, ter betaling aangeboden. De wissel is betaald, doch later is ge bleken, dat de daaronder geplaatste handteekening valsch was. De jonge man is vermoedelijk naar Antwerpen vertrokken. Slstr^erSOke Stand. Heusden, van 1 tot 7 Dec. Geboren: Louisa Francisca, d. v. A. Goutier en E. van der Pol. Overleden: Maria van Duppen, 79 j. Rijswijk, van 1 tot 30 Nov. Overleden: Jacob Verheij, wed. v. A. F. Nieuwkoop. Vertrokken naar Gorinchem, C. Nieu- wenhuizen. Geertruidenberg, over de maand Nov. Getrouwd Mozes Koperberg eia Mag- dalena Kalker. Geboren: Wilhelmina Catharina, d. v. W. A. P. F. L. de Vries en C. W. Verharen; Gerrit, z. v. H. R. Balk en H. Th. Waalwijk; Catharina Maria Henrica, d. v. C. W. Berends en A. C. Kieboom. Overleden: Dingeman Krols, 57 j. Capelle, over de maand Nov. Getrouwd: Th. Kuijtenaar, 26 j. en H. Wexther, 26 j. Geboren: Theodorus, z. v. W. M. Blom en H. J. WaartsMaria Elisabeth, d. v. R. Middelkoop en L. Ph. M. de WitElizabeth Pieternella, d. v. J. L. van der Linde en A. in 't VeltJaco bus, z. v. A. A. Michaël en J. de Bie Johannes Marijnus, z. v. J. Th. van Rooij en A. TaktorMaria, d. v. J. Wagemakers en J. M. DriessenDirkje Maria, d. v. L. P. van Pelt en A. M. de Bruin. Overleden: Adrianus Verduijn, 89 j.. wedn. v. A. Sillevens; Dina Verha gen, lj.; Johanna Werther, 1 m.Adria- na Beunis, 72 jechtg. v. Chr. van Beek. C. J. Hoefnagel, D. Korsten, A. H. Maliepaard, J. E. Westbroek, T. L. en P. C. Maliepaard, J. Bekkers, C. van Dee, J. Visser en C. van Dee; Geer truidenberg, K. J. van Esch; Vrijhoe- ven-Cappel, A. Ros, W. Hoefnagel, E., M. en B. Ros, G. J. Heijmans, G. van Vegten, J. van Oosterhout, A. Heurter; Raamsdonk, T. de RooijDongen, L. van Peer, Loon op Zand, H. J. en A. van DommelenMade en Drimmelen, A. M. Blom; Waspik, Th. Kluijtenaar en K. Werther. Na den rader genezen te hebben, genezen de Pink Pillen de dochter. In dezen tijd, nu ten gevolge van de guurheid der temperatuur de rheu- matieklijders een verergering van hunne pijnen gevoelen, is het nuttig eens mee te deelen hoe wel bedachtzame menschen zich van de pijnen verlossen. Onder de talrijke personen die dank zij de Pink Pillen zich van hunne rheumatische pijnen hebben verlost, ver melden wij heden den heer Kaal en zijn dochter, mevrouw J. Nijman te Doetinchem, Nieuwe weg no. 86. Mevrouw J. Nijman, schrijft ons: „Mijn vader is twee jaren geleden ge nezen van rheumatiek die hem sedert langen tijd pijnigde en waartegen hij voor dien tal van geneesmiddelen bad beproefd. Sedert zijn genezing door de Pink Pillen is hij altijd gezond geweest en heeft hij niet de minste pijn meer gevoeld. De rheumatiek is overerfelijk, zegt men. Ik heb er het bewijs van gehad, want ik heb er laatst een aanval van gehad en wel zoo hevig dat het mij onmogelijk was mijn werk te doen. Ik heb natuurlijk aan de ondervinding van mijn vader gedacht en de behandeling met de Pink Pillen gevolgd, dat mij spoedig van mijne pijnen heeft bevrijd en mij tegelijkertijd heeft verlost van eenige kwalen als hoofdpijnen, oorsui zingen en duizelingen". Het is te betreuren, waar te nemen dat er menschen zijn die onnoodig lijden, die onverdragelijke pijnen lijden wan neer het zoo gemakkelijk is te genezen. Wij hopen dat deze regels hen onder de oogen zullen komen en hen zullen genezen zooals zij den heer Kaal en zijn dochter zoo goed genezen hebben. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, alge- meene zwakte, maagpijnen, schele hoofd pijn, zenuwpijnen, neurasthenie. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Rijkspostspaarbank. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaar bankboekjes, uitgegeven in de maand December, en waarop de rente over het af gebogen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en ren tebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Poste rijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. Kerknieuws. Heusden. Op Zondag 1.1. maakte de Predikant der Herv. Gemeente bekend, dat van een der Leden was ontvangen eene gift voor de kerk groot f 100; voor de Diaconie f 25, voor de Bewaarschool f 25 en voor het Diaconessenhuis van f 50. Gameren. Herkozen tot Kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk, de heer H. v. d. Werken Wz. Donderdagavond a.s., hoopt in de Herv. Kerk voor te gaan ds. Vonkenberg van Barendrecht. Aalst. Vrijdagavond hoopt ds. A. Dekker uit Gameren een rede te houden over den Gereformeerden Zendingsbond. Bruehcm. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. van Wijngaarden ca. H. A. de Geus, cand. t. d. H. Dienst alhier. Zuilichem. Tot ouderling en diaken bij de Ned. Herv. kerk alhier zijn met ongeveer algemeene stemmen herbenoemd de beide aftredende heeren G. W. Klop en G. Schalk. Met algemeene stemmen is tot president kerkvoogd der Ned. Herv. kerk alhier her benoemd de heer S. F. Monhemius, burge meester der gemeente. Met den benoemde stonden op de voordracht de heeren P. Kanselaar en D. van Pouderoijen. AHverfenflën. Harkt berichten. Waalwijk. 3 Dec. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoe'en van f 150 tot f 260, Kalfvaarzen van f 110 tot f185, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 40 stuks. Prijzen f 6,50 tot f 12. Prijs der boter van f 1,04 tot f 1,22 per kilo. Aangevoerd 782 kilo. ROTTERDAM, 6 December. De prijzen aan de groenten veiling der Tuinbouwver- eeDiging de Zuid-Holl. Eilanden aan den Persoonsdam alhier waren heden als volgt Bloemkool f roode kool f 3,50 witte kool f gele sav. kool f knolrapen f kroten f 1.50 alles per 100 stuks; uien f 1.201.60 per 50 kg.; spruiten f per zak; boe renkool 1520 c. per mand eigenheimers f 2.20, blauwe f 2.75 per H.L. GORINCHEM. Ter Fruitmarkt besteedde men voor Dirkjesperen f f Oomskinde ren f f Noordholl. suikerperen f f zure appelen f3.f 5, zoete appelen f 2.3.25, per H.L. Röttenlamsclic eierenveiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 5096 stuks. Hoendereieren van f 5,90f 8,55 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 3 Dec. 2 14 M. 1.43 M. - N.A.P. 4 2.13 1.97 5 2.14 1.92 6 2.20 1.98 Waterhoogte Maastricht (brug) 6 Dec. 3.04 M. boven 0. 7 2.75 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 6 Dec. 4.84 M. boven 0. 7 4.87 TILBUKC. Levert met succes saeiloopende volgens de nieuwste constructie Reparatiërt en levering van JHallenZaken, Queuën enz. spoedig en tot de minste prijzen LEEUWARDEN Verkrijgbaar te: Heusden, bij G. Malingré. Almkerk, bij Mej. S. v. Drunen. Husseil. bij J. J. Paes. Sleeuwfik, bij J. v. d. Linden. Werkendam, bij J. v. d. Werff. WoHdrichcm. bij J. Struick Czn. 4e knop, aan de fabriek van J. WESSELING, te BOLS WARD. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Dag, 's namiddags 4 uur, uitgezonderd Zon dags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgend en dag, voor middags. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, HillegomBennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Alaardingcii, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenbage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. De Kalkzandsteenfabriek Loevestein -te Varen a,|l Waal. Jaarlijksche productie 12,000,000 steenen. fjevert tot seer eoncuneereudc pr))/,eii in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorm, Kees* hard mei ïiieutleu klank. Uitmuntend geschikt en ZEER VOORDEELIG voor alle grootere en kleinere BOUWWERK KM, ook W 4TEHW E R KERJ Handel in prima qualiteit KLUIS'KAEK en lliiehhiaal be reide PO E OER fi -% 1 j B4, met een gegarandeerde fijnheid van 10% restant op een zeef van 900 mazen per c.M.2 Levering van zuiver gewas- schen en gezeefd ilju, scherf» Ril IE Ai® ^MO voor metsel-, pleister- en stukadoorwerk. GROF en GSSS^TiÉAMO voor betonwer ken en voor afdekking van houtcementdaken. Prijzen en monster aanvragen bij den Directeur Ingekomen van Brazilië, A. Kant en gezin. Vertrokken naar Besoijen, J. v. d. Hoek, A. Kamp, J. P. en W. P. v. d. Hoek; Rotterdam, J. G. Lesage, H. M. Kor sten, J. Hoefnagel, J. Treffers, J. C. en Ingekomen van Tilburg, N. F. C. Swa- gemakers; Sprang, M. KruijfVrijhoe- ven-Cappel, G. M. Hoefnagel, J. de Roon, M. A., A. en J. HoefnagelLoon op Zand, J. A. van Beek, A. Faro, J. A., A., W. M J. A. en M. M. van Beek; Rotterdam, C. J. van Beek en Z. J. van Dommelen; Amerika, W. E. de Wit; Almkerk, A. W IppelBesoijen, T, J. van Hulsteijn, W. J. en A. J. C. Pluim; Hof van Delft, G. v. d. Mast; Leiden, J. de Jong; Waspik, J. C. v. v. d. Berg. (Cl. Brincker, Zutphen). Mevrouw J. Nijman. ROTTERDAM. 6 Dee. Tarw puike jarig.' per 80 kilo. f a per 100 kilo f 11.a 7nienw f - a Rogge f - per heel Gerst f aChevalier fa Haver f a -. per 100 kilo, Bruine boonen f 10 a 1-1 50, witte fa - Erwten f a ROTTERDAM, 6—7 Dec. Op de veemarkt waren heden aang-voerd 924 vette runderen1348 magere dito 692 vette en graskalveren, 203 nuchtere kalveren 1946 schapen of lammeren, 613 varkens, 190 biggen'. De prijzen weren a's volgt: runderen le kwaliteit Tb, 2e kw 50 cent, kalveren le kw. 110, 2e kw. 80 ct schapen le kw 50 2e kw. 31 ct. vette varkens 55 a 51 ct. licht soort 48 a 49 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv.ren f li.-- a 18idem. voor de slacht f 8.a 12 00 Biggen f 1 20 a 1 Ml per week Op de botermarl t w-rden aangevoerd 76/8 en 21/16 ton tn 199 stukken van een half Ho Prijs le kwali teit f 59 2e kw f 56 3e kw. f 52 Per halj kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren f 6 a 6.20, Overmaasschdito 6 40 a 6 60 per 100. ROTTERDAM. 6 Dec Zaadmarkt. Lijnzaad f 5 a 17. Karweiyaad f 16 75 a Koolzaad 10. a 15 WERKENDAM. De zetting der boter is deze week op de markt 60 ets., in de winkels dus 65 ct'. pei half kilo. Eieren f 1.50 de 26 stuks. BESOOIJEN7 Dec. De prijs der Boter was heden f 1.18 1.24 per Kilo. Aangevoerd 450 KG Eieren f 1.60 de 26 stuks. 's-BOSCH 6 Dec. De prijs der boter was tan f 12 1 tot f 1.26 Aanbevelend Verhulst, Vraag teekeningen en prijsopgaaf. ~~ff alle soorten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3