lieereii-Ai'tikeien en HOEDEIN Naamkaartjes Bouwkundig Zakboekje 1910, GROOTE VOORRAAD l'trechl- llotlerdam- en Dordrecht- flaiideiuuakers. Kanarievogels Heeren-Modemagazijn in den Boekhandel van L. J. VEERMAN, Botermarkt Koopt uwe Wegens Nieuw jaarsdag zal het eerstvolgend Zaterdag- nummer een dag vroeger verschijnen Adverteerende Firma's en h,h. Correspondenten gelieven hiermede reke ning te houden. te koop, Achterstraat 38-38, 's-3üSCH. S t o o m-S nelpersdrukkerij van T aJ". "XZEïEïmN/I^N-lXr, te Heusden. J. G. SCHNEIJDER, Architect. f 1.75. Uitgave BUSE's Boekhandel, Hardinxveld sche voor 1910, circulaire worden uitgereikt, uitgaande van de Nationale Vereeniging tot Be strijding van den Woeker, waarin het Bestuur dier Vereeniging gepensioneer den opmerkzaam maakt op die gelegen heid, welke er onder goedkeuring van den minister van financiën wordt ge geven tot verkrijgen van voorschotten op pensioenakten, tegen een rente van ten hoogste 5 pet. per jaar. Het is nl. aan het bestuur van die vereeniging gebleken dat nog steeds door gewetenlooze personen misbruik wordt gemaakt van den tijdelijken nood van sommige gepensioneerden, om tegen zeer hooge rente voorschotten te geven op pensioenakten en daartegen wil zij waarschuwen, niet natuurlijk het leenen bevorderen. Naar het Volk met zekerheid ver neemt, staat het inderdaad vast, dat mr. Van Leeuwen in ieder geval blijft bij zijn besluit om als burgemeester van Amsterdam af te treden, en is er ook geen sprake van, dat hij nog tot 1 Mei zou blijven. Er verluidt, dat in de eerste Januari vergadering de burgemeester zijn af scheidsspeech zou houden. Sedert Woensdag j.l. wordt te Hum- melo vermist de 63-jarige landbouwer H. Dien dag heeft hij zijn woning hei melijk verlaten. Men vermoedt, dat hij verdronken is. Herhaaldelijk dreggen in de nabijzijnde wateren had tot nu toe geen resultaat. De landheer van den vermiste, baron van Heeckeren, heeft f 100 uitgeloofd voor zijn opsporing. Onder kerktijd is er Zondag inge broken bij ds. Cannegieter, predikant bij de Herv. Gem. te Drempt. Daar alle huisgenooten ter kerke waren kon de dief kalm zijn plan volvoeren. Vermist worden een dameshorloge en een som gelds. Van den dader geen spoor. Men meldt uit Barneveld: Hebben de landbouwers in deze stre ken dit jaar reeds vaak van het hooge water te lijden gehad, zoo hoog als het thans gestegen is, is het nog geen enkelen keer geweest. Tal van lande rijen zijn diep onder water gezet; bin nenwegen gelijken op snelvlietende stroomen, terwijl heel wat boerderijen totaal van de buitenwereld zijn afge sloten. Op een enkele plaats ging het water zelfs over den Lunterschen grind weg heen. Deze telkens weerkeerende overstroo mingen worden toegeschreven aan het steeds meer in cultuur brengen van woeste gronden, voor welk doel het overtollige water, dat daar vroeger staan bleef, naar de beek wordt afge voerd. Het verbreeden en rechtmaken van de sterk kronkelende beek wordt dan ook dringend noodzakelijk geacht. Niet minder dan vijf maal is de groote beek dit jaar buiten hare oevers getreden. Een tweejarig knaapje van het rijn schip Halista, liggende in de Achter haven te Rotterdam, dronk jl. Vrijdag in een onbewaakt oogenblik uit een fleschje, gevuld met azijnzuur. Het jon getje werd naar het ziekenhuis gebracht, waar het aan de gevolgen is overleden. Thans is ook Klaas Bakker, die te Assen in voorloopige hechtenis was in zake den in den nacht van 2 op 3 Sep tember te Koekangerveld gepleegden drievoudigen moord, op vrije voeten gesteld. De rechtbank weigerde de voor loopige hechtenis te verlengen. B. be vond zich sedert 20 September in arrest. Men schrijft aan de Stand. Velp is een mooie, gezond, aangename, welvarende plaats. In de laatste jaren is de trek er in groote mate heen. Van daar, dat het dorp zich voortdurend uitbreidt en gaandeweg meer aan de eischen van het moderne gemeenschaps leven voldoet. Vandaar ook, dat het postverkeer van en naar Velp steeds toenemende is, zoodat het tot nu toe gebruikte postkantoor te klein wordt om den dienst der posterijen en telegra fie naar behooren te kunnen laten ge schieden. Daarom is men dan ook be zig, een nieuw, ruim, mooi postkantoor te bouwen. Dat moge op zichzelf niets buiten gewoon merkwaardigs zijn, het nieuwe postkantoor kenmerkt zich door iets bijzonders. Toen ik dezer dagen ter plaatse kwam, werd mij gezegd, dat ik toch eens moest kijken, waar de brie venbus was aangebracht. Ik vermoedde, dat die vraag gedaan werd omdat de bus zeer onpractisch was aangebracht en zocht dus uitermate goed. Maar ik vond de bus niet. Ik wilde daarom mijn pogingen, de bus te vinden, verdubbe len, maar werd daarvan afgehouden door de inlichting, die men mij gaf: „Zoek maar niet meer: de bus is vergeten Het geval van het postkantoor, waar aan de brievenbus vergeten is, veroor zaakt ter plaatse veel plezier. Intusschen hoopt men, dat het onmisbare alsnog zal worden aangebracht. Fluatselllk Nieuws, flensden, 29 Dec. Nu zijn het geen witte zwanen die een strengen winter komen voorspellen, maar thans toont men ons een levende gekleurde vlinder, op de stadswal alhier gevangen. Dit wijst meer op een zachten winter; ten spijt van de liefhebbers van schaatsen rijden. Ook vernemen we dat hier en daar de kippen beter gaan leggen. Ook al een anti-vorst teeken. Tengevolge van den westenwind is het water op de Bergsche Maas zoodanig gestegen, dat alle aanlegplaatsen onder water staan. Op Zaterdag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de koetsier J. van Mars bergen bij den heer Honcoop, burgemeester, in dienst trad. Wij vertrouwen dat het hem dien dag niet aan ware belangstelling in zijn jubilé zal ontbreken. M erkendani. Donderdag LI. werd door den Raad dezer gemeente tot onder wijzeres voor de school in den Biesbosch alhier, met algemeene stemmen benoemd mej. Brill, van Oude Tonge. Het weldadigheidssoirée heeft ruim f 500 voor de armen opgebracht. We hopen, dat alleen werkelijk behoeftigen van hetgeen zoo gul is bijeengebracht zullen profiteeren. 't Zou jammer wezen als 't anders bleek te zijn. De zangster, mej. v. d. Vijsel, die wegens ongesteldheid van mej. Sigmond, in plaats van deze haar talenten ten beste i?af, zong goed, al was haar zang niet zoo lief, haar stem niet zoo vol en haar uit spraak niet zoo duidelijk, als va» mej. Sigmond. Mej. Dirkzwager, die haar accom pagneerde, vervulde haar taak voortreffelijk. De zangvereeniging „Uitspanning door In spanning", had zooals gewoonlijk, weer heel wat ten beste te geven en deed dat op de bekende wijze. Bij de verloting viel de pop ten deel aan de wed. C. Ippelvan Rijswijk en het canapékussen aan den heer van der Lubbe. Behalve zangster, de accompagneer- ster en vereeniging, bovengemeld, hadden tot het welslagen van het soirée bijgedragen de dames M. Kerkhoven, G. Albers, G. Baggerman en niet het minst M. Fauville. Wij kunnen niet goed begrijpen, dat aan laatstgenoemde niet evengoed als aan de andere dames een bouquet werd geoffreerd en weten, dat wij, door dit even neer te schrijven, de tolk zijn van veler gedachten. Als laatste, doch de werkzaamste, die tot het welslagen van dit soirée heeft bijge- ^edragen, moet nog genoemd worden, mevr. Verhoeff, de belanglooze en onvermoeide verzorgster der armen. Meeuwen. Op 17 Jan. a.s. zal de heer G. de Roy zijn veertig jarig jubilé kunnen vieren als voorzanger in de Ned. Herv. kerk alhier. We hopen dat dien dag voor den jubelaris, welke nu reeds meer dan 70 jaren telt en nog steeds die taak trouw vervult, niet geheel onopgemerkt zal voorbijgaan. Nieuwenilijk. Eerste Kerstavond gaf de fanfare „Crescendo" een concert. Dank zij de leiding van haar directeur de heer C. A. Walraven, heeft de vereeni ging flinke vorderingen gemaakt, althans wat de leden ten gehoore brachten getuigde van ij verige studie. Alle stukken werden dan ook goed gespeeld, zoodat de liefheb ben genoten. Wat ter afwisseling werd geboden viel bizonder in den smaak. Delwf jneil. Niettegenstaande de al gemeene klachten van heeren jagers over de schaarschte aan wild, tengevolge van het ongunstige, natte jaar, werden alhier de vorige week bij de voor de tweede maal gehouden drijfjacht, met 5 geweren 12 hazen geschoten. Bij de eerste drijfjacht werden 16 hazen en 1 houtsnip bemachtigd. Sleeuw (jk. Tegen Donderdag 30 December a.s., des voormiddags 10 uur, is alhier eenegemeenteraadsvergadering belegd. Aalburg. Het zijn wel droeve en dubbel donkere dagen de dagen voor Kerstmis, waar in over één gezin binnen enkele weken viermaal de sombere doods klok luide. Thans is ook de jonge man gevallen, die soldaat zijnde verlof kreeg en ter hulp kwam in- het zoo zeer beproefde ouderlijk gezin. Gevallen bij de verpleging zijner broeders en zusters in den dienst der liefde. We zullen hare naam verzwij gen, maar wij willen niet verzwijgen onze eerbied voor de vrouw uit Wijk, die dat gezin reeds weken dag en nacht ter zijde staat. God geve haar kracht dit vol te houden tot het goede einde. kerknieuw». Heusden. Door het college van notabelen is met algemeene stemmen her benoemd als kerkvoogd, de heer G. Vos Jz. Werkendam. In de Geref. kerk A alhier, zijn tot ouderlingen herbenoemd de heeren G. van Oord en D. C. Hakkers en is opnieuw tot diaken gekozen de heer O. Brienen. Nieuwe ltd (|k. Zaterdag Eerste Kerstdag 's namiddags is hier onder zeer veel belangstelling het vergroot kerkgebouw in gebruik genomen. Ds. Goed bloed, hield een gelegenheids- predicatie en daarna voerden nog 't woord ds. Bosch uit Almkerk, en ds. Rispens uk Werkendam. De plechtigheid werd wel door 1100 personen bijgewoond, waaronder zeer velen van elders, 't Is een fraaie kerk geworden in kruisvorm met ruim 800 zitplaatsen, 't Geheel strekt den architect den heer Tjeerd Kuijpers te Amsterdam en den aan nemer A. de Later alhier, tot eer. Du»»eil. Op Oudejaarsavond zal in de Herv. kerk, des avonds ten 6 ure, godsdienstoefening gehouden wordenvoor ganger ds. P. van Stein Callenfels. Sleeuw(Jk. Tot ouderling der Geref. gemeente alhier is gekozen de heer A. van 't Sant, en tot diaken de heer J. van der Linden. Op den len Kerstdag zijn de zit plaatsen in de Geref. kerk verhuurd en lebben f 1284opgebracht. Burgerltfke §tanrt. Heueden, van 21 tot 28 Dec. Geboren: Maria Alberta, d. v. J. A. Sens en H. M. VaassenJohannes Ja cobus Levinus, z. v. A. Verschuur en J. H. Baert. Overleden: Wilhelmina Tamerus, 71 j., wed. van Z. Bouman. Andel, van 1 tot 15 Dec. Ondertrouwd: J. Karreman, 20 j. en M. den Dekker, 21 j. Getrouwd: W, den Dekker, 25j.en C. den Dekker, 20 j. Geboren: Janna Maatje, d. v. J. Fondse en M. van der Klooster. Aanbestedingen. Aflfto» Aanbestedingen. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 24 Dec. 2.16 M. 1.86 M. 4 N A.P. 25 2.12 1.88 26 2.23 1.98 27 2.41 2.22 Waterhoogte Maastricht (brug). 27 Dec. 2.15 M. boven 0. 28 2.03 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 27 Dec. 454 M. boven 0. 28 4.78 .4 d verten tiëu. Heden avond behaagde het den Heere van leven en dood plotseling, zacht en kalm, van onze zijde weg te nemen onzen innig geliefden Echt genoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, den heer PETER BAX, in den ouderdom van ruim 80 jaren. Diep bedroefd geven wij U hiervan kennis, overtuigd zijnde van Uwe deelneming. Wed. P. BAX Geb. van Bergeijk. H. H. BAX. ADR. BAX. GOVRDa. BAX. Bax. W. BLEIJENBERG en Kinderen. BuikslootH. MAGRE Wednr. J. Bax en Kinderen. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer J. J. LUGTEN Bzn., be tuigen wij onzen liartel(jken dank. Uit filler naam. JAN PEIFFER Lzn. Poortstraat 32. GEVRAAGD: Hedenmorgen overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder WILHELMINA TAMERUS, Weduwe van ZWEER BOUMAN, in den ouderdom van ruim 71 jaren. bekend met Engelsch werk tegen flink loon en vast werk, en 4 Leerlingen, loon naar bekwaamheid. Zich te vervoegen bij P. NOOTEN DE BONT, Heusden. Gloed zingende f 3.en f 3.per stuk, bij J. M. DE JOODE te Meeuwen. in het C. BOUMAN. P. BAAIJENS—Bouman. K. BAAIJENS. Nederhemert, A. KUIJPERSBouman. G. KUIJPERS. Tot onze diepe droefheid overleed heden te Woudrichem onze innig ge liefde Schoonzuster, Vrouwe geb. Künzli, op deu leeftijd van bijna 40 jaren. Ds. J. C. G. GOBIUS DU SART. V. D. M. Mej. A. M. J. GOBIUS DU SART. Mej. C. D. GOBIUS DU SART. Ma rk ther i ckten. Biggen aangevoerd 35 stuks. Prijzen f 6, tot f 12.—. Prijs der boter van f 1,42 tot f 1,51 per kilo. Aangevoerd 390 kilo. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde dochter en zuster, betuigen wij onzen harteltfken dank. Uit aller naam, B. HASPELS. Genderen, 28 December 1909. U verzekert zich dan van Prima qualiteit, Nieuwste Modellen en Billijke Prijzen. Uitgebreide keuze in Nouveauté'» voor HERFST- en WINTER SEIZOEN. Geregelde Stoombootdieruteo van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd] Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. m alle gewenschte formaten en prffzen met de nieuwste letter soorten bedrukt, worden geleverd door de volgens de praktijk samengesteld door Sterk in leer gebonden fögr Het PERSONALIA verschijnt in Januari. VAN Aangezien een brief met nieuwsberichten enz., op eene verkeerde plaats van bestemming was afgegeven, kwam deze te laat in ons bezit om alles nog in dit no. op te nemen). Vertrokken naar Rijswijk, A. Crielaard. 29 Dee. Prov. bestuur van Zeeland, 1 o. de voorziening der boorden van het Kaaaal van Terneuzen. Raming 5000. 2o. Het leveren en storten van steen met bijko mende werkzaamheden aan 3 strandhoofden aan de Rijks zeewering nabij de Oude Hoeve aan de noordzijde van het eiland Schouwen. Raming f 8200. 15 Dec. Prov. bestuur van Drenthe, het onderhond van de Drentsche Hoofdvsart en de Beilervaart, ged. 1910-1912. Raming f 13,000 per jaar. Minste insehr. E. Ubels, Assen, f 12,285. 20 Dec. Prov. bestnur van Limbnrg, lo. het verrui men van en het maken van boordvoorzieningen langs de Zuid-Willemsvaart in de gem. Weert. Raming 5000. Geen opgaaf. 2o. Het onderhond van de Rjjksrivierwerken en hnn toebehooren op de Maas boren de grensscheiding tusschen Mook en Henmen in 5 perc. Raming resp. 8500, 4900, 10000, 8000, 14000. Minste inschr. Ie perc. G. Smeets, Maeseyck, 8900, 2e pere. dezelfde f 52( 0, 8e perc. O. A. Mol, Arnhem. f 9683, 4e perc. M. van Gasselt, Venlo, f 7550 ea 5e perc. P. II. Coolen, Gennep, 13,349. So. Het onderhond van de Znid-Willemsvaart, in 3 perc. ged. 1910-1912. Raming resp. 10800, ƒ7650, 4050. Minste inschr. Ie perc. J. Vissers, St. Pieter, 11,000, ?e perc. J. M. van den Bergh, Weert 7740, 3e perc. E Mertens, Weert, 3840. 22 Dec. Min. van Waterstaat, het maken van een strekdam langs den linkeroever van het Scheur op Ro- zenbnrg tegenover Maassluis, met bijkomende werken. Raming f 65000. Miaste inschr. J. A. van Hattum. Biarn, f 58,400. 22 Dec. Prov. bestuur van Zeeland, het verrichten van baggerwerk in de Oostbniten haven te Terneuzen, in perc. en in massa. Voor het eerste perceel, raming f 1630, was geen inschrijver. Voor het tweede perceel, raming 5080, was inge schreven door A. F. Volker te Sliedrecht, 4570. Voor beide perceelen, raming 6710, schreven in J. Kraaijeveld en E. van Noordenne, Sliedrecht, f 5600 A. F. Volker, idem, 6300 en A. Kraajjeveld Pzn., Zwijndrecht 7610. 23 Dec. Prov. bestuur van Noordholland, lo. het onder houd der Rijka- zee- en havenwerken op het eiland Urk, ged. 1910-19 2. Raming 12700 per jaar. Minste inschr. J. ten Napel, Urk, 10,990 per jaar. 2o. Het onderhoud in 1910 van de werken van het Amstel-Drechtkanaal, van den Omval bjj Amsterdam af tot ongeveer 160 M. bezuiden de Nieuwe Amstelsluis, in de gem Leimuiden. Raming 11622. Minste inschr. W. Ambachtsheer, Amsterdam, 10,160. Wijk, L. A. BLEI JEN BERG Heesbeen, 18 Dec. '09 Utrecht28 Dec. '09. Heusden, Aalburg Heusden, 23 December 1909. Wijk bij Heusden, 25 Dec. 1909. WERKENBAM. Be zetting der boter is deze week op de markt 65 ets., in de winkels dus 70 ets per half kilo. Eieren f 1.45 de 26 stuks. SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt 69 et. per half kilo en die der eieren f 1.65 de 26 stuks. BESOOIJEN28 Bee. Be prijs der Boter was heden f 1.28 1.42 per Kilo. Aangevoerd 4' 0 K.G Eieren f l.fO de 2(5 stuks. Waalwijk. 24 Dec. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 140 tot f 230, Kalfvaarzen van f 120 tot f200, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f GORINGHEM, 27 Bee. Op de veemarkt waren aan gevoerd 190 runderen6 nuchtere kalveren23 vette varkens, 197 biggen, schapen en lammeren Be prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 200 280, kalfvaarzen f 150 a 180, guiste vaarzen f 90 a 120, melkkoeien 1 0 a 170, twee-en-een-halfiarige ossen f a anderhalf jarige f - - apinken f agraskalveren f 30 a 50 nuchtere f 6 a 16, schapen f a lammeren f a biggen f 6 a 13 per stuk. Vette varkens 25 a 251/2 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe ƒ10 75 all,— roode dito 9 75 a 10 5 wittedito 8,50 a 9.50 inl. rogge ƒ7.- a 725, buitenl. dito f 7 30 a 7.40 gerst f 4.85 a 5. haver f 3.85 a 3 95, duivenboonen f 9.10 a 9.25, blauwe erwt-n f a mats, 75 pond, ƒ6. a 6 20 alles per heet. Boter 65 a 70 ct. per hat f kilo Eieren f 1.40 1.55 per 26. Kippen f 0.60 a 0.75 per stuk ROTTERDAM27 28 Bec. Op de veemarkt waren heden aang voerd 998 vette runderen, 1208 magere dito, 415 vette en graskalveren, 251 nuchtere kalveren. 1155 schapen of lammeren, 583 varkens, 91 biggen. Be prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 74, 2e kw 5 l cent. kalveren le kw. 110, 2e kw. 95 el. schapen le kw. 48 2e kw. 30 et. vette varkens 54 a 50 et. licht soort 48 a 50 ct. per kilo. Nuchtere fokkalo ren f 13.— a 20.— idem voor de slacht ƒ7. a 11 00 Biggen f 1.20 a 1 40 per week. Op de botermarlt w rden aangevoerd 8/8 en 28/16 ton tn 214 stukken van een half li o. Prijs \e kwali teit f 60 2e kw f 58, Ze kw. f 55. Per half kilo 65 a 75 cent. Zeeuwsche eieren f 6. a 6.20, Overmaassche dito 6 20 a 6 40 per 100. ROTTERBAM. 27 Bec. Zaadmarkt. Lijnzaad f 16.25 a 16.75, Karweizaad ƒ10.60 a Koolzaad 10.65 -««..Swiji.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3