door den Staat geleden verliezen heeten lan een luillioen te bedragen. De zal nn een vervolging aanspannen tal van bekende staatsambtenaren. Woensdag heeft onder een ontzettend grooten toeloop de begrafenis van ko ning Leopold plaats gehad. Donderdag heeft de troonopvolger, prins Albert, den eed als koning afge legd, eerst in 't Fransch en daarna in Nederlandsch. In de troonrede, welke lgens verklaring van een der minis ters. geheel en uitsluitend het werk van den koning is, spreekt de koning diepgevoelde erkentelijkheid uit voor den stichter van 's lands onafhankelijk heid. Hij gedenkt de roemruchte rol van Leopold I en de taak van Leopold II. het wonder dat deze in Afrika heeft volbracht met steeds de gedachte voor oogen, de natie te verrijken en den oeconomischen opbloei van het land te bevorderen. De koning dankte de bui teulandsche regeeringen, die door hun afgezantschappen hun bewondering had den getoond voor de groote eigenschap pen van Leopold II. Het oogenblik is nu voor België ge komen vervolgde de koning zich zijn toekomst goed voor oogen te stel len. Het land is rijk en gelukkig, maar de rijkdom roept, dat volken gelijk individuen plichten hebben. De intel- lectueele en moreele krachten van een volk maken den voorspoed vruchtbaar. Wij moeten onwrikbaar aan de grond wettelijke vrijheden van het volk vast houden en de openbare zaken met wijs heid behandelen om het geheiligde erfdeel, ons toevertrouwd, te hewaren, en intusschen op vreedzame verove ringen van den arbeid en de weten schap uitgaan. In de Kongo wil de natie een poli tiek van humaniteit en vooruitgang. Een koloniale roeping kan slechts een roeping zijn om beschaving te brengen. België wordt geregeerd door instellin gen, waaraan andere staten de begin selen hebben ontleend. Altijd heeft België zijn beloften gehouden. Wanneer het dan de verbintenis aangaat, in Kongo een program uit te voeren, dat zijner waardig is, heeft niemand het recht aan zijn woord te twijfelen. De troon zoo ging de koning voort heeft zijn rechten en zijn verantwoordelijkheid. De vorst moet de dienaar zijn van het recht en de steun van de socialen vrede. Ik heb mijn land lief, en de koningin deelt in de gevoelens van onveranderlijke trouw aau België. Wij zullen er onze kinderen van doordringen. Het onthaal, dat ik heb gevonden, treft me diep. Ik zal trachten uw vertrouwen te ver dienen. Ik leg tegenover mij zelf en tegenover het land de gelofte af, nauw gezet mijn plichten te vervullen en al mijn krachten en heel mijn leven aan den dienst van het vaderland te wijden. De rede, welke eenvoudig een meester stuk van overtuiging werd genoemd, werd langdurig en stormachtig toege juicht, vooral het gedeelte over het werk van koning Leopold in Afrika en de plichten, die het bezit van constitu- tioneele vrijheden en de vrijheidsliefde aan een volk opleggen. Bijzonder toe gejuicht werden de passage, waarin de Koning zeide dat niemand het recht heeft te twijfelen aan de beloften van België, dat altijd zijn beloften gehouden heeft, en de passage waarin de Koning sprak over de opvoeding zijner kinde ren. Na afloop weerklonken herhaalde lijk de kreten: „levede Koning„leve de Koninginwaarbij allen overeind rezen behalve de socialisten, wier uit roepen onmiddellijk door de oorver- doovende toejuigingen werden over stemd. Te half drie was de plechtigheid afgeloopen. Onder het volk werd het manifest der socialisten verspreid, waarin zij zeggen de sociaal-democratische repu bliek te zullen vestigen in weerwil van alle reactionnaire elementen. IMaatieljik lïeuwi», Heusden, 24 Dec. Op Eerste Kerstdag 's avonds 5 uur hoopt de Zondagsschool der Nederl. Herv. gem. Kerstfeest te vieren. Een prachtige Kerst boom siert de Protest. Bewaarschool, en wacht op de kleinen om bewonderd te worden. Behalve de ouders die uitgenoodigd zijn kunnen, zoover de ruimte het toelaat, anderen toegang verkrijgen. De Geref. gemeente (Gasthuisstraat) hoopt Maandag 27 Dec. 's-avonds half zes en de gemeente in de Putteretraat (ds. Laatsman) Dinsdag 28 Dec. 's middags half vijf met de Zondagscholen het feest te herdenken. Ook in het gebouw der Nat. Chr. Geh. Onth. Ver., Pelsterstraat, dat voor iedereen toegankelijk is, is een prachtige Kerstboom opgericht. Woensdag is in het gebouw van het departement van waterstaat te 's-Graven- hage aanbesteed Het leveren van steenkolen en steen koolbriketten ten behoeve van de stoom gemalen en stoomveeren onder de gemeenten Herpt en Bern, Waalwijk, Drongelen, Meeuwen, Raamsdonk, Dussen en Almkerk, r»rovincie Noord Brabant, behoorende tot >-t onderhoud van de werken van de Bergsche Maas. Minst ingeschreven door de Steenkolen- handelsvereeniging Utrecht, voor steenkolen f 9.15 en voor briketten f 9,60 per ton. Naar wij vernemen is door de heeren de Haan Alta, directeuren van den scheepswerf, aanvraag gedaan ter verkrijging van een gaslantaarn, die zoowel het gedeelte voor het gebouw als het bruggetje zal verlichten. Op donkere avonden is het dan ook bepaald gevaarlijk om vanaf het terrein de stad te bereiken. Nu de scheepswerf zich langzaam begint uit te breiden, komt er gebrek aan arbeiderswoningen .Naar we vernemen zullen daarom weldra enkele arbeiderswoningen worden gebouwd in de Drie Trom petter- straat. Door de firma Van A. alhier, is bij de politie een valschen gulden gedeponeerd, door hem dezer dagen in betaling ontvangen. In de vergadering der Prov. Staten van Woensdag 22 Dec. was onze jongste afgevaardigde, de heer Zeegers te Waalwijk aan 't woord. We geven dit geheel weder, zooals we het in het verslag vinden: Het lid Zeegers bespreekt de verbindings middelen over de Bergsche Maas en betoogt de noodzakelijkheid, dat evenals nabij Heus den dicht nabij Waalwijk een vaste brug van rijkswege wordt gelegd, wijl het kabel- pontveer vaak onvoldoende blijkt en het 's winters bij herhaling voorkomt, dat de geheele streek, waarvoor spreker zitting heeft en die 42000 inwoners telt, is geïso leerd. Hij wenscht daarom bij Gedeputeerde Staten er op aan te dringen, dat dezen zullen bevorderen, dat nabij Waalwijk de reeds lang gewenschte en noodige tweede vaste brug van rijkswege worde gelegd. De voorzitter zegt, den vorigen spreker hierop niet oogenblikkelijk te kunnen ant woorden. Gedeputeerde Staten zullen echter over wegen wat ten aanzien van het geuite ver langen kan worden gedaan. Werkendam. Woensdagavond vergaderde ten herberge van mej. de wed. A. Wink alhier, de landbouwvereeniging „Werkendam en Omstreken". Aanwezig waren 116 leden. Besloten werd aan te vragen vergunning tot het plaatsen van een gebouw op het terrein bij het Nieuw Sas en wel nabij de kolenloods. Het gebouw zal hebben te dienen voor opslagplaats ten behoeve van de leden der Landbouwver eeniging en zal vermoedelijk kosten f1500. De gelden werden gevonden uit vrijwillige bijdragen der leden. Het aantal aandeelen bedraagt 150 en ze zullen 3 pCt. opbrengen. Eveneens werd besloten bij waterstaat aan te kloppen ten einde te verkrijgen, dat de Fabrieksdijk beter worde verhard en bij de brug aan het Nieuw Sas aan deN. O. zijde een goede afsluiting zal worden daargesteld. Verder wordt tot 3 Januari a.s. gelegenheid gegeven door de heeren D. C. Hakkers en W. de Waard alhier, tot het doen van bestellingen van een bijzonder soort van zaaihaver die pl. m. f18 de 100 k.g. zal kosten. Sleeuw)jk. J.h Woensdag heeft de Ger. jongelingsvereen. „Prediker 12 la" en de jongedochtersvereen. „Wie den arme geeft, leent den Heere" een jaarfeest ge vierd tn de Chr. school alhier. Te ongeveer 7 uur des avonds werd de feestvergadering door den heer H. Zwart, voorz. der jonge lingsvereen. met psalmgezang en gebed geopend en een openingswoord gesproken. De zustervereenigingen van Sleeuwijk, Wer kendam, Nieuwendijk en Almkerk waren vertegenwoordigd. Zoowel door den secre taris der jongelingsvereen. als door de secretaresse werd een verslag over het afge loopen vereenigingsjaar uitgebracht. Ook de zustervereenigingen brachten de vergade ring op de hoogte van den toestand hunner vereenigingen. Menigmaal werd zulks op eeer luimige wijze gedaan. De voorzitter dankte de afgevaardigden voor hunne ver slagen en gaf eenige toepassslijke woorden ten beste. Het overige van de feestavond werd benut door het houden van opstellen voordrachten en samenspraken, welke laat- sten de lachlust zeer opwekten. Te ruim middernacht werd het feest beëindigd. De voorz. dankte allen voor hunne tegenwoor digheid en sloot de vergadering met dank zegging, na het zingen van Psalm 324. WUk. Bij den winkelier M. Schouten hebben Zondagnacht inbrekers getracht de deuren te forceeren van zijn nieuw gebouwd magazijn voor kolon. waren. Binnen zijn ze evenwel niet geweest. Planken waren ontzet en klampen afgebroken. Wellicht zijn ze gestoord. Capelle. De alhier bestaande re derijkerskamer „Vriendentrouw", zal op Woensdag 29 December a.s., in het café van den heer L. F. van Dongen, haar eerste winteruitvoering geven. De meisjes-zangvereeniging „Het Rozeknopje" zal, even als vorige jaren, nu weder eerste Kerstdag, na de vervulling van de morgenpredikbeurt, een paar zang nummers ten gehoore brengen. Op Vrijdag den 31 December a.s., zal door den burgemeester en de brand meesters de schouw over de stookplaatsen, schoorsteenen en kachelpijpen worden ge houden. VrHhoeve-CapelIe. In de Stcrt. no. 300 zijn o. m. opgenomen de statuten van het Fanfarekorps „Sirena" alhier. 'S-ltosch. Alhier zijn valsche guldens in omloop. Het publiek zij gewaarschuwd. IBabyloniëiibroek. Zaterdagavond gaf de chr. zangvereeniging „Zanglust" haar eerste uitvoering in de openbare school al hier, voor een zeer talrijk publiek. Dank zij de degelijke leiding van den directeur, werden alle nummers uitstekend voorge dragen, zoodat iedereen zeer voldaan huis waarts keerde. Be so l| en. Eergisterenavond is een zekere H. werkzaam te Baardwijk, onver hoeds aan gevallen en zeer ernstig mis handeld. Aanvankelijk vreesde men dat de hem toegebrachte messteken levensgevaarlijk waren, doch later bleek dit niet het geval. Door de marechaussee was als verdacht daarvan gearresteerd een zekere de R. uit Vrijhoeve-Cappel, doch later weer op vrije voeten gesteld. Minnennyd moet oorzaak zijn. Baardwijk. Bij J. de L. zijn in den afgeloopen nacht al de kippen en konijnen gestolen. Op een andere plaats werden eenige waschgoederen ontvreemd. Het schijnt dat een dieven-complot bestaat die telkens in Waalwijk, Baardwijk of Besoijen hun slag trachten te slaan. Kaatsheuvel. Gisterennacht is door een baldadige de deur bij den heer Boom geheel met loog overgoten, zoodat al de verf er af gebrand is. Van den dader is nog geen spoor, 't Ware te wenschen, dat dergelijke aardigheden steeds aan het licht kwamen. Bussen. De landbouwer D. Koekkoek die per fiets de Molenka alhier passeerde, had het ongeluk over een steen te rijden, waardoor hij hals over kop in 't water te recht kwam. Gelukkig was er hulp in de nabijheid, waardoor hij op het drooge ge bracht werd. Als naar gewoonte zal het Kerst feest onder de kinderen (een 60-tal) der Zondagschool op den 1 en Kerstdag gevierd worden. De leiding van die school is tegen woordig in handen van den heer Godt- schalk, bijgestaan door Mej. van Stein Callenfels, door wie ook het feest geregeld zal worden. In den polder zal het Kerstfeest op Maandagavond a.s. gevierd wordengeleid door den heer en mevr. Kooien. Hank). Eindelijk, eindelijk zijn de suikerbieten hier opgeruimd. Dinsdag zijn de laatsten ingescheept, 't Is nog nooit gebeurd hier dat men in de Kerstweek nog suikerbieten verzond. Het feest voor de Zondagsschool kinderen alhier, is bepaald op Maandag avond 27 dezer 's avonds om 5 uur in 't lokaal. Den heer M. C. van Hooff, onder wijzer aan de o. 1. s. in wijk B is dezer dagen in gelijke betrekking benoemd te Stratum. Genoemde onderwijzer is plechts vanaf 25 Juli hi^r in functie geweest en heeft tegen 15 Februari e.k. zijn ontslag weer gevraagd. Ook in wijk C vertrekken weer 2 van de drie onderwijzers. Voorwaar een treurigen toestand. Het lijk van schipper van Dinteren, die 9 November alhier verdronken was, werd gisteren nabij Nieuwendijk gevonden. Uitwifk. De zangvereeniging Mees ter Smits, was door het ontslag nemen van haren directeur, kwijnende. Thans heeft zich zij echter weer opgebeurd en zijn door de leden tot directeur gekozen P. Nieuwenhuizen Dz., en tot Secretaris P. N. Huizen Az. 12 nieuwe leden hebben zich aangemeld en wordt in de consistorie kamer te Waardhuizen de gewone repeti- tie's gehouden. Door de mazelen is de school bijna ontvolkt. Van de laagste klas waren er van de 28 leerlingen maar 5 aanwezig. Woudricheiii. Voor het doen van aangifte ter inschrijving voor de Na tionale Militie, lichting 1911, zal alhier meer bepaaldelijk zitting worden gehouden op 15 Jan. 1910, des v.m. ten half twaalf, ter gemeente-secretarie. §prmig. Toen Donderdag ochtend de vrouw van S. Soeters, alhier, wakker werd, kwam ze tot de ontzettende brvaring, dat haar echtgenoot dood aan hare zijde lag. Gameren. Terwijl gisteren een troepje schoolkinderen zich op 't ijs ver maakte, schoot opeens een 5-jarig zoontje van A. J. v. d. O. er door en zcu zeker verdronken zijn, indien niet spoedig zekere M. S. kwam toeloopen en 't ventje intijds boven haalde. In het laatste bietenseizoen zijn in de haven alhier scheep gegaan 4,412,937 K.G. suikerbieten. Geiideren. Enkele dagen geleden brak alhier het roodvonk uit in een gezin, alwaar het 5 kinderen aantastte. Gelukkig zijn allen aan de betere hand en is het te hopen, dat de ziekte zich niet verder uil- breid. De vrouw van T. alhier, maakte de kachel met petroleum aan. Een gewoonlijk werkje en eene verkeerde gewoonte. De vlam sloeg hoog op en Bchroeide wenkbrau wen en hoofdhaar. Door het direct flink optreden van haren echtgenoot werden verdere ongelukken voor komen. Hederhemert. Niet alleen de kinderen worden met Kerstmis goed be dacht, maar ook de armen in onze gemeente worden niet vergeten. Door de dames der naaivereeniging „Dor cas" zijn niet minder dan 106 kleeding- stukken, welke in het barre jaargetijde zeer te pas komen, vervaardigd. Eene belangstellende dame had nog de goedheid er 14 stuks bij te voegen. (Welseind). Hoe gevaarlijk het is kinderen me3sen of scharen te geven, onder vond mej. Van D. alhier. Terwijl de kleine met eene schaar speelde, trof hij de vrouw met de punt in het oog. Dit lichaamsdeel werd daardoor zóódanig gekwetst, dat eene operatie noodig blijkt en mej. v. D. voortaan één harer oogen zal moeten missen. Het droevig geval wekt algemeen deel neming. 'g-Gravemoer. De plannen voor den bouw eener nieuwe bijzondere school gaan een vasteren vorm aannemen. Het schoolbestuur kocht dezer dagen in de kom der gemeente een heerenhuis voor onder wijzerswoning, om in den daarbij behoo renden tuin het volgend jaar een aan de eischen voldoend schoolgebouw te stichten. De thans in gebruik zijnde school is af gekeurd. I%ieuwend)jk. De vrouw van den landbouwer J. Br. Hz., heeft bij 't helpen aan een geladen kar met bietenloof, de kar op haar arm gekregen, zoodat die arm en de hand vrij ernstig werd verwond. Genees kundige hulp werd ingeroepen. In de plaats van den gehuwden on derwijzer Alewijnse, is als zoodanig aan de Bijz. School alhier benoemd de heer L. van Berkel te Middelharnis, die deze be noeming heeft aangenomen. De fanfare „Crescendo" alhier, is van plan eerste Kerstavond half zeven een con cert te geven. Afgaande op wat 't programma vermeld, wacht 't publiek niet alleen muzikaal genot, maar ook is voor flinke afwisseling gezorgd. Raaiusdonk. Tot leden der com missie voor de volkstelling in deze gemeente zijn benoemd de heeren J. Kieboom, Th. Peters, A. van Iereel, H. Schoenmakers, J. Ti i mermans, J. G. Simons, P. Broers en P. Speetjens, allen ambtenaren der gemeente. Naar wij van welingelichte zijde vernemen zijn de berichten in verschillende bladen over de z.g. overbrenging van het raadhuis van het dorp naar 't Veer, slechts te beschouwen als de vertolking van een reeds lang gekoesterden wensch der burgerij van 't veer. waarvan de vervulling nog lang op zich zal laten wachten, gelet op de tegenwoordige financieële omstandighe den der gemeentekas. De op handen zijnde verbouwing van het tegenwoordige raad huis logenstraft alle berichten aangaande deze aangelegenheid. Woensdagmiddag keerde de Zeer- Eerw. heer Pastoor Frenken, alhier, her steld terug. De Zusterschool en Pastorie waren versierd en de jeugd der zusterschool zong den terugkeerenden Herder eenige welkomstliederen toe. Na lijden kwam ook hier verblijden. De hear S. Lankhuizen Gzn., heeft als gemeentearmmeester bedankt. Maandag a.s. zullen de heeren C. de Roon te Cajtelle, C. Sagt te Raamsdonkveer en D. Timmermans alhier, naar Groningen vertrekken om aldaar of in het naburige Oldenburg, voor de „Vereeniging tot Ver betering van het Paardenras in de Lang straat e.o.," eene hengst aan te koopen. Op Maandag 3 Jan. zullen de leden der Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „Nooit Gedacht", ten huize van mej. M. de Bont, op feestelijke wijze het tweejarig bestaan der fabriek te herdenken. Naar men ons meedeelt, heeft de heer F. M. A. J. Ridder de van der Schue- reD, burgemeester der gemeente, het eere lidmaatschap aanvaard der bakkersvereeni- ging „Onderling Belang". Geertruidenberg. Bij beschik king van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 21 Dec. 1909, no. 11021/1, af- deeling lager onderwijs, is met ingang van 1 Januari 1910, aan H. K. Conradi, ver bonden aan de voorbereidende klasse van de Rijksnormaallessen alhier, eervol ontslag verleend als onderwijzer; en zijn benoemd tot onderwijzer C. H. Bloemaart van Oos terhout, en onze geachte stadgenoot den heer J. H. Busch. ëHixiite.zti la*»d. De Haagsche correspondent van de Tel. heeft zich, na de indiening van het enquête-voorstel dooi1 mr. Troelstra tot dr. Kuyper gewend, met de vraag, of de instelling van een eereraad nog door hem wordt overwogen. De heer Kuyper antwoordde, dat de besprekingen over een eereraad nog gaande zijn, en dat hij zich voor de instelling ervan gereed hield. Een brief bestemd voor den heer H. te Vught, die gepost is fe Apel doorn en een bankbiljet van f 10 be vatte, is niet aangekomen, De politie doet onderzoek. Het nummer van het bankbiljet is bekend. De marechaussees te Eindhoven heb ben naar het hui3 van bewaring in Den Bosch overgebracht A. v. d. M., 43 jaar, landbouwer te Nuenen, verdacht van bedrieglijke bankbreuk in Dec. gepleegd te Nuenen. Dinsdagmiddag werd de arts Meule- mau geroepen in het gezin van den slager Marsman, hoek Heerengracht, te Leiden, omdat het geheele gezin onmid dellijk na het middagmaal onpasselijk was geworden. Allen leden aan sterke brakingen, nadat zij boerenkool hadden gegeten. Deze spijs werd tot onderzoek naar den directeur-scheikundige van den Gemeentelijken Keuringsdienst gezon den, die daarin een vrij groote dosis arsenicum vond. Alleen de meid, die slechts weinig had gegeten, was niet onpasselijk geworden. De ziekte-ver- schijnselen wijzen ook op arsenicum vergiftiging. De knecht, wiens toestand zeer ernstig is, werd naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. De overgebleven boerenkool en de uitwerpselen worden onderzocht. Omtrent deze vergiftiging meldt men nog, dat op een kast in da huiskamer een zakje met een vrij groote hoeveel heid rattenkruid is gevonden, wat de slager gebruikte om er ratten mee te dooden, die in de bergplaats veelvul dig voorkwamen. Men kon echter niet zien of er uit het zakje vermist werd en nog minder kon men vermoeden hoe het in het eten kan gekomen zijn. De politie onderzoekt de zaak nader. De toestand van de drie personen is tamelijk bevredigend. Uit Stavoren wordt aan de L. Ct. gemeld Het wrak van de Handel en Nijver heid is leeggepompt. Geen lijken zijn gevonden. Alleen eenig mais. De oor zaak van de ramp is niet kenbaar ge worden. Het wrak is vervoerd naar Amsterdam. Burserlgke Werkendam, van 16 tot 22 Dec. Geboren: Daniël, z. v. B. Potters en E. Potters. Overleden: Leendert de Keijzer, oud 4 mnd. Woudrichem, van 17 tot 22 Dec. Geboren: Jan, z. v. J. Kant en G. Kant; Carl, z. v. A. A. Giesberts en M. P. Tückermann. Overleden: H. J. de Graaf, 24 j D. H. Weverling, 11 w., d. v. J. We- verling en M. M. van Masbergen. Dussen, van 17 tot 22 Dec. Geboren: Klazina, d. v. Peter Don kersloot en Jenneke de Rade. Overleden: HeDdricus van Kooten, 70 j.; Petronella Stael, 57 j.Adrianus Hendrikus Alphonsius de Bot, 5 m. Dewerken en Sleeuwijk, van 17 tot 23 Dec. Geboren: Willemina d. v. C. Duiser en J. Eeuwijk; Paulus, z. v. A. van den Heuvel en M. J. Rijkers. Overleden: Cornelia Monshouwer, 11 mud. PREDIkBEliRTEM, 25 en 26 December. Geref. kerk 25 vm. 9,30 26 vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putteretraat) 25 en 26 nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Werkendam, 26 vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, 26 vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, 26 vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk 25 en 26 vm. 9.30 ds. Davelaar. en nm. 2u. leesk. Almkerk, 25 vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Montijn, 26 vm. 9.30 ds. Van Stein Callenfels uit Dussen Geref. kerk 25 vm. 9 u. en 26 vm. 9 en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, 25 vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Geref. kerk geen opgaaf. Kooijmans. Hermanides. 10 u. ds. Dierkens. Geref. kerk 25 en 26 vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) 25 vm. 9,30 en nm. 2 u. 26 vm. 9,30 ds. P. 't Zand. Doeveren, 25 nm. 2 u. ds. Gobius du Sart 26 vm. 9.30 u. ds. Ruijsch v. Dug teren. Geref. kerk. 25 en 26 vm. 9 u. ds. Rennes Chr. Geref. kerk 26 vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Polderlokaal, 26 nm. 2 u. ds. Van Stein van Callenfels. Geref. kerk 25 vm. 9.30 en nm. 6, 26 vm. en nm. 2 u. ds. Vonk. Genderen, 25 vm. 9.30 u. ds. Koolhaas, 26 vm. 9.30 ds. Pannebakker nm. 2 u. ds. Koolhaas. Geref. kerk 25 vm. 9.30 u. lezing. 26 vm. 9.30 ds. Both nm. 6 u. ds. Vonk van Gameren, 31 Dec. nm. 6 u. ds Bakker van Apel doorn. ds. G. Th. Smits. u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, 25 nm. 2 26 vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Meischke. Geref. kerk, 25 en 26 vm. 9.30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. B. Benders Sleeuwijk, 25 en 26 vm. 9.30 u. ds. Visch. Geref. kerk 25 vm. 9,30 26 vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk 25 en 26 vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk geen opgaaf. Vertrokken naar 's Gravenhage, Joh. Klop; naar 's Gravenzande, C. Damen naar Oude Tonge, J van Zoest; naar Wassenaar, C. Visser en vrouw; naar Sehore, J. J. en A. Gleven; naar De- werken c.a., N. Kieboom. Vertrokken naar Rotterdam, F. van Loonnaar Gorinchem, B. Baks. Ingekomen van Rijswijk, A. Kant en gezin. Heusden, 25 vm. 10 u. 28 nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Aalburg25 en 26 vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, 25 vm. 9.30 en 26 vm. 9.30 en nm. 2 u. ds Luteijn. Baardwijk, 25 en 26 vm. 10 u. ds. Louwe Babyloniènbroek, 25 en 26 vm. 9,30 u. ds. Besoijen, 25 vm. 10 en nm. 2 u. en 26 vm. Brakel, geen opgaaf. Capelle, 25 vm. 9,30 en nm. 2 u. 26 vm. 9,30 ds. J. J. Ruijs. Drunen25 en 26 vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, 25 nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Dussen, 25 vm. 9.30 u. ds. P. V. van Stein van Callenfels 26 vm. 9.30 Ds. Mon tijn uit Almkerk. Eethen, 25 en 26 vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, 25 en 26 vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Giessen, 26 vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Geref. kerk, 26 nm. 2 u. ds. Van Rennes. Hedikhuizen, 26 vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Heesbeen, 26 nm. 1.30 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevesteijn, geen dienst. Meeuwen25 en 26 vm. 9.30 u. ds. Klomp. Geref. kerk 25 vm. 9.30 26 vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, 25 Z.z. vm. 10 u. ds. Panne bakker 26 N.z. vm. 10 u. ds. Koolhaas uit Genderen, Z.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijen, 25 vm 9.30 en 26 nm. 2 u. Raamsdonk, (dorp) 25 vm. 9.30 26 nm. 2 Rijswijk, 25 vm. 9.30 26 nm. 2 u. ds. J. Sprang, 25 en 26 vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, 25 nm. 2 u. 26 vm. 9.30 ds. Nie- meijer. Veen, geen opgaaf. Vlijmen, 25 vm. 10 u. ds. Ossewaarde, Waalwijk, geen opgaaf. Waardhuizen, Geref. kerk geen opgaaf. Waspik, 25 en 26 vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2