De Spaansche schatgravers, tegen wie al zoo dikwijls gewaarschuwd is en die I honderden, misschien duizenden men- -ohen tot hun slachtoffer gemaakt heb- :-en, hebben weer een paar te goeder trouw zijnde Hannoveranen opgelicht. In den bekenden brief uit Spaoje was hun een som van ruim 1 millioen be loofd, en, om die in handen te krijgen, hadden zij gaarne de gevraagde kosten, 2000 frs., vooruitgezonden. Daarop gin gen zij zeiven naar Madrid om den schat in ontvangst te nemen. Zij waren op het punt om nog 3500 frs. aan de lasthebbers van de schatgravers uit te betalen, toen zij nog net bijtijds ge waarschuwd werden. Er schijnen nog altijd menschen te zijn, die geen kranten lezen. Donderdagavond werd uit Athene ge meld Er is brand uitgebroken in het koninklijk paleis. De koninklijke fami lie is te Tatoi. Omstreeks half elf vorm de het dak van het Koninklijk paleis een vuurmassa. De koning werd tele fonisch verwittigd en kwam omtrent middernacht ter plaatse. De brand moet o?n gevolg zijn van kortsluiting. Vol gens een andere lezing zou de brand ontstaan zijn in de Paleiskapel Het vuur had reeds sinds dien middag ge smeuld, maar men had het niet gemerkt tengevolge van de afwezigheid der ko ninklijke familie en van het personeel wegens het Kerstfeest. Het dak van 'iet middengebouw is ingestort. De trozen van de vreemde schepen, die de baai van Phalezon voor anker igen, verleenden bijstand bij het blus- schiugswerk. De koning hielp zelf mede bij het redden der archieven en andere zaken. De troepen omringen het paleis. Er is thans een reusachtige menschen- menigte op de been. Het paleis was niet verzekerd, maar bet meubilair was verzekerd voor 1,200,000 francs. Te half drie was de brand bijna ge- bluscht. De bovenverdieping, waar de vertrekken der hofdames en die der 'edienden waren is vernield. De kapel, ■Ie vertrekken der vorstelijke familie, de troonzaal en de receptie-zaal zijn gespaard gebleven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet uor. Plaatse!yk Hieuwt flensden, 8 Jan. De Commissaris der Koningin heeft tot dd der Gezondheidscommissie gezeteld te Heusden, in de vacature van den heer Van Everdingen, vertrokken naar Tiel, benoemd, den heer P. A. van Scheer, ontvanger der registratie te Werkendam. Naar wij vernemen zal Donderdag a.s. te Meeuwen voor belangstellenden eene le zing worden gehouden over aanleg en on derhoud van fruitboomen. In het volgend blad zal bij advertentie eene uitnoodiging worden gedaan. De hooge waterstand, die nog steeds blijft aanhouden en de bestelloodsen voor de stoombooten nog altijd door het water ingesloten houdt, is ook oorzaak dat de zalmvisscherij op de Bergsche Maas niet kan worden uitgeoefend; zeer ten nadeele van de Woudrichemsche visschers, die zich nu op de Waal trachten schadeloos te stellen. De heer K. A. van Rijswijk alhier, is aannemer geworden van een te bouwen hypotheekkantoor te Arnhem, voor de som van f 150,000. Deze toewijzing kan tevens als eene on- dersch :iding worden aangemerkt, aangezien de inschrijvingsom f 600 boven den laag3ten inschrijver was. De Heusdensche Harmonie stelt zich voor op Donderdag a.s., in de zaal „Concor dia," haren leden een concert aan te bieden, uit groote verscheidenheid samengesteld. Tot slot zal een kluchtspel met zang worden opgevoerd, zoodat we vertrouwen dat op eene groote opkomst, ook van niet-leden, zal kunnen gerekend worden. Met ingang van heden zijn de ma- réchaussee's Boelens en v. d. Bos van de brigade Heusden respectievelijk verplaatst naar de brigaden Besoijen en Geffen, terwijl de brigadier Letschert met ingang van 17 Januari a.s., van Heusden naar Kaatsheuvel wordt verplaatst. Werkendam. In de Dinsdag 1.1. bij Zwets gehouden vergadering van deaf- deeling „Werkendam" der Schippersver- eeniging „Schuttev&er" werd lo. als bestuurs lid herkozen C. Klop; 2o. door de aanwe zige leden aan vrijwillige bijdragen voor het monument IJmker geofferd f 2.63en 3o. besloten de navolgende punten ter behan deling op de aanstaande algemeene verga dering te Hoogeveen in te zenden; I. Aan de bevoegde autoriteiten te vragen op de pilaren der vaste bruggen over den Rijn in Duitschland, evenals dat reeds in Nederland gebeurt, in meters de doorvaart- hoogte aan te duiden. II. Akvoor, een vlugger bediening van de trambrug over de Oude Maas te Spij- kenisse. Hl. Alsvoor, het slik op te ruimen aan het buiteneinde van de gording bij de Oost- sluis (Westzijde) te Terneuzen, daar de schepen aldaar gevaar loopen van vol te ebben. IV. Alsvoor, verbetering van de doorvaart i de Moerdijksche draaibrug (boven en j neden), namelijk door opruiming van oogten en verlenging van de gording aan en Zuidkant. V. Alsvoor, dat de schippers bij de schut- '■3 te Vreeswijk (Keulsche vaart) num mers krijgen, teneinde ieder schipper op zijn beurt kan schutten. VI. Alsvoor, a. op de Mark bij de sui kerfabrieken „Coöperatief," „Stampersgat", „St Antonie" en „Zwartenberg" meerpalen te krijgen aan de kanten, waarde schippers moeten wachten op toer van lossenb. om ongelukken te voorkomen, in den bieten- tijd, voor zooveel noodig, op die fabrieken, zoowel bij dag als nacht seinen te plaatsen, wanneer op de Mark wordt getapt en c. op de Mark de grootte der schepen in den bieten tijd te beperken. VH. Alsvoor, een wrakboei op den hin derlijken muur beneden de Dintelsche ha ven (Westzijde), daar die niet zoo' gemak kelijk door de schepen wordt medegenomen als een gewone ton. VIII. Alsvoor, vlugger bediening aan de bruggen over de Keulsche vaart te Zuilen en te Liesbosch, en IX. Alsvoor, verbetering der doorvaart- haven te Werkendam, door verdieping der haven en opruiming der kanten. In de Woensdag 1.1. gehouden ver gadering der werkliedenvereeniging „Een dracht" alhier, waren aanwezig 66 leden. De vergadering had haar gewoon verloop. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de laatste 3 maanden was uitgegeven f 471.93 en ont vangen f 419.44, zoodat meer was uitge geven dan ontvangen f 52.49. Over het afgeloopen jaar was uitgegeven f 2199.73 en ontvangen f 2074.75, zoodat de kas was achteruitgegaan f 124.98. Het kapitaal bedroeg 1 Januari f 1417.79 en het reservefonds f 1096.41, terwijl bij den penningmeester in kas was f 55.69. De aftredende bestuursleden C. B. van Driel, Chr. Rijkevorst en J. Visser Jz. wer den allen herkozen. De heer Van Driel legde zijn functie als secretaris neder en werd daarin opgevolgd door den heer J. Dekker. Kleemvfjk. De conducteur der pos terijen (postrit GorinchemRaamsdonk) de heer H. W. Jonker, is met ingang van 1 Februari a.s. overgeplaatst naar Eind hoven. Te Dewerken doet zich een geval van roodvonk voor. Chanteren. Zondagavond in gezel schap van anderen uit de kerk huiswaarts keerende ontweek ongemerkt, door de duis ternis misleid, zekere W. v. W. het gezel schap en kwam op den uiterwaard terecht. Niet wetende waar hij was, liep hij tegen een heining welke langs een diepe sloot stond waar hij bleef staan totdat hulp op daagde welke hem weer spoedig op den vasten weg bracht. Gisterenavond liep bakker C. T. uit Nieuwaal, door de duisternis misleid, alhier in een gracht, waaruit hij door in de na bijheid zijnde personen werd gered, zoodat hij met een nat pak en de schrik vrij kwam. Zuiliclieill. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 December 1908, 522 mannen en 463 vrouwen, totaal 985; ver meerderd in 1909door geboorte met 18 m. en 12 v., totaal 30, ingekomen 23 m. en 22 v., totaal 45, te zamen 41 m. en 34 v., totaal 75. Verminderd door overlijden met 12 m. en 6 v., totaal 18, door vertrek met 17 m. en 17 v., totaal 34, te zamen 29 m. en 23 v., totaal 52. Totale vermeerdering 12 m. en 11 v., totaal 23. Zoodat de bevolking op 31 December 1909 bedroeg 534 m. en 474 v. totaal 1008 zielen. Er werden in deze gemeente in het jaar 1909 6 huwelij ken gesloten. llcrpt en Bern, 8 Januari. Wij vieren feest vandaag! Onze burgemeester de Ed. Achtb. heer I. Buijs herdenkt heden den dag waarop vóór 25 jaren het Z. M. den Koning be haagde hem als zoodanig te benoemen. En in blijde, dank'bre stemming zullen ook de gemeentenaren dezen dag herdenken. Velen onder ons weten het nog als de dag van gisteren, dat de heer Buijs met groot feest- en eerebetoon werd ingehaald, als burgemeester, anderen weten het niet, maar dit weten wij allen, dat hij nu is en 25 jaren is geweest onze burgervader. Dét weten wij, dat hebben wij onder vonden. Daarom vieren wij feest; daarom zijn wij blijde en dankbaar met onzen burger vader. Voor hem toch in de eerste plaats moet deze dag een vreugdedag zijn. Met volle toewijding van al zijn krachten hem door God geschonken heeft hij steeds zijn ambt bekleed en zichintusschengegeven voor zijne gemeentenaren. Alles op te noemen wat de heer Buijs in die 25 jaren voor onze gemeente heeft gedaan, achten wij overbodig. Laten we slechts een vergelijking maken tusschen de wegen nü of vóór 25 jaren. Onvruchtbare- en moerasgronden heeft hij in cultuur doen brengen, die met hout beplant thans een aanzienlijke bate in de gemeentekas werpen. Zóó heeft hij het algemeen belang gediend. Een gemeentehuis is onder zijne regeering gebouwd, dat een sieraad voor de gemeente is, en zoo zouden wij voort kunnen gaan. Doch genoeg om te consta- teeren, dat het bestuur van burgemeester Buijs 25 jaren lang is geweest tot zegen der gemeente. Hij heeft de belangen van al zijn onder danen op onpartijdige wijze behartigd. Daarom hem een eere-saluut. Den jubelaris op dezen dag onze hulde groet! God spare burgemeester Buijs en onze landsregeering blij re hem zoolang haar welverdiend vertrouwen schenken, dat het zilver worde goud, dan betoont Herptsch en Bernsch burgerij nog lange jaren haar hoogachting en toegenegenheid aan haren goeden burgervader, wien zij op dezen dag haar hulde biedt. Hij leve lang! Almkerk. Door de Chr. Meisjes- vereeniging „Arbeid Adelt", is thans weder uitdeeling gedaan van de door die vereeni- ging in het afgeloopen jaar gemaakteklee- dingstukken. Ofschoon het aantal leden dezer vereeniging niet zoo bijster groot is, wordt er flink gewerkt en veel gemaakt. Niet minder dan 166 kledingstukken wer den door de. ijverige leden vervaardigd, waarmede 61 arme huisgezinnen werden verblijd. De vereeniging is dankbaar voor den steun die haar geboden wordt, doch hoe meer bijdragen hoe liever, des te meer kan er voor de behoeftigen gedaan worden. Aieuvi endljk Onze vroegere dorps genoot, de heer P. Luteijn, laatst hoofd der Chr. school te Genderen, is thans in Amerika hoofd eener school te Kalamazoo. Sprang;. Maandag 1.1. geraakte onder het spelen, een tweetal nog zeer jeugdige kinderen, in den sloot langs den korten Meerdijk. Door zekere vrouw B. die het geschrei der kinderen hoorde, werden zij op het drooge gebracht, en alzoo van een wissen dood gered. Dank zij den van verschillende zijden toegezegden steun, zal de uitvoering voor den armen van Sprang, te geven door de Chr. zangvereeniging „De Harpe Zions." nu ook werkelijk plaats hebben en wel hoogst waarschijnlijk op Maandag 7 Febr. a.s. Toen 1.1. Zondag zekere A. de R., woonachtig te Heistraat huiswaarts keerde, werd hij aan het Westelijk einde van het dorp, door een tweetal voor hem onbekende personen onverwachts aangevallen, en zijn jas stuk gesneden, waarna de daders het hazenpad kozen. De politie is met de zaak in kennis gesteld. *W«k. Bij de Dinsdag j.l. gehouden verkiezing van een schaarmeester voor de Wijksche Waard werden op A. Bouman Wz. 17, op L. van Wijk 13 en op B. van Wijk 8 stemmen uitgebracht. Alzoo gekozen de heer A. Bouman Wz. Raamsdonk. Aan het postkantoor Raamsdonkdonk en de daaronder resortee- rende hulppostkantoren werd gedurende de maand December 1909 ingelegd f13461,74| en terugbetaald f 4946,44. Laatste boek nummer 4429. In het jaar 1909 werd ingelegd f 133,600,08£ en terugbetaald f 123,808,32. Door het op hol slaan van zijn paard had de heer J. Boon het ongeluk handen en arm zoo zeer te verwonden, dat dr. Fre- deriks die moest verbinden. Aan de halte alhier is een porup geslagen, die het reizend publiek gratis van zuiver drinkwater zal voorzien. Capelle. De heer D. Geenen uit Sprang is benoemd uit de drie sollicitanten tot organist der Ned. Herv. kerk aan den Loonschen dijk. Woudriehcm. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Dec. in de rijkspostspaarbank ingelegd f 6225.46 en terugbetaald f 6076.92. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2246. Gedurende het jaar 1909 werd ingelegd f 69,290,53 en terugbetaald f 59,l44,47i en werden 107 nieuwe boekjes uitgegeven. Veen. Bij telling is gebleken, dat het aantal opgestalde runderen, dit jaar zelfs grooter is dan andere jaren, zoodat duurte en schraalte van weder, hier van geen invloed geweest zijn. Ook thans weder vertrekken uit deze gemeente, wegens werkeloosheid, verschei den personen naar Duitschland. Een voor recht mag het heeten, dat verschillende inwoners werk hebben gevonden op den Rijswaard van den heer H. uit Heusden. Aan het telefoonkantoor alhier, wer den over de maand December 35 telegram men behandeld, waarvan 23 werden ver zonden en 12 werden ontvangen. Aan het hulpkantoor der posterijen alhier, werd gedurende de vorige maand in de rijkspostspaarbank ingelegd f870.50, verdeeld over 17 inlagen. Bij den winkelier B. werden steeds eieren vermist, eindelijk kwam het uit wie de dief was Het was namelijk een witte wezel, welke door den hond werd doodge beten. kerknieuws. §leeuw|jk. De heer A. van 'tSant, heeft voor zijne benoeming tot ouderling in den kerkeraad der Geref. gemeente al hier, bedankt. Nleuwendt)k. De tot ouderling ge kozen M. Versteeg Gz., in de plaats van J. Branderhorst, heeft daarvoor bedankt, zoodat er eene nieuwe verkiezing moet plaats hebben. C»lessen. Door manslidmaten der Ned. Herv. gem. zijn alhier tot notabelen met algemeene stemmen herkozen de heeren Govert Westerlaken Jz. en Arnoldus 't Hooft Pz. Burgerl|)ke Stand. Werkendam, van 31 Dec. tot 6 Jan. Overleden: WiPem vau Veen, 72 j., echtg. v. G. Remans. Dewerken en Sleeuwijk, van 31 Dec. tot 7 Jan. Geboren: Huiberdina Antonetta, d. v. H. Hoeke en G. Groeneveld; levenloos kind vr. gesl. v. P. v. d. Stelt en H. W. Vink. Dussen, van 23 tot 30 Dec. Ondertrouwd: Gerardus Simon Ver hoeven, 37 j. en Clazina Maria Buijs, 24 j. Geboren: Petronella Maria, d. v. L. C. Heijmans en O. vau Nunen;Corne- lis, z. v. A. van Steijn en A. Schelle; Johanna, d. v. Wed. J. Vermeulen Bouman; Evert, z. v. G. van Binsber- bergen en C. A. Moree. Overleden Cornells van Dintere, 54 j Veen, over de maand Dec. Getrouwd: T. v. Heukelom, 25 j. en B. de Fijter, 22 j. Geboren: Anneke Cornelia, d. v. P. den Dekker en J. Simons; Barbera, d. v. H. Verbeek en J. Sonneveld. Overleden: C. van Helden, 42 j., echtg. van J. v. Andel. Brakel, over de maand Dec. Getrouwd: Gerrit Klop, 30 j. en Catrina Donker, 24 j. Geboren: Teunis, z. v. J. Pelle en G. H. Grandia; Peter Jan, z. v. C. Kuijntjes en W. Versteeg; Pieternella, d. v. A. v. a. Linden en W. Brand; Arie, z v. M. Versteeg en J. v. Hemert. Overleden: Willem van Wijgerden, 68 j., echtg. v. J. Veenendaal; Jefje Johanna van Wijgerden, 70 j., echtg. v. A. Versteeg. Poederoijen, over de maand Dec. Getrouwd: Jan Hendrik Biesheuvel, 26 j. en Grietje Baks, 18 j. Geboren: Dina, d. v. M. van Os en D. Haasakker. Overleden: Maria van der Zalm, 5 j.; Leendert Schreuders, 81 j., echt. v. G. van der Maas; Johannes van der Zalm, 7 j- Woudrichem, van 29 Dec. tot 6 Jan. Geboren: Antje GijsbertaPieternella, d. v. P. van Straten en J. M. Schriek; Geertruida Gerdina Rokusje, d. v. D. Ottevanger en J. van StigtJan Arie, z. v. C. Groeneveld en C. van Pelt; Arie Adriaan, z. v. A. G. Struik en A. van der Stelt. Overleden: Theodora Gertrud Maria Künzli, 39 j echtg. van J. W. F. Go- bius du SartKuindert van Andel, 82 j wedn. van W. Teuling, eerder van C. Marthijnse. C. F. SwennenDidam, J. H. G. Staa- rink; Rotterdam, Anneke Struik's-Gra- venhage, C. van Wijk. Neder-Hemert, over de maand Dec. Geboren Eva, d. v. C. G. van Aalst en T. Wij burg. Overleden: Jan van Ooijen, 82 j. Giessen, over de maand Dec. Geboren: Catharina, d. v. W. Elshout en E. Verhoeven. Overleden: Gerrit v. Herwijnen, 59 j. Gameren, over de maand Dec. Geboren: Frans Willem, z. v. G. C. W. van Os en J. v. d. Werken; Maria, d. v. G. J. van Maren en E. van Brakel Antonie z. v. F. v. d. Meijden en E. v. Ballegooien Gijsbert Catharinus, z. v. J. T. van Ballegooien en E. C. Spiering. Overleden: Berbera van Wijk, 5 m.; Peter Gijsbert van Wijnen, 15 jSijke van Alphen, wed. van W. van Hees; Dirk v. d. Oever, 26 j., echtg. van G. van Haaf ten. ISin neiiluitd. De Nederlandsche Staatscourant meldt: Op grond van ontvangen ambtelijke berichten wordt aan belanghebbenden dringend ontraden zich te laten aan werven als arbeider bij den bouw der spoorw eglijn MadeiraMamoré, in Bra zilië. Het klimaat aldaar wordt zeer ge vaarlijk voor de gezondheid geacht. Uit een statistiek van de in de laat ste 40 jaren aan het Kralingsche Veer ter markt gebrachte zalm blijkt, dat het jaar 1870 iuzette met 21,600 zal men, terwijl de jaren van den groot sten aanvoer waren 1874 met 77,000, 1883 met 78,600, 1884 met 92,100 en 1885 met 104,400 zalmen, met welk laatste jaar het toppunt sedert 1870 werd bereikt. Na dit jaar nemen de aanvoeren regelmatig afin 1886 8 i,200, in 1888 68,000, in 1890 34,555. Daarna komt er weer eenige toename tot 1893 in welk jaar een getal van 75,2d0 be reikt wordt, maar waarna de daling in versnelde mate intradt. Wij vinden vervolgens aangevoerdin 1895 48,400; in 1898 41,500, in 1901 25,700, in 1904 21,100, in 1907 31,000, in 1909 23,100. Een nog grooter daling dan de zalm vangsten geven de elftvangsten te aan schouwen. In 1880 werden aan het Kralingsche Veer aangevoerd 175,800, in 1909, 30 jaren later, nog slechts 22,200. In dat tijdsverloop treden groote verschillen op kort na elkander. Zoo werden b.v. in 1884 aangevoerd 93,700 stuks, in 1885 184,100 of ongeveer het dubbele, in 1886 182,700, in 1387 167,700, in 1890 123,200, in 1891 op eens slechts 54,100 of nog niet eens de helft van den aanvoer in het voor afgegane jaar. Na die enorme daling, die zich regelmatig voortzet tot 1898 met 37,700 stuks, schijnt 1899 met 60,100 stuks nog weer betere vooruit zichten te openen, maar deze werden niet vervuld. De uitersten in het 30- jarig tijdvak 18801909 zijn de jaren 1908 met 17,300 en 1885 met 184,100 stuks, of bijna 11 maal zooveel als in 1908. De Haagsche correspondent vaD de „Tel." schrijft Naar ik verneem, zal het „comité" tot bestrijding van het wedden in de sport", binnenkort alhier weer eene ver gadering houden, die gewijd zal zijn aan de verdere bespreking van het door minister Nelissen ingediende wetsont werp tegen de zedeloosheid, waarin be palingen tegen het wedden voorkomen. Dit wetsontwerp wordt in Februari in de afdeelingen der Tweede Kamer on derzocht. De bedoeling van het comité is nu, vöör dat onderzoek begint, aan de Kamer een adre3 met uitvoerige memorie van toelichting te zenden, waarin het aangeeft, op welke punten de voorgestelde bepalingen naar zijn meening gewijzigd dienen te worden. Dit adres zal in bedoelde vergadering definitief worden vastgesteld. Donderdagmorgen had een vijftien jarig meisje, werkzaam in de Veenen- daalsche Katoenspinnerij, het ongeluk, terwijl zij bukte, dat haar haar door de machine gegrepen werd. Toen de machine was stop gezet bleek het, dat de huid van het hoofd bijna geheel was afgescheurd. Haar toestand is zorgelijk. Woensdagavond werden door de po litie te Arnhem twee vrouwen aange houden, die gouden ringen trachtten te verkoopen, en die bij onderzoek ble ken te behooren tot de bevolking van een woonwagen, staande onder Velp. In den wagen werd een onderzoek in gesteld, dat leidde tot de arrestatie van nog een man en vrouw, terwijl Don derdag bij een nauwkeurig onderzoek in dien wagen nog werd gevonden oen partij gouden en zilveren voorwerpen, waaronder nieuwe en een bedrag aan geld. Vermoed wordt, dat alles afkomstig is van diefstallen te Gorkum, Breda, den Haag en Rotterdam. Bij de herstemming in het district Amerongen tusschen een chr.-hist. en een anti-rev. candidaat voor de Prov. Staten van Utrecht schijnt het warm te zijn toegegaan. Naar in de Sticht- sche Ct. wordt meegedeeld, was het gejouw tegen den voorzitter der anti- rev. kiesvereeniging zoo erg, dat deze zich niet meer op straat durfde vertoo- nen, toen de uitslag bekend werd. De Belgische justitie heeft te Esschen aan de marechaussee uit Rozondaal uit geleverd de gebroeders M., uit Bergen op Zoom, beklaagd van een poging tot doodslag op de Heerlesche heide en van verschillende inbraken met geweld pleging. Zwaar geboeid werden zij naar Breda gebracht. In de Bank van Leening in de Ge rard Doustraat te Amsterdam, kwam Dinsdagavond zekere juffrouw S., uit de Rustenburgerstraat, voor een groote waarde aan juweelen en gouden siera den ter beleening aanbieden. Zij ver telde, desgevraagd, deze sieraden naar de bank te brengen voor een Fransche dame. Haar houding was weifelend en omdat de juffrouw kwam uit een huis, dat nog al in kwaden reuk slaat, vroeg de bankhouder meer inlichtingen. Toen de vrouw in tegenspraak kwam met haar eerste mededeeling en nu bekende, dat de kostbaarheden het eigendom wa ren van een Duitsehe heer, die bij haar gelogeerd was, vond men 't aan de Bank raadzaam de politie te waarschu wen. Met een en ander in kennis gesteld, trokken eenige rechercheurs naar het verdachte huis in de Rustenburger straat. Zij troffen daar niemand thuis. Evenwel vernamen de politiemannen, dat de geheele familie per automobiel naar Rotterdam vertrokken was. Het perceel werd nu onder bewaking gesteld. Ongeveer drie uur 's nachts hield iemand voor het huis stil, een als heer gekleed persoon. Op het oogenblik dat hij naar binnen wilde gaan, kwamen de rechercheurs uit hun schuilhoeken te voorschijn en verzochten hem mede te gaan naar het politiebureau. Op het bureau werd de man, die werkelijk een Duitscher was, gefouilleerd en men voud in zijn bezit een som van onge veer f 700 a f 800. Bij een huiszoeking in het perceel in de Rustenburgerstraat kwam nog een groote partij kostbaarheden voor den dag, zooals gouden armbanden en horloges met brillanten, zeer fraaie oorbellen en ringen met edelgesteenten, enz., te zamen naar schatting vooreen waarde van wel f 10,000. De aangehoudene verklaarde Robert S. te heeten en te Dusseldorp woon achtig te zijn. Hij verklaarde, dat al de gevonden waarden zijn eigendom waren, maar weigerde verder elke inlichting omtrent zijn identiteit te geven. De politie twij felt er dan ook niet aan, of de man heet anders dan hij opgaf. Vertrokken naar Dordrecht, Tijs Klop en gezin; Gorinchem, Nicolaas Osinga. Vertrokken naar Tilburg, Adra. Wilha. Rijkers. Ingekomen van Wijk, D. A. Rijswijk; Sleeuwijk, J. J. van Maastricht; Wer kendam, A. van Andel; Tiburg, M. Fousier. Vertrokken naar Giessen, P. Geurs Gorinchem, A. van Straten en J. Segers Sleeuwijk, P. van der WielWissekerke,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2